stardict 3.0.1 - en to be translation catalogue (392 entries)

en: stardict automation factory
be: мэханізм аўтаматызацыі stardict

en: stardict application
be: дастававаньне stardict

en: Lookup words
be: Пошук словаў

en: StarDict is an international dictionary for GNOME.
be: StarDict - гэта міжнародны слоўнік для GNOME.

en: Scan selection
be: Сканаваньне вылучэньня

en: Whether to scan the selection or not. When the user selects text, StarDict will popup a flat window showing the meaning of that text.
be: Сканаваць вылучэньне ці не. Калі карыстальнік вылучае тэкст, StarDict паказвае пляскатае вакенца са значэньнем вылучанага тэкста.

en: Only scan while modifier key is being pressed
be: Сканаваць толькі калі націснутая адмысловая клявіша

en: Only scan while the modifier key is being pressed. The modifier key is set by "scan_modifier_key".
be: Сканаваць толькі калі націснутая адмысловая клявіша. Адмысловая клявіша вызначаецца "scan_modifier_key".

en: Hide floating window when modifier key is released
be: Хаваць плаваючае вакенца, калі адмысловая клявіша адпушчана

en: Hide floating window when modifier key is released. It only take effect when only_scan_while_modifier_key is turned on.
be: Хаваць плаваючае вакенца, калі адмысловая клявіша адпушчана. Мае моц толькі тады, калі only_scan_while_modifier_key уключаны.

en: Scan-modifier key
be: Клявіша сканаваньня

en: Only scan while this modifier key is being pressed. It can be Win(0), Shift(1), Alt(2) or Ctrl(3).
be: Сканаваць толькі калі націснутая гэтая адмысловая клявіша. Можа быць Win(0), Shift(1), Alt(2) or Ctrl(3).

en: Use Custom Font
be: Ужываць свой шрыфт

en: Whether to use a user-defined font in StarDict, instead of the default system font. If this option is turned on, then the font named in the "Custom Font" option will be used instead of the system font.
be: Ці ўжываць вызначаны карыстальнікам шрыфт у StarDict замест стандартнага сыстэмнага. Калі можнасьць задзейнічаная, тады шрыфт, пазначаны ў можнасьці "Свой шрыфт" будзе ўжыты замест сыстэмнага.

en: Custom Font
be: Свой шрыфт

en: A custom font that will be used in StarDict. This will only take effect if the "Use Custom Font" option is turned on.
be: Уласны шрыфт, які будзе ўжыты StarDict. Мае моц толькі тады, калі задзейнічаная можнасьць "Ужываць свой шрыфт".

en: Enable sound event
be: Агучваць падзеі

en: Whether to enable sound events or not. StarDict will play a sound event when a button is active or released, and when a menu pops up.
be: Агучваць падзеі ці не. StarDict будзе іграць гук калі кнопка актыўная ці адпушчаная і калі ўзьнікае мэню.

en: Enable the use of TTS program
be: Ужываць праграму TTS

en: Whether to enable StartDict to use an external TTS program for pronounciation, or not.
be: Выкарыстоўваць вонкавую праграму TTS для вымаўленьня ці не.

en: TTS program command-line
be: Загадны радок праграмы TTS

en: The command-line to use in order to enable pronunciation of words via an external TTS program.
be: Загад, якія будзе ўжывацца пры вымаўленьні з дапамогай вонкавай праграмы TTS.

en: Hide the window on startup
be: Хаваць вакно на пачатку

en: Whether to hide the main window on startup, or not.
be: Хаваць галоўнае вакно на пачатку працы ці не.

en: Search website list
be: Сьпіс пляцовак пошуку

en: List the search websites.
be: Адлюстраваць пляцоўкі пошуку.

en: Window-width
be: Шырыня вакна

en: The width of the main stardict window.
be: Шырыня галоўнага вакна StarDict.

en: Window-height
be: Вышыня вакна

en: The height of the main stardict window.
be: Вышыня галоўнага вакна StarDcit.

en: Whether the window is maximized or not
be: Разгортваць вакно ці не

en: Whether the main window is maximized or not.
be: Разгортваць галоўнае вакно ці не.

en: Hpaned 's position
be: Разьмяшчэньне падзельніка

en: The hpaned's position, between the listview and the textview.
be: Становішча падзельніка між сьпісам і азначэньнем.

en: Hide the list
be: Схаваць сьпіс

en: Whether to hide the word-list view or not.
be: Хаваць сьпіс словаў ці не.

en: The index of the translation engine.
be: Індэкс рухавіка перакладу.

