stardict 2.4.4 - en to rw translation catalogue (19 entries)

en: Author
rw: Umwanditsi

en: Email
rw: Imeli

en: Description
rw: Insobanuramiterere

en: Date
rw: Itariki

en: File name
rw: Izina ry'idosiye

en: Enable
rw: Gushoboza

en: Add
rw: Kongera

en: Scan
rw: Gusikana

en: Quit
rw: Kuvamo

en: Help
rw: Gufasha

en: Copy
rw: Guporora

en: Print
rw: Gucapa

en: Preferences
rw: Ibyahisemo

en: Font
rw: Umukono

en: Sound
rw: Ijwi

en: Options
rw: Amahitamo

en: Dictionary
rw: Inkoranyamagambo

en: Categories
rw: Ibyiciro

en: Choose
rw: Guhitamo
