step - en to ka translation catalogue (199 entries)

[ctx: name]
en: world1
ka: სამყარო1

[ctx: name]
en: polygon1
ka: მრავალკუთხედი1

[ctx: name]
en: polygon2
ka: მრავალკუთხედი2

[ctx: name]
en: polygon3
ka: მრავალკუთხედი3

[ctx: name]
en: polygon4
ka: მრავალკუთხედი4

[ctx: name]
en: gas1
ka: აირი1

[ctx: name]
en: graph1
ka: გრაფიკი1

[ctx: name]
en: disk1
ka: დისკი1

[ctx: name]
en: tracer1
ka: ტრაექტორია1

[ctx: name]
en: solver1
ka: ამომხსნელი1

[ctx: name]
en: collisionSolver1
ka: შეჯახებისამომხსნელი1

[ctx: name]
en: constraintSolver1
ka: ამომხსნელისშემზღუდველი1

[ctx: name]
en: particle1
ka: ნაწილაკი1

[ctx: name]
en: particle2
ka: ნაწილაკი2

[ctx: name]
en: stick1
ka: ჯოხი1

[ctx: name]
en: stick2
ka: ჯოხი2

[ctx: name]
en: weightForce1
ka: სიმძიმისძალა1

[ctx: name]
en: note1
ka: შენიშვნა1

[ctx: HTML:p]
en: Double pendulum example
ka: ორმაგი ქანქარის მაგალითი

[ctx: name]
en: Pendule de Newton à 8 billes (http://fr.wikipedia.org/wiki/Pendule_de_Newton)
ka: ნიუტონის აკვანი 8 ბურთით (https://ka.wikipedia.org/wiki/ნიუტონის_აკვანი)

[ctx: name]
en: disk2
ka: დისკი2

[ctx: name]
en: disk4
ka: დისკი4

[ctx: name]
en: stick3
ka: ჯოხი3

[ctx: name]
en: anchor1
ka: სამაგრი1

[ctx: name]
en: disk5
ka: დისკი5

[ctx: name]
en: stick4
ka: ჯოხი4

[ctx: name]
en: disk6
ka: დისკი6

[ctx: name]
en: stick5
ka: ჯოხი5

[ctx: name]
en: disk7
ka: დისკი7

[ctx: name]
en: stick6
ka: ჯოხი6

[ctx: name]
en: disk8
ka: დისკი8

[ctx: name]
en: stick7
ka: ჯოხი7

[ctx: name]
en: disk9
ka: დისკი9

[ctx: name]
en: stick8
ka: ჯოხი8

[ctx: name]
en: box1
ka: ყუთი1

[ctx: name]
en: world
ka: სამყარო

[ctx: name]
en: spring1
ka: ზამბარა1

[ctx: name]
en: chargedParticle1
ka: დამუხტულინაწილაკი1

[ctx: name]
en: chargedParticle2
ka: დამუხტულინაწილაკი2

[ctx: name]
en: solver
ka: ამომხსნელი

[ctx: name]
en: disk3
ka: დისკი3

[ctx: name]
en: gasLJForce1
ka: ლენარდჯონსისძალა1

[ctx: name]
en: gasParticle1
ka: აირისნაწილაკი1

[ctx: name]
en: gasParticle2
ka: აირისნაწილაკი2

[ctx: name]
en: gasParticle3
ka: აირისნაწილაკი3

[ctx: name]
en: gasParticle4
ka: აირისნაწილაკი4

[ctx: name]
en: gasParticle5
ka: აირისნაწილაკი5

[ctx: name]
en: gasParticle6
ka: აირისნაწილაკი6

[ctx: name]
en: gasParticle7
ka: აირისნაწილაკი7

[ctx: name]
en: gasParticle8
ka: აირისნაწილაკი8

[ctx: name]
en: gasParticle9
ka: აირისნაწილაკი9

[ctx: name]
en: gasParticle10
ka: აირისნაწილაკი10

[ctx: name]
en: gasParticle11
ka: აირისნაწილაკი11

[ctx: name]
en: gasParticle12
ka: აირისნაწილაკი12

[ctx: name]
en: gasParticle13
ka: აირისნაწილაკი13

[ctx: name]
en: gasParticle14
ka: აირისნაწილაკი14

[ctx: name]
en: gasParticle15
ka: აირისნაწილაკი15

[ctx: name]
en: gasParticle16
ka: აირისნაწილაკი16

[ctx: name]
en: gasParticle17
ka: აირისნაწილაკი17

[ctx: name]
en: gasParticle18
ka: აირისნაწილაკი18

[ctx: name]
en: gasParticle19
ka: აირისნაწილაკი19

[ctx: name]
en: gasParticle20
ka: აირისნაწილაკი20

[ctx: name]
en: meter1
ka: მზომავი1

[ctx: name]
en: meter2
ka: მზომავი2

[ctx: name]
en: note3
ka: შენიშვნა3

[ctx: name]
en: meter3
ka: მზომავი3

[ctx: name]
en: note2
ka: შენიშვნა2

[ctx: name]
en: note5
ka: შენიშვნა5

[ctx: name]
en: meter4
ka: მზომავი4

[ctx: name]
en: note4
ka: შენიშვნა4

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:medium;">Macroscopic quantities:</span>
ka: <span style=" font-size:medium;">მაკროსკოპული რაოდენობები:</span>

