step - en to oc translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
oc: Sorga de donadas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
oc: Airal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
oc: Acorchis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
oc: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
oc: Temperatura :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
oc: Posicion :

en: Back
oc: Precedent

en: Forward
oc: Trasmetre

en: Documentation
oc: Documentacion

en: Palette
oc: Paleta

en: Pointer
oc: Gredon

en: Step
oc: Pas

en: Document to open
oc: Document a dobrir

en: Redo
oc: Tornar far

en: Undo
oc: Anullar

en: &Delete
oc: &Suprimir

en: &Run
oc: &Executar

en: &Undo
oc: &Anullar

en: &Undo: %1
oc: &Anullar : %1

en: Re&do
oc: &Tornar far

en: Move %1
oc: Desplaçar %1

en: Property
oc: Propietat

en: Value
oc: Valor

en: false
oc: fals

en: true
oc: verai

en: Properties
oc: Propietats

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
oc: &Exemples

en: &Underline
oc: &Soslinhar

en: &Font
oc: &Pagina
