subtitlecomposer - en to el translation catalogue (272 entries)

en: Go to Line
el: Πήγαινε στη Γραμμή

en: &Go to line:
el: &Πήγαινε στη γραμμή:

en: Maximize Durations
el: Μεγιστοποίηση Διαρκειών

en: Unbreak Lines
el: Επανένωση Γραμμών

en: Simplify Spaces
el: Απλοποίηση Κενών

en: Open Video
el: Άνοιγμα Βίντεο

en: Untitled
el: Άτιτλο

en: Untitled Translation
el: Άτιτλη Μετάφραση

en: Pause
el: Παύση

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
el[0]: Ανίχνευση Οπισθοδρομώντας κατά 1 δευτερόλεπτο
el[1]: Ανίχνευση Οπισθοδρομώντας κατά %1 δευτερόλεπτα

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
el[0]: Ανίχνευση Εμπροσθοδρομώντας κατά 1 δευτερόλεπτο
el[1]: Ανίχνευση Εμπροσθοδρομώντας κατά %1 δευτερόλεπτα

en: Exit the application
el: Έξοδος από την εφαρμογή

en: Configure Subtitle Composer
el: Ρύθμιση του Συνθέτη Υποτίτλων

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
el: Νέο

en: Create an empty subtitle
el: Δημιουργία ενός άδειου υπότιτλου

en: Open subtitle file
el: Άνοιγμα αρχείου υποτίτλων

en: Reload As...
el: Επαναφόρτωση Ως...

en: Reload opened file with a different encoding
el: Επαναφόρτωση ανοιγμένου αρχείου με διαφορετική κωδικοποίηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save opened subtitle
el: Αποθήκευση ανοιγμένου υπότιτλου

en: Save As...
el: Αποθήκευση ως...

en: Save opened subtitle with different settings
el: Αποθήκευση ανοιγμένου υπότιτλου με διαφορετικές ρυθμίσεις

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close opened subtitle
el: Κλείσιμο ανοιγμένου υπότιτλου

en: New Translation
el: Νέα Μετάφραση

en: Create an empty translation subtitle
el: Δημιουργία ενός άδειου υπότιτλου μετάφρασης

en: Open Translation...
el: Άνοιγμα Μετάφρασης...

en: Open translation subtitle file
el: Άνοιγμα αρχείου μετάφρασης υποτίτλων

en: Open &Recent Translation
el: Άνοιγμα &Πρόσφατης Μετάφρασης

en: Save Translation
el: Αποθήκευση Μετάφρασης

en: Save opened translation subtitle
el: Αποθήκευση ανοιγμένου υπότιτλου μετάφρασης

en: Save Translation As...
el: Αποθήκευση Μετάφρασης Ως...

en: Save opened translation subtitle with different settings
el: Αποθήκευση ανοιγμένου υπότιτλου μετάφρασης με διαφορετικές ρυθμίσεις

en: Close Translation
el: Κλείσιμο Μετάφρασης

en: Close opened translation subtitle
el: Κλείσιμο ανοιγμένου υπότιτλου μετάφρασης

en: Split Subtitle...
el: Διαχωρισμός Υπότιτλου

en: Split the opened subtitle in two parts
el: Διαχωρισμός ανοιγμένου υπότιτλου σε δύο μέρη

en: Join Subtitles...
el: Ένωση Υποτίτλων

en: Append to the opened subtitle another one
el: Προσθήκη ενός ακόμη υπότιτλου στον ανοιγμένο

en: Insert Before
el: Εισαγωγή Πριν

en: Insert empty line before current one
el: Εισαγωγή άδειας γραμμής πριν την τρέχουσα

en: Insert After
el: Εισαγωγή Μετά

en: Insert empty line after current one
el: Εισαγωγή άδειας γραμμής μετά αυτής

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove selected lines
el: Αφαίρεση επιλεγμένων γραμμών

en: Split Lines
el: Διαχωρισμός Γραμμών

en: Split selected lines
el: Διαχωρισμός επιλεγμένων γραμμών

en: Join Lines
el: Ένωση Γραμμών

en: Join selected lines
el: Ένωση επιλεγμένων γραμμών

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Select all lines
el: Επιλογή όλων των γραμμών

en: Go to Line...
el: Πήγαινε στη Γραμμή...

