subtitlecomposer - en to eu translation catalogue (614 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
eu: Lehenetsia: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
eu: Unekoa: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
eu: Auto-antzeman

en: Go to Line
eu: Joan lerrora

en: &Go to line:
eu: &Joan lerrora:

en: Maximize Durations
eu: Iraupena maximizatu

en: Unbreak Lines
eu: Lerro hausturak desegin

en: Simplify Spaces
eu: Zuriuneak sinplifikatu

en: Open Video
eu: Ireki bideoa

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Untitled Translation
eu: Izenik gabeko itzulpena

en: Pause
eu: Etenaldia

en: Play
eu: Jo

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
eu[0]: Joan segundo 1 atzera
eu[1]: Joan %1 segundo atzera

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
eu[0]: Joan segundo 1 aurrera
eu[1]: Joan %1 segundo aurrera

en: Shift %2%1 millisecond | Shift %2%1 milliseconds
eu[0]: Desplazatu %2%1 milisegundoz
eu[1]: Desplazatu %2%1 milisegundoz

en: Shift selected lines %2%1 millisecond | Shift selected lines %2%1 milliseconds
eu[0]: Desplazatu hautatutako lerroak %2%1 milisegundoz
eu[1]: Desplazatu hautatutako lerroak %2%1 milisegundoz

en: Exit the application
eu: Irten aplikaziotik

en: Configure Subtitle Composer
eu: Konfiguratu azpidatzi konposatzailea

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
eu: Berria

en: Create an empty subtitle
eu: Sortu azpidatzi huts bat

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
eu: Ireki azpidatzia...

en: Open subtitle file
eu: Ireki azpidatzi-fitxategia

en: Reload As...
eu: Birzamatu honela...

en: Reload opened file with a different encoding
eu: Birzamatu irekitako fitxategia beste kodeketa batekin

[ctx: @action:inmenu Open rencently used subtitle file]
en: Open &Recent Subtitle
eu: Ireki a&zkenaldiko azpidatzia

en: Save
eu: Gorde

en: Save opened subtitle
eu: Gorde irekitako azpidatzia

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save opened subtitle with different settings
eu: Gorde irekitako azpidatzia beste ezarpen batzuekin

en: Close
eu: Itxi

en: Close opened subtitle
eu: Itxi irekitako azpidatzia

en: New Translation
eu: Itzulpen berria

en: Create an empty translation subtitle
eu: Sortu azpidatzi itzulpen huts bat

en: Open Translation...
eu: Ireki itzulpena...

en: Open translation subtitle file
eu: Ireki azpidatzi itzulpen fitxategia

en: Reload Translation As...
eu: Birzamatu itzulpena honela...

en: Reload opened translation file with a different encoding
eu: Birzamatu irekitako itzulpen fitxategia beste kodeketa batekin

en: Open &Recent Translation
eu: Ireki a&zkenaldiko itzulpena

en: Save Translation
eu: Gorde itzulpena

en: Save opened translation subtitle
eu: Gorde irekitako azpidatzi itzulpena

en: Save Translation As...
eu: Gorde itzulpena honela...

en: Save opened translation subtitle with different settings
eu: Gorde irekitako azpidatzi itzulpena beste ezarpen batzuekin

en: Close Translation
eu: Itxi itzulpena

en: Close opened translation subtitle
eu: Itxi irekitako azpidatzi itzulpena

en: Split Subtitle...
eu: Zatitu azpidatzia...

en: Split the opened subtitle in two parts
eu: Irekitako azpidatzia bitan zatitu

en: Join Subtitles...
eu: Batu azpidatziak...

en: Append to the opened subtitle another one
eu: Erantsi beste azpidatzi bat irekitakoari

en: Insert Before
eu: Txertatu aurretik

en: Insert empty line before current one
eu: Txertatu lerro hutsa unekoaren aurretik

en: Insert After
eu: Txertatu ondoren

en: Insert empty line after current one
eu: Txertatu lerro hutsa unekoaren ondoren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
eu: Kendu

en: Remove selected lines
eu: Kendu hautatutako lerroak

en: Split Lines
eu: Zatitu lerroak

en: Split selected lines
eu: Zatitu hautatutako lerroak

en: Join Lines
eu: Elkartu lerroak

en: Join selected lines
eu: Elkartu hautatutako lerroak

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Select all lines
eu: Hautatu lerro guztiak

en: Go to Line...
eu: Joan ... lerrora

en: Go to specified line
eu: Joan zehaztutako lerrora

en: Find...
eu: Aurkitu...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
eu: Aurkitu kate edo adierazpen erregularren agerraldiak

en: Find Next
eu: Aurkitu hurrengoa

en: Find next occurrence of string or regular expression
eu: Aurkitu katearen edo adierazpen erregularraren hurrengo agerraldia

en: Find Previous
eu: Aurkitu aurrekoa

en: Find previous occurrence of string or regular expression
eu: Aurkitu katearen edo adierazpen erregularraren aurreko agerraldia

en: Replace...
eu: Ordeztu...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
eu: Kateen edo adierazpen erregularren agerraldiak ordeztu

en: Retrocede current line
eu: Atzeratu uneko lerroa

en: Makes the line before the current one active
eu: Uneko lerroren aurrekoa aktibo egiten du

en: Advance current line
eu: Aurreratu uneko lerroa

en: Makes the line after the current one active
eu: Uneko lerroaren atzeko aktibo egiten du

en: Detect Errors...
eu: Erroreak antzeman...

