subtitlecomposer - en to hr translation catalogue (607 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
hr: Zadano: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
hr: Trenutno: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
hr: Automatsko otkrivanje

en: Go to Line
hr: Idi na redak

en: &Go to line:
hr: &Idi na redak:

en: Maximize Durations
hr: Povećaj trajanja

en: Unbreak Lines
hr: Spoji redke

en: Simplify Spaces
hr: Pojednostavi razmake

en: Open Video
hr: Otvori video

en: Untitled
hr: Bezimeni

en: Untitled Translation
hr: Bezimeni prijevod

en: Pause
hr: Pauziraj

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
hr[0]: Premotaj unatrag %1 sekundu
hr[1]: Premotaj unatrag %1 sekunde
hr[2]: Premotaj unatrag %1 sekundi

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
hr[0]: Premotaj unaprijed %1 sekundu
hr[1]: Premotaj unaprijed %1 sekunde
hr[2]: Premotaj unaprijed %1 sekundi

en: Shift %2%1 millisecond | Shift %2%1 milliseconds
hr[0]: Pomakni %2%1 milisekundu
hr[1]: Pomakni %2%1 milisekunde
hr[2]: Pomakni %2%1 milisekundi

en: Shift selected lines %2%1 millisecond | Shift selected lines %2%1 milliseconds
hr[0]: Pomakni odabrane redke %2%1 milisekundu
hr[1]: Pomakni odabrane redke %2%1 milisekunde
hr[2]: Pomakni odabrane redke %2%1 milisekundi

en: Exit the application
hr: Zatvori aplikaciju

en: Configure Subtitle Composer
hr: Podesite Subtitle Composer

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
hr: Nova

en: Create an empty subtitle
hr: Napravi prazan podnaslov

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
hr: Otvori podnaslov...

en: Open subtitle file
hr: Otvori datoteku podnaslova

en: Reload As...
hr: Učitaj kao...

en: Reload opened file with a different encoding
hr: Ponovno učitaj otvoreni podnaslov s drugačijim kôdiranjem

[ctx: @action:inmenu Open rencently used subtitle file]
en: Open &Recent Subtitle
hr: Otvori &nedavni podnaslov

en: Save
hr: Spremi

en: Save opened subtitle
hr: Spremi otvoreni podnaslov

en: Save As...
hr: Spremi kao...

en: Save opened subtitle with different settings
hr: Spremi otvoreni podnaslov s drugačijim postavkama

en: Close
hr: Zatvori

en: Close opened subtitle
hr: Zatvori otvoreni podnaslov

en: New Translation
hr: Novi prijevod

en: Create an empty translation subtitle
hr: Napravi prazan prijevod podnaslova

en: Open Translation...
hr: Otvori prijevod...

en: Open translation subtitle file
hr: Otvori datoteku prijevoda podnaslova

en: Reload Translation As...
hr: Učitaj prijevod kao...

en: Reload opened translation file with a different encoding
hr: Ponovno učitaj datoteku otvorenog prijevoda s drugačijim kôdiranjem

en: Open &Recent Translation
hr: Otvori &nedavni prijevod

en: Save Translation
hr: Spremi prijevod

en: Save opened translation subtitle
hr: Spremi otvoreni prijevod podnaslova

en: Save Translation As...
hr: Spremi prijevod kao...

en: Save opened translation subtitle with different settings
hr: Spremi otvoreni prijevod podnaslova s drugačijim postavkama

en: Close Translation
hr: Zatvori prijevod

en: Close opened translation subtitle
hr: Zatvori otvoreni prijevod podnaslova

en: Split Subtitle...
hr: Razdvoji podnaslov...

en: Split the opened subtitle in two parts
hr: Razdvoji otvoreni podnaslov na dva dijela

en: Join Subtitles...
hr: Spoji podnaslove...

en: Append to the opened subtitle another one
hr: Dodavanje drugog podnaslova trenutno otvorenom

en: Insert Before
hr: Umetni prije

en: Insert empty line before current one
hr: Umetni prazan redak prije trenutnog

en: Insert After
hr: Umetni nakon

en: Insert empty line after current one
hr: Umetni prazani redak nakon trenutnog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove selected lines
hr: Ukloni odabrane redke

en: Split Lines
hr: Razdvoji redke

en: Split selected lines
hr: Razdvoji odabrane redke

en: Join Lines
hr: Spoji redke

en: Join selected lines
hr: Spoji odabrane redke

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select all lines
hr: Odaberi sve redke

en: Go to Line...
hr: Idi na redak...

en: Go to specified line
hr: Idi na određeni redak

en: Find...
hr: Traži...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
hr: Traži znakovne nizove ili uobičajene izraze

en: Find Next
hr: Traži sljedeće

en: Find next occurrence of string or regular expression
hr: Traži slijedeću pojavu znakovnog niza ili uobičajenog izraza

en: Find Previous
hr: Traži prijašnje

en: Find previous occurrence of string or regular expression
hr: Traži prijašnju pojavu znakovnog niza ili uobičajennog izraza

en: Replace...
hr: Zamijeni...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
hr: Zamijenjuje znakovne nizove ili uobičajene izraze

en: Retrocede current line
hr: Prethodno od trenutnog redka

en: Makes the line before the current one active
hr: Stvara redak prije trenutnog aktivnim

en: Advance current line
hr: Nastavi trenutni redak

en: Makes the line after the current one active
hr: Stvara redak nakon trenutnog aktivnim

en: Spelling...
hr: Pravopis...

en: Check lines spelling
hr: Provjeri pravopis redaka

en: Toggle Mark
hr: Označi

en: Toggle Bold
hr: Podebljano

en: Toggle selected lines bold attribute
hr: Podebljajte znakove odabranih redaka

en: Toggle Italic
hr: Ukošeno

en: Toggle selected lines italic attribute
hr: Ukosite znakove odabranih redaka

en: Toggle Underline
hr: Podcratano

en: Toggle selected lines underline attribute
hr: Podcrtajte znakove odabranih redaka

en: Toggle Strike Through
hr: Precrtano

en: Toggle selected lines strike through attribute
hr: Precrtajte znakove odabranih redaka

en: Change Text Color
hr: Promijeni boju teksta

en: Change text color of selected lines
hr: Promijeni boju teksta odabranih redaka

en: Shift...
hr: Pomakni...

en: Shift lines an specified amount of time
hr: Pomakni redke za određeno vrijeme

en: Adjust...
hr: Prilagodi...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
hr: Linearno prilagodi sve redke na određeni interval

en: Change Frame Rate...
hr: Promijeni broj sličica...

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
hr: Prilagodi vremena redaka preračunavajući broj sličica

en: Enforce Duration Limits...
hr: Prisili ograničenja trajanja...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
hr: Forsiraj ograničenja najvećeg i/ili najmanjeg trajanja redaka

en: Set Automatic Durations...
hr: Postavi automatska trajanja...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
hr: Postavi trajanje redaka na osnovi broja slova, riječi i prijeloma redaka

en: Maximize Durations...
hr: Povećaj trajanja...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
hr: Produži trajanja redaka do vremena pojavljivanja slijedećeg redka

en: Fix Overlapping Times...
hr: Popravi preklapanje vremena...

en: Fix lines overlapping times
hr: Popravi vremena preklopljenih redaka

en: Synchronize with Subtitle...
hr: Uskladi s podnaslovom...

en: Copy timing information from another subtitle
hr: Kopiraj informacije vremena iz drugog podnaslova

en: Break Lines...
hr: Prelomi redke...

en: Automatically set line breaks
hr: Automatski postavi prijelom redka

en: Unbreak Lines...
hr: Spoji redke...

en: Remove line breaks from lines
hr: Ukloni prijelom redka iz redaka

en: Simplify Spaces...
hr: Pojednostavi razmake...

en: Remove unneeded spaces from lines
hr: Ukloni nepotrebne razmake iz redaka

en: Change Case...
hr: Promijeni slova...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
hr: Promijeni u tekstu redaka velika ili mala slova, naslov ili duljinu rečenice

en: Fix Punctuation...
hr: Popravi interpunkciju...

en: Fix punctuation errors in lines
hr: Popravi greške interpunkcije u redcima

en: Translate...
hr: Prevedi...

en: Translate lines texts using Google services
hr: Prevedi tekst redaka pomoću Google usluga

en: Edit Line in Place
hr: Uredi redak na mjestu

en: Edit current line text in place
hr: Uredi tekst trenutnog redka na mjestu

en: Open Video...
hr: Otvori video snimku...

en: Open video file
hr: Otvori video datoteku

en: Open &Recent Video
hr: Otvori &nedavnu video snimku

en: Import Subtitle Stream
hr: Uvezi zapis podnaslova

en: Import subtitle stream into subtitle editor
hr: Uvezi zapis podnaslova u uređivač podnaslova

en: Recognize Speech
hr: Prepoznavanje govora

en: Recognize speech in audio stream
hr: Prepoznavanje govora u zvučnom zapisu

en: Close Video
hr: Zatvori video snimku

en: Close video file
hr: Zatvori video datoteku

en: Full Screen Mode
hr: Cjelozaslonski/Prozorski prikaz

en: Toggle full screen mode
hr: Prikaz preko cijelog zaslona

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Stop video playback
hr: Zaustavi video reprodukciju

en: Toggle video playing/paused
hr: Reprodukcija/Pauzia videa

en: Seek Backward
hr: Premotaj unatrag

en: Seek Forward
hr: Premotaj unaprijed

en: Frame Step Backward
hr: Premotaj za sličicu unatrag

en: Frame Step Forward
hr: Premotaj za sličicu unaprijed

en: Seek to previous subtitle line show time
hr: Idi na vrijeme prikaza prijašnjeg redka

en: Increase media play rate
hr: Ubrzaj reprodukciju video snimke

en: Increase media playback rate
hr: Ubrzaj reprodukciju video snimke

en: Decrease media play rate
hr: Uspori reprodukciju video snimke

en: Decrease media playback rate
hr: Uspori reprodukciju video snimke

en: Play Current Line and Pause
hr: Reproduciraj trenutni redak i pauziraj

en: Seek to next subtitle line show time
hr: Idi na vrijeme prikaza slijedećeg redka

en: Set current line show time to video position
hr: Postavi vrijeme prikaza trenutnog redka prema položaju videa

en: Set current line hide time to video position
hr: Postavi vrijeme nestajanja trenutnog redka prema položaju videa

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
hr: Postavi vrijeme prikaza trenutnog redka na položaj videa jednakim pomakom svih redaka

en: Current Line Follows Video
hr: Trenutni redak slijedi video

en: Make current line follow the playing video position
hr: Trenutni redak slijedi položaj reproduciranog videa