[ctx: name]
en: note6
ka: შენიშვნა6

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:medium;">Spring tension:</span>
ka: <span style=" font-size:medium;">ზამბარის დაჭიმულობა:</span>

[ctx: name]
en: graph2
ka: გრაფიკი2

[ctx: HTML:p]
en: Phase diagram
ka: ფაზური დიაგრამა

[ctx: HTML:p]
en: Position - time
ka: მდებარეობა - დრო

[ctx: name]
en: spring2
ka: ზამბარა2

[ctx: name]
en: controller1
ka: კონტროლერი1

[ctx: HTML:p]
en: Lissajous curve
ka: ლისაჟუს მრუდი

[ctx: name]
en: linearMotor1
ka: წრფივიძრავა1

[ctx: name]
en: linearMotor2
ka: წრფივიძრავა2

[ctx: name]
en: linearMotor3
ka: წრფივიძრავა3

[ctx: HTML:p]
en: Example formula:
ka: მაგალითი ფორმულა:

[ctx: HTML:p]
en: Example image:
ka: მაგალითი გამოსახულება:

[ctx: name]
en: LeftWall
ka: მარცხენაკედელი

[ctx: name]
en: Body
ka: სხეული

[ctx: name]
en: RightWall
ka: მარჯვენაკედელი

[ctx: name]
en: Disk
ka: დისკი

[ctx: name]
en: PinDisk
ka: დამაგრებულიდისკი

[ctx: name]
en: Spring
ka: გაზაფხული

[ctx: name]
en: Graph
ka: გრაფიკი

[ctx: name]
en: CircularMotor
ka: მოძრავიძრავა

[ctx: name]
en: Velocity
ka: აჩქარება

[ctx: name]
en: Acceleration
ka: აპარატურული აჩქარება

[ctx: name]
en: Stiffness
ka: სიმყიფე

[ctx: name]
en: Damping
ka: ჩაქრობა

[ctx: name]
en: softBody1
ka: რბილისხეული1

[ctx: name]
en: softBodyParticle1
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი1

[ctx: name]
en: softBodyParticle2
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი2

[ctx: name]
en: softBodyParticle3
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი3

[ctx: name]
en: softBodyParticle4
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი4

[ctx: name]
en: softBodyParticle5
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი5

[ctx: name]
en: softBodyParticle6
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი6

[ctx: name]
en: softBodyParticle7
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი7

[ctx: name]
en: softBodyParticle8
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი8

[ctx: name]
en: softBodyParticle9
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი9

[ctx: name]
en: softBodyParticle10
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი10

[ctx: name]
en: softBodyParticle11
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი11

[ctx: name]
en: softBodyParticle12
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი12

[ctx: name]
en: softBodyParticle13
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი13

[ctx: name]
en: softBodyParticle14
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი14

[ctx: name]
en: softBodyParticle15
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი15