en: Go to specified line
el: Πήγαινε σε συγκεκριμένη γραμμή

en: Find...
el: Εύρεση...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
el: Εύρεση απαντώμενων λεκτικών ή σταθερών εκφράσεων

en: Find Next
el: Εύρεση Επόμενου

en: Find next occurrence of string or regular expression
el: Εύρεση επόμενου απαντώμενου λεκτικού ή σταθερής έκφρασης

en: Find Previous
el: Εύρεση Προηγούμενου

en: Find previous occurrence of string or regular expression
el: Εύρεση προηγούμενου απαντώμενου λεκτικού ή σταθερής έκφρασης

en: Replace...
el: Αντικατάσταση...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
el: Αντικατάσταση απαντώμενων λεκτικών ή σταθερών εκφράσεων

en: Spelling...
el: Συλλαβισμός...

en: Check lines spelling
el: Έλεγχος συλλαβισμού γραμμών

en: Toggle Mark
el: Αντιθέτηση Σημαδιού

en: Toggle Bold
el: Αντιθέτηση Έντονου

en: Toggle selected lines bold attribute
el: Αντιθέτηση ιδιότητας έντονου επιλεγμένων γραμμών

en: Toggle Italic
el: Αντιθέτηση Πλάγιου

en: Toggle selected lines italic attribute
el: Αντιθέτηση ιδιότητας πλάγιου επιλεγμένων γραμμών

en: Toggle Underline
el: Αντιθέτηση Υπογραμμισμένου

en: Toggle selected lines underline attribute
el: Αντιθέτηση ιδιότητας υπογραμμισμένου επιλεγμένων γραμμών

en: Toggle Strike Through
el: Αντιθέτηση Διαγραμμένου

en: Shift lines an specified amount of time
el: Ολίσθηση γραμμών κατά ορισμένο χρόνο

en: Change Frame Rate...
el: Αλλαγή Λόγου Καρέ

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
el: Αναχρονισμός γραμμών υποτίτλων βάσει επανερμηνείας τού λόγου των καρέ

en: Maximize Durations...
el: Μεγιστοποίηση Διαρκειών...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
el: Επέκταση διάρκειας γραμμών ως τη στιγμή εμφάνισης των επόμενων

en: Fix lines overlapping times
el: Διόρθωση χρόνων επικαλυπτόμενων γραμμών

en: Copy timing information from another subtitle
el: Αντιγραφή πληροφορίας χρονισμού από άλλο υπότιτλο

en: Automatically set line breaks
el: Αυτόματος ορισμός αλλαγών γραμμής

en: Unbreak Lines...
el: Επανένωση Γραμμών...

en: Remove line breaks from lines
el: Αφαίρεση αλλαγών γραμμής από γραμμές

en: Simplify Spaces...
el: Απλοποίηση Κενών...

en: Remove unneeded spaces from lines
el: Αφαίρεση αχρείαστων κενών από γραμμές

en: Change Case...
el: Εναλλαγή Πεζών ή Κεφαλαίων...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
el: Αλλαγή τύπου γραμμών σε κεφαλαία, πεζά, τίτλου ή πρότασης

en: Fix Punctuation...
el: Διόρθωση Στίξης...

en: Fix punctuation errors in lines
el: Διόρθωση λαθών στίξης εντός των γραμμών

en: Edit current line text in place
el: Επεξεργασία κειμένου τρέχουσας γραμμής εντός θέσης

en: Open Video...
el: Άνοιγμα Βίντεο...

