step - en to lv translation catalogue (245 entries)

[ctx: name]
en: world1
lv: 1.pasaule

[ctx: name]
en: polygon1
lv: 1.poligons

[ctx: name]
en: polygon2
lv: 2.poligons

[ctx: name]
en: polygon3
lv: 3.poligons

[ctx: name]
en: polygon4
lv: 4.poligons

[ctx: name]
en: gas1
lv: 1.gāze

[ctx: name]
en: graph1
lv: 1.grafiks

[ctx: name]
en: disk1
lv: 1.disks

[ctx: name]
en: tracer1
lv: 1.trasētājs

[ctx: name]
en: solver1
lv: 1.risinātājs

[ctx: name]
en: collisionSolver1
lv: 1.SadursmjuRisinātājs

[ctx: name]
en: constraintSolver1
lv: 1.IerobežojumuRisinātājs

[ctx: name]
en: particle1
lv: 1.daļiņa

[ctx: name]
en: particle2
lv: 2.daļiņa

[ctx: name]
en: stick1
lv: 1.stienis

[ctx: name]
en: stick2
lv: 2.stienis

[ctx: name]
en: weightForce1
lv: 1.smagumaSpēks

[ctx: name]
en: note1
lv: 1.piezīme

[ctx: HTML:p]
en: Double pendulum example
lv: Divu svārstu piemērs

[ctx: name]
en: Pendule de Newton à 8 billes (http://fr.wikipedia.org/wiki/Pendule_de_Newton)
lv: Ņūtona šūpulis ar 8 lodītēm (https://lv.wikipedia.org/wiki/Ņūtona_šūpulis)

[ctx: name]
en: disk2
lv: 2.disks

[ctx: name]
en: disk4
lv: 4.disks

[ctx: name]
en: stick3
lv: 3.stienis

[ctx: name]
en: anchor1
lv: 1.enkurs

[ctx: name]
en: disk5
lv: 5.disks

[ctx: name]
en: stick4
lv: 4.stienis

[ctx: name]
en: disk6
lv: 6.disks

[ctx: name]
en: stick5
lv: 5.stienis

[ctx: name]
en: disk7
lv: 7.disks

[ctx: name]
en: stick6
lv: 6.stienis

[ctx: name]
en: disk8
lv: 8.disks

[ctx: name]
en: stick7
lv: 7.stienis

[ctx: name]
en: disk9
lv: 9.disks

[ctx: name]
en: stick8
lv: 8.stienis

[ctx: name]
en: box1
lv: 1.kaste

[ctx: name]
en: world
lv: pasaule

[ctx: name]
en: spring1
lv: 1.atspere

[ctx: name]
en: chargedParticle1
lv: 1.lādētāDaļiņa

[ctx: name]
en: chargedParticle2
lv: 2.lādētāDaļiņa

[ctx: name]
en: solver
lv: risinātājs

[ctx: name]
en: disk3
lv: 3.disks

[ctx: name]
en: gasLJForce1
lv: 1.gāzesLDžSpēks

[ctx: name]
en: gasParticle1
lv: 1.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle2
lv: 2.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle3
lv: 3.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle4
lv: 4.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle5
lv: 5.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle6
lv: 6.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle7
lv: 7.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle8
lv: 8.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle9
lv: 9.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle10
lv: 10.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle11
lv: 11.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle12
lv: 12.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle13
lv: 13.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle14
lv: 14.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle15
lv: 15.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle16
lv: 16.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle17
lv: 17.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle18
lv: 18.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle19
lv: 19.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: gasParticle20
lv: 20.gāzesDaļiņa

[ctx: name]
en: meter1
lv: 1.mērītājs

[ctx: name]
en: meter2
lv: 2.mērītājs

[ctx: name]
en: note3
lv: 3.piezīme

[ctx: name]
en: meter3
lv: 3.mērītājs

[ctx: name]
en: note2
lv: 2.piezīme

[ctx: name]
en: note5
lv: 5.piezīme

[ctx: name]
en: meter4
lv: 4.mērītājs

[ctx: name]
en: note4
lv: 4.piezīme

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:medium;">Macroscopic quantities:</span>
lv: <span style=" font-size:medium;">Makroskopiskās īpašības:</span>

