step - en to ca translation catalogue (420 entries)

[ctx: ObjectClass|]
en: Body
ca: Cos

[ctx: ObjectDescription|]
en: Body
ca: Cos

[ctx: ObjectClass|]
en: CollisionSolver
ca: SolucCol·lisions

[ctx: PropertyDescription|]
en: Allowed absolute tolerance
ca: Permet tolerància absoluta

[ctx: PropertyName|]
en: toleranceAbs
ca: tolerànciaAbs

[ctx: PropertyDescription|]
en: Maximal local error during last step
ca: Error local màxim durant l'últim pas

[ctx: PropertyName|]
en: localError
ca: errorLocal

[ctx: ObjectClass|]
en: GJKCollisionSolver
ca: SolucCol·lisionsGjk

[ctx: ObjectClass|]
en: ConstraintSolver
ca: SolucRestriccions

[ctx: ObjectClass|]
en: CGConstraintSolver
ca: SolucRestriccionsCG

[ctx: ObjectClass|]
en: CoulombForce
ca: ForçaCoulomb

[ctx: ObjectDescription|]
en: Coulomb force
ca: Força de Coulomb

[ctx: PropertyName|]
en: coulombConst
ca: constantCoulomb

[ctx: PropertyDescription|]
en: Coulomb constant
ca: Constant de Coulomb

[ctx: ObjectClass|]
en: CoulombForceErrors
ca: ErrorsForçaCoulomb

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for CoulombForce
ca: Classes d'error per la força de Coulomb

[ctx: PropertyName|]
en: coulombConstVariance
ca: variànciaConstantCoulomb

[ctx: PropertyDescription|]
en: Coulomb constant variance
ca: Variància de la constant de Coulomb

[ctx: ObjectClass|]
en: GenericEulerSolver
ca: SolucGenèricEuler

[ctx: ObjectDescription|]
en: Generic Euler solver
ca: Solucionador genèric d'Euler

[ctx: ObjectClass|]
en: EulerSolver
ca: SolucEuler

[ctx: ObjectDescription|]
en: Non-adaptive Euler solver
ca: Solucionador no adaptatiu d'Euler

[ctx: ObjectClass|]
en: AdaptiveEulerSolver
ca: SolucAdaptatiuEuler

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Euler solver
ca: Solucionador adaptatiu d'Euler

[ctx: ObjectClass|]
en: Force
ca: Força

[ctx: ObjectDescription|]
en: Force
ca: Força

[ctx: ObjectClass|]
en: GasParticle
ca: PartículaGas

[ctx: ObjectDescription|]
en: Gas particle
ca: Partícula de gas

[ctx: ObjectClass|]
en: GasLJForce
ca: ForçaLjGas

[ctx: ObjectDescription|]
en: Lennard-Jones force
ca: Força de Lennard-Jones

[ctx: PropertyDescription|]
en: Potential depth
ca: Profunditat potencial

[ctx: PropertyName|]
en: depth
ca: profunditat

[ctx: PropertyDescription|]
en: Distance at which the force is zero
ca: Distància a la qual la força és zero

[ctx: PropertyDescription|]
en: Cut-off distance
ca: Distància de tall

[ctx: PropertyName|]
en: cutoff
ca: tall

[ctx: ObjectClass|]
en: GasLJForceErrors
ca: ErrorsForçaLjGas

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for GasLJForce
ca: Classes d'error per la força Lj del gas

[ctx: PropertyName|]
en: depthVariance
ca: variànciaProfunditat

[ctx: PropertyDescription|]
en: Potential depth variance
ca: variància de la profunditat potencial

[ctx: PropertyName|]
en: rminVariance
ca: variànciaRmin

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of the distance at which the force is zero
ca: Variància de la distància a la qual la força és zero

[ctx: ObjectDescription|]
en: Particle gas
ca: Partícula de gas

[ctx: PropertyName|]
en: measureRectCenter
ca: centreRectAmidament

[ctx: PropertyDescription|]
en: Center of the rect for measurements
ca: Centre del rectangle per als amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: measureRectSize
ca: midaRectAmidament

