subtitlecomposer - en to ca translation catalogue (732 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
ca: Predeterminada: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
ca: Actual: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
ca: Detecta automàticament

en: Go to Line
ca: Ves a la línia

en: &Go to line:
ca: &Ves a la línia:

en: Maximize Durations
ca: Maximitza les durades

en: Unbreak Lines
ca: Elimina els salts de línia

en: Simplify Spaces
ca: Simplifica els espais

en: Open Video
ca: Obre un vídeo

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Untitled Translation
ca: Traducció sense títol

en: Pause
ca: Pausa

en: Play
ca: Reprodueix

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
ca[0]: Cerca cap enrere 1 segon
ca[1]: Cerca cap enrere %1 segons

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
ca[0]: Cerca cap endavant 1 segon
ca[1]: Cerca cap endavant %1 segons

en: Shift %2%1 millisecond | Shift %2%1 milliseconds
ca[0]: Desplaçament d'%2%1 mil·lisegon
ca[1]: Desplaçament de %2%1 mil·lisegons

en: Shift selected lines %2%1 millisecond | Shift selected lines %2%1 milliseconds
ca[0]: Desplaça les línies seleccionades %2%1 mil·lisegon
ca[1]: Desplaça les línies seleccionades %2%1 mil·lisegons

en: Exit the application
ca: Surt de l'aplicació

en: Configure Subtitle Composer
ca: Configura el Subtitle Composer

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
ca: Nou

en: Create an empty subtitle
ca: Crea uns subtítols nous

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
ca: Obre els subtítols...

en: Open subtitle file
ca: Obre un fitxer de subtítols

en: Reload As...
ca: Torna a carregar com a...

en: Reload opened file with a different encoding
ca: Torna a carregar el fitxer obert amb una codificació diferent

[ctx: @action:inmenu Open rencently used subtitle file]
en: Open &Recent Subtitle
ca: Obre els subtítols &recents

en: Save
ca: Desa

en: Save opened subtitle
ca: Desa els subtítols oberts

en: Save As...
ca: Desa com a...

en: Save opened subtitle with different settings
ca: Desa els subtítols oberts amb una configuració diferent

en: Close
ca: Tanca

en: Close opened subtitle
ca: Tanca els subtítols oberts

en: New Translation
ca: Traducció nova

en: Create an empty translation subtitle
ca: Crea una traducció nova dels subtítols

en: Open Translation...
ca: Obre una traducció...

en: Open translation subtitle file
ca: Obre un fitxer de traducció dels subtítols

en: Reload Translation As...
ca: Torna a carregar la traducció com a...

en: Reload opened translation file with a different encoding
ca: Torna a carregar el fitxer de traduccions obert amb una codificació diferent

en: Open &Recent Translation
ca: Obre una traducció &recent

en: Save Translation
ca: Desa la traducció

en: Save opened translation subtitle
ca: Desa la traducció oberta dels subtítols

en: Save Translation As...
ca: Desa la traducció com a...

en: Save opened translation subtitle with different settings
ca: Desa la traducció dels subtítols oberts amb una configuració diferent

en: Close Translation
ca: Tanca la traducció

en: Close opened translation subtitle
ca: Tanca la traducció dels subtítols oberts

en: Split Subtitle...
ca: Divideix els subtítols...

en: Split the opened subtitle in two parts
ca: Divideix els subtítols oberts en dues parts

en: Join Subtitles...
ca: Uneix els subtítols...

en: Append to the opened subtitle another one
ca: Afegeix al subtítol obert un altre subtítol

en: Insert Before
ca: Insereix abans

en: Insert empty line before current one
ca: Insereix una línia buida abans de l'actual

en: Insert After
ca: Insereix després

en: Insert empty line after current one
ca: Insereix una línia buida després de l'actual

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
ca: Elimina

en: Remove selected lines
ca: Elimina les línies seleccionades

en: Split Lines
ca: Divideix les línies

en: Split selected lines
ca: Divideix les línies seleccionades

en: Join Lines
ca: Uneix les línies

en: Join selected lines
ca: Uneix les línies seleccionades

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select all lines
ca: Selecciona totes les línies

en: Go to Line...
ca: Ves a la línia...

en: Go to specified line
ca: Va a la línia especificada

en: Find...
ca: Cerca...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
ca: Cerca les ocurrències de les cadenes o expressions regulars

en: Find Next
ca: Cerca la següent

en: Find next occurrence of string or regular expression
ca: Cerca l'ocurrència següent de la cadena o expressió regular

en: Find Previous
ca: Cerca l'anterior

en: Find previous occurrence of string or regular expression
ca: Cerca l'ocurrència anterior de la cadena o expressió regular

en: Replace...
ca: Substitueix...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
ca: Substitueix les ocurrències de les cadenes o expressions regulars

en: Retrocede current line
ca: Fes retrocedir la línia actual

en: Makes the line before the current one active
ca: Fes que la línia anterior a l'actual sigui l'activa

en: Advance current line
ca: Fes avançar la línia actual

en: Makes the line after the current one active
ca: Fes que la línia després a l'actual sigui l'activa

en: Detect Errors...
ca: Detecta els errors...

en: Detect errors in the current subtitle
ca: Detecta els errors en el subtítol actual

en: Clear Errors/Marks
ca: Neteja els errors/marques

en: Clear detected errors and marks in the current subtitle
ca: Neteja els errors i marques detectades en el subtítol actual

en: Select Next Error/Mark
ca: Selecciona l'error/marca següent

en: Select next line with error or mark
ca: Selecciona la línia següent on s'ha especificat algun error o marca

en: Select Previous Error/Mark
ca: Selecciona l'error/marca anterior

en: Select previous line with error or mark
ca: Selecciona la línia anterior on s'ha especificat algun error o marca

en: Spelling...
ca: Ortografia...

en: Check lines spelling
ca: Verifica l'ortografia a les línies

en: Toggle Mark
ca: Commuta la marca

en: Toggle mark on selected lines
ca: Commuta la marca a les línies seleccionades

en: Toggle Bold
ca: Commuta a negreta

en: Toggle selected lines bold attribute
ca: Commuta l'atribut de negreta a les línies seleccionades

en: Toggle Italic
ca: Commuta a cursiva

en: Toggle selected lines italic attribute
ca: Commuta l'atribut de cursiva a les línies seleccionades

en: Toggle Underline
ca: Commuta a subratllat

en: Toggle selected lines underline attribute
ca: Commuta l'atribut de subratllat a les línies seleccionades

en: Toggle Strike Through
ca: Commuta a ratllat

en: Toggle selected lines strike through attribute
ca: Commuta l'atribut de ratllat a les línies seleccionades

en: Change Text Color
ca: Canvia el color del text

en: Change text color of selected lines
ca: Canvia el color del text de les línies seleccionades

en: Shift...
ca: Desplaça...

en: Shift lines an specified amount of time
ca: Desplaça les línies una quantitat de temps determinat

en: Adjust...
ca: Ajusta...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
ca: Ajusta linealment totes les línies amb un interval especificat

en: Change Frame Rate...
ca: Canvia la velocitat dels fotogrames...

