step - en to be translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
be: Дыяпазон

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
be: Скароты

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditIncrement)
en: 0.1
be: 0,1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
be: аўта

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
be: Настаўленні

en: Back
be: Назад

en: Forward
be: Наперад

en: Documentation
be: Дакументацыя

en: Step
be: Крок

en: (C) 2007 Vladimir Kuznetsov
be: (C) 2007 Уладзімір Кузнецоў

en: Original author
be: Аўтар ідэі

en: Document to open
be: Адкрыць дакумент

en: Redo
be: Паўтарыць

en: Undo
be: Вярнуць

en: &Delete
be: В&ыдаліць

en: &Stop
be: &Спыніць

en: &Undo
be: &Вярнуць

en: &Undo: %1
be: &Вярнуць: %1

en: Re&do
be: Па&ўтарыць

en: General
be: Агульныя

en: Property
be: Уласцівасць

en: Value
be: Значэнне

en: Properties
be: Уласцівасці

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
be: Галоўная панель начыння

en: Edit %1
be: Змяніць %1

en: Delete %1
be: Выдаліць %1

en: <unnamed>
be: <безназоўны>
