subtitlecomposer - en to cs translation catalogue (724 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
cs: Výchozí: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
cs: Současný: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
cs: Automatická detekce

en: Go to Line
cs: Přejít na řádek

en: &Go to line:
cs: &Přejít na řádek:

en: Maximize Durations
cs: Maximalizovat doby

en: Unbreak Lines
cs: Spojit řádky

en: Simplify Spaces
cs: Zjednodušit mezery

en: Open Video
cs: Otevřít video

en: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en: Untitled Translation
cs: Nepojmenovaný překlad

en: Pause
cs: Pauza

en: Play
cs: Přehrát

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
cs[0]: Posunout zpět o 1 vteřinu.
cs[1]: Posunout zpět o %1 vteřiny.
cs[2]: Posunout zpět o %1 vteřin.

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
cs[0]: Posunout vpřed o 1 vteřinu.
cs[1]: Posunout vpřed o %1 vteřiny.
cs[2]: Posunout vpřed o %1 vteřin.

en: Shift %2%1 millisecond | Shift %2%1 milliseconds
cs[0]: Posunout o %2%1 milisekundu
cs[1]: Posunout o %2%1 milisekuny
cs[2]: Posunout o %2%1 milisekun

en: Shift selected lines %2%1 millisecond | Shift selected lines %2%1 milliseconds
cs[0]: Posunout vybrané řádky o %2%1 milisekundu
cs[1]: Posunout vybrané řádky o %2%1 milisekundy
cs[2]: Posunout vybrané řádky o %2%1 milisekund

en: Exit the application
cs: Ukonči program

en: Configure Subtitle Composer
cs: Nastavení Subtitle Composeru

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
cs: Nový

en: Create an empty subtitle
cs: Vytvoř prázdné titulky

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
cs: Otevřít soubor s titulky...

en: Open subtitle file
cs: Otevři soubor s titulky

en: Reload As...
cs: Znovu otevři jako...

en: Reload opened file with a different encoding
cs: Znovu otevři s jiným kódováním

[ctx: @action:inmenu Open rencently used subtitle file]
en: Open &Recent Subtitle
cs: Otevřít &nedávné titulky

en: Save
cs: Uložit

en: Save opened subtitle
cs: Uložit otevřené titulky

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Save opened subtitle with different settings
cs: Uložit otevřené titulky s jiným nastavením

en: Close
cs: Zavřít

en: Close opened subtitle
cs: Zavřít otevřené titulky

en: New Translation
cs: Nový překlad

en: Create an empty translation subtitle
cs: Vytvořit prázdný překlad

en: Open Translation...
cs: Otevřít překlad...

en: Open translation subtitle file
cs: Otevřít soubor s překladem

en: Reload Translation As...
cs: Znovu načíst překlad jako...

en: Reload opened translation file with a different encoding
cs: Znovu otevřít překlad s jiným kódováním

en: Open &Recent Translation
cs: Otevřít &nedávný překlad

en: Save Translation
cs: Uložit překlad

en: Save opened translation subtitle
cs: Uložit otevřený překlad

en: Save Translation As...
cs: Uložit překlad jako...

en: Save opened translation subtitle with different settings
cs: Uložit otevřený překlad s jiným nastavením

en: Close Translation
cs: Zavřít překlad

en: Close opened translation subtitle
cs: Zavřít otevřený překlad

en: Split Subtitle...
cs: Rozdělit titulky...

en: Split the opened subtitle in two parts
cs: Rozdělit otevřené titulky na dvě části

en: Join Subtitles...
cs: Spojit titulky...

en: Append to the opened subtitle another one
cs: Připojit k otevřeným další

en: Insert Before
cs: Vložit před

en: Insert empty line before current one
cs: Vložit prázdný řádek před současný

en: Insert After
cs: Vložit za

en: Insert empty line after current one
cs: Vložit prázdný řádek za současný

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove selected lines
cs: Odstranit označené řádky

en: Split Lines
cs: Rozdělit řádky

en: Split selected lines
cs: Rozdělit označené řádky

en: Join Lines
cs: Spojit řádky

en: Join selected lines
cs: Spojit označené řádky

en: Select All
cs: Označit všechno

en: Select all lines
cs: Označit všechny řádky

en: Go to Line...
cs: Jít na řádek...

en: Go to specified line
cs: Jít na vybraný řádek

en: Find...
cs: Najít...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
cs: Najít výskyt řetězce nebo regulárního výrazu

en: Find Next
cs: Najít další

en: Find next occurrence of string or regular expression
cs: Najít další výskyt řetězce nebo reg. výrazu

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Find previous occurrence of string or regular expression
cs: Najít předchozí výskyt řetězce nebo reg. výrazu

en: Replace...
cs: Nahradit...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
cs: Nahradit výskyty řetězců nebo reg. výrazů

en: Retrocede current line
cs: Posunout zpět současný řádek

en: Makes the line before the current one active
cs: Označit předchozí řádek jako aktivní

en: Advance current line
cs: Posunout vpřed současný řádek

en: Makes the line after the current one active
cs: Označit následující řádek jako aktivní

en: Detect Errors...
cs: Zjisti chyby...

en: Detect errors in the current subtitle
cs: Vyhledat chyby v současných titulcích

en: Clear Errors/Marks
cs: Vymazat chyby/značky

en: Clear detected errors and marks in the current subtitle
cs: Vymazat vyhledané chyby a značky v současných titulcích

en: Select Next Error/Mark
cs: Vybrat další chybu/značku

en: Select next line with error or mark
cs: Vybrat další řádek s chybou nebo značkou

en: Select Previous Error/Mark
cs: Vybrat předchozí chybu/značku

en: Select previous line with error or mark
cs: Vybrat předchozí řádek s chybou nebo značkou

en: Spelling...
cs: Pravopis...

en: Check lines spelling
cs: Zkontrolovat pravopis

en: Toggle Mark
cs: Přepnout značku

en: Toggle mark on selected lines
cs: Přepnout značku na vybraných řádcích

en: Toggle Bold
cs: Přepnout tučné

en: Toggle selected lines bold attribute
cs: Přepnout tučný atribut na označených

en: Toggle Italic
cs: Přepnout kurzívu

en: Toggle selected lines italic attribute
cs: Přepnout kurzívu na označených

en: Toggle Underline
cs: Přepnout podtržení

en: Toggle selected lines underline attribute
cs: Přepnout podtržení na označených

en: Toggle Strike Through
cs: Přepnout přeškrtnuté

en: Toggle selected lines strike through attribute
cs: Přepnout přeškrtnuté na označených

en: Change Text Color
cs: Změnit barvu textu

en: Change text color of selected lines
cs: Změnit barvu textu na označených řádcích

en: Shift...
cs: Posunout...