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
ca: Torna a establir el temps de les línies de subtítol reinterpretant la seva velocitat dels fotogrames

en: Enforce Duration Limits...
ca: Força els límits de durada...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
ca: Força el límit màxim i/o mínim de durada de les línies

en: Set Automatic Durations...
ca: Estableix les durades de manera automàtica...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
ca: Estableix la durada de les línies segons la quantitat de lletres, paraules i salts de línia

en: Maximize Durations...
ca: Maximitza les durades...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
ca: Estén la durada de les línies fins al temps de presentació de la línia següent

en: Fix Overlapping Times...
ca: Esmena els temps superposats...

en: Fix lines overlapping times
ca: Esmena els temps de les línies que se superposen

en: Synchronize with Subtitle...
ca: Sincronitza amb el subtítol...

en: Copy timing information from another subtitle
ca: Copia la informació del temps des d'un altre subtítol

en: Break Lines...
ca: Afegeix salts de línia...

en: Automatically set line breaks
ca: Estableix de manera automàtica els salts de línia

en: Unbreak Lines...
ca: Elimina els salts de línia...

en: Remove line breaks from lines
ca: Elimina els salts de línia del text

en: Simplify Spaces...
ca: Simplifica els espais...

en: Remove unneeded spaces from lines
ca: Elimina els espais innecessaris del text

en: Change Case...
ca: Canvia les majúscules/minúscules...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
ca: Canviar el text de les línies, títol o frase a majúscules, minúscules

en: Fix Punctuation...
ca: Esmena la puntuació...

en: Fix punctuation errors in lines
ca: Esmena els errors de puntuació en el text

en: Translate...
ca: Tradueix...

en: Translate lines texts using Google services
ca: Tradueix els textos de les línies emprant els serveis de Google

en: Edit Line in Place
ca: Edita la línia en el seu lloc

en: Edit current line text in place
ca: Edita el text de línia actual en el seu lloc

en: Open Video...
ca: Obre un vídeo...

en: Open video file
ca: Obre un fitxer de vídeo

en: Open &Recent Video
ca: Obre un vídeo &recent

en: Import Subtitle Stream
ca: Importa un flux de subtítols

en: Import subtitle stream into subtitle editor
ca: Importa un flux de subtítols a dins de l'editor de subtítols

en: Recognize Speech
ca: Reconeix la veu

en: Recognize speech in audio stream
ca: Reconeix la veu al flux d'àudio

en: Close Video
ca: Tanca el vídeo

en: Close video file
ca: Tanca el fitxer de vídeo

en: Full Screen Mode
ca: Mode de pantalla completa

en: Toggle full screen mode
ca: Canvia al mode de pantalla completa

en: Stop
ca: Atura

en: Stop video playback
ca: Atura la reproducció del vídeo

en: Toggle video playing/paused
ca: Alterna entre reproduir i fer pausa del vídeo

en: Seek Backward
ca: Cerca enrere

en: Seek Forward
ca: Cerca endavant

en: Frame Step Backward
ca: Recula un pas de fotogrames

en: Frame Step Forward
ca: Avança un pas de fotogrames

en: Seek to Previous Line
ca: Cerca a la línia anterior

en: Seek to previous subtitle line show time
ca: Cerca el temps de presentació de l'anterior línia de subtítol

en: Increase media play rate
ca: Incrementa la velocitat de reproducció

en: Increase media playback rate
ca: Fa pujar la velocitat de reproducció

en: Decrease media play rate
ca: Disminueix la velocitat de reproducció

en: Decrease media playback rate
ca: Fa baixar la velocitat de reproducció

en: Play Current Line and Pause
ca: Reprodueix la línia actual i fes una pausa

en: Seek to selected subtitle line show time, play it and then pause
ca: Cerca el temps de presentació de la línia de subtítol seleccionat, el reprodueix i després fa una pausa

en: Seek to Current Line
ca: Cerca a la línia actual

en: Seek to selected subtitle line show time
ca: Cerca el temps de presentació de la línia de subtítol seleccionat

en: Seek to Next Line
ca: Cerca a la línia següent

en: Seek to next subtitle line show time
ca: Cerca el temps de presentació de la següent línia de subtítol

en: Set Line Show Time to Video Position
ca: Estableix el temps per a aparèixer de la línia a la posició en el vídeo

en: Set current line show time to video position
ca: Estableix el temps per a aparèixer de la línia actual a la posició en el vídeo

en: Set Line Hide Time to Video Position
ca: Estableix el temps per a desaparèixer de la línia a la posició en el vídeo

en: Set current line hide time to video position
ca: Estableix el temps per a desaparèixer de la línia actual a la posició en el vídeo

en: Shift Current Line to Video Position
ca: Desplaça la línia actual a la posició en el vídeo

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
ca: Estableix el temps per a aparèixer de la línia actual a la posició en el vídeo desplaçant totes les línies per igual

en: Current Line Follows Video
ca: La línia actual segueix el vídeo

en: Make current line follow the playing video position
ca: Fa que la línia actual segueixi la posició en la reproducció del vídeo

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
ca: Silencia

en: Enable/disable playback sound
ca: Activa/Desactiva la reproducció del so

en: Increase Volume
ca: Apuja el volum

en: Increase volume by 5%
ca: Apuja el volum un 5%

en: Decrease Volume
ca: Abaixa el volum

en: Decrease volume by 5%
ca: Abaixa el volum un 5%

en: Audio Streams
ca: Fluxos d'àudio

en: Select active audio stream
ca: Selecciona el flux d'àudio actiu

en: Increase Font Size
ca: Augmenta la mida del tipus de lletra

en: Increase subtitles font size by 1 point
ca: Augmenta la mida del tipus de lletra dels subtítols en 1 punt

en: Decrease Font Size
ca: Disminueix la mida del tipus de lletra

en: Decrease subtitles font size by 1 point
ca: Disminueix la mida del tipus de lletra dels subtítols en 1 punt

en: Displayed Subtitle Text
ca: Text del subtítol mostrat

en: Select visible subtitle text
ca: Selecciona el text del subtítol visible

en: Toggle Anchor
ca: Commuta l'àncora

en: (Un)Anchor current line's show time to timeline (Editing anchored line's show time will stretch/compact the timeline between adjacent anchors)
ca: Des/Ancora el temps de presentació de la línia actual a la línia de temps (editar el temps de presentació de la línia ancorada estirarà/compactarà la línia de temps entre les àncores adjacents)

en: Remove All Anchors
ca: Elimina totes les àncores

en: Unanchor show time from the timeline on all anchored lines
ca: Desancora el temps de presentació a la línia de temps en totes les línies ancorades

