subtitlecomposer - en to hu translation catalogue (275 entries)

en: Go to Line
hu: Ugrás egy sorra

en: &Go to line:
hu: &Ugrás egy sorra:

en: Maximize Durations
hu: Az időtartam maximalizálása

en: Unbreak Lines
hu: Nem sortödelt

en: Simplify Spaces
hu: Sima szóközök

en: Open Video
hu: Videó megnyitása

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Untitled Translation
hu: Névtelen fordítás

en: Pause
hu: Szünet

en: Play
hu: Lejátszás

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
hu[0]: Keresés visszafelé 1 másodperccel
hu[1]: Keresés visszafelé %1 másodperccel

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
hu[0]: Keresés előre 1 másodperccel
hu[1]: Keresés előre %1 másodperccel

en: Exit the application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: Configure Subtitle Composer
hu: A "Subtitle Composer" bállítása

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
hu: Új

en: Create an empty subtitle
hu: Üres feliratfájl létrehozása

en: Open subtitle file
hu: Feliratfájl megnyitása

en: Reload As...
hu: Újratöltés mint...

en: Save
hu: Mentés

en: Save opened subtitle
hu: A megnyitott felirat mentése

en: Save As...
hu: Mentés másként...

en: Save opened subtitle with different settings
hu: A megnyitott felirat mentés más beállításokkal

en: Close
hu: Bezárás

en: Close opened subtitle
hu: A megnyitott feliratfájl bezárása

en: New Translation
hu: Új fordítás

en: Create an empty translation subtitle
hu: Egy üres fordítási felirat létrehozása

en: Open Translation...
hu: Fordítás megnyitása...

en: Open translation subtitle file
hu: Feliratfájl megnyitása

en: Open &Recent Translation
hu: Nemrég használt fordítás megnyitása

en: Save Translation
hu: A fordítás mentése

en: Save opened translation subtitle
hu: Megnyitott feliratfájl mentése

en: Save Translation As...
hu: A fodrítás mentése mint...

en: Save opened translation subtitle with different settings
hu: Elmenti a megnyitott feliratot más beállításokkal

en: Close Translation
hu: Fordítás bezárása

en: Close opened translation subtitle
hu: Bezárja a megnyitott feliratot

en: Split Subtitle...
hu: Felirat levágás...

en: Join Subtitles...
hu: Felirat egyesítés...

en: Insert Before
hu: Beszúrása elé

en: Insert After
hu: Beszúrása mögé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove selected lines
hu: A kijelölt sorok eltávolítása

en: Split Lines
hu: Sorok levágása

en: Split selected lines
hu: A kijelölt sorok levágása

en: Join Lines
hu: Sorok összevonása

en: Join selected lines
hu: A kijelölt sorok egyesítése

en: Select All
hu: Minden kijelölése

en: Select all lines
hu: Minden sor kijelölése

en: Go to Line...
hu: Ugrás adott sorra...

en: Find...
hu: Keresés...

en: Find Next
hu: A következő keresése

en: Find Previous
hu: Előző keresése

en: Replace...
hu: Csere...

en: Spelling...
hu: Helyesírás...

en: Toggle Mark
hu: Jelölés

en: Toggle Bold
hu: Félkövér

en: Toggle Italic
hu: Dőlt

en: Toggle Underline
hu: Aláhúzott

en: Toggle Strike Through
hu: Áthúzott

en: Shift...
hu: Eltolás…

en: Adjust...
hu: Igazítás...

en: Change Frame Rate...
hu: Az fps érték változtatása...

en: Fix Overlapping Times...
hu: Átfedési idők javítása...

en: Fix lines overlapping times
hu: A sorok átfedési idejének javítása

en: Break Lines...
hu: Sortördelt sorok...

en: Automatically set line breaks
hu: Automatikus sortörés beállítás

en: Unbreak Lines...
hu: Nem sortördelt sorok...

en: Remove line breaks from lines
hu: Sortörtés eltávolítása a sorról

en: Simplify Spaces...
hu: Sima szóközök...

