stellarium-remotecontrol - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Could not retrieve action list
ro: Nu s-a putut recupera lista de acțiuni

en: Solar day
ro: Ziuă solară

en: Milky Way brightness:
ro: Strălucirea Căii Lactee

en: Include nutation
ro: Includeți nutația

en: Show planet markers
ro: Afișează marcherii planetelor

en: Show planet orbits
ro: Afișează orbitele planetelor

en: Extinction Coefficient:
ro: Coeficient de extincţie:

en: Use associated planet and position
ro: Folosește planeta și poziția asociate

en: Show landscape labels
ro: Afișați etichete peisaj

en: Andromeda Galaxy
ro: Galaxia Andromeda

en: Orion Nebula
ro: Nebuloasa Orion

en: Aries
ro: Berbecul

en: Taurus
ro: Taurul

en: Gemini
ro: Gemeni

en: Cancer
ro: Racul

en: Leo
ro: Leul

en: Virgo
ro: Fecioara

en: Libra
ro: Balanța

en: Scorpius
ro: Scorpionul

en: Sagittarius
ro: Săgetătorul

en: Capricornus
ro: Capricornul

en: Aquarius
ro: Vărsătorul

en: Pisces
ro: Peștii