en: Source language index
be: Індэкс крынічнай мовы

en: The index of the source language for translating.
be: Індэкс крынічнай мовы для перакладу.

en: Target language index
be: Індэкс мэтавай мовы

en: The index of the target language for translating.
be: Індэкс мэтавай мовы для перакладу.

en: Query in the floating window when middle mouse button is clicked
be: Запытаць у плаваючым вакенцы па пстрычцы сярэдняй кнопкай мышы.

en: Whether to query in the floating window, or in the main window. Query is activated by the user clicking the middle mouse button on the notification area icon.
be: Запытваць у плаваючым вакенцы ці ў галоўным вакне. Запыт дасылаецца, калі карыстальнік пстрыкае сярэдняй кнопка мышы па значцы вобласьці апавяшчэньня.

en: Pronounce the word when it pops up.
be: Прамаўляць слова пры зьяўленьні.

en: Pronounce the word when the floating window pops up.
be: Прамаўляць слова пры зьяўленьні плаваючага вакенца.

en: Maximum window-width
be: Найбольшая шырыня вакна

en: The maximum width of the floating stardict window.
be: Найбольшая шырыня плаваючага вакенца StarDict.

en: Maximum window-height
be: Найбольшая вышыня вакна

en: The maximum height of the floating stardict window.
be: Найбольшая вышыня плаваючага вакенца StarDict.

en: whether to lock the window or not
be: замацоўваць вакно ці не

en: Whether to lock the floating window or not. While locked, the window will not disappear.
be: Замацоўваць плаваючае вакенца ці не. Пакуль замацаванае, вакенца не зьнікае.

en: lock position (x)
be: замацаваць становішча (x)

en: the window's x position while locked.
be: становішча вакна па x падчас мацаваньня.

en: lock position (y)
be: замацаваць становішча (y)

en: the window's y position while locked.
be: становішча вакна па y падчас мацаваньня.

en: Dictionary order
be: Парадак слоўнікаў

en: List the dictionaries in order.
be: Адлюстраваць слоўнікі па парадку.

en: Dictionary configuration XML
be: XML настаўленьня слоўніка

en: Save the dictionary management configuration.
be: Захаваць настаўленьні кіраваньня слоўнікамі.

en: Tree Dictionary order
be: Парадак дрэвападобных слоўнікаў

en: List the tree dictionaries in order.
be: Адлюстраваць дрэвападобныя слоўнікі па парадку.

en: Disabled tree dictionaries list
be: Сьпіс незадзейнічаных дрэвападобных слоўнікаў

en: List the tree dictionaries which are disabled.
be: Адлюстраваць незадзейнічаныя дрэвападобныя слоўнікі.

en: Plug-in order
be: Парадак дадаткаў

en: List the plugins in order.
be: Адлюстраваць дадаткі па парадку.

en: Disabled plugins list
be: Сьпіс незадзейнічаных дадаткаў

en: List the plugins which are disabled.
be: Адлюстраваць незадзейнічаныя дадаткі.

en: XDXF data parsing plug-in is not found!
be: Дадатак разбору даньняў XDXF ня знойдзены!

en: PowerWord data parsing plug-in is not found!
be: Дадатак разбору даньняў PowerWord ня знойдзены!

en: Wiki data parsing plug-in is not found!
be: Дадатак разбору даньняў Wiki ня знойдзены!

en: HTML data parsing plug-in is not found!
be: Дадатак разбору даньняў HTML ня знойдзены!

en: WordNet data parsing plug-in is not found!
be: Дадатак разбору даньняў WordNet ня знойдзены!

en: <span foreground="red">[Missing Image]</span>
be: <span foreground="red">[Выява адсутнічае]</span>

en: Unknown data type, please upgrade StarDict!
be: Невядомы тып даньняў, калі ласка, абнаві StarDict!

en: Hide the main window, do not show splash screen
be: Схаваць галоўнае вакно, не паказваць стартавае вакно

en: Start a new instance of stardict
be: Выканаць новы асобнік StarDict

en: Quit an existing instance of stardict
be: Выйсьці зь існоўнага асобніка StarDict

en: Default Group
be: Дапомная група

en: Only level %d user can choose this dictionary!
be: Толькі карыстальнік узроўню %d можа выбіраць гэты слоўнік!

en: You can only choose %d dictionaries.
be: Ты можаш выбраць толькі %d слоўнікаў.

en: Dictionary Name
be: Назва слоўніка

en: Word count
be: Колькасьць словаў

en: Browse Dictionaries
be: Прагартаць слоўнікі

en: These settings will take effect the next time you run StarDict.
be: Гэтыя настаўленьні будуць мець моц пры наступным запуску StarDict.