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
hr: Utišaj/Uključi zvuk

en: Enable/disable playback sound
hr: Uključi ili isključi glasnoću zvuka

en: Increase Volume
hr: Povećaj glasnoću zvuka

en: Increase volume by 5%
hr: Povećaj glasnoću zvuka za 5%

en: Decrease Volume
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Decrease volume by 5%
hr: Smanji glasnoću zvuka za 5%

en: Audio Streams
hr: Zvučni zapisi

en: Select active audio stream
hr: Odaberi aktivni zvučni zapis

en: Increase Font Size
hr: Povećaj veličinu slova

en: Increase subtitles font size by 1 point
hr: Povećaj veličinu slova podnaslova za 1 točku

en: Decrease Font Size
hr: Smanji veličinu slova

en: Decrease subtitles font size by 1 point
hr: Smanji veličinu slova podnaslova za 1 točku

en: Displayed Subtitle Text
hr: Prikazani tekst podnaslova

en: Select visible subtitle text
hr: Odaberi vidljivi tekst podnaslova

en: Toggle Anchor
hr: Uklj/Isklj usidrenje redka

en: Remove All Anchors
hr: Ukloni sva usidrenja

en: Unanchor show time from the timeline on all anchored lines
hr: Ukloni usidrenje vremena početka prikaza iz vremenske linije sa svih usidrenih redaka

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
hr: Upravitelj skripti...

en: Manage user scripts
hr: Upravljanje korisničkim skriptama

en: Waveform Zoom In
hr: Uvećaj valni prikaz zvuka

en: Waveform Zoom Out
hr: Smanji valni prikaz zvuka

en: Waveform Auto Scroll
hr: Automatsko pomicanje valnog prikaza zvuka

en: Waveform display will automatically scroll to video position
hr: Valni prikaz zvuka će se automatski pomicati u skladu s položajem video zapisa

en: All Text Subtitles
hr: Svi tekstovni podnaslovi

en: All Image Subtitles
hr: Svi slikovni podnaslovi

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Media Files
hr: Medijske datoteke

en: Video Files
hr: Video datoteke

en: Audio Files
hr: Zvučne datoteke

en: The requested action would make the subtitle and its translation share the same file, possibly resulting in loss of information when saving.
    Are you sure you want to continue?
hr: Tražena radnja će učiniti da podnaslov i njegov prijevod dijele istu datoteku, što može dovesti do gubitka podataka prilikom spremanja.
    Želite li nastaviti?

en: Conflicting Subtitle Files
hr: Sukob datoteka podnaslova

en: Open Subtitle
hr: Otvori podnaslov

en: <qt>Could not parse the subtitle file.<br/>This may have been caused by usage of the wrong encoding.</qt>
hr: <qt>Nemoguća obrada datoteke podnaslova.<br/>To može uzrokovati korištenje pogrešnog kôdiranja.</qt>

en: There was an error saving the subtitle.
hr: Dogodila se greška pri spremanju podnaslova.

en: Save Subtitle
hr: Spremi podnaslov

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
hr: Trenutno otvoreni prijevod podnaslova ima nespremljene promjene.
    Želite li ga spremiti?

en: Close Translation Subtitle
hr: Zatvori prijevod podnaslova

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
hr: Trenutno otvoreni podnaslov ima nespremljene promjene.
    Želite li ga spremiti?

en: Close Subtitle
hr: Zatvori podnaslov

en: Open Translation Subtitle
hr: Otvori prijevod podnaslova

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
hr: Glavni

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
hr: Prijevod

en: There was an error saving the translation subtitle.
hr: Dogodila se greška pri spremanju prijevoda podnaslova.

en: Save Translation Subtitle
hr: Spremi prijevod podnaslova

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
hr: podijeljeno

en: Could not write the split subtitle file.
hr: Nemoguće zaspisivanje podijeljene datoteke podnaslova.

en: Could not write the split subtitle translation file.
hr: Nemoguće zaspisivanje podijeljene datoteke prijevoda podnaslova.

en: Could not read the subtitle file to append.
hr: Nemoguće čitanje datoteke podnaslova dodavanja.

en: The specified time does not split the subtitles.
hr: Određeno vrijeme ne može podijeliti podnaslov.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split part was saved as %1.
hr: Nemoguće otvaranje novog Subtitle Composer prozora.
    Podijeljeni dio je spremljen kao %1.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split parts were saved as %1 and %2.
hr: Nemoguće otvaranje novog Subtitle Composer prozora.
    Podijeljeni dijelovi su spremljeni kao %1 i %2.

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
hr: Polazni podnaslov mora imati više od jednog redka da bi radio.

en: Could not parse the reference subtitle file.
hr: Nemoguća obrada datoteke polaznog podnaslova.

[ctx: @title General settings]
en: General
hr: Općenito

en: General Settings
hr: Općenite postavke

[ctx: @title Error check settings]
en: Error Check
hr: Provjera grešaka

en: Error Check Settings
hr: Postavke provjera greški

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
hr: Pravopis

en: Spelling Settings
hr: Postavke pravopisa

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
hr: Valni prikaz zvuka

en: Waveform settings
hr: Postavke valnog prikaza zvuka

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
hr: Video reproduktor

en: Video Player Settings
hr: Postavke video reproduktora

[ctx: @title Speech recognition backend settings]
en: %1 backend settings
hr: Postavke %1 pozadinskog prepoznavanja govora

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
hr: Tekstovi

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
hr:  znakova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
hr: Najveći broj znakova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
hr: Najveći broj redaka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Absolute Durations
hr: Potpuna trajanja

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LinePause) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LineDuration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_SeekOffsetOnDoubleClick) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_JumpLineOffset) i18n: ectx: proper
en:  msec
hr:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
hr: Najveće trajanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
hr: Najmanje trajanje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Relative Durations
hr: Relativna trajanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
hr: Ponašanje

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
hr: Automatski obriši popravljene greške

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: General
hr: Općenito

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticVideoLoad)
en: Automatically load video file when opening a subtitle
hr: Automatski učitaj video snimku pri otvaranju podnaslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_DefaultSubtitlesEncoding)
en: Defau&lt subtitles encoding:
hr: Zada&no kôdiranje podnaslova:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitleLine)
en: Subtitle Line
hr: Redak podnaslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LineDuration)
en: Default subtitle line duration:
hr: Zadano trajanje redka podnaslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On double click, &jump to show time minus:
hr: Pri dvostrukom kliku na redak, &skoči na vrijeme prikaza umanjeno za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LinePause)
en: Default pause between subtitle lines:
hr: Zadana stanka između redaka podnaslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ju&mp to prev/next line offset:
hr: Po&mak skoka na prijašnji/sljedeći redak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
hr: Brze radnje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Compensation for captured &video times:
hr: Kompenzacija za uhvaćena &vremena videa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ti&me shift for selected lines:
hr: Pr&emotavanje za odabrane redke:

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
hr: <p>Brza smeđa lisica<br/>skače preko lijenog psa</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UnpauseOnDoubleClick)
en: Resume playback after line double click
hr: Nastavi reprodukciju nakon dvostrukog klika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_SeekJumpLength)
en: Seconds to &jump on seek:
hr: Sekundi &za premotati:

note: i18n: ectx: label, entry (VideoAutoPlay), group (VideoPlayer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VideoAutoPlay)
en: Start playing video when loaded
hr: Pokreni reprodukciju video snimke pri učitavanju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
hr: Prikaži promjenjivo upravljanje položaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_StepJumpLength)
en: Fra&me step amount:
hr: Br&oj sličica za premotavanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
hr: Pojačanje glasnoće zvuka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
hr: Podnaslovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
hr: Boja obruba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
hr: Bo&ja teksta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
hr: Vrsta slova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
hr: Širina obruba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
hr: Veličina sl&ova:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpPreview)
en: Subtitles Preview
hr: Prikaz podnaslova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Waveform Display
hr: Valni prikaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
hr: Glatko pomicanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
hr: Vanjska boja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
hr: Unutarnja boja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border
hr: Automatski pomići stranicu kada položaj reprodukcije dosegne udaljenost za pomicanje (postotak) od ruba stranice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Auto Scroll Padding:
hr: Automatsko pomicanje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Subtitle Display
hr: Prikaz podnaslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Subtitle border color:
hr: Boja ruba podnaslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
hr: Boja odabrane pozadine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Subtitle border width:
hr: Širina ruba podnaslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Subtitle background color:
hr: Boja pozadine podnaslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Selected border color:
hr: Boja odabranog ruba:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text Font and Colors
hr: Slova i boje teksta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Subtitle font family:
hr: Vrsta slova podnaslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Subtitle number font size:
hr: Veličina slova broja podnaslova:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubNumberFontSize) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubTextFontSize)
en:  pt
hr:  točka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Subtitle Number Color
hr: Boja broja podnaslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Subtitle text font size:
hr: Veličina slova teksta podnaslova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Subtitle Text Color:
hr: Boja teksta podnaslova:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Line Indicators
hr: Linije položaja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Player position color:
hr: Boja linije položaja reproduktora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Mouse indicator color:
hr: Boja linije položaja miša:

en: Set Primary Data
hr: Postavi glavni tekst

en: Clear Primary Text Data
hr: Obriši podatke glavnog teksta

en: Set Secondary Data
hr: Postavi podatke pomoćnog teksta

en: Clear Secondary Text Data
hr: Obriši podatke pomoćnog teksta

en: Change Frame Rate
hr: Promijeni broj sličica

en: Insert Line
hr: Umetni redak

en: Remove Lines
hr: Ukloni redke

en: Shift Lines
hr: Pomakni redke

en: Adjust Lines
hr: Prilagodi redke

en: Sort
hr: Poredaj

en: Enforce Duration Limits
hr: Prisili ograničenja trajanja

en: Set Automatic Durations
hr: Postavi automatska trajanja

en: Fix Overlapping Times
hr: Popravi preklapajuća vremena

en: Fix Lines Punctuation
hr: Popravi interpunkciju redka

en: Lower Case
hr: Mala slova

en: Upper Case
hr: Velika slova

en: Title Case
hr: Veličina naslova

en: Sentence Case
hr: Veličina rečenica

en: Break Lines
hr: Razdvoji redke

en: Synchronize Subtitles
hr: Uskladi podnaslove

en: Join Subtitles
hr: Spoji podnaslove

en: Split Subtitles
hr: Razdvoji podnaslove

en: Toggle Lines Style
hr: Uklj/Isklj stil redaka

en: Change Lines Text Color
hr: Promijeni oznaku redaka

en: Set Lines Mark
hr: Postavi oznaku redaka

en: Clear Lines Mark
hr: Obriši oznaku redaka

en: Toggle Lines Mark
hr: Uklj/Isklj oznaku redaka

en: Check Lines Errors
hr: Provjeri greške redaka

en: Empty text
hr: Prazan tekst

en: Too many characters
hr: Previše znakova

en: Too many lines
hr: Previše redaka

en: Unnecessary white space
hr: Nepotrebni razmaci

en: Unnecessary dash
hr: Nepotrebna crtica

en: Capital letter after continuation ellipsis
hr: Veliko slovo nakon crtice za novi redak

en: Too long duration per character
hr: Predugo trajanje po znaku

en: Too short duration per character
hr: Prekratko trajanje po znaku

en: Too long duration
hr: Predugo trajanje

en: Too short duration
hr: Prekratko trajanje

en: Overlapping times
hr: Preklapanje vremena

en: Untranslated text
hr: Neprevedeni tekst

en: User mark
hr: Korisnička oznaka

en: Has no primary text.
hr: Nema glavnog teksta.

