subtitlecomposer - en to ka translation catalogue (593 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
ka: ნაგულისხმები: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
ka: მიმდინარე: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
ka: ავტოამოცნობა

en: Go to Line
ka: ხაზზე გადასვლა

en: &Go to line:
ka: &ხაზზე გადასვლა:

en: Maximize Durations
ka: ხანგრძლივობების მაქსიმიზაცია

en: Unbreak Lines
ka: გატეხილი ხაზების შეერთება

en: Simplify Spaces
ka: გამოტოვებების გამარტივება

en: Open Video
ka: ვიდეოს გახსნა

en: Untitled
ka: უსახელო

en: Untitled Translation
ka: უსახელო თარგმანი

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Play
ka: დაკვრა

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
ka[0]: 1 წამით უკან გადახვევა
ka[1]: %1 წამით უკან გადახვევა

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
ka[0]: წინ გადახვევა 1 წამით
ka[1]: წინ გადახვევა %1 წამით

en: Shift %2%1 millisecond | Shift %2%1 milliseconds
ka[0]: %2%1 მილიწამით წანაცვლება
ka[1]: %2%1 მილიწამით წანაცვლება

en: Shift selected lines %2%1 millisecond | Shift selected lines %2%1 milliseconds
ka[0]: მონიშნული ხაზების %2%1 მილიწამით წანაცვლება
ka[1]: მონიშნული ხაზების %2%1 მილიწამით წანაცვლება

en: Exit the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: Configure Subtitle Composer
ka: Subtitle Composer-ის მორგება

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
ka: ახალი

en: Create an empty subtitle
ka: ცარიელი სუბტიტრის შექმნა

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
ka: სუბტიტრის ფაილის გახსნა...

en: Open subtitle file
ka: სუბტიტრის ფაილის გახსნა

en: Reload As...
ka: თავიდან ჩატვირთვა, როგორც...

en: Reload opened file with a different encoding
ka: ღია ფაილის თავიდან გახსნა განსხვავებული კოდირებით

[ctx: @action:inmenu Open rencently used subtitle file]
en: Open &Recent Subtitle
ka: &უახლესი სუბტიტრის გახსნა

en: Save
ka: შენახვა

en: Save opened subtitle
ka: ღია სუბტიტრის შენახვა

en: Save As...
ka: შენახვა, როგორც...

en: Save opened subtitle with different settings
ka: ღია სუბტიტრის სხვა პარამეტრებით შენახვა

en: Close
ka: დახურვა

en: Close opened subtitle
ka: ღია სუბტიტრის დახურვა

en: New Translation
ka: ახალი თარგმანი

en: Create an empty translation subtitle
ka: ცარიელი სათარგმნი სუბტიტრის შექმნა

en: Open Translation...
ka: თარგმანის გახსნა...

en: Open translation subtitle file
ka: თარგმნილი სუბტიტრების ფაილის გახსნა

en: Reload Translation As...
ka: თარგმანის გახსნა, როგორც...

en: Reload opened translation file with a different encoding
ka: ღია თარგმანის ფაილის თავიდან ჩატვირთვა განსხვავებული კოდირებით

en: Open &Recent Translation
ka: &უახლესი თარგმანის გახსნა

en: Save Translation
ka: თარგმანის შენახვა

en: Save opened translation subtitle
ka: ღია თარგმნილი სუბტიტრის შენახვა

en: Save Translation As...
ka: თარგმანის შენახვა, როგორც...

en: Save opened translation subtitle with different settings
ka: ღია თარგმანის ფაილის განსხვავებული პარამეტრებით შენახვა

en: Close Translation
ka: თარგმანის დახურვა

en: Close opened translation subtitle
ka: ღია სათარგმნი სუბტიტრის დახურვა

en: Split Subtitle...
ka: სუბტიტრების გაყოფა...

en: Split the opened subtitle in two parts
ka: გახსნილი სუბტიტრის ორ ნაწილად გაყოფა

en: Join Subtitles...
ka: სუბტიტრების შეერთება...

en: Append to the opened subtitle another one
ka: ღია სუბტიტრის სხვის ბოლოში მიწერა

en: Insert Before
ka: ჩასმა მანამდე

en: Insert empty line before current one
ka: მიმდინარე ხაზამდე ცარიელი ხაზის ჩასმა

en: Insert After
ka: ჩასმა შემდეგ

en: Insert empty line after current one
ka: მიმდინარე ხაზის შემდეგ ცარიელი ხაზის ჩასმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove selected lines
ka: მონიშნული ხაზების წაშლა

en: Split Lines
ka: ხაზების დაყოფა

en: Split selected lines
ka: მონიშნული ხაზების დაყოფა

en: Join Lines
ka: ხაზების შეერთება

en: Join selected lines
ka: მონიშნული ხაზების შეერთება

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select all lines
ka: ყველა ხაზის მონიშვნა

en: Go to Line...
ka: ხაზზე გადასვლა...

