subtitlecomposer - en to bg translation catalogue (419 entries)

en: Go to Line
bg: Отиване на реплика

en: &Go to line:
bg: &Отиване на реплика:

en: Maximize Durations
bg: Максимизиране на продължителност

en: Unbreak Lines
bg: Събиране редовете на репликите

en: Simplify Spaces
bg: Опростяване на интервалите

en: Open Video
bg: Отваряне на видео

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: Untitled Translation
bg: Неозаглавен превод

en: Pause
bg: Пауза

en: Play
bg: Изпълнение

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
bg[0]: Обход назад с 1 секунда
bg[1]: Обход назад с %1 секунди

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
bg[0]: Обход напред с 1 секунда
bg[1]: Обход напред с %1 секунди

en: Exit the application
bg: Изход от програмата

en: Configure Subtitle Composer
bg: Настройване на Subtitle Composer

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
bg: Нов

en: Create an empty subtitle
bg: Създаване на празни субтитри

en: Open subtitle file
bg: Отваряне на файл със субтитри

en: Reload As...
bg: Презареждане като...

en: Reload opened file with a different encoding
bg: Презареждане на отворен файл с разбична кодировка

en: Save
bg: Запазване

en: Save opened subtitle
bg: Запазване на отворени субтитри

en: Save As...
bg: Запазване като...

en: Save opened subtitle with different settings
bg: Запазване на отворени субтитри с различни настройки

en: Close
bg: Затваряне

en: Close opened subtitle
bg: Затваряне на отворени субтитри

en: New Translation
bg: Нов превод

en: Create an empty translation subtitle
bg: Създаване на празен преводен файл за субтитри

en: Open Translation...
bg: Отваряне на превод...

en: Open translation subtitle file
bg: Отваряне на преводен файл със субтитри

en: Reload Translation As...
bg: Презареждане на превода като...

en: Reload opened translation file with a different encoding
bg: Презареждане на отворен файл с различна кодировка

en: Open &Recent Translation
bg: Отваряне &скорошен превод

en: Save Translation
bg: Запазване на превод

en: Save opened translation subtitle
bg: Запазване на отворени преводни субтитри

en: Save Translation As...
bg: Запазване на превод като...

en: Save opened translation subtitle with different settings
bg: Запазване на отворени преводни субтитри с различни настройки

en: Close Translation
bg: Затваряне на превод

en: Close opened translation subtitle
bg: Затваряне на отворени преводни субтитри

en: Split Subtitle...
bg: Разделяне на субтитри...

en: Split the opened subtitle in two parts
bg: Разделяне на отворените субтитри на две части

en: Join Subtitles...
bg: Присъединяване на субтитри...

en: Append to the opened subtitle another one
bg: Добавяне към отворените субтитри на други

en: Insert Before
bg: Вмъкване преди

en: Insert empty line before current one
bg: Вмъкване на празна реплика преди текущата

en: Insert After
bg: Вмъкване след

en: Insert empty line after current one
bg: Вмъкване на празна реплика след текущата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
bg: Премахване

en: Remove selected lines
bg: Премахване на избрани реплики

en: Split Lines
bg: Обособяване на реплики

en: Split selected lines
bg: Обособяване на избрани реплики

en: Join Lines
bg: Събиране на реплики

en: Join selected lines
bg: Присъединяване на избрани реплики

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Select all lines
bg: Избиране на всички реплики

en: Go to Line...
bg: Отиване на реплика...

en: Go to specified line
bg: Отиване на посочена реплика

en: Find...
bg: Търсене...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
bg: Търсене на съществуващи низове или регулярни изрази

en: Find Next
bg: Търсене на следващ

en: Find next occurrence of string or regular expression
bg: Търсене на следващ съществуващ низ или регулярен израз

en: Find Previous
bg: Търсене на предишен

en: Find previous occurrence of string or regular expression
bg: Търсене на предишен съществуващ низ или регулярен израз

en: Replace...
bg: Замяна...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
bg: Замяна на съществуващи низове или регулярни изрази

en: Retrocede current line
bg: Изтегляне на текущата реплика

en: Makes the line before the current one active
bg: Прави активна репликата преди текущата

en: Advance current line
bg: Изместване напред на текущата реплика

en: Makes the line after the current one active
bg: Прави активна репликата след текущата

en: Spelling...
bg: Проверка на правописа...

