kdeedu - en to sq translation catalogue (37 entries)

en: Back
sq: Mbrapsht

en: Forward
sq: Përpara

en: Documentation
sq: Dokumentacion

en: Palette
sq: Tavoleta

en: Pointer
sq: Kursori

en: Show text
sq: Shfaq tekstin

en: Step
sq: Hapi

en: Interactive physical simulator
sq: Stimulues fizik interaktiv

en: Original author
sq: Autori origjinal

en: Code contributions
sq: Kontribuesit e kodit

en: Document to open
sq: Dokumenti që duhet hapur

en: Redo
sq: Ribëj

en: Undo
sq: Anullo

en: &Delete
sq: &Fshije

en: &Run
sq: &Nise

[ctx: @option:radio]
en: 1x Speed
sq: Shpejtësia 1x

[ctx: @option:radio choose the slow speed]
en: 2x Speed
sq: Shpejtësia 2x

[ctx: @option:radio]
en: 4x Speed
sq: Shpejtësia 4x

[ctx: @option:radio]
en: 8x Speed
sq: Shpejtësia 8x

[ctx: @option:radio]
en: 16x Speed
sq: Shpejtësia 16x

en: Cannot open file '%1'
sq: Skedari '%1' nuk mund të hapej

en: Move %1
sq: Lëviz %1

en: &Color
sq: &Ngjyra

en: &Bold
sq: &Të Trrasha

en: &Italic
sq: &Të Pjerrëta

en: &Underline
sq: &Të Nënvizuara

en: Align &Left
sq: Rreshtoji &Majtas

en: Align &Right
sq: Rreshtoji &Djathtas

en: &Align
sq: &Rreshtoji

en: &Font
sq: &Shkrimi

en: Font &Size
sq: Shkrimi &Madhësija

en: Edit %1
sq: Ndrrysho %1

en: Object name
sq: Emri i Objektit

en: Delete %1
sq: Fshije %1

en: Delete several items
sq: Fshi disa tema

en: <no object>
sq: <pa objekt>

en: <unnamed>
sq: <pa emër>