en: Shift lines an specified amount of time
cs: Posunout řádky o určitý čas

en: Adjust...
cs: Přizpůsobit...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
cs: Přizpůsobit všechny řádky lineárně podle zadaného intervalu

en: Change Frame Rate...
cs: Změnit počet snímku za sekundu

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
cs: Přečasovat titulky změnou FPS

en: Enforce Duration Limits...
cs: Vnutit limity dob...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
cs: Vnutit maximální/minimální dob řádků

en: Set Automatic Durations...
cs: Nastavit automatické doby...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
cs: Nastavit dobu podle počtu písmen, slov a zalomení řádků

en: Maximize Durations...
cs: Maximalizovat dobu...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
cs: Rozšířit dobu až k zobrazení dalšího

en: Fix Overlapping Times...
cs: Opravit překrývající se časy

en: Fix lines overlapping times
cs: Opravit překrývající se časování

en: Synchronize with Subtitle...
cs: Synchronizovat s titulky...

en: Copy timing information from another subtitle
cs: Zkopírovat informaci o časování z jiných titulků

en: Break Lines...
cs: Zalomit řádky...

en: Automatically set line breaks
cs: Automaticky nastavit zalomení

en: Unbreak Lines...
cs: Spojit řádky...

en: Remove line breaks from lines
cs: Odstranit zalomení z řádků

en: Simplify Spaces...
cs: Zjednodušit mezery...

en: Remove unneeded spaces from lines
cs: Odstranit nepotřebné mezery

en: Change Case...
cs: Změnit velikost...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
cs: Změnit znaky na velká, malá, nadpis nebo věty

en: Fix Punctuation...
cs: Opravit interpunkci...

en: Fix punctuation errors in lines
cs: Opravit interpunkční chyby v řádcích

en: Translate...
cs: Otevřít překlad...

en: Translate lines texts using Google services
cs: Přeložit řádky textu použitím Google služeb

en: Edit Line in Place
cs: Upravit řádek

en: Edit current line text in place
cs: Upravit současný řádek

en: Open Video...
cs: Otevřít video...

en: Open video file
cs: Otevřít video soubor

en: Open &Recent Video
cs: Otevřít nedávné video

en: Import Subtitle Stream
cs: Importovat titulkové stopy

en: Import subtitle stream into subtitle editor
cs: Importovat titulkové stopy do titulkového editoru

en: Recognize Speech
cs: Rozpoznat řeč

en: Recognize speech in audio stream
cs: Rozpoznat řeč v audio stopě

en: Close Video
cs: Zavřít video

en: Close video file
cs: Zavřít video soubor

en: Full Screen Mode
cs: Celá obrazovka

en: Toggle full screen mode
cs: Přepnout na celou obrazovku

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop video playback
cs: Zastavit přehrávání videa

en: Toggle video playing/paused
cs: Přehrávání/pauza videa

en: Seek Backward
cs: Posunout vzad

en: Seek Forward
cs: Posunout vpřed

en: Frame Step Backward
cs: Krok o snímek zpět

en: Frame Step Forward
cs: Krok o snímek vpřed

en: Seek to Previous Line
cs: Posunout na předchozí řádek

en: Seek to previous subtitle line show time
cs: Posunout na čas zobrazení předchozího titulku

en: Increase media play rate
cs: Zrychlit přehrávání média

en: Increase media playback rate
cs: Zvýšit rychlost přehrávání média

en: Decrease media play rate
cs: Zpomalit přehrávání média

en: Decrease media playback rate
cs: Snížit rychlost přehrávání média

en: Play Current Line and Pause
cs: Přehrát současný řádek a čekat

en: Seek to selected subtitle line show time, play it and then pause
cs: Posunout na čas zobrazení vybraného řádku, přehrát jej a čekat

en: Seek to Current Line
cs: Posunout na současný řádek

en: Seek to selected subtitle line show time
cs: Posunout na čas vybraného řádku titulků

en: Seek to Next Line
cs: Posunout na další řádek

en: Seek to next subtitle line show time
cs: Posunout na čas zobrazení následujícího titulku

en: Set Line Show Time to Video Position
cs: Nastavit čas zobrazení řádku z pozice videa

en: Set current line show time to video position
cs: Nastavit čas zobrazení současného řádku z pozice videa

en: Set Line Hide Time to Video Position
cs: Nastavit čas skrytí řádku z pozice videa

en: Set current line hide time to video position
cs: Nastavit čas skrytí současného řádku z pozice videa

en: Shift Current Line to Video Position
cs: Posunout současný řádek na pozici videa

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
cs: Nastavit čas zobrazení řádku z pozice videa posunutím všech řádků

en: Current Line Follows Video
cs: Současný řádek následuje video

en: Make current line follow the playing video position
cs: Nastavit současný řádek na sledovaní pozice přehrávaného videa

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
cs: Umlčet

en: Enable/disable playback sound
cs: Zapnout/vypnout zvuk

en: Increase Volume
cs: Zvýšit hlasitost

en: Increase volume by 5%
cs: Snížit hlasitost o 5%

en: Decrease Volume
cs: Snížit hlasitost

en: Decrease volume by 5%
cs: Snížit hlasitost o 5%

en: Audio Streams
cs: Zvukové stopy

en: Select active audio stream
cs: Vybrat aktivní zvukovou stopu

en: Increase Font Size
cs: Zvětšit velikost písma

en: Increase subtitles font size by 1 point
cs: Zvětšit velikost písma o 1 bod

en: Decrease Font Size
cs: Snížit velikost písma

en: Decrease subtitles font size by 1 point
cs: Snížit velikost písma o 1 bod

en: Displayed Subtitle Text
cs: Zobrazený text titulků

en: Select visible subtitle text
cs: Vybrat viditelný text titulků

en: Toggle Anchor
cs: Přepnout značku

en: (Un)Anchor current line's show time to timeline (Editing anchored line's show time will stretch/compact the timeline between adjacent anchors)
cs: (Od)kotvit čas zobrazení současné řádky od časové linie (Úpravy času zobrazení ukotvené řádky natáhnou/zkrátí časovou linii mezi sousedícími kotvami)

en: Remove All Anchors
cs: Odstranit všechny kotvy

en: Unanchor show time from the timeline on all anchored lines
cs: Odkotvit čas zobrazení od časové linie pro všechny kotvené řádky

