stellarium-remotecontrol - en to el translation catalogue (87 entries)

en: Could not retrieve action list
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της λίστας ενεργειών

en: Error performing search
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση της αναζήτησης

en: Could not retrieve country list
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της λίστας χωρών

en: Could not retrieve planet list
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της λίστας πλανητών

en: Could not retrieve property list
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της λίστας ιδιοτήτων

en: Error sending command to server:
el: Σφάλμα κατά την αποστολή της εντολής στο διακομιστή:

en: Could not retrieve script list
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της λίστας εντολών

en: querying
el: Ψάχνοντας

en: idle
el: Αδρανής κατάσταση

en: Error loading object types
el: Σφάλμα φόρτωσης τύπων αντικειμένων

en: Error getting object list
el: Σφάλμα στην ανάκτηση λίστας αντικειμένων

en: waiting
el: αναμονή

en: -none-
el: -τίποτα-

en: on
el: Ανοιχτό/Ενεργό

en: off
el: Κλειστό/Ανενεργό

en: Show All Items
el: Προβολή όλων

en: No current selection
el: Καμία τρέχουσα επιλογή

en: Stellarium remote control plugin
el: προσθήκη τηλεχειρισμού Stellarium

en: Please wait, loading
el: Παρακαλώ περιμένετε όσο φορτώνει

en: Stellarium remote control
el: Τηλεχειρισμός Stellarium

en: Main controls
el: Κύρια χειριστήρια

en: Scenery3d
el: Σκηνικό 3 Διαστάσεων

en: Pause
el: Παύση

en: Time jumps
el: Χρονικά άλματα

en: Solar hour
el: Ηλιακή ώρα

en: Solar day
el: Ηλιακή ημέρα

en: Solar week
el: Ηλιακή εβδομάδα

en: Julian year
el: Ιουλιανό έτος

en: Julian century
el: Ιουλιανός αιώνας

en: Selection mode
el: Κατάσταση ώστε να επιλέξετε

en: Center on object
el: Με κέντρο το επιλεγμένο αντικείμενο

en: Quick select
el: Γρήγορη επιλογή

en: Earth
el: Γη

en: Pluto
el: Πλούτωνας

en: Current selection
el: Τρέχουσα επιλογή:

en: Show planet markers
el: Εμφάνιση διακριτικών πλανητών

en: Show planet orbits
el: Εμφάνιση πλανητικών τροχιών

en: Extinction Coefficient:
el: Συντελεστής Απόσβεσης:

en: Shooting Stars
el: Πεφταστέρια

en: Current Planet:
el: Τρέχων πλανήτης:

en: Use associated planet and position
el: Χρηση υφιστάμενου πλανήτη και θέσης

en: Current landscape
el: Τρέχων τοπίο

en: Planet map
el: Χάρτης πλανήτη

en: Type to search location
el: Πληκτρολογείστε για να βρείτε την επιθυμητή θέση

en: Interaction
el: Διάδραση

en: Current scene:
el: Τρέχουσα σκηνή:

en: View controls
el: Προβολή χειρισμού

en: Movement controls
el: Χειρισμός κίνησης

en: Torchlight
el: Φακός

en: Scene selection
el: Επιλογή σκηνής

en: Load selected scene
el: Φόρτωση επιλεγμένης σκηνής

en: No response from server
el: Καμία απόκριση από τον server

en: Time Jump
el: Χρονικό Άλμα

en: Grids
el: Πλέγμα

en: Up/Left
el: Πάνω/Αριστερά

en: Up
el: Πάνω

en: Up/Right
el: Πάνω/Δεξιά

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Down/Left
el: Κάτω/Αριστερά

en: Down
el: Κάτω

en: Down/Right
el: Κάτω/Δεξιά

en: Sirius
el: Σείριος

en: Arcturus
el: Αρκτούρος

en: Capella
el: Δίφρος

en: Vega
el: Βέγας

en: Deneb
el: Ντένεμπ

en: Altair
el: Αλτάιρ

en: Andromeda Galaxy
el: Γαλαξίας της Ανδρομέδας

en: Hercules Cluster
el: Σμήνος Ηρακλή

en: Orion Nebula
el: Νεφέλωμα του Ωρίωνος

en: Aries
el: Κριός

en: Taurus
el: Ταύρος

en: Gemini
el: Δίδυμοι

en: Cancer
el: Καρκίνος

en: Leo
el: Λέων

en: Virgo
el: Παρθένος

en: Libra
el: Ζυγός

en: Scorpius
el: Σκορπιός

en: Sagittarius
el: Τοξότης

en: Capricornus
el: Αιγόκερως

en: Aquarius
el: Υδροχόος

en: Pisces
el: Ιχθύες

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Show 1
el: Εμφάνιση 1

en: Remove Labels and Images
el: Αφαίρεση Ετικετών και Εικόνων

en: Cleanup Screen
el: Καθαρισμός οθόνης