en: Go to specified line
ka: მითითებულ ხაზზე გადასვლა

en: Find...
ka: მოძებნა…

en: Find occurrences of strings or regular expressions
ka: სტრიქონების ან რეგულარული გამოსახულებების პოვნა

en: Find Next
ka: მომდევნოს მოძებნა

en: Find next occurrence of string or regular expression
ka: სტრიქონის ან რეგულარული გამოსახულების შემდეგი დამთხვევის პოვნა

en: Find Previous
ka: წინანდელის ძიება

en: Find previous occurrence of string or regular expression
ka: სტრიქონის ან რეგულარული გამოსახულების წინა დამთხვევის პოვნა

en: Replace...
ka: ჩანაცვლება...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
ka: სტრიქონების ან რეგულარული გამოსახულებების დამთხვევების ჩანაცვლება

en: Retrocede current line
ka: მიმდინარე ხაზის რეტროციდი

en: Makes the line before the current one active
ka: მიმდინარემდე არსებული ხაზის გააქტიურება

en: Advance current line
ka: მიმდინარე ხაზის წაწევა

en: Makes the line after the current one active
ka: მიმდინარის შემდეგ არსებული ხაზის გააქტიურება

en: Detect Errors...
ka: შეცდომების პოვნა...

en: Detect errors in the current subtitle
ka: მიმდინარე სუბტიტრში შეცდომების პოვნა

en: Clear Errors/Marks
ka: შეცდომების/ნიშნების გასუფთავება

en: Clear detected errors and marks in the current subtitle
ka: მიმდინარე სუბტიტრიდან ნიშნების და შეცდომების წაშლა

en: Select Next Error/Mark
ka: აირჩიეთ შემდეგი შეცდომა/ნიშანი

en: Select next line with error or mark
ka: შემდეგი შეცდომის ან შენიშვნის მქონე ხაზის მონიშვნა

en: Select Previous Error/Mark
ka: წინა შეცდომის/შენიშვნის მონიშვნა

en: Select previous line with error or mark
ka: წინა შეცდომის ან ნიშნის ხაზის მონიშვნა

en: Spelling...
ka: მართლწერა...

en: Check lines spelling
ka: ხაზების მართლწერის შემოწმება

en: Toggle Mark
ka: ნიშნის გადართვა

en: Toggle mark on selected lines
ka: მონიშნული ხაზების სანიშნის გადართვა

en: Toggle Bold
ka: სქელობის გადართვა

en: Toggle selected lines bold attribute
ka: მონიშნული ხაზების სისქის ატრიბუტის გადართვა

en: Toggle Italic
ka: კურსივის გადართვა

en: Toggle selected lines italic attribute
ka: მონიშნული ხაზების კურსივის ატრიბუტის გადართვა

en: Toggle Underline
ka: ხაზგასმის გადართვა

en: Toggle selected lines underline attribute
ka: მონიშნული ხაზების ხაზგასმით ატრიბუტის გადართვა

en: Toggle Strike Through
ka: ხაზგადასმის გადართვა

en: Toggle selected lines strike through attribute
ka: მონიშნული ხაზების ხაზგადასმის ატრიბუტის გადართვა

en: Change Text Color
ka: ტექსტის ფერის შეცვლა

en: Change text color of selected lines
ka: მონიშნული ხაზების ტექსტის ფერის შეცვლა

en: Shift...
ka: წანაცვლება...

en: Shift lines an specified amount of time
ka: ხაზების მითითებული დროით გადანაცვლება

en: Adjust...
ka: მორგება...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
ka: ყველა ხაზის ხაზოვნად გასწორება მითითებულ ინტერვალზე

en: Change Frame Rate...
ka: კადრების სიხშირის შეცვლა...

en: Enforce Duration Limits...
ka: გამძლეობის ლიმიტების შეზღუდვა...

en: Set Automatic Durations...
ka: ავტომატური ხანგრძლივობების დაყენება...

en: Maximize Durations...
ka: ხანგრძლივობების მაქსიმიზაცია...

en: Synchronize with Subtitle...
ka: სუბტიტრებთან სინქრონიზაცია...

en: Copy timing information from another subtitle
ka: დროის ინფორმაციის სხვა სუბტიტრიდან კოპირება

en: Break Lines...
ka: ხაზების გატეხვა...

en: Unbreak Lines...
ka: გატეხილი ხაზების შეერთება...

en: Simplify Spaces...
ka: გამოტოვებების გამარტივება...

en: Change Case...
ka: რეგისტრის შეცვლა...

en: Fix Punctuation...
ka: პუნქტუაციის გასწორება...

en: Fix punctuation errors in lines
ka: ხაზებში პუნქტუაციის გასწორება

en: Translate...
ka: თარგმნა...

en: Translate lines texts using Google services
ka: ხაზების ტექსტის Google-ის სერვისებით თარგმნა

en: Edit Line in Place
ka: ხაზის ადგილზევე ჩასწორება

en: Edit current line text in place
ka: მიმდინარე ხაზის ტექსტის ადგილზევე ჩასწორება

en: Open Video...
ka: ვიდეოს გახსნა...