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
cs: Správce skriptů...

en: Manage user scripts
cs: Spravuj uživatelské skripty

en: Waveform Zoom In
cs: Přiblížení křivky

en: Waveform Zoom Out
cs: Oddálení křivky

en: Waveform Auto Scroll
cs: Automatické posouvání křivky

en: Waveform display will automatically scroll to video position
cs: Křivka se automaticky posune na pozici videa

en: All Text Subtitles
cs: Všechny textové titulky

en: All Image Subtitles
cs: Všechny obrazové titulky

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Media Files
cs: Mediální soubory

en: Video Files
cs: Video soubory

en: Audio Files
cs: Zvukové soubory

en: The requested action would make the subtitle and its translation share the same file, possibly resulting in loss of information when saving.
    Are you sure you want to continue?
cs: Požadovaná akce má za následek, že titulky a překlad budou sdílet jeden soubor. Je možné, že to bude mít za následek ztrátu dat při uložení.
    Jste si jistí, že chcete pokračovat?

en: Conflicting Subtitle Files
cs: Konflikt v titulkových souborech

en: Open Subtitle
cs: Otevřít titulky

en: <qt>Could not parse the subtitle file.<br/>This may have been caused by usage of the wrong encoding.</qt>
cs: <qt>Nebylo možné přečíst titulkový soubor.<br/>Mohlo to být způsobeno použitím špatného kódování.</qt>

en: Format: %1
cs: Formát: %1

en: Encoding: %1
cs: Kódování: %1

en: There was an error saving the subtitle.
cs: Vyskytla se chyba při ukládání titulků.

en: Save Subtitle
cs: Uložit titulky

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
cs: Otevřený překlad titulků má neuložené změny.
    Chcete jej uložit?

en: Close Translation Subtitle
cs: Zavřít překlad

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
cs: Otevřené titulky mají neuložené změny.
    Chcete je uložit?

en: Close Subtitle
cs: Zavřít titulky

en: Open Translation Subtitle
cs: Otevřít překlad

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
cs: Primární

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
cs: Překlad

en: There was an error saving the translation subtitle.
cs: Vyskytla se chyba při ukládání překladu.

en: Save Translation Subtitle
cs: Ulož překlad

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
cs: rozdělit

en: Could not write the split subtitle file.
cs: Nebylo možné zapsat rozdělené titulky.

en: Could not write the split subtitle translation file.
cs: Nebylo možné zapsat rozdělený překlad.

en: Could not read the subtitle file to append.
cs: Nebylo možné načíst titulky k připojení.

en: The specified time does not split the subtitles.
cs: Požadovaný čas nerozdělil titulky.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split part was saved as %1.
cs: Nebylo možné otevřít nové okno Subtitle Composeru.
    Rozdělená část byla uložena jako %1.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split parts were saved as %1 and %2.
cs: Nebylo možné otevřít nové okno Subtitle Composeru.
    Rozdělené části byly uloženy jako %1 a %2.

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
cs: Odkazované titulky musely mít více než jeden řádek.

en: Could not parse the reference subtitle file.
cs: Nebylo možné načíst odkazované titulky.

[ctx: @title General settings]
en: General
cs: Obecné

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

[ctx: @title Error check settings]
en: Error Check
cs: Kontroly chyb

en: Error Check Settings
cs: Nastavení kontroly chyb

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
cs: Pravopis

en: Spelling Settings
cs: Nastavení pravopisu

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
cs: Křivka

en: Waveform settings
cs: Nastavení křivky

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
cs: Video přehrávač

en: Video Player Settings
cs: Nastavení video přehrávače

[ctx: @title Speech recognition backend settings]
en: %1 backend settings
cs: %1 nastavení podpůrné vrstvy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
cs: Texty

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxLines)
en:  lines
cs:  řádky

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharactersPerLine)
en:  characters
cs:  znaků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
cs: Maximální počet znaků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxCharactersPerLine)
en: Maximum number of characters per line:
cs: Maximální počet znaků na řádek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
cs: Maximální počet řádků:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Absolute Durations
cs: Absolutní doby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
cs: Maximální doba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
cs: Minimální doba:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Relative Durations
cs: Relativní doby

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_IdealDurationPerCharacter)
en:  ms/char
cs:  ms/znak

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_IdealDurationPerCharacter)
en:  ch/sec
cs:  znak/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_IdealDurationPerCharacter)
en: Ideal duration:
cs: Ideální doba:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
cs: Chování

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
cs: Automaticky vymazat opravené chyby

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: General
cs: Obecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticVideoLoad)
en: Automatically load video file when opening a subtitle
cs: Automaticky zapnout video při otevírání titulků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_DefaultSubtitlesEncoding)
en: Defau&lt subtitles encoding:
cs: Výchozí kódování titu&lků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_TextLineBreak)
en: Line break character:
cs: Znak ukončení řádku:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitleLine)
en: Subtitle Line
cs: Řádek titulků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LineDuration)
en: Default subtitle line duration:
cs: Výchozí doba řádku titulků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On double click, &jump to show time minus:
cs: Při dvojkliku &skočit na čas zobrazení mínus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LinePause)
en: Default pause between subtitle lines:
cs: Výchozí pauza mezi řádky titulků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ju&mp to prev/next line offset:
cs: Sk&ok na odchylku předchozího/dalšího řádku:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
cs: Rychlé akce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Compensation for captured &video times:
cs: Kompenzace pro zachycené časy &videa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ti&me shift for selected lines:
cs: Časový posu&n pro vybrané řádky:

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
cs: <p>Příliš žluťoučký kůň<br/>úpěl ďábelské ódy</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UnpauseOnDoubleClick)
en: Resume playback after line double click
cs: Znovu přehrávat po dvojkliku na řádek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_SeekJumpLength)
en: Seconds to &jump on seek:
cs: Počet sekund při &posunu:

note: i18n: ectx: label, entry (VideoAutoPlay), group (VideoPlayer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VideoAutoPlay)
en: Start playing video when loaded
cs: Začít přehrávat video při načtení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
cs: Zobraz prvek pro nastavení pozice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_StepJumpLength)
en: Fra&me step amount:
cs: Počet sní&mků v kroku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
cs: Zesílení hlasitosti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
cs: Titulky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
cs: Obrysová barva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
cs: Barva te&xtu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
cs: Typ písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
cs: Obrysová šířka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
cs: Velikost &písma:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpPreview)
en: Subtitles Preview
cs: Náhled titulků

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Waveform Display
cs: Zobrazení křivky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
cs: Jemné posouvání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
cs: Vnější barva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
cs: Vnitřní barva:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border
cs: Automatický posun stránky když pozice videa dosáhne zadané hranice (v procentech) od okraje stránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Auto Scroll Padding:
cs: Zadaná hranice automatického posunu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Subtitle Display
cs: Zobrazení titulků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Subtitle border color:
cs: Barva hranice titulků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
cs: Barva pozadí výběru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Subtitle border width:
cs: Šířka hranice titulků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Subtitle background color:
cs: Barva pozadí titulků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Selected border color:
cs: Barva hranice výběru:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text Font and Colors
cs: Písmo a barvy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Subtitle font family:
cs: Typ písma titulků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Subtitle number font size:
cs: Velikost písma čísla titulků

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubNumberFontSize) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubTextFontSize)
en:  pt
cs:  bodů

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Subtitle Number Color
cs: Barva písma čísla titulků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Subtitle text font size:
cs: Velikost písma titulků:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Subtitle Text Color:
cs: Barva textu titulků:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Line Indicators
cs: Ukazatel řádku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Player position color:
cs: Barva pozice přehrávače:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Mouse indicator color:
cs: Barva ukazatele myši:

en: Set Primary Data
cs: Nastavit primární data

en: Clear Primary Text Data
cs: Vymazat primární data

en: Set Secondary Data
cs: Nastavit sekundární data

en: Clear Secondary Text Data
cs: Vymazat sekundární data

en: Change Frame Rate
cs: Změnit snímky za sekundu

en: Insert Line
cs: Vložit řádek

en: Remove Lines
cs: Odstranit řádky

en: Shift Lines
cs: Posunout řádky

en: Adjust Lines
cs: Přizpůsobit řádky

en: Sort
cs: Seřadit

en: Enforce Duration Limits
cs: Vnutit limity dob

en: Set Automatic Durations
cs: Nastavit automatické doby

en: Fix Overlapping Times
cs: Opravit překrývající se časy

en: Fix Lines Punctuation
cs: Opravit interpunkci řádků

en: Lower Case
cs: Malá písmena

en: Upper Case
cs: Velká písmena

en: Title Case
cs: Nadpis

en: Sentence Case
cs: Věty

en: Break Lines
cs: Zalomit řádky

en: Synchronize Subtitles
cs: Synchronizovat titulky

en: Join Subtitles
cs: Spojit titulky

en: Split Subtitles
cs: Rozdělit titulky

en: Toggle Lines Style
cs: Přepnout styl řádků

en: Change Lines Text Color
cs: Změnit barvu řádků

en: Set Lines Mark
cs: Nastavit značku

en: Clear Lines Mark
cs: Smazat značku

en: Toggle Lines Mark
cs: Přepnout značku

en: Clear Line Errors
cs: Vymazat chyby řádků

en: Check Lines Errors
cs: Zkontrolovat chyby na řádcích

en: Empty text
cs: Prázdný

en: Too many characters
cs: Příliš mnoho znaků

en: Too many lines
cs: Příliš mnoho řádků

en: Too many characters per line
cs: Příliš mnoho znaků na řádek

en: Unnecessary white space
cs: Mezery navíc

en: Unnecessary dash
cs: Nadbytečná pomlčka

en: Capital letter after continuation ellipsis
cs: Chybí velké písmeno po konci řádku

en: Too long duration per character
cs: Příliš dlouhá doba na počet písmen

en: Too short duration per character
cs: Příliš krátká doba na počet písmen

en: Too long duration
cs: Příliš dlouhá doba

en: Too short duration
cs: Příliš krátká doba

en: Overlapping times
cs: Překrývající se časování

en: Untranslated text
cs: Nepřeložený text

en: User mark
cs: Uživatelské značky

en: Has no primary text.
cs: Nemá primární text.

en: Has no translation text.
cs: Nemá přeložený text.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
cs[0]: Má příliš mnoho znaků v primárním textu (1 znak).
cs[1]: Má příliš mnoho znaků v primárním textu (%1 znaky).
cs[2]: Má příliš mnoho znaků v primárním textu (%1 znaků).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
cs[0]: Má příliš mnoho znaků v přeloženém textu (1 znak).
cs[1]: Má příliš mnoho znaků v přeloženém textu (%1 znaky).
cs[2]: Má příliš mnoho znaků v přeloženém textu (%1 znaků).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
cs[0]: Má příliš mnoho řádků v primárním textu (1 řádek).
cs[1]: Má příliš mnoho řádků v primárním textu (%1 řádky).
cs[2]: Má příliš mnoho řádků v primárním textu (%1 řádků).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
cs[0]: Má příliš mnoho řádků v překladu (1 řádek).
cs[1]: Má příliš mnoho řádků v překladu (%1 řádky).
cs[2]: Má příliš mnoho řádků v překladu (%1 řádků).

en: Has unnecessary spaces in primary text.
cs: Má nadbytečné mezery v primárním textu.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
cs: Má nadbytečné mezery v překladu.

en: Has unnecessary dash in primary text.
cs: Obsahuje nadbytečné pomlčky v primárním textu.

en: Has unnecessary dash in translation text.
cs: Obsahuje nadbytečné pomlčky v překladu.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
cs: Použít velké písmeno při eliptickém pokračování řádku ve zdrojovém textu.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
cs: Použít velké písmeno při eliptickém pokračování řádku v překladovém textu.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
cs[0]: Příliš dlouhá doba na počet znaků v primárním textu (1 ms/znak).
cs[1]: Příliš dlouhá doba na počet znaků v primárním textu (%1 ms/znak).
cs[2]: Příliš dlouhá doba na počet znaků v primárním textu (%1 ms/znak).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
cs[0]: Příliš dlouhá doba na počet znaků v překladu (1 ms/znak).
cs[1]: Příliš dlouhá doba na počet znaků v překladu (%1 ms/znak).
cs[2]: Příliš dlouhá doba na počet znaků v překladu (%1 ms/znak).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
cs[0]: Příliš krátká doba na počet znaků v primárním textu (1 ms/znak).
cs[1]: Příliš krátká doba na počet znaků v primárním textu (%1 ms/znak).
cs[2]: Příliš krátká doba na počet znaků v primárním textu (%1 ms/znak).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
cs[0]: Příliš krátká doba na počet znaků v překladu (1 ms/znak).
cs[1]: Příliš krátká doba na počet znaků v překladu (%1 ms/znak).
cs[2]: Příliš krátká doba na počet znaků v překladu (%1 ms/znak).

