Step - en to sl translation catalogue (200 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
sl: Vir podatkov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
sl: Obseg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: min:
sl: najm.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: max:
sl: najv.:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
sl: Bližnjice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Decrease:
sl: Zmanjšaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Increase:
sl: Povečaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Increment:
sl: Korak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
sl: Obsegi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
sl: samodejno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowLines)
en: Show lines
sl: Pokaži črte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxShowPoints)
en: Show points
sl: Pokaži točke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of digits:
sl: Število števk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display precision:
sl: Natančnost prikaza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showAxes)
en: Show scene axes
sl: Pokaži osi scene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showCreationTips)
en: Show tips when creating objects
sl: Prikaži namige za ustvarjanje predmetov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableOpenGL)
en: Enable OpenGL (EXPERIMENTAL)
sl: Omogoči OpenGL (POSKUSNO)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wikiExternal)
en: Open wikipedia in external browser
sl: Wikipedijo odpri v zunanjem brskalniku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Area:
sl: Površina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditVolume)
en: The area the gas takes
sl: Površina, ki jo zavzema plin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Particle count:
sl: Število delcev:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditCount) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditCount)
en: The number of particles of this gas.
sl: Število delcev v tem plinu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
sl: Koncentracija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Particle mass:
sl: Masa delca:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEditMass) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEditMass)
en: The mass of one particle
sl: Masa posameznega delca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
sl: Temperatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Mean velocity:
sl: Povprečna hitrost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
sl: Položaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Body size:
sl: Velikost telesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Body mass:
sl: Masa telesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Young's modulus:
sl: Prožnostni modul:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Body damping:
sl: Dušenje telesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Body split counts:
sl: Števili razdelitev telesa:

[ctx: @title:window]
en: Create Gas Particles
sl: Ustvari delce plina

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a region for %1
sl: Za postavljanje levega zgornjega kota
    prostornine za %1 pritisnite levi gumb miške

en: Create %1
sl: Ustvari %1

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the region for %1
sl: Za postavljanje desnega spodnjega kota prostornine za %1
    premaknite miško in spustite levi gumb miške

en: Please fill in the parameters for the gas particles.
sl: Vnesite parametre za delce plina.

en: %1 named '%2' created
sl: %1 z imenom »%2« ustvarjen

en: Create Particles...
sl: Ustvari delce...

en: You are trying to create a very large number of particles. This will make simulation very slow. Do you want to continue?
sl: Ustvariti poskušate zelo veliko število delcev. To bo simulacijo zelo upočasnilo. Ali želite nadaljevati?

en: Warning - Step
sl: Opozorilo – Step

en: Create particles for %1
sl: Ustvari delce za %1

en: Context Info
sl: Kontekstne informacije

en: Back
sl: Nazaj

en: Forward
sl: Naprej

en: Sync selection
sl: Uskladi izbor

en: Follow selection
sl: Sledi izboru

en: Open in Browser
sl: Odpri v brskalniku

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: No current object.
sl: Izbran ni noben predmet.

en: Documentation error
sl: Napaka dokumentacije

en: Documentation for %1 not available.
sl: Dokumentacija za %1 ni na voljo.

en: You can help <a href="https://edu.kde.org/step">Step</a> by writing it!
sl: Lahko nam pomagate pri <a href="http://edu.kde.org/step">Step</a>, tako da ga napišete!

en: Palette
sl: Paleta

en: Pointer
sl: Kazalka

en: Selection pointer
sl: Kazalka izbora

en: Show text
sl: Pokaži besedilo

en: Move end of %1
sl: Premakni konec %1

en: can not launch %1
sl: ni mogoče zagnati %1

en: error running %1
sl: napaka med zaganjanjem %1

en: %1 reported an error (exit status %2):
    %3
sl: %1 je sporočil napako (izhodno stanje %2):
    %3

en: %1 did not create output file
sl: %1 ni ustvaril izhodne datoteke

en: can not open temporary file
sl: začasne datoteke ni mogoče odpreti

en: can not open result file
sl: datoteke z rezultatom ni mogoče odpreti

en: Interactive physical simulator
sl: Interaktivni fizikalni simulator

en: (C) 2007 Vladimir Kuznetsov
sl: © 2007 Vladimir Kuznetsov

en: Original author
sl: Prvotni avtor

en: Code contributions
sl: Prispevki kode

en: Document to open
sl: Dokument za odprtje

en: &Open Tutorial...
sl: Odpri vodnik...

en: &Open Example...
sl: &Odpri primer...

en: Open Down&loaded Example...
sl: Odpri prejet primer...

en: Share C&urrent Experiment...
sl: Deli trenutni poskus...

en: &Download New Experiments...
sl: Prejmi nove poskuse...

