stellarium-remotecontrol - en to tr translation catalogue (167 entries)

en: Could not retrieve action list
tr: İşlem listesine ulaşılamadı

en: Action '%1' not accepted by server:
tr: '%1' işlemi sunucu tarafından kabul edilmiyor:

en: Error sending action '%1' to server:
tr: '%1' işlemini sunucuya gönderirken hata oluştu:

en: Error performing search
tr: Arama yaparken bir hata oluştu

en: Could not retrieve country list
tr: Ülke listesine ulaşılamadı

en: Could not retrieve planet list
tr: Gezegen listesine ulaşılamadı

en: Could not retrieve property list
tr: Özellik listesi alınamadı

en: Property '%1' not accepted by server:
tr: '%1' özelliği sunucu tarafından kabul edilmiyor:

en: Error sending property '%1' to server:
tr: '%1' özelliğini sunucuya gönderirken hata oluştu:

en: Error sending command to server:
tr: Sunucuya komut gönderilirken hata oluştu:

en: Could not retrieve script list
tr: Komut dosyası listesine ulaşılamadı

en: querying
tr: Sorgulama

en: Error (%1)
tr: Hata (%1)

en: Error performing Simbad lookup
tr: Simbad araması yapılırken hata oluştu

en: idle
tr: boşta

en: Error loading object types
tr: Nesne türleri yüklenirken hata oluştu

en: Error getting object list
tr: Nesne listesi alınırken hata oluştu

en: waiting
tr: bekliyor

en: Could not retrieve projection list
tr: İzdüşüm listesi alınamadı.

en: Could not retrieve landscape list
tr: Manzara listesi alınamadı

en: -none-
tr: -Yok-

en: (Currently loading: %1)
tr: (Şu anda yükleniyor: %1)

en: Could not retrieve Scenery3d list
tr: Scenery3d listesi alınamadı.

en: on
tr: açık

en: off
tr: kapalı

en: Show All Items
tr: Tüm Ögeleri Göster

en: Input did not match any item
tr: Girdi hiç bir öğeyle eşleşmedi

en: No current selection
tr: Geçerli seçim yok

en: Stellarium remote control plugin
tr: Stellarium uzaktan kontrol eklentisi

en: Please wait, loading
tr: Lütfen bekleyin, yükleniyor

en: Stellarium remote control
tr: Stellarium uzaktan kontrol

en: Main controls
tr: Ana kontroller

en: DSO
tr: Derin Gökyüzü Cismi

en: Actions and scripts
tr: Eylemler ve komut dosyaları

en: Pause
tr: Duraklat

en: Time jumps
tr: Zaman atlaması

en: Solar hour
tr: Güneş saati

en: Solar day
tr: Güneş günü

en: Solar week
tr: Güneş haftası

en: Sidereal year
tr: Yıldız yılı

en: Sidereal century
tr: Yıldız yüzyılı

en: Synodic month
tr: Kavuşum ayı

en: Draconic month
tr: Drakonik ay

en: Draconic year
tr: Drakonik yıl

en: Anomalistic month
tr: Ayrıksı ay

en: Anomalistic year
tr: Ayrıksı yıl

en: Anomalistic century
tr: Ayrıksı yüzyıl

en: Mean tropical month
tr: Ortalama tropikal ay

en: Mean tropical year
tr: Ortalama tropikal yıl

en: Mean tropical century
tr: Ortalama tropik yüzyıl

en: Tropical year
tr: Tropikal yılı

en: Julian year
tr: Jülyen yılı

en: Julian century
tr: Jülyen yüzyılı

en: Gaussian year
tr: Gauss yılı

en: View towards horizon at Azimuth
tr: Azimut'ta ufka doğru bakış

en: Vertical View offset
tr: Dikey Görünüm dengesi

en: Enter search term. Use TAB to navigate results.
tr: Arama terimini girin. Sonuçlarda gezinmek için TAB tuşunu kullanın.

en: Select and focus
tr: Seç ve odakla

en: Selection mode
tr: Seçim modu

en: Center on object
tr: Nesne üzerinde ortala

en: Center and zoom to object
tr: Nesneye ortala ve yakınlaştır

en: Just mark the object
tr: Nesneyi işaretle

en: Quick select
tr: Hızlı seçim

en: Earth
tr: Dünya

en: Pluto
tr: Plüton

en: Current selection
tr: Geçerli seçim

en: Milky Way brightness:
tr: Samanyolu parlaklığı:

en: Digitized Sky Survey
tr: Dijitalleştirilmiş Gökyüzü Araştırması

en: HiPS Survey
tr: HiPS incelemesi

en: Include nutation
tr: Dahil et: Nutation

en: Include aberration
tr: Sapmaları dahil et

en: Show planet markers
tr: Gezegen işaretleyicilerini göster

en: Show planet orbits
tr: Gezegen yörüngelerini göster

en: Show planet orbits only
tr: Yalnızca gezegen yörüngelerini göster

en: Show orbit for selected planet
tr: Seçilen gezegenin yörüngesini göster

en: Show planet trails
tr: Gezegen yollarını göster

en: Show trail only for selected planet
tr: İzi(yolu) yalnızca seçilen gezegen için göster

en: Scale Moon:
tr: Ayı Ölçekle:

en: Scale Sun:
tr: Güneşi Ölçekle:

en: Scale Planets:
tr: Gezegenleri Ölçekle:

en: Scale minor bodies:
tr: Küçük cisimleri ölçekle:

en: Extinction Coefficient:
tr: Sönüm Katsayısı:

en: Shooting Stars
tr: Yıldız Kayması

en: ZHR:
tr: Zenithal saatlik oran:

en: Instantaneous circles of earth´s axis on its motion around ecliptical poles. Displayed on Earth only.
tr: Ekliptik kutuplar etrafındaki hareketinde dünya ekseninin anlık daireleri. Yalnızca Dünya'da görüntülenir.