en: Open video file
el: Άνοιγμα αρχείου βίντεο

en: Open &Recent Video
el: Άνοιγμα &Πρόσφατου Βίντεο

en: Close Video
el: Κλείσιμο Βίντεο

en: Close video file
el: Κλείσιμο αρχείου βίντεο

en: Full Screen Mode
el: Λειτουργία Πλήρους Οθόνης

en: Toggle full screen mode
el: Αντιθέτηση λειτουργίας πλήρους οθόνης

en: Stop
el: Σταμάτημα

en: Stop video playback
el: Σταμάτημα αναπαραγωγής βίντεο

en: Toggle video playing/paused
el: Αντιθέτηση παύσης/αναπαραγωγής βίντεο

en: Seek to previous subtitle line show time
el: Ανίχνευση του προηγούμενου χρόνου γραμμής υπότιτλου

en: Seek to next subtitle line show time
el: Ανίχνευση του επόμενου χρόνου γραμμής υπότιτλου

en: Set current line show time to video position
el: Ορισμός του χρόνου εμφάνισης γραμμής στη θέση του βίντεο

en: Set current line hide time to video position
el: Ορισμός του χρόνου απόκρυψης γραμμής στη θέση του βίντεο

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
el: Ορισμός χρόνου παρουσίας τρέχουσας γραμμής στην θέση του βίντεο μέσω ισόβαθμης ολίσθησης όλων των γραμμών

en: Current Line Follows Video
el: η Τρέχουσα Γραμμή Ακολουθεί το Βίντεο

en: Make current line follow the playing video position
el: Κάνε την τρέχουσα γραμμή να ακολουθεί τη θέση αναπαραγωγής του βίντεο

en: Enable/disable playback sound
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση ήχου αναπαραγωγής

en: Increase Volume
el: Αύξηση Στάθμης

en: Increase volume by 5%
el: Αύξηση Στάθμης κατά 5%

en: Decrease Volume
el: Μείωση Στάθμης

en: Decrease volume by 5%
el: Μείωση Στάθμης κατά 5%

en: Audio Streams
el: Ροές Δεδομένων Ήχου

en: Select active audio stream
el: Επιλογή ενεργής ροής δεδομένων ήχου

en: Increase Font Size
el: Μεγέθυνση γραμματοσειράς

en: Increase subtitles font size by 1 point
el: Μεγέθυνση γραμματοσειράς υποτίτλων κατά 1 πόντο

en: Decrease Font Size
el: Σμίκρυνση Γραμματοσειράς

en: Decrease subtitles font size by 1 point
el: Σμίκρυνση γραμματοσειράς υποτίτλων κατά 1 πόντο

en: All Files
el: Όλα τα Αρχεία

en: Media Files
el: Αρχεία Μέσων

en: Video Files
el: Αρχεία Βίντεο

en: Audio Files
el: Αρχεία Ήχου

en: Conflicting Subtitle Files
el: Διένεξη Αρχείων Υποτίτλων

en: Open Subtitle
el: Άνοιγμα Τίτλου

en: There was an error saving the subtitle.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα αποθηκεύοντας τον υπότιτλο.

en: Save Subtitle
el: Αποθήκευση Υπότιτλου

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
el: Ο τρέχων ανοιχτός υπότιτλος μετάφρασης έχει αναποθήκευτες αλλαγές.
    Θέλετε να τις αποθηκεύσετε;

en: Close Translation Subtitle
el: Κλείσιμο Υπότιτλου Μετάφρασης

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
el: Ο τρέχων ανοιχτός υπότιτλος έχει αναποθήκευτες αλλαγές.
    Θέλετε να τις αποθηκεύσετε;

en: Close Subtitle
el: Κλείσιμο Υπότιτλου

en: Open Translation Subtitle
el: Άνοιγμα Τίτλου Μετάφρασης

en: There was an error saving the translation subtitle.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα αποθηκεύοντας τον υπότιτλο μετάφρασης.

