step - en to nb translation catalogue (171 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
nb: Datakilde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
nb: Område

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
nb: maks:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
nb: Snarveier

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
nb: Minsk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
nb: Øk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
nb: Steg:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
nb: Områder

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
nb: Vis linjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
nb: Vis punkter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
nb: Antall sifre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
nb: Visningspresisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
nb: Vis scenens akser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
nb: Vis tips når objekter lages

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
nb: Slå på OpenGL (EKSPERIMENTELT)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
nb: Åpne Wikipedia i ekstern nettleser

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
nb: Arealet gassen opptar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
nb: Antall partikler:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
nb: Antall partikler i denne gassen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
nb: Konsentrasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
nb: Partikkelmasse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
nb: Massen til én partikkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
nb: Temperatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
nb: Gjennomsnittshastighet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
nb: Posisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
nb: Legemsstørrelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
nb: Legemsmasse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
nb: Young's modul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
nb: Legemsdemping:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
nb: Antall legemsdelinger:

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
nb: Plasser øvre venstre hjørne av en region for
    %1 ved å trykke venstre museknapp

en: Create %1
nb: Opprett %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
nb: Plasser nedre høyre hjørne av regionen for %1 ved å
    flytte musepekeren og slippe venstre museknapp

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
nb: Fyll ut parametrene for gasspartiklene.

en: %1 named '%2' created
nb: %1 ved navn %2 opprettet

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
nb: Du forsøker å opprette et stort antall partikler. Dette vil gjøre simuleringen svært langsom. Vil du fortsette?

en: Warning - Step
nb: Advarsel ‒ Step

en: Create particles for %1
nb: Opprett partikler for %1

en: Back
nb: Tilbake

en: Forward
nb: Framover

en: Sync selection
nb: Synkroniser utvalg

en: Follow selection
nb: Følg utvalg

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: No current object.
nb: Ikke noe gjeldende objekt.

en: Documentation error
nb: Dokumentasjonsfeil

en: Documentation for %1 not available.
nb: Dokumentasjon for %1 er ikke tilgjengelig.

en: Palette
nb: Palett

en: Pointer
nb: Peker

en: Selection pointer
nb: Utvalgspeker

en: Show text
nb: Vis tekst

en: Move end of %1
nb: Flytt enden på %1

en: can not launch %1
nb: kan ikke starte %1

en: error running %1
nb: feil ved kjøring av %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
nb: %1 ga en feilmelding (avsluttet med status %2):
    %3

en: %1 did not create output file
nb: %1 laget ikke en utdata-fil

en: can not open temporary file
nb: kan ikke åpne midlertidig fil

en: can not open result file
nb: kan ikke åpne resultatfil

en: Interactive physical simulator
nb: Interaktiv fysikksimulator

en: (C) 2007 Vladimir Kuznetsov
nb: © 2007 Vladimir Kuznetsov

en: Original author
nb: Opprinnelig forfatter

en: Code contributions
nb: Kodebidrag

en: Document to open
nb: Dokument som skal åpnes

en: &Open Tutorial...
nb: &Åpne veiledning …

en: &Open Example...
nb: &Åpne eksempel …

en: Open Down&loaded Example...
nb: Åpne ned&lastet eksempel …

en: Share C&urrent Experiment...
nb: Del &dette eksperimentet …

en: &Download New Experiments...
nb: &Last ned nye eksperimenter …

en: Redo
nb: Gjør om

en: Undo
nb: Angre

en: &Delete
nb: &Slett

en: &Run
nb: Kjø&r

en: Execute the program
nb: Kjør programmet

en: Run: Execute the program
nb: Kjør: Kjør programmet

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
nb: 1x hastighet

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
nb: 2x hastighet

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
nb: 4x hastighet

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
nb: 8x hastighet

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
nb: 16x hastighet

[ctx: filename]
en: untitled.step
nb: utennavn.step

en: <new file>
nb: &lt;ny fil&gt;

en: Cannot open file '%1'
nb: kan ikke åpne fila «%1»

en: Cannot parse file '%1': %2
nb: Kan ikke tolke fila «%1»: %2

en: <open file: %1>
nb: <åpne fil: %1>

en: Cannot save file '%1': %2
nb: Kan ikke lagre fila «%1»: %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
nb: Eksperimentet er blitt endret.
    Vil du lagre endringene?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
nb: Opplasting er fortsatt ikke implementert i kdelibs.

