step - en to bg translation catalogue (201 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
bg: Източник на данни

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
bg: Обхват

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: min:
bg: мин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
bg: макс:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
bg: Намаляване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
bg: Увеличаване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
bg: Стъпка:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
bg: Обхвати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Min:
bg: Мин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max:
bg: Макс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
bg: автоматично

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
bg: Показване на линии

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
bg: Показване на точки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
bg: Брой цифри:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
bg: Точност на показване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
bg: Показване осите на сцената

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
bg: Показване на подсказки при създаване на обекти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
bg: Включване на OpenGL (ЕКСПЕРИМЕНТАЛНО)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
bg: Отваряне на Уикипедия във външен браузър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
bg: Площ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
bg: Пространството, което газът изпълва

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
bg: Брой частици:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
bg: Броят на частиците в този газ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
bg: Концентрация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
bg: Маса на частицата:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
bg: Масата на една частица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
bg: Температура:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
bg: Средна скорост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
bg: Позиция:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
bg: Размер на тялото:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
bg: Маса на тялото:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
bg: Модул на еластичност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
bg: Затихване на тялото:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
bg: Брой дялове на тялото:

[ctx: @title:window]
en: Create Gas Particles
bg: Създаване на газови частици

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
bg: Натиснете левия бутон на мишката, за да позиционирате
    горния ляв ъгъл на областта за %1

en: Create %1
bg: Създаване на %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
bg: Преместете мишката и освободете левия бутон, за да позиционирате
    долния десен ъгъл на областта за %1

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
bg: Моля попълнете параметрите за газовите частици.

en: %1 named '%2' created
bg: Създаден(а) е %1 с име '%2'

en: Create Particles...
bg: Създаване на частици...

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
bg: Опитвате се да създадете много голям брой частици. Това ще направи симулацията много бавна. Желаете ли да продължите?

en: Warning - Step
bg: Внимание - Step

en: Create particles for %1
bg: Създаване на частици за %1

en: Context Info
bg: Контекстна информация

en: Back
bg: Назад

en: Forward
bg: Напред

en: Sync selection
bg: Синхронизиране селекцията

en: Follow selection
bg: Следване на селекцията

en: Open in Browser
bg: Отваряне в четеца

en: Documentation
bg: Документация

en: No current object.
bg: Няма текущ обект.

en: Documentation error
bg: Грешка в документацията

en: Documentation for %1 not available.
bg: Документацията за %1 не е налична.

en: You can help <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> by writing it!
bg: Можете да помогнете  на <a href="http://edu.kde.org/step">Step</a>, като я напишете!

en: Palette
bg: Палитра

en: Pointer
bg: Показалец

en: Selection pointer
bg: Показалец за избиране

en: Show text
bg: Показване на текст

en: Move end of %1
bg: Преместване края на %1

en: can not launch %1
bg: %1 не може да се изпълни

en: error running %1
bg: грешка при изпълнението на %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
bg: %1 съобщи за грешка (състояние за изход %2):
    %3

en: %1 did not create output file
bg: %1 не създаде изходен файл

en: can not open temporary file
bg: не може да бъде отворен временен файл

en: can not open result file
bg: не може да бъде отворен файл с резултат

en: Interactive physical simulator
bg: Интерактивен физически симулатор

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: Code contributions
bg: Допринасяне в кода

en: Document to open
bg: Документ за отваряне

en: &Open Tutorial...
bg: &Отваряне на ръководство...

en: &Open Example...
bg: Отваряне на &пример...

en: Open Down&loaded Example...
bg: Отваряне на &изтеглен пример...

en: Share C&urrent Experiment...
bg: Споделяне на &текущия експеримент...

en: &Download New Experiments...
bg: &Изтегляне на нови експерименти...

en: Redo
bg: Повторение

en: Undo
bg: Отмяна

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: &Run
bg: &Изпълнение

en: Execute the program
bg: Изпълнение на програмата

en: Run: Execute the program
bg: Изпълнение: Изпълняване на програмата

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
bg: Скорост 1х

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
bg: Скорост 2х

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
bg: Скорост 4х

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
bg: Скорост 8х

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
bg: Скорост 16х

[ctx: filename]
en: untitled.step
bg: без_име.step

en: <new file>
bg: <нов файл>

[ctx: @title:window]
en: Open Step File
bg: Отваряне на файл на Step

en: Step files (*.step)
bg: Файлове на Step (*.step)

en: Cannot parse file '%1': %2
bg: Файлът '%1': %2 не може да се обработи

en: <open file: %1>
bg: <отваряне на файл: %1>

[ctx: @title:window]
en: Save Step File
bg: Запазване на файл на Step

en: Cannot open file '%1'
bg: Файлът '%1' не може да се отвори

en: Cannot save file '%1': %2
bg: Неуспех при запазването на файл '%1': %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
bg: Експериментът беше променен.
    Желаете ли да запазите промените?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
bg: Качването все още не е реализирано в kdelibs.

en: Sorry - Step
bg: Съжаляваме - Step

en: &Stop
bg: С&топ

en: &Simulate
bg: &Симулация

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
bg: Тази стъпка не може да бъде завършена, защото локалната грешка е по-голяма от локалния толеранс.
    Моля проверете настройките на решавача и опитайте отново.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
bg: Тази стъпка не може да бъде завършена, защото има колизии, които не могат да бъдат решени автоматично.
    Моля отместете колизиращите се обекти и опитайте отново.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
bg: Стъпката не може да бъде завършена поради неизвестна грешка.