en: Loading...
be: Загрузка...

en: <span foreground="red">Query Dict</span>
be: <span foreground="red">Запытаць слоўнік</span>

en: <span foreground="red">Scan Dict</span>
be: <span foreground="red">Сканаваць слоўнік</span>

en: Virtual Dictionary
be: Віртуальны слоўнік

en: Network Dictionary
be: Сеткавы слоўнік

en: Network
be: Сеціва

en: You can have multiple groups of dictionaries, such as "Study English", "Learn German", and switch them instantly.
be: Можна мець шмат груп слоўнікаў, напрыклад, "Вучым ангельскую" або "Вывучаем нямецкую" і пераключацца між імі.

en: The Query Dict will show in the main window, the Scan Dict will show in the floating window.
be: "Запытаць слоўнік" пакажа вынік у галоўным вакне, "Сканаваць слоўнік" - у плаваючым.

en: Dictionary Information
be: Зьвесткі пра слоўнік

en: Author
be: Аўтар

en: Email
be: Электронная пошта

en: Website
be: Пляцоўка

en: Description
be: Апісаньне

en: Date
be: Дата

en: File name
be: Імя файла

en: Enable
be: Задзейнічаць

en: Are you sure you want to delete this group of dictionaries?
be: Ці сапраўды выдаліць гэтую групу слоўнікаў?

en: Are you sure you want to delete this sub-group of dictionaries?
be: Ці сапраўды выдаліць гэтую падгрупу слоўнікаў?

en: New dict group
be: Новая група слоўнікаў

en: Group name:
be: Імя групы:

en: Add dictionary
be: Дадаць слоўнік

en: Add
be: Дадаць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Information
be: Інфармацыя

en: Move to top
be: Перанесьці ўгору

en: Move up
be: Перанесьці вышэй

en: Move down
be: Перанесьці ніжэй

en: Move to bottom
be: Перанесьці долу

en: D_ict List
be: Сьпіс _слоўнікаў

en: Manage _Dict
be: Кіраваньне _слоўнікамі

en: T_ree dictionaries
be: _Дрэвападобныя слоўнікі

en: _Network dictionaries
be: _Сеціўныя слоўнікі

en: _Show information
be: _Паказаць зьвесткі

en: Select _All
be: Выбраць _усё

en: _Unselect all
be: _Зьняць вылучэньні

en: Visit
be: Наведаць

en:  to download dictionaries!
be:  каб абнаваць слоўнікі!

en: Upgrade Now!
be: Абнавіць зараз!

en: Manage Dictionaries
be: Кіраваньне слоўнікамі

en: Synonym word count
be: Колькасьць сынонімаў

en: Download Now!
be: Загрузіць зараз!

en: Scan
be: Сканаваць

en: Quit
be: Выйсьці

en: _Scan
be: _Сканаваць

en: _Quit
be: _Выйсьці

en: StarDict - Scanning
be: StarDict - скануе

en: <Not Found!>
be: <Ня знойдзена!>

en: Fuzzy query
be: Недакладны пошук

en: has succeeded.
be: пасьпяховы.

en: Found 1 word:
be: Адшукана 1 слова:

en: Found %d words:
be: Адшукана %d слов(ы/аў):

en: Query in the main window
be: Запытаць у галоўным вакне

en: Save to file
be: Захаваць у файл

en: Pronounce the word
be: Прамовіць слова пры

en: Stop selection-scanning
be: Спыніць сканаваньне вылучэньняў

en: Help
be: Дапамога

en: Lock floating window
be: Замацаваць плаваючае вакенца

en: _Copy
be: _Капяваць

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Query
be: _Запытаць

en: _Play
be: _Прайграць

en: Clear the search box
be: Ачысьціць скрыню пошуку

en: Show the main menu (Alt+M)
be: Паказаць галоўнае мэню (Alt+M)

en: Pr_eferences
be: _Настаўленьні

en: _Help
be: _Дапамога

en: _About
be: _Пра

en: List
be: Сьпіс

en: Result
be: Вынік

en: Full-Text Translation
be: Поўнатэкставы пераклад

en: Tree
be: Дрэва

en: Choose dict group
be: Выбраць групу слоўнікаў

en: Next word (Alt+Down)
be: Наступнае слова (Alt+Стр.Уніз)

en: Previous word (Alt+Up)
be: Папярэдняе слова (Alt+Стр.Уверх)

en: Enable Net Dict
be: Задзейнічаць сеціўны слоўнік

en: Show the word list
be: Паказаць сьпіс словаў

en: Hide the word list
be: Схаваць сьпіс словаў

en: Copy
be: Капіяваць

en: Save to file (Alt+E)
be: Захаваць у файл (Alt+E)

en: Print
be: Друкаваць

en: Search in the definition text (Ctrl+F)
be: Пошук у тэксьце азначэньня (Ctrl+F)

en: Warning! No dictionary is loaded.
    Please go to StarDict's website, download some dictionaries:
    %s%s%s and put them in %s.
be: Увага! Ніякіх слоўнікаў не загружана.
    Калі ласка, ідзі на пляцоўку StarDict, загрузі колькі слоўнікаў:
    %s%s%s і зьмесьці іх у %s.