en: Has no translation text.
hr: Nema prevedenog teksta.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
hr[0]: Ima previše znakova u glavnom tekstu (%1 znak).
hr[1]: Ima previše znakova u glavnom tekstu (%1 znaka).
hr[2]: Ima previše znakova u glavnom tekstu (%1 znakova).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
hr[0]: Ima previše znakova u prevedenom tekstu (%1 znak).
hr[1]: Ima previše znakova u prevedenom tekstu (%1 znaka).
hr[2]: Ima previše znakova u prevedenom tekstu (%1 znakova).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
hr[0]: Ima previše redaka u glavnom tekstu (%1 redak).
hr[1]: Ima previše redaka u glavnom tekstu (%1 redaka).
hr[2]: Ima previše redaka u glavnom tekstu (%1 redaka).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
hr[0]: Ima previše redaka u prevedenom tekstu (%1 redak).
hr[1]: Ima previše redaka u prevedenom tekstu (%1 redaka).
hr[2]: Ima previše redaka u prevedenom tekstu (%1 redaka).

en: Has unnecessary spaces in primary text.
hr: Ima nepotrebne razmake u glavnom tekstu.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
hr: Ima nepotrebne razmake u prevedenom tekstu.

en: Has unnecessary dash in primary text.
hr: Ima nepotrebne crtice u glavnom tekstu.

en: Has unnecessary dash in translation text.
hr: Ima nepotrebne crtice u prevedenom tekstu.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
hr: Ima veliko slovo nakon crtice za novi redak u glavnom tekstu.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
hr: Ima veliko slovo nakon crtice za novi redak u prevedenom tekstu.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
hr[0]: Ima predugo trajanje po znaku u glavnom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[1]: Ima predugo trajanje po znaku u glavnom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[2]: Ima predugo trajanje po znaku u glavnom tekstu (%1 ms/znaku).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
hr[0]: Ima predugo trajanje po znaku u prevedenom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[1]: Ima predugo trajanje po znaku u prevedenom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[2]: Ima predugo trajanje po znaku u prevedenom tekstu (%1 ms/znaku).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
hr[0]: Ima prekratko trajanje po znaku u glavnom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[1]: Ima prekratko trajanje po znaku u glavnom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[2]: Ima prekratko trajanje po znaku u glavnom tekstu (%1 ms/znaku).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
hr[0]: Ima prekratko trajanje po znaku u prevedenom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[1]: Ima prekratko trajanje po znaku u prevedenom tekstu (%1 ms/znaku).
hr[2]: Ima prekratko trajanje po znaku u prevedenom tekstu (%1 ms/znaku).

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
hr[0]: Ima predugo trajanje (%1 ms).
hr[1]: Ima predugo trajanje (%1 ms).
hr[2]: Ima predugo trajanje (%1 ms).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
hr[0]: Ima prekratko trajanje (%1 ms).
hr[1]: Ima prekratko trajanje (%1 ms).
hr[2]: Ima prekratko trajanje (%1 ms).

en: Overlaps with next line.
hr: Preklapa se sa sljedećim redkom.

en: Has untranslated text.
hr: Ima neprevedeni tekst.

en: Has user mark.
hr: Ima korisničku oznaku.

en: Set Line Show Time
hr: Postavi vrijeme prikazivanja redka

en: Set Line Hide Time
hr: Postavi vrijeme nestajanja redka

en: Set Line Times
hr: Postavi vremena redka

en: Shift Line Times
hr: Pomakni vremena redka

en: Adjust Line Times
hr: Prilagodi vremena redka

en: Set Frame Rate
hr: Postavi podatke sporednog teksta

en: Insert Lines
hr: Umetni redke

en: Move Line
hr: Pomakni redak

en: Swap Texts
hr: Zamijeni tekstove

en: Set Line Text
hr: Postavi oznaku redaka

en: Set Line Secondary Text
hr: Postavi pomoćni tekst redka

en: Set Line Errors
hr: Postavi greške redka

en: Target >>
hr: Odredište >>

en: Target <<
hr: Odredište <<

en: All lines
hr: Sve redke

en: Selected lines
hr: Odabrane redke

en: All lines from first selected
hr: Sve redke od prvog odabranog

en: All lines up to last selected
hr: Sve redke do posljednjeg odabranog

en: Both subtitles
hr: Oba podnaslova

en: Primary subtitle
hr: Glavni podnaslov

en: Translation subtitle
hr: Podnaslov prijevoda

en: Adjust
hr: Prilagodi

[ctx: @title:group]
en: New Times
hr: Nova vremena

en: First spoken line:
hr: Prvi izgovoreni redak:

en: Last spoken line:
hr: Posljednji izgovoreni redak:

[ctx: @title:group]
en: Settings
hr: Postavke

en: Milliseconds per line:
hr: Milisekundi po redku:

en: Milliseconds per word:
hr: Milisekundi po riječi:

en: Milliseconds per character:
hr: Milisekundi po znaku:

en: Prevent overlapping
hr: Spriječi preklapanje

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
hr: Izračun trajanja

en: Use primary text
hr: Koristi glavni tekst

en: Use translation text
hr: Koristi prevedeni tekst

en: Calculate both and use maximum
hr: Izračunaj oba i koristi maksimum

en: Current frame rate:
hr: Trenutni broj sličica:

en: New frame rate:
hr: Novi broj sličica:

en: Change Case
hr: Promijeni veličinu slova

[ctx: @title:group]
en: Change To
hr: Promijeni u

en: Lower case
hr: Mala slova

en: Upper case
hr: Velika slova

en: Title case
hr: Veličina naslova

en: Sentence case
hr: Veličina rečenice

en: Convert to lower case first
hr: Prvo promijeni u mala slova

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
hr: Najmanje trajanje

en: Expand duration to:
hr: Produži trajanje na:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
hr: Najveće trajanje

en: Shrink duration to:
hr: Skrati trajanje na:

[ctx: Text encoding detected with n% confidence.]
en: %1 (%2% confidence)
hr: %1 (%2 vjerojatnosti)

en: Detected
hr: Otkriveno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EncodingDetectDialog)
en: Confirm detected subtitle encoding
hr: Potvrdi otkriveno kôdiranje podnaslova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
hr: Kôdiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
hr: Prikaz

en:  msecs
hr:  ms

en: Minimum interval between lines:
hr: Najmanji razmak između redaka:

en: Fix Punctuation
hr: Popravi interpunkciju

en: Fix and cleanup spaces
hr: Popravi i obriši razmake

en: Fix quotes and double quotes
hr: Popravi navodnike i dvostruke navodnike

en: Fix English 'I' pronoun
hr: Popravi englesku 'I' zamjenicu

en: Insert Line Before Current
hr: Umetni redak prije trenutnog

en: Insert Line After Current
hr: Umetni redak nakon trenutnog

en: Insert Into
hr: Umetni u

en: Shift subtitle forwards before append
hr: Pomakni podnaslov unaprijed prije dodavanja

en: Set from video length
hr: Postavi iz duljine trajanja videa

en: Remove Selected Lines
hr: Ukloni odabrane redke

en: Remove From
hr: Ukloni iz

en: Path:
hr: Putanja:

en: Select subtitle
hr: Odaberi podnalov

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Shift
hr: Pomakni

[ctx: @title:group]
en: Shifting
hr: Pomicanje

en: Forwards (+)
hr: Unaprijed (+)

en: Backwards (−)
hr: Unatrag (–)

en: Minimum length for line break:
hr: Najmanja duljina za prijelom redka:

en: Split Subtitle
hr: Razdvoji podnaslov

en: Split time:
hr: Vrijeme razdvajanja:

en: Shift new part backwards after split
hr: Pomakni novi dio unatrag nakon razdvajanja

en: Synchronize with Subtitle
hr: Uskladi s podnaslovom

en: Reference Subtitle
hr: Referentni podnaslov

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
hr: Način usklađivanja

en: Adjust to reference's first and last lines
hr: Prilagodi prema prvom i posljednjem redku referentnog podnaslova

en: Copy timing information from reference line by line
hr: Kopiraj informacije vremena iz referentnog podnaslova redak po redak

en: Find Error
hr: Traži grešku

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
hr: Ostalo

en: Clear other errors
hr: Obriši ostale greške

en: Clear user marks
hr: Obriši korisničke oznake

en: Available errors
hr: Dostupne greške

en: Select None
hr: Odaberi ništa

en: Importing Subtitle Stream
hr: Uvažanje zapisa podnaslova

en: Subtitle demux failed %1: %2
    %3
hr: Izdvajanje podnaslova neuspješno %1: %2
    %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputInitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputProcessDialog)
en: VobSub Import
hr: VobSub uvoz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStream)
en: Stream / Language
hr: Zapis / Jezik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPostProc)
en: Post Processing
hr: Završna obrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceNumber)
en: Fix space between numbers
hr: Popravi razmak između brojeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpacePunct)
en: Fix space around punctuation (.,;:?!)
hr: Popravi razmak oko interpunkcija (.,;:?!)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceParen)
en: Fix space around quotes and parentheses ("()[]{})
hr: Popravi razmak oko navodnika i zagrada ("()[]{})

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppAposQuote)
en: Fix double apostrophes/quotes
hr: Popravi dvostruke apostrofe/navodnike

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppCharsOCR)
en: Fix i <-> l, 0 <-> O mistakes
hr: Popravi i <-> l, 0 <-> O greške

en: VobSub Error
hr: VobSub greška

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpText)
en: Enter character(s)
hr: Upiši znak(ove)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
hr: S&imboli:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, symbolCount)
en: Up/Down: change value
hr: Up/Down: promjena vrijednosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOk)
en: OK
hr: U redu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Prev Image
hr: Prijašnja slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Prev Symbol
hr: Prijašnji simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Next Symbol
hr: Sljedeći simbol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
hr: Sljedeća slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
hr: Prekini

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Subtitle Image
hr: Slika podnaslova

en: <b>Show</b>
hr: <b>Pojavljivanje</b>

en: <b>Hide</b>
hr: <b>Nestajanje</b>

en: <b>Duration</b>
hr: <b>Trajanje</b>

en: No current line
hr: Nema trenutnog redka

en: <b>Position</b>
hr: <b>Položaj</b>

en: <b>Length</b>
hr: <b>Trajanje</b>

en: <b>FPS</b>
hr: <b>Sl/Sek</b>

en: <b>Playback Rate</b>
hr: <b>Brzina reprodukcije</b>

en: <qt>There was an error opening media file %1.</qt>
hr: <qt>Dogodila se greška pri otvaranju datoteke medija %1.</qt>

en: <i>Unknown</i>
hr: <i>Nepoznat</i>

en: Unexpected error when playing file.
hr: Neočekivana greška tijekom reprodukcije datoteke.

