step - en to ca@valencia translation catalogue (199 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
ca@valencia: Font de dades

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
ca@valencia: Interval

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
ca@valencia: Disminuïx:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
ca@valencia: Incrementa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditIncrement)
en: 0.1
ca@valencia: 0,1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X :
ca@valencia: X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Y :
ca@valencia: Y:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
ca@valencia: Intervals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Min:
ca@valencia: Mín.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max:
ca@valencia: Màx.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
ca@valencia: Mostra les línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
ca@valencia: Mostra els punts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
ca@valencia: Nombre de dígits:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
ca@valencia: Precisió de la visualització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
ca@valencia: Mostra els eixos de l'escena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
ca@valencia: Mostra pistes durant la creació d'objectes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
ca@valencia: Habilita OpenGL (EXPERIMENTAL)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
ca@valencia: Obri la Viquipèdia en un navegador extern

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
ca@valencia: Àrea:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
ca@valencia: L'àrea que agafa el gas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
ca@valencia: Nombre de partícules:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
ca@valencia: El nombre de partícules d'este gas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
ca@valencia: Concentració:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
ca@valencia: Massa de les partícules:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
ca@valencia: La massa d'una partícula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
ca@valencia: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
ca@valencia: Velocitat mitjana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
ca@valencia: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
ca@valencia: Mida del cos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
ca@valencia: Massa del cos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
ca@valencia: Mòdul de Young:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
ca@valencia: Esmorteïment del cos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditBodyDamping)
en: 0.3
ca@valencia: 0,3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
ca@valencia: Nombre de divisions del cos:

[ctx: @title:window]
en: Create Gas Particles
ca@valencia: Crea partícules de gas

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
ca@valencia: Premeu el botó esquerre del ratolí per a situar
    el cantó superior esquerre d'una regió per a %1

en: Create %1
ca@valencia: Crea %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
ca@valencia: Moveu el ratolí i deixeu anar el botó esquerre per a situar
    el cantó inferior dret de la regió per a %1

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
ca@valencia: Empleneu els paràmetres de les partícules de gas.

en: %1 named '%2' created
ca@valencia: S'ha creat %1 anomenat «%2»

en: Create Particles...
ca@valencia: Crea partícules...

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
ca@valencia: Esteu provant de crear un nombre molt gran de partícules. Açò farà molt lenta la simulació. Voleu continuar?

en: Warning - Step
ca@valencia: Atenció - Step

en: Create particles for %1
ca@valencia: Crea partícules per a %1

en: Context Info
ca@valencia: Informació de context

en: Back
ca@valencia: Arrere

en: Forward
ca@valencia: Avant

en: Sync selection
ca@valencia: Sincronitza els seleccionats

en: Follow selection
ca@valencia: Seguix els seleccionats

en: Open in Browser
ca@valencia: Obri en un navegador

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: No current object.
ca@valencia: No hi ha cap objecte actual.

en: Documentation error
ca@valencia: S'ha produït un error de documentació

en: Documentation for %1 not available.
ca@valencia: La documentació de %1 no està disponible.

en: You can help <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> by writing it!
ca@valencia: Podeu ajudar <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> tot escrivint-lo!

en: Palette
ca@valencia: Paleta

en: Pointer
ca@valencia: Apuntador

en: Selection pointer
ca@valencia: Apuntador de selecció

en: Show text
ca@valencia: Mostra text

en: Move end of %1
ca@valencia: Mou l'extrem de %1

en: can not launch %1
ca@valencia: no s'ha pogut iniciar %1

en: error running %1
ca@valencia: s'ha produït un error en executar %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
ca@valencia: %1 ha informat d'un error (estat d'eixida %2):
    %3

en: %1 did not create output file
ca@valencia: %1 no ha creat el fitxer d'eixida

en: can not open temporary file
ca@valencia: no s'ha pogut obrir el fitxer temporal

en: can not open result file
ca@valencia: no s'ha pogut obrir el fitxer resultat

en: Interactive physical simulator
ca@valencia: Simulador interactiu de física

en: Original author
ca@valencia: Autor original

en: Code contributions
ca@valencia: Contribucions de codi

en: Document to open
ca@valencia: Document que s'ha d'obrir

en: &Open Tutorial...
ca@valencia: O&bri la guia d'aprenentatge...

en: &Open Example...
ca@valencia: Obri un e&xemple...

