step - en to eo translation catalogue (39 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
eo: Intervalo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
eo: Gamoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
eo: aŭto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
eo: Temperaturo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
eo: Pozicio:

en: Back
eo: Reen

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Documentation
eo: Dokumentaro

en: Palette
eo: Paletro

en: Show text
eo: Montri tekston

en: Step
eo: Paŝi

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Document to open
eo: La dosiero malfermiĝi

en: Redo
eo: Refari

en: Undo
eo: Malfari

en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Run
eo: &Ruli

en: &Stop
eo: &Halti

en: &Undo
eo: &Malfari

en: &Undo: %1
eo: &Malfari: %1

en: Re&do
eo: &Refari

en: General
eo: Ĝeneralo

en: Move %1
eo: Movi %1

en: Property
eo: Eco

en: Value
eo: Valoro

en: false
eo: falsa

en: true
eo: vera

en: Properties
eo: Ecoj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: &Color
eo: &Koloro

en: &Bold
eo: &Grasa

en: &Italic
eo: &Kursiva

en: &Underline
eo: &Substreki

en: Align &Left
eo: Alĝustigi Ma&ldekstre

en: Align &Right
eo: Alĝustigi Dekst&re

en: &Align
eo: Ĝis&randigi

en: &Font
eo: &Tiparo