[ctx: name]
en: note6
lv: 6.piezīme

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:medium;">Spring tension:</span>
lv: <span style=" font-size:medium;">Atsperes spriegums:</span>

[ctx: name]
en: note7
lv: 7.piezīme

[ctx: HTML:p]
en: (run simulation for ~20 seconds and compare spring tension with pressure)
lv: (darbiniet simulatoru aptuveni ~20 sekunžu un salīdziniet atsperes spriegumu ar spiedienu)

[ctx: name]
en: graph2
lv: 2.grafiks

[ctx: HTML:p]
en: Phase diagram
lv: Fāžu stāvokļa diagramma

[ctx: HTML:p]
en: Position - time
lv: Pozīcija — laiks

[ctx: HTML:p]
en: This small drop of liquid in free space is simulated using the same potential as gas. Notice how sometimes a particle leaves the drop - it is evaporation.
lv: Šo mazo šķidruma pilieni brīvā telpā simulē, izmantojot to pašu potenciālu, kāds ir gāzei. Ievēro, ka reizēm daļiņa pilienu atstāj — tā ir iztvaikošana.

[ctx: name]
en: spring2
lv: 2.atspere

[ctx: name]
en: controller1
lv: 1.kontrolieris

[ctx: HTML:p]
en: Lissajous curve
lv: Lisažū figūras

[ctx: HTML:p]
en: Please try to change the stiffness of spring1 and see 
    how the curve will change. Try the following values:<br></br>1, 2.25, 1.7778, 1.5625, 0.6944
lv: Maini 1. atsperes stingrumu un aplūko,
    kā mainās līkne. Pamēģini šīs vērtības:<br></br>1, 1,25, 1,7778, 1,5625, 0,6944

[ctx: name]
en: linearMotor1
lv: 1.lineāraisMotors

[ctx: name]
en: linearMotor2
lv: 2.lineāraisMotors

[ctx: name]
en: linearMotor3
lv: 3.lineāraisMotors

[ctx: HTML:p]
en: Example formula:
lv: Piemēra formula:

[ctx: HTML:p]
en: Example image:
lv: Piemēra attēls:

[ctx: name]
en: img:0
lv: att.:0

[ctx: name]
en: img:1
lv: att.:1

[ctx: name]
en: LeftWall
lv: KreisāSiena

[ctx: name]
en: Body
lv: Ķermenis

[ctx: name]
en: RightWall
lv: LabāSiena

[ctx: name]
en: Disk
lv: Disks

[ctx: name]
en: PinDisk
lv: PiespraudesDisks

[ctx: name]
en: Spring
lv: Atspere

[ctx: name]
en: AnchorLeftWall
lv: EnkursKreisāSiena

[ctx: name]
en: AnchorRightWall
lv: EnkursLabāSiena

[ctx: name]
en: Graph
lv: Grafiks

[ctx: name]
en: CircularMotor
lv: ApļveidaMotors

[ctx: name]
en: Velocity
lv: Ātrums

[ctx: name]
en: Acceleration
lv: Paātrinājums

[ctx: name]
en: Stiffness
lv: Stingrība

[ctx: name]
en: Damping
lv: Slāpēšana

[ctx: name]
en: softBody1
lv: 1.mīkstķermenis

[ctx: name]
en: softBodyParticle1
lv: 1.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle2
lv: 2.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle3
lv: 3.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle4
lv: 4.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle5
lv: 5.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle6
lv: 6.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle7
lv: 7.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle8
lv: 8.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle9
lv: 9.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle10
lv: 10.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle11
lv: 11.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle12
lv: 12.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle13
lv: 13.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle14
lv: 14.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle15
lv: 15.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle16
lv: 16.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodySpring1
lv: 1.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring2
lv: 2.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring3
lv: 3.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring4
lv: 4.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring5
lv: 5.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring6
lv: 6.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring7
lv: 7.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring8
lv: 8.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring9
lv: 9.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring10
lv: 10.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring11
lv: 11.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring12
lv: 12.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring13
lv: 13.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring14
lv: 14.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring15
lv: 15.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring16
lv: 16.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring17
lv: 17.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring18
lv: 18.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring19
lv: 19.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring20
lv: 20.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring21
lv: 21.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring22
lv: 22.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring23
lv: 23.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring24
lv: 24.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring25
lv: 25.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring26
lv: 26.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring27
lv: 27.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring28
lv: 28.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring29
lv: 29.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring30
lv: 30.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring31
lv: 31.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring32
lv: 32.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring33
lv: 33.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring34
lv: 34.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring35
lv: 35.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring36
lv: 36.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring37
lv: 37.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring38
lv: 38.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring39
lv: 39.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring40
lv: 40.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring41
lv: 41.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: softBodySpring42
lv: 42.mīkstķermeņaAtspere

