step - en to ia translation catalogue (64 entries)

[ctx: name]
en: world1
ia: mundo1

[ctx: name]
en: polygon1
ia: polygono1

[ctx: name]
en: polygon2
ia: polygono2

[ctx: name]
en: polygon3
ia: polygono3

[ctx: name]
en: polygon4
ia: polygono4

[ctx: name]
en: graph1
ia: graphico1

[ctx: name]
en: disk1
ia: disco1

[ctx: name]
en: particle1
ia: particula1

[ctx: name]
en: particle2
ia: particula2

[ctx: name]
en: note1
ia: nota1

[ctx: name]
en: disk2
ia: disco2

[ctx: name]
en: disk4
ia: disco4

[ctx: name]
en: anchor1
ia: ancora1

[ctx: name]
en: disk5
ia: disco5

[ctx: name]
en: disk6
ia: disco6

[ctx: name]
en: disk7
ia: disco7

[ctx: name]
en: disk8
ia: disco8

[ctx: name]
en: disk9
ia: disco9

[ctx: name]
en: box1
ia: cassa1

[ctx: name]
en: world
ia: mundo

[ctx: name]
en: spring1
ia: spiral1

[ctx: name]
en: disk3
ia: disco3

[ctx: name]
en: meter1
ia: metro1

[ctx: name]
en: meter2
ia: metro2

[ctx: name]
en: note3
ia: nota3

[ctx: name]
en: meter3
ia: metro3

[ctx: name]
en: note2
ia: nota2

[ctx: name]
en: note5
ia: nota5

[ctx: name]
en: meter4
ia: metro4

[ctx: name]
en: note4
ia: nota4

[ctx: name]
en: note6
ia: nota6

[ctx: name]
en: note7
ia: nota7

[ctx: name]
en: graph2
ia: graphico2

[ctx: name]
en: spring2
ia: spiral2

[ctx: name]
en: controller1
ia: controlator1

[ctx: name]
en: Body
ia: Corpore

[ctx: name]
en: Disk
ia: Disco

[ctx: name]
en: Spring
ia: Primavera

[ctx: name]
en: Graph
ia: Graphico

[ctx: name]
en: Velocity
ia: Velocitate

[ctx: name]
en: Stiffness
ia: Rigiditate:

[ctx: name]
en: Solar System
ia: Systema Solar

[ctx: name]
en: Sun
ia: Dom

[ctx: name]
en: Mercury
ia: Mercurio

[ctx: name]
en: Venus
ia: Venere

[ctx: name]
en: Earth
ia: Terra

[ctx: name]
en: Mars
ia: Marte

[ctx: name]
en: Jupiter
ia: Jove

[ctx: name]
en: Saturn
ia: Saturno

[ctx: name]
en: Uranus
ia: Urano

[ctx: name]
en: Neptune
ia: Neptuno

[ctx: name]
en: Pluto
ia: Pluton

[ctx: name]
en: World
ia: Mundo

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 1</span>
ia: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Classe special (Tutorial) 1</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Properties</span>
ia: <span style=" font-weight:600;">Proprietates</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 2</span>
ia: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Classe special (Tutorial) 2</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Controller</span>
ia: <span style=" font-weight:600;">Controlator</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Graph</span>
ia: <span style=" font-weight:600;">Graphico</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 3</span>
ia: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Classe special (Tutorial) 3</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Tracer</span>
ia: <span style=" font-weight:600;">Traciator</span>

[ctx: name]
en: controller2
ia: controlator2

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 4</span>
ia: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Classe special (Tutorial) 4</span>

[ctx: name]
en: box2
ia: cassa2

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 5</span>
ia: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Classe special (Tutorial) 5</span>