en: Detect errors in the current subtitle
eu: Uneko azpidatzian erroreak antzeman

en: Clear Errors/Marks
eu: Garbitu Erroreak/Markak

en: Clear detected errors and marks in the current subtitle
eu: Garbitu uneko azpidatzian hautemandako erroreak eta markak

en: Select Next Error/Mark
eu: Hautatu hurrengo Errorea/Marka

en: Select next line with error or mark
eu: Hautatu errorea edo marka duen hurrengo lerroa

en: Select Previous Error/Mark
eu: Hautatu aurreko Errorea/Marka

en: Select previous line with error or mark
eu: Hautatu errorea edo marka duen aurreko lerroa

en: Spelling...
eu: Ortografia...

en: Check lines spelling
eu: Egiaztatu lerroen ortografia

en: Toggle Mark
eu: Txandakatu marka

en: Toggle mark on selected lines
eu: Txandakatu marka hautatutako lerroetan

en: Toggle Bold
eu: Txandakatu lodia

en: Toggle selected lines bold attribute
eu: Txandakatu hautatutako lerroen lodia atributua

en: Toggle Italic
eu: Txandakatu etzana

en: Toggle selected lines italic attribute
eu: Txandakatu hautatutako lerroen etzana atributua

en: Toggle Underline
eu: Txandakatu azpimarra

en: Toggle selected lines underline attribute
eu: Txandakatu hautatutako lerroen azpimarra atributua

en: Toggle Strike Through
eu: Txandakatu marratua

en: Toggle selected lines strike through attribute
eu: Txandakatu hautatutako lerroen marratua atributua

en: Change Text Color
eu: Aldatu testuaren kolorea

en: Change text color of selected lines
eu: Aldatu hautatutako lerroen testuaren kolorea

en: Shift...
eu: Desplazatu...

en: Shift lines an specified amount of time
eu: Desplazatu lerroak denbora kopuru jakin batez

en: Adjust...
eu: Doitu...

en: Change Frame Rate...
eu: Aldatu fotograma-emaria...

en: Enforce Duration Limits...
eu: Betearazi iraupen mugak...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
eu: Betearazi lerroen iraupen muga minimoa eta/edo maximoa

en: Set Automatic Durations...
eu: Ezarri iraupen automatikoak...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
eu: Ezarri lerroen iraupena letra, hitz eta lerro jauzi kopuruan oinarrituta

en: Maximize Durations...
eu: Iraupenak maximizatu...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
eu: Luzatu lerroen iraupena beraien hurrengo lerroak erakusteko denbora arte

en: Fix Overlapping Times...
eu: Konpondu gainezartzen diren denborak...

en: Fix lines overlapping times
eu: Konpondu lerroen denbora gainjarriak

en: Synchronize with Subtitle...
eu: Sinkronizatu azpidatziarekin...

en: Break Lines...
eu: Hautsi leihoak...

en: Automatically set line breaks
eu: Lerro-jauziak automatikoki ezarri

en: Unbreak Lines...
eu: Lerro hausturak desegin...

en: Remove line breaks from lines
eu: Lerroetako lerro-jauziak kendu

en: Simplify Spaces...
eu: Sinplifikatu zuriuneak...

en: Remove unneeded spaces from lines
eu: Kendu lerroetan beharrezkoak ez diren zuriuneak

en: Change Case...
eu: Aldatu maius/minuxs..

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
eu: Aldatu lerroetako testua maiuskula, minuskula, izenburu-formatu edo esaldi-formatura

en: Fix Punctuation...
eu: Konpondu puntuazioa...

en: Fix punctuation errors in lines
eu: Konpondu lerroetako puntuazio erroreak

en: Translate...
eu: Itzuli...

en: Translate lines texts using Google services
eu: Itzuli lerroetako testuak Google zerbitzuak erabiliz

en: Edit Line in Place
eu: Editatu lerroa lekuan bertan

en: Edit current line text in place
eu: Editatu uneko lerroaren testua lekuan bertan

en: Open Video...
eu: Ireki bideoa...

en: Open video file
eu: Ireki bideo fitxategia

en: Open &Recent Video
eu: Ireki a&zken aldiko bideoa

en: Import Subtitle Stream
eu: Inportatu azpidatzi-korrontea

en: Import subtitle stream into subtitle editor
eu: Inportatu azpidatzi korrontea azpidatzi-editorean

en: Recognize Speech
eu: Ezagutu hizketa

en: Recognize speech in audio stream
eu: Ezagutu audio-korronteko hizketa

en: Close Video
eu: Itxi bideoa

en: Close video file
eu: Itxi bideo-fitxategia

en: Full Screen Mode
eu: Pantaila osoko modua

en: Toggle full screen mode
eu: Txandakatu pantaila-osoko modua

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop video playback
eu: Gelditu bideoa atzera-jotzea

en: Toggle video playing/paused
eu: Txandakatu bideoa jotzea/etetea

en: Seek Backward
eu: Joan atzera

en: Seek Forward
eu: Joan aurrera

en: Frame Step Backward
eu: Fotograma urratsa atzerantz

en: Frame Step Forward
eu: Fotograma urratsa aurrerantz

en: Seek to Previous Line
eu: Joan aurreko lerrora

en: Seek to previous subtitle line show time
eu: Joan aurreko azpidatzi-lerroa erakusten den unera

en: Play Current Line and Pause
eu: Jo uneko lerroa eta etenaldia

en: Seek to selected subtitle line show time, play it and then pause
eu: Joan hautatutako azpidatzi-lerroa erakusten den unera, jo eta etenaldia egin

en: Seek to Current Line
eu: Joan uneko lerrora

en: Seek to selected subtitle line show time
eu: Joan hautatutako azpidatzi-lerroa erakusten den unera

en: Seek to Next Line
eu: Joan hurrengo lerrora

en: Seek to next subtitle line show time
eu: Joan hurrengo azpidatzi-lerroa erakusten den unera

en: Set Line Show Time to Video Position
eu: Ezarri lerroa erakusteko unea bideoaren kokapenean

en: Set current line show time to video position
eu: Ezarri uneko lerroa erakusteko unea bideoaren kokapenean

en: Shift Current Line to Video Position
eu: Desplazatu uneko lerroa bidearen kokapenera

