step - en to eu translation catalogue (27 entries)

[ctx: anchor.html:title]
en: Anchor
eu: Aingura

[ctx: anchor.html:p]
en: Anchor is a joint that fixes position of the body. The body can not move when it has an anchor.
eu: Aingura gorputzaren kokapena zehazten duen lotura bat da. Gorputza ezin da mugitu aingura bat duenean.

[ctx: box.html:title]
en: Box
eu: Kutxa

[ctx: box.html:p]
en: A rigid box with a unique name and the following parameters:
eu: Kutxa zurrun bat izen bakarrekoa eta ondorengo ezaugarriekin:

[ctx: chargedparticle.html:title]
en: Charged Particle
eu: Kargatutako partikula

[ctx: chargedparticle.html:p]
en: A zero-sized particle which carries an electric charge. It has a unique name and five parameters:
eu: Zero-tamainako partikula karga elektrikoa garraiatzen duena. Izen bakarra eta bost ezaugarri ditu:

[ctx: coulombforce.html:title]
en: Coulomb Force
eu: Coulomb-en Indarra

[ctx: coulombforce.html:p]
en: Coulomb force is a force of interaction between charged particles.
eu: Coulomb-en indarra kargatutako partikulen arteko elkarrekintza indarra da.

[ctx: coulombforce.html:p]
en: <b>Coulomb's law</b>
eu: <b>Coulomben legea</b>

[ctx: disk.html:title]
en: Disk
eu: Diskoa

[ctx: disk.html:p]
en: A rigid disk with a unique name and the following parameters:
eu: Disko zurrun bat izen bakarraz eta ondorengo ezaugarriekin:

[ctx: gas.html:title]
en: Gas
eu: Gasa

[ctx: gasljforce.html:title]
en: Force
eu: Indarra

[ctx: gasljforce.html:p]
en: These parameters are empirical and are usually obtained from experiment or some rough estimation.
eu: Parametro hauek enpirikoak dira eta orohar saiakuntza edo gerturapen estimazio bidez lortzen dira.

[ctx: gasparticle.html:title]
en: Gas Particle
eu: Gas Partikula

[ctx: gravitationforce.html:title]
en: Gravitation Force
eu: Indar Grabitatorioa

[ctx: gravitationforce.html:p]
en: Gravitational force is an attractive force that act between bodies having mass.
eu: Indar grabitatorioa erakarpen indar bat da, masa duten gorputzen artean eragiten duena.

[ctx: gravitationforce.html:p]
en: <b>Newton's law</b>
eu: <b>Newtonen legea</b>

[ctx: gravitationforce.html:p]
en: <b>General relativity</b>
eu: <b> Erlatibitate orokorra </b>

[ctx: gravitationforce.html:p]
en: For more details, please refer to the <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Gravitation">Gravitation Force</a>.
eu: Xehetasun gehiagorako, mesedez ikusi <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Gravitation">Indar Grabitatorioa</a>.

[ctx: meter.html:title]
en: Meter
eu: Metro

[ctx: meter.html:p]
en: A meter can show you values of properties. The meter can be configured to show property of any given object of the simulation.
eu: Neurgailu batek ezaugarrien balioak bistaratu ditzake. Neurgailuak simulazioan objetuei emandako edozein ezaugarri erakusteko konfiguratu daitezke.

[ctx: note.html:title]
en: Note
eu: Oharra

[ctx: particle.html:title]
en: Particle
eu: Partikula

[ctx: particle.html:p]
en: A zero-sized particle which has a unique name and four parameters:
eu: Zero-tamainako partikula bat izen bakarraz eta lau ezaugarrirekin:

[ctx: polygon.html:title]
en: Polygon
eu: Poligonoa

[ctx: polygon.html:p]
en: A rigid polygon with a unique name and the following parameters:
eu: Poligono zurrun bat izen bakarrekoa eta ondorengo ezaugarriekin:
