step - en to nds translation catalogue (177 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
nds: Datenborn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
nds: Rebeet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: min:
nds: tom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
nds: toh:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
nds: Tastkombinatschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
nds: Minnern:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
nds: Ropsetten:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
nds: Towass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditIncrement)
en: 0.1
nds: 0,1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X :
nds: X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Y :
nds: Y:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
nds: Rebeden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
nds: Automaatsch

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
nds: Optschonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
nds: Regen wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
nds: Pünkt wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
nds: Tall vun Steden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
nds: Dorstellnauigkeit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
nds: Assen wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
nds: Tipps bi't Opstellen vun Objekten wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
nds: OpenGL anmaken (testwies)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
nds: Wikipedia mit extern Nettkieker opmaken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
nds: De Ruum, den dat Gas bruukt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
nds: Tall vun Deeltjes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
nds: De Tall vun Deeltjes vun dat Gas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
nds: Konzentreren:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
nds: Deeltjemass:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
nds: De Mass vun en Deeltje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
nds: Temperatuur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
nds: Dörsnittlich Gauheit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
nds: Positschoon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
nds: Körpergrött:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
nds: Körpermass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
nds: Bögenbiweert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
nds: Körperdämpen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditBodyDamping)
en: 0.3
nds: 0,3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
nds: Körperdelentallen:

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
nds: Drück den linken Muusknoop för't Setten
    vun de bövere linke Eck vun en Rebeet för %1

en: Create %1
nds: %1 opstellen

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
nds: Verschuuv de Muus un laat ehr linken Knoop för't Fastleggen
    vun de ünnere rechte Eck vun dat Rebeet vun en %1 loos

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
nds: Bitte de Parameters för de Gasdeeltjes ingeven.

en: %1 named '%2' created
nds: %1 nöömt "%2" opstellt

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
nds: Du wullt bannig veel Deeltjes opstellen. Dat maakt de Simuleren bannig langsam. Wullt Du wiedermaken?

en: Warning - Step
nds: Wohrschoen - Step

en: Create particles for %1
nds: Deeltjes för %1 opstellen

en: Back
nds: Torüch

en: Forward
nds: Vörut

en: Sync selection
nds: Synkroniserenköör

en: Follow selection
nds: Köör nagahn

en: Documentation
nds: Dokmentatschoon

en: No current object.
nds: Keen aktuell Objekt

en: Documentation error
nds: Dokmentatschoon-Fehler

en: Documentation for %1 not available.
nds: Dokmentatschoon för %1 nich verföögbor.

en: Palette
nds: Klörensett

en: Pointer
nds: Wieser

en: Selection pointer
nds: Köörwieser

en: Show text
nds: Text wiesen

en: Move end of %1
nds: Enn vun %1 verschuven

en: can not launch %1
nds: %1 lett sik nich opropen

en: error running %1
nds: Fehler bi't Utföhren vun %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
nds: %1 meldt en Fehler (Fehlerkode %2):
    %3

en: %1 did not create output file
nds: %1 hett keen Utgaavdatei opstellt

en: can not open temporary file
nds: Temporeerdatei lett sik nich opmaken

en: can not open result file
nds: Utgaavdatei lett sik nich opmaken

en: Interactive physical simulator
nds: Brukerstüert Physiksimuleren

en: (C) 2007 Vladimir Kuznetsov
nds: © 2007, Vladimir Kuznetsov

en: Original author
nds: Orginaalautor

en: Code contributions
nds: Kodebidrääg

en: Document to open
nds: Dokment, dat Du opmaken wullt

en: &Open Tutorial...
nds: Inföhren &opmaken...

en: &Open Example...
nds: Bispill &opmaken...

en: Open Down&loaded Example...
nds: Daal&laadt Bispill opmaken...

en: Share C&urrent Experiment...
nds: Akt&uell Versöök freegeven...

en: &Download New Experiments...
nds: Nieg Versöken &daalladen...

en: Redo
nds: Wedderhalen

en: Undo
nds: Torüchnehmen

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Run
nds: &Utföhren

en: Execute the program
nds: Dat Programm utföhren

en: Run: Execute the program
nds: Utföhren: Dat Programm utföhren

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
nds: Eenfach Gauheit

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
nds: Dubbelt Gauheit

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
nds: Veerfach Gauheit

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
nds: Achtfach Gauheit

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
nds: Sössteihnfach Gauheit

[ctx: filename]
en: untitled.step
nds: ahnnaam.step

en: <new file>
nds: <Nieg Datei>

en: Cannot open file '%1'
nds: Datei "%1" lett sik nich opmaken

en: Cannot parse file '%1': %2
nds: Datei "%1" lett sik nich inlesen: %2

en: <open file: %1>
nds: <Apen Datei: %1>

en: Cannot save file '%1': %2
nds: Datei "%1" lett sik nich schrieven: %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
nds: De Versöök wöör ännert.
    Wullt Du Dien Ännern sekern?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
nds: Hoochladen is noch nich in Kdelibs inbuut.

en: Sorry - Step
nds: Deit mi leed - Step

en: &Stop
nds: &Anhollen

en: &Simulate
nds: &Simuleren

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
nds: Disse Schritt lett sik nich afsluten, wiel de lokaal Fehler grötter is as tolaten.
    Bitte prööv de Instellen för den Löser un versöök dat denn nochmaal.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
nds: Disse Schritt lett sik nich afsluten, wiel dat Tosamenstööt gifft, de sik nich automaatsch oplösen laat.
    Bitte verschuuv de tosamenstöten Objekten en beten un versöök dat denn nochmaal.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
nds: Disse Schritt lett sik wegen en nich begäng Fehler nich afsluten.