en:        Welcome to StarDict
    StarDict is a Cross-Platform and international dictionary written in Gtk. It has powerful features, such as "Glob-style pattern matching," "Scan selected word," "Fuzzy query" and "Full-text search".
    
           Here is an introduction to using StarDict:
    
           1. Glob-style pattern matching
           You can input strings containing '*' (wildcard) and '?' (joker) as the pattern. '*' matches an arbitrary, possibly empty, string, and '?' matches an arbitrary character. After pressing Enter, the words that match this pattern will be shown in the list.
           2. Regular expressions matching
           You can input strings as Perl-compatible regular expressions with a beginning ":" character as the identifier. After pressing Enter, the words that match this regex will be shown in the list.
           3. Fuzzy query
           When you can't remember how to spell a word exactly, you can try StarDict's Fuzzy query. It uses "Levenshtein Edit Distance" to compute the similarity between two words, and gives the match results which are most similar to the word that you input. To create a fuzzy query, just input the word with a beginning "/", and then press Enter.
           4. Full-text search
           Full-text search searches for a word in the data. To create a Full-text search, just input the word with a beginning "|", and then press Enter. For example, "|ab cd" searches data which contain both "ab" and "cd". If the words contain Space character, you can use "\ ", such as "|apple\ pie", other escaping characters are "\\" for '\', "\t" for Tab and "\n" for new line.
           5. Special character search
           If your words contain special characters, you can use '\' to escape it, for example, "a\*b\?" searches "a*b?", "\/abc" searches "/abc".
           6. Scan the selected word
           Turn on the check button at the bottom-left corner of the StarDict window to activate this feature. When this feature is on, StarDict will automatically look up words, phrases, and Chinese characters in other applications. Just highlight a word or phrase with your mouse, and a floating window will pop up showing the definition of the selected word.
           7. Dictionary management
           Click the "Manage dictionaries" button at the bottom-right corner of the window to access the dictionary management dialog. From here, you can disable some dictionaries that you don't need, and set the dictionaries' querying order.
    
    
           Statement: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without the warranty that the word spelling, definition, and phonetic information are correct.
be:         Вітаем у StarDict
    StarDict - гэта шматплятформавы і міжнародны слоўнік, напісаны на Gtk. Ён мае магутныя функцыі, такія як ",Пошук па ўзоры" "Сканаваньне вылучаных словаў", "Недакладны пошук" і "Поўнатэкставы пошук".
    
            Вось уводзіны ў карыстаньне StarDict:
    
            1. Пошук паводле ўзору
            Можна ўводзіць радкі, якія ўтрымліваюць '*' ды '?' у якасьці ўзораў. '*' адпавядае адвольнаму, нават пустому, радку, а '?' адпавядае адвольнаму знаку. Пасьля націсканьня Enter будзе паказаны сьпіс словаў, якія адпавядаюць гэтаму ўзору.        2. Пошук паводле рэгулярнага выразу
            Можна ўводзіць радкі як рэгулярныя выразы мовы Perl, яны павінныя пачынацца са знаку ":". Пасьля націсканьня Enter будзе паказаны сьпіс словаў, якія адпавядаюць гэтаму выразу.        3. Недакладны пошук
            Калі ня памятаеш, як правільна напісаць слова, можаш паспрабаваць недакладны пошук у StarDict. Ён выкарыстоўвае "Рэдагавальную адлегласьць Левэнштайна", каб палічыць падабенства між двума словамі, і дае вынікі, якія найбольш блізкія да ўведзенага табой слова. Каб скарыстаць недакладны пошук проста пачні слова з "/" і націсьні Enter.        4. Паўнатэкставы пошук
            Паўнатэкставы пошук шукае слова ў даньнях. Каб пачаць паўнатэкставы пошук проста ўвядзі слова, якое пачынаецца з "|" і націсьні Enter. Напрыклад, "|ab cd" шукае даньні, якія ўтрымліваюць і "ab", і "cd". Калі словы ўтрымліваюць знак прабелу, ужывай "\ ", вось так: "|apple\ pie". Іншыя знакі пазьбяганьня: "\\" для '\', "\t" для табуляцыі і "\n" для новага радка.
            5. Пошук адмысловых знакаў
            Калі тваё слова ўтрымлівае адмысловыя знакі, ужывай '\', каб пазьбегнуць іх апрацоўкі, напрыклад, "a\*b\?" шукае "a*b?", "\/abc" шукае "/abc".
            6. Сканаваньне вылучанага слова
            Задзейнічай пераключальнік у левым ніжнім куце вакна StarDict каб карыстацца гэтай магчымасьцю. Калі яна задзейнічаная StarDict аўтаматычна шукае словы, выразы, кітайскія герогліфы ў іншых дастасаваньнях. Проста вылучы мышай слова ці выраз, і зьявіцца плаваючае вакенца з азначэньнем вылучанага слова.
            7. Кіраваньне слоўнікамі
            Пстрыкні па кнопцы "Кіраваньне слоўнікамі" ў правым ніжнім куце вакна, каб атрымаць доступ да вакна кіраваньня слоўнікамі. Там можна выключыць з працы непатрэбныя слоўнікі і задаць парадак запыту ў слоўніках.
    