en: Open video file
ka: ვიდეოფაილის გახსნა

en: Open &Recent Video
ka: &უახლესი ვიდეოს გახსნა

en: Import Subtitle Stream
ka: სუბტიტრების ნაკადის შემოტანა

en: Import subtitle stream into subtitle editor
ka: სუბტიტრებს ნაკადის რედაქტორში შემოტანა

en: Recognize Speech
ka: საუბრის ამოცნობა

en: Recognize speech in audio stream
ka: აუდიონაკადში ხმის ამოცნობა

en: Close Video
ka: ვიდეოს დახურვა

en: Close video file
ka: ვიდეოფაილის დახურვა

en: Full Screen Mode
ka: მთელი ეკრანის რეჟიმი

en: Toggle full screen mode
ka: მთელ ეკრანზე გასვლის რეჟიმის ჩართ/გამორთვა

en: Stop
ka: შეჩერება

en: Stop video playback
ka: ვიდეოს დაკვრის გაჩერება

en: Toggle video playing/paused
ka: ვიდეოს დაკვრის/გაჩერების გადართვა

en: Seek Backward
ka: უკან გადახვევა

en: Seek Forward
ka: წინ გადახვევა

en: Frame Step Backward
ka: კადრის ბიჯი უკან

en: Frame Step Forward
ka: კადრის ბიჯი წინ

en: Seek to Previous Line
ka: წინა ხაზზე  გადახვევა

en: Increase media play rate
ka: მედიის დაკვრის სიჩქარის გაზრდა

en: Increase media playback rate
ka: მედიის დაკვრის სიჩქარის გაზრდა

en: Decrease media play rate
ka: მედიის დაკვრის სიჩქარის შენელება

en: Decrease media playback rate
ka: მედიის დაკვრის სიჩქარის შენელება

en: Play Current Line and Pause
ka: მიმდინარე ხაზის დაკვრა და შეჩერება

en: Seek to Current Line
ka: მიმდინარე ხაზზე გადახვევა

en: Seek to Next Line
ka: შემდეგ ხაზზე გადახვევა

en: Seek to next subtitle line show time
ka: სუბტიტრის შემდეგ ხაზზე გადახვევა

en: Shift Current Line to Video Position
ka: მიმდინარე ხაზის ვიდეოს მდებარეობაზე გადატანა

en: Current Line Follows Video
ka: მიმდინარე ხაზი ვიდეოს მიჰყვება

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
ka: დადუმება

en: Enable/disable playback sound
ka: დაკვრის ხმის ჩართ/გამორთ

en: Increase Volume
ka: ხმის აწევა

en: Increase volume by 5%
ka: დაკვრის ხმის გაზრდა 5%

en: Decrease Volume
ka: ხმის დაწევა

en: Decrease volume by 5%
ka: დაკვრის ხმის შემცირება 5%

en: Audio Streams
ka: აუდიო ნაკადები

en: Select active audio stream
ka: აქტიური აუდიონაკადის არჩევა

en: Increase Font Size
ka: ფონტის ზომის გაზრდა

en: Increase subtitles font size by 1 point
ka: სუბტიტრის ფონტის ზომის 1 ერთეულით გაზრდა

en: Decrease Font Size
ka: ფონტის ზომის შესრულება

en: Decrease subtitles font size by 1 point
ka: სუბტიტრის ფონტის ზომის 1 ერთეულით შემცირება

en: Displayed Subtitle Text
ka: ნაჩვენები სუბტიტრის ტექსტი

en: Select visible subtitle text
ka: სუბტიტრის ხილული ტექსტის მონშვნა

en: Toggle Anchor
ka: ნიშნის გადართვა

en: Remove All Anchors
ka: ყველა ნიშნის წაშლა

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
ka: სკრიპტების მმართველი...

en: Manage user scripts
ka: მომხმარებლის სკრიპტების მართვა

en: All Text Subtitles
ka: ყველა ტექსტური სუბტიტრი

en: All Image Subtitles
ka: ყველა გამოსახულების სუბტიტრი

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Media Files
ka: მედია ფაილები

en: Video Files
ka: ვიდეო ფაილები

en: Audio Files
ka: აუდიო ფაილები

en: Conflicting Subtitle Files
ka: სუბტიტრის კონფლიქტური ფაილები

en: Open Subtitle
ka: სუბტიტრის გახსნა

en: Format: %1
ka: ფორმატი: %1

en: Encoding: %1
ka: კოდირება: %1

en: Save Subtitle
ka: სუბტიტრების შენახვა

en: Close Translation Subtitle
ka: სათარგმნი სუბტიტრის დახურვა

en: Close Subtitle
ka: სუბტიტრების დახურვა

en: Open Translation Subtitle
ka: სუბტიტრის თარგმანის გახსნა

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
ka: ძირითადი

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
ka: თარგმანი

en: Save Translation Subtitle
ka: სუბტიტრის თარგმანის შენახვა

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
ka: გაყოფა

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
ka: მიმართულ სუბტიტრს გასაგრძელებლად ერთზე მეტი ხაზი უნდა ჰქონდეს.

en: Could not parse the reference subtitle file.
ka: მიმართული სუბტიტრების ფაილის დამუშავების შეცდომა.

[ctx: @title General settings]
en: General
ka: მთავარი

en: General Settings
ka: ზოგადი პარამეტრები

[ctx: @title Error check settings]
en: Error Check
ka: შეცდომის შემოწმება

en: Error Check Settings
ka: შეცდომების შემოწმების მორგება

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
ka: მართლწერა

en: Spelling Settings
ka: მართლწერის მორგება

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
ka: ტალღოვანი

en: Waveform settings
ka: ტალღის ფორმის მორგება

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
ka: ვიდეო დამკვრელი

en: Video Player Settings
ka: ვიდეოდამკვრელის მორგება

[ctx: @title Speech recognition backend settings]
en: %1 backend settings
ka: %1 უკანაბოლოს მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
ka: ტექსტები

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxLines)
en:  lines
ka:  ხაზი

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
ka:  სიმბოლო

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
ka: სიმბოლოების მაქსიმალური რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
ka: ხაზების მაქსიმალური რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Absolute Durations
ka: აბსოლუტური ხანგრძლივობები

