step - en to cs translation catalogue (194 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
cs: Zdroj dat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
cs: Rozsah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
cs: Zkratky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
cs: Snížit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
cs: Zvýšit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
cs: Zvýšení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditIncrement)
en: 0.1
cs: 0,1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
cs: Rozsahy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
cs: Volby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
cs: Zobrazit čáry

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
cs: Zobrazit body

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
cs: Počet číslic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
cs: Přesnost zobrazení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
cs: Zobrazit osy oblasti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
cs: Při vytváření objektů zobrazit rady

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
cs: Povolit OpenGL (POKUSNÉ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
cs: Otevřít Wikipedii ve vnějším prohlížeči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
cs: Oblast:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
cs: Oblast, kterou zabírá plyn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
cs: Počet částic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
cs: Počet částic tohoto plynu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
cs: Koncentrace (nahromadění):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
cs: Hmotnost částic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
cs: Hmotnost jedné částice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
cs: Teplota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
cs: Průměrná rychlost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
cs: Poloha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
cs: Velikost tělíska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
cs: Hmotnost tělíska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
cs: Youngův modul pružnosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
cs: Tlumení tělíska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditBodyDamping)
en: 0.3
cs: 0,3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
cs: Počet rozdělení tělíska:

[ctx: @title:window]
en: Create Gas Particles
cs: Vytvořit plynné částice

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
cs: Stiskněte levé tlačítko myši, abyste umístili
    levý horní roh oblasti pro %1

en: Create %1
cs: Vytvořit %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
cs: Přesuňte myš a uvolněte levé tlačítko myši, abyste umístili
    dolní pravý roh oblasti pro %1

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
cs: Prosím, vyplňte pomocné proměnné plynných částic.

en: %1 named '%2' created
cs: %1 nazvaný '%2' vytvořen

en: Create Particles...
cs: Vytvořit částice...

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
cs: Pokoušíte se vytvořit velmi mnoho částic. Toto povede k velkému zpomalení simulace. Přejete si pokračovat?

en: Warning - Step
cs: Step - varování

en: Create particles for %1
cs: Vytvořit částice pro %1

en: Context Info
cs: Související informace

en: Back
cs: Zpět

en: Forward
cs: Vpřed

en: Sync selection
cs: Výběr sladění

en: Follow selection
cs: Sledovat výběr

en: Open in Browser
cs: Otevřít v prohlížeči

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: No current object.
cs: Bez nynějšího objektu.

en: Documentation error
cs: Chyba v dokumentaci

en: Documentation for %1 not available.
cs: Dokumentace pro %1 není dostupná.

en: You can help <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> by writing it!
cs: Stepu <a href="https://edu.kde.org/step">můžete pomoci</a> tím, že jej napíšete.

en: Palette
cs: Paleta

en: Pointer
cs: Ukazatel

en: Selection pointer
cs: Ukazovátko výběru

en: Show text
cs: Zobrazit text

en: Move end of %1
cs: Přesunout konec %1

en: can not launch %1
cs: nelze spustit %1

en: error running %1
cs: při běhu %1 došlo k chybě

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
cs: %1 nahlásil chybu (stav ukončení %2):
    %3

en: %1 did not create output file
cs: %1 nevytvořil výstupní soubor

en: can not open temporary file
cs: nemůže otevřít dočasný soubor

en: can not open result file
cs: nemůže otevřít výsledný soubor

en: Interactive physical simulator
cs: Interaktivní fyzikální cvičné zařízení

en: Original author
cs: Původní autor

en: Code contributions
cs: Příspěvky do kódu

en: Document to open
cs: Dokument k otevření

en: &Open Tutorial...
cs: &Otevřít výukový materiál...

en: &Open Example...
cs: &Otevřít příklad...

en: Open Down&loaded Example...
cs: Otevřít &stažený příklad...

en: Share C&urrent Experiment...
cs: Sdílet ny&nější pokus...

en: &Download New Experiments...
cs: S&táhnout nové pokusy...

en: Redo
cs: Znovu

en: Undo
cs: Zpět

en: &Delete
cs: S&mazat

en: &Run
cs: &Spusť

en: Execute the program
cs: Vykonat program

en: Run: Execute the program
cs: Spusť: vykonat program

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
cs: 1 krát tak rychle

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
cs: 2 krát tak rychle

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
cs: 4 krát tak rychle

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
cs: 8 krát tak rychle

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
cs: 16 krát tak rychle

[ctx: filename]
en: untitled.step
cs: bez_názvu.step

[ctx: @title:window]
en: Open Step File
cs: Otevřít soubor Step

en: Step files (*.step)
cs: Soubory Step (*.step)

en: Cannot parse file '%1': %2
cs: Soubor '%1': %2 nelze podrobně zkoumat

[ctx: @title:window]
en: Save Step File
cs: Uložit soubor Step

en: Cannot open file '%1'
cs: Nelze otevřít soubor '%1'

en: Cannot save file '%1': %2
cs: Soubor '%1': %2 nelze uložit

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
cs: Pokus byl upraven.
    Přejete si uložit změny?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
cs: V kdelibs stále ještě není provedeno odesílání dat do jiného počítače.

en: Sorry - Step
cs: Step - promiňte

en: &Stop
cs: &Zastavit

en: &Simulate
cs: &Napodobit

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
cs: Tento krok nelze ukončit kvůli tomu, že místní chyba je větší než místní povolená odchylka.
    Prosím, zkontrolujte nastavení řešitele, a zkuste to znovu.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
cs: Tento krok nelze ukončit kvůli srážkám, které nelze vyřešit automaticky.
    Prosím, přesuňte srážející se objekty stranou, a zkuste to znovu.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
cs: Tento krok nelze ukončit kvůli neznámé chybě.