    
            Заява: Гэтая праграма разпаўсюджваецца з надзеяй, што яна будзе карыснай, але БЕЗЬ НІЯКАЕ ГАРАНТЫІ; без гарантыі напісаньне словаў, азначэньні, і фанэтычныя зьвесткі правільныя.

en: Found no words matching this pattern!
be: Ніводнага слова, якое б адпавядала ўзору!

en: Found no words matching this regular expression!
be: Ніводнага слова, якое адпавядала гэтаму рэгулярнаму выразу!

en: There are too many spelling errors :-(
be: Зашмат памылак правапісу. :-(

en: There are no dictionary articles containing this word. :-(
be: Няма артыкулаў слоўніка, якія б утрымлівае гэтае слова. :-(

en: The text "%s" was not found.
be: Тэкст "%s" ня быў адшуканы.

en: _Pronounce
be: _Вымавіць

en: <b>Full-Text Translation</b>
be: <b>Поўнатэкставы пераклад</b>

en: To
be: У

en: _Translate
be: _Перакласьці

en: Powered by -
be: Створаны -

en: Please input some words to translate.
be: Калі ласка, увядзі колькі словаў для перакладу.

en: Connecting...
be: Злучаюся...

en: Scan the selection
be: Сканаваць вылучэньне

en: Show info
be: Паказаць зьвесткі

en: Preferences
be: Настаўленьні

en: Manage dictionaries
be: Кіраваньне слоўнікамі

en: Go to the StarDict website
be: Пайсьці на пляцоўку StarDict

en: Search an Internet dictionary - Right button: website list
be: Пошук у Сеціўных слоўніках - Правая кнопка: сьпіс пляцовак

en: %s
    
    <b>Author:</b>	%s
    <b>Website:</b>	%s
    <b>Filename:</b>	%s
be: %s
    
    <b>Аўтарства:</b>	%s
    <b>WWW-Старонка:</b>	%s
    <b>Імя файла:</b>	%s

en: <b>Virtual Dictionary</b>
be: <b>Віртуальны слоўнік</b>

en: <b>Network Dictionary</b>
be: <b>Сеціўны слоўнік</b>

en: <b>Special Dictionary</b>
be: <b>Адмысловы слоўнік</b>

en: <b>TTS Engine</b>
be: <b>Рухавік TTS</b>

en: <b>Data Parsing Engine</b>
be: <b>Рухавік аналізу даньняў</b>

en: <b>Misc</b>
be: <b>Рознае</b>

en: Plug-in Name
be: Імя дадатка

en: Configure Pl_ug-in
be: Наставіць _дадатак

en: <b>Plug-in Details</b>
be: <b>Падрабязнасьці дадатка</b>

en: Manage Plugins
be: Кіраваньне дадаткамі

en: Scan Selection
be: Сканаваньне вылучэньня

en: Font
be: Шрыфт

en: Cache
be: Кэш

en: Export
be: Экспарт

en: Sound
be: Гук

en: Article rendering
be: Падрыхтоўка артыкула

en: Net Dict
be: Сеціўны слоўнік

en: Input
be: Увод

en: Options
be: Можнасьці

en: Search website
be: Пляцоўкі пошуку

en: Dictionary
be: Слоўнік

en: Main window
be: Галоўнае вакно

en: Notification area icon
be: Значка вобласьці апавяшчэньня

en: Floating window
be: Плаваючае вакенца

en: Categories
be: Катэгорыі

en: _Only scan while the modifier key is being pressed.
be: Сканаваць _толькі калі націснутая адмысловая клявіша.