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Undo: %1
bg: Отмян&а: %1

en: Re&do
bg: В&ъзстановяване

en: Re&do: %1
bg: В&ъзстановяване: %1

en: General
bg: Общи

en: Move %1
bg: Преместване на %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
bg: Натиснете ляв бутон на мишката, за да позиционирате центъра на %1

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
bg: Местете мишката и освободете левия ѝ бутон, за да определите радиус на %1

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
bg: Натиснете левия бутон на мишката, за да позиционирате
    горния ляв ъгъл на %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
bg: Преместете мишката и освободете левия бутон, за да позиционирате
    долния десен ъгъл на %1

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
bg: Цъкнете в сцената, за да създадете първия връх от %1

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
bg: Цъкнете в сцената, за да добавите нов връх или натиснете Enter за край

en: Change solver type
bg: Промяна типа на решавача

en: Change %1.%2
bg: Промяна на %1.%2

en: Rename %1 to %2
bg: Преименуване на %1 в %2

en: Property
bg: Свойство

en: Value
bg: Стойност

en: false
bg: невярно

en: true
bg: вярно

en: Properties
bg: Свойства

en: Click on the scene to create a %1
bg: Натиснете на сцената, за да създадете %1

en: Please fill in the parameters for %1
bg: Попълнете параметрите за %1

[ctx: @title:window]
en: Create Soft Body Items
bg: Създаване на елементи тип меко тяло

en: Create items for %1
bg: Създаване на елементи %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
bg: Показване на подсказки при създаване на елементи

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
bg: Показване на оси в сцената

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
bg: Показване с точност до десетиците

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
bg: При възможност се използва OpenGL за ускоряване на изчертаването

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
bg: Разглеждане на Уикипедия във външен четец

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
bg: Показване на текст до иконата

en: several objects
bg: множество обекти

en: Change %1
bg: Промяна на %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
bg: Лента с инструменти за симулация

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
bg: П&римери

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
bg: &Симулатори

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
bg: Скорост на &изпълнение

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
bg: &Панели

en: Click to enter text
bg: Натиснете за въвеждане на текст

en: &Color
bg: &Цвят

en: &Bold
bg: &Получер

en: &Italic
bg: &Курсив

en: &Underline
bg: Под&чертан

en: Align &Left
bg: Л&яво подравняване

en: Align C&enter
bg: &Центиране

en: Align &Right
bg: &Дясно подравняване

en: Align &Justify
bg: Двустранно подравняване

en: &Align
bg: &Подравняване

en: &Font
bg: &Шрифт

en: Font &Size
bg: &Размер на шрифта

en: Insert &Image...
bg: Вмъкване на &изображение...

en: Insert &Formula...
bg: Вмъкване на &формула...

en: Edit %1
bg: Редактиране на %1

[ctx: @title:window]
en: Open Image File
bg: Отваряне на изображение

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
bg: Изображения (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
bg: Файлът '%1' не може да бъде обработен

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
bg: Не може да бъде открита инсталация на latex. Трябва да имате инсталирани изпълнимите файлове на 'latex', 'dvips' и 'gs' и да са достъпни от $PATH

[ctx: @title:window]
en: LaTex Formula - Step
bg: Формула на LaTex - Step

en: Enter LaTeX formula string:
bg: Въведете низа на формулата на LaTeX:

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
bg: Формулата LaTeX не може да се компилира: %1

en: Cannot parse result image
bg: Полученото изображение не може да бъде обработено

en: Object name
bg: Име на обект

en: Property name
bg: Име на свойство

en: Vector index
bg: Векторен индекс

en: [not configured]
bg: [не е настроено]

en: Clear Graph
bg: Изчистване на диаграмата

en: Configure Graph...
bg: Настройки на диаграмата...

[ctx: @title:window]
en: Configure Graph
bg: Настройки на диаграмата

en: Edit properties of %1
bg: Редактиране свойствата на %1

en: Clear graph %1
bg: Изчистване на диаграмата %1

en: Configure Meter...
bg: Настройка на брояч...

[ctx: @title:window]
en: Configure Meter
bg: Настройка на брояч

en: Increase Value
bg: Увеличаване на стойността

en: Decrease Value
bg: Намаляване на стойността

en: Decrease controller %1
bg: Намаляване на контролера %1

en: Increase controller %1
bg: Увеличаване на контролера %1

en: Change controller %1
bg: Промяна на контролера %1

en: Configure Controller...
bg: Настройки на контролера...

[ctx: @title:window]
en: Configure Controller
bg: Настройки на контролера

en: Clear Trace
bg: Изчистване на трасирането

en: Clear tracer %1
bg: Изчистване на индикатора %1

en: Undo History
bg: История на промените

[ctx: Object list]
en: World
bg: Свят

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
bg: Натиснете ляв бутон на мишката, за да позиционирате първия край на %1,
    след което завлечете и пуснете, за да позиционирате втория край

en: Release left mouse button to position second end of the %1
bg: Освободете левия бутон на мишката, за да позиционирате втория край на %1

en: Delete %1
bg: Изтриване на %1

en: Delete several items
bg: Изтриване на множество елементи

en: <no object>
bg: <няма обект>

en: <unnamed>
bg: <без име>

en: Simulate %1 → %2
bg: Симулиране на %1 → %2

en: Cut %1
bg: Изрязване на %1

en: Cut several items
bg: Изрязване на множество елементи

en: Pasted %1
bg: Поставяне на %1

en: Pasted several items
bg: Поставяне на множество елементи

en: Objects under mouse:
bg: Обекти под мишката:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
bg[0]: ... (още 1 елемент)
bg[1]: ... (още %1 елемента)