[ctx: name]
en: Solar System
lv: Saules sistēma

[ctx: name]
en: Sun
lv: Saule

[ctx: name]
en: Mercury
lv: Merkurs

[ctx: name]
en: Venus
lv: Venēra

[ctx: name]
en: Earth
lv: Zeme

[ctx: name]
en: Mars
lv: Marss

[ctx: name]
en: Jupiter
lv: Jupiters

[ctx: name]
en: Saturn
lv: Saturns

[ctx: name]
en: Uranus
lv: Urāns

[ctx: name]
en: Neptune
lv: Neptūns

[ctx: name]
en: Pluto
lv: Plutons

[ctx: name]
en: World
lv: Pasaule

[ctx: name]
en: Solver
lv: Risinātājs

[ctx: name]
en: softBodyParticle17
lv: 17.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle18
lv: 18.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle19
lv: 19.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: name]
en: softBodyParticle20
lv: 20.mīkstķermeņaDaļiņa

[ctx: HTML:p]
en: When you start simulation the wave starts to travel from the red particle. The blue particle will reflect the wave and it will travel in reverse direction until the red particle reflects in again. After some time the wave will vanish because springs have damping.
lv: Simulācijas sākumā vilnis sākas no sarkanās daļiņas. Zilā daļiņa vilni atsitīs, liekot tam skriet pretējā virzienā līdz tas atkal atsitas pret sarkano daļiņu. Pēc kāda laika vilnis izbeigsies, jo atsperes to pakāpeniski apslāpēs.

[ctx: HTML:p]
en: The graph shows oscillations of the green particle
lv: Grafikas rāda zaļās daļiņas svārstības

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 1</span>
lv: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">1. pamācība</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Bodies and springs.</span>
lv: <span style=" font-size:12pt;">Ķermeņi un atsperes.</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Position and velocity</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Novietojums un ātrums</span>

[ctx: HTML:p]
en: - You can change position of any body simply by dragging it.
lv: - Vari mainīt atrašanās vietu, klikšķinot uz ķermeņa un to velkot.

[ctx: HTML:p]
en: - Click on one of the disks to select it. Now you can see two arrows on it: blue arrow depicts the velocity and red arrow depicts the acceleration. You can drag the little gray square at the end of the velocity arrow to change the velocity.
lv: - Klikšķini uz kāda no diskiem, lai to atlasītu. Pēc atlasīšanas uz tā būs redzamas divas bultas: zilā bulta norāda ātrumu, bet sarkanā — tā paātrinājumu. Pamēģini pavilk pelēko kvadrātu ātrumu virziena galā, lai mainītu tā ātrumu.

[ctx: HTML:p]
en: - Take a look at the Properties panel on the right. Here you can numerically set position and velocity (as well as all other properties) for the current body.
lv: - Aplūko labajā pusē esošo īpašību paneli. Te vari novietojumu (pozīciju) un ātrumu noteikt, izmantojot skaitļus, kā arī mainīt citas atlasītā ķermeņa īpašības.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Properties</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Īpašības</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Select a spring by clicking on it. Change its stiffness and see how it is affecting the simulation.
lv: - Atlasi atsperi, klikšķinot uz tās. Maini tās stingrību un aplūko, kā tas ietekmē simulāciju.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Quest</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Uzdevums</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Try to change the system in a way to make the disks spining around the center of the system.
lv: - Mēģini mainīt sistēmu tā, lai disks grieztos ap sistēmas centru.