[ctx: PropertyDescription|]
en: Size of the rect for measurements
ca: Mida del rectangle per als amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectVolume
ca: volumRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Volume of the measureRect
ca: Volum del rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectParticleCount
ca: nombrePartículesRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Count of particles in the measureRect
ca: Nombre de partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectConcentration
ca: concentracióRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Concentration of particles in the measureRect
ca: Concentració de partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectPressure
ca: pressióRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Pressure of particles in the measureRect
ca: Pressió de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectTemperature
ca: temperaturaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Temperature of particles in the measureRect
ca: Temperatura de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMeanKineticEnergy
ca: energiaCinèticaMitjanaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Mean kinetic energy of particles in the measureRect
ca: Energia cinètica mitjana de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMeanVelocity
ca: velocitatMitjanaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Mean velocity of particles in the measureRect
ca: Velocitat mitjana de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMeanParticleMass
ca: massaMitjanaPartículesRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Mean mass of particles in the measureRect
ca: Massa mitjana de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMass
ca: massaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Total mass of particles in the measureRect
ca: Massa total de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: ObjectClass|]
en: GasErrors
ca: ErrorsGas

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for Gas
ca: Classes d'error per al gas

[ctx: PropertyName|]
en: rectPressureVariance
ca: variànciaPressióRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of pressure of particles in the measureRect
ca: Variància de la pressió de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectTemperatureVariance
ca: variànciaTemperaturaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of temperature of particles in the measureRect
ca: Variància de la temperatura de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMeanKineticEnergyVariance
ca: variànciaEnergiaCinèticaMitjanaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of mean kinetic energy of particles in the measureRect
ca: Variància de l'energia cinètica mitjana de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMeanVelocityVariance
ca: variànciaVelocitatMitjanaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of mean velocity of particles in the measureRect
ca: Variància de la velocitat mitjana de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMeanParticleMassVariance
ca: variànciaMassaMitjanaPartículaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of mean mass of particles in the measureRect
ca: Variància de la massa mitjana de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: PropertyName|]
en: rectMassVariance
ca: variànciaMassaRect

[ctx: PropertyDescription|]
en: Variance of total mass of particles in the measureRect
ca: Variància de la massa total de les partícules al rectangle d'amidaments

[ctx: ObjectClass|]
en: GravitationForce
ca: ForçaGravitació

[ctx: ObjectDescription|]
en: Gravitation force
ca: Força de gravitació

[ctx: PropertyName|]
en: gravitationConst
ca: constantGravitació

[ctx: PropertyDescription|]
en: Gravitation constant
ca: Constant de gravitació

[ctx: ObjectClass|]
en: GravitationForceErrors
ca: ErrorsForçaGravitació

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for GravitationForce
ca: Classes d'error per la força de gravitació

[ctx: PropertyName|]
en: gravitationConstVariance
ca: variànciaConstantGravitació

[ctx: PropertyDescription|]
en: Gravitation constant variance
ca: Variància de la constant de gravitació

[ctx: ObjectClass|]
en: WeightForce
ca: ForçaPes

[ctx: ObjectDescription|]
en: Weight force
ca: Força del pes

[ctx: PropertyDescription|]
en: Weight constant
ca: Constant del pes

[ctx: PropertyName|]
en: weightConst
ca: constantPes

[ctx: ObjectClass|]
en: WeightForceErrors
ca: ErrorsForçaPes

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for WeightForce
ca: Classes d'error per la força del pes

[ctx: PropertyName|]
en: weightConstVariance
ca: variànciaConstantPes

[ctx: PropertyDescription|]
en: Weight constant variance
ca: Variància de la constant del pes

[ctx: ObjectClass|]
en: GslGenericSolver
ca: SolucGenèricGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: GSL generic solver
ca: Solucionador genèric GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslSolver
ca: SolucGSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: GSL non-adaptive solver
ca: Solucionador no adaptatiu GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveSolver
ca: SolucAdaptatiuGSL