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
cs[0]: Příliš dlouhá doba (1 ms).
cs[1]: Příliš dlouhá doba (%1 ms).
cs[2]: Příliš dlouhá doba (%1 ms).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
cs[0]: Příliš krátká doba (1 ms).
cs[1]: Příliš krátká doba (%1 ms).
cs[2]: Příliš krátká doba (%1 ms).

en: Overlaps with next line.
cs: Překrývá se s dalším řádkem.

en: Has untranslated text.
cs: Nemá přeložený text.

en: Has user mark.
cs: Obsahuje uživatelskou značku.

en: Set Line Show Time
cs: Nastavit čas zobrazení

en: Set Line Hide Time
cs: Nastavit čas skrytí

en: Set Line Times
cs: Nastavit časování řádku

en: Shift Line Times
cs: Posunout časování řádku

en: Adjust Line Times
cs: Přizpůsobit časování řádku

en: Set Frame Rate
cs: Nastavit snímky za sekundu

en: Insert Lines
cs: Vložit řádky

en: Move Line
cs: Přesunout řádek

en: Swap Texts
cs: Prohodit texty

en: Change stylesheet
cs: Změnit styl

en: Set Line Text
cs: Zapisat text

en: Set Line Secondary Text
cs: Zapsat druhotný text

en: Set Line Errors
cs: Nastavit chyby

en: Target >>
cs: Cíl >>

en: Target <<
cs: Cíl <<

en: All lines
cs: Všechny řádky

en: Selected lines
cs: Označené řádky

en: All lines from first selected
cs: Všechny řádky od prvního vybraného

en: All lines up to last selected
cs: Všechny řádky k poslednímu vybranému

en: Both subtitles
cs: Obojí titulky

en: Primary subtitle
cs: Primární titulky

en: Translation subtitle
cs: Překlad

en: Apply to
cs: Použít na

en: Adjust
cs: Upravit

[ctx: @title:group]
en: New Times
cs: Nové časy

en: First spoken line:
cs: První mluvený řádek:

en: Last spoken line:
cs: Poslední mluvený řádek:

[ctx: @title:group]
en: Settings
cs: Nastavení

en: Milliseconds per line:
cs: Milisekund na řádek:

en: Milliseconds per word:
cs: Milisekund na slovo:

en: Milliseconds per character:
cs: Milisekund na znak:

en: Prevent overlapping
cs: Předcházet překrývání

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
cs: Výpočet doby

en: Use primary text
cs: Použít primární text

en: Use translation text
cs: Použít překlad

en: Calculate both and use maximum
cs: Vypočítat obojí a použít maximum

en: Current frame rate:
cs: Současný počet snímků za vteřinu:

en: New frame rate:
cs: Nový počet snímků za vteřinu:

en: Change Case
cs: Změnit velikost písmen

[ctx: @title:group]
en: Change To
cs: Změnit na

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Title case
cs: Nadpis

en: Sentence case
cs: Věty

en: Convert to lower case first
cs: Nejdříve předělat na malá

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
cs: Minimální doba

en: Expand duration to:
cs: Rozšířit dobu na:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
cs: Maximální doba

en: Shrink duration to:
cs: Zmenšit dobu na:

[ctx: Text encoding detected with n% confidence.]
en: %1 (%2% confidence)
cs: %1 (%2% jistota)

en: Detected
cs: Zjištěno:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EncodingDetectDialog)
en: Confirm detected subtitle encoding
cs: Potvrdit detekované kódovaní titulků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
cs: Kódování

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
cs: Náhled

en:  msecs
cs: ms

en: Minimum interval between lines:
cs: Minimální interval mezi řádky:

en: Fix Punctuation
cs: Opravit interpunkci

en: Fix and cleanup spaces
cs: Opravit a smazat mezery

en: Fix quotes and double quotes
cs: Opravit uvozovky

en: Fix English 'I' pronoun
cs: Opravit anglické zájmeno 'I'

en: Add ellipsis indicating non finished lines
cs: Přidat elipsu označující nedokončené řádky

en: Insert Line Before Current
cs: Vložit řádek před současný

en: Insert Line After Current
cs: Vložit řádek za současný

en: Insert Into
cs: Vložit do

en: Shift subtitle forwards before append
cs: Posunout titulky dopředu před připojením

en: Set from video length
cs: Nastavit z délky videa

en: Remove Selected Lines
cs: Odstranit označené řádky

en: Remove From
cs: Odstranit z

en: Path:
cs: Cesta:

en: Select subtitle
cs: Vyberte titulky

en: Subtitle
cs: Titulky

[ctx: @title:group]
en: Shifting
cs: Posunování

en: Forwards (+)
cs: Vpřed (+)

en: Backwards (−)
cs: Vzad (−)

en: Minimum length for line break:
cs: Minimální délka pro zalomení řádku:

en: Split Subtitle
cs: Rozdělit titulky

en: Split time:
cs: Čas rozdělení:

en: Shift new part backwards after split
cs: Posunout novou část zpět po rozdělení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labClass)
en: Space separated list of CSS classes:
cs: Čárkou oddělený seznam tříd CSS:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, classList)
en: Class
cs: Třída

en: Default Color
cs: Výchozí barva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labVoice)
en: Person name or voice title:
cs: Jméno osoby nebo popis hlasu:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice
cs: Hlas

en: Synchronize with Subtitle
cs: Synchronizovat s titulky

en: Reference Subtitle
cs: Odkazované titulky

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
cs: Synchronizační mód

en: Adjust to reference's first and last lines
cs: Přizpůsobit k odkazovaným titulkům první a poslední řádek

en: Copy timing information from reference line by line
cs: Zkopírovat časování z odkazovaných titulků řádek po řádku

en: Find Error
cs: Najít chybu

en: No errors matching given criteria were found!
cs: Žádné chyby shodující se s kritérii nebyly nalezeny.

