step - en to pl translation catalogue (194 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
pl: Zasób danych

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
pl: Zakres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
pl: maks:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
pl: Skróty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
pl: Spadek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
pl: Wzrost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
pl: Przyrost:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
pl: Zakresy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max:
pl: Maks:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
pl: Pokaż linie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
pl: Pokaż punkty

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
pl: Liczba cyfr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
pl: Dokładność wyświetlania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
pl: Pokaż osie sceny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
pl: Pokaż podpowiedzi podczas tworzenia obiektów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
pl: Włącz OpenGL (EKSPERYMENTALNE)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
pl: Otwórz wikipedię w zewnętrznej przeglądarce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
pl: Obszar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
pl: Obszar zajmowany przez gaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
pl: Licznik cząsteczek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
pl: Liczba cząsteczek tego gazu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
pl: Stężenie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
pl: Masa cząsteczek:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
pl: Masa jednej cząsteczki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
pl: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
pl: Średnia prędkość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
pl: Pozycja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
pl: Rozmiar ciała:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
pl: Masa ciała:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
pl: Moduł Younga:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
pl: Tłumienie ciała:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
pl: Liczba podziałów treści:

[ctx: @title:window]
en: Create Gas Particles
pl: Utwórz cząsteczki gazu

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
pl: Wciśnij lewy przycisk myszy do pozycji
    lewego górnego rogu obszaru %1

en: Create %1
pl: Utwórz %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
pl: Przenieś mysz i puść lewy przycisk myszy do pozycji
    prawego dolnego rogu obszaru %1

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
pl: Proszę uzupełnić parametry cząsteczek gazu.

en: %1 named '%2' created
pl: %1 nazwane '%2' utworzone

en: Create Particles...
pl: Utwórz cząsteczki...

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
pl: Chcesz utworzyć wielką liczbę cząsteczek. Spowoduje to znaczne zwolnienie symulacji. Czy chcesz kontynuować?

en: Warning - Step
pl: Ostrzeżenie - Step

en: Create particles for %1
pl: Utwórz cząsteczki dla %1

en: Context Info
pl: Informacja kontekstowa

en: Back
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Naprzód

en: Sync selection
pl: Synchronizuj wybór

en: Follow selection
pl: Podążaj za wyborem

en: Open in Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: No current object.
pl: Nie ma obecnie żadnego bieżącego obiektu.

en: Documentation error
pl: Błąd dokumentacji

en: Documentation for %1 not available.
pl: Dokumentacja dla %1 nie jest dostępna.

en: You can help <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> by writing it!
pl: Możesz pomóc programowi <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> poprzez włączenie się do procesu jego tworzenia!

en: Palette
pl: Paleta

en: Pointer
pl: Wskaźnik

en: Selection pointer
pl: Wskaźnik wybierania

en: Show text
pl: Pokaż tekst

en: Move end of %1
pl: Przenieś koniec %1

en: can not launch %1
pl: nie udało się uruchomić %1

en: error running %1
pl: błąd podczas uruchamiania %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
pl: %1 zgłosił błąd (status wyjścia %2):
    %3

en: %1 did not create output file
pl: %1 nie utworzył pliku wyjściowego

en: can not open temporary file
pl: nie udało się otworzyć pliku tymczasowego

en: can not open result file
pl: nie udało się otworzyć pliku wyników

en: Interactive physical simulator
pl: Interaktywny symulator fizyczny

en: Original author
pl: Autor pierwszej wersji

en: Code contributions
pl: Kontrybutorzy kodu

en: Document to open
pl: Dokument do otwarcia

en: &Open Tutorial...
pl: &Otwórz przykład...

en: &Open Example...
pl: &Otwórz przykład...

en: Open Down&loaded Example...
pl: Otwórz &pobrany przykład...

en: Share C&urrent Experiment...
pl: Podziel się o&becnym eksperymentem...

en: &Download New Experiments...
pl: Po&bierz nowe eksperymenty...

