stellarium-remotecontrol - en to ne translation catalogue (5 entries)

en: Milky Way brightness:
ne: आकाशगंगाकाे चमक:

en: Show planet markers
ne: ग्रहहरूकाे निशाना देखाउनुहोस्

en: Show planet orbits
ne: ग्रहहरूकाे कक्ष देखाउनुहोस्

en: Extinction Coefficient:
ne: विलुप्त गुणांक:

en: Use associated planet and position
ne: सम्बन्धित ग्रह र स्थिति प्रयोग गर्नुहाेस्