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
ca: Gestor de scripts...

en: Manage user scripts
ca: Gestiona els scripts d'usuari

en: Waveform Zoom In
ca: Amplia la forma d'ona

en: Waveform Zoom Out
ca: Redueix la forma d'ona

en: Waveform Auto Scroll
ca: Desplaçament automàtic en la forma d'ona

en: Waveform display will automatically scroll to video position
ca: La visualització de la forma d'ona es desplaçarà automàticament fins a la posició en el vídeo

en: All Text Subtitles
ca: Tots els subtítols de text

en: All Image Subtitles
ca: Tots els subtítols d'imatge

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Media Files
ca: Fitxers multimèdia

en: Video Files
ca: Fitxers de vídeo

en: Audio Files
ca: Fitxers d'àudio

en: The requested action would make the subtitle and its translation share the same file, possibly resulting in loss of information when saving.
    Are you sure you want to continue?
ca: L'acció sol·licitada faria que el subtítol i la seva traducció compartissin el mateix fitxer, possiblement resultant en la pèrdua d'informació en desar.
    Esteu segur que voleu continuar?

en: Conflicting Subtitle Files
ca: Fitxers de subtítols en conflicte

en: Open Subtitle
ca: Obre els subtítols

en: <qt>Could not parse the subtitle file.<br/>This may have been caused by usage of the wrong encoding.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut analitzar el fitxer de subtítols.<br/>Això pot ser provocat per l'ús d'una codificació incorrecta.</qt>

en: Encoding: %1
ca: Codificació: %1

en: There was an error saving the subtitle.
ca: S'ha produït un error en desar el subtítol.

en: Save Subtitle
ca: Desa els subtítols

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
ca: La traducció oberta dels subtítols conté canvis sense desar.
    Els deso?

en: Close Translation Subtitle
ca: Tanca la traducció dels subtítols

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
ca: El subtítol obert conté canvis sense desar.
    Els deso?

en: Close Subtitle
ca: Tanca els subtítols

en: Open Translation Subtitle
ca: Obre una traducció de subtítols

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
ca: Primari

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
ca: Traducció

en: There was an error saving the translation subtitle.
ca: S'ha produït un error en desar la traducció del subtítol.

en: Save Translation Subtitle
ca: Desa la traducció del subtítol

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
ca: dividit

en: Could not write the split subtitle file.
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer dividit de subtítols.

en: Could not write the split subtitle translation file.
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer dividit de traduccions dels subtítols.

en: Could not read the subtitle file to append.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de subtítols a annexar.

en: The specified time does not split the subtitles.
ca: El temps especificat no divideix els subtítols.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split part was saved as %1.
ca: No s'ha pogut obrir una finestra nova del Subtitle Composer.
    La part dividida s'ha desat com a %1.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split parts were saved as %1 and %2.
ca: No s'ha pogut obrir una finestra nova del Subtitle Composer.
    Les parts dividides s'han desat com a %1 i %2.

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
ca: El subtítol de referència haurà de tenir més d'una línia per a continuar.

en: Could not parse the reference subtitle file.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer de subtítols de referència.

en: General Settings
ca: Configuració general

[ctx: @title Error check settings]
en: Error Check
ca: Comprovació dels errors

en: Error Check Settings
ca: Configuració de la comprovació dels errors

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
ca: Ortografia

en: Spelling Settings
ca: Configuració de l'ortografia

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
ca: Forma d'ona

en: Waveform settings
ca: Configuració de la forma d'ona

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
ca: Reproductor de vídeo

en: Video Player Settings
ca: Configuració del reproductor de vídeo

[ctx: @title Speech recognition backend settings]
en: %1 backend settings
ca: Configuració del dorsal %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
ca: Textos

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxLines)
en:  lines
ca:  línies

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharactersPerLine)
en:  characters
ca:  caràcters

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
ca: Nombre màxim de caràcters:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxCharactersPerLine)
en: Maximum number of characters per line:
ca: Nombre màxim de caràcters per línia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
ca: Nombre màxim de línies:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Absolute Durations
ca: Durades absolutes

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LinePause) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LineDuration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_SeekOffsetOnDoubleClick) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_JumpLineOffset) i18n: ectx: proper
en:  msec
ca:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
ca: Durada màxima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
ca: Durada mínima:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Relative Durations
ca: Durades relatives

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_IdealDurationPerCharacter)
en:  ms/char
ca:  ms/caràc.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_IdealDurationPerCharacter)
en:  ch/sec
ca:  caràc./s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_IdealDurationPerCharacter)
en: Ideal duration:
ca: Durada ideal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
ca: Comportament

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
ca: Neteja automàticament els errors esmenats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticVideoLoad)
en: Automatically load video file when opening a subtitle
ca: Carrega automàticament un fitxer de vídeo en obrir un subtítol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_DefaultSubtitlesEncoding)
en: Defau&lt subtitles encoding:
ca: Codificació predeterminada de&ls subtítols:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_TextLineBreak)
en: Line break character:
ca: Caràcter de salt de línia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitleLine)
en: Subtitle Line
ca: Línia del subtítol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LineDuration)
en: Default subtitle line duration:
ca: Durada predeterminada de la línia del subtítol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On double click, &jump to show time minus:
ca: En fer doble clic, sal&ta al temps per a aparèixer menys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LinePause)
en: Default pause between subtitle lines:
ca: Fes una pausa predeterminada entre les línies dels subtítols:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ju&mp to prev/next line offset:
ca: Salta a la co&mpensació de línia anterior/següent:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
ca: Accions ràpides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Compensation for captured &video times:
ca: Compensació per als temps capturats del &vídeo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ti&me shift for selected lines:
ca: Desplaça el te&mps per a les línies seleccionades:

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
ca: <p>Zel de grum:<br/>quètxup, whisky, cafè, bon vi; ja!</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UnpauseOnDoubleClick)
en: Resume playback after line double click
ca: Reprèn la reproducció després de fer doble clic a la línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_SeekJumpLength)
en: Seconds to &jump on seek:
ca: Segons a sal&tar en cercar:

note: i18n: ectx: label, entry (VideoAutoPlay), group (VideoPlayer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VideoAutoPlay)
en: Start playing video when loaded
ca: Comença a reproduir el vídeo quan es carregui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
ca: Mostra un control de posició editable

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_StepJumpLength)
en: Fra&me step amount:
ca: Quantitat del pas de fotogra&mes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
ca: Amplifica el volum:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
ca: Subtítols

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
ca: Color del contorn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
ca: Color del te&xt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
ca: Família del tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
ca: Amplada del contorn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
ca: Mida del tipus de lletra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpPreview)
en: Subtitles Preview
ca: Vista prèvia dels subtítols

