kdeedu - en to bs translation catalogue (170 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
bs: Izvor podataka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
bs: Opseg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
bs: Prečice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
bs: Smanjenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
bs: Povećanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
bs: Inkrement:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
bs: Opsezi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
bs: automatski

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
bs: Opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
bs: Pokaži linije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
bs: Prikaži tačke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
bs: Broj cifara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
bs: Prikaži preciznost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
bs: Prikaži osi na sceni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
bs: Prikaži savjet prilikom stvaranja objekta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
bs: Omogući OpenGL (EKSPERIMENTALNO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
bs: Otvori Wikipediju u vanjskom pretraživaču

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
bs: Površina koju zauzima plin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
bs: Količina čestica:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
bs: Broj čestica ovog plina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
bs: Koncentracija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
bs: Masa čestice:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
bs: Masa jedne čestice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
bs: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
bs: Srednja brzina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
bs: Pozicija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
bs: Veličina tijela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
bs: Masa tijela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
bs: Youngov modul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
bs: Prigušenje tijela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
bs: Podjela tijela se računa:

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
bs: Klikni lijevo dugme miša za poziciju
    gornji lijevi čošak područja za %1

en: Create %1
bs: Napravi %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
bs: Pomjeri miš i pusti lijevo dugme miša za poziciju
    donji desni čošak područja za %1

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
bs: Molim vas da unesete parametre za čestice plina.

en: %1 named '%2' created
bs: %1 nazvan '%2' je napravljen

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
bs: Pokušavate napraviti prevelik broj čestica. Ovo će učiniti simulaciju veoma sporom. Želite li nastaviti?

en: Warning - Step
bs: Upozorenje – Step

en: Create particles for %1
bs: Napravi čestice za %1

en: Back
bs: Nazad

en: Forward
bs: Naprijed

en: Sync selection
bs: Sinhronizuj odabrano

en: Follow selection
bs: Prati odabrano

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: No current object.
bs: Nema trenutnog objekta.

en: Documentation error
bs: Greška u dokumentaciji

en: Documentation for %1 not available.
bs: Dokumantacija za %1 nije dostupna.

en: Palette
bs: Paleta

en: Pointer
bs: Pokazivač

en: Selection pointer
bs: Odabirajući pokazivač

en: Show text
bs: Prikaži tekst

en: Move end of %1
bs: Pomjeri kraj od %1

en: can not launch %1
bs: nije moguće pokrenuti %1

en: error running %1
bs: greška u pokretanju %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
bs: %1 izvještava grešku (izlaz status %2):
    %3

en: %1 did not create output file
bs: %1 nije kreirao izlaznu datoteku

en: can not open temporary file
bs: nije moguće otvoriti privremenu datoteku

en: can not open result file
bs: nije moguće otvoriti rezultat datoteke

en: Step
bs: Korak

en: Interactive physical simulator
bs: Interaktivni fizički simulator

en: Original author
bs: Originalni autor

en: Code contributions
bs: Doprinosioci koda

en: Document to open
bs: Dokument za otvaranje

en: &Open Tutorial...
bs: &Otvori tutorijal...

en: &Open Example...
bs: &Otvori primjer...

en: Open Down&loaded Example...
bs: Otvori &preuzete primjere...

en: Share C&urrent Experiment...
bs: Podijeli t&renutni primjer...

en: &Download New Experiments...
bs: &Preuzmi nove eksperimente...

en: Redo
bs: Vrati

en: Undo
bs: Poništi

en: &Delete
bs: &Obriši

en: &Run
bs: &Pokreni

en: Execute the program
bs: Izvrši program

en: Run: Execute the program
bs: Pokreni: izvrši program

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
bs: 1x Brzina

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
bs: 2x Brzina

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
bs: 4x Brzina

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
bs: 8x Brzina

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
bs: 16x Brzina

[ctx: filename]
en: untitled.step
bs: neimenovano.step

en: <new file>
bs: <nova datoteka>

en: Cannot parse file '%1': %2
bs: Nije moguće raščlaniti '%1': %2

en: <open file: %1>
bs: <otvori datoteku: %1>

en: Cannot open file '%1'
bs: Nije moguće otvoriti datoteku '%1'

en: Cannot save file '%1': %2
bs: Nije moguće snimiti datoteku '%1': %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
bs: Eksperiment je modifikovan.
    Želite li spasiti izmjene?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
bs: Učitavanje još uvijek nije implementirano u kdelibs.

en: Sorry - Step
bs: Žao mi je – Step

en: &Stop
bs: &Zaustavi

en: &Simulate
bs: &Simuliraj

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
bs: Nije moguće završiti ovaj korak jer je lokalna greška veća od lokalne tolerancije.
    Molimo provjerite postavke računske mašine i pokušajte ponovo.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
bs: Nije moguće završiti ovaj korak jer postoje sudari zahtjeva za istom uslugom koji ne mogu biti riješeni automatski.
    Molimo, premjestite predmete koji se sudaraju i pokušajte ponovo.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
bs: Nije moguće završiti ovaj korak zbog nepoznate greške.