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LinePause) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LineDuration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_SeekOffsetOnDoubleClick) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_JumpLineOffset) i18n: ectx: proper
en:  msec
ka:  მწმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
ka: მაქსიმალური ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
ka: მინიმალური ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Relative Durations
ka: შედარებით ხანგრძლივობები

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_IdealDurationPerCharacter)
en:  ms/char
ka:  მწმ/სიმბ

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_IdealDurationPerCharacter)
en:  ch/sec
ka:  სიმბ/წმ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_IdealDurationPerCharacter)
en: Ideal duration:
ka: იდეალური ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
ka: ქცევა

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
ka: გასწორებული შეცდომების ავტომატურად გასუფთავება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: General
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticVideoLoad)
en: Automatically load video file when opening a subtitle
ka: სუბტიტრების გახნისას ვიდეოს ავტომატური ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_DefaultSubtitlesEncoding)
en: Defau&lt subtitles encoding:
ka: სუბტიტრების &ნაგულისხმები კოდირება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_TextLineBreak)
en: Line break character:
ka: ხაზის დასასრულის სიმბოლო:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitleLine)
en: Subtitle Line
ka: სუბტიტრის ხაზი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LineDuration)
en: Default subtitle line duration:
ka: სუბტიტრის ხაზის ნაგულისხმები ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LinePause)
en: Default pause between subtitle lines:
ka: ნაგულისხმები დრო სუბტიტრების ხაზებს შორის:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
ka: სწრაფი მოქმედებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ti&me shift for selected lines:
ka: &დროის წანაცვლება მონიშნული ხაზებისთვის:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_StepJumpLength)
en: Fra&me step amount:
ka: &კადრების ბიჯების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
ka: ხმის გაძლიერება:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
ka: სუბტიტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
ka: კიდის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
ka: &ტექსტის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
ka: ფონტის ოჯახი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
ka: კიდის სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
ka: ფონტის &ზომა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpPreview)
en: Subtitles Preview
ka: სუბტიტრების გადახედვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Waveform Display
ka: ტალღის ფორმის ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
ka: გლუვი გადახვევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
ka: გარე ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
ka: შიდა ფერი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Subtitle Display
ka: სუბტიტრების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Subtitle border color:
ka: სუბტიტრების საზღვრის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
ka: სუბტიტრების ფონის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Subtitle border width:
ka: სუბტიტრების საზღვრის სიგანე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Subtitle background color:
ka: სუბტიტრების ფონის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Selected border color:
ka: არჩეული საზღვრის ფერი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text Font and Colors
ka: ტექსტის ფონტი და ფერები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Subtitle font family:
ka: სუბტიტრების ფონტის ოჯახი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Subtitle number font size:
ka: სუბტიტრების ფონტის ზომის ნომერი:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubNumberFontSize) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubTextFontSize)
en:  pt
ka:  წრტ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Subtitle Number Color
ka: სუბტიტრების ნომრის ფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Subtitle text font size:
ka: სუბტიტრის ტექსტის შრიფტის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Subtitle Text Color:
ka: სუბტიტრის ტექსტის ფერი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Line Indicators
ka: ხაზის მაჩვენებლები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Player position color:
ka: დამკვრელის მდებარეობის ფერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Mouse indicator color:
ka: თაგუნას ინდიკატორის ფერი:

en: Set Primary Data
ka: ძირითადი მონაცემების დაყენება

en: Clear Primary Text Data
ka: ტექსტის ძირითადი მონაცემების გასუფთავება

en: Set Secondary Data
ka: დამხმარე მონაცემების დაყენება

en: Clear Secondary Text Data
ka: დამხმარე ტექსტის მონაცემების გასუფთავება

en: Change Frame Rate
ka: კადრების სიხშირის შეცვლა

en: Insert Line
ka: ხაზის ჩასმა

en: Remove Lines
ka: ხაზების წაშლა

en: Shift Lines
ka: ხაზების წანაცვლება

en: Adjust Lines
ka: ხაზების მორგება

en: Sort
ka: დალაგება

en: Enforce Duration Limits
ka: ხანგრძლივობის ლიმიტების შეზღუდვა

en: Set Automatic Durations
ka: ავტომატური ხანგრძლივობების დაყენება

en: Fix Overlapping Times
ka: გადაფარვის დროების გასწორება

en: Fix Lines Punctuation
ka: ხაზების პუნქტუაციის გასწორება

en: Lower Case
ka: ქვედა რეგისტრი

en: Upper Case
ka: მაღალი რეგისტრი

en: Title Case
ka: სათაურის რეგისტრი

en: Sentence Case
ka: წინადადების რეგისტრი

en: Break Lines
ka: ხაზების გატეხვა

en: Synchronize Subtitles
ka: სუბტიტრების სინქრონიზაცია

en: Join Subtitles
ka: სუბტიტრების შეერთება

en: Split Subtitles
ka: სუბტიტრების გაყოფა

en: Toggle Lines Style
ka: ხაზების სტილის გადართვა

en: Change Lines Text Color
ka: ხაზების ტექსტის ფერის შეცვლა

en: Set Lines Mark
ka: ხაზის სანიშნის დაყენება

en: Clear Lines Mark
ka: ხაზის სანიშნის გასუფავება

en: Toggle Lines Mark
ka: ხაზს სანიშნის გადართვა

en: Clear Line Errors
ka: ხაზის შეცდომების გასუფთავება

en: Check Lines Errors
ka: ხაზის შეცდომებზე შემოწება

en: Empty text
ka: ცარიელი ტექსტი

en: Too many characters
ka: მეტისმეტად ბევრი სიმბოლო

en: Too many lines
ka: მეტისმეტად ბევრი ხაზი

en: Unnecessary white space
ka: არასაჭირო თეთრი გამოტოვება

en: Unnecessary dash
ka: არასაჭირო ტირე

en: Too long duration
ka: ძალიან გრძელი ხანგრძლივობა

en: Too short duration
ka: ძალიან მოკლე ხანგრძლივობა

en: Overlapping times
ka: კვეთადი დრო

en: Untranslated text
ka: უთარგმნელი ტექსტი

en: User mark
ka: მომხმარებლის ნიშანი

en: Has no primary text.
ka: ძირითადი ტექსტი არ გააჩნია.

en: Has no translation text.
ka: თარგმნილი ტექსტი არ გააჩნია.

en: Has unnecessary spaces in primary text.
ka: ზედმეტი გამოტოვებები საწყის ტექსტში.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
ka: ზედმეტი გამოტოვებები თარგმანში.

en: Has unnecessary dash in primary text.
ka: ზედმეტი ტირე საწყის ტექსტში.

en: Has unnecessary dash in translation text.
ka: ზედმეტი ტირე თარგმანში.

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
ka[0]: ხანგრძლივობა ძალიან გრძელია (1 მწმ).
ka[1]: ხანგრძლივობა ძალიან გრძელია (%1 მწმ).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
ka[0]: ხანგრძლივობა ძალიან მოკლეა (1 მწმ).
ka[1]: ხანგრძლივობა ძალიან მოკლეა (%1 მწმ).

en: Overlaps with next line.
ka: ეფარება შემდეგ ხაზს.

en: Has untranslated text.
ka: აქვს უთარგმნელი ტექსტი.

en: Has user mark.
ka: აქვს მომხმარებლის ნიშანი.

en: Set Line Show Time
ka: ხაზის ჩვენების დროის დაყენება

en: Set Line Hide Time
ka: ხაზის დამალვის დროის დაყენება

en: Set Line Times
ka: ხაზის დროის დაყენება

en: Shift Line Times
ka: ხაზის დროების გადანაცვლება

en: Adjust Line Times
ka: ხაზის დროების მორგება

en: Set Frame Rate
ka: კადრების სიხშირის დაყენება

en: Insert Lines
ka: ხაზების ჩასმა

en: Move Line
ka: ხაზის გადატანა

en: Swap Texts
ka: ტექსტების გაცვლა

en: Change stylesheet
ka: სტილის ცხრილის შეცვლა

en: Set Line Text
ka: ხაზის ტექსტის დაყენება

en: Set Line Secondary Text
ka: ხაზის დამხმარე ტექსტის დაყენება

en: Set Line Errors
ka: ხაზის შეცდომების დაყენება

en: Target >>
ka: სამიზნე >>

en: Target <<
ka: სამიზნე <<

en: All lines
ka: ყველა ხაზი

en: Selected lines
ka: მონიშნული ხაზები

en: All lines from first selected
ka: პირველიდან ყველა ხაზი მონიშნულია

en: All lines up to last selected
ka: ბოლო ხაზამდე ყველა მონიშნულია

en: Both subtitles
ka: ორივე სუბტიტრები

en: Primary subtitle
ka: ძირითადი სუბტიტრები

en: Translation subtitle
ka: თარგმანის სუბტიტრები

en: Apply to
ka: გადატარება

en: Adjust
ka: მორგება

[ctx: @title:group]
en: New Times
ka: ახალი დრო

en: First spoken line:
ka: პირველი ხაზი:

en: Last spoken line:
ka: ბოლო ხაზი:

[ctx: @title:group]
en: Settings
ka: მორგება

en: Milliseconds per line:
ka: მილიწამი ხაზზე:

en: Milliseconds per word:
ka: მილიწამი სიტყვაზე:

en: Milliseconds per character:
ka: მილიწამი სიმბოლოზე:

en: Prevent overlapping
ka: გადაფარვის თავიდან აცილება

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
ka: ხანგრძლივობის გამოთვლა

en: Use primary text
ka: ძირითადი ტექსტის გამოყენება

en: Use translation text
ka: ნათარგმნი ტექსტის გამოყენება

en: Calculate both and use maximum
ka: ორივეს გამოთვლა და მაქსიმუმის გამოყენება

en: Current frame rate:
ka: მიმდინარე კადრების სიჩქარე:

en: New frame rate:
ka: ახალი კადრების სიჩქარე:

en: Change Case
ka: რეგისტრის შეცვლა

[ctx: @title:group]
en: Change To
ka: შეცვლა

en: Lower case
ka: ქვედა რეგისტრი

en: Upper case
ka: მაღალი რეგისტრი

en: Title case
ka: სათაურის რეგისტრი

en: Sentence case
ka: წინადადების რეგისტრი

en: Convert to lower case first
ka: მონიშნული ტექსტის დაბალ რეგისტრში გადაყვანა

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
ka: მინიმალური ხანგრძლივობა