en: H_ide floating window when modifier key released.
be: _Хаваць плаваючае вакенца, калі адмысловая клявіша адпушчаная.

en: Scan modifier _key:
be: _Адмысловая клявіша сканаваньня:

en: _Scan clipboard.
be: _Сканаваць буфэр абмену

en: Choose dictionary font
be: Выбраць шрыфт слоўніка

en: Choose
be: Выбраць

en: Dictionary font
be: Шрыфт слоўніка

en: _Use custom font.
be: _Ужываць шрыфт карыстальніка.

en: Dictionary _font:
be: _Шрыфт слоўніка:

en: Create c_ache files to speed up loading.
be: Ствараць _кэш файлаў, каб паскорыць загрузку.

en: _Sort word list by collation function.
be: _Упарадкоўваць сьпіс словаў функцыяй параўнаньня.

en: 	Collation _function:
be: 	_Функцыя параўнаньня:

en: After enabled collation, when load the dictionaries for the first time, it will take some time for sorting, please wait for a moment.
be: Пасьля задзейнічаньня параўнаньня, пры загрузцы слоўнікаў у першы раз, патрэбны пэўны час для ўпарадкаваньня, пачакай крыху, калі ласка.

en: C_lean all cache files
be: _Ачысьціць усе файлы кэшу

en: Open file...
be: Адкрыць файл...

en: _Only export words.
be: Эспартаваць _толькі словы.

en: File name:
be: Імя файла:

en: _Browse...
be: _Прагледзець...

en: Default
be: Дапомны

en: RealPeopleTTS search path:
be: Шлях пошуку RealPeopleTTS:

en: Account
be: Рахунак

en: _User Name:
be: Імя _карыстальніка:

en: _Password:
be: _Пароль:

en: Please input the password.
be: Калі ласка, увядзі пароль.

en: Register
be: Зарэгістраваць

en: _Email:
be: _Э-пошта:

en: Please input the user name.
be: Калі ласка, увядзі імя карыстальніка.

en: Please input the email.
be: Калі ласка, увядзі адрас электроннай пошты.

en: Please input a valid email.
be: Калі ласка, увядзі правільны адрас электроннай пошты.

en: Enable _network dictionaries.
be: Задзейнічаць _сеціўныя слоўнікі.

en: StarDict server:
be: Паслужнік StarDict:

en: Port:
be: Порт:

en: Account:
be: Рахунак:

en: _Register an account
be: _Зарэгістраваць рахунак

en: _Search while typing.
be: _Шукаць падчас ўвядзеньня.

en: Word change _timeout:
be: _Затрымка зьмяненьня слова:

en: Show the _first word when not found.
be: Паказаць _першае слова, каля не адшукана.

en: _Auto run StarDict after boot.
be: _Аўтазапуск StarDict пасьля загрузкі.

en: Hide main window when _starting StarDict.
be: _Хаваць галоўнае вакно на пачатку.

en: _Use open main window hotkey: Ctrl+Alt+Z.
be: _Ужывай гарачыя клявішы, каб паказаць галоўнае вакно: Ctrl+Alt+Z.

en: _Transparency:
be: _Празрыстасьць:

en: Website Name
be: Імя пляцоўкі

en: Website link
be: Адрас пляцоўкі

en: Website search link
be: Пошукавы адрас пляцоўкі

en: Please input the website name.
be: Калі ласка, увядзі імя пляцоўкі.

en: Please input the website link.
be: Калі ласка, увядзі адрас пляцоўкі.

en: Please input the website search link.
be: Калі ласка, увядзі пошукавы адрас пляцоўкі.

en: _Pronounce the word when it pops up.
be: _Прамаўляць слова пры зьяўленьні.

en: _Show floating window if word not found.
be: Паказваць плаваючае _вакенца, калі слова не адшуканае.

en: Max window _width:
be: Найбольшая _шырыня вакна:

en: (default:320)
be: (стандартна: 320)

en: Max window hei_ght:
be: Найбольшая _вышыня вакна:

en: (default:240)
be: (стандартна :240)

en: _Use custom background color:
be: Ужываць свой колер _асноведзі:

en: Cat_egories:
be: _Катэгорыі:

en: Loading
be: Загрузка

en: Full-text Search
be: Поўнатэкставы пошук

en: Search
be: Шукаць

en: Full-text search...
be: Поўнатэкставы пошук...

en: Press Enter to list the words that match the pattern.
be: Націсьці Enter, каб паказаць словы, якія адпавядаюць узору.

en: Fuzzy query...
be: Недакладны пошук...

