step - en to eu translation catalogue (112 entries)

[ctx: name]
en: world1
eu: mundua1

[ctx: name]
en: polygon1
eu: poligonoa1

[ctx: name]
en: polygon2
eu: poligonoa2

[ctx: name]
en: polygon3
eu: poligonoa3

[ctx: name]
en: polygon4
eu: poligonoa4

[ctx: name]
en: gas1
eu: gasa1

[ctx: name]
en: graph1
eu: grafikoa1

[ctx: name]
en: disk1
eu: diskoa1

[ctx: name]
en: tracer1
eu: aztarnaria1

[ctx: name]
en: particle1
eu: partikula1

[ctx: name]
en: particle2
eu: partikula2

[ctx: name]
en: weightForce1
eu: pisuIndarra1

[ctx: name]
en: note1
eu: oharra1

[ctx: HTML:p]
en: Double pendulum example
eu: Pendulu bikoitzaren eredua

[ctx: name]
en: disk2
eu: diskoa2

[ctx: name]
en: disk4
eu: diskoa4

[ctx: name]
en: anchor1
eu: aingura1

[ctx: name]
en: disk5
eu: diskoa5

[ctx: name]
en: disk6
eu: diskoa6

[ctx: name]
en: disk7
eu: diskoa7

[ctx: name]
en: disk8
eu: diskoa8

[ctx: name]
en: disk9
eu: diskoa9

[ctx: name]
en: box1
eu: kaxa1

[ctx: name]
en: world
eu: mundua

[ctx: name]
en: chargedParticle1
eu: kargatutakoPartikula1

[ctx: name]
en: chargedParticle2
eu: kargatutakoPartikula2

[ctx: name]
en: disk3
eu: diskoa3

[ctx: name]
en: gasLJForce1
eu: gasLJIndarra1

[ctx: name]
en: gasParticle1
eu: gasPartikula

[ctx: name]
en: gasParticle2
eu: gasPartikula2

[ctx: name]
en: gasParticle3
eu: gasPartikula3

[ctx: name]
en: gasParticle4
eu: gasPartikula4

[ctx: name]
en: gasParticle5
eu: gasPartikula5

[ctx: name]
en: gasParticle6
eu: gasPartikula6

[ctx: name]
en: gasParticle7
eu: gasPartikula7

[ctx: name]
en: gasParticle8
eu: gasPartikula8

[ctx: name]
en: gasParticle9
eu: gasPartikula9

[ctx: name]
en: gasParticle10
eu: gasPartikula10

[ctx: name]
en: gasParticle11
eu: gasPartikula11

[ctx: name]
en: gasParticle12
eu: gasPartikula12

[ctx: name]
en: gasParticle13
eu: gasPartikula13

[ctx: name]
en: gasParticle14
eu: gasPartikula14

[ctx: name]
en: gasParticle15
eu: gasPartikula15

[ctx: name]
en: gasParticle16
eu: gasPartikula16

[ctx: name]
en: gasParticle17
eu: gasPartikula17

[ctx: name]
en: gasParticle18
eu: gasPartikula18

[ctx: name]
en: gasParticle19
eu: gasPartikula19

[ctx: name]
en: gasParticle20
eu: gasPartikula20

[ctx: name]
en: meter1
eu: neurgailua1

[ctx: name]
en: meter2
eu: neurgailua2

[ctx: name]
en: note3
eu: oharra3

[ctx: name]
en: meter3
eu: neurgailua3

[ctx: name]
en: note2
eu: oharra2

[ctx: name]
en: note5
eu: oharra5

[ctx: name]
en: meter4
eu: neurgailua4

[ctx: name]
en: note4
eu: oharra4

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:medium;">Macroscopic quantities:</span>
eu: <span style=" font-size:medium;">Kopuru Makrokospikoak:</span>

[ctx: name]
en: note6
eu: oharra6

[ctx: name]
en: note7
eu: oharra7

[ctx: name]
en: graph2
eu: grafikoa2

[ctx: HTML:p]
en: Phase diagram
eu: Fase diagrama

[ctx: HTML:p]
en: Position - time
eu: Kokapen - denbora

[ctx: name]
en: controller1
eu: kontrolatzailea1

[ctx: HTML:p]
en: Lissajous curve
eu: Lissanjous-en kurba

[ctx: HTML:p]
en: Example formula:
eu: Formula adibidea:

[ctx: HTML:p]
en: Example image:
eu: Adibide irudia:

[ctx: name]
en: LeftWall
eu: EzkerPareta

[ctx: name]
en: Body
eu: Gorputza

[ctx: name]
en: RightWall
eu: EskuinPareta

[ctx: name]
en: Graph
eu: Grafikoa

[ctx: name]
en: Velocity
eu: Abiadura

[ctx: name]
en: Acceleration
eu: Azelerazioa

[ctx: name]
en: Stiffness
eu: Zurruntasuna

[ctx: name]
en: Solar System
eu: Eguzki Sistema

[ctx: name]
en: Sun
eu: Eguzkia

[ctx: name]
en: Mercury
eu: Merkurio

[ctx: name]
en: Earth
eu: Lurra

[ctx: name]
en: Mars
eu: Martitz

[ctx: name]
en: Saturn
eu: Saturno

[ctx: name]
en: Uranus
eu: Urano

[ctx: name]
en: Neptune
eu: Neptuno

[ctx: name]
en: Pluto
eu: Pluton

[ctx: name]
en: World
eu: Lurra

[ctx: name]
en: p4
eu: p

[ctx: HTML:p]
en: The graph shows oscillations of the green particle
eu: Grafikoak partikula berdearen oszilazioak erakusten ditu

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 1</span>
eu: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">1 Tutoriala</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Position and velocity</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Kokapena eta abiadura</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Take a look at the Properties panel on the right. Here you can numerically set position and velocity (as well as all other properties) for the current body.
eu: - Bota begiratu bat eskuin aldeko Ezaugarriak panelari. Bertan zenbaki bidez uneko gorputzaren kokapena eta abiadura zehaztu ditzakezu ( beste ezaugarri batzuen artean).

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Properties</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Ezaugarriak</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">More bodies</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Gorpu gehiago</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Simulation</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Simulazioa</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Click on the "Simulate" button in the toolbar to start simulation. Click on the same button again to stop it.
eu: - Klik egin erreminta kutxako "Simulatu" botoian simulazioa hasteko. Klik egin botoi berean berriro hau geratzeko.

[ctx: HTML:p]
en: - After stopping the simulation you can revert to the initial state by pressing Undo button.
eu: - Simulazioa eten ondoren hasierako egoerara itzultzeko aukera duzu Desegin botoian klik eginda.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 2</span>
eu: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">2 Tutoriala</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Controllers and Graphs</span>
eu: <span style=" font-size:12pt;">Kontrolatzaileak eta grafikoak</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Try it</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Proba ezazu</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Try changing it while the simulation is active and see how the graph will change.
eu: - Saiatu simulazioa aktiboa den bitartean aldatzen eta ikusi nola aldatzen den grafikoa.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Controller</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Kontrolatzailea</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Create a new controller on the scene.
eu: - Sortu kontrolatzaile berri bat eszenan

[ctx: HTML:p]
en: - Click on it with the right mouse button and choose "Configure controller" from the context menu.
eu: - Klikatu gainean saguaren eskuin botoiaz eta hautatu "Konfiguratu kontrolatzailea" laster-menuan.

[ctx: HTML:p]
en: - Select mass of the particle1 as the data source, adjust the range and assign keyboard shortcuts.
eu: - Hautatu partikula1 en masa datu iturburu moduan, egokitu barrutia eta esleitu teklatuko lasterbideak.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Graph</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Grafikoa</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Create a graph for the velocity of particle1.
eu: - Sortu partikula1-en abiadura grafikoa

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 3</span>
eu: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">3 Tutoriala</span>

[ctx: name]
en: controller2
eu: kontrolatzailea2

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 4</span>
eu: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">4 Tutoriala</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Motors and forces</span>
eu: <span style=" font-size:12pt;">Motorrak eta indarrak</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Global forces</span>
eu: <span style=" font-weight:600;">Indar orokorrak</span>

[ctx: name]
en: box2
eu: kutxa2

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 5</span>
eu: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">5. eskuliburua</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Joints</span>
eu: <span style=" font-size:12pt;">Loturak</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Create graphs to display coordinates of particles in double pendulum.
eu: - Sortu grafikoak pendulu bikoitzaren partikulen koordenatuak ikusteko.