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
ka: მაქსიმალური ხანგრძლივობა

en: Shrink duration to:
ka: ხანგრძლივობის შემცირება:

en: Detected
ka: გამოვლინდა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EncodingDetectDialog)
en: Confirm detected subtitle encoding
ka: დაადასტურეთ სუბტიტრის აღმოჩენილი კოდირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
ka: კოდირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
ka: ესკიზი

en:  msecs
ka:  მწმ

en: Minimum interval between lines:
ka: მაქსიმალური ინტერვალი ხაზებს შორის:

en: Fix Punctuation
ka: პუნქტუაციის გასწორება

en: Fix and cleanup spaces
ka: გამოტოვებების ჩასწორება და მოსუფთავება

en: Fix quotes and double quotes
ka: ერთმაგი და ორმაგი ბრჭყალების გასწორება

en: Fix English 'I' pronoun
ka: 'I' ინგლისური ნაცვალსახელის გასწორება

en: Insert Line Before Current
ka: მიმდინარე ხაზამდე ცარიელი ხაზის ჩასმა

en: Insert Line After Current
ka: მიმდინარე ხაზის შემდეგ ცარიელი ხაზის ჩასმა

en: Insert Into
ka: ჩასმა

en: Set from video length
ka: ვიდეოს სიგრძეზე დაყენება

en: Remove Selected Lines
ka: მონიშნული ხაზების წაშლა

en: Remove From
ka: წაშლის წყარო

en: Path:
ka: ბილიკი:

en: Select subtitle
ka: აირჩიეთ სუბტიტრები

en: Subtitle
ka: სუბტიტრები

en: Shift
ka: წანაცვლება

[ctx: @title:group]
en: Shifting
ka: გადაადგილება

en: Forwards (+)
ka: წინ (+)

en: Backwards (−)
ka: უკან (−)

en: Split Subtitle
ka: სუბტიტრების გაყოფა

en: Split time:
ka: გაყოფის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labClass)
en: Space separated list of CSS classes:
ka: მძიმით გამოყოფილი CSS-ის კლასების სია:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, classList)
en: Class
ka: კლასი

en: Default Color
ka: ნაგულისხმები ფერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labVoice)
en: Person name or voice title:
ka: პიროვნების სახელი ან ხმის სათაური:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice
ka: ხმა

en: Synchronize with Subtitle
ka: სუბტიტრებთან სინქრონიზაცია

en: Reference Subtitle
ka: მიმართული სუბტიტრი

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
ka: სინქრონიზაციის რეჟიმი

en: Find Error
ka: შეცდომის პოვნა

[ctx: @title:group]
en: Errors to Find
ka: საპოვნი შეცდომები

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Clear other errors
ka: სხვა შეცდომების გასუფთავება

en: Clear user marks
ka: მომხმარებლის სანიშნების გასუფთავება

en: Search in
ka: სად ვეძებო

en: Available errors
ka: ხელმისაწვდომი შეცდომები

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Importing Subtitle Stream
ka: სუბტიტრების ნაკადის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputInitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputProcessDialog)
en: VobSub Import
ka: VobSub -ის შემოტანა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStream)
en: Stream / Language
ka: ნაკადი / ენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppCharsOCR)
en: Fix i <-> l, 0 <-> O mistakes
ka: 'i' <-> l, 0 <-> O შეცდომების გასწორება

en: VobSub Error
ka: VobSub -ის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpText)
en: Enter character(s)
ka: შეიყვანეთ სიმბოლოები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
ka: &სიმბოლოები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, symbolCount)
en: Up/Down: change value
ka: მაღლა/დაბლა: მნიშვნელობის შეცვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOk)
en: OK
ka: დიახ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Ctrl+Shift+Left
ka: Ctrl+Shift+მარცხნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Prev Image
ka: წინა სურათი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Ctrl+Left
ka: Ctrl+მარცხნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Prev Symbol
ka: წინა სიმბოლო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Ctrl+Right
ka: Ctrl+მარჯვნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Next Symbol
ka: შემდეგი სიმბოლო

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Ctrl+Shift+Right
ka: Ctrl+Shift+მარჯვნივ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
ka: შემდეგი გამოსახულება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
ka: შეწყვეტა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Subtitle Image
ka: სუბტიტრების სურათი

en: <b>Show</b>
ka: <b>ჩვენება</b>

en: <b>Hide</b>
ka: <b>დამალვა</b>

en: <b>Duration</b>
ka: <b>ხანგრძლივობა</b>

en: Change Voice Tag
ka: ხმის ჭდის შეცვლა

en: Change Class Tag
ka: კლასის ჭდის შეცვლა

en: No current line
ka: მიმდინარე ხაზის გარეშე

en: chars
ka: სიმბოლო

en: ms/char
ka: მწმ/სიმბ

en: chars/sec
ka: სიმბ/წმ

en: <b>Position</b>
ka: <b>მდებარეობა</b>

en: <b>Length</b>
ka: <b>სიგრძე</b>

en: <b>FPS</b>
ka: <b>კადრი/წმ</b>

en: <b>Playback Rate</b>
ka: <b>დაკვრის სიჩქარე</b>

en: <i>Unknown</i>
ka: <i>უცნობია</i>

en: Unexpected error when playing file.
ka: მოულოდნელი შეცდომა ფაილის დაკვრისას.