en: Check lines spelling
bg: Проверка на правописа на репликите

en: Toggle Mark
bg: Маркиране

en: Toggle Bold
bg: Включване на получер

en: Toggle selected lines bold attribute
bg: Включване на получер за избраните реплики

en: Toggle Italic
bg: Включване на курсив

en: Toggle selected lines italic attribute
bg: Включване на курсив за избраните реплики

en: Toggle Underline
bg: Включване на подчертаване

en: Toggle selected lines underline attribute
bg: Включване на подчертаване за избраните реплики

en: Toggle Strike Through
bg: Включване на зачертаване

en: Toggle selected lines strike through attribute
bg: Включване на зачертаване за избраните реплики

en: Change Text Color
bg: Промяна на цвета на текста

en: Change text color of selected lines
bg: Промяна цвета на избраните реплики

en: Shift...
bg: Изместване...

en: Shift lines an specified amount of time
bg: Изместване на репликите със даден период от време

en: Adjust...
bg: Нагаждане...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
bg: Линейно нагаждане на всички реплики към зададен интервал

en: Change Frame Rate...
bg: Промяна на кадри в секунда...

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
bg: Преработване на времената на репликите, като се реинтерпретират кадрите в секунда

en: Enforce Duration Limits...
bg: Налагане на ограничения за продължителността...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
bg: Налагане на ограничения за минималната и/или максималната продължителност

en: Set Automatic Durations...
bg: Задаване на автоматична продължителност...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
bg: Задаване на продължителност на репликите на базата на букви, думи и нов ред в репликите

en: Maximize Durations...
bg: Максимизиране на продължителностите

en: Extend lines durations up to their next lines show time
bg: Удължаване на продължителността на репликите до времето за показване на следваща реплика

en: Fix Overlapping Times...
bg: Поправяне на презастъпващи се времена...

en: Fix lines overlapping times
bg: Поправка на презастъпващи се времена на репликите

en: Synchronize with Subtitle...
bg: Синхронизиране със субтитри...

en: Copy timing information from another subtitle
bg: Копиране на информацията за времената на репликите от други субтитри

en: Break Lines...
bg: Нов ред в репликите...

en: Automatically set line breaks
bg: Задаване на автоматичен нов ред в репликите

en: Unbreak Lines...
bg: Събиране редовете на репликите...

en: Remove line breaks from lines
bg: Премахване новите редове от репликите

en: Simplify Spaces...
bg: Опростяване на интервалите...

en: Remove unneeded spaces from lines
bg: Премахване на ненужни интервали (и повтарящи се символи) от репликите

en: Change Case...
bg: Промяна на регистъра на буквите...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
bg: Промяна на регистъра на репликите до горен, долен, заглавен или "изречение"

en: Fix Punctuation...
bg: Поправяне на пунктуация...

en: Fix punctuation errors in lines
bg: Поправяне на пунктуационни грешки в репликите

en: Translate...
bg: Превод...

en: Translate lines texts using Google services
bg: Превод на текста на репликите с помощта на Google

en: Edit Line in Place
bg: Редактиране на репликата на място

en: Edit current line text in place
bg: Редактиране на текста на текущата реплика на място

en: Open Video...
bg: Отваряне на видео...

en: Open video file
bg: Отваряне на видео файл

en: Open &Recent Video
bg: Отваряне &скорошно видео

en: Close Video
bg: Затваряне на видео

en: Close video file
bg: Затваряне на видео файл

en: Full Screen Mode
bg: Пълноекранен режим на работа

en: Toggle full screen mode
bg: Включване/изключване на пълноекранен режим на работа

en: Stop
bg: Стоп

en: Stop video playback
bg: Спиране на изпълнение на видео

en: Toggle video playing/paused
bg: Включване/изключване на видео изпълнение/пауза

en: Seek to previous subtitle line show time
bg: Обход до времето за показване на предишната реплика в субтитрите

en: Seek to next subtitle line show time
bg: Обход до времето за показване на следващата реплика в субтитрите

en: Set current line show time to video position
bg: Задаване на времето за показване на текущата реплика в момент от изпълнението на видео файла

en: Set current line hide time to video position
bg: Задаване на времето за скриване на текущата реплика в момент от изпълнението на видео файла

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
bg: Задаване времето за показване на текущата реплика към позицията във видеото с изместване на всички останали реплики

en: Current Line Follows Video
bg: Текущата реплика винаги следва видеото

en: Make current line follow the playing video position
bg: Текущата реплика ще се променя заедно с изпълнението на видеото

