step - en to fi translation catalogue (15 entries)

[ctx: anchor.html:title]
en: Anchor
fi: Ankkuri

[ctx: anchor.html:p]
en: Anchor is a joint that fixes position of the body. The body can not move when it has an anchor.
fi: Ankkuri on nivel, joka kiinnittää kappaleen sijainnin. Kappaletta ei voi siirtää, kun sillä on ankkuri.

[ctx: box.html:title]
en: Box
fi: Laatikko

[ctx: box.html:p]
en: A rigid box with a unique name and the following parameters:
fi: Jäykkä laatikko, jolla on ainutkertainen nimi ja seuraavat parametrit:

[ctx: coulombforce.html:title]
en: Coulomb Force
fi: Coulombin voima

[ctx: coulombforce.html:p]
en: <b>Coulomb's law</b>
fi: <b>Coulombin laki</b>

[ctx: disk.html:title]
en: Disk
fi: Kiekko

[ctx: gas.html:title]
en: Gas
fi: Kaasu

[ctx: gasljforce.html:title]
en: Force
fi: Voima

[ctx: gravitationforce.html:title]
en: Gravitation Force
fi: Painovoima

[ctx: gravitationforce.html:p]
en: <b>Newton's law</b>
fi: <b>Newtonin laki</b>

[ctx: gravitationforce.html:p]
en: <b>General relativity</b>
fi: <b>Yleinen suhteellisuusteoria</b>

[ctx: particle.html:title]
en: Particle
fi: Osanen

[ctx: polygon.html:title]
en: Polygon
fi: Monikulmio

[ctx: world.html:title]
en: World
fi: Maailma