[ctx: ObjectDescription|]
en: GSL adaptive solver
ca: Solucionador adaptatiu GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslRK2Solver
ca: SolucRK2Gsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta second-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta de segon ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveRK2Solver
ca: SolucAdaptatiuRK2Gsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta second-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta adaptatiu de segon ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslRK4Solver
ca: SolucRK4Gsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta classical fourth-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta de quart ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveRK4Solver
ca: SolucAdaptatiuRK4Gsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta classical fourth-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta adaptatiu de quart ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslRKF45Solver
ca: SolucRKF45Gsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta-Fehlberg (4,5) solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta-Fehlberd (4,5) de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveRKF45Solver
ca: SolucAdaptatiuRKF45Gsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta-Fehlberg (4,5) solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta-Fehlberd (4,5) adaptatiu de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslRKCKSolver
ca: SolucRKCKGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta Cash-Karp (4,5) solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta-Cash-Karp (4,5) de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveRKCKSolver
ca: SolucAdaptatiuRKCKGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta Cash-Karp (4,5) solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta-Cash-Karp (4,5) adaptatiu de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslRK8PDSolver
ca: SolucRK8PDGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveRK8PDSolver
ca: SolucAdaptatiuRK8PDGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta Prince-Dormand (8,9) adaptatiu de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslRK2IMPSolver
ca: SolucRK2IMPGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta implicit second-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta implícit de segon ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveRK2IMPSolver
ca: SolucAdaptatiuRK2IMPGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta implicit second-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta adaptatiu implícit de segon ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslRK4IMPSolver
ca: SolucRK4IMPGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Runge-Kutta implicit fourth-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta implícit de quart ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: GslAdaptiveRK4IMPSolver
ca: SolucAdaptatiuRK4IMPGsl

[ctx: ObjectDescription|]
en: Adaptive Runge-Kutta implicit fourth-order solver from GSL library
ca: Solucionador Runge-Kutta adaptatiu implícit de quart ordre de la biblioteca GSL

[ctx: ObjectClass|]
en: Item
ca: Element

[ctx: ObjectDescription|]
en: Item
ca: Element

[ctx: PropertyDescription|]
en: Item color
ca: color de l'element

[ctx: ObjectClass|]
en: ItemGroup
ca: grupElements

[ctx: ObjectDescription|]
en: ItemGroup
ca: grupElements

[ctx: ObjectClass|]
en: Joint
ca: Unió

[ctx: ObjectDescription|]
en: Joint
ca: Unió

[ctx: ObjectClass|]
en: Anchor
ca: Àncora

[ctx: ObjectDescription|]
en: Anchor: fixes position of the body
ca: Àncora: fixa la posició del cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Body
ca: Cos

[ctx: PropertyName|]
en: body
ca: cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position
ca: Posició

[ctx: PropertyName|]
en: position
ca: posició

[ctx: ObjectClass|]
en: Pin
ca: Xinxeta

[ctx: ObjectDescription|]
en: Pin: fixes position of a given point on the body
ca: Xinxeta: fixa la posició d'un punt donat del cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position on the body
ca: Posició al cos

[ctx: PropertyName|]
en: localPosition
ca: posicióLocal

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position in the world
ca: Posició al món

[ctx: ObjectClass|]
en: Stick
ca: Bastó

[ctx: ObjectDescription|]
en: Massless stick which can be connected to bodies
ca: Bastó sense massa que es pot connectar als cossos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rest length of the stick
ca: Longitud en repòs del bastó

[ctx: PropertyName|]
en: restLength
ca: longitudRepòs

[ctx: PropertyDescription|]
en: Body1
ca: Cos1

[ctx: PropertyName|]
en: body1
ca: cos1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Body2
ca: Cos2

[ctx: PropertyName|]
en: body2
ca: cos2

[ctx: PropertyName|]
en: localPosition1
ca: posicióLocal1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 1
ca: Posició local 1

[ctx: PropertyName|]
en: localPosition2
ca: posicióLocal2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 2
ca: Posició local 2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position1
ca: Posició1

[ctx: PropertyName|]
en: position1
ca: posició1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position2
ca: Posició2

[ctx: PropertyName|]
en: position2
ca: posició2

[ctx: ObjectClass|]
en: Rope
ca: Corda

[ctx: ObjectDescription|]
en: Massless rope which can be connected to bodies
ca: Corda sense massa que es pot connectar als cossos

[ctx: ObjectClass|]
en: LinearMotor
ca: MotorLineal

[ctx: ObjectDescription|]
en: Linear motor: applies a constant force to a given position of the body
ca: Motor lineal: aplica una força constant a una posició donada del cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position of the motor on a body
ca: Posició del motor a un cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Value of the force, acting on the body
ca: Valor de la força que actua sobre el cos