en: Open Down&loaded Example...
ca@valencia: Obri un exemple de&scarregat...

en: Share C&urrent Experiment...
ca@valencia: Com&partix l'experiment actual...

en: &Download New Experiments...
ca@valencia: &Descarrega nous experiments...

en: Redo
ca@valencia: Refés

en: Undo
ca@valencia: Desfés

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: &Run
ca@valencia: &Executa

en: Execute the program
ca@valencia: Executa el programa

en: Run: Execute the program
ca@valencia: Executa: Executa el programa

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
ca@valencia: Velocitat 1x

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
ca@valencia: Velocitat 2x

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
ca@valencia: Velocitat 4x

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
ca@valencia: Velocitat 8x

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
ca@valencia: Velocitat 16x

[ctx: filename]
en: untitled.step
ca@valencia: sense_nom.step

en: <new file>
ca@valencia: <fitxer nou>

[ctx: @title:window]
en: Open Step File
ca@valencia: Obri un fitxer Step

en: Step files (*.step)
ca@valencia: Fitxers Step (*.step)

en: Cannot parse file '%1': %2
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar el fitxer «%1»: %2

en: <open file: %1>
ca@valencia: <obri fitxer: %1>

[ctx: @title:window]
en: Save Step File
ca@valencia: Guarda el fitxer Step

en: Cannot open file '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

en: Cannot save file '%1': %2
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer «%1»: %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
ca@valencia: L'experiment s'ha modificat.
    Voleu guardar els vostres canvis?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
ca@valencia: La pujada encara no està implementada en kdelibs.

en: Sorry - Step
ca@valencia: Ho sentim - Step

en: &Stop
ca@valencia: &Para

en: &Simulate
ca@valencia: &Simula

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
ca@valencia: No s'ha pogut acabar este pas perquè l'error local és més gran que la tolerància local.
    Reviseu les configuracions del solucionador i torneu-ho a provar.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
ca@valencia: No s'ha pogut acabar este pas perquè hi ha col·lisions que no es poden resoldre automàticament.
    Per favor, aparteu els objectes que col·lisionen i torneu-ho a provar.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
ca@valencia: No s'ha pogut acabar este pas a causa d'un error desconegut.

en: &Undo
ca@valencia: &Desfés

en: &Undo: %1
ca@valencia: &Desfés: %1

en: Re&do
ca@valencia: Re&fés

en: Re&do: %1
ca@valencia: Re&fés: %1

en: Move %1
ca@valencia: Mou %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
ca@valencia: Premeu el botó esquerre del ratolí per a situar el centre de %1

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
ca@valencia: Moveu el ratolí i deixeu anar el botó esquerre per a definir el radi de %1

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
ca@valencia: Premeu el botó esquerre del ratolí per a situar
    el cantó superior esquerre de %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
ca@valencia: Moveu el ratolí i deixeu anar el botó esquerre per a situar
    el cantó inferior dret de %1

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
ca@valencia: Cliqueu damunt l'escena per a crear el primer vèrtex de %1

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
ca@valencia: Cliqueu damunt l'escena per a afegir un vèrtex nou o premeu «Retorn» per a acabar

en: Change solver type
ca@valencia: Canvia el tipus de solucionador

en: Change %1.%2
ca@valencia: Canvia %1.%2

en: Rename %1 to %2
ca@valencia: Canvia el nom de %1 a %2

en: Property
ca@valencia: Propietat

en: Value
ca@valencia: Valor

en: false
ca@valencia: fals

en: true
ca@valencia: cert

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Click on the scene to create a %1
ca@valencia: Cliqueu sobre l'escena per a crear un %1

en: Please fill in the parameters for %1
ca@valencia: Empleneu els paràmetres de %1

[ctx: @title:window]
en: Create Soft Body Items
ca@valencia: Crea elements de cos bla

en: Create items for %1
ca@valencia: Crea elements per a %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
ca@valencia: Mostra pistes durant la creació d'objectes

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
ca@valencia: Mostra els eixos a l'escena

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
ca@valencia: Mostra els números de doble precisió

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
ca@valencia: Utilitza OpenGL per a accelerar el dibuix, sempre que siga possible

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
ca@valencia: Fulleja la Viquipèdia en un navegador extern

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
ca@valencia: Mostra el text davall les icones

en: several objects
ca@valencia: diversos objectes

en: Change %1
ca@valencia: Canvia %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
ca@valencia: Barra de simulació

