step - en to sk translation catalogue (173 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
sk: Dátový zdroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
sk: Rozsah

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
sk: Skratky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
sk: Znížiť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
sk: Zvýšiť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
sk: Posun:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
sk: Rozsahy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
sk: Zobraziť čiary

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
sk: Zobraziť body

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
sk: Počet číslic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
sk: Presnosť zobrazenia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
sk: Zobraziť osi oblasti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
sk: Zobraziť tipy pri vytváraní objektov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
sk: Povoliť OpenGL (POKUSNÉ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
sk: Otvoriť Wikipédiu v externom prehliadači

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
sk: Oblasť:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
sk: Oblasť, ktorú zaberá plyn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
sk: Počet častíc:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
sk: Počet častíc tohto plynu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
sk: Koncentrácia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
sk: Hmotnosť častíc:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
sk: Hmotnosť jednej častice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
sk: Teplota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
sk: Priemerná rýchlosť:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
sk: Pozícia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
sk: Veľkosť telesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
sk: Hmotnosť telesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
sk: Youngov modul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
sk: Tlmenie telesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
sk: Počet rozdelení telesa:

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
sk: Stlačte ľavé tlačidlo myši na umiestnenie
    ľavého horného rohu oblasti pre %1

en: Create %1
sk: Vytvoriť %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
sk: Presuňte myš a uvoľnite ľavé tlačidlo myši na umiestnenie
    dolného pravého rohu oblasti pre %1

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
sk: Vyplňte prosím pomocné premenné plynných častíc.

en: %1 named '%2' created
sk: %1 s názvom '%2' vytvorený

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
sk: Pokúšate sa vytvoriť veľmi veľa častíc. Toto bude viesť k veľkému spomaleniu simulácie. Chcete pokračovať?

en: Warning - Step
sk: Step - upozornenie

en: Create particles for %1
sk: Vytvoriť častice pre %1

en: Back
sk: Späť

en: Forward
sk: Dopredu

en: Sync selection
sk: Synchronizovať výber

en: Follow selection
sk: Sledovať výber

en: Open in Browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Documentation
sk: Dokumentácia

en: No current object.
sk: Bez aktuálneho objektu.

en: Documentation error
sk: Chyba v dokumentácii

en: Documentation for %1 not available.
sk: Dokumentácia pre %1 nie je dostupná.

en: Palette
sk: Paleta

en: Pointer
sk: Ukazovateľ

en: Selection pointer
sk: Ukazovateľ výberu

en: Show text
sk: Zobraziť text

en: Move end of %1
sk: Presunúť koniec %1

en: can not launch %1
sk: nemôžem spustiť %1

en: error running %1
sk: pri behu %1 došlo k chybe

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
sk: %1 nahlásil chybu (stav ukončenia %2):
    %3

en: %1 did not create output file
sk: %1 nevytvoril výstupný súbor

en: can not open temporary file
sk: nemôžem otvoriť dočasný súbor

en: can not open result file
sk: nemôžem otvoriť výsledný súbor

en: Interactive physical simulator
sk: Interaktívny fyzikálny simulátor

en: Original author
sk: Pôvodný autor

en: Code contributions
sk: Príspevky do kódu

en: Document to open
sk: Dokument na otvorenie

en: &Open Tutorial...
sk: Otvoriť kurz...

en: &Open Example...
sk: Otvoriť príklad...

en: Open Down&loaded Example...
sk: Otvoriť stiahnutý príklad...

en: Share C&urrent Experiment...
sk: Zdieľať aktuálny pokus...

en: &Download New Experiments...
sk: Stiahnuť nové pokusy...

en: Redo
sk: Znovu

en: Undo
sk: Späť

en: &Delete
sk: &Zmazať

en: &Run
sk: Spustiť

en: Execute the program
sk: Vykonať program

en: Run: Execute the program
sk: Spusť: vykonať program

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
sk: 1x rýchlosť

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
sk: 2x rýchlosť

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
sk: 4x rýchlosť

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
sk: 8x rýchlosť

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
sk: 16x rýchlosť

[ctx: filename]
en: untitled.step
sk: bezmena.step

en: <new file>
sk: <nový súbor>

en: Step files (*.step)
sk: Súbory Step (*.step)

en: Cannot parse file '%1': %2
sk: Súbor '%1': %2 nie je možné spracovať

en: Cannot open file '%1'
sk: Nie je možné otvoriť súbor '%1'

en: Cannot save file '%1': %2
sk: Nedá sa uložiť súbor '%1': %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
sk: Pokus bol upravený.
    Chcete uložiť zmeny?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
sk: V kdelibs stále ešte nie je implementované nahrávanie dát do iného počítača.

en: Sorry - Step
sk: Step - prepáčte

en: &Stop
sk: Za&staviť

en: &Simulate
sk: Simulovať

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
sk: Nemôžem ukončiť tento krok pretože miestna chyba je väčšia ako miestna tolerancia.
    Prosím skontrolujte nastavenia riešiteľa a skúste znova.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
sk: Tento krok nie je možné ukončiť kvôli zrážkam, ktoré nie je možné vyriešiť automaticky.
    Presuňte prosím zrážajúce sa objekty stranou a skúste to znova.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
sk: Tento krok nie je možné ukončiť kvôli neznámej chybe.