en: Save Translation Subtitle
el: Αποθήκευση Υπότιτλου Μετάφρασης

en: The specified time does not split the subtitles.
el: Ο συγκεκριμένος χρόνος δεν διαχωρίζει τους υπότιτλους

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
el: Ο υπότιτλος αναφοράς πρέπει να έχει πλέον της μίας γραμμής για να συνεχίσω.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
el: Κείμενα

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
el: χαρακτήρες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
el: Μέγιστος αριθμός χαρακτήρων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
el: Μέγιστος αριθμός γραμμών:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
el: Μέγιστη διάρκεια:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
el: Ελάχιστη διάρκεια:

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
el: Αυτόματος καθαρισμός διορθωμένων λαθών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
el: Εμφάνιση ελέγχου θέσης δυνάμενης να διορθωθεί

en: Set Primary Data
el: Ορισμός Πρωτεύοντων Δεδομένων

en: Clear Primary Text Data
el: Καθαρισμός Δεδομένων Πρωτεύοντος Κειμένου

en: Set Secondary Data
el: Ορισμός Δευτερεύοντων Δεδομένων

en: Clear Secondary Text Data
el: Καθαρισμός Δεδομένων Δευτερεύοντος Κειμένου

en: Change Frame Rate
el: Αλλαγή Λόγου Καρέ

en: Insert Line
el: Εισαγωγή Γραμμής

en: Remove Lines
el: Αφαίρεση Γραμμών

en: Shift Lines
el: Ολίσθηση Γραμμών

en: Adjust Lines
el: Ρύθμιση Γραμμών

en: Set Automatic Durations
el: Ορισμός Αυτόματων Διαρκειών

en: Fix Lines Punctuation
el: Διόρθωση Στίξης Γραμμών

en: Lower Case
el: Μικρά Γράμματα

en: Upper Case
el: Κεφαλαία Γράμματα

en: Title Case
el: Γράμματα Τίτλου

en: Sentence Case
el: Γράμματα Πρότασης

en: Synchronize Subtitles
el: Συγχρονισμός Υποτίτλων

en: Join Subtitles
el: Ένωση Υποτίτλων

en: Split Subtitles
el: Διαχωρισμός Υποτίτλων

en: Toggle Lines Style
el: Αντιθέτηση Τύπου Εμφάνισης Γραμμών

en: Set Lines Mark
el: Ορισμός Σημαδιού Γραμμών

en: Clear Lines Mark
el: Καθαρισμός Σημαδιού Γραμμών

en: Check Lines Errors
el: Έλεγχος Λαθών Γραμμών

en: Empty text
el: Άδειο Κείμενο

en: Too many characters
el: Πάρα πολλοί χαρακτήρες

en: Too many lines
el: Πάρα πολλές γραμμές

en: Unnecessary dash
el: μη Απαραίτητη τελεία

en: Too long duration per character
el: Πολύ μακρά διάρκεια ανά χαρακτήρα

en: Too short duration per character
el: Πολύ βραχεία διάρκεια ανά χαρακτήρα

en: Too long duration
el: Πολύ μακρά διάρκεια

en: Too short duration
el: Πολύ βραχεία διάρκεια

en: Overlapping times
el: Επικαλυπτόμενοι χρόνοι

en: Has no primary text.
el: Δεν έχει πρωτεύον κείμενο.

en: Has no translation text.
el: Δεν έχει κείμενο μετάφρασης.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
el[0]: Έχει πάρα πολλούς χαρακτήρες στο πρωτεύον κείμενο (1 χαρακτήρας).
el[1]: Έχει πάρα πολλούς χαρακτήρες στο πρωτεύον κείμενο (%1 χαρακτήρες).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
el[0]: Έχει πάρα πολλούς χαρακτήρες στο κείμενο μετάφρασης (1 χαρακτήρας).
el[1]: Έχει πάρα πολλούς χαρακτήρες στο κείμενο μετάφρασης (%1 χαρακτήρες).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
el[0]: Έχει πάρα πολλές γραμμές στο πρωτεύον κείμενο (1 γραμμή).
el[1]: Έχει πάρα πολλές γραμμές στο πρωτεύον κείμενο (%1 γραμμές).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
el[0]: Έχει πάρα πολλές γραμμές στο κείμενο μετάφρασης (1 γραμμή).
el[1]: Έχει πάρα πολλές γραμμές στο κείμενο μετάφρασης (%1 γραμμές).