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
eu: Ezarri uneko lerroa erakusteko unea bideoaren kokapenean lerro guztiak proportzionalki desplazatuz

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
eu: Isilarazi

en: Enable/disable playback sound
eu: Gaitu/ezgaitu atzera-jotze soinua

en: Increase Volume
eu: Igo bolumena

en: Increase volume by 5%
eu: Igo bolumena % 5

en: Decrease Volume
eu: Jaitsi bolumena

en: Decrease volume by 5%
eu: Jaitsi bolumena % 5

en: Audio Streams
eu: Audio korronteak

en: Select active audio stream
eu: Hautatu audio-korronte aktiboa

en: Increase Font Size
eu: Handitu letra-tipoaren tamaina

en: Increase subtitles font size by 1 point
eu: Handitu azpidatzien letra-tipoaren tamaina puntu 1

en: Decrease Font Size
eu: Txikitu letra-tipoaren tamaina

en: Decrease subtitles font size by 1 point
eu: Txikitu azpidatzien letra-tipoaren tamaina puntu 1

en: Displayed Subtitle Text
eu: Azaldutako azpidatzi-testua

en: Select visible subtitle text
eu: Hautatu azpidatzi-testu ikusgaia

en: Toggle Anchor
eu: Txandakatu aingura

en: Remove All Anchors
eu: Kendu aingura guztiak

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
eu: Gidoi-kudeatzailea...

en: Manage user scripts
eu: Kudeatu erabiltzailearen gidoiak

en: All Text Subtitles
eu: Testu-azpidatzi guztiak

en: All Image Subtitles
eu: Irudi-fitxategi guztiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Media Files
eu: Hedabide-fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo-fitxategiak

en: Audio Files
eu: Audio-fitxategiak

en: Conflicting Subtitle Files
eu: Gatazka duten azpidatzi-fitxategiak

en: Open Subtitle
eu: Ireki azpidatzia

en: Format: %1
eu: Formatua: %1

en: Encoding: %1
eu: Kodeketa: %1

en: There was an error saving the subtitle.
eu: Azpidatziak gordetzean errore bat egon da.

en: Save Subtitle
eu: Gorde azpidatzia

en: Close Translation Subtitle
eu: Itxi azpidatzi itzulpena

en: Close Subtitle
eu: Itxi azpidatzia

en: Open Translation Subtitle
eu: Ireki azpidatzi itzulpena

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
eu: Nagusia

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
eu: Itzulpena

en: There was an error saving the translation subtitle.
eu: Azpidatziak gordetzean errore bat egon da.

en: Save Translation Subtitle
eu: Gorde azpidatzi itzulpena

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
eu: zatitu

[ctx: @title General settings]
en: General
eu: Orokorra

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

[ctx: @title Error check settings]
en: Error Check
eu: Errore-egiaztapena

en: Error Check Settings
eu: Errore-egiaztapen ezarpenak

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
eu: Ortografia

en: Spelling Settings
eu: Ortografi ezarpenak

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
eu: Uhin-forma

en: Waveform settings
eu: Uhin-forma ezarpenak

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
eu: Bideo jotzailea

en: Video Player Settings
eu: Bideo jotzailearen ezarpenak

[ctx: @title Speech recognition backend settings]
en: %1 backend settings
eu: %1 bizkarraldekoaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
eu: Testuak

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxLines)
en:  lines
eu:  lerroak

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharactersPerLine)
en:  characters
eu:  karaktereak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
eu: Karaktere-kopurua gehienez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxCharactersPerLine)
en: Maximum number of characters per line:
eu: Lerroko karaktere-kopurua gehienez:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
eu: Lerro-kopurua gehienez:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Absolute Durations
eu: Iraupen absolutuak

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LinePause) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LineDuration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_SeekOffsetOnDoubleClick) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_JumpLineOffset) i18n: ectx: proper
en:  msec
eu:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
eu: Iraupen maximoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
eu: Iraupen minimoa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Relative Durations
eu: Iraupen erlatiboak

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_IdealDurationPerCharacter)
en:  ms/char
eu:  ms/kar

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_IdealDurationPerCharacter)
en:  ch/sec
eu:  kar/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_IdealDurationPerCharacter)
en: Ideal duration:
eu: Iraupen ideala:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
eu: Jokabidea

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
eu: Konpondutako erroreak automatikoki garbitu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticVideoLoad)
en: Automatically load video file when opening a subtitle
eu: Azpidatzi bat irekitzean bideo-fitxategia automatikoki zamatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_DefaultSubtitlesEncoding)
en: Defau&lt subtitles encoding:
eu: Azpidatzien kodeketa &lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_TextLineBreak)
en: Line break character:
eu: Lerro jauzi karakterea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitleLine)
en: Subtitle Line
eu: Azpidatzi-lerroa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LineDuration)
en: Default subtitle line duration:
eu: Azpidatzi-lerroaren iraupen lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On double click, &jump to show time minus:
eu: Klik bikoitza egitean, &jauzi erakusteko unera minus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LinePause)
en: Default pause between subtitle lines:
eu: Azpidatzi-lerroen arteko etenaldi lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ju&mp to prev/next line offset:
eu: Jau&zi aurreko/hurrengo lerroaren desfasera:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
eu: Ekintza Azkarrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Compensation for captured &video times:
eu: Atzemandako &bideo-denboren doikuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ti&me shift for selected lines:
eu: Hautatutako lerroetarako de&nbora-desplazamendua:

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
eu: <p>Iñaki Gorrotxategiren familia jatorrak<br/>ez ditu probatu nahi Quebec-eko vodka eta whiskya</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_SeekJumpLength)
en: Seconds to &jump on seek:
eu: Bilatzean &jauzi beharreko segundo kopurua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
eu: Bolumenaren anplifikazioa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
eu: Azpidatziak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
eu: Ingeradaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
eu: Te&stuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
eu: Letra-tipo familia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
eu: Ingeradaren zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
eu: Letra-&tamaina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpPreview)
en: Subtitles Preview
eu: Azpidatzien aurreikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
eu: Kiribiltze leuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
eu: Kanpoko kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
eu: Barneko kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Subtitle border color:
eu: Azpidatzi-ertzaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
eu: Hautatutako atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Subtitle border width:
eu: Azpidatzi-ertzaren zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Subtitle background color:
eu: Azpidatzien atzeko planoaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Selected border color:
eu: Hautatutako ertzaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text Font and Colors
eu: Testuaren letra-tipoa eta koloreak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Subtitle font family:
eu: Azpidatzien letra-tipo familia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Subtitle number font size:
eu: Azpidatziko zenbakien letra-tipoaren neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Subtitle Number Color
eu: Azpidatziko zenbakien kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Subtitle text font size:
eu: Azpidatziko testuaren letra-tipoaren neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Subtitle Text Color:
eu: Azpidatziko testuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Line Indicators
eu: Lerro adierazleak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Player position color:
eu: Jotzailearen kokalekuaren kolorea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Mouse indicator color:
eu: Sagu adierazlearen kolorea:

en: Set Primary Data
eu: Ezarri lehen mailako datuak

en: Clear Primary Text Data
eu: Garbitu lehen mailako testuaren datuak

en: Set Secondary Data
eu: Ezarri bigarren mailako datuak

en: Clear Secondary Text Data
eu: Garbitu bigarren mailako testuaren datuak

en: Change Frame Rate
eu: Aldatu fotograma-emaria

en: Insert Line
eu: Txertatu lerroa

en: Remove Lines
eu: Kendu lerroak

en: Shift Lines
eu: Desplazatu lerroak

en: Adjust Lines
eu: Doitu lerroak

en: Sort
eu: Sailkatu

en: Enforce Duration Limits
eu: Iraupen mugak betearaztea

en: Set Automatic Durations
eu: Ezarri iraupen automatikoak

en: Fix Overlapping Times
eu: Konpondu gainjarritako denborak

en: Fix Lines Punctuation
eu: Konpondu lerroetako puntuazioa

en: Lower Case
eu: Letra xeheak

en: Upper Case
eu: Letra larriak

en: Title Case
eu: Titulu-formatua

en: Sentence Case
eu: Esaldi-formatua

en: Break Lines
eu: Hautsi lerroak

en: Synchronize Subtitles
eu: Sinkronizatu azpidatziak

en: Join Subtitles
eu: Batu azpidatziak

en: Split Subtitles
eu: Zatitu azpidatziak

en: Toggle Lines Style
eu: Txandakatu lerroen estiloa

en: Change Lines Text Color
eu: Aldatu lerroen testuaren kolorea

en: Set Lines Mark
eu: Ezarri lerroetako markak

en: Clear Lines Mark
eu: Garbitu lerroetako markak

en: Toggle Lines Mark
eu: Txandakatu lerroetako markak

en: Clear Line Errors
eu: Garbitu lerroetako erroreak

en: Check Lines Errors
eu: Egiaztatu lerroetako erroreak

en: Empty text
eu: Testua hutsik

en: Too many characters
eu: Karaktere gehiegi

en: Too many lines
eu: Lerro gehiegi

en: Too many characters per line
eu: Lerroko karaktere gehiegi

en: Unnecessary white space
eu: Beharrezkoak ez diren zuriuneak

en: Unnecessary dash
eu: Beharrezkoa ez den marratxoa

en: Capital letter after continuation ellipsis
eu: Letra larria jarraipen-etenpuntuen ondoren

en: Too long duration per character
eu: Karaktereko iraupen luzeegia

en: Too short duration per character
eu: Karaktereko iraupen laburregia

en: Too long duration
eu: Iraupen luzeegia

en: Too short duration
eu: Iraupen laburregia

en: Overlapping times
eu: Gainjarritako denborak

en: Untranslated text
eu: Itzuli gabeko testua

en: User mark
eu: Erabiltzailearen marka

en: Has no primary text.
eu: Ez du testu nagusirik.

en: Has no translation text.
eu: Ez du itzulpen testurik.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
eu[0]: Testu nagusian karaktere gehiegi daude (karaktere 1).
eu[1]: Testu nagusian karaktere gehiegi daude (%1 karaktere).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
eu[0]: Itzulpen testuan karaktere gehiegi daude (karaktere 1).
eu[1]: Itzulpen testuan karaktere gehiegi daude (%1 karaktere).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
eu[0]: Testu nagusian lerro gehiegi daude (lerro 1).
eu[1]: Testu nagusian lerro gehiegi daude (%1 lerro).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
eu[0]: Itzulpen testuan lerro gehiegi daude (lerro 1).
eu[1]: Itzulpen testuan lerro gehiegi daude (%1 lerro).

en: Has too many characters per line in primary text.
eu: Testu nagusian lerroko karaktere gehiegi daude.

en: Has too many characters per line in translation text.
eu: Itzulpen testuan lerroko karaktere gehiegi daude.

en: Has unnecessary spaces in primary text.
eu: Testu nagusian behar ez diren zuriuneak daude.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
eu: Itzulpen testuan behar ez diren zuriuneak daude.