en: &Undo
bs: &Poništi

en: &Undo: %1
bs: &Poništi: %1

en: Re&do
bs: &Vrati

en: Re&do: %1
bs: &Vrati: %1

en: General
bs: Opšte

en: Move %1
bs: Premjesti %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
bs: Pritisnite lijevo dugme miša za poziciju centar od %1

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
bs: Pomjeri miš i otpusti lijevo dugme miša za definiranje radijusa za %1

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
bs: Pitisni lijevo dugme miša za poziciju
    gornji lijevi čošak od %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
bs: Pomjeri miš i otpusti lijevo dugme miša za poziciju
    donji desni čošak od %1

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
bs: Klikni na područje za kreiranje prvog tjemena od %1

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
bs: Klikni na područje za dodavanje novog tjemena ili pritisni Enter za kraj

en: Change solver type
bs: Promijeni tip rješavača

en: Change %1.%2
bs: Promijeni %1.%2

en: Rename %1 to %2
bs: Preimenuj %1 u %2

en: Property
bs: Svojstvo

en: Value
bs: Vrijednost

en: false
bs: netačno

en: true
bs: tačno

en: Properties
bs: Osobine

en: Click on the scene to create a %1
bs: Klikni na područje za kreiranje %1

en: Please fill in the parameters for %1
bs: Molim ispunite parametre za %1

en: Create items for %1
bs: Napravi stavke za %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
bs: Prikaži savjet prilikom stvaranja stavke

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
bs: Prikaži ose na sceni

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
bs: Prikaz preciznost decimalnih brojeva

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
bs: Koristi OpenGL za ubrzanje crtanja kad god je to moguće

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
bs: Pretraži wikipediu u vanjskom pretraživaču

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
bs: Prikaži tekst pored slike

en: several objects
bs: različiti objekti

en: Change %1
bs: Izmijeni %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
bs: Alatna traka simulacije

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
bs: &Primjeri

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
bs: &Simulacija

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
bs: &Brzina izvršavanja

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
bs: &Paneli

en: Click to enter text
bs: Kliknite za unos teksta

en: &Color
bs: &Boja

en: &Bold
bs: &Masna

en: &Italic
bs: &Kurziv

en: &Underline
bs: Podv&učeno

en: Align &Left
bs: Poravnaj &lijevo

en: Align C&enter
bs: Poravnjaj &centrirano

en: Align &Right
bs: Poravnaj &desno

en: Align &Justify
bs: Poravnjaj &obostrano

en: &Align
bs: &Poravnaj

en: Font &Size
bs: &Veličina fonta

en: Edit %1
bs: Izmijeni %1

en: Cannot parse file '%1'
bs: Nije moguće analizirati datoteku '%1'

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
bs: Nije moguće naći latex instalaciju, Morate imati 'latex', 'dvips', i 'gs' instaliran i dostupan od $path-a

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
bs: Nije moguće kompajlirati LaTeX formulu: %1

en: Cannot parse result image
bs: Nije moguće raščlaniti sliku rezultata

en: Object name
bs: Ime objekta

en: Property name
bs: Ime osobine

en: Vector index
bs: Indeks vektora

en: [not configured]
bs: [nije konfigurisano]

en: Edit properties of %1
bs: Izmijeni osobine %1

en: Clear graph %1
bs: Izbriši graf %1

en: Decrease controller %1
bs: Smanjivanje regulatora %1

en: Increase controller %1
bs: Povećavanje regulatora %1

en: Change controller %1
bs: Promijeni regulator %1

en: Clear tracer %1
bs: Očisti obilježavač %1

[ctx: Object list]
en: World
bs: Svijet

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
bs: Pritisnite lijevo dugme miša da postavite prvi kraj od %1
    zatim povucite i pustite ga u drugi dio kraja

en: Release left mouse button to position second end of the %1
bs: Pustite lijevo dugme miša za poziciju drugog kraja od %1

en: Delete %1
bs: Obriši %1

en: Delete several items
bs: Obriši različite stavke

en: <no object>
bs: <nema objekta>

en: <unnamed>
bs: <neimenovano>

en: Simulate %1 → %2
bs: Simuliraj %1 → %2

en: Cut %1
bs: Isijeci %1

en: Cut several items
bs: Isijeci više stavki

en: Pasted %1
bs: Umetnuto %1

en: Pasted several items
bs: Umetnuto više stavki

en: Objects under mouse:
bs: Objekat ispod miša:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
bs[0]: ... (još %1 stavka)
bs[1]: ...(još %1 stavke)
bs[2]: ...(još %1 stavke)