en: Error Playing File
ka: ფაილის დაკვრის შეცდომა

en: &Stylesheet
ka: &სტილების ცხრილი

en: &Comments
ka: &კომენტარები

en: &Position
ka: &მდებარეობა

en: Intro
ka: შესავალი

en: Header
ka: სათაური

en: Footer
ka: ქვესართი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubtitlePositionWidget)
en: Form
ka: ფორმა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
ka: ჰორიზონტალური სწორება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
ka: ვერტიკალური სწორება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPosition)
en: Position/Size
ka: მდებარეობა/ზომა

en: <b>Observations:</b>
ka: <b>დაკვირვებები:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
ka: ხაზი

[ctx: @title:column]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: @title:column]
en: Show Time
ka: დროის ჩვენება

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
ka: დროის დამალვა

[ctx: @title:column]
en: Duration
ka: ხანგრძლოვობა

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
ka: ტექსტი

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
ka: თარგმანი

en: Styles
ka: სტილები

en: Times
ka: -ჯერ

en: Errors
ka: შედომები

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
ka: გაწმენდა

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
ka: გასქელება

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
ka: დახრა

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
ka: ხაზგასმული

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
ka: გატარება

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
ka: ტექსტის ფერი

en: Generating waveform
ka: ტალღის ფორმის გენერირება

en: Select Line
ka: აირჩიეთ ხაზი

en: Remove Line
ka: ხაზის წაშლა

en: Split Line
ka: ხაზის გაყოფა

en: Set Current Line Show Time
ka: მიმდინარე ხაზის საჩვენებელი დროის დაყენება

en: Set Current Line Hide Time
ka: მიმდინარე ხაზის დამალვის დროის დაყენება

en: Unknown
ka: უცნობი

en: The primary subtitle to be edited.
ka: ძირითადი ჩასასწორებელი სუბტიტრები.

en: The video to be subtitled.
ka: სუბტიტრების მისამაგრებელი ვიდეო.

en: Subtitle Composer
ka: სუბტიტრების შედგენა

en: A KDE subtitle editor.
ka: KDE-ის სუბტიტრების რედაქტორი.

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Former Maintainer
ka: ყოფილი პროგრამისტი

en: Patches and Website
ka: პაჩები და ვებსაიტი

en: code contributions
ka: კოდის შემოწირულობები

en: code contributions, Arch Linux packaging
ka: კოდის შემოწირულობები, Arch Linux-ის შეფუთვა

en: Waveform
ka: ტალღოვანი

en: Video Player
ka: ვიდეო დამკვრელი

en: Styles and Comments
ka: სტილები და კომენტარები

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSubtitlesEncoding), group (General)
en: Default Subtitles Encoding
ka: სუბტიტრების ნაგულისხმები კოდირება

note: i18n: ectx: label, entry (TextLineBreak), group (General)
en: Line Break Character
ka: ხაზის დასასრულის სიმბოლო

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticVideoLoad), group (General)
en: Automatic Video Load
ka: ვიდეოს ავტომატური ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: label, entry (LineDuration), group (General)
en: Default subtitle line duration
ka: სუბტიტრების ხაზების ნაგულისხმები ხანგრძლივობა

note: i18n: ectx: label, entry (LinePause), group (General)
en: Default duration between subtitle lines
ka: ნაგულისხმები დრო სუბტიტრების ხაზებს შორის

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharacters), group (Error Check)
en: Maximum number of characters
ka: სიმბოლოების მაქსიმალური რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (Error Check)
en: Maximum number of lines
ka: ხაზების მაქსიმალური რაოდენობა

note: i18n: ectx: label, entry (MinDuration), group (Error Check)
en: Minimum duration
ka: მინიმალური ხანგრძლივობა

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDuration), group (Error Check)
en: Maximum duration
ka: მაქსიმალური ხანგრძლივობა

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
ka: ნაგულისხმები ენა

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultClient), group (Spelling)
en: Default client
ka: ნაგულისხმები კლიენტი

note: i18n: ectx: label, entry (CheckUppercase), group (Spelling)
en: Check uppercase
ka: ზედა რეგისტრის შემოწმება

note: i18n: ectx: label, entry (wfFontFamily), group (Waveform Widget) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (VideoPlayer)
en: Font Family
ka: ფონტების ოჯახი

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Size
ka: სუბტიტრის ნომრის ფონტის ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Color
ka: სუბტიტრის ნომრის ფონტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Size
ka: სუბტიტრის ტექსტის ფონტის ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Color
ka: სუბტიტრის ტექსტის ფონტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (wfMouseLocation), group (Waveform Widget)
en: Mouse Location Line Color
ka: თაგუნას მდებარეობის ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (wfPlayLocation), group (Waveform Widget)
en: Play Location Line Color
ka: დაკვრის მდებარეობის ხაზის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (VolumeAmplification), group (VideoPlayer)
en: Volume Amplification
ka: ხმის გაძლიერება

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
ka: ფონტის ზომა

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
ka: ფონტის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
ka: კიდის ფერი

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
ka: კიდის სიგანე

note: i18n: ectx: label, entry (translateEngine), group (Translation)
en: Last used translate engine
ka: ბოლოს გამოყენებული თარგმნის ძრავა

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangSource), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangSource), group (DeepLTranslate)
en: source language - cached
ka: საწყისი ენა - დაკეშილია

note: i18n: ectx: label, entry (gctAccessToken), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token - cached
ka: წვდომის კოდი - დაკეშილი

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenExpires), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token expiry - cached
ka: წვდომის კოდის ვადა - დაკეშილი