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Waveform Display
ca: Aparició de la forma d'ona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
ca: Desplaçament suau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
ca: Color exterior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
ca: Color interior:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border
ca: Desplaça automàticament la pàgina quan la posició de reproducció abasti la distància de l'Emplenat del desplaçament (en percentatge) des de la vora de la pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Auto Scroll Padding:
ca: Emplenat del desplaçament automàtic:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Subtitle Display
ca: Aparició del subtítol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Subtitle border color:
ca: Color del contorn del subtítol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
ca: Color de fons seleccionat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Subtitle border width:
ca: Amplada del contorn del subtítol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Subtitle background color:
ca: Color de fons del subtítol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Selected border color:
ca: Color seleccionat del contorn:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text Font and Colors
ca: Tipus de lletra i colors del text

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Subtitle font family:
ca: Família del tipus de lletra dels subtítols:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Subtitle number font size:
ca: Mida del tipus de lletra del número del subtítol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Subtitle Number Color
ca: Color del número del subtítol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Subtitle text font size:
ca: Mida del tipus de lletra del text del subtítol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Subtitle Text Color:
ca: Color del text del subtítol:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Line Indicators
ca: Indicadors de línia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Player position color:
ca: Color de la posició en el reproductor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Mouse indicator color:
ca: Color per a l'indicador del ratolí:

en: Set Primary Data
ca: Estableix les dades primàries

en: Clear Primary Text Data
ca: Neteja les dades del text primari

en: Set Secondary Data
ca: Estableix les dades secundàries

en: Clear Secondary Text Data
ca: Neteja les dades del text secundari

en: Change Frame Rate
ca: Canvia la velocitat dels fotogrames

en: Insert Line
ca: Insereix una línia

en: Remove Lines
ca: Elimina les línies

en: Shift Lines
ca: Desplaça les línies

en: Adjust Lines
ca: Ajusta les línies

en: Sort
ca: Ordena

en: Enforce Duration Limits
ca: Fes complir els límits de durada

en: Set Automatic Durations
ca: Estableix les durades de manera automàtica

en: Fix Overlapping Times
ca: Esmena els temps superposats

en: Fix Lines Punctuation
ca: Esmena la puntuació de les línies

en: Lower Case
ca: Tot en minúscules

en: Upper Case
ca: Tot en majúscules

en: Title Case
ca: Majúscules/minúscules al títol

en: Sentence Case
ca: Majúscules/minúscules a la frase

en: Break Lines
ca: Trenca les línies

en: Synchronize Subtitles
ca: Sincronitza els subtítols

en: Join Subtitles
ca: Uneix els subtítols

en: Split Subtitles
ca: Divideix els subtítols

en: Toggle Lines Style
ca: Commuta l'estil de les línies

en: Change Lines Text Color
ca: Canvia el color del text de les línies

en: Set Lines Mark
ca: Estableix les marques de les línies

en: Clear Lines Mark
ca: Neteja les marques de les línies

en: Toggle Lines Mark
ca: Commuta la marca a les línies

en: Clear Line Errors
ca: Neteja els errors a les línies

en: Check Lines Errors
ca: Comprova els errors a les línies

en: Empty text
ca: Text buit

en: Too many characters
ca: Hi ha massa caràcters

en: Too many lines
ca: Hi ha massa línies

en: Too many characters per line
ca: Hi ha massa caràcters per línia

en: Unnecessary white space
ca: Cal un espai en blanc

en: Unnecessary dash
ca: Guió innecessari

en: Capital letter after continuation ellipsis
ca: Majúscula a continuació dels punts suspensius

en: Too long duration per character
ca: Durada massa llarga per caràcter

en: Too short duration per character
ca: Durada massa curta per caràcter

en: Too long duration
ca: Durada massa llarga

en: Too short duration
ca: Durada massa curta

en: Overlapping times
ca: Els temps se superposen

en: Untranslated text
ca: Text sense traduir

en: User mark
ca: Marca d'usuari

en: Has no primary text.
ca: No hi ha cap text primari.

en: Has no translation text.
ca: No hi ha cap text de traducció.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
ca[0]: Hi ha massa caràcters al text primari (1 caràcter).
ca[1]: Hi ha massa caràcters al text primari (%1 caràcters).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
ca[0]: Hi ha massa caràcters al text de la traducció (1 caràcter).
ca[1]: Hi ha massa caràcters al text de la traducció (%1 caràcters).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
ca[0]: Hi ha massa línies al text primari (1 caràcter).
ca[1]: Hi ha massa línies al text primari (%1 caràcters).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
ca[0]: Hi ha massa línies al text de la traducció (1 caràcter).
ca[1]: Hi ha massa línies al text de la traducció (%1 caràcters).

en: Has too many characters per line in primary text.
ca: Hi ha massa caràcters per línia al text primari.

en: Has too many characters per line in translation text.
ca: Hi ha massa caràcters per línia al text de la traducció.

en: Has unnecessary spaces in primary text.
ca: Hi ha espais innecessaris en el text primari.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
ca: Hi ha espais innecessaris en el text de la traducció.

en: Has unnecessary dash in primary text.
ca: Hi ha un guionet innecessari en el text primari.

en: Has unnecessary dash in translation text.
ca: Hi ha un guionet innecessari en el text de la traducció.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
ca: Té lletra majúscula a continuació dels punts suspensius en el text primari de la línia.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
ca: Té lletra majúscula a continuació dels punts suspensius en el text de la traducció de la línia.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
ca[0]: Té una durada massa llarga de caràcters en el text primari (1 ms/caràc).
ca[1]: Té una durada massa llarga de caràcters en el text primari (%1 ms/caràc).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
ca[0]: Té una durada massa llarga de caràcters en el text de la traducció (1 ms/caràc).
ca[1]: Té una durada massa llarga de caràcters en el text de la traducció (%1 ms/caràc).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
ca[0]: Té una durada massa curta de caràcters en el text primari (1 ms/caràc).
ca[1]: Té una durada massa curta de caràcters en el text primari (%1 ms/caràc).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
ca[0]: Té una durada massa curta de caràcters en el text de la traducció (1 ms/caràc).
ca[1]: Té una durada massa curta de caràcters en el text de la traducció (%1 ms/caràc).