[ctx: HTML:p]
en: - Now try to change the properties of the spring in order to make its length constant while the disks are spinning.
lv: - Tagad mēģini mainīt atsperes īpašības, lai diska griešanās laikā tās garums būtu nemainīgs.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">More bodies</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Vairāk ķermeņu</span>

[ctx: HTML:p]
en: - In order to create a body click on its icon in the Palette panel and follow the instructions given in the information widget in the top left corner of scene
lv: - Lai izveidotu ķermeni, klikšķini uz tā ikonas Paletes panelī un seko informācijas lodziņā ekrāna kreisajā augšējā stūrī sniegtajām norādēm.

[ctx: HTML:p]
en: - Create one more disk and two more springs and connect all the items in the triangle. Now make them all spin around the center.
lv: - Izveido vēl vienu disku un vēl divas atsperes, ko savieno trijstūrī. Liec tiem visiem griezties ap centru.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Simulation</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Simulācija</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Click on the "Simulate" button in the toolbar to start simulation. Click on the same button again to stop it.
lv: - Lai sāktu simulāciju, klikšķini uz „Simulēt“ pogas programmas rīku joslā. Lai simulāciju apturētu, klikšķini uz šīs pogas vēl vienu reizi.

[ctx: HTML:p]
en: - After stopping the simulation you can revert to the initial state by pressing Undo button.
lv: - Pēc simulācijas apturēšanas vari atgriezties sākuma stāvoklī, spiežot uz „Atsaukt“ pogas.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 2</span>
lv: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">2. pamācība</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Controllers and Graphs</span>
lv: <span style=" font-size:12pt;">Kontrolieri un grafiki</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Try it</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Pamēģini</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Change the stiffness of the spring by moving the slider just below the bodies. You can also change it by pressing "Q" and "W" keys!
lv: - Maini atsperes stingrību, pārvietojot slīdni zem ķermeņiem. Varat to mainīt arī ar Q un W taustiņiem!

[ctx: HTML:p]
en: - Try changing it while the simulation is active and see how the graph will change.
lv: - Mēģini to mainīt, kad simulācija ir aktīva, lai redzētu, kā mainās grafiks.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Controller</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Kontrolieris</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Create a new controller on the scene.
lv: - Pievieno ainai jaunu kontrolieri.

[ctx: HTML:p]
en: - Click on it with the right mouse button and choose "Configure controller" from the context menu.
lv: - Klikšķini uz tā ar peles labo pogu un izvēlnē izvēlies „Konfigurēt kontrolieri“.

[ctx: HTML:p]
en: - Select mass of the particle1 as the data source, adjust the range and assign keyboard shortcuts.
lv: - Kā datu avotu norādi 1.daļiņas masu, koriģēt diapazonu un piešķir tastatūras saīsnes.

[ctx: HTML:p]
en: - Now try moving the slider and pressing the selected shortcuts while simulation is active.
lv: - Pārvieto slīdni ar peli un, simulācijai esot aktīvai, izmēģini tastatūras saīsnes.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Graph</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Grafiks</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Create a graph for the velocity of particle1.
lv: - Izveido 1.daļiņas ātruma grafiku.

[ctx: HTML:p]
en: - Place it below the position graph and make the ranges along X axis the same for the both graphs. See how the graphs relates to each other.
lv: - Novieto to zem pozīcijas grafika un abu grafiku X asīm norādi vienādu diapazonu. Aplūko grafiku savstarpējās attiecības.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 3</span>
lv: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">3. pamācība</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Rigid bodies and tracers</span>
lv: <span style=" font-size:12pt;">Cieti ķermeņi un trasētāji</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Angle and angular velocity</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Leņķis un leņķiskais ātrums</span>

[ctx: HTML:p]
en: - When the rigid body is selected you see three gray handlers on it. Using them you can change velocity, angle and angular velocity of the body.
lv: - Pēc cieta ķermeņa atlasīšanas uz tā redzēsiet pelēkus četrstūrus. Tie ļauj mainīt ķermeņa ātrumu, leņķi un leņķisko ātrumu.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Tracer</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Trasētājs</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Tracer is a tool to show trajectory of a given point on a rigid body. Turn on the simulation to see it in action.
lv: - Trasētājs ir rīks, kas rāda noteikta punkta uz cietā ķermeņa trajektoriju. Sāciet simulāciju, lai redzētu, kā tas darbojas.