en: Has unnecessary dash in primary text.
eu: Testu nagusian behar ez diren marratxoak daude.

en: Has unnecessary dash in translation text.
eu: Itzulpen testuan behar ez diren marratxoak daude.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
eu: Testu nagusian letra-larria du lerro-jarraipeneko etenpuntuaren ondoren.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
eu: Itzulpen testuan letra-larria du lerro-jarraipeneko etenpuntuaren ondoren.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
eu[0]: Testu nagusian karaktereko iraupen luzeegia du (1 ms/karaktere).
eu[1]: Testu nagusian karaktereko iraupen luzeegia du (%1 ms/karaktere).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
eu[0]: Itzulpen testuan karaktereko iraupen luzeegia du (1 ms/karaktere).
eu[1]: Itzulpen testuan karaktereko iraupen luzeegia du (%1 ms/karaktere).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
eu[0]: Testu nagusian karaktereko iraupen laburregia du (1 ms/karaktere).
eu[1]: Testu nagusian karaktereko iraupen laburregia du (%1 ms/karaktere).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
eu[0]: Itzulpen testuan karaktereko iraupen laburregia du (1 ms/karaktere).
eu[1]: Itzulpen testuan karaktereko iraupen laburregia du (%1 ms/karaktere).

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
eu[0]: Iraupen luzeegia du (1 ms).
eu[1]: Iraupen luzeegia du (%1 ms).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
eu[0]: Iraupen laburregia du (1 ms).
eu[1]: Iraupen laburregia du (%1 ms).

en: Overlaps with next line.
eu: Hurrengo lerroarekin gainjartzen da.

en: Has untranslated text.
eu: Itzuli gabeko testua du.

en: Has user mark.
eu: Erabiltzailearen marka du.

en: Set Line Show Time
eu: Ezarri lerroa erakusteko unea

en: Shift Line Times
eu: Desplazatu lerro-denborak

en: Adjust
eu: Doitu

[ctx: @title:group]
en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Milliseconds per line:
eu: Milisegundo lerroko:

en: Milliseconds per word:
eu: Milisegundo hitzeko:

en: Milliseconds per character:
eu: Milisegundo karaktereko:

en: Prevent overlapping
eu: Saihestu gainezarpena

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
eu: Iraupenaren kalkulua

en: Use primary text
eu: Erabili testu primarioa

en: Use translation text
eu: Erabili itzulpen testua

en: Calculate both and use maximum
eu: Biak kalkulatu eta maximoa erabili

en: Current frame rate:
eu: Uneko fotograma-emaria:

en: New frame rate:
eu: Fotograma-emari berria:

en: Change Case
eu: Aldatu maiuskulak/minuskulak

[ctx: @title:group]
en: Change To
eu: Aldatu honetara

en: Lower case
eu: Letra xeheak

en: Upper case
eu: Letra larriak

en: Title case
eu: Titulu kaxa

en: Sentence case
eu: Perpausaren kaxa

en: Convert to lower case first
eu: Aurrena letra xehetara bihurtu

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
eu: Iraupen minimoa

en: Expand duration to:
eu: Hedatu iraupena honetara:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
eu: Iraupen maximoa

en: Shrink duration to:
eu: Laburtu iraupena honetara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
eu: Kodeketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
eu: Aurreikuspegia

en:  msecs
eu:  ms

en: Minimum interval between lines:
eu: Lerroen arteko bitarte minimoa:

en: Shift subtitle forwards before append
eu: Azpidatzia aurrera desplazatu erantsi baino lehen

en: Set from video length
eu: Ezarri bideoaren luzeratik

[ctx: %p is the percent value, % is the percent sign]
en: %p%
eu: %%p

en: Remove Selected Lines
eu: Kendu hautatutako lerroak

en: Remove From
eu: Kendu hemendik

en: Path:
eu: Bide-izena:

en: Select subtitle
eu: Hautatu azpidatzia

en: Subtitle
eu: Azpidatzia

en: Shift
eu: Desplazatu

[ctx: @title:group]
en: Shifting
eu: Desplazatzen

en: Forwards (+)
eu: Aurrerantz (+)

en: Backwards (−)
eu: Atzerantz (−)

en: Shift new part backwards after split
eu: Zati berria atzerantz desplazatu zatitu ondoren

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, classList)
en: Class
eu: Klasea

en: Default Color
eu: Kolore lehenetsia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labVoice)
en: Person name or voice title:
eu: Pertsonaren izena eta ahotsaren titulua:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice
eu: Ahotsa

en: Synchronize with Subtitle
eu: Sinkronizatu azpidatziarekin

en: Find Error
eu: Aurkitu errorea

[ctx: @title:group]
en: Errors to Find
eu: Aurkitu beharreko erroreak

en: Clear other errors
eu: Garbitu beste erroreak

en: Clear user marks
eu: Garbitu erabiltzailearen markak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStream)
en: Stream / Language
eu: Korrontea / Hizkuntza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSettings)
en: Settings
eu: Ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labWhitespace)
en: Whitespace detection threshold (pixels)
eu: Zuriuneak antzemateko atalasea (pixel)

en: VobSub Error
eu: VobSub errorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpText)
en: Enter character(s)
eu: Sartu karakterea(k)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
eu: &Ikurrak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, symbolCount)
en: Up/Down: change value
eu: Gora/Behera: aldatu balioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOk)
en: OK
eu: Ados