en: Redo
sl: Uveljavi

en: Undo
sl: Razveljavi

en: &Delete
sl: Izbriši

en: &Run
sl: Zaženi

en: Execute the program
sl: Izvedi program

en: Run: Execute the program
sl: Zaženi: izvedi program

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
sl: 1-kratna hitrost

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
sl: 2-kratna hitrost

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
sl: 4-kratna hitrost

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
sl: 8-kratna hitrost

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
sl: 16-kratna hitrost

[ctx: filename]
en: untitled.step
sl: neimenovana.step

en: <new file>
sl: <nova datoteka>

[ctx: @title:window]
en: Open Step File
sl: Odpri datoteko Step

en: Step files (*.step)
sl: Datoteke programa Step (*.step)

en: Cannot open file '%1'
sl: Ni mogoče odpreti datoteke '%1'

en: Cannot parse file '%1': %2
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke »%1«: %2

en: <open file: %1>
sl: <odpri datoteko: %1>

[ctx: @title:window]
en: Save Step File
sl: Shrani datoteko Step

en: Cannot save file '%1': %2
sl: Ni mogoče shraniti datoteke »%1«: %2

en: The experiment has been modified.
    Do you want to save your changes?
sl: Poskus je bil spremenjen.
    Ali želite shraniti spremembe?

en: Uploading is still not implemented in kdelibs.
sl: Pošiljanje v KDE-jevih knjižnicah še ni podprto.

en: Sorry - Step
sl: Oprostite – Step

en: &Stop
sl: Zau&stavi

en: &Simulate
sl: &Simuliraj

en: Cannot finish this step because local error is greater than local tolerance.
    Please check solver settings and try again.
sl: Tega koraka ni mogoče zaključiti, ker je krajevna napaka večja od krajevne tolerance.
    Preverite nastavitve reševalnika in poskusite znova.

en: Cannot finish this step because there are collisions which cannot be resolved automatically.
    Please move colliding objects apart and try again.
sl: Tega koraka ni mogoče zaključiti, ker bi prišlo do trčenj, ki jih ni mogoče samodejno razrešiti.
    Premaknite predmete, ki bi trčili, in poskusite znova.

en: Cannot finish this step because of an unknown error.
sl: Zaradi neznane napake ni mogoče zaključiti tega koraka.

en: &Undo
sl: &Razveljavi

en: &Undo: %1
sl: &Razveljavi: %1

en: Re&do
sl: &Uveljavi

en: Re&do: %1
sl: &Uveljavi: %1

en: General
sl: Splošno

en: Move %1
sl: Premakni %1

en: Press left mouse button to position a center of a %1
sl: Za postavljanje središča za %1 pritisnite levi gumb miške

en: Move mouse and release left mouse button to define a radius of the %1
sl: Za določitev polmera za %1 premaknite miško in spustite levi gumb miške

en: Press left mouse button to position
    top left corner of a %1
sl: Za postavljanje levega zgornjega kota
    za %1 pritisnite levi gumb miške

en: Move mouse and release left mouse button to position
    bottom right corner of the %1
sl: Za postavljanje desnega spodnjega kota za %1
    premaknite miško in spustite levi gumb miške

en: Click on the scene to create a first vertex of %1
sl: Za ustvaritev prvega oglišča za %1 kliknite na sceno

en: Click on the scene to add new vertex or press Enter to finish
sl: Za dodajanje novega oglišča kliknite na sceno, za zaključek pa pritisnite tipko Enter

en: Change solver type
sl: Spremeni vrsto reševalnika

en: Change %1.%2
sl: Spremeni %1.%2

en: Rename %1 to %2
sl: Preimenuj %1 v %2

en: Property
sl: Lastnost

en: Value
sl: Vrednost

en: false
sl: napačno

en: true
sl: pravilno

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Click on the scene to create a %1
sl: Za ustvaritev %1 kliknite na sceno

en: Please fill in the parameters for %1
sl: Vnesite parametre za %1

[ctx: @title:window]
en: Create Soft Body Items
sl: Ustvari mehka telesa

en: Create items for %1
sl: Ustvari telesa za %1

note: i18n: ectx: label, entry (showCreationTips), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showCreationTips), group (General)
en: Show tips when creating items
sl: Prikaži namige za ustvarjanje predmetov

note: i18n: ectx: label, entry (showAxes), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (showAxes), group (General)
en: Show axes on the scene
sl: Na sceni pokaži osi

note: i18n: ectx: label, entry (floatDisplayPrecision), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (floatDisplayPrecision), group (General)
en: Display precision of double numbers
sl: Pokaži natančnost decimalnih števil

note: i18n: ectx: label, entry (enableOpenGL), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (enableOpenGL), group (General)
en: Use OpenGL to accelerate drawing whenever possible
sl: Uporabi OpenGL za strojno pospeševanje izrisovanja

note: i18n: ectx: label, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser) i18n: ectx: whatsthis, entry (wikiExternal), group (InfoBrowser)
en: Browse wikipedia in external browser
sl: Wikipedijo odpri v zunanjem brskalniku