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
bg: Заглушаване

en: Enable/disable playback sound
bg: Включване/изключване на звука

en: Increase Volume
bg: Увеличаване на звука

en: Increase volume by 5%
bg: Увеличаване на звука с 5%

en: Decrease Volume
bg: Намаляване на звука

en: Decrease volume by 5%
bg: Намаляване на звука с 5%

en: Audio Streams
bg: Аудио канали

en: Select active audio stream
bg: Избиране на активен аудио канал

en: Increase Font Size
bg: Увеличаване кегела на шрифта

en: Increase subtitles font size by 1 point
bg: Увеличаване на размера на шрифта с единица

en: Decrease Font Size
bg: Намаляване на кегела на шрифта

en: Decrease subtitles font size by 1 point
bg: Намаляване на размера на шрифта с единица

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
bg: Управление на скриптовете...

en: Manage user scripts
bg: Управление на потребителски скриптове

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Media Files
bg: Медийни файлове

en: Video Files
bg: Видео файлове

en: Audio Files
bg: Аудио файлове

en: The requested action would make the subtitle and its translation share the same file, possibly resulting in loss of information when saving.
    Are you sure you want to continue?
bg: Действието ще обедини в един файл оригинала и превода на субтитрите, като при запазването е възможна загуба на информация.
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Conflicting Subtitle Files
bg: Конфликт между файловете със субтитри

en: Open Subtitle
bg: Отваряне на субтитри

en: <qt>Could not parse the subtitle file.<br/>This may have been caused by usage of the wrong encoding.</qt>
bg: <qt>Неуспех при синтактичния разбор на файла със субтитри.<br/>Възможно е това да се дължи на грешна кодировка.</qt>

en: There was an error saving the subtitle.
bg: При запазването на субтитрите възникна грешка.

en: Save Subtitle
bg: Запазване на субтитри

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
bg: Отворените преводни субтитри имат незапазени промени
    Желаете ли да ги запазите?

en: Close Translation Subtitle
bg: Затваряне на преводни субтитри

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
bg: Отворените субтитри имат незапазени промени
    Желаете ли да ги запазите?

en: Close Subtitle
bg: Затваряне на субтитри

en: Open Translation Subtitle
bg: Отваряне на преводни субтитри

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
bg: Оригинал

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
bg: Превод

en: There was an error saving the translation subtitle.
bg: При запазването на преводните субтитри възникна грешка.

en: Save Translation Subtitle
bg: Запазване на преводни субтитри

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
bg: разделяне

en: Could not write the split subtitle file.
bg: Неуспех при записа на разделен файл със субтитри.

en: Could not write the split subtitle translation file.
bg: Неуспех при запазването на разделен преводен файл със субтитри.

en: Could not read the subtitle file to append.
bg: Неуспех при зареждането на файла със субтитри за добавяне.

en: The specified time does not split the subtitles.
bg: Указаното време не разделя субтитрите.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split part was saved as %1.
bg: Неуспех при отварянето на нов прозорец на Subtitle Composer.
    Разделената част е запазена като %1.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split parts were saved as %1 and %2.
bg: Неуспех при отварянето на нов прозорец на Subtitle Composer.
    Разделените части са запазени като %1 и %2.

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
bg: Отправните субтитри трябва да имат повече от една реплика.

en: Could not parse the reference subtitle file.
bg: Неуспех при синтактичния разбор на отправните субтитри.

[ctx: @title General settings]
en: General
bg: Общи

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: Spelling Settings
bg: Настройване на правописа

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
bg: Текстове

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
bg:  знака

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
bg: Максимален брой знаци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
bg: Максимален брой редове на реплика:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
bg: Максимална продължителност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
bg: Минимална продължителност:

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
bg: Автоматично изчистване на поправените грешки

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
bg: <p>Ах, чудна българска земьо,<br/>полюшвай цъфтящи жита!</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
bg: Показване на редактируема контрола за позиция