[ctx: PropertyName|]
en: forceValue
ca: valorForça

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rotate the force vector in sync with body rotation
ca: Gira el vector de força en sincronia amb el gir del cos

[ctx: PropertyName|]
en: rigidlyFixed
ca: FixeRígidament

[ctx: ObjectClass|]
en: CircularMotor
ca: MotorCircular

[ctx: ObjectDescription|]
en: Circular motor: applies a constant torque to the body
ca: Motor circular: aplica un parell motor constant al cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Value of the torque, acting on the body
ca: Valor del parell motor que actua sobre el cos

[ctx: PropertyName|]
en: torqueValue
ca: valorParellMotor

[ctx: ObjectClass|]
en: Object
ca: Objecte

[ctx: ObjectDescription|]
en: Object
ca: Objecte

[ctx: PropertyDescription|]
en: Object name
ca: Nom de l'objecte

[ctx: PropertyName|]
en: name
ca: nom

[ctx: ObjectClass|]
en: ObjectErrors
ca: ErrorsObjecte

[ctx: ObjectDescription|]
en: ObjectErrors
ca: ErrorsObjecte

[ctx: ObjectClass|]
en: Particle
ca: Partícula

[ctx: ObjectDescription|]
en: Simple zero-size particle
ca: Partícula simple de mida zero

[ctx: PropertyDescription|]
en: position
ca: posició

[ctx: PropertyDescription|]
en: velocity
ca: velocitat

[ctx: PropertyName|]
en: velocity
ca: velocitat

[ctx: PropertyName|]
en: acceleration
ca: acceleració

[ctx: PropertyDescription|]
en: acceleration
ca: acceleració

[ctx: PropertyDescription|]
en: force
ca: força

[ctx: PropertyName|]
en: force
ca: força

[ctx: PropertyDescription|]
en: mass
ca: massa

[ctx: PropertyName|]
en: mass
ca: massa

[ctx: PropertyDescription|]
en: momentum
ca: moment

[ctx: PropertyName|]
en: momentum
ca: moment

[ctx: PropertyDescription|]
en: kinetic energy
ca: energia cinètica

[ctx: PropertyName|]
en: kineticEnergy
ca: energiaCinètica

[ctx: ObjectClass|]
en: ParticleErrors
ca: ErrorsPartícula

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for Particle
ca: Classes d'error per a la partícula

[ctx: PropertyName|]
en: positionVariance
ca: variànciaPosició

[ctx: PropertyDescription|]
en: position variance
ca: variància de la posició

[ctx: PropertyName|]
en: velocityVariance
ca: variànciaVelocitat

[ctx: PropertyDescription|]
en: velocity variance
ca: variància de la velocitat

[ctx: PropertyName|]
en: accelerationVariance
ca: variànciaAcceleració

[ctx: PropertyDescription|]
en: acceleration variance
ca: variància de l'acceleració

[ctx: PropertyName|]
en: forceVariance
ca: variànciaForça

[ctx: PropertyDescription|]
en: force variance
ca: variància de la força

[ctx: PropertyName|]
en: massVariance
ca: variànciaMassa

[ctx: PropertyDescription|]
en: mass variance
ca: variància de la massa

[ctx: PropertyName|]
en: momentumVariance
ca: variànciaMoment

[ctx: PropertyDescription|]
en: momentum variance
ca: variància del moment

[ctx: PropertyName|]
en: kineticEnergyVariance
ca: variànciaEnergiaCinètica

[ctx: PropertyDescription|]
en: kinetic energy variance
ca: variància de l'energia cinètica

[ctx: ObjectClass|]
en: ChargedParticle
ca: PartículaCarregada

[ctx: ObjectDescription|]
en: Charged zero-size particle
ca: Partícula carregada de mida zero

[ctx: PropertyDescription|]
en: charge
ca: càrrega

[ctx: PropertyName|]
en: charge
ca: càrrega

[ctx: ObjectClass|]
en: ChargedParticleErrors
ca: ErrorsPartículaCarregada

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for ChargedParticle
ca: Classes d'error per a la partícula carregada

