step - en to ka translation catalogue (184 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
ka: მონაცემების წყარო

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
ka: დიაპაზონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: min:
ka: მინ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
ka: მაქს:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
ka: შემცირება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
ka: გაზრდა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
ka: ზრდა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
ka: დიაპაზონები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Min:
ka: მინ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max:
ka: მაქს:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
ka: ავტომატური

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
ka: ხაზების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
ka: წერტილების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
ka: ციფრების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
ka: სიზუსტის ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
ka: სცენის ღერძების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
ka: ობიექტების შექმნისას მინიშნებების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
ka: OpenGL-ის ჩართვა (ექსპერიმენტალური)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
ka: ვიკიპედიის გარე ბრაუზერში გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
ka: ფართობი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
ka: ფართობი, რომელსაც აირი იკავებს

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
ka: ნაწილაკების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
ka: ამ აირში ნაწილაკების რაოდეობა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
ka: კონცენტრაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
ka: ნაწილაკის მასა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
ka: ერთი ნაწილაკის მასა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
ka: ტემპერატურა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
ka: საშუალო აჩქარება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
ka: მდებარეობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
ka: სხეულის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
ka: სხეულის მასა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
ka: იუნგის მოდული:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
ka: აყირავებული ძრავი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
ka: სხეულის დაყოფის რაოდენობა:

[ctx: @title:window]
en: Create Gas Particles
ka: აირის ნაწილაკების შექმნა

en: Create %1
ka: %1-ის შექნა

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
ka: შეიყვანეთ აირის ნაწილაკების პარამეტრები.

en: %1 named '%2' created
ka: %1 სახელით '%2' შექმნილია

en: Create Particles...
ka: ნაწილაკების შექმნა...

en: Warning - Step
ka: გაფრთხილება - Step

en: Create particles for %1
ka: %1-სთვის ნაწილაკების შექმნა

en: Context Info
ka: კონტექსტის ინფორმაცია

en: Back
ka: უკან

en: Forward
ka: წინ

en: Sync selection
ka: მონიშნულის სინქი

en: Follow selection
ka: მონიშნულზე მიყოლა

en: Open in Browser
ka: ბრაუზერში გახსნა

en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

en: No current object.
ka: მიმდინარე ობიექტის გარეშე.

en: Documentation error
ka: დოკუმენტაციის შეცდომა

en: Documentation for %1 not available.
ka: %1-სთვის დოკუმენტაცია მიუწვდომელია.

en: Palette
ka: პალიტრა

en: Pointer
ka: კურსორი

en: Selection pointer
ka: მონიშნულის მაჩვენებებელი

en: Show text
ka: ტექსტის ჩვენება

en: Move end of %1
ka: %1-ის ბოლოს გაწევა

en: can not launch %1
ka: %1-ის გაშვების შეცდომა

en: error running %1
ka: %1-ის შესრულების შეცდომა

en: %1 did not create output file
ka: %1-მა გამოსატანი ფაილი არ შექმნა

en: can not open temporary file
ka: დროებითი ფაილის გახსნის შეცდომა

en: can not open result file
ka: შედეგების ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Step
ka: ბიჯი

en: Interactive physical simulator
ka: ინტერაქტიური ფიზიკური სიმულატორი

en: Original author
ka: საწყისი ავტორი

en: Code contributions
ka: კოდის შემოწირულობები

en: Document to open
ka: გასახსნელი დოკუმენტი

en: &Open Tutorial...
ka: &გაკვეთილის გახსნა...

en: &Open Example...
ka: &მაგალითის გახსნა...

en: Open Down&loaded Example...
ka: &გადმოწერილი მაგალიტის გახსნა...

en: Share C&urrent Experiment...
ka: &მიმდინარე ექსპერიმენტის გახსნა...

en: &Download New Experiments...
ka: ახალი ექსპერიმენტის &გადმოწერა...

en: Redo
ka: ბრძანების აღდგენა

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Run
ka: &გაშვება

en: Execute the program
ka: პროგრამის შესრულება

en: Run: Execute the program
ka: გაშვება: პროგრამის შესრულება

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
ka: 1x სიჩქარე

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
ka: 2x სიჩქარე

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
ka: 4x სიჩქარე

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
ka: 8x სიჩქარე

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
ka: 16x სიჩქარე

en: <new file>
ka: <ახალი ფაილი>

[ctx: @title:window]
en: Open Step File
ka: Step-ის ფაილის გახსნა

en: Step files (*.step)
ka: Step -ის ფაილები (*.step)

en: Cannot parse file '%1': %2
ka: ფაილის დამუშავების შეცდომა'%1': %2

en: <open file: %1>
ka: <გაილის გახსნა: %1>

[ctx: @title:window]
en: Save Step File
ka: Step-ის ფაილის შენახვა

en: Cannot open file '%1'
ka: ფაილის (%1) გახსნის შეცდომა

en: Cannot save file '%1': %2
ka: ფაილის ("%1") შენახვის შეცდომა: %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
ka: ექსპერიმენტი შეიცვალა.
    გნებავთ ცვლილებების შენახვა?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
ka: ატვირთვა kdelibs-ში ჯერ განხორციელებული არაა.

en: Sorry - Step
ka: უკაცრავად - Step

en: &Stop
ka: გაჩერება

en: &Simulate
ka: &სიმულაცია

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
ka: ნაბიჯის დასრულება შეუძლებელია უცნობი მიზეზის გამო.