[ctx: name]
en: softBodyParticle16
ka: რბილისსხეულსნაწილაკი16

[ctx: name]
en: softBodySpring1
ka: რბილისხეულისზამბარა1

[ctx: name]
en: softBodySpring2
ka: რბილისხეულისზამბარა2

[ctx: name]
en: softBodySpring3
ka: რბილისხეულისზამბარა3

[ctx: name]
en: softBodySpring4
ka: რბილისხეულისზამბარა4

[ctx: name]
en: softBodySpring5
ka: რბილისხეულისზამბარა5

[ctx: name]
en: softBodySpring6
ka: რბილისხეულისზამბარა6

[ctx: name]
en: softBodySpring7
ka: რბილისხეულისზამბარა7

[ctx: name]
en: softBodySpring8
ka: რბილისხეულისზამბარა8

[ctx: name]
en: softBodySpring9
ka: რბილისხეულისზამბარა9

[ctx: name]
en: softBodySpring10
ka: რბილისხეულისზამბარა10

[ctx: name]
en: softBodySpring11
ka: რბილისხეულისზამბარა11

[ctx: name]
en: softBodySpring12
ka: რბილისხეულისზამბარა12

[ctx: name]
en: softBodySpring13
ka: რბილისხეულისზამბარა13

[ctx: name]
en: softBodySpring14
ka: რბილისხეულისზამბარა14

[ctx: name]
en: softBodySpring15
ka: რბილისხეულისზამბარა15

[ctx: name]
en: softBodySpring16
ka: რბილისხეულისზამბარა16

[ctx: name]
en: softBodySpring17
ka: რბილისხეულისზამბარა17

[ctx: name]
en: softBodySpring18
ka: რბილისხეულისზამბარა18

[ctx: name]
en: softBodySpring19
ka: რბილისხეულისზამბარა19

[ctx: name]
en: softBodySpring20
ka: რბილისხეულისზამბარა20

[ctx: name]
en: softBodySpring21
ka: რბილისხეულისზამბარა21

[ctx: name]
en: softBodySpring22
ka: რბილისხეულისზამბარა22

[ctx: name]
en: softBodySpring23
ka: რბილისხეულისზამბარა23

[ctx: name]
en: softBodySpring24
ka: რბილისხეულისზამბარა24

[ctx: name]
en: softBodySpring25
ka: რბილისხეულისზამბარა25

[ctx: name]
en: softBodySpring26
ka: რბილისხეულისზამბარა26

[ctx: name]
en: softBodySpring27
ka: რბილისხეულისზამბარა27

[ctx: name]
en: softBodySpring28
ka: რბილისხეულისზამბარა28

[ctx: name]
en: softBodySpring29
ka: რბილისხეულისზამბარა29

[ctx: name]
en: softBodySpring30
ka: რბილისხეულისზამბარა30

[ctx: name]
en: softBodySpring31
ka: რბილისხეულისზამბარა31

[ctx: name]
en: softBodySpring32
ka: რბილისხეულისზამბარა32

[ctx: name]
en: softBodySpring33
ka: რბილისხეულისზამბარა33

[ctx: name]
en: softBodySpring34
ka: რბილისხეულისზამბარა34

[ctx: name]
en: softBodySpring35
ka: რბილისხეულისზამბარა35

[ctx: name]
en: softBodySpring36
ka: რბილისხეულისზამბარა36

[ctx: name]
en: softBodySpring37
ka: რბილისხეულისზამბარა37

[ctx: name]
en: softBodySpring38
ka: რბილისხეულისზამბარა38

[ctx: name]
en: softBodySpring39
ka: რბილისხეულისზამბარა39

[ctx: name]
en: softBodySpring40
ka: რბილისხეულისზამბარა40

[ctx: name]
en: softBodySpring41
ka: რბილისხეულისზამბარა41

[ctx: name]
en: softBodySpring42
ka: რბილისხეულისზამბარა42

[ctx: name]
en: Solar System
ka: მზის სისტემა

[ctx: name]
en: Sun
ka: მზე

[ctx: name]
en: Mercury
ka: მერკური

[ctx: name]
en: Venus
ka: ვენერა

[ctx: name]
en: Earth
ka: დედამიწა

[ctx: name]
en: Mars
ka: მარსი

[ctx: name]
en: Jupiter
ka: იუპიტერი

[ctx: name]
en: Saturn
ka: სატურნი

[ctx: name]
en: Uranus
ka: ურანი

[ctx: name]
en: Neptune
ka: ნეპტუნი

[ctx: name]
en: Pluto
ka: პლუტონი

[ctx: name]
en: World
ka: მსოფლიო

[ctx: name]
en: Solver
ka: ამომხსნელი

[ctx: name]
en: softBodyParticle17
ka: რბილისხეულისნაწილაკი17

[ctx: name]
en: softBodyParticle18
ka: რბილისხეულისნაწილაკი18

[ctx: name]
en: softBodyParticle19
ka: რბილისხეულისნაწილაკი19

[ctx: name]
en: softBodyParticle20
ka: რბილისხეულისნაწილაკი20

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 1</span>
ka: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">გაკვეთილი 1</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Bodies and springs.</span>
ka: <span style=" font-size:12pt;">სხეულები და ზამბარები.</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Position and velocity</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">მდებარეობა და სიჩქარე</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Properties</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">თვისებები</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Quest</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">დავალება</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">More bodies</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">მეტი სხეული</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Simulation</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">სიმულაცია</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 2</span>
ka: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">გაკვეთილი 2</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Controllers and Graphs</span>
ka: <span style=" font-size:12pt;">კონტროლერები და გრაფიკები</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Try it</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">სცადეთ</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Controller</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">კონტროლერი</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Create a new controller on the scene.
ka: - სცენაზე ახალი კონტროლერის შექმნა.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Graph</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">გრაფიკი</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 3</span>
ka: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">გაკვეთილი 3</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Rigid bodies and tracers</span>
ka: <span style=" font-size:12pt;">მყარი სხეულები და ტრაექტორიები</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Angle and angular velocity</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">კუთხე და კუთხური სიჩქარე</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Tracer</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">ტრაექტორია</span>

[ctx: name]
en: controller2
ka: კონტროლერი2

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 4</span>
ka: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">გაკვეთილი 4</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Motors and forces</span>
ka: <span style=" font-size:12pt;">ძრავები და ძალები</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Linear motor</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">წრფივი ძრავა</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Circular motor</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">წრიული ძრავა</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Global forces</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">გლობალური ძალები</span>

[ctx: name]
en: box2
ka: ყუთი2

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 5</span>
ka: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">გაკვეთილი 5</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Joints</span>
ka: <span style=" font-size:12pt;">შემაერთებლები</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Joints</span>
ka: <span style=" font-weight:600;">შემაერთებლები</span>