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
ca[0]: Té una durada massa llarga (1 ms).
ca[1]: Té una durada massa llarga (%1 ms).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
ca[0]: Té una durada massa curta (1 ms).
ca[1]: Té una durada massa curta (%1 ms).

en: Overlaps with next line.
ca: Se superposa amb la següent línia.

en: Has untranslated text.
ca: Hi ha text sense traduir.

en: Has user mark.
ca: Hi ha una marca d'usuari.

en: Set Line Show Time
ca: Estableix el temps d'aparició de la línia

en: Set Line Hide Time
ca: Estableix el temps de desaparició de la línia

en: Set Line Times
ca: Estableix els temps de la línia

en: Shift Line Times
ca: Desplaça els temps de la línia

en: Adjust Line Times
ca: Ajusta els temps de la línia

en: Set Frame Rate
ca: Estableix la velocitat dels fotogrames

en: Insert Lines
ca: Insereix línies

en: Move Line
ca: Mou la línia

en: Swap Texts
ca: Intercanvia els textos

en: Change stylesheet
ca: Canvia el full d'estil

en: Set Line Text
ca: Estableix el text de la línia

en: Set Line Secondary Text
ca: Estableix el text secundari de la línia

en: Set Line Errors
ca: Estableix errors a la línia

en: Target >>
ca: Destinació >>

en: Target <<
ca: Destinació <<

en: All lines
ca: Totes les línies

en: Selected lines
ca: Les línies seleccionades

en: All lines from first selected
ca: Totes les línies des de la primera seleccionada

en: All lines up to last selected
ca: Totes les línies fins a l'última seleccionada

en: Both subtitles
ca: Ambdós subtítols

en: Primary subtitle
ca: Subtítol primari

en: Translation subtitle
ca: Traducció dels subtítols

en: Apply to
ca: Aplica a

en: Adjust
ca: Ajusta

[ctx: @title:group]
en: New Times
ca: Temps nous

en: First spoken line:
ca: Pronuncia la primera línia:

en: Last spoken line:
ca: Pronuncia l'última línia:

[ctx: @title:group]
en: Settings
ca: Arranjament

en: Milliseconds per line:
ca: Mil·lisegons per línia:

en: Milliseconds per word:
ca: Mil·lisegons per paraula:

en: Milliseconds per character:
ca: Mil·lisegons per caràcter:

en: Prevent overlapping
ca: Prevenir el superposat

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
ca: Càlcul de la durada

en: Use primary text
ca: Empra el text primari

en: Use translation text
ca: Empra el text de la traducció

en: Calculate both and use maximum
ca: Calcula ambdós i usa el màxim

en: Current frame rate:
ca: Velocitat actual dels fotogrames:

en: New frame rate:
ca: Velocitat nova dels fotogrames:

en: Change Case
ca: Canvia les majúscules/minúscules

[ctx: @title:group]
en: Change To
ca: Canvia a

en: Lower case
ca: Tot en minúscules

en: Upper case
ca: Tot en majúscules

en: Title case
ca: Majúscules/minúscules al títol

en: Sentence case
ca: Majúscules/minúscules a la frase

en: Convert to lower case first
ca: Converteix primer a minúscules

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
ca: Durada mínima

en: Expand duration to:
ca: Expandeix la durada a:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
ca: Durada màxima

en: Shrink duration to:
ca: Encongeix la durada a:

[ctx: Text encoding detected with n% confidence.]
en: %1 (%2% confidence)
ca: %1 (%2% de confiança)

en: Detected
ca: Detectat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EncodingDetectDialog)
en: Confirm detected subtitle encoding
ca: Confirma la codificació detectada dels subtítols

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
ca: Codificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
ca: Vista prèvia

en:  msecs
ca:  ms

en: Minimum interval between lines:
ca: Interval mínim entre les línies:

en: Fix Punctuation
ca: Esmena la puntuació

en: Fix and cleanup spaces
ca: Esmena i neteja els espais

en: Fix quotes and double quotes
ca: Esmena les cometes i les cometes dobles

en: Fix English 'I' pronoun
ca: Esmena el pronom anglès «I»

en: Add ellipsis indicating non finished lines
ca: Afegeix el·lipsi indicant línies sense enllestir

en: Insert Line Before Current
ca: Insereix una línia abans de l'actual

en: Insert Line After Current
ca: Insereix una línia després de l'actual

en: Insert Into
ca: Insereix a dins

en: Shift subtitle forwards before append
ca: Desplaça el subtítol cap endavant abans d'annexar

en: Set from video length
ca: Estableix des de la durada del vídeo

en: Remove Selected Lines
ca: Elimina les línies seleccionades

en: Remove From
ca: Elimina de

en: Path:
ca: Camí:

en: Select subtitle
ca: Selecciona el subtítol

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Shift
ca: Desplaça

[ctx: @title:group]
en: Shifting
ca: Desplaçament

en: Forwards (+)
ca: Endavant (+)

en: Backwards (−)
ca: Enrere (−)

en: Minimum length for line break:
ca: Longitud mínima per al salt de línia:

en: Split Subtitle
ca: Divideix el subtítol

en: Split time:
ca: Divideix el temps:

en: Shift new part backwards after split
ca: Desplaça cap enrere la part nova després de dividir-la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labClass)
en: Space separated list of CSS classes:
ca: Una llista separada per espais de classes CSS:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, classList)
en: Class
ca: Classe

en: Default Color
ca: Color predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labVoice)
en: Person name or voice title:
ca: Nom de la persona o títol de la veu:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice
ca: Veu

en: Synchronize with Subtitle
ca: Sincronitza amb el subtítol

en: Reference Subtitle
ca: Subtítol de referència

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
ca: Mode de sincronitzar

en: Adjust to reference's first and last lines
ca: Ajusta a la primera i última línia de la referència

en: Copy timing information from reference line by line
ca: Copia la informació de temps des de la referència línia per línia

en: Find Error
ca: Cerca l'error

en: No errors matching given criteria were found!
ca: No s'ha trobat cap error que coincideixi amb el criteri indicat!

[ctx: @title:group]
en: Errors to Find
ca: Errors a cercar

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Clear other errors
ca: Neteja els altres errors

en: Clear user marks
ca: Neteja les marques d'usuari

en: Search in
ca: Cerca a

en: Available errors
ca: Errors disponibles

en: Select None
ca: No seleccionis res

en: Importing Subtitle Stream
ca: S'està important un flux de subtítols

en: Subtitle demux failed %1: %2
    %3
ca: Ha fallat la desmultiplexació dels subtítols %1: %2
    %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputInitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputProcessDialog)
en: VobSub Import
ca: Importa VobSub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStream)
en: Stream / Language
ca: Flux / Idioma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPostProc)
en: Post Processing
ca: Postprocessat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceNumber)
en: Fix space between numbers
ca: Esmena l'espai entre els números

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpacePunct)
en: Fix space around punctuation (.,;:?!)
ca: Esmena l'espai al voltant de la puntuació (.,;:?!)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceParen)
en: Fix space around quotes and parentheses ("()[]{})
ca: Esmena l'espai al voltant de les cometes i parèntesis ("()[]{})

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppAposQuote)
en: Fix double apostrophes/quotes
ca: Esmena la parella dels apòstrofs/cometes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppCharsOCR)
en: Fix i <-> l, 0 <-> O mistakes
ca: Esmena els errors i <-> l, 0 <-> O

