step - en to km translation catalogue (181 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
km: ប្រភព​ទិន្នន័យ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
km: ជួរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: min:
km: អប្ប. ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
km: អតិ. ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditMinX) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditMinY) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditMin)
en: 0
km: ០

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditBodyMass) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditMaxX) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditMaxY) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, 
en: 1
km: ១

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
km: ផ្លូវកាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
km: បន្ថយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
km: បង្កើន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
km: បង្កើន ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditIncrement)
en: 0.1
km: ០.១

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X :
km: X ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Y :
km: Y ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
km: ជួរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
km: ជម្រើស​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
km: បង្ហាញ​បន្ទាត់

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
km: បង្ហាញ​ចំនុច

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
km: ចំនួន​តួ​លេខ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
km: បង្ហាញ​ខ្ទង់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
km: បង្ហាញ​អ័ក្ស​រូបភាព

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ ពេល​បង្កើត​វត្ថុ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
km: បើក OpenGL (EXPERIMENTAL)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
km: បើក​វីគីភីឌៀ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ខាងក្រៅ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
km: ផ្ទៃ​ដែល​ឧស្ម័ន​យក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
km: ចំនួន​តិច​តួច ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
km: ចំនួន​​នេះ​ gas ភាគ​ល្អិត ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: 20
km: ២០

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
km: ការ​ប្រមូល​ផ្ដុំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
km: ម៉ាស​​ភាគ​ល្អិត

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
km: ម៉ាស​ភាគ​ល្អិត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
km: សីតុណ្ហភាព​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
km: ល្បឿន​មធ្យម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditMeanVelocity) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditPosition)
en: (0,0)
km: (០,០)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
km: ទីតាំង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
km: ទំហំ​តួ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditSize)
en: (1,1)
km: (១,១)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
km: ម៉ាស​​តួ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditYoungModulus)
en: 15
km: ១៥

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditBodyDamping)
en: 0.3
km: ០.៣

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditSplit)
en: (4,4)
km: (៤,៤)

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
km: ចុច​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ដើម្បី​ដាក់​ទីតាំង​នៅ​ជ្រុង
    ខាង​ឆ្វេង​កំពូល​របស់​តំបន់​សម្រាប់ %1

en: Create %1
km: បង្កើត %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
km: ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ ហើយ​​លែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ខាង​ឆ្វេង​ទៅ​​កាន់​ទីតាំង​កណ្ដាល​ខាង​ស្ដាំ​ផ្នែក​ខាង​ក្រោម
    ​សម្រាប់ %1

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
km: សូម​បំពេញ​នៅ​ក្នុង​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សម្រាប់​ភាគ​ល្អិត​របស់ gas ។

en: %1 named '%2' created
km: បាន​បង្កើត %1 ដោយ​មាន​ឈ្មោះ '%2'

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
km: អ្នក​កំពុង​សាកល្បង​បង្កើត​ចំនួន​​ភាគ​ល្អិត​ជា​ច្រើន ។ វា​នឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ក្លែង​ធ្វើ​​យឺត ។ តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ ?

en: Warning - Step
km: ព្រមាន - ជំហាន

en: Create particles for %1
km: បង្កើត​ភាគ​ល្អិត​សម្រាប់ %1

en: Back
km: ថយ​​ក្រោយ

en: Forward
km: ទៅ​មុខ

en: Sync selection
km: ជម្រើស​សមកាលកម្ម

en: Follow selection
km: តាម​ជម្រើស

en: Documentation
km: ឯកសារ

en: No current object.
km: គ្មាន​វត្ថុ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: Documentation error
km: កំហុស​​ឯកសារ

en: Documentation for %1 not available.
km: ឯកសារ​សម្រាប់ %1 ដែល​មាន ។

en: Palette
km: ក្ដារ​លាយ

en: Pointer
km: ទ្រនិច

en: Selection pointer
km: ទ្រនិច​ជម្រើស

en: Show text
km: បង្ហាញ​អត្ថបទ

en: Move end of %1
km: ផ្លាស់ទី​ចុង​នៃ %1

en: can not launch %1
km: មិនអាច​បើក​ដំណើរការ %1 បានទេ

en: error running %1
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​រត់ %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
km: %1 រាយការណ៍​កំហុស (បិទ​ស្ថានភាព %2) ៖
    %3

en: %1 did not create output file
km: %1 កុំ​បង្កើត​ឯកសារ​ទិន្នផល

en: can not open temporary file
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​បណ្ដោះ​អាសន្ន

en: can not open result file
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​លទ្ធផល

en: Step
km: ជំហាន

en: (C) 2007 Vladimir Kuznetsov
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៧ Vladimir Kuznetsov

en: Original author
km: អ្នក​និពន្ធ​ដើម

en: Code contributions
km: អ្នក​ចូល​រួម​ផ្ដល់​កូដ

en: Document to open
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បើក

en: &Open Tutorial...
km: បើក​មេរៀន...