[ctx: PropertyName|]
en: chargeVariance
ca: variànciaCàrrega

[ctx: PropertyDescription|]
en: charge variance
ca: variància de la càrrega

[ctx: ObjectClass|]
en: RigidBody
ca: CosRigid

[ctx: ObjectDescription|]
en: Generic rigid body
ca: Cos rígid genèric

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position of the center of mass
ca: Posició del centre de massa

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rotation angle
ca: Angle de rotació

[ctx: PropertyDescription|]
en: Velocity of the center of mass
ca: Velocitat del centre de massa

[ctx: PropertyDescription|]
en: Angular velocity of the body
ca: Velocitat angular del cos

[ctx: PropertyName|]
en: angularVelocity
ca: velocitatAngular

[ctx: PropertyDescription|]
en: Acceleration of the center of mass
ca: Acceleració del centre de massa

[ctx: PropertyName|]
en: angularAcceleration
ca: acceleracióAngular

[ctx: PropertyDescription|]
en: Angular acceleration of the body
ca: Acceleració angular del cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Force that acts upon the body
ca: força que actua sobre el cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Torque that acts upon the body
ca: Parell motor que actua sobre el cos

[ctx: PropertyName|]
en: torque
ca: parell motor

[ctx: PropertyDescription|]
en: Total mass of the body
ca: Massa total del cos

[ctx: PropertyName|]
en: inertia
ca: inèrcia

[ctx: PropertyDescription|]
en: Inertia "tensor" of the body
ca: «Tensor» d'inèrcia del cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: angular momentum
ca: moment angular

[ctx: PropertyName|]
en: angularMomentum
ca: momentAngular

[ctx: ObjectClass|]
en: RigidBodyErrors
ca: ErrorsCosRígid

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for RigidBody
ca: Classe d'error per al cos rígid

[ctx: PropertyName|]
en: angleVariance
ca: variànciaAngle

[ctx: PropertyDescription|]
en: angle variance
ca: variància de l'angle

[ctx: PropertyName|]
en: angularVelocityVariance
ca: variànciaVelocitatAngular

[ctx: PropertyDescription|]
en: angularVelocity variance
ca: variància de la velocitat angular

[ctx: PropertyName|]
en: angularAccelerationVariance
ca: variànciaAcceleracióAngular

[ctx: PropertyDescription|]
en: angularAcceleration variance
ca: variància de l'acceleració angular

[ctx: PropertyDescription|]
en: torque variance
ca: variància del parell motor

[ctx: PropertyName|]
en: torqueVariance
ca: variànciaParellMotor

[ctx: PropertyName|]
en: inertiaVariance
ca: variànciaInèrcia

[ctx: PropertyDescription|]
en: inertia variance
ca: variància de la inèrcia

[ctx: PropertyName|]
en: angularMomentumVariance
ca: variànciaMomentAngular

[ctx: PropertyDescription|]
en: angular momentum variance
ca: variància del moment angular

[ctx: ObjectClass|]
en: Disk
ca: Disc

[ctx: ObjectDescription|]
en: Rigid disk
ca: Disc rígid

[ctx: PropertyDescription|]
en: Radius of the disk
ca: Radi del disc

[ctx: PropertyName|]
en: radius
ca: radi

[ctx: ObjectClass|]
en: BasePolygon
ca: PolígonBase

[ctx: ObjectDescription|]
en: Base polygon body
ca: Cos de polígon base

[ctx: ObjectClass|]
en: Box
ca: Quadre

[ctx: ObjectDescription|]
en: Rigid box
ca: Quadre rígid

[ctx: PropertyDescription|]
en: Size of the box
ca: Mida del quadre

[ctx: PropertyName|]
en: size
ca: mida

[ctx: ObjectClass|]
en: Polygon
ca: Polígon

[ctx: ObjectDescription|]
en: Rigid polygon body
ca: Cos poligonal rígid

[ctx: PropertyDescription|]
en: Vertex list
ca: Llista de vèrtexs

[ctx: PropertyName|]
en: vertices
ca: vèrtexs

[ctx: ObjectClass|]
en: SoftBodyParticle
ca: PartículaCosFlexible

[ctx: ObjectDescription|]
en: SoftBody particle
ca: Partícula del cos flexible

[ctx: ObjectClass|]
en: SoftBodySpring
ca: ElasticitatCosFlexible

[ctx: ObjectDescription|]
en: SoftBody spring
ca: Elasticitat del cos flexible

[ctx: ObjectClass|]
en: SoftBody
ca: CosFlexible

[ctx: ObjectDescription|]
en: Deformable SoftBody
ca: Cos flexible deformable

[ctx: PropertyDescription|]
en: Show internal items
ca: Mostra els elements interns