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Ctrl+Shift+Left
eu: Ktrl+Maius+Ezkerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Prev Image
eu: Aurreko irudia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Ctrl+Left
eu: Ktrl+Ezkerra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Prev Symbol
eu: Aurreko ikurra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Ctrl+Right
eu: Ktrl+Eskuina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Next Symbol
eu: Hurrengo ikurra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Ctrl+Shift+Right
eu: Ktrl+Maius+Eskuina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
eu: Hurrengo irudia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
eu: Galarazi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Subtitle Image
eu: Azpidatzi irudia

en: <b>Show</b>
eu: <b>Erakutsi</b>

en: <b>Hide</b>
eu: <b>Ezkutatu</b>

en: <b>Duration</b>
eu: <b>Iraupena</b>

en: Change Voice Tag
eu: Aldatu Ahots etiketa

en: Change Class Tag
eu: Aldatu klase etiketa

en: chars
eu: karaktereak

en: ms/char
eu: ms/kar

en: chars/sec
eu: kar/s

en: <b>Position</b>
eu: <b>Kokapena</b>

en: <b>Length</b>
eu: <b>Luzera</b>

en: <b>Playback Rate</b>
eu: <b>Atzera-jotze emaria</b>

en: <qt>There was an error opening media file %1.</qt>
eu: <qt>%1 hedabide fitxategia irekitzeko errore bat egon da.</qt>

en: <i>Unknown</i>
eu: <i>Ezezaguna</i>

en: Unexpected error when playing file.
eu: Fitxategia jotzean ustekabeko errorea.

en: Error Playing File
eu: Errorea fitxategia jotzean

en: &Stylesheet
eu: E&stilo-orria

en: &Comments
eu: Iruz&kinak

en: &Position
eu: &Kokalekua

en: Intro
eu: Sarrerakoa

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubtitlePositionWidget)
en: Form
eu: Inprimakia

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
eu: Lerrokatze horizontala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
eu: Lerrokatze bertikala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPosition)
en: Position/Size
eu: Kokapena/neurria

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
eu: Lerroa

[ctx: @title:column]
en: Pause
eu: Etenaldia

[ctx: @title:column]
en: Show Time
eu: Erakutsi denbora

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
eu: Ezkutatu denbora

[ctx: @title:column]
en: Duration
eu: Iraupena

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
eu: Testua

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
eu: Itzulpena

en: Styles
eu: Estiloak

en: Errors
eu: Erroreak

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
eu: Azpimarra

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
eu: Marratua

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
eu: Testuaren kolorea

en: Select Line
eu: Hautatu lerroa

en: Remove Line
eu: Kendu lerroa

en: Split Line
eu: Zatitu lerroa

en: Set Current Line Show Time
eu: Ezarri uneko lerroaren erakusteko unea

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: The video to be subtitled.
eu: Azpidatziak egiteko bideoa.

en: Subtitle Composer
eu: Azpidatzi konposatzailea

en: A KDE subtitle editor.
eu: KDEren azpidatzi editore bat.

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Former Maintainer
eu: Aurreko mantentzailea

en: Patches and Website
eu: Adabakiak eta webgunea

en: code contributions
eu: Kodearekin laguntza

en: code contributions, Arch Linux packaging
eu: kodearekin laguntza, Arch Linux paketatzea

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
eu: Lagundu duen eta aipatzea ahaztu dudan jende guztia

en: Video Player
eu: Bideo jotzailea

en: Waveform
eu: Uhin-forma

en: Styles and Comments
eu: Estiloak eta iruzkinak

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSubtitlesEncoding), group (General)
en: Default Subtitles Encoding
eu: Azpidatzien kodeketa lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (TextLineBreak), group (General)
en: Line Break Character
eu: Lerro jauzi karakterea

note: i18n: ectx: label, entry (SeekOffsetOnDoubleClick), group (General)
en: Seek Offset On Double Click
eu: Klik bikoitzean desfasea bilatu

note: i18n: ectx: label, entry (JumpLineOffset), group (General)
en: Jump to prev/next line offset
eu: Jauzi aurreko/hurrengo lerroaren desfasera

note: i18n: ectx: label, entry (UnpauseOnDoubleClick), group (General)
en: Unpause On Double Click
eu: Etenaldia amaitu klik bikoitza egitean

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticVideoLoad), group (General)
en: Automatic Video Load
eu: Bideo zamatze automatikoa

note: i18n: ectx: label, entry (LinesQuickShiftAmount), group (General)
en: Lines Quick Shift Amount
eu: Lerroren desplazamendu azkarraren kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (LineDuration), group (General)
en: Default subtitle line duration
eu: Azpidatzi lerroaren iraupen lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (LinePause), group (General)
en: Default duration between subtitle lines
eu: Azpidatzi lerroen arteko iraupen lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharacters), group (Error Check)
en: Maximum number of characters
eu: Gehienezko karaktere kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (Error Check)
en: Maximum number of lines
eu: Gehienezko lerro kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharactersPerLine), group (Error Check)
en: Maximum number of characters per line
eu: Lerroko gehienezko karaktere kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (MinDuration), group (Error Check)
en: Minimum duration
eu: Iraupen minimoa

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDuration), group (Error Check)
en: Maximum duration
eu: Iraupen maximoa

note: i18n: ectx: label, entry (MinDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Minimum duration per character
eu: Karaktereko gutxieneko iraupena

note: i18n: ectx: label, entry (IdealDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Ideal duration per character
eu: Karaktereko iraupen ideala

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Maximum duration per character
eu: Karaktereko gehienezko iraupena

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
eu: Hizkuntza lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (autodetectLanguage), group (Spelling)
en: Auto detect language
eu: Hizkuntza automatikoki antzeman

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultClient), group (Spelling)
en: Default client
eu: Bezero lehenetsia

note: i18n: ectx: label, entry (SeekJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Jump length on seek
eu: Bilaketa-jauziaren luzera

note: i18n: ectx: label, entry (VolumeAmplification), group (VideoPlayer)
en: Volume Amplification
eu: Bolumenaren anplifikazioa