en: Remove unneeded spaces from lines
hu: Eltávolítja a szükségtelen szóközöket a sorról

en: Translate...
hu: Fordítás...

en: Translate lines texts using Google services
hu: Sorok lefordítása Google szolgáltatással

en: Edit Line in Place
hu: A sor szerkesztése ezen a helyen

en: Edit current line text in place
hu: A szöveg szerkesztése ezen a helyen

en: Open Video...
hu: Videó megnyitása

en: Open video file
hu: Videó-fájl megnyitása

en: Open &Recent Video
hu: Nemrég használt videó megnyitása

en: Close Video
hu: Videó bezárása

en: Close video file
hu: A videó-fájl bezárása

en: Full Screen Mode
hu: Teljes képernyős mód

en: Toggle full screen mode
hu: A teljes képernyős mód beállítása

en: Stop
hu: Megállítás

en: Stop video playback
hu: Megállítja a videó lejátszást

en: Toggle video playing/paused
hu: Videó lejátszása/szüneteltetése

en: Set current line show time to video position
hu: Beállítja a jelenlegi sor mutatási időt a videó pozícióhoz

en: Set current line hide time to video position
hu: Beállítja a jelenlegi sor elrejtési idejét a videó pozícióhoz

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
hu: Némítás

en: Enable/disable playback sound
hu: Bekapcsolja/kikapcsolja a lejátszási hangot

en: Increase Volume
hu: A hangerő növelése

en: Decrease Volume
hu: A hangerő csökkentése

en: Audio Streams
hu: Hang adatfolyam

en: Select active audio stream
hu: Az aktív audio adatfolyam kiválasztása

en: Increase Font Size
hu: A betűméret növelése

en: Decrease Font Size
hu: A betűméret csökkentése

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
hu: Szkript-kezelő

en: Manage user scripts
hu: Felhasználói szkriptek kezelése

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Media Files
hu: Médiafájlok

en: Video Files
hu: Videófájlok

en: Audio Files
hu: Hangfájlok

en: Conflicting Subtitle Files
hu: Ellentmondó felirat fájlok

en: Open Subtitle
hu: Feliratfájl megnyitása

en: Save Subtitle
hu: Felirat mentése

en: Close Translation Subtitle
hu: Fordítási felirat bezárása

en: Close Subtitle
hu: A feliratfájl bezárása

en: Open Translation Subtitle
hu: Fordítási felirat megnyitása

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
hu: Elsődleges

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
hu: Fordítás

en: Save Translation Subtitle
hu: Fordítási felirat mentése

[ctx: @title General settings]
en: General
hu: Általános

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Spelling Settings
hu: Helyesítrási beállítások

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
hu: Szövegek

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
hu: karakterek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
hu: A karakterek maximális száma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
hu: A sorok maximális száma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
hu: Maximális időtartam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
hu: Minimális időtartam:

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
hu: Automatikusan törli a javított hibákat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
hu: Szerkeszthető pozíció kezelő mutatása

en: Set Primary Data
hu: Elsődleges adat beállítása

en: Set Secondary Data
hu: Másodlagos adat beállítása

en: Change Frame Rate
hu: Az fps érték változtatása

en: Insert Line
hu: Sor beszúrása

en: Remove Lines
hu: Sorok eltávolítása

en: Shift Lines
hu: Eltolt sorok

en: Sort
hu: Rendezés

en: Set Automatic Durations
hu: Automatikus időtartam beállítása

en: Fix Overlapping Times
hu: Átfedési idők javítása

en: Break Lines
hu: Sortördelés

en: Synchronize Subtitles
hu: Felirat szinkronizálás

en: Join Subtitles
hu: Felirat egyesítés

en: Split Subtitles
hu: Felirat levágás

en: Toggle Lines Style
hu: Sor stílusának váltása

en: Toggle Lines Mark
hu: Sor-jelölés váltása

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Too many characters
hu: Túl sok karakter

