step - en to nl translation catalogue (197 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
nl: Gegevensbron

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
nl: Bereik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
nl: Vermindering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
nl: Vermeerdering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
nl: Toename:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditIncrement)
en: 0.1
nl: 0,1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
nl: Bereiken

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
nl: Opties

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
nl: Lijnen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
nl: Punten tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
nl: Aantal cijfers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
nl: Weergaveprecisie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
nl: Assen tonen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
nl: Tips tonen bij het aanmaken van objecten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
nl: OpenGL inschakelen (EXPERIMENTEEL)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
nl: Wikipedia openen in een externe browser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
nl: Oppervlak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
nl: De ruimte ingenomen door het gas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
nl: Aantal deeltjes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
nl: Het aantal deeltjes in dit gas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
nl: Concentratie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
nl: Massa van de deeltjes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
nl: De massa van één deeltje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
nl: Temperatuur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
nl: Gemiddelde snelheid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
nl: Positie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
nl: Grootte van het lichaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
nl: Massa van het lichaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
nl: Elasticiteitsmodulus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
nl: Trillingsdemping van het lichaam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditBodyDamping)
en: 0.3
nl: 0,3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
nl: Precisie van de berekening van de vormverandering van het lichaam:

[ctx: @title:window]
en: Create Gas Particles
nl: Gasdeeltjes aanmaken

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
nl: Druk de linkermuisknop in om
    de linkerbovenhoek van het gebied voor %1 te positioneren

en: Create %1
nl: %1 aanmaken

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
nl: Beweeg de muis een laat de linkermuisknop los om
    de rechterbenedenhoek van het gebied voor %1 te positioneren

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
nl: Voer a.u.b. de parameters voor de gasdeeltjes in.

en: %1 named '%2' created
nl: %1 met naam '%2' aangemaakt

en: Create Particles...
nl: Deeltjes aanmaken...

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
nl: U probeert een groot aantal deeltjes aan te maken. Dit zal de simulatie zeer traag maken. Wilt u toch doorgaan?

en: Warning - Step
nl: Waarschuwing - Step

en: Create particles for %1
nl: Deeltjes aanmaken voor %1

en: Context Info
nl: Contextinformatie

en: Back
nl: Terug

en: Forward
nl: Verder

en: Sync selection
nl: Selectie synchroniseren

en: Follow selection
nl: Selectie volgen

en: Open in Browser
nl: In browser openen

en: Documentation
nl: Documentatie

en: No current object.
nl: Geen huidig object.

en: Documentation error
nl: Documentatiefout

en: Documentation for %1 not available.
nl: Er is geen documentatie voor %1 beschikbaar.

en: You can help <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> by writing it!
nl: U kunt <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> helpen door het te schrijven!!

en: Palette
nl: Palet

en: Pointer
nl: Aanwijzer

en: Selection pointer
nl: Selectieaanwijzer

en: Show text
nl: Tekst tonen

en: Move end of %1
nl: Verplaats het einde van %1

en: can not launch %1
nl: kan %1 niet opstarten

en: error running %1
nl: fout bij het uitvoeren van %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
nl: %1 gaf een fout aan (exit status %2):
    %3

en: %1 did not create output file
nl: %1 kon geen uitvoerbestand aanmaken

en: can not open temporary file
nl: kan tijdelijk bestand niet openen

en: can not open result file
nl: kan het resultatenbestand niet openen

en: Interactive physical simulator
nl: Interactieve natuurkundige simulaties

en: Original author
nl: Oorspronkelijke auteur

en: Code contributions
nl: Codebijdragen

en: Document to open
nl: Te openen document

en: &Open Tutorial...
nl: Een les &openen...

en: &Open Example...
nl: Voorbeeld &openen...

en: Open Down&loaded Example...
nl: Gedown&load voorbeeld openen...

en: Share C&urrent Experiment...
nl: H&uidig experiment delen...