en: Center
tr: Merkez

en: Solstices
tr: Gündönümleri

en: Crossquarters
tr: Çeyreklikler

en: Major Standstill
tr: Büyük Duruş

en: Minor Standstill
tr: Küçük Duruş

en: Current Planet:
tr: Şu Anki Gezegen:

en: Catalogue of Reflection Nebulae (Van den Bergh, 1966)
tr: Yansıma Bulutsuları Kataloğu (Van den Bergh, 1966)

en: Catalogue of southern stars embedded in nebulosity (van den Bergh+, 1975)
tr: Bulutsuya (van den Bergh+, 1975) gömülü güney yıldızlarının kataloğu

en: Objects without identifier
tr: Tanımlayıcı olmayan nesneler

en: Open Star clusters
tr: Açık Yıldız Kümeleri

en: Globular Star clusters
tr: Küresel Yıldız kümeleri

en: Bright Nebulae
tr: Parlak Bulutsular

en: Dark Nebulae
tr: Karanlık Bulutsular

en: Planetary Nebulae
tr: Gezegenimsi Bulutsu

en: Labels and markers
tr: Etiketler ve işaretleyiciler

en: Limit angular size (arcmin):
tr: Açısal boyutu sınırla (arcmin):

en: Use associated planet and position
tr: İlişkili gezegen ve konumu kullan

en: Show landscape labels
tr: Peyzaj etiketlerini göster

en: Show illumination
tr: Işıklandırmayı aç

en: Current landscape
tr: Şu anki manzara

en: Show lines with thickness
tr: Satırları kalınlaştırarak göster

en: Show asterisms with thickness
tr: Yıldız kümelerini kalınlaştır

en: Show ray helpers with thickness
tr: Işın yardımcılarını kalınlaştırarak göster

en: Show art in brightness
tr: Sanatı bu parlaklıkta göster

en: Show boundaries with thickness
tr: Sınırları kalınlaştırarak göster

en: Constellation selection isolated
tr: İzole takımyıldızı seçimi

en: Current sky culture
tr: Şu anki gökyüzü kültürü

en: Active script:
tr: Aktif komut dosyası:

en: Run selected script
tr: Seçili komut dosyasını çalıştır

en: Stop current script
tr: Mevcut komut dosyasını durdur

en: Actions
tr: Eylemler

en: Run/toggle action
tr: Çalıştırma/geçiş eylemi

en: Planet map
tr: Gezegen haritası

en: Planet map pointer
tr: Gezegen harita işaretçisi

en: Type to search location
tr: Aramak istediğiniz yeri yazın

en: Interaction
tr: Etkileşim

en: Current scene:
tr: Mevcut sahne:

en: View controls
tr: Görüntüleme kontrolleri

en: Movement controls
tr: Hareket kontrolleri

en: Torchlight
tr: Fener

en: Scene selection
tr: Sahne seçimi

en: Load selected scene
tr: Seçili sahneyi yükle

en: No response from server
tr: Sunucu yanıt vermiyor

en: No response from server for %1 seconds. Is Stellarium still running?
tr: %1 saniye boyunca sunucudan yanıt gelmedi. Stellarium hala çalışıyor mu?

en: Time Jump
tr: Zaman atlaması

en: Grids
tr: Izgaralar

en: Up/Left
tr: Yukarı/Sol

en: Up
tr: Yukarı

en: Up/Right
tr: Yukarı/Sağ

en: Left
tr: Sola

en: Focus on selected object
tr: Seçilen nesneye odaklan

en: Focus on selection
tr: Seçime odaklan

en: Right
tr: Sağ

en: Down/Left
tr: Aşağı/Sol

en: Down
tr: Aşağı

en: Down/Right
tr: Aşağı/Sağ

en: Sirius
tr: Akyıldız

en: Arcturus
tr: Arktürüs

en: Capella
tr: Kapella

en: Deneb
tr: Denep

en: Altair
tr: Uçucu

en: Andromeda Galaxy
tr: Andromeda Gökadası

en: Hercules Cluster
tr: Herkül Kümesi

en: Orion Nebula
tr: Avcı Bulutsusu

en: Eta Carinae Nebula
tr: Eta Carinae Bulutsusu

en: 47 Tucanae Cluster
tr: 47 Tukana Kümesi

en: Aries
tr: Koç

en: Taurus
tr: Boğa

en: Gemini
tr: İkizler

en: Cancer
tr: Yengeç

en: Leo
tr: Aslan

en: Virgo
tr: Başak

en: Libra
tr: Terazi

en: Scorpius
tr: Akrep

en: Sagittarius
tr: Yay

en: Capricornus
tr: Oğlak

en: Aquarius
tr: Kova

en: Pisces
tr: Balık

en: Favorites
tr: Favoriler

en: Show 1
tr: Göster 1

en: Remove Labels and Images
tr: Etiketleri ve Resimleri Kaldır

en: Cleanup Screen
tr: Ekranı Temizle