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenType), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token type - cached
ka: წვდომის კოდის ტიპი - დაკეშილი

note: i18n: ectx: label, entry (dltAuthKey), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API authentication key
ka: DeepL API-ის ავთენტიკაციის გასაღბი

note: i18n: ectx: label, entry (dltApiDomain), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API domain name
ka: DeepL API-ის დომენის სახელი

en: Non-Script Files
ka: არა სკრიპტის ფაილები

en: Title
ka: სათაური

en: Version
ka: ვერსია

en: Author
ka: ავტორი

en: Path
ka: მისამართი

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Error
ka: შეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
ka: ჩასწორება

en: View
ka: ხედი

en: Duplicate filename
ka: ფაილის სახელი დუბლირებულია

en: Yes
ka: კი

en: Create New Script
ka: ახალ სკრიპტის შექმნა

en: Script name:
ka: სკრიპტის სახელი:

en: Select Existing Script
ka: არჩეული სკრიპტის არჩევა

en: Name Already Used
ka: სახელი უკვე გამოიყენება

en: Rename Script
ka: სკრიპტის სახელის გადარქმევა

en: Move to Trash
ka: ფაილის ნაგავში გადატანა

en: Could not launch external editor.
ka: გარე რედაქტორის გაშვების შეცდომა.

en: Error opening script %1.
ka: შეცომა სკრიპტის გახსნისას %1.

en: Error Running Script
ka: შეცდომა სკრიპტის შესრულებისას

en: Path: %1
ka: ბილიკი: %1

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
ka: სკრიპტების მმართველი

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
ka: ახალი სკრიპტის ფაილის შექმნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
ka: შექმნა...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
ka: არსებული სკრიპტის კოპირება მითითებული ადგილიდან.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
ka: დამატება...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
ka: მითითებული სკრიპტის სანაგვე ყუთში გაგზავნა.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
ka: მონიშნული სკრიპტის შესრულება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
ka: გაშვება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
ka: დაყენებული სკრიპტების სიის თავიდან ჩატვირთვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
ka: განახლება

en: Trigram Models
ka: ტრიგრამის მოდელები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpModel)
en: Speech Recognition Model
ka: საუბრის ამოცნობის მოდელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Trigram Model
ka: ტრიგრამის მოდელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
ka: აკუსტიკური მოდელი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
ka: ხმის აქტივობის აღმოჩენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Noise Threshold
ka: ხმაურის ზღვარი

en: Recognizing speech
ka: საუბრის ამოცნობა

en: Abort speech recognition
ka: საუბრის ამოცნობის გაუქმება

en: No speech recognition plugins available
ka: ხმის ამოცნობის დამატებები ხელმიუწვდომელია

en: Initialization of speech recognition plugin failed
ka: ხმის ამოცნობის დამატების ინიციალიზაციის შეცდომა

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
ka: თარგმანი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
ka: &ტექსტები

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
ka: &სტილები

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
ka: &დრო

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
ka: &შეცდომები

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
ka: &ვიდეო

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
ka: ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის რედაქტირება

en: Network Error %1
    %2
ka: ქსელის შეცდომა %1
    %2

en: DeepL Engine Error
ka: DeepL ძრავის შეცდომა

en: Autodetect Language
ka: ენის ავტოამოცნობა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: Authentication
ka: ავთენტიკაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labAuthKey)
en: Authentication Key:
ka: ავთენტიკაციის გასაღები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConnect)
en: Connect
ka: დაკავშირება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiDomain)
en: API Domain:
ka: API-ის დომენი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSettings)
en: Settings
ka: მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labSource)
en: Source language:
ka: საწყისი ენა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labTranslation)
en: Translate to:
ka: თარგმნა ენაზე:

en: Error opening file '%1'
ka: ფაილის (%1) გახსნის შეცდომა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnLogin)
en: Login
ka: შესვლა

en: Translate
ka: თარგმნა

en: Translate texts in
ka: ტექსტი თარგმნა ენაზე

en: Translate texts
ka: ტექსტების თარგმნა

en: Find In
ka: პოვნა

en: No instances of '%1' found!
ka: '%1'-ის გაშვებული ასლი აღმოჩენილი არაა!

en: Find
ka: მოძებნა

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
ka: მიღწეულია სუბტიტრის ფაილის ბოლო.
    გავაგრძელო დასაწყისიდან?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
ka: მიღწეულია ფაილის დასაწყისი.
    გავაგრძელო ბოლოდან?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
ka: მიღწეულია სუბტიტრის ფაილის დასაწყისი.
    გავაგრძელო ბოლოდან?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
ka: მიღწეულია მონიშნულის დასაწყისი.
    გავაგრძელო ბოლოდან?

en: Find/Replace In
ka: პოვნა და ჩანაცვლება

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Spell Checking
ka: მართლწერის შემოწმება

en: Video Stream #%1
ka: ვიდეო ნაკადი #%1

en: Audio Stream #%1
ka: აუდიო ნაკადი #%1

en: Subtitle Stream #%1
ka: სუბტიტრების ნაკადი #%1

en: File does not exist.
ka: ფაილი არ არსებობს.

en: Suggestions
ka: რჩევები

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Add to Dictionary
ka: სიტყვის ლექსიკონში ჩამატება

en: No suggestions
ka: რჩევების გარეშე

en: Delete
ka: წაშლა

en: Check Spelling...
ka: მართლწერის შემოწმება...

en: Auto Spell Check
ka: მართლწერის ავტომატური შემოწმება

en: Allow Tabulations
ka: ტაბულაციების ჩართვა