en: Redo
pl: Przywróć

en: Undo
pl: Cofnij

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Run
pl: &Uruchom

en: Execute the program
pl: Wykonaj program

en: Run: Execute the program
pl: Uruchom: Wykonaj program

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
pl: Szybkość 1x

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
pl: Szybkość 2x

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
pl: Szybkość 4x

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
pl: Szybkość 8x

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
pl: Szybkość 16x

[ctx: filename]
en: untitled.step
pl: nienazwany.step

[ctx: @title:window]
en: Open Step File
pl: Otwórz plik step

en: Step files (*.step)
pl: Pliki Step (*.step)

en: Cannot parse file '%1': %2
pl: Nie udało się przetworzyć pliku '%1': %2

[ctx: @title:window]
en: Save Step File
pl: Zapisz plik Step

en: Cannot open file '%1'
pl: Nie udało się otworzyć pliku '%1'

en: Cannot save file '%1': %2
pl: Nie można zapisać pliku '%1': %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
pl: Eksperyment został zmieniony.
    Czy chcesz zapisać zmiany?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
pl: Przesyłanie nie jest jeszcze zaimplementowane w kdelibs.

en: Sorry - Step
pl: Przepraszamy - Step

en: &Stop
pl: &Zatrzymaj

en: &Simulate
pl: &Symuluj

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
pl: Nie można ukończyć tego kroku ponieważ lokalny błąd jest większy niż lokalna tolerancja.
    Proszę sprawdzić ustawienia rozwiązania i spróbować jeszcze raz.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
pl: Nie można skończyć tego kroku, ponieważ kolizje nie mogą być rozwiązane automatycznie.
    Proszę przesunąć kolidujące obiekty od siebie i spróbować jeszcze raz.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
pl: Nie można skończyć tego kroku z powodu nieznanego błędu.

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Undo: %1
pl: &Cofnij: %1

en: Re&do
pl: &Przywróć

en: Re&do: %1
pl: &Przywróć: %1

en: General
pl: Ogólne

en: Move %1
pl: Przenieś %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
pl: Wciśnij lewy przycisk myszy do pozycji środkowej %1

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
pl: Przenieś mysz i puść lewy przycisk myszy, aby zdefiniować promień %1

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
pl: Wciśnij lewy przycisk myszy do pozycji
    lewego górnego rogu %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
pl: Przenieś mysz i puść lewy przycisk myszy do pozycji
    prawego dolnego rogu %1

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
pl: Kliknij na scenie, aby utworzyć pierwszy wierzchołek %1

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
pl: Kliknij na scenie, aby dodać nowy wierzchołek lub wciśnij Enter, aby zakończyć

en: Change solver type
pl: Zmień typ rozwiązania

en: Change %1.%2
pl: Zmień %1.%2

en: Rename %1 to %2
pl: Zmień nazwę %1 na %2

en: Property
pl: Własność

en: Value
pl: Wartość

en: false
pl: fałsz

en: true
pl: prawda

en: Properties
pl: Właściwości

en: Click on the scene to create a %1
pl: Kliknij scenę, żeby utworzyć %1

en: Please fill in the parameters for %1
pl: Proszę uzupełnić parametry dla %1

[ctx: @title:window]
en: Create Soft Body Items
pl: Utwórz miękkie przedmioty

en: Create items for %1
pl: Utwórz przedmioty dla %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
pl: Pokaż podpowiedzi podczas tworzenia obiektów

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
pl: Pokaż osie na scenie

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
pl: Precyzja wyświetlania podwójnych liczb

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
pl: Użyj OpenGL do akceleracji rysowania, gdy tylko jest to możliwe

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
pl: Otwórz wikipedię w zewnętrznej przeglądarce

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
pl: Pokaż tekst obok ikony

en: several objects
pl: kilka obiektów

en: Change %1
pl: Zmień %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
pl: Pasek narzędzi symulacji

