step - en to cs translation catalogue (14 entries)

[ctx: anchor.html:title]
en: Anchor
cs: Kotva

[ctx: coulombforce.html:title]
en: Coulomb Force
cs: Coulombova síla

[ctx: gas.html:title]
en: Gas
cs: Plyn

[ctx: gasljforce.html:title]
en: Force
cs: Vynutit

[ctx: gasparticle.html:title]
en: Gas Particle
cs: Plynová částice

[ctx: gravitationforce.html:title]
en: Gravitation Force
cs: Gravitační síla

[ctx: meter.html:title]
en: Meter
cs: Měřič

[ctx: note.html:title]
en: Note
cs: Poznámka

[ctx: particle.html:title]
en: Particle
cs: Částice

[ctx: polygon.html:title]
en: Polygon
cs: Mnohoúhelník

[ctx: spring.html:title]
en: Spring
cs: Pružina

[ctx: weightforce.html:title]
en: Weight Force
cs: Síla tíhy

[ctx: weightforce.html:p]
en: For more details, please refer to the <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Weight">Weight Force</a>.
cs: Podrobnosti hledejte na <a href="https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C3%ADha">Síla tíhy</a>

[ctx: world.html:title]
en: World
cs: Svět
