step - en to eu translation catalogue (138 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
eu: Baliabideen iturburua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
eu: Barrutia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
eu: Txikiagotu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
eu: Handiagotu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
eu: Handitu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X :
eu: X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Y :
eu: Y:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
eu: Barrutiak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
eu: Aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
eu: Bistaratu lineak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
eu: Bistaratu puntuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
eu: Digitu kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
eu: Bistaratze zehaztapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
eu: Erakutsi argibideak objetuak sortzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
eu: OpenGL gaitu (esperimentala)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
eu: Ireki wikipedia kanpo arakatzaile batean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
eu: Partikula kopurua:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
eu: Gas honetako partikula kopurua.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
eu: Kontzentrazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
eu: Partikulen masa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
eu: Partikula baten masa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
eu: Tenperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
eu: Kokapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
eu: Gorputzaren tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
eu: Gorputzare masa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
eu: Young-en modulua:

en: Create %1
eu: Sortu %1

en: %1 named '%2' created
eu: %1 izendatuta '%2' sortuta

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
eu: Partikula kopuru oso handia sortzen ari zara. Honek simulazioa oso motel ibilitzea eragingo du. Ziur Jarraitu nahi duzula?

en: Warning - Step
eu: Oharra - Step

en: Create particles for %1
eu: Sortu partikulak %1 -entzat

en: Back
eu: Atzera

en: Forward
eu: Aurrera

en: Sync selection
eu: Aukera sink

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: No current object.
eu: Ez dago uneko objeturik.

en: Documentation error
eu: Dokumentazio akatsa

en: Documentation for %1 not available.
eu: Ez dago dokumentazioa eskuragarri %1 -entzat

en: You can help <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> by writing it!
eu:  <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> lagundu dezakezu hau idatziz!

en: Palette
eu: Paleta

en: Pointer
eu: Erakuslea

en: Selection pointer
eu: Hautapen erakuslea

en: Show text
eu: Erakutsi testua

en: Move end of %1
eu: Mugitu %1-en bukaerara

en: can not launch %1
eu: Ezin izan da abiarazi %1

en: error running %1
eu: Akatsa %1 abiaraztean

en: %1 did not create output file
eu: %1 ez du sortu irteerako fitxategirik

en: can not open temporary file
eu: ezin izan da aldi baterako fitxategia ireki

en: can not open result file
eu: ein izan da emaitza fitxategia ireki

en: Interactive physical simulator
eu: Fisika simulatzaile interaktiboa

en: Original author
eu: Jatorrizko egilea

en: Code contributions
eu: Kode laguntzaileak

en: Document to open
eu: Irekitzeko dokumentua

en: &Open Example...
eu: &Ireki adibidea...

en: Open Down&loaded Example...
eu: Ireki jeitsi&tako adibideak...

en: Share C&urrent Experiment...
eu: Partekatu U&neko saiakuntza

en: &Download New Experiments...
eu: &Jeitsi Saiakuntza Berriak

en: Redo
eu: Berregin

en: Undo
eu: Desegin

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: &Run
eu: &Abiarazi

en: Execute the program
eu: Programa exekutatu

en: Run: Execute the program
eu: Abiarazi: Programa exekutatu

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
eu: 1x Abiadura

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
eu: 2x Abiadura

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
eu: 4x Abiadura

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
eu: 8x Abiadura

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
eu: 16x Abiadura

[ctx: filename]
en: untitled.step
eu: izengabea.step

en: <new file>
eu: <fitxategi berria>

en: Step files (*.step)
eu: Step fitxategiak (*.step)

en: <open file: %1>
eu: <ireki fitxategia: %1>

en: Cannot open file '%1'
eu: Ezin izan da '%1' fitxategia ireki

en: Cannot save file '%1': %2
eu: Ezin izan da fitxategia gorde '%1':%2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
eu: Saiakuntza aldatu egin da.
    
    Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: &Simulate
eu: &Simulatu

en: &Undo
eu: &Desegin

en: &Undo: %1
eu: &Desegin: %1

en: Re&do
eu: berr&egin

en: Re&do: %1
eu: Berr&egin: %1

en: General
eu: Orokorra

en: Move %1
eu: Mugitu %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
eu: Klikatu saguaren ezker botoia %1-en erdiko kokapena zehazteko

en: Change %1.%2
eu: Aldatu %1.%2

en: Rename %1 to %2
eu: Berrizendatu %1 %2-ra

en: Property
eu: Ezaugarria

en: Value
eu: Balioa

en: false
eu: gezurra

en: true
eu: egia

en: Properties
eu: Ezaugarriak

en: Click on the scene to create a %1
eu: Klikatu eszenak %1 sortzeko

en: Please fill in the parameters for %1
eu: Mesedez bete %1-entzat parametroak

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
eu: Erakutsi argibideak elementuak sortzean

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
eu: Erakutsi ardatzak eszenan

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
eu: Erabili OpenGL marraztea azeleratzeko ahal den neurrian

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
eu: Wikipedia arakatu kanpo nabigatzaile baten biartez

en: several objects
eu: Hainbat objetu

en: Change %1
eu: Aldatu %1

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
eu: &Adibideak

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
eu: &Simulazioa

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
eu: &Abiaratze abiadura

en: Click to enter text
eu: Klikatu testua sartzeko

en: &Color
eu: &Kolorea

en: &Bold
eu: &Lodia

en: &Italic
eu: &Etzana

en: &Underline
eu: &Azpimarratua

en: Align &Left
eu: Lerrokatu&Ezkerrean

en: Align C&enter
eu: Lerrokatu&Erdian

en: Align &Right
eu: Lerrokatu&Eskuinean

en: Align &Justify
eu: Lerrokatu&Justifikatu

en: &Align
eu: &Lerrokatu

en: &Font
eu: &Letraa

en: Font &Size
eu: Letra&Tamaina

en: Edit %1
eu: Editatu %1

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
eu: Irudiak(*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
eu: Ezin izan da latex instalazioa aurkitu:. 'latex','dvips' eta 'gs' exekutagarriak instalaturik eta $PATH -etik eskuragarri egon behar dute.

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
eu: Ezin izan da LaTex formla konpilatu :%1

en: Object name
eu: Objetuaren izena

en: Property name
eu: Ezaugarriaren izena

en: Vector index
eu: Bektorearen indizea

en: [not configured]
eu: [konfiguratu gabe]

en: Edit properties of %1
eu: Editatu %1-en ezaugarriak

en: Clear graph %1
eu: Garbitu %1 grafikoa

en: Decrease controller %1
eu: %1 kontrolatzailea txikiagotu

en: Increase controller %1
eu: %1 kontrolatzailea handiagotu

en: Change controller %1
eu: Aldatu kontrolatzailea %1

[ctx: Object list]
en: World
eu: Mundua

en: Delete %1
eu: Ezabatu %1

en: Delete several items
eu: Ezabatu hainbat elementu

en: Simulate %1 → %2
eu: Simulaty %1 → %2

en: Cut %1
eu: Ebaki %1

en: Cut several items
eu: Hainbat elementu ebaki

en: Pasted %1
eu: Itsatsita %1

en: Pasted several items
eu: Hainbat elementu itsatsita

en: Objects under mouse:
eu: Xaguaren menpeko objetuak:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
eu[0]: ... (elementu 1 gehiago)
eu[1]: ... (%1 elementu gehiago)