en: &Open Example...
km: បើក​ឧទាហរណ៍...

en: Open Down&loaded Example...
km: បើក​ឧទាហរណ៍​ដែល​បាន​ទាញយក...

en: Share C&urrent Experiment...
km: ចែក​រំលែក​ការ​ពិសោធ​បច្ចុប្បន្ន...

en: &Download New Experiments...
km: ទាញយក​ការ​ពិសោធ​ថ្មី

en: Redo
km: ធ្វើ​វិញ

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: &Delete
km: លុប

en: &Run
km: រត់

en: Execute the program
km: ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី

en: Run: Execute the program
km: រត់ ៖ ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
km: ល្បឿន 1x

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
km: ល្បឿន 2x

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
km: ល្បឿន 4x

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
km: ល្បឿន 8x

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
km: ល្បឿន 16x

en: <new file>
km: <ឯកសារ​ថ្មី>

en: Cannot parse file '%1': %2
km: មិន​អាច​ញែក​ឯកសារ '%1' ៖ %2

en: <open file: %1>
km: <បើក​ឯកសារ ៖ %1>

en: Cannot open file '%1'
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ '%1'

en: Cannot save file '%1': %2
km: មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ឯកសារ '%1' ៖ %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
km: ការ​ពិសោធ​ត្រូវបាន​កែប្រែ ។
    តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
km: ការ​ផ្ទុកឡើង គឺ​នៅ​តែ​មិនត្រូវបាន​ប្រតិបត្តិ​នៅ​ក្នុង kdelibs ដដែល ។

en: Sorry - Step
km: សូមអភ័យទោស - ជំហាន

en: &Stop
km: បញ្ឈប់

en: &Simulate
km: ក្លែង​ធ្វើតាម

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
km: មិនអាច​បញ្ចប់​ជំហាន​នេះ​ទេ ព្រោះ​កំហុស​មូលដ្ឋាន​គឺ​ធំជាង​​កង្វះខាត ។
    សូម​ពិនិត្យ​មើល​ការ​កំណត់​កញ្ចប់​ដោះស្រាយ ហើយ​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ។

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
km: មិន​​អាច​បញ្ជាប់​ជំហាន​នេះ​បាន​​ទេ ពី​ព្រោះ​​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​ដែល​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ដោះស្រាយ​ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​បាន ។
    សូម​ផ្លាស់​ទី​ការ​ប៉ះទង្គិច​​នេះ​ហើយ​​ព្យាយាម​ម្តងទៀត ។

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
km: មិនអាច​បញ្ចប់​ជំហាន​នេះ​បាន​ទេ ព្រោះ​កំហុស​មិនស្គាល់ ។

en: &Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: &Undo: %1
km: មិន​ធ្វើ​វិញ ៖ %1

en: Re&do
km: ធ្វើ​វិញ

en: Re&do: %1
km: ធ្វើ​ឡើងវិញ ៖ %1

en: General
km: ទូទៅ

en: Move %1
km: ផ្លាស់ទី %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
km: ចុច​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ដើម្បី​ដាក់​ទីតាំង​ចំកណ្ដាល​នៃ %1

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
km: ផ្លាស់ទី​កណ្ដុរ​ ហើយ​លែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​​ឆ្វេង ដើម្បី​កំណត់​កាំ​នៃ %1

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
km: ចុច​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ខាង​ឆ្វេង​ដើម្បី​ដាក់​​ទី​តាំង​នៅ​ចំកណ្ដាល​
    ​ផ្នែក​ខាង​ឆ្វេង​នៃ %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
km: ផ្លាស់​ទី​កណ្ដុរ​ ហើយ​លែង​ប៊ូតុង​​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ដើម្បី​ដាក់​ទី​តាំង
    ​ចំ​កណ្ដាល​ខាង​ស្ដាំ​​ផ្នែក​ខាង​​ក្រោម​នៃ %1

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
km: ចុច​លើ​រូបភាព ដើម្បី​បង្កើត​ចំណុច​ដំបូង​នៃ %1

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
km: ចុច​លើ​រូបភាព​ ដើម្បី​បន្ថែម​ចំណុច​ថ្មី ឬ​ចុច​ដើម្បី​បញ្ចូល ដើម្បី​បញ្ចប់

en: Change solver type
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​ប្រភេទ​កញ្ចប់​ដោះស្រាយ

en: Change %1.%2
km: ផ្លាស់ប្ដូរ %1.%2

en: Rename %1 to %2
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ %1 ទៅ %2

en: Property
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: Value
km: តម្លៃ

en: false
km: មិន​ពិត​

en: true
km: ពិត​

en: Properties
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: Click on the scene to create a %1
km: ចុច​លើ​រូបភាព ដើម្បី​បង្កើត %1

en: Please fill in the parameters for %1
km: សូម​បំពេញ​នៅ​ក្នុង​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សម្រាប់ %1

en: Create items for %1
km: បង្កើត​ធាតុ​សម្រាប់ %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ ពេល​បង្កើត​វត្ថុ