[ctx: @title:group]
en: Errors to Find
cs: Chyby jaké hledat

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Clear other errors
cs: Vymazat ostatní chyby

en: Clear user marks
cs: Vymazat uživatelské značky

en: Search in
cs: Hledat v

en: Available errors
cs: Dostupné chyby

en: Select None
cs: Zrušit výběr

en: Importing Subtitle Stream
cs: Importování titulkové stopy

en: Subtitle demux failed %1: %2
    %3
cs: Extrakce titulků selhala %1: %2
    %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputInitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputProcessDialog)
en: VobSub Import
cs: Import z VobSubu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStream)
en: Stream / Language
cs: Stopa / Jazyk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPostProc)
en: Post Processing
cs: Zpracování po načtení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceNumber)
en: Fix space between numbers
cs: Opravit mezery u číslic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpacePunct)
en: Fix space around punctuation (.,;:?!)
cs: Opravit mezery u interpunkce (.,;:?!)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceParen)
en: Fix space around quotes and parentheses ("()[]{})
cs: Opravit mezery u uvozovek a závorek ("()[]{})

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppAposQuote)
en: Fix double apostrophes/quotes
cs: Opravit jednoduché/dvojité uvozovky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppCharsOCR)
en: Fix i <-> l, 0 <-> O mistakes
cs: Opravit chyby u i <-> l, 0 <-> O

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSettings)
en: Settings
cs: Nastavení

en: VobSub Error
cs: Chyba VobSubu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpText)
en: Enter character(s)
cs: Vložit znak(y)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
cs: S&ymboly:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, symbolCount)
en: Up/Down: change value
cs: Nahoru/Dolů: změnit hodnotu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Ctrl+Shift+Left
cs: Ctrl+Shift+Levá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Prev Image
cs: Předchozí obraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Ctrl+Left
cs: Ctrl+Levá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Prev Symbol
cs: Předchozí symbol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Ctrl+Right
cs: Ctrl+Pravá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Next Symbol
cs: Další Symbol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Ctrl+Shift+Right
cs: Ctrl+Shift+Pravá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
cs: Následující obrázek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
cs: Přerušit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Subtitle Image
cs: Obraz titulků

en: <b>Show</b>
cs: <b>Ukaž</b>

en: <b>Hide</b>
cs: <b>Skryj</b>

en: <b>Duration</b>
cs: <b>Doba</b>

en: Change Voice Tag
cs: Změnit značku hlasu

en: Change Class Tag
cs: Změnit značku třídy

en: No current line
cs: Žádný současný řádek

en: chars
cs: znaky

en: ms/char
cs: ms/znak

en: chars/sec
cs: znaků/sek

en: <b>Position</b>
cs: <b>Pozice</b>

en: <b>Length</b>
cs: <b>Délka</b>

en: <b>Playback Rate</b>
cs: <b>Rychlost přehrávání</b>

en: <qt>There was an error opening media file %1.</qt>
cs: <qt>Vyskytla se chyba při otevírání souboru<br/>%1</qt>

en: <i>Unknown</i>
cs: <i>Neznámý</i>

en: Unexpected error when playing file.
cs: Nečekaná chyba při přehrávání souboru.

en: Error Playing File
cs: Chyba při přehrávání souboru

en: &Stylesheet
cs: &Styl

en: &Comments
cs: &Komentáře

en: &Position
cs: &Umístění

en: Intro
cs: Úvod

en: Header
cs: Záhlaví

en: Footer
cs: Zápatí

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubtitlePositionWidget)
en: Form
cs: Formulář

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
cs: Vodorovné zarovnání

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
cs: Svislé zarovnání

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPosition)
en: Position/Size
cs: Pozice/Velikost

en: <b>Observations:</b>
cs: <b>Pozorování:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
cs: Řádek

[ctx: @title:column]
en: Pause
cs: Pauza

[ctx: @title:column]
en: Show Time
cs: Čas zobrazení

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
cs: Čas skrytí

[ctx: @title:column]
en: Duration
cs: Doba

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
cs: Překlad

en: Styles
cs: Styly

en: Times
cs: Časy

en: Errors
cs: Chyby

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
cs: Vyprázdnit

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
cs: Tučné

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
cs: Kurzíva

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
cs: Podtržené

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
cs: Přeškrtnuté

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
cs: Barva textu

en: Generating waveform
cs: Generuji waveform (vlnový diagram)

en: Select Line
cs: Vybrat řádek

en: Remove Line
cs: Odstranit řádek

en: Split Line
cs: Rozdělit řádek

en: Set Current Line Show Time
cs: Nastavit řádku čas zobrazení titulku z videa

en: Set Current Line Hide Time
cs: Nastavit řádku čas skrytí titulku z videa

en: Unknown
cs: <i>Neznámý</i>

en: The primary subtitle to be edited.
cs: Primární titulky k editaci.

en: The video to be subtitled.
cs: Video pro otitulkování.

en: The translation subtitle to be edited.
    If included, a second pane gets added to the right of the primary subtitle for side-by-side translation.
cs: Překladové titulky k editaci.
    Pokud jsou vybrány, je přidán druhý panel vpravo od primárních titulků pro překlad vedle sebe.

en: A KDE subtitle editor.
cs: Editor titulku v prostředí KDE.

en: Maintainer
cs: Správce

en: Former Maintainer
cs: Bývalý správce

en: Patches and Website
cs: Záplaty a Stránka

en: code contributions
cs: příspěvky do kódu

en: code contributions, Arch Linux packaging
cs: příspěvky ke kódu, zabalení pro Arch Linux

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
cs: Všichni, kteří přispěli a zapomněl jsem je zmínit

en: Video Player
cs: Video přehrávač

en: Waveform
cs: Křivka

en: Styles and Comments
cs: Styly a komentáře

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSubtitlesEncoding), group (General)
en: Default Subtitles Encoding
cs: Výchozí kódování titulků

note: i18n: ectx: label, entry (TextLineBreak), group (General)
en: Line Break Character
cs: Znak ukončení řádku

note: i18n: ectx: label, entry (SeekOffsetOnDoubleClick), group (General)
en: Seek Offset On Double Click
cs: Interval posunu při dvojkliku

note: i18n: ectx: label, entry (JumpLineOffset), group (General)
en: Jump to prev/next line offset
cs: Skok na odchylku předchozího/dalšího řádku

note: i18n: ectx: label, entry (UnpauseOnDoubleClick), group (General)
en: Unpause On Double Click
cs: Pokračovat v přehrávání při dvojkliku

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticVideoLoad), group (General)
en: Automatic Video Load
cs: Automatické spuštění videa

note: i18n: ectx: label, entry (LinesQuickShiftAmount), group (General)
en: Lines Quick Shift Amount
cs: Počet řádků při rychlém posunu

note: i18n: ectx: label, entry (GrabbedPositionCompensation), group (General)
en: Grabbed Position Compensation
cs: Kompenzace zachycené pozice

note: i18n: ectx: label, entry (LineDuration), group (General)
en: Default subtitle line duration
cs: Výchozí doba řádku titulků

note: i18n: ectx: label, entry (LinePause), group (General)
en: Default duration between subtitle lines
cs: Výchozí doba mezi řádky titulků