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSettings)
en: Settings
ca: Configuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labWhitespace)
en: Whitespace detection threshold (pixels)
ca: Llindar de detecció d'espai en blanc (píxels)

en: VobSub Error
ca: Error a VobSub

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpText)
en: Enter character(s)
ca: Introduïu el/s caràcter/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
ca: Sí&mbols:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, symbolCount)
en: Up/Down: change value
ca: Amunt/Avall: es canvia el valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOk)
en: OK
ca: D'acord

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Ctrl+Shift+Left
ca: Ctrl+Maj+Fletxa esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Prev Image
ca: Imatge anterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Ctrl+Left
ca: Ctrl+Fletxa esquerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Prev Symbol
ca: Símbol anterior

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Ctrl+Right
ca: Ctrl+Fletxa dreta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Next Symbol
ca: Símbol següent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Ctrl+Shift+Right
ca: Ctrl+Maj+Fletxa dreta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
ca: Imatge següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
ca: Interromp

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Subtitle Image
ca: Subtítols en imatge

en: <b>Show</b>
ca: <b>Mostra</b>

en: <b>Hide</b>
ca: <b>Oculta</b>

en: <b>Duration</b>
ca: <b>Durada</b>

en: Change Voice Tag
ca: Canvia l'etiqueta de la veu

en: Change Class Tag
ca: Canvia l'etiqueta de la classe

en: No current line
ca: Sense línia actual

en: chars
ca:  caràcters

en: ms/char
ca: ms/caràc.

en: chars/sec
ca: caràc./s

en: <b>Position</b>
ca: <b>Posició</b>

en: <b>Length</b>
ca: <b>Durada</b>

en: <b>Playback Rate</b>
ca: <b>Velocitat de reproducció</b>

en: <qt>There was an error opening media file %1.</qt>
ca: <qt>S'ha produït un error en obrir el fitxer multimèdia %1.</qt>

en: <i>Unknown</i>
ca: <i>Desconegut</i>

en: Unexpected error when playing file.
ca: Error inesperat en reproduir el fitxer.

en: Error Playing File
ca: Error en reproduir el fitxer

en: &Stylesheet
ca: Full d'e&stil

en: &Comments
ca: &Comentaris

en: &Position
ca: &Posició

en: Intro
ca: Introducció

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu de pàgina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubtitlePositionWidget)
en: Form
ca: Formulari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
ca: Alineació horitzontal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPosition)
en: Position/Size
ca: Posició/Mida

en: <b>Observations:</b>
ca: <b>Observacions:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
ca: Línia

[ctx: @title:column]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: @title:column]
en: Show Time
ca: Temps d'aparició

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
ca: Temps de desaparició

[ctx: @title:column]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
ca: Traducció

en: Styles
ca: Estils

en: Times
ca: Temps

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
ca: Negreta

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
ca: Cursiva

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
ca: Subratllat

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
ca: Barrat

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
ca: Color del text

en: Generating waveform
ca: S'està generant la forma d'ona

en: Select Line
ca: Selecciona una línia

en: Remove Line
ca: Elimina la línia

en: Split Line
ca: Divideix la línia

en: Set Current Line Show Time
ca: Estableix el temps d'aparició de la línia actual

en: Set Current Line Hide Time
ca: Estableix el temps de desaparició de la línia actual

en: Unknown
ca: Desconegut

en: The primary subtitle to be edited.
ca: El subtítol primari a editar.

en: The video to be subtitled.
ca: El vídeo a subtitular.

en: The translation subtitle to be edited.
    If included, a second pane gets added to the right of the primary subtitle for side-by-side translation.
ca: El subtítol de traducció a editar.
    Si s'inclou, s'afegirà una segona subfinestra a la dreta del subtítol primari per a la traducció en paral·lel.

en: A KDE subtitle editor.
ca: Un editor de subtítols per al KDE.

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Former Maintainer
ca: Mantenidor anterior

en: Patches and Website
ca: Pedaços i lloc web

en: code contributions
ca: Contribucions al codi

en: code contributions, Arch Linux packaging
ca: Contribucions al codi, empaquetat a l'Arch Linux

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ca: Tothom qui ha col·laborat i als que m'he descuidat de mencionar

en: Video Player
ca: Reproductor de vídeo

en: Waveform
ca: Forma d'ona

en: Styles and Comments
ca: Estils i comentaris

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSubtitlesEncoding), group (General)
en: Default Subtitles Encoding
ca: Codificació predeterminada dels subtítols

note: i18n: ectx: label, entry (TextLineBreak), group (General)
en: Line Break Character
ca: Caràcter de salt de línia

note: i18n: ectx: label, entry (SeekOffsetOnDoubleClick), group (General)
en: Seek Offset On Double Click
ca: Cerca la compensació en fer doble clic

note: i18n: ectx: label, entry (JumpLineOffset), group (General)
en: Jump to prev/next line offset
ca: Salta a la compensació de línia anterior/següent

note: i18n: ectx: label, entry (UnpauseOnDoubleClick), group (General)
en: Unpause On Double Click
ca: Treu la pausa en fer doble clic

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticVideoLoad), group (General)
en: Automatic Video Load
ca: Càrrega automàtica del vídeo

note: i18n: ectx: label, entry (LinesQuickShiftAmount), group (General)
en: Lines Quick Shift Amount
ca: Quantitat de desplaçament ràpid de les línies

note: i18n: ectx: label, entry (GrabbedPositionCompensation), group (General)
en: Grabbed Position Compensation
ca: Compensació de la posició agafada

note: i18n: ectx: label, entry (LineDuration), group (General)
en: Default subtitle line duration
ca: Durada predeterminada de la línia de subtítol

note: i18n: ectx: label, entry (LinePause), group (General)
en: Default duration between subtitle lines
ca: Durada predeterminada entre les línies dels subtítols

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharacters), group (Error Check)
en: Maximum number of characters
ca: Nombre màxim de caràcters

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (Error Check)
en: Maximum number of lines
ca: Nombre màxim de línies

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharactersPerLine), group (Error Check)
en: Maximum number of characters per line
ca: Nombre màxim de caràcters per línia

note: i18n: ectx: label, entry (MinDuration), group (Error Check)
en: Minimum duration
ca: Durada mínima

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDuration), group (Error Check)
en: Maximum duration
ca: Durada màxima

note: i18n: ectx: label, entry (MinDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Minimum duration per character
ca: Durada mínima per caràcter

note: i18n: ectx: label, entry (IdealDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Ideal duration per character
ca: Durada ideal per caràcter

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Maximum duration per character
ca: Durada màxima per caràcter

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
ca: Idioma predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (autodetectLanguage), group (Spelling)
en: Auto detect language
ca: Detecta automàticament l'idioma