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
bg: Усилване на звука

en: Set Primary Data
bg: Задаване на основни данни

en: Clear Primary Text Data
bg: Изчистване на основни текстови данни

en: Set Secondary Data
bg: Задаване на второстепенни данни

en: Clear Secondary Text Data
bg: Изчистване на вторични текстови данни

en: Change Frame Rate
bg: Промяна на кадри в секунда

en: Insert Line
bg: Вмъкване на реплика

en: Remove Lines
bg: Премахване на реплики

en: Shift Lines
bg: Преместване на реплики

en: Adjust Lines
bg: Нагаждане на реплики

en: Sort
bg: Сортиране

en: Enforce Duration Limits
bg: Налагане на лимит за продължителност

en: Set Automatic Durations
bg: Задаване на автоматична продължителност

en: Fix Overlapping Times
bg: Поправяне на презастъпващи се времена

en: Fix Lines Punctuation
bg: Поправяне на пунктуация в репликите

en: Lower Case
bg: Малки букви

en: Upper Case
bg: Големи букви

en: Title Case
bg: Заглавни букви

en: Sentence Case
bg: Изречение

en: Break Lines
bg: Нов ред в репликите

en: Synchronize Subtitles
bg: Синхронизиране на субтитри

en: Join Subtitles
bg: Присъединяване на субтитри

en: Split Subtitles
bg: Разделяне на субтитри

en: Toggle Lines Style
bg: Включване стила на репликите

en: Change Lines Text Color
bg: Промяна на цвета на репликите

en: Set Lines Mark
bg: Задаване маркировка на репликите

en: Clear Lines Mark
bg: Изчистване маркировка на репликите

en: Toggle Lines Mark
bg: Включване маркировка на репликите

en: Check Lines Errors
bg: Проверка за грешки по репликите

en: Empty text
bg: Празен текст

en: Too many characters
bg: Прекалено много знаци

en: Too many lines
bg: Прекалено много реплики

en: Unnecessary white space
bg: Ненужни интервали (или повтарящи се знаци)

en: Unnecessary dash
bg: Ненужно късо тире

en: Capital letter after continuation ellipsis
bg: Главна буква след изпуснат текст

en: Too long duration per character
bg: Прекалено голяма продължителност към знак

en: Too short duration per character
bg: Прекалено кратка продължителност към знак

en: Too long duration
bg: Прекалено дълга продължителност

en: Too short duration
bg: Прекалено кратка продължителност

en: Overlapping times
bg: Презастъпващи се времена

en: Untranslated text
bg: Непреведен текст

en: User mark
bg: Потребителска маркировка

en: Has no primary text.
bg: Няма оригинален текст.

en: Has no translation text.
bg: Няма преводен текст.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
bg[0]: В оригиналния текст има прекалено много знаци (1 знак).
bg[1]: В оригиналния текст има прекалено много знаци (%1 знаци).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
bg[0]: В преводния текст има прекалено много знаци (1 знак).
bg[1]: В преводния текст има прекалено много знаци (%1 знаци).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
bg[0]: В оригиналния текст има прекалено много реплики (1 реплика).
bg[1]: В оригиналния текст има прекалено много реплики (%1 реплики).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
bg[0]: В преводния текст има прекалено много реплики (1 реплика).
bg[1]: В преводния текст има прекалено много реплики (%1 реплики).

en: Has unnecessary spaces in primary text.
bg: В оригиналния текст има ненужни интервали (или повтарящи се знаци).

en: Has unnecessary spaces in translation text.
bg: В преводния текст има ненужни интервали (или повтарящи се знаци).

en: Has unnecessary dash in primary text.
bg: В оригиналния текст има ненужно тире.

en: Has unnecessary dash in translation text.
bg: В преводния текст има ненужно тире.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
bg: В оригиналния текст има главна буква след изпуснат текст.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
bg: В преводния текст има главна буква след изпуснат текст.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
bg[0]: В оригиналния текст има прекалено дълга продължителност на знак (1 мсек/знак).
bg[1]: В оригиналния текст има прекалено дълга продължителност на знак (%1 мсек/знак).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
bg[0]: В преводния текст има прекалено дълга продължителност на знак (1 мсек/знак).
bg[1]: В преводния текст има прекалено дълга продължителност на знак (%1 мсек/знак).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
bg[0]: В оригиналния текст има прекалено кратка продължителност на знак (1 мсек/знак).
bg[1]: В оригиналния текст има прекалено кратка продължителност на знак (%1 мсек/знак).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
bg[0]: В преводния текст има прекалено кратка продължителност на знак (1 мсек/знак).
bg[1]: В преводния текст има прекалено кратка продължителност на знак (%1 мсек/знак).