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharacters), group (Error Check)
en: Maximum number of characters
cs: Maximální počet znaků

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (Error Check)
en: Maximum number of lines
cs: Maximální počet řádků

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharactersPerLine), group (Error Check)
en: Maximum number of characters per line
cs: Maximální počet znaků na řádek

note: i18n: ectx: label, entry (MinDuration), group (Error Check)
en: Minimum duration
cs: Minimální doba

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDuration), group (Error Check)
en: Maximum duration
cs: Maximální doba

note: i18n: ectx: label, entry (MinDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Minimum duration per character
cs: Minimální doba na znak

note: i18n: ectx: label, entry (IdealDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Ideal duration per character
cs: Ideální doba na znak

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Maximum duration per character
cs: Maximální doba na znak

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
cs: Výchozí jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (autodetectLanguage), group (Spelling)
en: Auto detect language
cs: Automaticky rozpoznat jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultClient), group (Spelling)
en: Default client
cs: Výchozí klient

note: i18n: ectx: label, entry (skipUppercase), group (Spelling)
en: Skip uppercase
cs: Přeskakovat velká písmena

note: i18n: ectx: label, entry (skipRunTogether), group (Spelling)
en: Skip Run Together
cs: Přeskočit Run Together

note: i18n: ectx: label, entry (wfInnerColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Inner Color
cs: Vnitřní barva křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfOuterColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Outer Color
cs: Vnější barva křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfSmoothScroll), group (Waveform Widget)
en: Waveform Smooth Scrolling
cs: Jemné posouvání křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll Padding
cs: Zadaná hranice automatického posunu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border.
cs: Automatický posun stránky když pozice videa dosáhne zadané hranice (v procentech) od okraje stránky.

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Background Color
cs: Barva pozadí titulků křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Color
cs: Barva hranice titulků křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorderWidth), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Width
cs: Šířka hranice titulků křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Background Color
cs: Barva pozadí vybraných titulků křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Border Color
cs: Barva hranice vybraných titulků křivky

note: i18n: ectx: label, entry (wfFontFamily), group (Waveform Widget) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (VideoPlayer)
en: Font Family
cs: Typ písma

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Size
cs: Velikost písma čísla titulků

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Color
cs: Barva písma čísla titulků

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Size
cs: Velikost písma titulků

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Color
cs: Barva písma titulků

note: i18n: ectx: label, entry (wfMouseLocation), group (Waveform Widget)
en: Mouse Location Line Color
cs: Barva řádku při najetí myší

note: i18n: ectx: label, entry (wfPlayLocation), group (Waveform Widget)
en: Play Location Line Color
cs: Barva přehrávaného řádku

note: i18n: ectx: label, entry (SeekJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Jump length on seek
cs: Délka skoku při posunu

note: i18n: ectx: label, entry (StepJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Amount of frames to skip when stepping
cs: Počet snímků přeskočení při krokování

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPositionTimeEdit), group (VideoPlayer)
en: Show editable time position
cs: Zobrazit prvek pro nastavení pozice

note: i18n: ectx: label, entry (VolumeAmplification), group (VideoPlayer)
en: Volume Amplification
cs: Zesílení hlasitosti

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
cs: Velikost písma

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
cs: Barva písma

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
cs: Barva obrysové čáry

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
cs: Šířka obrysové čáry

note: i18n: ectx: label, entry (translateEngine), group (Translation)
en: Last used translate engine
cs: Poslední použitý překladatelský nástroj

note: i18n: ectx: label, entry (gctServiceJSON), group (GoogleCloudTranslate)
en: Service Account JSON containing private key
cs: JSON obsahující soukromý klíč k servisnímu účtu

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangSource), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangSource), group (DeepLTranslate) i18n: ectx: label, entry (mintLangSource), group (MinTTranslate)
en: source language - cached
cs: zdrojový jazyk - v mezipaměti

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangTrans), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangTrans), group (DeepLTranslate) i18n: ectx: label, entry (mintLangTrans), group (MinTTranslate)
en: translation language - cached
cs: překladový jazyk - v mezipaměti

note: i18n: ectx: label, entry (gctAccessToken), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token - cached
cs: přístupový token - v mezipaměti

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenExpires), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token expiry - cached
cs: Vypršení přístupového tokenu - v mezipaměti

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenType), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token type - cached
cs: Typ přístupového tokenu - v mezipaměti

note: i18n: ectx: label, entry (dltAuthKey), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API authentication key
cs: Autentizační klíč pro DeepL API

note: i18n: ectx: label, entry (dltApiDomain), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API domain name
cs: Doména DeepL API

note: i18n: ectx: label, entry (mintURLPrefix), group (MinTTranslate)
en: MinT API URL prefix
cs: Předpona URL API MinT

en: Non-Script Files
cs: Neskriptové soubory

en: Title
cs: Název

en: Version
cs: Verze

en: Author
cs: Autor

en: Path
cs: Cesta

en: Information
cs: Informace

en: Warning
cs: Varování

en: Error
cs: Chyba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
cs: Upravit

en: View
cs: Pohled

en: A script already exists with this name.
    Would you like to enter another name?
cs: Skript s tímto názvem už existuje.
    Chtěli byste vložit jiný název?

en: Duplicate filename
cs: Duplicitní název souboru

en: Yes
cs: Ano

en: Create New Script
cs: Vytvořit nový skript

en: Script name:
cs: Název skriptu:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
cs: <qt>Vyskytla se chyba při vytváření souboru<br/>%1</qt>

en: Select Existing Script
cs: Vybrat existující skript

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
cs: Pro pokračování musíte vložit nepoužitý název.
    Chtěli byste vložit jiný název?

en: Name Already Used
cs: Název je již používán

en: Rename Script
cs: Přejmenovat skript

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
cs: <qt>Vyskytla se chyba při otevírání souboru<br/>%1</qt>

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
cs: <qt>Vyskytla se chyba při kopírování souboru<br/>%1</qt>

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
cs: Opravdu chcete přesunout soubor <b>%1</b> do koše?

en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
cs: <qt>Vyskytla se chyba při odstranění souboru<br/>%1</qt>

en: Could not launch external editor.
cs: Nebylo možno spustit externí editor.

en: Error opening script %1.
cs: Chyba při otevírání skriptu %1.