en: &Undo
nds: &Torüchnehmen

en: &Undo: %1
nds: &Torüchnehmen: %1

en: Re&do
nds: &Wedderhalen

en: Re&do: %1
nds: &Wedderhalen: %1

en: General
nds: Allgemeen

en: Move %1
nds: %1 verschuven

en: Press left mouse button to position a center of a %1
nds: Drück den linken Muusknoop för't Setten vun de Merrn vun en %1

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
nds: Verschuuv de Muus un laat ehr linken Knoop för't Fastleggen vun en Halfmaat vun en %1 loos

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
nds: Drück den linken Muusknoop för't Setten
    vun de bövere linke Eck vun en %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
nds: Verschuuv de Muus un laat ehr linken Knoop för't Fastleggen
    vun de ünnere rechte Eck vun en %1 loos

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
nds: Klick op den Opbu för't Opstellen vun't eerst Höörn vun %1

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
nds: Klick op den Opbu, wenn Du en nieg Höörn tofögen wullt, oder drück de Ingaavtast för't Fardigmaken

en: Change solver type
nds: Löser-Typ ännern

en: Change %1.%2
nds: %1.%2 ännern

en: Rename %1 to %2
nds: %1 na %2 ümnömen

en: Property
nds: Egenschap

en: Value
nds: Weert

en: false
nds: Falsch

en: true
nds: Wohr

en: Properties
nds: Egenschappen

en: Click on the scene to create a %1
nds: Klick op den Opbu, wenn Du en %1 opstellen wullt

en: Please fill in the parameters for %1
nds: Bitte de Parameters för %1 ingeven.

en: Create items for %1
nds: Elementen för %1 opstellen

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
nds: Tipps bi't Opstellen vun Elementen wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
nds: Assen op den Opbu wiesen

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
nds: Dorstellnauigkeit vun Dubbeltallen

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
nds: OpenGL för mehr Dorstellgauheit bruken, wenn mööglich

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
nds: Wikipedia mit extern Nettkieker dörkieken

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
nds: Text blang dat Lüttbild wiesen

en: several objects
nds: Verscheden Objekten

en: Change %1
nds: %1 ännern

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
nds: Simuleren-Warktüüchbalken

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
nds: &Bispelen

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
nds: &Simuleren

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
nds: &Loopgauheit

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
nds: &Paneels

en: Click to enter text
nds: Klick hier, wenn Du Text ingeven wullt

en: &Color
nds: &Klöör

en: &Bold
nds: &Fett

en: &Italic
nds: &Kursiev

en: &Underline
nds: Ü&nnerstreken

en: Align &Left
nds: &Linkerhand utrichten

en: Align C&enter
nds: Na de &Merrn utrichten

en: Align &Right
nds: &Rechterhand utrichten

en: Align &Justify
nds: &Blocksatz

en: &Align
nds: &Utrichten

en: &Font
nds: &Schriftoort

en: Font &Size
nds: &Schriftgrött

en: Edit %1
nds: %1 bewerken

en: Cannot parse file '%1'
nds: Datei "%1" lett sik nich inlesen.

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
nds: Latex-Installatschoon lett sik nich finnen. De Programmen "latex", "dvips" un "gs" mööt installeert wesen un sik över de PATH-Variable finnen laten.

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
nds: LaTeX-Formel lett sik nich kompileren: %1

en: Cannot parse result image
nds: Utgaavbild lett sik nich inlesen

en: Object name
nds: Objektnaam

en: Property name
nds: Egenschapnaam

en: Vector index
nds: Vektorindex

en: [not configured]
nds: [nich inricht]

en: Edit properties of %1
nds: Egenschappen vun %1 bewerken

en: Clear graph %1
nds: Grafik %1 wegdoon

en: Decrease controller %1
nds: Stüern %1 minnern

en: Increase controller %1
nds: Stüern %1 ropsetten

en: Change controller %1
nds: Stüern %1 ännern

en: Clear tracer %1
nds: Spoor %1 wegmaken

[ctx: Object list]
en: World
nds: Welt

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
nds: Drück den linken Muusknoop för't Setten vun den Anfang vun
    en %1, treck, un laat em för't Setten vun't Enn wedder loos.

en: Release left mouse button to position second end of the %1
nds: För't Setten vun't Enn vun en %1 laat den linken Muusknoop wedder loos.

en: Delete %1
nds: "%1" wegdoon

en: Delete several items
nds: Mehr Elementen wegdoon

en: <no object>
nds: <keen Objekt>

en: <unnamed>
nds: <ahn Naam>

en: Simulate %1 → %2
nds: Simuleren %1 → %2

en: Cut %1
nds: %1 knippen

en: Cut several items
nds: Mehr Elementen knippen

en: Pasted %1
nds: %1 inföögt

en: Pasted several items
nds: Mehr Elementen inföögt

en: Objects under mouse:
nds: Objekten ünner Muus:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
nds[0]: ... (noch 1 Indrag mehr)
nds[1]: ... (noch %1 Indrääg mehr)