en: Has unnecessary spaces in primary text.
el: Έχει μη απαραίτητα κενά στο πρωτεύον κείμενο.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
el: Έχει μη απαραίτητα κενά στο κείμενο μετάφρασης.

en: Has unnecessary dash in primary text.
el: Έχει μη απαραίτητες τελείες στο πρωτεύον κείμενο.

en: Has unnecessary dash in translation text.
el: Έχει μη απαραίτητες τελείες στο κείμενο μετάφρασης.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
el: Έχει έλλειψη κεφαλαίου γράμματος μετά γραμμής στο πρωτεύον κείμενο.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
el: Έχει έλλειψη κεφαλαίου γράμματος μετά γραμμής στο κείμενο μετάφρασης.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
el[0]: Έχει πολύ μακρά διάρκεια ανά χαρακτήρα στο πρωτεύον κείμενο (1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).
el[1]: Έχει πολύ μακρά διάρκεια ανά χαρακτήρα στο πρωτεύον κείμενο (%1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
el[0]: Έχει πολύ μακρά διάρκεια ανά χαρακτήρα στο κείμενο μετάφρασης (1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).
el[1]: Έχει πολύ μακρά διάρκεια ανά χαρακτήρα στο κείμενο μετάφρασης (%1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
el[0]: Έχει πολύ βραχεία διάρκεια ανά χαρακτήρα στο πρωτεύον κείμενο (1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).
el[1]: Έχει πολύ βραχεία διάρκεια ανά χαρακτήρα στο πρωτεύον κείμενο (%1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
el[0]: Έχει πολύ βραχεία διάρκεια ανά χαρακτήρα στο κείμενο μετάφρασης (1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).
el[1]: Έχει πολύ βραχεία διάρκεια ανά χαρακτήρα στο κείμενο μετάφρασης (%1 χιλ. του δευ/του ανά χαρ/τήρα).

en: Overlaps with next line.
el: Επικαλύπτει την επόμενη γραμμή.

en: Has user mark.
el: Έχει σημάδι χρήστη

en: Set Line Show Time
el: Ορισμός Χρόνου Παρουσίας Γραμμής

en: Set Line Hide Time
el: Ορισμός Χρόνου Απόκρυψης Γραμμής

en: Set Line Times
el: Ορισμός Χρόνων Γραμμής

en: Shift Line Times
el: Ολίσθηση Χρόνων Γραμμής

en: Adjust Line Times
el: Ρύθμιση Χρόνων Γραμμής

en: Set Frame Rate
el: Ορισμός Λόγου Καρέ

en: Move Line
el: Μετακίνηση Γραμμής

en: Swap Texts
el: Αντιμετάθεση Κειμένων

en: Set Line Text
el: Ορισμός Κειμένου Γραμμής

en: Set Line Secondary Text
el: Ορισμός Δευτερεύοντος Κειμένου Γραμμής

en: Set Line Errors
el: Ορισμός Λαθών Γραμμής

en: All lines
el: Όλες τις γραμμές

en: Selected lines
el: Επιλεγμένες γραμμές

en: All lines from first selected
el: Όλες τις γραμμές από την πρώτη επιλεγμένη

en: All lines up to last selected
el: Όλες τις γραμμές έως την τελευταία επιλεγμένη

en: First spoken line:
el: Πρώτη πρόζα:

en: Last spoken line:
el: Τελευταία πρόζα:

en: Prevent overlapping
el: Αποτροπή επικάλυψης

en: Use primary text
el: Χρήση πρωτεύοντος κειμένου

en: Use translation text
el: Χρήση μεταφραστικού κειμένου

en: Calculate both and use maximum
el: Υπολογισμός αμφότερων και χρήση μέγιστου

en: Change Case
el: Εναλλαγή πεζά/κεφαλαία

en: Lower case
el: Πεζά

en: Upper case
el: Κεφαλαία

en: Title case
el: Τίτλων

en: Sentence case
el: Πρότασης

en:  msecs
el:  χιλ. του δευ/του

en: Fix Punctuation
el: Διόρθωση Στίξης

en: Fix and cleanup spaces
el: Διόρθωση και καθαρισμός κενών

en: Fix quotes and double quotes
el: Διόρθωση εισαγωγικών και διπλών εισαγωγικών

en: Fix English 'I' pronoun
el: Διόρθωση προφοράς του Αγγλικού 'I'

en: Insert Line Before Current
el: Εισαγωγή Γραμμής Πριν την Τρέχουσα

en: Insert Line After Current
el: Εισαγωγή Γραμμής Μετά την Τρέχουσα

en: Shift subtitle forwards before append
el: Ολίσθηση τίτλου εμπρός πριν την ενημέρωση

en: Set from video length
el: Ορισμός από το μήκος του βίντεο

en: Select subtitle
el: Επιλογή υπότιτλου

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Split Subtitle
el: Διαχωρισμός Υπότιτλου

en: Shift new part backwards after split
el: Ολίσθηση νέου μέρους όπισθεν μετά το διαχωρισμό

en: Find Error
el: Εύρεση Λάθους

en: Clear other errors
el: Καθαρισμός άλλων λαθών

en: Clear user marks
el: Καθαρισμός σημαδιών χρήστη

en: Select None
el: Επιλογή Κανενός

en: <b>Show</b>
el: <b>Εμφάνιση</b>

en: <b>Hide</b>
el: <b>Απόκρυψη</b>

en: <b>Duration</b>
el: <b>Διάρκεια</b>

en: No current line
el: Ανυπαρξία τρέχουσας γραμμής

en: <b>Position</b>
el: <b>Θέση</b>

en: <b>Length</b>
el: <b>Μήκος</b>

en: <b>FPS</b>
el: <b>Καρέ/δευτ.</b>

en: <i>Unknown</i>
el: <i>Άγνωστο</i>

en: Styles
el: Μοτίβα

en: Times
el: Χρόνοι

en: Errors
el: Λάθη

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Remove Line
el: Αφαίρεση Γραμμής

en: Set Current Line Show Time
el: Ορισμός Τρέχοντος Χρόνου Εμφάνισης Γραμμής

en: Set Current Line Hide Time
el: Ορισμός Τρέχοντος Χρόνου Απόκρυψης Γραμμής

en: Subtitle Composer
el: Συνθέτης Υποτίτλων

en: A KDE subtitle editor.
el: Ένας επεξεργαστής υποτίτλων του KDE

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
el: &Κείμενα

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
el: &Μοτίβα

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
el: &Χρόνοι

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
el: &Λάθη

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
el: &Βίντεο

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια Εργαλειοδοκός

en: No instances of '%1' found!
el: Ανίστατο '%1'!

en: Find
el: Εύρεση

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
el: Φθάσαμε στο τέλος του υπότιτλου.
    Συνέχεια από την αρχή;

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
el: Φθάσαμε στην αρχή της επιλογής.
    Συνέχεια από το τέλος;

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
el: Φθάσαμε στην αρχή του υπότιτλου.
    Συνέχεια από το τέλος;

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
el: Φθάσαμε στο τέλος της επιλογής.
    Συνέχεια από την αρχή;

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Spell Checking
el: Ορθογραφικός Έλεγχος

en: Audio Stream #%1
el: Ροή Δεδομένων Ήχου #%1

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Allow Tabulations
el: Επίτρεψη Στηλοθετήσεων