[ctx: PropertyName|]
en: showInternalItems
ca: mostraElementsInterns

[ctx: PropertyDescription|]
en: Angular momentum of the body
ca: Moment angular del cos

[ctx: PropertyName|]
en: borderParticleNames
ca: nomsPartículesVores

[ctx: PropertyDescription|]
en: Border particle names (temporal property)
ca: Nom de les partícules de les vores (propietat temporal)

[ctx: ObjectClass|]
en: Solver
ca: Solucionador

[ctx: ObjectDescription|]
en: Solver
ca: Solucionador

[ctx: PropertyDescription|]
en: Solver type
ca: Tipus de solucionador

[ctx: PropertyName|]
en: solverType
ca: tipusSolucionador

[ctx: PropertyDescription|]
en: Step size
ca: Mida del pas

[ctx: PropertyName|]
en: stepSize
ca: midaPas

[ctx: PropertyDescription|]
en: Allowed relative tolerance
ca: Permet tolerància relativa

[ctx: PropertyName|]
en: toleranceRel
ca: tolerànciaRel

[ctx: PropertyDescription|]
en: Count of dynamic variables
ca: Nombre de variables dinàmiques

[ctx: PropertyName|]
en: dimension
ca: dimensió

[ctx: PropertyDescription|]
en: Maximal local error ratio during last step
ca: Proporció màxima d'error local durant l'últim pas

[ctx: PropertyName|]
en: localErrorRatio
ca: proporcióErrorLocal

[ctx: ObjectClass|]
en: Spring
ca: Molla

[ctx: ObjectDescription|]
en: Massless spring which can be connected to bodies
ca: Molla sense massa que es pot connectar als cossos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rest length
ca: Longitud en repòs

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current length
ca: Longitud actual

[ctx: PropertyName|]
en: length
ca: longitud

[ctx: PropertyDescription|]
en: Stiffness
ca: Rigidesa

[ctx: PropertyName|]
en: stiffness
ca: rigidesa

[ctx: PropertyDescription|]
en: Damping
ca: Esmorteïment

[ctx: PropertyName|]
en: damping
ca: esmorteïment

[ctx: PropertyDescription|]
en: Spring tension force
ca: Força de tensió de la molla

[ctx: ObjectClass|]
en: SpringErrors
ca: ErrorsMolla

[ctx: ObjectDescription|]
en: Errors class for Spring
ca: Classes d'error per a la molla

[ctx: PropertyName|]
en: restLengthVariance
ca: variànciaLongitudRepòs

[ctx: PropertyDescription|]
en: Rest length variance
ca: Variància de la longitud en repòs

[ctx: PropertyName|]
en: lengthVariance
ca: variànciaLongitud

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current length variance
ca: Variància de la longitud actual

[ctx: PropertyName|]
en: stiffnessVariance
ca: variànciaRigidesa

[ctx: PropertyDescription|]
en: Stiffness variance
ca: Variància de la rigidesa

[ctx: PropertyName|]
en: dampingVariance
ca: variànciaEsmorteïment

[ctx: PropertyDescription|]
en: Damping variance
ca: Variància de l'esmorteïment

[ctx: PropertyName|]
en: localPosition1Variance
ca: variànciaPosicióLocal1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 1 variance
ca: variància de la posició local 1

[ctx: PropertyName|]
en: localPosition2Variance
ca: variànciaPosicióLocal2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position 2 variance
ca: variància de la posició local 2

[ctx: PropertyName|]
en: position1Variance
ca: variànciaPosició1

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position1 variance
ca: Variància de la posició 1

[ctx: PropertyName|]
en: position2Variance
ca: variànciaPosició2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Position2 variance
ca: Variància de la posició 2

[ctx: PropertyDescription|]
en: Spring tension force variance
ca: Variància de la força de tensió de la molla

[ctx: ObjectClass|]
en: NoteImage
ca: ImatgeNota

[ctx: ObjectDescription|]
en: NoteImage: an image embedded in Note
ca: ImatgeNota: una imatge incrustada a una nota