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
ca@valencia: &Exemples

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
ca@valencia: &Simulació

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
ca@valencia: &Velocitat d'execució

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
ca@valencia: &Quadros

en: Click to enter text
ca@valencia: Cliqueu per a introduir un text

en: &Bold
ca@valencia: &Negreta

en: &Italic
ca@valencia: &Cursiva

en: &Underline
ca@valencia: &Subratllat

en: Align &Left
ca@valencia: Alinea a l'es&querra

en: Align C&enter
ca@valencia: Alinea al &centre

en: Align &Right
ca@valencia: Alinea a la &dreta

en: Align &Justify
ca@valencia: &Justifica

en: &Align
ca@valencia: &Alinea

en: &Font
ca@valencia: &Tipus de lletra

en: Font &Size
ca@valencia: &Mida de la lletra

en: Insert &Image...
ca@valencia: Inserix una &imatge...

en: Insert &Formula...
ca@valencia: Inserix una &fórmula...

en: Edit %1
ca@valencia: Edita %1

[ctx: @title:window]
en: Open Image File
ca@valencia: Obri un fitxer d'imatge

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
ca@valencia: Imatges (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar el fitxer «%1»

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
ca@valencia: No s'ha trobat cap instal·lació de LaTeX. Cal tindre els executables «latex», «dvips» i «gs» instal·lats i accessibles des de la $PATH

[ctx: @title:window]
en: LaTex Formula - Step
ca@valencia: Fórmula de LaTeX - Step

en: Enter LaTeX formula string:
ca@valencia: Introduïu una fórmula de LaTeX:

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
ca@valencia: No s'ha pogut compilar la fórmula de LaTeX: %1

en: Cannot parse result image
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar la imatge resultant

en: Object name
ca@valencia: Nom de l'objecte

en: Property name
ca@valencia: Nom de la propietat

en: Vector index
ca@valencia: Índex de vector

en: [not configured]
ca@valencia: [sense configurar]

en: Clear Graph
ca@valencia: Neteja el gràfic

en: Configure Graph...
ca@valencia: Configura el gràfic...

[ctx: @title:window]
en: Configure Graph
ca@valencia: Configura el gràfic

en: Edit properties of %1
ca@valencia: Edita les propietats de %1

en: Clear graph %1
ca@valencia: Neteja el gràfic %1

en: Configure Meter...
ca@valencia: Configura el mesurador...

[ctx: @title:window]
en: Configure Meter
ca@valencia: Configura el mesurador

en: Increase Value
ca@valencia: Augmenta el valor

en: Decrease Value
ca@valencia: Disminuïx el valor

en: Decrease controller %1
ca@valencia: Disminuïx el controlador %1

en: Increase controller %1
ca@valencia: Augmenta el controlador %1

en: Change controller %1
ca@valencia: Canvia el controlador %1

en: Configure Controller...
ca@valencia: Configura el controlador...

[ctx: @title:window]
en: Configure Controller
ca@valencia: Configura el controlador

en: Clear Trace
ca@valencia: Esborra la traça

en: Clear tracer %1
ca@valencia: Esborra la traça %1

en: Undo History
ca@valencia: Historial de desfer

[ctx: Object list]
en: World
ca@valencia: Món

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
ca@valencia: Premeu el botó esquerre del ratolí per a posicionar el primer extrem de %1
    llavors arrossegueu i amolleu-lo per tal de posicionar el segon extrem

en: Release left mouse button to position second end of the %1
ca@valencia: Deixeu anar el botó esquerre del ratolí per a posicionar el segon extrem de %1

en: Delete %1
ca@valencia: Elimina %1

en: Delete several items
ca@valencia: Elimina diversos elements

en: <no object>
ca@valencia: <sense objecte>

en: <unnamed>
ca@valencia: <sense nom>

en: Simulate %1 → %2
ca@valencia: Simula %1 → %2

en: Cut %1
ca@valencia: Retalla %1

en: Cut several items
ca@valencia: Retalla diversos elements

en: Pasted %1
ca@valencia: S'ha apegat %1

en: Pasted several items
ca@valencia: S'han apegat diversos elements

en: Objects under mouse:
ca@valencia: Objectes baix el cursor:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
ca@valencia[0]: ... (1 element més)
ca@valencia[1]: ... (%1 elements més)