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultClient), group (Spelling)
en: Default client
ca: Client predeterminat

note: i18n: ectx: label, entry (backgroundCheckerEnabled), group (Spelling)
en: Background checker enabled
ca: Comprovador activat en segon pla

note: i18n: ectx: label, entry (checkerEnabledByDefault), group (Spelling)
en: Checker enabled by default
ca: Comprovador activat de manera predeterminada

note: i18n: ectx: label, entry (skipUppercase), group (Spelling)
en: Skip uppercase
ca: Omet les majúscules

note: i18n: ectx: label, entry (skipRunTogether), group (Spelling)
en: Skip Run Together
ca: Omet les paraules enganxades

note: i18n: ectx: label, entry (wfInnerColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Inner Color
ca: Color interior en la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfOuterColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Outer Color
ca: Color exterior en la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfSmoothScroll), group (Waveform Widget)
en: Waveform Smooth Scrolling
ca: Desplaçament suau de la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll Padding
ca: Emplenat del desplaçament automàtic

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border.
ca: Desplaça automàticament la pàgina quan la posició de reproducció abasti la distància de l'Emplenat del desplaçament (en percentatge) des de la vora de la pàgina.

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Background Color
ca: Color de fons del subtítol en la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Color
ca: Color del contorn del subtítol en la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorderWidth), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Width
ca: Amplada del contorn en la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Background Color
ca: Color de fons del subtítol seleccionat en la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Border Color
ca: Color del contorn del subtítol seleccionat en la forma d'ona

note: i18n: ectx: label, entry (wfFontFamily), group (Waveform Widget) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (VideoPlayer)
en: Font Family
ca: Família del tipus de lletra

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Size
ca: Mida del tipus de lletra del número de subtítol

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Color
ca: Color del tipus de lletra del número de subtítol

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Size
ca: Mida del tipus de lletra del text de subtítol

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Color
ca: Color del tipus de lletra del text de subtítol

note: i18n: ectx: label, entry (wfMouseLocation), group (Waveform Widget)
en: Mouse Location Line Color
ca: Color de la línia en la posició del ratolí

note: i18n: ectx: label, entry (wfPlayLocation), group (Waveform Widget)
en: Play Location Line Color
ca: Color de la línia en la posició de la reproducció

note: i18n: ectx: label, entry (SeekJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Jump length on seek
ca: Durada del salt en avançar/recular

note: i18n: ectx: label, entry (StepJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Amount of frames to skip when stepping
ca: Quantitat de fotogrames a saltar en explorar

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPositionTimeEdit), group (VideoPlayer)
en: Show editable time position
ca: Mostra la posició del temps editable

note: i18n: ectx: label, entry (VolumeAmplification), group (VideoPlayer)
en: Volume Amplification
ca: Amplifica el volum

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
ca: Mida del tipus de lletra

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
ca: Color del tipus de lletra

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
ca: Color del contorn

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
ca: Amplada del contorn

note: i18n: ectx: label, entry (translateEngine), group (Translation)
en: Last used translate engine
ca: Motor de traducció usat per darrera vegada

note: i18n: ectx: label, entry (gctServiceJSON), group (GoogleCloudTranslate)
en: Service Account JSON containing private key
ca: El JSON del compte de servei que conté la clau privada

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangSource), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangSource), group (DeepLTranslate) i18n: ectx: label, entry (mintLangSource), group (MinTTranslate)
en: source language - cached
ca: idioma original - en memòria cau

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangTrans), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangTrans), group (DeepLTranslate) i18n: ectx: label, entry (mintLangTrans), group (MinTTranslate)
en: translation language - cached
ca: idioma traduït - en memòria cau

note: i18n: ectx: label, entry (gctAccessToken), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token - cached
ca: testimoni d'accés - en memòria cau

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenExpires), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token expiry - cached
ca: venciment del testimoni d'accés - en memòria cau

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenType), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token type - cached
ca: tipus del testimoni d'accés - en memòria cau

note: i18n: ectx: label, entry (dltAuthKey), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API authentication key
ca: Clau d'autenticació de l'API del DeepL

note: i18n: ectx: label, entry (dltApiDomain), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API domain name
ca: Nom de domini de l'API del DeepL

note: i18n: ectx: label, entry (mintURLPrefix), group (MinTTranslate)
en: MinT API URL prefix
ca: Prefix de l'URL de l'API del MinT

en: Non-Script Files
ca: Fitxers que no són de script

en: Title
ca: Títol

en: Version
ca: Versió

en: Author
ca: Autor

en: Path
ca: Camí

en: Information
ca: Informació

en: Warning
ca: Avís

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
ca: Edita

en: View
ca: Visualitza

en: A script already exists with this name.
    Would you like to enter another name?
ca: Ja existeix un script amb aquest nom.
    Voleu introduir un altre nom?

en: Duplicate filename
ca: Nom de fitxer duplicat

en: Yes
ca: Sí

en: Create New Script
ca: Creació d'un script nou

en: Script name:
ca: Nom de l'script:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer <b>%1</b>.

en: Select Existing Script
ca: Selecció d'un script existent

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
ca: Per a continuar, haureu d'introduir un nom sense usar.
    Voleu introduir un altre nom?

en: Name Already Used
ca: El nom ja està en ús

en: Rename Script
ca: Reanomena l'script

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer <b>%1</b>.

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer a <b>%1</b>.

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
ca: Realment voleu enviar el fitxer <b>%1</b> a la paperera?

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
ca: S'ha produït un error en eliminar el fitxer <b>%1</b>.

en: Could not launch external editor.
ca: No s'ha pogut llançar l'editor extern.

en: Error opening script %1.
ca: Error en obrir l'script %1.

en: Error Running Script
ca: Error en executar un script

en: Path: %1
ca: Camí: %1

en: Tools
ca: Eines

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
ca: Gestor de scripts

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
ca: Crea un fitxer de script nou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
ca: Crea...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
ca: Copia un script existent des d'una ubicació especificada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
ca: Afegeix...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
ca: Envia l'script seleccionat a la paperera.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
ca: Obre l'script seleccionat amb un editor extern.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
ca: Executa l'script seleccionat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
ca: Executa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
ca: Torna a carregar la llista dels scripts instal·lats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
ca: Actualitza

note: i18n: ectx: label, entry (acousticModelPath), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Directory containing acoustic model files
ca: Directori que conté els fitxers del model acústic

note: i18n: ectx: label, entry (trigramModelFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Word trigram language model input file
ca: Fitxer d'entrada del model d'idioma del trigrama de paraules

note: i18n: ectx: label, entry (lexiconFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Main pronunciation dictionary (lexicon) input file
ca: Fitxer d'entrada del diccionari de pronunciació principal (lèxic)