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
pl: &Przykłady

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
pl: &Symulacja

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
pl: &Szybkość działania

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
pl: &Panele

en: Click to enter text
pl: Kliknij aby wprowadzić tekst

en: &Color
pl: &Kolor

en: &Bold
pl: &Pogrubione

en: &Italic
pl: &Kursywa

en: &Underline
pl: &Podkreślenie

en: Align &Left
pl: Wyrównaj do &lewej

en: Align C&enter
pl: Wyrównaj do ś&rodka

en: Align &Right
pl: Wyrównaj do &prawej

en: Align &Justify
pl: Wy&justuj

en: &Align
pl: &Wyrównaj

en: &Font
pl: &Czcionka

en: Font &Size
pl: &Rozmiar czcionki

en: Insert &Image...
pl: Wstaw &obraz...

en: Insert &Formula...
pl: Wstaw &równanie...

en: Edit %1
pl: Edytuj %1

[ctx: @title:window]
en: Open Image File
pl: Otwórz plik obrazu

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
pl: Obrazy (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
pl: Nie udało się przetworzyć pliku '%1'

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
pl: Nie odnaleziono zainstalowanego latex-a. Potrzebujesz plików wykonywalnych 'latex' 'dvips' i 'gs' dostępnych z $PATH

[ctx: @title:window]
en: LaTex Formula - Step
pl: Wzór z LaTex-a - Step

en: Enter LaTeX formula string:
pl: Wpisz równanie LaTeX:

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
pl: Nie udała się kompilacja wzoru LaTex-a: %1

en: Cannot parse result image
pl: Nie udała się analiza obrazka wynikowego

en: Object name
pl: Nazwa obiektu

en: Property name
pl: Nazwa własności

en: Vector index
pl: Indeks wektora

en: [not configured]
pl: [nieustawiony]

en: Clear Graph
pl: Wyczyść wykres

en: Configure Graph...
pl: Ustawienia wykresu...

[ctx: @title:window]
en: Configure Graph
pl: Ustawienia wykresu

en: Edit properties of %1
pl: Edytuj właściwości %1

en: Clear graph %1
pl: Wyczyść wykres %1

en: Configure Meter...
pl: Ustawienia licznika...

[ctx: @title:window]
en: Configure Meter
pl: Ustawienia licznika

en: Increase Value
pl: Zwiększ wartość

en: Decrease Value
pl: Zmniejsz wartość

en: Decrease controller %1
pl: Zmniejsz kontroler %1

en: Increase controller %1
pl: Zwiększ kontroler %1

en: Change controller %1
pl: Zmień kontroler %1

en: Configure Controller...
pl: Ustawienia sterownika...

[ctx: @title:window]
en: Configure Controller
pl: Ustawienia sterownika

en: Clear Trace
pl: Wyczyść ślad

en: Clear tracer %1
pl: Wyczyść kreślacz %1

en: Undo History
pl: Historia cofania

[ctx: Object list]
en: World
pl: Świat

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
pl: Puść lewy przycisk myszy, żeby ułożyć pierwszy koniec %1,
    potem przeciągnij i upuść go na pozycji gdzie ma być drugi koniec

en: Release left mouse button to position second end of the %1
pl: Puść lewy przycisk myszy żeby ułożyć drugi koniec %1

en: Delete %1
pl: Usuń %1

en: Delete several items
pl: Usuń przedmioty

en: Simulate %1 → %2
pl: Symuluj %1 → %2

en: Cut %1
pl: Wytnij %1

en: Cut several items
pl: Wytnij kilka elementów

en: Pasted %1
pl: Wklejone %1

en: Pasted several items
pl: Wklejono kilka elementów

en: Objects under mouse:
pl: Obiekty pod myszą:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
pl[0]: ... (1 dodatkowy przedmiot)
pl[1]: ... (%1 dodatkowe przedmioty)
pl[2]: ... (%1 dodatkowych przedmiotów)