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
km: បង្ហាញ​អ័ក្ស​នៅ​លើ​រូបភាព

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
km: បង្ហាញ​ចំនួន​ខ្ទង់​ទ្វេ

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
km: ប្រើ OpenGL ដើម្បី​បង្កើន​ល្បឿន​ការ​គូរ​ប្រសិនបើ​អាន​

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
km: រក​មើល​វីគីភីឌៀ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​រុករក​ខាងក្រៅ

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
km: បង្ហាញ​អត្ថបទ​នៅ​ជិត​រូបតំណាង

en: several objects
km: វត្ថុ​ច្រើន

en: Change %1
km: ផ្លាស់ប្ដូរ %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ក្លែង​ធ្វើតាម

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
km: ឧទាហរណ៍

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
km: ការ​ក្លែង​ធ្វើតាម

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
km: ល្បឿន​រត់

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
km: បន្ទះ

en: Click to enter text
km: ចុច​ដើម្បី​បញ្ចូល​អត្ថបទ

en: &Color
km: ពណ៌

en: &Bold
km: ដិត

en: &Italic
km: ទ្រេត

en: &Underline
km: គូស​បន្ទាត់​ក្រោម

en: Align &Left
km: តម្រឹម​ឆ្វេង​

en: Align C&enter
km: តម្រឹម​កណ្ដាល

en: Align &Right
km: តម្រឹម​ស្ដាំ

en: Align &Justify
km: តម្រឹម​សង​ខាង

en: &Align
km: តម្រឹម

en: &Font
km: ពុម្ព​អក្សរ

en: Font &Size
km: ទំហំ​ពុម្ពអក្សរ

en: Edit %1
km: កែ​សម្រួល %1

en: Cannot parse file '%1'
km: មិន​អាច​ញែក​ឯកសារ '%1'

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
km: មិន​អាច​រក​​ឃើញ​ការ​ដំឡើង latex បាន​ទេ ។ អ្នក​ត្រូវ​តែ​​ដំឡើង 'latex', 'dvips' និង 'gs' ហើយ​ចូល​ដំណើរការ​​ពី $PATH

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
km: មិន​អាច​ចងក្រង​រូបមន្ត LaTeX បាន​ទេ ៖ %1

en: Cannot parse result image
km: មិន​អាច​ញែក​រូបភាព​លទ្ធផល

en: Object name
km: ឈ្មោះ​វត្ថុ

en: Property name
km: លក្ខណៈ​សម្បត្តិ

en: Vector index
km: លិបិក្រម​វ៉ិចទ័រ

en: [not configured]
km: [មិន​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ]

en: Edit properties of %1
km: កែ​សម្រួល​លក្ខណៈ​សម្បត្តិ​នៃ %1

en: Clear graph %1
km: សម្អាត​​ក្រាប %1

en: Decrease controller %1
km: បន្ថយ​ឧបករណ៍​បញ្ជា %1

en: Increase controller %1
km: បង្កើន​ឧបករណ៍​បញ្ជា %1

en: Change controller %1
km: ប្ដូរ​ឧបករណ៍​បញ្ជា %1

en: Clear tracer %1
km: សម្អាត​កម្មវិធី​តាម​ដាន %1

[ctx: Object list]
en: World
km: ផែនដី

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
km: ចុច​កណ្ដុរ​ខាង​ឆ្វេង ដើម្បី​ដាក់ទីតាំង​ទីមួយ​នៅ​ចុង %1
    បន្ទាប់​មក អូស ហើយ​លែង​វា ដើម្បី​ដាក់ទីតាំង​ទីពីរ​នៅ​ចុង

en: Release left mouse button to position second end of the %1
km: លែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ឆ្វេង ដើម្បី​ដាក់ទីតាំង​ទីពីរ នៅ​ចុង %1

en: Delete %1
km: លុប %1

en: Delete several items
km: លុប​ធាតុ​ច្រើន

en: <no object>
km: <គ្មាន​វត្ថុ>

en: <unnamed>
km: <គ្មាន​ឈ្មោះ>

en: %1: %2
km: %1 ៖ %2

en: Simulate %1 → %2
km: ក្លែង​ធ្វើ %1 → %2

en: Cut %1
km: កាត់ %1

en: Cut several items
km: កាត់​ធាតុ​មួយ​ចំនួន

en: Pasted %1
km: បាន​បិទ​ភ្ជាប់ %1

en: Pasted several items
km: បាន​បិទ​ភ្ជាប់​ធាតុ​មួយ​ចំនួន

en: Objects under mouse:
km: ធាតុ​នៅ​ក្រោម​កណ្ដុរ ៖

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
km[0]: ... (%1 ធាតុ​បន្ថែម)