en: Too many lines
hu: Túl sok sor

en: Too long duration per character
hu: Túl hosszú a karakter időtartama

en: Too short duration per character
hu: Túl rövid a karakterek időtartama

en: Too long duration
hu: Túl hosszú időtartam

en: Too short duration
hu: Túl rövid időtartam

en: Overlapping times
hu: Átfedési idők

en: Untranslated text
hu: Fordítatlan szövegek

en: User mark
hu: Felhasználói jelölés

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
hu[0]: Túl sok karakter van az elsődleges szövegben (1 karakter)
hu[1]: Túl sok karakter van az elsődleges szövegben (%1 karakter)

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
hu[0]: Túl sok karakter van a fordítási szövegben (1 karakter)
hu[1]: Túl sok karakter van a fordítási szövegben (%1 karakter)

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
hu[0]: Túl sok sor van az elsődleges szövegben (1 karakter)
hu[1]: Túl sok sor van az elsődleges szövegben (%1 karakter)

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
hu[0]: Túl sok sor van a fordítási szövegben (1 karakter)
hu[1]: Túl sok sor van a fordítási szövegben (%1 karakter)

en: Has unnecessary spaces in primary text.
hu: Az elsődleges szövegben felesleges szóközök vannak

en: Has unnecessary spaces in translation text.
hu: A fordítási szövegben felesleges szóközök vannak

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
hu[0]: Túl hosszú az időtartama  (1 ezredmp).
hu[1]: Túl hosszú az időtartama  (%1 ezredmp).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
hu[0]: Túl rövid az időtartama  (1 ezredmp).
hu[1]: Túl rövid az időtartama  (%1 ezredmp).

en: Set Line Hide Time
hu: A sor elrejtési idejének megadása

en: Set Frame Rate
hu: FPS megadása

en: Insert Lines
hu: Sorok beszúrása

en: Move Line
hu: Sor mozgatása

en: Target >>
hu: Cél >>

en: Target <<
hu: Cél <<

en: All lines
hu: Minden sor

en: Selected lines
hu: Kiválasztott sorok

en: All lines from first selected
hu: Minden sor a kiválasztottól

en: All lines up to last selected
hu: Minden sor felfelé az utolsó kiválasztottól

en: Primary subtitle
hu: Elsődleges felirat

en: Translation subtitle
hu: Felirat fordítása

en: Adjust
hu: Igazítás

[ctx: @title:group]
en: New Times
hu: Új idők

[ctx: @title:group]
en: Settings
hu: Beállítások

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
hu: Időtartam számítás

en: Use primary text
hu: Elsődleges szöveg használata

en: Use translation text
hu: Fordítási szöveg használata

en: Current frame rate:
hu: Jelenlegi fps érték:

en: New frame rate:
hu: Új fps érték:

[ctx: @title:group]
en: Change To
hu: Váltás erre

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
hu: Minimális időtartam

en: Set from video length
hu: Beállítás a videó hoszzától

en: Remove Selected Lines
hu: A kijelölt sorok eltávolítása

en: Remove From
hu: Eltávolítás ettől

en: Path:
hu: Elérési út:

en: Select subtitle
hu: Felirat kiválasztás

en: Subtitle
hu: Felirat

en: Shift
hu: Eltolás

[ctx: @title:group]
en: Shifting
hu: Eltolás

en: Forwards (+)
hu: Előre (+)

en: Split Subtitle
hu: Felirat levágása

en: Split time:
hu: Idő levágása

en: Synchronize with Subtitle
hu: Sz&inkronizálás felirattal

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
hu: Szinkronizálási mód

en: Find Error
hu: Keresési hiba

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
hu: Vegyes

en: Clear other errors
hu: Egyéb hibák törlése

en: Clear user marks
hu: A jelölések törlése

en: Select None
hu: Nincs kiválasztva

en: <b>Show</b>
hu: <b>Mutatás</b>

en: <b>Hide</b>
hu: <b>Elrejtés</b>

en: <b>Duration</b>
hu: <b>Időtartam</b>

en: <b>Position</b>
hu: <b>Pozíció</b>

en: <b>Length</b>
hu: <b>Hossz</b>

en: <i>Unknown</i>
hu: <i>Ismeretlen</i>

en: <b>Observations:</b>
hu: <b>Észrevételek:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
hu: Sor