en: Error Playing File
hr: Greška reprodukcije datoteke

en: <b>Observations:</b>
hr: <b>Opažanja:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
hr: Redak

[ctx: @title:column]
en: Show Time
hr: Vrijeme pojavljivanja

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
hr: Vrijeme nestajanja

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
hr: Tekst

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
hr: Prijevod

en: Styles
hr: Stilovi

en: Times
hr: Vremena

en: Errors
hr: Greške

en: Cut
hr: Izreži

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Paste
hr: Zalijepi

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
hr: Obriši

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
hr: Podebljano

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
hr: Ukošeno

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
hr: Podcrtano

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
hr: Precrtano

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
hr: Boja teksta

en: Generating waveform
hr: Stvaranje valnog prikaza zvuka

en: Select Line
hr: Odaberi redak

en: Remove Line
hr: Ukloni redak

en: Split Line
hr: Razdvoji redak

en: Set Current Line Show Time
hr: Postavi vrijeme prikaza trenutnog redka

en: Set Current Line Hide Time
hr: Postavi vrijeme nestajanja trenutnog redka

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: A KDE subtitle editor.
hr: KDE uređivač podnaslova.

en: code contributions
hr: doprinos kôdu

en: code contributions, Arch Linux packaging
hr: doprinos kôdu, Arch Linux paketi

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
hr: Svi ljudi koji su pridonijeli, a zaboravio sam ih spomenuti

en: Waveform
hr: Valni prikaz zvuka

en: Video Player
hr: Video reproduktor

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSubtitlesEncoding), group (General)
en: Default Subtitles Encoding
hr: Zadano kôdiranje podnaslova

note: i18n: ectx: label, entry (SeekOffsetOnDoubleClick), group (General)
en: Seek Offset On Double Click
hr: Pomak premotavanja pri dvostrukom kliku

note: i18n: ectx: label, entry (JumpLineOffset), group (General)
en: Jump to prev/next line offset
hr: Pomak skoka na prijašnji/sljedeći redak

note: i18n: ectx: label, entry (UnpauseOnDoubleClick), group (General)
en: Unpause On Double Click
hr: Nastavi reprodukciju dvostrukim klikom

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticVideoLoad), group (General)
en: Automatic Video Load
hr: Automatsko učitavanje video snimke

note: i18n: ectx: label, entry (LinesQuickShiftAmount), group (General)
en: Lines Quick Shift Amount
hr: Iznos brzog premotavanja redaka

note: i18n: ectx: label, entry (GrabbedPositionCompensation), group (General)
en: Grabbed Position Compensation
hr: Kompenzacija za uhvaćeni položaj

note: i18n: ectx: label, entry (LineDuration), group (General)
en: Default subtitle line duration
hr: Zadano trajanje redka podnaslova

note: i18n: ectx: label, entry (LinePause), group (General)
en: Default duration between subtitle lines
hr: Zadana stanka između redaka podnaslova

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharacters), group (Error Check)
en: Maximum number of characters
hr: Najveći broj znakova

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (Error Check)
en: Maximum number of lines
hr: Najveći broj redaka

note: i18n: ectx: label, entry (MinDuration), group (Error Check)
en: Minimum duration
hr: Najmanje trajanje

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDuration), group (Error Check)
en: Maximum duration
hr: Najveće trajanje

note: i18n: ectx: label, entry (MinDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Minimum duration per character
hr: Najmanje trajanje po znaku

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Maximum duration per character
hr: Najveće trajanje po znaku

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
hr: Zadani jezik

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultClient), group (Spelling)
en: Default client
hr: Zadani klijent

note: i18n: ectx: label, entry (CheckUppercase), group (Spelling)
en: Check uppercase
hr: Provjeri velika slova

note: i18n: ectx: label, entry (SkipRunTogether), group (Spelling)
en: Skip Run Together
hr: Preskoči zajedničko pokretanje

note: i18n: ectx: label, entry (wfInnerColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Inner Color
hr: Unutarnja boja valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfOuterColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Outer Color
hr: Vanjska boja valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfSmoothScroll), group (Waveform Widget)
en: Waveform Smooth Scrolling
hr: Glatko pomicanje valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll Padding
hr: Automatsko pomicanje

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border.
hr: Automatski pomići stranicu kada položaj reprodukcije dosegne udaljenost za pomicanje (postotak) od ruba stranice.

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Background Color
hr: Boja pozadine podnaslova valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Color
hr: Boja ruba podnaslova valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorderWidth), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Width
hr: Širina ruba podnaslova valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Background Color
hr: Boja pozadine odabranog podnaslova valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Border Color
hr: Boja ruba odabranog podnaslova valnog prikaza zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (wfFontFamily), group (Waveform Widget) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (VideoPlayer)
en: Font Family
hr: Vrsta slova

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Size
hr: Veličina slova broja podnaslova

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Color
hr: Boja slova broja podnaslova

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Size
hr: Veličina slova teksta podnaslova

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Color
hr: Boja slova teksta podnaslova

note: i18n: ectx: label, entry (wfMouseLocation), group (Waveform Widget)
en: Mouse Location Line Color
hr: Boja linije položaja miša

note: i18n: ectx: label, entry (wfPlayLocation), group (Waveform Widget)
en: Play Location Line Color
hr: Boja linije položaja reproduktora

note: i18n: ectx: label, entry (SeekJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Jump length on seek
hr: Trajanje skoka premotavanja