[ctx: PropertyDescription|]
en: Image data
ca: Dades de la imatge

[ctx: PropertyName|]
en: image
ca: imatge

[ctx: ObjectClass|]
en: NoteFormula
ca: FórmulaNota

[ctx: ObjectDescription|]
en: NoteFormula: a formula embedded in Note
ca: FórmulaNota: una fórmula incrustada a una nota

[ctx: PropertyDescription|]
en: Formula code
ca: Codi de la fórmula

[ctx: PropertyName|]
en: code
ca: codi

[ctx: ObjectClass|]
en: Note
ca: Nota

[ctx: ObjectDescription|]
en: Note: displays a textual note on the scene
ca: Nota: mostra una nota de text a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Note position on the scene
ca: Posició de la nota a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Note size on the scene
ca: Mida de la nota a l'escena

[ctx: ObjectClass|]
en: Graph
ca: Gràfica

[ctx: ObjectDescription|]
en: Graph: plots a graph of any properties
ca: Gràfica: dibuixa una gràfica de qualsevol propietat

[ctx: PropertyDescription|]
en: Graph position on the scene
ca: Posició de la gràfica a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Graph size on the scene
ca: Mida de la gràfica a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: X axis: object
ca: Eix X: objecte

[ctx: PropertyName|]
en: objectX
ca: objecteX

[ctx: PropertyDescription|]
en: X axis: object property
ca: Eix X: propietat de l'objecte

[ctx: PropertyName|]
en: propertyX
ca: PropietatX

[ctx: PropertyDescription|]
en: X axis: vector index
ca: Eix X: índex de vector

[ctx: PropertyName|]
en: indexX
ca: índexX

[ctx: PropertyDescription|]
en: Y axis: object
ca: Eix Y: objecte

[ctx: PropertyName|]
en: objectY
ca: objecteY

[ctx: PropertyDescription|]
en: Y axis: property
ca: Eix Y: propietat

[ctx: PropertyName|]
en: propertyY
ca: propietatY

[ctx: PropertyDescription|]
en: Y axis: vector index
ca: Eix Y: índex de vector

[ctx: PropertyName|]
en: indexY
ca: índexY

[ctx: PropertyDescription|]
en: Auto-limits along X axis
ca: Límits automàtics a tot el llarg de l'eix X

[ctx: PropertyName|]
en: autoLimitsX
ca: límitsAutoX

[ctx: PropertyDescription|]
en: Auto-limits along Y axis
ca: Límits automàtics a tot el llarg de l'eix Y

[ctx: PropertyName|]
en: autoLimitsY
ca: límitsAutoY

[ctx: PropertyDescription|]
en: Limits along X axis
ca: Límits a tot el llarg de l'eix X

[ctx: PropertyName|]
en: limitsX
ca: límitsX

[ctx: PropertyDescription|]
en: Limits along Y axis
ca: Límits a tot el llarg de l'eix Y

[ctx: PropertyName|]
en: limitsY
ca: límitsY

[ctx: PropertyDescription|]
en: Show points on the graph
ca: Mostra els punts a la gràfica

[ctx: PropertyName|]
en: showPoints
ca: mostraPunts

[ctx: PropertyDescription|]
en: Show lines on the graph
ca: Mostra les línies a la gràfica

[ctx: PropertyName|]
en: showLines
ca: mostraLínies

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current value
ca: Valor actual

[ctx: PropertyName|]
en: currentValue
ca: valorActual

[ctx: PropertyDescription|]
en: points
ca: punts

[ctx: PropertyName|]
en: points
ca: punts

[ctx: PropertyName|]
en: unitsX
ca: unitatsX

[ctx: PropertyName|]
en: Units along X axis
ca: Unitats a tot el llarg de l'eix X

[ctx: PropertyName|]
en: unitsY
ca: unitatsY

[ctx: PropertyName|]
en: Units along Y axis
ca: Unitats a tot el llarg de l'eix Y

[ctx: ObjectClass|]
en: Meter
ca: Mesurador

[ctx: ObjectDescription|]
en: Meter: displays any property on the scene
ca: Mesurador: mostra qualsevol propietat a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Meter position on the scene
ca: Posició del mesurador a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Meter size on the scene
ca: Mida del mesurador a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Observed object
ca: Objecte observat