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
eu: Letra-tamaina

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
eu: Letra-tipoaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
eu: Ingeradaren kolorea

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
eu: Ingeradaren zabalera

note: i18n: ectx: label, entry (translateEngine), group (Translation)
en: Last used translate engine
eu: Azkenekoz erabilitako itzulpen motorra

note: i18n: ectx: label, entry (gctServiceJSON), group (GoogleCloudTranslate)
en: Service Account JSON containing private key
eu: Gako pribatua duen zerbitzu-kontuaren JSON

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangSource), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangSource), group (DeepLTranslate) i18n: ectx: label, entry (mintLangSource), group (MinTTranslate)
en: source language - cached
eu: sorburu-hizkuntza - cachean gordeta

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangTrans), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangTrans), group (DeepLTranslate) i18n: ectx: label, entry (mintLangTrans), group (MinTTranslate)
en: translation language - cached
eu: itzulpen-hizkuntza - cachean gordeta

note: i18n: ectx: label, entry (gctAccessToken), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token - cached
eu: sarbide-tokena - cachean gordeta

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenExpires), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token expiry - cached
eu: sarbide-tokenaren iraungipena - cachean gordeta

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenType), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token type - cached
eu: sarbide-token mota - cachean gordeta

note: i18n: ectx: label, entry (dltAuthKey), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API authentication key
eu: DeepL API autentifikazio-gakoa

note: i18n: ectx: label, entry (dltApiDomain), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API domain name
eu: DeepL API domeinu-izena

note: i18n: ectx: label, entry (mintURLPrefix), group (MinTTranslate)
en: MinT API URL prefix
eu: MinT API URL aurrizkia

en: Non-Script Files
eu: Gidoiak ez diren fitxategiak

en: Title
eu: Titulua

en: Version
eu: Bertsioa

en: Author
eu: Egilea

en: Path
eu: Bide-izena

en: Information
eu: Informazioa

en: Warning
eu: Abisua

en: Error
eu: Errorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
eu: Editatu

en: View
eu: Ikuspegia

en: A script already exists with this name.
    Would you like to enter another name?
eu: Izen hori duen gidoi bat jada badago.
    Beste izen bat sartu nahi zenuke?

en: Duplicate filename
eu: Bikoiztutako fitxategi-izena

en: Yes
eu: Bai

en: Create New Script
eu: Sortu gidoi berria

en: Script name:
eu: Gidoiaren izena:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
eu: Errore bat gertatu da <b>%1</b> fitxategia sortzean.

en: Select Existing Script
eu: Hautatu lehendik dagoen gidoia

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
eu: Jarraitzeko erabili gabeko izen bat sartu behar duzu.
    Beste izen bat sartu nahi zenuke?

en: Name Already Used
eu: Izena dagoeneko erabilita

en: Rename Script
eu: Berrizendatu gidoia

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
eu: Errore bat gertatu da <b>%1</b> fitxategia irekitzean.

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
eu: Errore bat gertatu da fitxategia <b>%1</b>(e)(r)a kopiatzean.

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
eu: Benetan eraman nahi duzu <b>%1</b> fitxategia zakarrontzira?

en: Move to Trash
eu: Eraman zakarrontzira

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
eu: Errore bat gertatu da <b>%1</b> fitxategia kentzean.

en: Could not launch external editor.
eu: Ezin izan du kanpoko editorea abiarazi.

en: Error opening script %1.
eu: Errorea %1 gidoia irekitzean.

en: Error Running Script
eu: Errorea gidoia exekutatzean

en: Path: %1
eu: Bide-izena: %1

en: Tools
eu: Tresnak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
eu: Gidoi-kudeatzailea

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
eu: Gidoi-fitxategi berri bat sortzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
eu: Sortu...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
eu: Lehendik dagoen gidoi bat zehaztutako kokapen batetik kopiatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
eu: Gehitu...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
eu: Hautatutako gidoia zakarrontzira bidaltzen du.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
eu: Hautatutako gidoia kanpoko editore batekin irekitzen du.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
eu: Hautatutako gidoia exekutatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
eu: Exekutatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
eu: Instalatutako gidoien zerrenda birzamatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
eu: Berritu

note: i18n: ectx: label, entry (acousticModelPath), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Directory containing acoustic model files
eu: Eredu akustikoen fitxategiak dituen direktorioa

note: i18n: ectx: label, entry (trigramModelFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Word trigram language model input file
eu: Hitz-trigrama hizkuntza-eredurako sarrerako fitxategia

note: i18n: ectx: label, entry (lexiconFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Main pronunciation dictionary (lexicon) input file
eu: Ahoskera-hiztegi nagusiaren (lexicon) sarrerako fitxategia

note: i18n: ectx: label, entry (vadPostSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Num of silence frames to keep after speech to silence transition
eu: Hizketatik isilunera igarotzean mantendu beharreko isilune-fotograma kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (vadPreSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Num of speech frames to keep before silence to speech transition
eu: Isilunetik hizketara igaro aurretik mantendu beharreko hizketa-fotograma kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (vadStartSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Num of speech frames to trigger VAD from silence to speech
eu: Isilunetik hizketara VAD eragiteko hizketa-fotograma kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (vadTreshold), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vadTreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Threshold for decision between noise and silence frames. Log-ratio between signal level and noise level
eu: Zarata- eta isilune-fotogramen artean bereizteko atalasea. Seinale-mailaren eta zarata-mailaren arteko erlazio logaritmikoa