[ctx: HTML:p]
en: - Change various properties like spring stiffness and see how they affect the trajectory.
lv: - Maini dažādas īpašības, piemēram, atsperes stingrību un aplūko, kā tas maina trajektoriju.

[ctx: HTML:p]
en: - Attach one more tracer to the box and compare trajectories of different points.
lv: - Pievieno kastei jaunu trasētāju un salīdzini dažādu punktu trajektorijas.

[ctx: name]
en: controller2
lv: 2.kontrolieris

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 4</span>
lv: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">4. pamācība</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Motors and forces</span>
lv: <span style=" font-size:12pt;">Motori un spēki</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Linear motor</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Lineārs motors</span>

[ctx: HTML:p]
en: - A linear motor applies a constant force to a given point on a body.
lv: - Lineārs motors pielieto konstantu spēku dotam ķermeņa punktam.

[ctx: HTML:p]
en: - You can change the force by dragging its handler 
    while the motor is selected.
lv: - Vari mainīt spēku, atlasot motoru un velkot 
    tā manipulatoru.

[ctx: HTML:p]
en: - You can change the point of application by dragging the force
lv: - Vari mainīt darbības punktu, velkot spēku

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Circular motor</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Apļveida motors</span>

[ctx: HTML:p]
en: - A circular motor applies a constant angular momentum to a body.
lv: - Apļveida motors ķermenim pielieto konstantu griešanās momentu.

[ctx: HTML:p]
en: - Try to attach a circular motor to the box and start simulation.
lv: - Pamēģini kastei pievienot apļveida motoru un sāc simulāciju.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Global forces</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Globālie spēki</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:400;">- Global forces are forces that act on all bodies of a specific kind, for example weight force.</span>
lv: <span style=" font-weight:400;">- Globālie spēki ir spēki, kas iedarbojas uz visiem noteikta veida ķermeņiem, piemēram, smaguma spēks.</span>

[ctx: HTML:p]
en: - By default all global forces in Step are turned off. To turn them on, just add an object for appropriate force to the scene.
lv: - Pēc noklusējuma „Step“ visi globālie spēki ir izslēgti. Lai tos atkal ieslēgtu, ainai pievieno attiecīgā spēka objektu.

[ctx: HTML:p]
en: - Try to add WeightForce to the scene and start the simulation.
lv: - Pamēģini ainai pievienot smaguma spēku un ieslēdz simulāciju.

[ctx: name]
en: box2
lv: 2.kaste

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">Tutorial 5</span>
lv: <span style=" font-size:14pt; font-weight:600;">5. pamācība</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-size:12pt;">Joints</span>
lv: <span style=" font-size:12pt;">Savienojumi</span>

[ctx: HTML:p]
en: - Create graphs to display coordinates of particles in double pendulum.
lv: - Izveido grafikus, kuros būtu redzamas dubulta svārsta daļu koordinātas.

[ctx: HTML:p]
en: - Create triple pendulum by attaching one more particle to the particle2 using the stick.
lv: - Izveido trīskāršu svārstu, ar stieni pie 2.daliņas pievienojot vēl vienu daļiņu.

[ctx: HTML:p]
en: - Remove anchor1 that fixes position of the box and attach a pin to the corner of the box. Try starting the simulation.
lv: - Noņem 1.enkuru, kas fiksē kastes novietojumu un pievieno piespraudi kastes stūrim. Pamēģini ieslēgt simulāciju.

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:600;">Joints</span>
lv: <span style=" font-weight:600;">Savienojumi</span>

[ctx: HTML:p]
en: <span style=" font-weight:400;">- Joints are objects that attach bodies to each other or to the background.</span>
lv: <span style=" font-weight:400;">- Savienojumi ir objekti, kas sastiprina kopā ķermeņus vai tos piestiprina pie fona.</span>

[ctx: HTML:p]
en: - An anchor is a joint that fixes the position of the body.
lv: - Enkurs is savienojums, kas nofiksē ķermeņa pozīciju.

[ctx: HTML:p]
en: - A pin is a joint that fixes one point of the body.
lv: - Piespraude ir savienojums, kas nofiksē vienu ķermeņa punktu.

[ctx: HTML:p]
en: - A stick is a joint that fixes the distance between two points on two bodies.
lv: - Stienis ir savienojums, kas nofiksē attālumu starp divu ķermeņu diviem punktiem.