[ctx: PropertyName|]
en: object
ca: objecte

[ctx: PropertyDescription|]
en: Observed property
ca: Propietat observada

[ctx: PropertyName|]
en: property
ca: propietat

[ctx: PropertyDescription|]
en: Vector index
ca: Índex de vector

[ctx: PropertyName|]
en: index
ca: índex

[ctx: PropertyDescription|]
en: Display digits
ca: Mostra els dígits

[ctx: PropertyName|]
en: digits
ca: dígits

[ctx: PropertyDescription|]
en: Value
ca: Valor

[ctx: PropertyName|]
en: value
ca: valor

[ctx: PropertyDescription|]
en: Units of measured property
ca: Unitats de la propietat mesurada

[ctx: PropertyName|]
en: units
ca: unitats

[ctx: ObjectClass|]
en: Controller
ca: Controlador

[ctx: ObjectDescription|]
en: Controller: allows to easily control any property
ca: Controlador: permet controlar fàcilment qualsevol propietat

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controller position on the scene
ca: Posició del controlador a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controller size on the scene
ca: Mida del controlador a l'escena

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controlled object
ca: Objecte controlat

[ctx: PropertyDescription|]
en: Controlled property
ca: Propietat controlada

[ctx: PropertyDescription|]
en: Limits
ca: Límits

[ctx: PropertyName|]
en: limits
ca: límits

[ctx: PropertyName|]
en: increaseShortcut
ca: dreceraAugmenta

[ctx: PropertyDescription|]
en: Shortcut to increase the value
ca: Drecera per a augmentar el valor

[ctx: PropertyName|]
en: decreaseShortcut
ca: dreceraRedueix

[ctx: PropertyDescription|]
en: Shortcut to decrease the value
ca: Drecera per a reduir el valor

[ctx: PropertyDescription|]
en: Increment value
ca: Incrementa el valor

[ctx: PropertyName|]
en: increment
ca: Increment

[ctx: PropertyDescription|]
en: Units of controlled property
ca: Unitats de la propietat controlada

[ctx: ObjectClass|]
en: Tracer
ca: Traçador

[ctx: ObjectDescription|]
en: Tracer: traces trajectory of a point on a body
ca: Traçador: traça la trajectòria d'un punt d'un cos

[ctx: PropertyDescription|]
en: Traced body
ca: Cos traçat

[ctx: PropertyDescription|]
en: Local position
ca: Posició local

[ctx: ObjectClass|]
en: Tool
ca: Eina

[ctx: ObjectDescription|]
en: Tool
ca: Eina

[ctx: ObjectClass|]
en: World
ca: Món

[ctx: ObjectDescription|]
en: World
ca: Món

[ctx: PropertyDescription|]
en: Current time
ca: Hora actual

[ctx: PropertyName|]
en: time
ca: temps

[ctx: PropertyDescription|]
en: Simulation speed scale
ca: Escala de la velocitat de la simulació

[ctx: PropertyName|]
en: timeScale
ca: escalaTemps

[ctx: PropertyName|]
en: errorsCalculation
ca: càlculErrors

[ctx: PropertyDescription|]
en: Enable global error calculation
ca: Activa el càlcul global d'errors

[ctx: QObject|]
en: The file is not a StepCoreXML file.
ca: El fitxer no és del tipus StepCoreXML.

[ctx: QObject|]
en: Unknown item type "%1"
ca: El tipus d'element «%1» és desconegut

[ctx: QObject|]
en: Unknown solver type "%1"
ca: El tipus de solucionador «%1» és desconegut

[ctx: QObject|]
en: Unknown collisionSolver type "%1"
ca: El tipus de solucionador de col·lisions «%1» és desconegut

[ctx: QObject|]
en: Unknown constraint solver type "%1"
ca: No es coneix el tipus de solucionador de restriccions «%1»

[ctx: QObject|]
en: Wrong ID attribute value for %1
ca: El valor de l'atribut ID de %1 no és vàlid

[ctx: QObject|]
en: Non-unique ID attribute value for %1
ca: El valor de l'atribut ID de %1 no és únic

[ctx: QObject|]
en: Property "%1" of "%2" has illegal value
ca: La propietat «%1» de «%2» té un valor il·legal

[ctx: QObject|]
en: File is not writable.
ca: No es pot escriure al fitxer.
