stellarium-remotecontrol - en to sq translation catalogue (113 entries)

en: Could not retrieve action list
sq: S’u mor dot listë veprimesh

en: Action '%1' not accepted by server:
sq: Veprim “'%1” i papranuar nga shërbyesi:

en: Error sending action '%1' to server:
sq: Gabim gjatë dërgimit të veprimit “%1” te shërbyesi:

en: Error performing search
sq: Gabim gjatë kryerjes së kërkimt

en: Could not retrieve country list
sq: S’u mor dot listë vendesh

en: Could not retrieve planet list
sq: S’u mor dot listë planetesh

en: Could not retrieve property list
sq: S’u mor dot listë vetish

en: Property '%1' not accepted by server:
sq: Veti “%1” e papranuar nga shërbyesi:

en: Error sending property '%1' to server:
sq: Gabim gjatë dërgimit të vetisë “%1” te shërbyesi:

en: Error sending command to server:
sq: Gabim gjatë dërgimit të urdhrit te shërbyesi:

en: Could not retrieve script list
sq: S’u mor dot listë programthesh

en: querying
sq: po bëhet kërkesa

en: Error (%1)
sq: Gabim (%1)

en: Error performing Simbad lookup
sq: Gabim në kryerje kërkimi Simbad

en: idle
sq: i plogësht

en: Error loading object types
sq: Gabim gjatë ngarkimit të llojeve të objekteve

en: Error getting object list
sq: Gabim në marrje liste objektesh

en: waiting
sq: po pritet

en: Could not retrieve projection list
sq: S’u mor dot listë projeksionesh

en: Could not retrieve landscape list
sq: S’u mor dot listë peizazhesh

en: -none-
sq: -asnjë-

en: (Currently loading: %1)
sq: (Tani po ngarkohet: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
sq: S’u mor dot listë Scenery3d

en: Show All Items
sq: Shfaqi Krejt Objektet

en: Input did not match any item
sq: Ç’u dha, s’pati përputhje me ndonjë objekt

en: No current selection
sq: Pa përzgjedhje të tanishme

en: Stellarium remote control plugin
sq: Shtojcë për kontroll së largëti të Stellarium-it

en: Please wait, loading
sq: J lutemi, prisni, po ngarkohet

en: Stellarium remote control
sq: Kontroll së largëti për Stellarium

en: Main controls
sq: Kontrollet kryesore

en: Actions and scripts
sq: Veprime dhe programthe

en: Pause
sq: Ndalesë

en: Time jumps
sq: Kapërcime kohore

en: Solar hour
sq: Orë diellore

en: Solar day
sq: Ditë diellore

en: Solar week
sq: Javë diellore

en: Calendar year
sq: Vit kalendarik

en: 10 Calendar years
sq: 10 vite Kalendari

en: 100 Calendar years
sq: 100 vite Kalendari

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
sq: Jepni term kërkimi. Që të lëvizni nëpër përfundime, përdorni tastin TAB.

en: Select and focus
sq: Përzgjidhe dhe fokusoje

en: Selection mode
sq: Mënyrë përzgjedhjeje

en: Quick select
sq: Përzgjedhje e shpejtë

en: Earth
sq: Toka

en: Pluto
sq: Plutoni

en: Current selection
sq: Përzgjedhja e tanishme

en: Milky Way brightness:
sq: Ndriçim i Rrugës së Qumështit:

en: Show planet markers
sq: Shfaq piketa planetësh

en: Show planet orbits
sq: Shfaq orbita planeti

en: Show planet orbits only
sq: Shfaq vetëm orbita planetësh

en: Show orbit for selected planet
sq: Shfaq orbitë për planetin e përzgjedhur

en: Show planet trails
sq: Shfaq trajektore planeti

en: Show trail only for selected planet
sq: Shfaq trajektore vetëm për planetin e përzgjedhur

en: Extinction Coefficient:
sq: Koeficient Zhdukjeje:

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
sq: Rrathë të atypëratyshëm të boshtit të tokës në lëvizjen e tij rreth polesh ekliptike. Shfaqur vetëm për Tokën.

en: Center
sq: Qendër

en: Solstices
sq: Solstice

en: Current Planet:
sq: Planet i Tanishëm:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
sq: Katalog i Mjegullnajës së Pasqyrimit (Van den Bergh, 1966)

en: Objects without identifier
sq: Objekte pa identifikues

en: Bright Nebulae
sq: Mjegullnajë e Ndritshme

en: Dark Nebulae
sq: Mjegullnajë e Errët

en: Planetary Nebulae
sq: Mjegullnaja Planetare

en: Labels and markers
sq: Etiketa dhe piketa

en: Use associated planet and position
sq: Përdor planetin përshoqëruar dhe pozicionin

en: Show illumination
sq: Shfaq ndriçim

en: Current landscape
sq: Peizazh i tanishëm

en: Show lines with thickness
sq: Shfaq vija me trashësi

en: Show boundaries with thickness
sq: Shfaq kufij me trashësi

en: Current sky culture
sq: Kultura e tanishme qiellore

en: Active script:
sq: Programth aktiv:

en: Run selected script
sq: Xhiro programthin e përzgjedhur

en: Stop current script
sq: Ndal programthin e tanishëm

en: Actions
sq: Veprime

en: Planet map
sq: Hartë planetesh

en: Type to search location
sq: Që të kërkohet për vendndodhje, shtypni

en: Interaction
sq: Ndërveprim

en: Current scene:
sq: Skena e tanishme:

en: View controls
sq: Shihni kontrollet

en: Movement controls
sq: Kontrolle lëvizjeje

en: Torchlight
sq: Pishtari

en: Scene selection
sq: Përzgjedhje skene

en: Load selected scene
sq: Ngarko skenën e përzgjedhur

en: No response from server
sq: S’ka përgjigje nga shërbyesi

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
sq: S’ka përgjigje nga shërbyesi, gjatë %1 sekondash. A është ende në funksionim Stellarium-i?

en: Grids
sq: Rrjeta

en: Up/Left
sq: Sipër/Majtas

en: Up
sq: Sipër

en: Up/Right
sq: Sipër/Djathtas

en: Left
sq: Majtas

en: Focus on selected object
sq: Fokuso objektin e përzgjedhur

en: Focus on selection
sq: Fokuso përzgjedhjen

en: Right
sq: Djathtas

en: Down/Left
sq: Poshtë/Majtas

en: Down
sq: Poshtë

en: Down/Right
sq: Poshtë/Djathtas

en: Andromeda Galaxy
sq: Galaktika Andromeda

en: Orion Nebula
sq: Mjegullnaja e Orionit

en: Eta Carinae Nebula
sq: Mjegullnaja Eta Carinae

en: Aries
sq: Dashi

en: Taurus
sq: Demi

en: Gemini
sq: Binjakët

en: Cancer
sq: Gaforrja

en: Leo
sq: Luani

en: Virgo
sq: Virgjëresha

en: Libra
sq: Peshorja

en: Scorpius
sq: Akrepi

en: Sagittarius
sq: Shigjetari

en: Capricornus
sq: Bricjapi

en: Aquarius
sq: Ujori

en: Pisces
sq: Peshqit

en: Favorites
sq: Të parapëlqyer

en: Remove Labels and Images
sq: Hiq Etiketa dhe Figura