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
bg[0]: Прекалено дълга продължителност (1 мсек).
bg[1]: Прекалено дълга продължителност (%1 мсек).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
bg[0]: Прекалено кратка продължителност (1 мсек).
bg[1]: Прекалено кратка продължителност (%1 мсек).

en: Overlaps with next line.
bg: Презастъпва се със следваща реплика

en: Has untranslated text.
bg: Има непреведен текст

en: Has user mark.
bg: Има потребителска маркировка

en: Set Line Show Time
bg: Задаване време за показване на репликата

en: Set Line Hide Time
bg: Задаване време за скриване на репликата

en: Set Line Times
bg: Задаване на времена на репликите

en: Shift Line Times
bg: Изместване на времена на репликите

en: Adjust Line Times
bg: Нагаждане на времена на репликите

en: Set Frame Rate
bg: Задаване на кадри в секунда

en: Insert Lines
bg: Вмъкване на реплики

en: Move Line
bg: Преместване на реплика

en: Swap Texts
bg: Размяна на текстове

en: Set Line Text
bg: Задаване текст за реплика

en: Set Line Secondary Text
bg: Задаване на преводен текст на реплика

en: Set Line Errors
bg: Задаване грешки за репликата

en: Target >>
bg: Цел >>

en: Target <<
bg: Цел <<

en: All lines
bg: Всички реплики

en: Selected lines
bg: Маркирани реплики

en: All lines from first selected
bg: Всички реплики от първата избрана

en: All lines up to last selected
bg: Всички реплики до последната избрана

en: Both subtitles
bg: И двата файла със субтитри

en: Primary subtitle
bg: Оригинални субтитри

en: Translation subtitle
bg: Преводни субтитри

en: Adjust
bg: Нагаждане

[ctx: @title:group]
en: New Times
bg: Нови времена

en: First spoken line:
bg: Първа произнесена реплика:

en: Last spoken line:
bg: Последна произнесена реплика:

[ctx: @title:group]
en: Settings
bg: Настройки

en: Milliseconds per line:
bg: Милисекунди на реплика:

en: Milliseconds per word:
bg: Милисекунди на дума:

en: Milliseconds per character:
bg: Милисекунди на знак:

en: Prevent overlapping
bg: Предотвратяване на презастъпването

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
bg: Калкулация на продължителността

en: Use primary text
bg: Използване на оригиналния текст

en: Use translation text
bg: Използване на преводния текст

en: Calculate both and use maximum
bg: Изчисляване и на двете и използване на максималното

en: Current frame rate:
bg: Текущи кадри в секунда:

en: New frame rate:
bg: Нови кадри в секунда:

en: Change Case
bg: Промяна на регистъра на буквите

[ctx: @title:group]
en: Change To
bg: Промяна до

en: Lower case
bg: Долен регистър

en: Upper case
bg: Горен регистър

en: Title case
bg: Заглавен регистър

en: Sentence case
bg: Изречение

en: Convert to lower case first
bg: Конвертиране първо до долен регистър

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
bg: Минимална продължителност

en: Expand duration to:
bg: Разширяване на продължителността до:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
bg: Максимална продължителност

en: Shrink duration to:
bg: Смаляване на продължителността до:

en:  msecs
bg:  милисекунди

en: Minimum interval between lines:
bg: Минимално време между репликите:

en: Fix Punctuation
bg: Поправяне на пунктуация

en: Fix and cleanup spaces
bg: Поправяне и почистване на интервалите

en: Fix quotes and double quotes
bg: Поправяне на единичните и двойните кавички

en: Fix English 'I' pronoun
bg: Поправяне на местоимението "I" в английския

en: Insert Line Before Current
bg: Вмъкване на реплика преди текущата

en: Insert Line After Current
bg: Вмъкване на реплика след текущата

en: Insert Into
bg: Вмъкване в

en: Shift subtitle forwards before append
bg: Изместване на субтитрите напред преди добавянето

en: Set from video length
bg: Задаване въз основа на дължината на видеото

en: Remove Selected Lines
bg: Премахване на избраните реплики

en: Remove From
bg: Премахване от

en: Path:
bg: Път:

en: Select subtitle
bg: Избиране на субтитри

en: Subtitle
bg: Субтитри

[ctx: @title:group]
en: Shifting
bg: Изместване

en: Forwards (+)
bg: Напред (+)

en: Backwards (−)
bg: Назад (−)

en: Minimum length for line break:
bg: Минимална дължина за нов ред в реплика:

en: Split Subtitle
bg: Разделяне на субтитрите

en: Split time:
bg: Време за разделяне:

en: Shift new part backwards after split
bg: Изместване на новата част назад след разделянето

en: Synchronize with Subtitle
bg: Синхронизиране със субтитри

en: Reference Subtitle
bg: Отправни субтитри

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
bg: Режим на синхронизиране

en: Adjust to reference's first and last lines
bg: Нагаждане към първата и последната реплика на отправните субтитри

en: Copy timing information from reference line by line
bg: Копиране на информацията за времената от отправните субтитри реплика по реплика