en: StarDict is already running. Using the running process.
be: StarDict ужо запушчаны. Ужываю існоўны працэс.

en: - Lookup words
be: - шукаць словы

en: Options parsing failed: %s
be: Памылка падчас разьбіраньня можнасьцяў: %s

en: Arabic
be: Арабская

en: Chinese
be: Кітайская

en: Dutch
be: Галяндзкая

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Француская

en: German
be: Нямецкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: Italian
be: Італьянская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Portuguese
be: Партугальская

en: Russian
be: Расейская

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Swedish
be: Швэдзкая

en: Chinese (Simplified)
be: Кітайская (Спрошчаная)

en: Chinese (Traditional)
be: Кітайская (Традыцыйная)

note: name,                         srclangs,            tgtlangs,            tgtlangs2,        website_name,   website_url
en: Google Translate
be: Пераклад Google

en: Yahoo Translate
be: Пераклад Yahoo

en: Excite Japan Translate
be: Пераклад Excite Japan

en: Authentication denied: %s
be: У ідэнтыфікацыі адмоўлена: %s

en: Register failed: %s
be: Рэгістрацыя не ўдалася: %s

en: Register success!
be: Рэгістрацыя пасьпяховая!

en: You haven't setup the account. Please open the "Net Dict" page in the Preferences dialog and register an account first.
be: Рахунак не настаўлены. Калі ласка, спачатку раскрый старонку "Сеціўныя слоўнікі" ў вакне настаўленьняў і зарэгіструй рахунак.

en: You haven't chosen any dictionaries, please choose some by clicking "Manage Dict"->"Network dictionaries"->"Add".
be: Ня выбраны ніводзін слоўнік, калі ласка, выберы колькі, націснуўшы "Кіраваньне слоўнікамі"->"Сеціўныя слоўнікі"->"Дадаць"

en: Sorting, please wait...
be: Упарадкаваньне, калі ласка, пачакай...

en: Can not load image. %s
be: Немагчыма загрузіць выяву. %s

en: User Dict
be: Слоўнік карыстальніка

en: User virtual dictionary.
be: Віртуальны слоўнік карыстальніка.

en: Show the user dictionary.
be: Паказаць слоўнік карыстальніка.

en: Dict.cn configuration
be: Настаўленьні Dict.cn

en: Query by XML API.
be: Запыт праз XML API.

en: Query by HTML API.
be: Запыт праз HTML API.

en: Dict.cn network dictionary.
be: Сеціўны слоўнік Dict.cn

en: Query result from Dict.cn website.
be: Запытаць вынік з пляцоўкі Dict.cn.

en: Espeak TTS configuration
be: Настаўленьні Espeak TTS

en: Voice type:
be: Тып голасу:

en: Test
be: Праверка

en: Pronounce words by Espeak TTS engine.
be: Вымавіць словы, выкарыстоўваючы рухавік Espeak TTS.

en: Festival TTS configuration
be: Настаўленьні Festival TTS

en: Pronounce words by Festival TTS engine.
be: Вымавіць словы, выкарыстоўваючы рухавік Festival TTS.

en: [not a printable character]
be: [знак, які нельга надрукаваць]

en: General Character Properties
be: Агульныя ўласьцівасьці знакаў

note: character category
en: Unicode category:
be: Катэгорыя Unicode:

en: Canonical decomposition:
be: Кананічнае раскладаньне

en: Various Useful Representations
be: Розныя карысныя прадстаўленьні

en: XML decimal entity:
be: Дзесятковы аб'ект XML

en: XML hexadecimal entity:
be: Шаснаццаткавы аб'ект XML:

en: Alias names:
be: Псэўданімы:

en: Notes:
be: Нататкі:

en: See also:
be: Гл. таксама:

en: Approximate equivalents:
be: Прыблізна раўназначныя:

en: Equivalents:
be: Раўнацэнныя:

en: Annotations and Cross References
be: Заўвагі і спасылкі

en: Definition in English:
be: Азначэньне ангельскай:

en: Mandarin Pronunciation:
be: Мандарыскае вымаўленьне:

en: Cantonese Pronunciation:
be: Кантонскае вымаўленьне:

en: Japanese On Pronunciation:
be: Японскае вымаўленьне On

en: Japanese Kun Pronunciation:
be: Японскае вымаўленьне Kun:

en: Tang Pronunciation:
be: Вымаўленьне Tang:

en: Korean Pronunciation:
be: Карэйскае вымаўленьне:

en: CJK Ideograph Information
be: Зьвесткі пра ідэаграмы CJK

en: Gucharmap virtual dictionary.
be: Віртуальны слоўнік Gucharmap.