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
sl: Pokaži besedilo poleg ikon

en: several objects
sl: več predmetov

en: Change %1
sl: Spremeni %1

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (simulationToolBar)
en: Simulation Toolbar
sl: Orodna vrstica simulacije

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
sl: &Primeri

note: i18n: ectx: Menu (simulation)
en: &Simulation
sl: &Simulacija

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
sl: &Hitrost izvajanja

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
sl: P&ulti

en: Click to enter text
sl: Kliknite za vnos besedila

en: &Color
sl: &Barva

en: &Bold
sl: &Krepko

en: &Italic
sl: &Ležeče

en: &Underline
sl: Po&dčrtano

en: Align &Left
sl: Poravnaj &levo

en: Align C&enter
sl: Poravnaj na sr&edino

en: Align &Right
sl: Poravnaj de&sno

en: Align &Justify
sl: Poravnaj obo&jestransko

en: &Align
sl: Por&avnaj

en: &Font
sl: &Pisava

en: Font &Size
sl: &Velikost pisave

en: Insert &Image...
sl: Vstavi sliko...

en: Insert &Formula...
sl: Vstavi formulo...

en: Edit %1
sl: Uredi %1

[ctx: @title:window]
en: Open Image File
sl: Odpri datoteko slike

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg)
sl: Slike (*.png *.jpg *.jpeg)

en: Cannot parse file '%1'
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke »%1«

en: Cannot find latex installation. You need 'latex', 'dvips' and 'gs' executables installed and accessible from $PATH
sl: Ni mogoče najti namestitve sistema LaTeX. Zahtevane so izvedljive datoteke »latex«, »dvips« in »gs«, ki morajo biti dostopne iz map spremenljivke $PATH

[ctx: @title:window]
en: LaTex Formula - Step
sl: Formula LaTeX – Step

en: Enter LaTeX formula string:
sl: Vnesite niz formule LaTeX:

en: Cannot compile LaTeX formula: %1
sl: Enačbe LaTeX ni mogoče prevesti: %1

en: Cannot parse result image
sl: Ni mogoče razčleniti slike rezultata

en: Object name
sl: Ime predmeta

en: Property name
sl: Ime lastnosti

en: Vector index
sl: Indeks vektorja

en: [not configured]
sl: [ni nastavljeno]

en: Clear Graph
sl: Počisti graf

en: Configure Graph...
sl: Nastavi graf...

[ctx: @title:window]
en: Configure Graph
sl: Nastavi graf

en: Edit properties of %1
sl: Uredi lastnosti %1

en: Clear graph %1
sl: Počisti graf %1

en: Configure Meter...
sl: Nastavi merilnik...

[ctx: @title:window]
en: Configure Meter
sl: Nastavi merilnik

en: Increase Value
sl: Povečaj vrednost

en: Decrease Value
sl: Zmanjšaj vrednost

en: Decrease controller %1
sl: Zmanjšaj nadzornika %1

en: Increase controller %1
sl: Zvečaj nadzornika %1

en: Change controller %1
sl: Spremeni nadzornika %1

en: Configure Controller...
sl: Nastavi nadzornika...

[ctx: @title:window]
en: Configure Controller
sl: Nastavi nadzornika

en: Clear Trace
sl: Počisti sled

en: Clear tracer %1
sl: Počisti sledilnika %1

en: Undo History
sl: Razveljavi zgodovino

[ctx: Object list]
en: World
sl: Svet

en: Press left mouse button to position first end of a %1
    then drag and release it to position the second end
sl: Za postavitev prvega konca za %1 pritisnite levi gumb miške in
    nato miško povlecite ter spustite gumb, da postavite drug konec

en: Release left mouse button to position second end of the %1
sl: Za postavitev drugega konca za %1 spustite levi gumb miške

en: Delete %1
sl: Izbriši %1

en: Delete several items
sl: Izbriši več predmetov

en: <no object>
sl: <brez predmeta>

en: <unnamed>
sl: <brez imena>

en: Simulate %1 → %2
sl: Simuliraj %1 → %2

en: Cut %1
sl: Izreži %1

en: Cut several items
sl: Izreži več predmetov

en: Pasted %1
sl: Prilepi %1

en: Pasted several items
sl: Prilepi več predmetov

en: Objects under mouse:
sl: Predmeti pod miško:

en: ... (1 more item) | ... (%1 more items)
sl[0]: ... (%1 predmet več)
sl[1]: ... (%1 predmeta več)
sl[2]: ... (%1 predmeti več)
sl[3]: ... (%1 predmetov več)