en: Find Error
bg: Търсене на грешка

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
bg: РазниРазни

en: Clear other errors
bg: Изчистване на другите грешки

en: Clear user marks
bg: Изчистване на потребителската маркировка

en: Available errors
bg: Налични грешки

en: Select None
bg: Изключване на всички

en: <b>Show</b>
bg: <b>Показване</b>

en: <b>Hide</b>
bg: <b>Скриване</b>

en: <b>Duration</b>
bg: <b>Продължителност</b>

en: No current line
bg: Няма текуща реплика

en: <b>Position</b>
bg: <b>Позиция</b>

en: <b>Length</b>
bg: <b>Дължина</b>

en: <b>FPS</b>
bg: <b>Кадри в секунда</b>

en: <qt>There was an error opening media file %1.</qt>
bg: <qt>Възникна грешка при отварянето на медийния файл %1.</qt>

en: <i>Unknown</i>
bg: <b>Неизвестно</b>

en: Unexpected error when playing file.
bg: Неочаквана грешка при просвирването на файла.

en: Error Playing File
bg: Грешко при просвирването на файла

en: <b>Observations:</b>
bg: <b>Засечено:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
bg: №

[ctx: @title:column]
en: Show Time
bg: Време за показване

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
bg: Време за скриване

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
bg: Текст

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
bg: Превод

en: Styles
bg: Стилове

en: Times
bg: Времена

en: Errors
bg: Грешки

en: Cut
bg: Изрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
bg: Получер

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
bg: Курсив

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
bg: Подчертан

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
bg: Зачертан

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Set Current Line Show Time
bg: Задаване на времето за показване на текущата реплика

en: Set Current Line Hide Time
bg: Задаване на времето за скриване на текущата реплика

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: A KDE subtitle editor.
bg: Редактор на субтитри за KDE

en: Information
bg: Информация

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Error
bg: Грешка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
bg: Редактиране

en: Create New Script
bg: Създаване на нов скрипт

en: Script name:
bg: Име на скрипта:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
bg: Възникна грешка при създаването на файла <b>%1</b>.

en: Select Existing Script
bg: Избиране на съществуващ скрипт

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
bg: За да продължите трябва да въведете неизползвано име.
    Желаете ли да въведете друго име?

en: Name Already Used
bg: Името вече е в употреба

en: Rename Script
bg: Преименуване на скрипт

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
bg: Възникна грешка при отварянето на файла <b>%1</b>.

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
bg: Възникна грешка при копирането на файла в <b>%1</b>.

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
bg: Наистина ли искате да изпратите файла <b>%1</b> в кошчето?

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
bg: Възникна грешка при премахването на файла <b>%1</b>.

en: Could not launch external editor.
bg: Неуспех при зареждането на външен редактор.

en: Error Running Script
bg: Грешка в работата на скрипта

en: Tools
bg: Инструменти

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
bg: Управител на скриптовете

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
bg: Създава нов скриптов файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
bg: Създаване...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
bg: Копира съществуващ скрипт от дадено местоположение.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
bg: Добавяне...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
bg: Изпращане на избрания скрипт в кошчето.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
bg: Отваряне на избрания скрипт с външен редактор.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
bg: Изпълняване на избрания скрипт.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
bg: Стартиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
bg: Презарежда списъка с инсталирани скриптове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
bg: Опресняване

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редакция

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
bg: &Текст

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
bg: &Стилове

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
bg: &Времена

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
bg: &Грешки

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
bg: &Видео

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
bg: Лента с инструменти за редактиране

en: Translate
bg: Превод

en: Find In
bg: Търесене в

en: No instances of '%1' found!
bg: Беше открито наличието на '%1'!

en: Find
bg: Търсене

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
bg: Краят на субтитрите е достигнат.
    Продължаване от началото

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
bg: Началото на избраната област беше достигнато.
    Започване отначало?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
bg: Началото на субтитри е достигнато.
    Продължаване от края?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
bg: Краят на на избраната област беше достигнат.
    Започване отначало?

en: Find/Replace In
bg: Търсене/Замяна в

en: Replace
bg: Замяна

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: Audio Stream #%1
bg: Аудио канал №%1

en: Suggestions
bg: Предложения

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Add to Dictionary
bg: Добавяне към речник

en: No suggestions
bg: Няма предложения

en: Delete
bg: Изтриване

en: Check Spelling...
bg: Проверка на правописа...

en: Auto Spell Check
bg: Автоматична проверка на правописа

en: Allow Tabulations
bg: Позволяване на табулации