en: Show information about Unicode characters.
be: Паказаць зьвесткі пра знакі Unicode.

en: HTML data parsing
be: Разбор даньняў HTML

en: HTML data parsing engine.
be: Рухавік разбору даньняў HTML.

en: Parse the HTML data.
be: Разабраць даньні HTML.

en: Man configuration
be: Настаўленьні Man

en: Man virtual dictionary.
be: Віртуальны слоўнік Man.

en: Show the man pages.
be: Паказаць старонкі man.

en: PowerWord data parsing
be: Разбор даньняў PowerWord

en: PowerWord data parsing engine.
be: Рухавік разбору даньняў PowerWord.

en: Parse the PowerWord data.
be: Разабраць даньні PowerWord.

en: Error: Open file %s failed!
be: Памылка: не ўдалося адкрыць файл %s!

en: QQWry configuration
be: Настаўленьні QQWry

en: You can update the QQWry.Dat file from this website:
    http://www.cz88.net
be: Ты можаш абнавіць файл QQWry.Dat з пляцоўкі:
    http://www.cz88.net

en: Error: File %s not found!
    You can download it from this website:
    http://www.cz88.net
be: Памылка: Файл %s ня знойдзены!
    Яго можна загрузіць з пляцоўкі
    http://www.cz88.net

en: Show QQWry IP information.
be: Паказаць зьвесткі пра QQWry IP.

en: SAPI TTS configuration
be: Настаўленьні SAPI TTS

en: TTS voice engine
be: Рухавік голасу TTS

en: Voice :
be: Голас:

en: Volume :
be: Гучнасьць:

en: Rate :
be: Часьціня :

en: Input the test text:
be: Увядзі тэкст для праверкі:

en: Pronounce words by SAPI TTS engine.
be: Вымавіць словы, выкарыстоўваючы рухавік SAPI TTS.

en: Warning: failure when requesting a spellchecking dictionary for %s language.
be: Увага: няўдалае запатрабаваньне слоўніка правапісаньня для мовы %s.

en: Error, no spellchecking dictionary available!
be: Памылка, адсутнічаюць слоўнікі праверкі правапісу!

en: Spell check configuration
be: Настаўленьні праверкі правапісу

en: _Use custom languages.
be: Ужываць свае _мовы.

en: For example: "en_US de"
be: Напрыклад: "en_US de"

en: Custom languages:
be: Свае мовы:

en: Spell Check
be: Праверка правапісу

en: Spell check virtual dictionary.
be: Праверыць правапіс віртуальных слоўнікаў.

en: Spell check the input words and show the correct suggestion.
be: Праверыць напісаньне уведзеных словаў і паказаць правільную прапанову.

en: Spelling Suggestion
be: Прапановы напісаньня

en: Update information
be: Абнавіць зьвесткі

en: You are using an old version of StarDict!
be: Ты выкарыстоўваеш старую вэрсію StarDict!

en: You are using the newest version of StarDict!
be: Ты выкарыстоўваеш найноўшую вэрсію StarDict!

en: Latest version information:
be: Зьвесткі аб апошняй вэрсіі:

en: Latest news:
be: Апошнія навіны:

en: Update Info
be: Абнавіць зьвесткі

en: Update information.
be: Абнавіць зьвесткі

en: Get the update information from the Internet.
be: Атрымаць зьвесткі па абнаўленьнях зь Сеціва.

en: Visit StarDict website now?
be: Ці наведаць старонку StarDict зараз?

en: _Don't show this until the next update.
be: _Не паказваць гэта да наступнага абнаўленьня.

en: Wiki data parsing
be: Разбор даньняў Wiki

en: Wiki data parsing engine.
be: Рухавік разбору даньняў Wiki.

en: Parse the wiki data.
be: Разабраць даньні wiki.

en: WordNet configuration
be: Настаўленьні WordNet

en: Graphic mode.
be: Графічны рэжым.

en: Text mode.
be: Тэкставы рэжым.

en: WordNet dict rendering
be: Апрацоўка слоўніка WordNet

en: WordNet dict rendering engine.
be: Рухавік апрацоўкі слоўнікаў WordNet

en: WordNet data parsing
be: Разбор даньняў WordNet

en: WordNet data parsing engine.
be: Рухавік разбору даньняў WordNet.

en: Parse the WordNet data.
be: Разабраць даньні WordNet.

en: XDXF data parsing
be: Разбор даньняў XDXF

en: XDXF data parsing engine.
be: Рухавік разбору даньняў XDXF.

en: Parse the XDXF data.
be: Разабраць даньні XDXF.
