step - en to ug translation catalogue (57 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data Source
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Range
ug: دائىرە

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shortcuts
ug: تېزلەتمىلەر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Ranges
ug: دائىرە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoX) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxAutoY)
en: auto
ug: ئاپتوماتىك

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Options
ug: تاللانما

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Concentration:
ug: قويۇقلۇقى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Temperature:
ug: تېمپېراتۇرا:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Position:
ug: ئورنى:

en: Create %1
ug: %1 قۇر

en: Back
ug: كەينى

en: Forward
ug: ئالدى

en: Documentation
ug: قوللانمىلار

en: Palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Pointer
ug: قەلەم

en: Show text
ug: تېكىست كۆرسەت

en: Original author
ug: ئەسلى ئاپتور

en: Document to open
ug: ئاچىدىغان پۈتۈك

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

en: &Run
ug: ئىجرا قىل(&R)

en: Execute the program
ug: پروگراممىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: Run: Execute the program
ug: ئىجرا قىلىش: بۇ پروگراممىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: &Stop
ug: توختا(&S)

en: &Undo
ug: يېنىۋال(&U)

en: &Undo: %1
ug: يېنىۋال(&U): %1

en: Re&do
ug: قايتىلا(&D)

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Move %1
ug: %1 يۆتكە

en: Property
ug: خاسلىق

en: Value
ug: قىممەت

en: false
ug: يالغان

en: true
ug: راست

en: Properties
ug: خاسلىق

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
ug: سىنبەلگە يېنىدا تېكىست كۆرسەت

en: Change %1
ug: %1 ئۆزگەرت

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ug: ئاساسىي قورال بالداق

note: i18n: ectx: Menu (examples)
en: &Examples
ug: مىساللار(&E)

note: i18n: ectx: Menu (speed)
en: &Run Speed
ug: ئىجرا تېزلىكى(&R)

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
ug: تاختايلار(&P)

en: &Color
ug: رەڭ(&C)

en: &Bold
ug: توم(&B)

en: &Italic
ug: يانتۇ(&I)

en: &Underline
ug: ئاستى سىزىق(&U)

en: Align &Left
ug: سولغا توغرىلا(&L)

en: Align &Right
ug: ئوڭغا توغرىلا(&R)

en: &Align
ug: توغرىلا(&A)

en: &Font
ug: خەت نۇسخا(&F)

en: Font &Size
ug: خەت نۇسخا چوڭلۇقى(&S)

en: Edit %1
ug: %1 نى تەھرىرلەش

en: Object name
ug: ئوبيېكت ئاتى

en: Property name
ug: خاسلىق ئاتى

[ctx: Object list]
en: World
ug: دۇنيا

en: Delete %1
ug: %1 ئۆچۈر

en: <unnamed>
ug: <ئاتسىز>

en: Cut %1
ug: %1 كەس
