step - en to nn translation catalogue (172 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
nn: Datakjelde

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
nn: Område

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: min:
nn: Lågaste verdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
nn: Høgste verdi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
nn: Snøggtastar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
nn: Forminska:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
nn: Auka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
nn: Steg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditIncrement)
en: 0.1
nn: 0,1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: X :
nn: X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Y :
nn: Y:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
nn: Område

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
nn: Innstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
nn: Vis linjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
nn: Vis punkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
nn: Tal siffer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
nn: Visingspresisjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
nn: Vis aksane i rommet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
nn: Vis tips ved oppretting av objekt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
nn: Bruk OpenGL (på forsøksstadiet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
nn: Opna Wikipedia i ein ekstern nettlesar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
nn: Kor stort område gassen brukar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
nn: Tal partiklar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
nn: Kor mange partiklar det er av denne gassen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
nn: Konsentrasjon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
nn: Partikkelmasse:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
nn: Massen til kvar partikkel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
nn: Temperatur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
nn: Gjennomsnittsfart:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
nn: Plassering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
nn: Storleik på lekamen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
nn: Massen til lekamen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
nn: Elastisitetsmodul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
nn: Demping av lekamen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, lineEditBodyDamping)
en: 0.3
nn: 0,3

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
nn: Tal lekamsdelingar:

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
nn: Du plasserer det øvre venstre hjørnet av
    «%1»-området ved å trykkja på venstre museknapp.|/| Du plasserer det øvre venstre hjørnet av
    $[bytUt %1]området ved å trykkja på venstre museknapp.

en: Create %1
nn: Opprett %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
nn: Du plasserer det nedre høgre hjørnet av «%1»-området
    ved å flytta musepeikaren og sleppa venstre museknapp. |/| Du plasserer det nedre høgre hjørnet av $[bytUt %1]området
    ved å flytta musepeikaren og sleppa venstre museknapp.

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
nn: Vel parametrar for gasspartiklane.

en: %1 named '%2' created
nn: Ein «%1» er oppretta med namnet «%2».|/| Ein $[bytUt %1] er oppretta med namnet «%2».

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
nn: Du prøver å oppretta svært mange partiklar. Dette vil gjera simuleringa svært treg. Er du sikker på at du vil halda fram?

en: Warning - Step
nn: Åtvaring – Step

en: Create particles for %1
nn: Opprett partiklar for %1

en: Back
nn: Tilbake

en: Forward
nn: Fram

en: Sync selection
nn: Synkroniser utvalet

en: Follow selection
nn: Følg utvalet

en: Documentation
nn: Dokumentasjon

en: No current object.
nn: Ingen objekt er valde.

en: Documentation error
nn: Dokmentasjonsfeil

en: Documentation for %1 not available.
nn: Det finst ikkje noko dokumentasjon for «%1».

en: Palette
nn: Palett

en: Pointer
nn: Peikar

en: Selection pointer
nn: Utvalspeikar

en: Show text
nn: Vis tekst

en: Move end of %1
nn: Flytt enden av %1

en: can not launch %1
nn: Klarar ikkje starta «%1»

en: error running %1
nn: Feil ved køyring av «%1»

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
nn: «%1» melde om feil (avsluttingsstatus %2):
    %3

en: %1 did not create output file
nn: «%1» laga ikkje utfil

en: can not open temporary file
nn: Klarar ikkje opna mellombelsfil

en: can not open result file
nn: Klarar ikkje opna resultatfil

en: Interactive physical simulator
nn: Interaktiv fysikksimulator

en: (C) 2007 Vladimir Kuznetsov
nn: © 2007 Vladimir Kuznetsov

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Code contributions
nn: Kodebidrag

en: Document to open
nn: Dokument som skal opnast

en: &Open Tutorial...
nn: &Opna innføring …

en: &Open Example...
nn: &Opna eksempel …

en: Open Down&loaded Example...
nn: Opna &nedlasta eksempel …

en: Share C&urrent Experiment...
nn: Del &gjeldande eksperiment …

en: &Download New Experiments...
nn: &Last ned nye eksperiment …

en: Redo
nn: Gjer om

en: Undo
nn: Angra

en: &Delete
nn: &Slett

en: &Run
nn: &Køyr

en: Execute the program
nn: Køyr programmet

en: Run: Execute the program
nn: Køyr: Køyr programmet

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
nn: Sanntid

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
nn: 2 gongar sanntid

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
nn: 4 gongar sanntid

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
nn: 8 gongar sanntid

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
nn: 16 gongar sanntid

[ctx: filename]
en: untitled.step
nn: namnlaus.step

en: <new file>
nn: <ny fil>

en: Cannot parse file '%1': %2
nn: Klarar ikkje tolka fila «%1»: %2

en: <open file: %1>
nn: <opna fil: %1>

en: Cannot open file '%1'
nn: Klarar ikkje opna fila «%1»

en: Cannot save file '%1': %2
nn: Klarar ikkje lagra fila «%1»: %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
nn: Eksperimentet har vorte endra.
    Vil du lagra endringane?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
nn: Opplasting er framleis ikkje implementert i «kdelibs».

en: Sorry - Step
nn: Beklagar – Step

en: &Stop
nn: &Stopp

en: &Simulate
nn: &Simuler

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
nn: Klarar ikkje fullføra dette steget. Den lokale feilen er større enn den lokale toleransen.
    Kontroller løysingsinnstillingane og prøv ein gong til.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
nn: Klarar ikkje fullføra dette steget. Det finst kollisjonar som ikkje kan løysast automatisk.
    Flytt objekta som kolliderer frå kvarandre og prøv ein gong til.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
nn: Klarar ikkje fullføra dette steget. Feilen er ukjend.

en: &Undo
nn: A&ngra

en: &Undo: %1
nn: A&ngra: %1

en: Re&do
nn: &Gjer om

en: Re&do: %1
nn: &Gjer om: %1

en: General
nn: Generelt

en: Move %1
nn: Flytt %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
nn: Du plasserer sentrumet i ei «%1»
    ved å trykkja på venstre museknapp.|/| Du plasserer sentrumet i $[bytUt %1]
    ved å trykkja på venstre museknapp.