en: Error Running Script
cs: Chyba při běhu skriptu

en: Path: %1
cs: Cesta: %1

en: Tools
cs: Nástroje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
cs: Správce skriptů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
cs: Vytvořit prázdný skript.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
cs: Vytvořit...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
cs: Zkopíruje existující skript z určeného umístění.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
cs: Přidat...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
cs: Pošle označený skript do koše.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
cs: Otevře označený skript externím editorem.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
cs: Spustit označený skript.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
cs: Spustit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
cs: Obnovit seznam nainstalovaných skriptů.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
cs: Obnov

note: i18n: ectx: label, entry (acousticModelPath), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Directory containing acoustic model files
cs: Adresář obsahující soubory akustických modelů

note: i18n: ectx: label, entry (vadTreshold), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vadTreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Threshold for decision between noise and silence frames. Log-ratio between signal level and noise level
cs: Prahová hodnota pro rozhodnutí mezi šumovými a tichými snímky. Poměr mezi úrovní signálu a úrovní šumu

en: Sphinx Dictionaries
cs: Slovníky Sphinx

en: Trigram Models
cs: Trigramové modely

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpModel)
en: Speech Recognition Model
cs: Model rozpoznávání řeči

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Pronunciation Dictionary (Lexicon)
cs: Slovník výslovnosti (Lexikon)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Trigram Model
cs: Trigramový model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
cs: Akustický model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_modelInfoText)
en: <html><head/><body><p align="center">Acoustic and Language Models can be downloaded from <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>
cs: <html><head/><body><p align="center">Akustické a jazykové modely můžete stáhnout z <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
cs: Detekce hlasové činnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Noise Threshold
cs: Práh šumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Pre Speech Frames
cs: Hlasové snímky před

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Post Speech Frames
cs: Hlasové snímky po

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Start Speech Frames
cs: Spustit hlasové snímky

en: Recognizing speech
cs: Rozpoznávání řeči

en: Abort speech recognition
cs: Přerušit rozpoznávání řeči

en: No speech recognition plugins available
cs: Žádný plugin pro rozpoznávání řeči

en: Initialization of speech recognition plugin failed
cs: Načtení pluginu pro rozpoznávání řeči selhalo

en: Speech Recognition failed: %2
    Code %1: %3
cs: Rozpoznávání hlasu selhalo: %2
    Code %1: %3

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
cs: Překlad

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: &Uprav

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
cs: &Texty

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
cs: St&yly

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
cs: Č&asy

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
cs: Chy&by

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
cs: &Nástroje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
cs: Upravit panel nástrojů

en: Remote service error %1 %2
    %3
cs: Chyba vzdálené služby %1 %2
    %3

en: HTTP Error %1 - %2
    %3
cs: Chyba HTTP %1 - %2
    %3

en: Network Error %1
    %2
cs: Síťová chyba %1
    %2

en: DeepL Engine Error
cs: Chyba nástroje DeepL

en: Updating languages...
cs: Aktualizuji jazyky...

en: Autodetect Language
cs: Automaticky rozpoznat jazyk

en: Translating lines...
cs: Překládám řádky...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: Authentication
cs: Ověření

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labAuthKey)
en: Authentication Key:
cs: Ověřovací klíč:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConnect)
en: Connect
cs: Připojit se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiDomain)
en: API Domain:
cs: Doména API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: You need to <a href="https://www.deepl.com/pro-api">create an account</a> on DeepL website and paste your API authentication key below.
cs: Musíte na stránce DeepL <a href="https://www.deepl.com/pro-api">si vytvořit účet</a> a vložit váš ověřovací klíč API níže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labSource)
en: Source language:
cs: Původní jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labTranslation)
en: Translate to:
cs: Přeložit do:

en: Remote service error (%1):
    %2
cs: Chyba vzdálené služby (%1):
    %2

en: Google Cloud Engine Error
cs: Chyba nástroje Google Cloud

en: Error opening file '%1'
cs: Chyba při otevírání souboru '%1'

en: Error parsing JSON from file '%1'
cs: Chyba při analýze JSON ze souboru '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServiceJSON)
en: Service Account's Private Key JSON:
cs: Soukromý klíč servisního účtu (JSON):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnLogin)
en: Login
cs: Přihlášení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: <p>You need to <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">create a Service Account</a> in Google Cloud Console and provide public/private key JSON file below.</p><p>The Service Account needs to be assigned <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> role on IAM page or must be granted access to the Google's Cloud Translation APIs in a different manner.</p>
cs: <p>Musíte si <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">vytvořit servisní účet (Service Account)</a> v konzoli Google Cloud (Google Cloud Console) a nastavit veřejný/privátní klíč v souboru JSON níže.</p><p>Servisní účet musí mít přiřazenou roli <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> na stránce IAM nebo musí mít jiným způsobem přístup k překladovým API Googlu (Google's Cloud Translation APIs).</p>

en: MinT Engine Error
cs: Chyba nástroje MinT

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: API Server
cs: Server API

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiURLPrefix)
en: Service URL:
cs: URL služby:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
cs: Aktualizovat

en: Translate
cs: Přeložit

en: Translate texts in
cs: Přeložit texty v

en: Translate texts
cs: Přeložit texty

en: Find In
cs: Najít v

en: No instances of '%1' found!
cs: Nebyly nalezeny žádné instance '%1'!

en: Find
cs: Najít

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
cs: Bylo dosaženo konce titulků.
    Pokračovat od začátku?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
cs: Bylo dosaženo začátku výběru.
    Pokračovat od konce?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
cs: Bylo dosaženo začátku titulků.
    Pokračovat od konce?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
cs: Bylo dosaženo konce výběru.
    Pokračovat od začátku?

en: Find/Replace In
cs: Najít/Nahradit v

en: Replace
cs: Nahradit

en: Spell Checking
cs: Kontrola pravopisu

en: Video Stream #%1
cs: Video stopa #%1

en: Audio Stream #%1
cs: Zvuková stopa #%1

en: Subtitle Stream #%1
cs: Titulková stopa #%1

en: File does not exist.
cs: Soubor neexistuje.

en: Suggestions
cs: Návrhy

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Add to Dictionary
cs: Přidat do slovníku

en: No suggestions
cs: Žádné návrhy

en: Delete
cs: Smazat

en: Check Spelling...
cs: Kontrola pravopisu...

en: Auto Spell Check
cs: Automatická kontrola pravopisu

en: Allow Tabulations
cs: Povolit tabulátory