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Undo: %1
sk: &Späť: %1

en: Re&do
sk: Zn&ovu

en: Re&do: %1
sk: Zn&ovu: %1

en: General
sk: Hlavné

en: Move %1
sk: Presunúť %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
sk: Stlačte ľavé tlačidlo myši na umiestnenie %1 do stredu

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
sk: Presuňte myš a uvoľnite ľavé tlačidlo myši na stanovenie polomeru %1

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
sk: Stlačte ľavé tlačidlo myší na umiestnenie
     ľavého horného rohu %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
sk: Presuňte myš a uvoľnite ľavé tlačidlo myši na umiestnenie
    dolného pravého rohu %1

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
sk: Na vytvorenie prvého vrcholu %1 kliknite na oblasť

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
sk: Na pridanie nového vrcholu kliknite na oblasť alebo stlačte Enter na ukončenie

en: Change solver type
sk: Zmeniť typ riešiteľa

en: Change %1.%2
sk: Zmeniť %1.%2

en: Rename %1 to %2
sk: Premenovať %1 na %2

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Value
sk: Hodnota

en: false
sk: nepravda

en: true
sk: pravda

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Click on the scene to create a %1
sk: Na vytvorenie %1 kliknite na oblasť

en: Please fill in the parameters for %1
sk: Prosím vyplnte všetky parametre pre %1

en: Create items for %1
sk: Vytvoriť položky pre %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
sk: Pri vytváraní objektov zobraziť tipy

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
sk: Na scéne zobraziť osi

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
sk: Presnosť zobrazenia komplexne združených čísel

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
sk: Používať akceleráciu vykresľovania pomocou OpenGL ak je to možné

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
sk: Otvoriť Wikipédiu v externom prehliadači

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
sk: Zobraziť vedľa ikony text

en: several objects
sk: niekoľko objektov

en: Change %1
sk: Zmeniť %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
sk: Lišta nástrojov pre činnosti spojené so simuláciou

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
sk: Príklady

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
sk: Simulácia

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
sk: &Rýchlosť behu

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
sk: Panely

en: Click to enter text
sk: Kliknite na zadanie textu

en: &Color
sk: &Farba

en: &Bold
sk: &Tučné

en: &Italic
sk: &Kurzíva

en: &Underline
sk: &Podčiarknuté

en: Align &Left
sk: Zarovnať &vľavo

en: Align C&enter
sk: Zarovnať na stred

en: Align &Right
sk: Zarovnať vpr&avo

en: Align &Justify
sk: Prispôsobiť zarovnanie

en: &Align
sk: Zarovnať

en: &Font
sk: &Písmo

en: Font &Size
sk: Veľko&sť písma

en: Edit %1
sk: Upraviť %1

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
sk: Obrázky (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
sk: Súbor '%1' nie je možné spracovať

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
sk: Nie je možné nájsť inštaláciu LaTeXu. Musíte mať nainštalované programy 'latex' a 'gs' a musia byť prístupné v $PATH

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
sk: LaTex vzorce nie je možné skompilovať: %1

en: Cannot parse result image
sk: Nie je možné urobiť rozbor obrázku s výsledkom

en: Object name
sk: Názov objektu

en: Property name
sk: Názov vlastnosti

en: Vector index
sk: Vektorový index

en: [not configured]
sk: [nenastavené]

en: Edit properties of %1
sk: Upraviť vlastnosti %1

en: Clear graph %1
sk: Vyčistiť graf %1

en: Increase Value
sk: Zvýšiť hodnotu

en: Decrease Value
sk: Znížiť hodnotu

en: Decrease controller %1
sk: Ovládač zníženia %1

en: Increase controller %1
sk: Zvýšiť ovládač %1

en: Change controller %1
sk: Ovládač zmien %1

en: Clear tracer %1
sk: Vyčistiť sledovač %1

[ctx: Object list]
en: World
sk: Svet

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
sk: Stlačte ľavé tlačidlo myši na umiestnenie prvého konca %1.
    Potom ťahajte a uvoľnite tlačidlo nad miestom druhého konca

en: Release left mouse button to position second end of the %1
sk: Uvoľnite ľavé tlačidlo myši na umiestnenie druhého konca %1

en: Delete %1
sk: Odstrániť %1

en: Delete several items
sk: Vymazať niekoľko položiek

en: <unnamed>
sk: <nepomenované>

en: Simulate %1 → %2
sk: Simulovať %1 → %2

en: Cut %1
sk: Vystrihnúť %1

en: Cut several items
sk: Vystrihnúť niekoľko položiek

en: Pasted %1
sk: Vložené %1

en: Pasted several items
sk: Vložených niekoľko objektov

en: Objects under mouse:
sk: Objekty pod myšou:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
sk[0]: ... (1 ďalšia položka)
sk[1]: ... (%1 ďalšie položky)
sk[2]: ... (%1 ďalších položiek)