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Undo: %1
cs: &Zpět: %1

en: Re&do
cs: Znov&u

en: Re&do: %1
cs: Znov&u: %1

en: General
cs: Obecné

en: Move %1
cs: Přesunout %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
cs: Stiskněte levé tlačítko myši, abyste umístili
     %1 do středu

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
cs: Přesuňte myš a uvolněte levé tlačítko myši, abyste stanovili
    poloměr %1

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
cs: Stiskněte levé tlačítko myši, abyste umístili
    levý horní roh %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
cs: Přesuňte myš a uvolněte levé tlačítko myši, abyste umístili
    dolní pravý roh %1

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
cs: Pro vytvoření prvního vrcholu %1 klikněte na oblast

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
cs: Pro přidání nového vrcholu klikněte na oblast, nebo stiskněte Enter, abyste skončil

en: Change solver type
cs: Změnit typ řešitele

en: Change %1.%2
cs: Změnit %1.%2

en: Rename %1 to %2
cs: Přejmenovat %1 na %2

en: Property
cs: Vlastnost

en: Value
cs: Hodnota

en: false
cs: nepravda

en: true
cs: pravda

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Click on the scene to create a %1
cs: Pro vytvoření %1 klikněte na oblast

en: Please fill in the parameters for %1
cs: Prosím, vyplňte parametry pro %1

[ctx: @title:window]
en: Create Soft Body Items
cs: Vytvořit položky měkkých tělísek

en: Create items for %1
cs: Vytvořit položky pro %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
cs: Při vytváření objektů zobrazit tipy

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
cs: Na scéně zobrazit osy

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
cs: Přesnost zobrazení komplexně sdružených čísel

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
cs: Používat akceleraci vykreslování pomocí OpenGL kde to bude možné

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
cs: Otevřít Wikipedii v externím prohlížeči

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
cs: Zobrazit vedle ikony text

en: several objects
cs: několik objektů

en: Change %1
cs: Změnit %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
cs: Panel nástrojů pro simulaci

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
cs: Příkl&ady

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
cs: &Napodobení

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
cs: &Rychlost běhu

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
cs: &Panely

en: Click to enter text
cs: Klikněte pro napsání textu

en: &Color
cs: &Barva

en: &Bold
cs: T&učné

en: &Italic
cs: Kur&ziva

en: &Underline
cs: &Podtržené

en: Align &Left
cs: Zarovnat &vlevo

en: Align C&enter
cs: Zarovnat na &střed

en: Align &Right
cs: Zarovnat &vpravo

en: Align &Justify
cs: Zarovnat &do bloku

en: &Align
cs: &Zarovnat

en: &Font
cs: &Písmo

en: Font &Size
cs: Velikost &písma

en: Insert &Image...
cs: Vložit &obrázek...

en: Insert &Formula...
cs: Vložit vzo&rec...

en: Edit %1
cs: Upravit %1

[ctx: @title:window]
en: Open Image File
cs: Otevřít soubor obrázku

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
cs: Obrázky (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
cs: Soubor '%1' nelze podrobně zkoumat

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
cs: Instalaci LaTeXu nelze najít. Potřebujete mít nainstalovány spustitelné 'latex', 'dvips' a 'gs' a je potřeba, aby byly přístupné z $PATH

[ctx: @title:window]
en: LaTex Formula - Step
cs: Step - LaTeX vzorce

en: Enter LaTeX formula string:
cs: Zadat řetězec vzorce LaTeX:

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
cs: Vzorce LaTeX nelze zkompilovat: %1

en: Cannot parse result image
cs: Nelze udělat rozbor obrázku s výsledkem

en: Object name
cs: Název objektu

en: Property name
cs: Název vlastnosti

en: Vector index
cs: Vektorový index

en: [not configured]
cs: [nenastaveno]

en: Clear Graph
cs: Smazat graf

en: Configure Graph...
cs: Přizpůsobit graf...

[ctx: @title:window]
en: Configure Graph
cs: Přizpůsobit graf

en: Edit properties of %1
cs: Upravit vlastnosti %1

en: Clear graph %1
cs: Smazat graf %1

en: Configure Meter...
cs: Přizpůsobit měřidlo...

[ctx: @title:window]
en: Configure Meter
cs: Přizpůsobit měřidlo

en: Increase Value
cs: Zvýšit hodnotu

en: Decrease Value
cs: Snížit hodnotu

en: Decrease controller %1
cs: Ovladač snížení %1

en: Increase controller %1
cs: Ovladač zvýšení %1

en: Change controller %1
cs: Ovladač změn %1

en: Configure Controller...
cs: Přizpůsobit ovladač...

[ctx: @title:window]
en: Configure Controller
cs: Přizpůsobit ovladač

en: Clear Trace
cs: Smazat stopu

en: Clear tracer %1
cs: Smazat sledovač %1

en: Undo History
cs: Historie činností

[ctx: Object list]
en: World
cs: Svět

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
cs: Stiskněte levé tlačítko myši, abyste umístili první konec %1.
    Potom táhněte a uvolněte tlačítko nad místem druhého konce

en: Release left mouse button to position second end of the %1
cs: Uvolněte levé tlačítko myši, abyste umístili druhý konec %1

en: Delete %1
cs: Smazat %1

en: Delete several items
cs: Smazat několik položek

en: Simulate %1 → %2
cs: Napodobit %1 → %2

en: Cut %1
cs: Vyjmout %1

en: Cut several items
cs: Vyjmuto několik položek

en: Pasted %1
cs: Vloženo %1

en: Pasted several items
cs: Vloženo několik položek

en: Objects under mouse:
cs: Objekty pod myší:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
cs[0]: ... (jedna položka navíc)
cs[1]: ... (%1 položky navíc)
cs[2]: ... (%1 položek navíc)