en: &Download New Experiments...
nl: Nieuwe experimenten &downloaden...

en: Redo
nl: Opnieuw doen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: &Run
nl: Uitvoe&ren

en: Execute the program
nl: Het programma uitvoeren

en: Run: Execute the program
nl: Uitvoeren: Voer dit programma uit

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
nl: Snelheid: 1x

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
nl: Snelheid: 2x

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
nl: Snelheid: 4x

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
nl: Snelheid: 8x

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
nl: Snelheid: 16x

[ctx: filename]
en: untitled.step
nl: naamloos.step

en: <new file>
nl: <nieuw bestand>

[ctx: @title:window]
en: Open Step File
nl: Step-bestand openen

en: Step files (*.step)
nl: Step-bestanden (*.step)

en: Cannot open file '%1'
nl: Kan het bestand '%1' niet openen

en: Cannot parse file '%1': %2
nl: Kan het bestand '%1' niet laden: %2

en: <open file: %1>
nl: <open bestand: %1>

[ctx: @title:window]
en: Save Step File
nl: Step-bestand opslaan

en: Cannot save file '%1': %2
nl: Het bestand '%1' kon niet worden opgeslagen: %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
nl: Het experiment is gewijzigd.
    Wilt u uw wijzigingen opslaan?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
nl: Uploaden is nog niet geïmplementeerd in kdelibs.

en: &Stop
nl: &Stoppen

en: &Simulate
nl: &Simuleren

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
nl: Deze stap kon niet worden beëindigd vanwege een een te grote locale fout.
    Controleer de oplossingsinstellingen en probeer opnieuw.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
nl: Deze stap kan niet worden beëindigd omdat enkele botsingen niet automatisch kunnen worden opgelost.
    Haal de botsende objecten uit elkaar en probeer opnieuw.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
nl: Deze stap kon niet worden beëindigd vanwege een onbekende fout.

en: &Undo
nl: O&ngedaan maken

en: &Undo: %1
nl: %1 o&ngedaan maken

en: Re&do
nl: Opnieuw &doen

en: Re&do: %1
nl: %1 opnieuw &doen

en: General
nl: Algemeen

en: Move %1
nl: %1 verplaatsen

en: Press left mouse button to position a center of a %1
nl: Druk de linkermuisknop in om het midden van een %1 te positioneren.

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
nl: Beweeg de muis en laat de linkermuisknop vrij om de straal van een %1 in te stellen

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
nl: Druk de linkermuisknop in om
    de linkerbovenhoek van een %1 te positioneren

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
nl: Beweeg de muis en laat de linkermuisknop los om
    de rechterbenedenhoek van de %1 te positioneren

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
nl: Klik op het werkvlak om het eerste hoekpunt van %1 aan te maken

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
nl: Klik op het werkvlak om een nieuw hoekpunt toe te voegen en druk op enter om te bevestigen.

en: Change solver type
nl: Oplossingsmethode wijzigen

en: Change %1.%2
nl: %1.%2 wijzigen

en: Rename %1 to %2
nl: %1 naar %2 hernoemen

en: Property
nl: Eigenschap

en: Value
nl: Waarde

en: false
nl: onwaar

en: true
nl: waar

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Click on the scene to create a %1
nl: Klik op het werkvlak om een %1 aan te maken

en: Please fill in the parameters for %1
nl: Voer a.u.b. de parameters voor %1 in

[ctx: @title:window]
en: Create Soft Body Items
nl: Zachte lichamen aanmaken

en: Create items for %1
nl: Items aanmaken voor %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
nl: Tips tonen bij het aanmaken van objecten

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
nl: Assen op het werkvlak tonen

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
nl: Weergaveprecisie van kommagetallen

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
nl: OpenGL gebruiken om weergave te versnellen waar mogelijk

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
nl: Wikipedia bekijken in een externe browser

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
nl: Tekst naast pictogram tonen

en: several objects
nl: verschillende objecten

en: Change %1
nl: %1 wijzigen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
nl: Simulatiewerkbalk