en: Sphinx Dictionaries
eu: Sphinx hiztegiak

en: Trigram Models
eu: Trigrama ereduak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpModel)
en: Speech Recognition Model
eu: Hizketa-ezagutza eredua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Pronunciation Dictionary (Lexicon)
eu: Ahoskera hiztegia (Lexicon)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Trigram Model
eu: Trigrama eredua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
eu: Eredu akustikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_modelInfoText)
en: <html><head/><body><p align="center">Acoustic and Language Models can be downloaded from <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>
eu: <html><head/><body><p align="center">Eredu akustikoak eta hizkuntza ereduak<a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx-etik</span></a> zama-jaitsi daitezke</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
eu: Ahots-jarduera antzematea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Noise Threshold
eu: Zarata-atalasea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Pre Speech Frames
eu: Hizketa aurreko fotogramak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Post Speech Frames
eu: Hizketa ondoko fotogramak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Start Speech Frames
eu: Hizkera-fotogramen hasiera

en: Recognizing speech
eu: Hizkera ezagutzen

en: Abort speech recognition
eu: Hizkera-ezagutza bertan behera utzi

en: No speech recognition plugins available
eu: Ez dago hizkera-ezagutzarako pluginik erabilgarri

en: Initialization of speech recognition plugin failed
eu: Hizketa-ezagutza plugina hasieratzea huts egin du

en: Speech Recognition failed: %2
    Code %1: %3
eu: Hizketa-ezagutzak huts egin du: %2
    %1 kodea: %3

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
eu: Itzulpena

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
eu: Testuak

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
eu: E&stiloak

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
eu: E&rroreak

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
eu: &Bideoa

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
eu: T&resnak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
eu: Editatu tresna-barra

en: Remote service error %1 %2
    %3
eu: Urruneko zerbitzuaren errorea %1 %2
    %3

en: HTTP Error %1 - %2
    %3
eu: HTTP errorea %1 - %2
    %3

en: Network Error %1
    %2
eu: Sarreko errorea %1
    %2

en: DeepL Engine Error
eu: DeepL motorraren errorea

en: Updating languages...
eu: Hizkuntzak eguneratzen...

en: Autodetect Language
eu: Hizkuntza automatikoki antzematea

en: Translating lines...
eu: Lerroak itzultzen...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: Authentication
eu: Autentifikazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labAuthKey)
en: Authentication Key:
eu: Autentifikazio-gakoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConnect)
en: Connect
eu: Konektatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiDomain)
en: API Domain:
eu: API domeinua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: You need to <a href="https://www.deepl.com/pro-api">create an account</a> on DeepL website and paste your API authentication key below.
eu: DeepL webgunean <a href="https://www.deepl.com/pro-api">kontu bat sortu</a> eta zure API autentifikaziorako gakoa behean itsatsi behar duzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labSource)
en: Source language:
eu: Sorburu hizkuntza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labTranslation)
en: Translate to:
eu: Itzuli honetara:

en: Remote service error (%1):
    %2
eu: Urruneko zerbitzuaren errorea (%1):
    %2

en: Google Cloud Engine Error
eu: Google Cloud motorraren errorea

en: Error opening file '%1'
eu: Errorea '%1' fitxategia irekitzean

en: Error parsing JSON from file '%1'
eu: Errorea '%1' fitxategiko JSON analizatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServiceJSON)
en: Service Account's Private Key JSON:
eu: Zerbitzu-kontuen JSON gailu pribatua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnLogin)
en: Login
eu: Saio-hastea

en: MinT Engine Error
eu: MinT motorraren errorea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: API Server
eu: API zerbitzaria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiURLPrefix)
en: Service URL:
eu: Zerbitzuaren URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnUpdate)
en: Update
eu: Eguneratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: You need to provide an URL to a MinT machine translation system API. You can <a href="https://gerrit.wikimedia.org/g/mediawiki/services/machinetranslation">setup your own service</a> or use some <a href="https://translate.wmcloud.org/">public API</a>.
eu: MinT itzulpen sistema automatikoaren API baten URL bat eman behar duzu. <a href="https://gerrit.wikimedia.org/g/mediawiki/services/machinetranslation">Zure zerbitzu propioa ezarri</a> edo <a href="https://translate.wmcloud.org/">API publiko</a> bat erabili dezakezu.

en: Translate
eu: Itzuli

en: Translate texts in
eu: Itzuli testuak honetara

en: Translate texts
eu: Itzuli testuak

en: Find In
eu: Bilatu hemen

en: No instances of '%1' found!
eu: Ez da '%1'(e)ren instantziarik aurkitu!

en: Find
eu: Aurkitu

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
eu: Azpidatzien bukaerara iritsi da.
    Hasieratik jarraitu?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
eu: Hautapenaren hasierara iritsi da.
    Bukaeratik jarraitu?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
eu: Azpidatzien hasierara heldu da.
    Bukaeratik jarraitu?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
eu: Hautapenaren bukaerara iritsi da.
    Hasieratik jarraitu?

en: Find/Replace In
eu: Aurkitu/Ordeztu hemen

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Spell Checking
eu: Ortografia-egiaztatzea

en: Video Stream #%1
eu: Bideo-korrontea zk.%1

en: Audio Stream #%1
eu: Audio-korrontea zk.%1

en: Subtitle Stream #%1
eu: Azpidatzi-korrontea zk.%1

en: File does not exist.
eu: Fitxategi ez da existitzen.

en: Suggestions
eu: Iradokizunak

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Add to Dictionary
eu: Gehitu hiztegira

en: No suggestions
eu: Iradokizunik ez

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Check Spelling...
eu: Egiaztatu ortografia...

en: Auto Spell Check
eu: Ortografia egiaztatze automatikoa

en: Allow Tabulations
eu: Baimendu tabulazioak