[ctx: @title:column]
en: Show Time
hu: Megjelenítési idő

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
hu: Elrejtési idő

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
hu: Szöveg

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
hu: Fordítás

en: Styles
hu: Stílusok

en: Times
hu: Idők

en: Errors
hu: Hibák

en: Cut
hu: Kivágás

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
hu: Tiszta

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
hu: Félkövér

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
hu: Dőlt

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
hu: Aláhúzás

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
hu: Áthúzott

en: Set Current Line Hide Time
hu: Jelenlegi sor beállítása az elrejtési időnek

en: Subtitle Composer
hu: Feliratszerkesztő

en: A KDE subtitle editor.
hu: Feliratszerkesztő (KDE-alapú)

en: Information
hu: Információ

en: Warning
hu: Figyelem

en: Error
hu: Hiba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Create New Script
hu: Új szkript létrehozása.

en: Script name:
hu: A szkript neve:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
hu: Hiba történt a(z) '%1' fájl létrehozása közben

en: Select Existing Script
hu: Létező szkript kijelölése

en: Name Already Used
hu: A név már foglalt

en: Rename Script
hu: Szkript átnevezése

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
hu: Hiba történt a(z) '%1' fájl megnyitása közben

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
hu: Egy hiba történt a fájl ide <b>%1</b> másolásakor

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
hu: Valóban elakarja dobni a(z) <b>%1</b> fájlt a szemetesbe?

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a szemetesbe

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
hu: Hiba történt a(z) '%1' fájl eltávolítása közben

en: Could not launch external editor.
hu: Nem lehetett elindítani a külső szerkesztőt.

en: Error Running Script
hu: Hiba a parancsfájl futtatásakor

en: Tools
hu: Eszközök

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
hu: Szkript-kezelő

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
hu: Új szkriptfájl létrehozása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
hu: Létrehozás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
hu: Hozzáadás...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
hu: A kiválasztott szkript eldobása a szemetesbe

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
hu: Megnyitja a kiválasztott szkriptet egy külső szerkesztővel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
hu: A kiválasztott szkript futtatása.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
hu: Futtatás

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
hu: A telepített szkriplista újratöltése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
hu: Frissítés

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
hu: &Szövegek

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
hu: St&ílusok

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
hu: I&dők

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
hu: H&ibák

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
hu: &Videó

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
hu: E&szközök

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

en: Translate
hu: Fordítás

en: Find In
hu: Keresés ebben

en: No instances of '%1' found!
hu:  '%1'  nem található

en: Find
hu: Keresés

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
hu: A dokumentum végére ért a keresés.
    Folytatni szeretné a dokumentum elejétől?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
hu: A kiválasztás végére ért.
    Folytatni szeretné a végéről?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
hu: A felirat végére ért .
    Folytatni szeretné a végétől?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
hu: A dokumentum végére ért a keresés.
    Folytatni szeretné a dokumentum elejétől?

en: Find/Replace In
hu: Keresés/Csere ebben

en: Replace
hu: Csere

en: Spell Checking
hu: Helyesírásellenőrzés

en: Audio Stream #%1
hu: Audio adatfolyam #%1

en: Suggestions
hu: Javaslatok

en: Ignore
hu: Kihagyás

en: Add to Dictionary
hu: Hozzáadás a szótárhoz

en: No suggestions
hu: Nincsenek javaslatok

en: Delete
hu: Törlés

en: Check Spelling...
hu: Helyesírás-ellenőrzés...

en: Auto Spell Check
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés

en: Allow Tabulations
hu: Tabulátorok engedélyezése