en: Sorry - Step
nb: Beklager ‒ Step

en: &Stop
nb: &Stopp

en: &Simulate
nb: &Simuler

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
nb: Kan ikke fullføre dette steget fordi den lokale feilen er større enn lokal toleranse.
    Sjekk løserinnstillingene og forsøk igjen.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
nb: Kan ikke fullføre dette steget fordi det er kollisjoner som ikke kan løses automatisk.
    Flytt kolliderende objekter fra hverandre og forsøk igjen.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
nb: Kan ikke fullføre dette steget på grunn av en ukjent feil.

en: &Undo
nb: &Angre

en: &Undo: %1
nb: &Angre: %1

en: Re&do
nb: &Gjør om

en: Re&do: %1
nb: &Gjør om: %1

en: General
nb: Generelt

en: Move %1
nb: Flytt %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
nb: Plasser et senter for en %1 ved å trykke venstre mueknapp

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
nb: Definer en radius for %1 ved å flytte musepeker og slippe venstre museknapp

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
nb: Plasser øvre venstre hjørne av en %1
    ved å trykke venstre museknapp

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
nb: Plasser nedre høyre hjørne for %1 ved å flytte 
    musepekeren og slippe venstre museknapp

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
nb: Opprett en første spiss på %1 ved å trykke på arbeidsflaten

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
nb: Trykk på arbeidsflaten for å legge til en ny spiss eller trykk Enter for å avslutte

en: Change solver type
nb: Endre løsertype

en: Change %1.%2
nb: Endre %1.%2

en: Rename %1 to %2
nb: Endre navn på %1 til %2

en: Property
nb: Egenskap

en: Value
nb: Verdi

en: false
nb: usann

en: true
nb: sann

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Click on the scene to create a %1
nb: Trykk på scenen for å opprette en %1

en: Please fill in the parameters for %1
nb: Fyll ut parametrene for %1

en: Create items for %1
nb: Opprett elementer for %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
nb: Vis tips når objekter lages

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
nb: Vis akser på scenen

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
nb: Visningspresisjon for doble tall

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
nb: Bruk OpenGL til å gjøre opptegning raskere hvis mulig

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
nb: Åpne Wikipedia i ekstern nettleser

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
nb: Vis tekst ved siden av ikon

en: several objects
nb: flere objekter

en: Change %1
nb: Endre %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
nb: Simuleringsverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
nb: &Eksempler

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
nb: &Simulering

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
nb: Kjø&rehastighet

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
nb: &Paneler

en: Click to enter text
nb: Trykk for å skrive inn en tekst

en: &Color
nb: &Farge

en: &Bold
nb: &Halvfet

en: &Italic
nb: Kurs&iv

en: &Underline
nb: &Understreket

en: Align &Left
nb: &Venstrejuster

en: Align C&enter
nb: &Sentrer

en: Align &Right
nb: &Høyrejuster

en: Align &Justify
nb: Rett inn &justert

en: &Align
nb: &Rett inn

en: &Font
nb: Skri&ft

en: Font &Size
nb: Skrift&størrelse

en: Edit %1
nb: Rediger %1

en: Cannot parse file '%1'
nb: Kan ikke tolke fila «%1»

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
nb: Kan ikke finne LaTeX-installasjonen. «latex», »dvips» og «gs» må være installert i søkestien $PATH

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
nb: Kan ikke kompilere LaTeX-formel: %1

en: Cannot parse result image
nb: Kan ikke tolke resultatbildet

en: Object name
nb: Objektnavn

en: Property name
nb: Egenskapsnavn

en: Vector index
nb: Vektorindeks

en: [not configured]
nb: [ikke satt opp]

en: Edit properties of %1
nb: Rediger egenskapene til %1

en: Clear graph %1
nb: Tøm graf %1

en: Decrease controller %1
nb: Minsk styreenhet %1

en: Increase controller %1
nb: Øk styreenhet %1

en: Change controller %1
nb: Endre styreenhet %1

en: Clear tracer %1
nb: Tøm sporer %1

[ctx: Object list]
en: World
nb: Verden

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
nb: Trykk venstre museknapp på stedet for den første enden av en %1,
    dra til der den andre enden skal være og slipp

en: Release left mouse button to position second end of the %1
nb: Plasser den andre enden av en %1 ved å slippe venstre museknapp

en: Delete %1
nb: Fjern %1

en: Delete several items
nb: Fjern flere elementer

en: <no object>
nb: <ikke noe objekt>

en: <unnamed>
nb: <navnløs>

en: Simulate %1 → %2
nb: Simuler %1 → %2

en: Cut %1
nb: Klippet %1

en: Cut several items
nb: Klippet flere elementer

en: Pasted %1
nb: Limt inn %1

en: Pasted several items
nb: Limte inn flere elementer

en: Objects under mouse:
nb: Objekter under musepeker:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
nb[0]: … (1 element til)
nb[1]: … (%1 flere elementer)