note: i18n: ectx: label, entry (vadPostSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Num of silence frames to keep after speech to silence transition
ca: Nombre de fotogrames en silenci a mantenir després d'una transició de veu a silenci

note: i18n: ectx: label, entry (vadPreSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Num of speech frames to keep before silence to speech transition
ca: Nombre de fotogrames amb veu a mantenir abans d'una transició de silenci a veu

note: i18n: ectx: label, entry (vadStartSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Num of speech frames to trigger VAD from silence to speech
ca: Nombre de fotogrames amb veu per a activar la DAV des del silenci a veu

note: i18n: ectx: label, entry (vadTreshold), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vadTreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Threshold for decision between noise and silence frames. Log-ratio between signal level and noise level
ca: Llindar per a la decisió entre fotogrames amb soroll i silenci. Relació del registre entre el nivell de senyal i de soroll

en: Sphinx Dictionaries
ca: Diccionaris de l'Sphinx

en: Trigram Models
ca: Models de trigrames

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpModel)
en: Speech Recognition Model
ca: Model de reconeixement de la veu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Pronunciation Dictionary (Lexicon)
ca: Diccionari de pronunciació (lèxic)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Trigram Model
ca: Model trigrama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
ca: Model acústic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_modelInfoText)
en: <html><head/><body><p align="center">Acoustic and Language Models can be downloaded from <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>
ca: <html><head/><body><p align="center">Es poden descarregar els models d'idioma i acústics des de <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
ca: Detecció d'activitat de la veu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Noise Threshold
ca: Llindar de soroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Pre Speech Frames
ca: Fotogrames amb veu anteriors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Post Speech Frames
ca: Fotogrames amb veu posteriors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Start Speech Frames
ca: Fotogrames amb veu d'inici

en: Recognizing speech
ca: S'està reconeixent la veu

en: Abort speech recognition
ca: Interromp el reconeixement de la veu

en: No speech recognition plugins available
ca: No hi ha cap connector disponible de reconeixement de la veu

en: Initialization of speech recognition plugin failed
ca: Ha fallat la inicialització del connector de reconeixement de la veu

en: Speech Recognition failed: %2
    Code %1: %3
ca: Ha fallat el reconeixement de la veu: %2
    Codi %1: %3

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
ca: Traducció

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
ca: &Textos

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
ca: Est&ils

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
ca: T&emps

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
ca: &Vídeo

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
ca: E&ines

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
ca: Barra d'eines d'edició

en: Remote service error %1 %2
    %3
ca: Error del servei remot %1 %2
    %3

en: HTTP Error %1 - %2
    %3
ca: Error d'HTTP %1 - %2
    %3

en: Network Error %1
    %2
ca: Error de la xarxa %1
    %2

en: DeepL Engine Error
ca: Error del motor DeepL

en: Updating languages...
ca: S'estan actualitzant els idiomes...

en: Autodetect Language
ca: Detecta automàticament l'idioma

en: Translating lines...
ca: S'estan traduint les línies...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: Authentication
ca: Autenticació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labAuthKey)
en: Authentication Key:
ca: Clau d'autenticació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConnect)
en: Connect
ca: Connecta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiDomain)
en: API Domain:
ca: Domini de l'API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: You need to <a href="https://www.deepl.com/pro-api">create an account</a> on DeepL website and paste your API authentication key below.
ca: Cal <a href="https://www.deepl.com/pro-api">crear un comte</a> en el lloc web del DeepL i enganxar la vostra clau d'autenticació de l'API a sota.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labSource)
en: Source language:
ca: Idioma d'origen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labTranslation)
en: Translate to:
ca: Tradueix a:

en: Remote service error (%1):
    %2
ca: Error del servei remot (%1):
    %2

en: Google Cloud Engine Error
ca: Error del motor Google Cloud

en: Error opening file '%1'
ca: Error en obrir el fitxer «%1»

en: Error parsing JSON from file '%1'
ca: Error d'anàlisi JSON del fitxer «%1»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServiceJSON)
en: Service Account's Private Key JSON:
ca: El JSON de la clau privada del compte de servei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnLogin)
en: Login
ca: Inici de sessió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: <p>You need to <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">create a Service Account</a> in Google Cloud Console and provide public/private key JSON file below.</p><p>The Service Account needs to be assigned <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> role on IAM page or must be granted access to the Google's Cloud Translation APIs in a different manner.</p>
ca: <p>Cal que <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">creeu un compte de servei</a> a la consola del Google Cloud i proporcioneu un fitxer JSON de clau pública/privada a continuació.</p><p>El compte de servei ha de ser assignat al rol <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> a la pàgina IAM o se li ha de concedir accés a les API de Cloud Translation de Google de manera diferent.</p>

en: MinT Engine Error
ca: Error del motor MinT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: API Server
ca: Servidor de l'API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiURLPrefix)
en: Service URL:
ca: URL de servei:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
ca: Actualitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: You need to provide an URL to a MinT machine translation system API. You can <a href="https://gerrit.wikimedia.org/g/mediawiki/services/machinetranslation">setup your own service</a> or use some <a href="https://translate.wmcloud.org/">public API</a>.
ca: Cal proporcionar un URL a una API del sistema de traducció automàtica MinT. Podeu <a href="https://gerrit.wikimedia.org/g/mediawiki/services/machinetranslation">configurar el vostre propi servei</a> o utilitzar alguna <a href="https://translate.wmcloud.org/">API pública</a>.

en: Translate
ca: Tradueix

en: Translate texts in
ca: Tradueix els texts en

en: Translate texts
ca: Tradueix els texts

en: Find In
ca: Cerca a

en: No instances of '%1' found!
ca: No s'han trobat les instàncies de «%1»!

en: Find
ca: Cerca

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
ca: S'ha arribat al final del subtítol.
    Continuo des del començament?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
ca: S'ha arribat al començament de la selecció.
    Continuo des del final?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
ca: S'ha arribat al començament del subtítol.
    Continuo des del final?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
ca: S'ha arribat al final de la selecció.
    Continuo des del començament?

en: Find/Replace In
ca: Cerca i substitueix a

en: Replace
ca: Substitueix

en: Spell Checking
ca: Verificació ortogràfica

en: Video Stream #%1
ca: Flux de vídeo núm. %1

en: Audio Stream #%1
ca: Flux d'àudio núm. %1

en: Subtitle Stream #%1
ca: Flux de subtítols núm. %1

en: File does not exist.
ca: El fitxer no existeix.

en: Suggestions
ca: Consells

en: Ignore
ca: Ignora

en: Add to Dictionary
ca: Afegeix al diccionari

en: No suggestions
ca: No hi ha cap suggeriment

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Check Spelling...
ca: Verifica l'ortografia...

en: Auto Spell Check
ca: Comprova automàticament l'ortografia

en: Allow Tabulations
ca: Permet les tabulacions