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
nl: &Voorbeelden

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
nl: &Simulatie

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
nl: &Uitvoersnelheid

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
nl: &Panelen

en: Click to enter text
nl: Klik om tekst in te voeren

en: &Color
nl: &Kleur

en: &Bold
nl: &Vet

en: &Italic
nl: &Cursief

en: &Underline
nl: Onderli&jnen

en: Align &Left
nl: &Links uitlijnen

en: Align C&enter
nl: C&entreren

en: Align &Right
nl: &Rechts uitlijnen

en: Align &Justify
nl: Uit&vullen

en: &Align
nl: Ui&tlijnen

en: &Font
nl: Lettert&ype

en: Font &Size
nl: Teken&grootte

en: Insert &Image...
nl: Afbeelding &invoegen...

en: Insert &Formula...
nl: &Formule invoegen...

en: Edit %1
nl: %1 bewerken

[ctx: @title:window]
en: Open Image File
nl: Afbeeldingsbestand openen

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
nl: Afbeeldingen (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
nl: Kan het bestand '%1' niet laden

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
nl: Er werd geen latex-installatie gevonden. U moet de uitvoerbare bestanden 'latex', 'dvips' en 'gs' geïnstalleerd hebben, bereikbaar vanaf $PATH

[ctx: @title:window]
en: LaTex Formula - Step
nl: LaTex-formule - Step

en: Enter LaTeX formula string:
nl: Voer een LaTeX-formulestring in:

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
nl: De LaTeX-formule %1 kon niet worden gecompileerd

en: Cannot parse result image
nl: De resultaatafbeelding kon niet worden gelezen

en: Object name
nl: Objectnaam

en: Property name
nl: Eigenschapnaam

en: Vector index
nl: Vectorindex

en: [not configured]
nl: [niet ingesteld]

en: Clear Graph
nl: Grafiek wissen

en: Configure Graph...
nl: Grafiek instellen...

[ctx: @title:window]
en: Configure Graph
nl: Grafiek instellen

en: Edit properties of %1
nl: Bewerk de eigenschappen van %1

en: Clear graph %1
nl: Grafiek %1 wissen

en: Configure Meter...
nl: Meter instellen...

[ctx: @title:window]
en: Configure Meter
nl: Meter instellen

en: Increase Value
nl: Waarde vergroten

en: Decrease Value
nl: Waarde verminderen

en: Decrease controller %1
nl: Regeling %1 verminderen

en: Increase controller %1
nl: Regeling %1 vermeerderen

en: Change controller %1
nl: Regeling %1 wijzigen

en: Configure Controller...
nl: Regeling instellen...

[ctx: @title:window]
en: Configure Controller
nl: Regeling instellen

en: Clear Trace
nl: Spoor wissen

en: Clear tracer %1
nl: Spoor %1 wissen

en: Undo History
nl: Geschiedenis ongedaan maken

[ctx: Object list]
en: World
nl: Wereld

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
nl: Klik met de linker muisknop om het eerste uiteinde van een %1 te positioneren
    u kunt daarna het tweede uiteinde positioneren door slepen en neerzetten

en: Release left mouse button to position second end of the %1
nl: Laat de linkermuisknop los om het tweede einde van de %1 te positioneren

en: Delete %1
nl: %1 verwijderen

en: Delete several items
nl: Meerdere items verwijderen

en: <no object>
nl: <geen object>

en: <unnamed>
nl: <onbenoemd>

en: Simulate %1 → %2
nl: %1 → %2 simuleren

en: Cut %1
nl: %1 knippen

en: Cut several items
nl: Meerdere items knippen

en: Pasted %1
nl: %1 geplakt

en: Pasted several items
nl: Meerdere items geplakt

en: Objects under mouse:
nl: Objecten onder de muis:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
nl[0]: ... (1 extra item)
nl[1]: ... (%1 extra items)