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPositionTimeEdit), group (VideoPlayer)
en: Show editable time position
hr: Prikaži promjenjivo upravljanje položaja

note: i18n: ectx: label, entry (VolumeAmplification), group (VideoPlayer)
en: Volume Amplification
hr: Pojačanje glasnoće zvuka

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
hr: Veličina slova

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
hr: Boja slova

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
hr: Boja obruba

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
hr: Širina obruba

en: Information
hr: Informacije

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Error
hr: Greška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
hr: Uredi

en: Create New Script
hr: Napravi novu skriptu

en: Script name:
hr: Naziv skripte:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
hr: Dogodila se greška pri stvaranju datoteke <b>%1</b>.

en: Select Existing Script
hr: Odaberi postojeću skriptu

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
hr: Za nastavak morate upisati nekorišteni naziv.
    Želite li upisati drugi naziv?

en: Name Already Used
hr: Naziv je već u upotrebi

en: Rename Script
hr: Preimenuj skriptu

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
hr: Dogodila se greška pri otvaranju datoteke <b>%1</b>.

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
hr: Dogodila se greška pri kopiranju datoteke u <b>%1</b>.

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
hr: Stvarno želite poslati datoteku <b>%1</b> u smeće?

en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
hr: Dogodila se greška pri brisnju datoteke <b>%1</b>.

en: Could not launch external editor.
hr: Nemoguće pokretanje vanjskog uređivača.

en: Error Running Script
hr: Greška pri pokretanju skripte

en: Tools
hr: Alati

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
hr: Upravitelj skripti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
hr: Napravi novu datoteku skripte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
hr: Napravi...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
hr: Kopira postojeću skriptu s određene lokacije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
hr: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
hr: Šalje odabranu skriptu u smeće.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
hr: Otvara odabranu skriptu u vanjskom uređivaču.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
hr: Pokreće odabranu skriptu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
hr: Pokreni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
hr: Osvježava popis instaliranih skripti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
hr: Osvježi

note: i18n: ectx: label, entry (acousticModelPath), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Directory containing acoustic model files
hr: Direktorij koji sadrži datoteke akustičnog modela

note: i18n: ectx: label, entry (trigramModelFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Word trigram language model input file
hr: Ulazna datoteka jezičnog modela trigram riječi

note: i18n: ectx: label, entry (lexiconFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Main pronunciation dictionary (lexicon) input file
hr: Ulazna datoteka glavne riječi izgovora (leksikon)

note: i18n: ectx: label, entry (vadPostSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Num of silence frames to keep after speech to silence transition
hr: Broj okvira tišine za zadržavanje nakon prijelaza iz govora u tišinu

note: i18n: ectx: label, entry (vadPreSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Num of speech frames to keep before silence to speech transition
hr: Broj okvira govora za zadržavanje prije prijelaza iz tišine u govor

note: i18n: ectx: label, entry (vadStartSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Num of speech frames to trigger VAD from silence to speech
hr: Broj okvira govora za pokretanje odlučivanja praga buke i tišine pri prijelazu iz tišine u govor

note: i18n: ectx: label, entry (vadTreshold), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vadTreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Threshold for decision between noise and silence frames. Log-ratio between signal level and noise level
hr: Prag odlučivanja između buke i tišine. Omjer između razine signala i buke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpModel)
en: Speech Recognition Model
hr: Model prepoznavanja govora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Pronunciation Dictionary (Lexicon)
hr: Rječnik izgovora (leksikon)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Trigram Model
hr: Trigram model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
hr: Akustički model

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
hr: Otkrivanje glasovne aktivnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Pre Speech Frames
hr: Okviri prije govora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Post Speech Frames
hr: Okviri poslije govora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Start Speech Frames
hr: Okviri početka govora

en: Recognizing speech
hr: Prepoznavanje govora

en: Abort speech recognition
hr: Prekini prepoznavanje govora

en: No speech recognition plugins available
hr: Nema dostupnog priključka prepoznavanja govora

en: Initialization of speech recognition plugin failed
hr: Neuspjelo pokretanje priključka prepoznavanja govora

en: Speech Recognition failed: %2
    Code %1: %3
hr: Neuspjelo prepoznavanje govora: %2
    Kôd %1: %3

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hr: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
hr: Prijevod

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hr: &Uredi

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
hr: &Tekstovi

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
hr: &Stilovi

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
hr: V&remena

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
hr: &Greške

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
hr: A&lati

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
hr: Uredi alatnu traku

en: Translate
hr: Prevedi

en: Find In
hr: Traži u

en: No instances of '%1' found!
hr: Nema pronađenih „%1“ primjeraka!

en: Find
hr: Traži

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
hr: Dosegnut je kraj podnaslova.
    Želite li nastaviti od početka?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
hr: Dosegnut je početak odabira.
    Želite li nastaviti od kraja?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
hr: Dosegnut je početak podnaslova.
    Želite li nastaviti od kraja?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
hr: Dosegnut je kraj odabira.
    Želite li nastaviti od početka?

en: Find/Replace In
hr: Traži/Zamijeni u

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Spell Checking
hr: Provjera pravopisa

en: Audio Stream #%1
hr: Zvučni zapis #%1

en: File does not exist.
hr: Datoteka ne postoji.

en: Suggestions
hr: Prijedlozi

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Add to Dictionary
hr: Dodaj u rječnik

en: No suggestions
hr: Nema prijedloga

en: Delete
hr: Obriši

en: Check Spelling...
hr: Provjeri pravopis...

en: Auto Spell Check
hr: Automatska provjera pravopisa

en: Allow Tabulations
hr: Dopusti tabele