en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: &Undo: %1
ka: &დაბრუნება: %1

en: Re&do
ka: &გამეორება

en: Re&do: %1
ka: &გამეორება: %1

en: General
ka: ძირითადი

en: Move %1
ka: %1-ის გადატანა

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
ka: %1-ის პირველი წვეროს შესაქმნელად სცენაზე დააწკაპუნეთ

en: Change solver type
ka: ამომხსნელის ტიპის შეცვლა

en: Change %1.%2
ka: %1.%2 ცვლილება

en: Rename %1 to %2
ka: "%1"-ის სახელის "%2"-ად გადარქმევა

en: Property
ka: პარამეტრი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: false
ka: მცდარი

en: true
ka: ჭეშმარიტი

en: Properties
ka: თვისებები

en: Click on the scene to create a %1
ka: %1-ის შესაქმნელად სცენაზე დააწკაპუნეთ

en: Please fill in the parameters for %1
ka: შეავსეთ პარამეტრები %1-სთვის

[ctx: @title:window]
en: Create Soft Body Items
ka: რბილი სხეულის ელემენტების შექმნა

en: Create items for %1
ka: %1-სთვის ჩანაწერების შექმნა

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
ka: მინიშნებები ჩანაწერების შექმნისას

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
ka: სცენაზე ღერძების ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
ka: მცურავმძიმიანი რიცხვების ჩვენების სიზუსტე

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
ka: ვიკიპედიის გარე ბრაუზერში გახსნა

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
ka: ტექსტის ხატულის გვერდით ჩვენება

en: several objects
ka: რამდენიმე ობიექტი

en: Change %1
ka: %1-ის შეცვლა

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
ka: სიმულაციის ზოლი

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
ka: &მაგალითები

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
ka: &სიმულაცია

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
ka: &გაშვების სიჩქარე

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
ka: &პანელები

en: Click to enter text
ka: ტექსტის შესაყვანად დააწკაპუნეთ

en: &Color
ka: &ფერი

en: &Bold
ka: &სქელი

en: &Italic
ka: &დახრილი

en: &Underline
ka: &ხაზგასმა

en: Align &Left
ka: &მარცხნვ სწორება

en: Align C&enter
ka: &ცენტრზე სწორება

en: Align &Right
ka: მარ&ჯვნივ სწორება

en: Align &Justify
ka: სიგანეზე &სწორება

en: &Align
ka: &სწორება

en: &Font
ka: &ფონტი

en: Font &Size
ka: ფონტის &ზომა

en: Insert &Image...
ka: &სურათის ჩასმა...

en: Insert &Formula...
ka: &ფორმულის ჩასმა...

en: Edit %1
ka: %1-ის ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Open Image File
ka: გამოსახულების ფაილის გახსნა

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
ka: გამოსახულებები (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
ka: ფაილის დამუშავების შეცდომა: '%1'

[ctx: @title:window]
en: LaTex Formula - Step
ka: LaTex-ის ფორმულა - Step

en: Enter LaTeX formula string:
ka: შეიყვანეთ LaTeX-ის ფორმულის სტრიქონი:

en: Cannot parse result image
ka: შედეგი გამოსახულების დამუშავება შეუძლებელია

en: Object name
ka: ობიექტის სახელი

en: Property name
ka: თვისების სახელი

en: Vector index
ka: ვექტორის ინდექსი

en: [not configured]
ka: [მორგებული არაა]

en: Clear Graph
ka: გრაფიკის გასუფტავება

en: Configure Graph...
ka: გრაფიკის მორგება...

[ctx: @title:window]
en: Configure Graph
ka: გრაფიკის მორგება

en: Edit properties of %1
ka: %1-ის თვისებების ჩასწორება

en: Clear graph %1
ka: %1-ის გრაფიკის გასუფთავება

en: Configure Meter...
ka: მთვლელის მორგება...

[ctx: @title:window]
en: Configure Meter
ka: მთვლელის მორგება

en: Increase Value
ka: მნიშვნელობის გაზრდა

en: Decrease Value
ka: მნიშვნელობის შემცირება

en: Decrease controller %1
ka: კონტროლერის შემცირება: %1

en: Increase controller %1
ka: კონტროლერის გაზრდა: %1

en: Change controller %1
ka: კონტროლერის შეცვლა: %1

en: Configure Controller...
ka: კონტროლერის მორგება...

[ctx: @title:window]
en: Configure Controller
ka: კონტროლერის მორგება

en: Clear Trace
ka: ტრაექტორიის გასუფთავება

en: Clear tracer %1
ka: %1 ტრაექტორიის გასუფთავება

en: Undo History
ka: დაბრუნების ისტორია

[ctx: Object list]
en: World
ka: მსოფლიო

en: Delete %1
ka: %1-ის წაშლა

en: Delete several items
ka: რამდენიმე ჩანაწერის წაშლა

en: <no object>
ka: <ობიექტის გარეშე>

en: <unnamed>
ka: <უსახელო>

en: Simulate %1 → %2
ka: სიმულაცია %1 → %2

en: Cut %1
ka: %1-ის ამოჭრა

en: Cut several items
ka: რამდენიმეჯერ ამოჭრა

en: Pasted %1
ka: %1 ჩასმულია

en: Pasted several items
ka: ჩასმულია რამდენიმეჯერ

en: Objects under mouse:
ka: თაგუნას ქვეშ მყოფი ობიექტები:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
ka[0]: ... (კიდევ 1 ჩანაწერი)
ka[1]: ... (კიდევ %1 ჩანაწერი)