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
nn: Du vel radiusen for ei «%1» ved å flytta
    musepeikaren og sleppa den venstre museknappen.|/| Du vel radiusen for $[bytUt %1] ved å flytta
    musepeikaren og sleppa den venstre museknappen.

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
nn: Du plasserer det øvre venstre hjørnet av ein
    «%1» ved å trykkja på venstre museknapp.|/| Du plasserer det øvre venstre hjørnet av
    $[bytUt %1] ved å trykkja på venstre museknapp.

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
nn: Du plasserer det nedre høgre hjørnet av ein «%1» ved
    å flytta musepeikaren og sleppa venstre museknapp.|/| Du plasserer det nedre høgre hjørnet av ein $[bytUt %1] ved
    å flytta musepeikaren og sleppa venstre museknapp.

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
nn: Du opprettar det første hjørnet
    i ein «%1» ved å trykkja i rommet.|/| Du opprettar det første hjørnet
    i $[bytUt %1] ved å trykkja i rommet.

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
nn: Du trykkjer i rommet for å oppretta
    nye hjørne, eller på «Enter» for å fullføra

en: Change solver type
nn: Endra løysingstype

en: Change %1.%2
nn: Endra %1.%2

en: Rename %1 to %2
nn: Endra namn frå «%1» til «%2»

en: Property
nn: Eigenskap

en: Value
nn: Verdi

en: false
nn: Usann

en: true
nn: Sann

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Click on the scene to create a %1
nn: Trykk i rommet for å oppretta «%1».|/| Trykk i rommet for å oppretta $[bytUt %1].

en: Create items for %1
nn: Opprett element i ein «%1».|/| Opprett element i $[bytUt %1].

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
nn: Vis tips ved oppretting av element

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
nn: Vis aksane i rommet

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
nn: Visingspresisjon ved doble tal

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
nn: Bruk OpenGL til å gjera oppteikninga raskare når mogleg

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
nn: Opna Wikipedia i ein ekstern nettlesar

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
nn: Vis tekst ved ikona

en: several objects
nn: Fleire objekt

en: Change %1
nn: Endra %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
nn: Simuleringsverktøylinje

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
nn: &Eksempel

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
nn: &Simulering

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
nn: &Køyrefart

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
nn: &Ruter

en: Click to enter text
nn: Trykk for å skriva inn tekst

en: &Color
nn: &Farge

en: &Bold
nn: &Halvfeit

en: &Italic
nn: &Kursiv

en: &Underline
nn: &Understreka

en: Align &Left
nn: &Venstrejustert

en: Align C&enter
nn: &Midtstilt

en: Align &Right
nn: &Høgrejustert

en: Align &Justify
nn: &Blokkjustert

en: &Align
nn: &Juster

en: &Font
nn: &Skrifttype

en: Font &Size
nn: Sk&riftstorleik

en: Edit %1
nn: Rediger %1

en: Cannot parse file '%1'
nn: Klarar ikkje tolka fila «%1»

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
nn: Fann ingen LaTeX-installasjon. Programfilene «latex», «dvips» og «gs» må vera installerte og tilgjengelege frå søkjestien

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
nn: Klarar ikkje tolka LaTeX-formelen: %1

en: Cannot parse result image
nn: Klarar ikkje tolka resultatet

en: Object name
nn: Objektnamn

en: Property name
nn: Eigenskapsnamn

en: Vector index
nn: Vektorindeks

en: [not configured]
nn: [ikkje sett opp]

en: Edit properties of %1
nn: Rediger eigenskapane til %1

en: Clear graph %1
nn: Tøm grafen %1

en: Decrease controller %1
nn: Forminsk kontrollaren %1

en: Increase controller %1
nn: Auk kontrollaren %1

en: Change controller %1
nn: Endra kontrollaren %1

en: Clear tracer %1
nn: Slett sporet %1

[ctx: Object list]
en: World
nn: Verda

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
nn: Du plasserer den første enden av ein «%1» ved å
    trykkja på venstre museknapp. Deretter dreg du musa
    og slepp knappen for å plassera den andre enden.|/| Du plasserer den første enden av $[bytUt %1] ved å
    trykkja på venstre museknapp. Deretter dreg du musa
    og slepp knappen for å plassera den andre enden.

en: Release left mouse button to position second end of the %1
nn: Du plasserer den andre enden av ein
    «%1» ved å sleppa venstre museknapp

en: Delete %1
nn: Slett %1

en: Delete several items
nn: Slett fleire element

en: <no object>
nn: <inkje objekt>

en: <unnamed>
nn: <namnlaus>

en: Simulate %1 → %2
nn: Simuler %1 → %2

en: Cut %1
nn: Klipp ut %1

en: Objects under mouse:
nn: Objekt under musepeikaren:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
nn[0]: … (1 element til)
nn[1]: … (%1 element til)
