subtitlecomposer - en to pl translation catalogue (722 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
pl: Domyślne: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
pl: Bieżące: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
pl: Wykryj samoczynnie

en: Go to Line
pl: Przejdź do wiersza

en: &Go to line:
pl: &Przejdź do wiersza:

en: Maximize Durations
pl: Maksymalizuj czas trwania

en: Unbreak Lines
pl: Nie łam wierszy

en: Simplify Spaces
pl: Uprość spacje

en: Open Video
pl: Otwórz film

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Untitled Translation
pl: Tłumaczenie bez nazwy

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
pl[0]: Przewija wstecz o 1 sekundę
pl[1]: Przewija wstecz o %1 sekundy
pl[2]: Przewija wstecz o %1 sekund

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
pl[0]: Przewija wprzód o 1 sekundę
pl[1]: Przewija wprzód o %1 sekundy
pl[2]: Przewija wprzód o %1 sekund

en: Shift %2%1 millisecond | Shift %2%1 milliseconds
pl[0]: Przesuń o %2%1 milisekundę
pl[1]: Przesuń o %2%1 milisekundy
pl[2]: Przesuń o %2%1 milisekund

en: Shift selected lines %2%1 millisecond | Shift selected lines %2%1 milliseconds
pl[0]: Wiersze zaznaczone z przesunięciem %2%1 milisekundy
pl[1]: Wiersze zaznaczone z przesunięciem %2%1 milisekund
pl[2]: Wiersze zaznaczone z przesunięciem %2%1 milisekund

en: Exit the application
pl: Kończy działanie programu

en: Configure Subtitle Composer
pl: Konfiguracja programu Subtitle Composer

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
pl: Nowy

en: Create an empty subtitle
pl: Tworzy pusty plik napisów

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
pl: Otwórz napisy...

en: Open subtitle file
pl: Otwiera plik napisów

en: Reload As...
pl: Wczytaj ponownie jako...

en: Reload opened file with a different encoding
pl: Wczytuje otwarty plik z innym kodowaniem

[ctx: @action:inmenu Open rencently used subtitle file]
en: Open &Recent Subtitle
pl: Otwó&rz ostatnie napisy

en: Save
pl: Zapisz

en: Save opened subtitle
pl: Zapisuje otwarte napisy

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save opened subtitle with different settings
pl: Zapisuje otwarte napisy z innymi ustawieniami

en: Close
pl: Zamknij

en: Close opened subtitle
pl: Zamyka otwarte napisy

en: New Translation
pl: Nowe tłumaczenie

en: Create an empty translation subtitle
pl: Tworzy puste tłumaczenie napisów

en: Open Translation...
pl: Otwórz tłumaczenie...

en: Open translation subtitle file
pl: Otwiera plik tłumaczenia napisów

en: Reload Translation As...
pl: Wczytaj tłumaczenie ponownie jako...

en: Reload opened translation file with a different encoding
pl: Wczytaj otwarty plik tłumaczeń przy użyciu innego kodowania

en: Open &Recent Translation
pl: Otwórz &poprzednie tłumaczenie

en: Save Translation
pl: Zapisz tłumaczenie

en: Save opened translation subtitle
pl: Zapisuje otwarty plik tłumaczenia napisów

en: Save Translation As...
pl: Zapisz tłumaczenie jako...

en: Save opened translation subtitle with different settings
pl: Zapisuje otwarte tłumaczenie z innymi ustawieniami

en: Close Translation
pl: Zamknij tłumaczenie

en: Close opened translation subtitle
pl: Zamyka otwarte tłumaczenie napisów

en: Split Subtitle...
pl: Podziel napisy...

en: Split the opened subtitle in two parts
pl: Dzieli otwarte napisy na dwie części

en: Join Subtitles...
pl: Połącz napisy...

en: Append to the opened subtitle another one
pl: Dołącza inne napisy do otwartych napisów

en: Insert Before
pl: Wstaw przed

en: Insert empty line before current one
pl: Wstawia pusty wiersz przed bieżącym

en: Insert After
pl: Wstaw po

en: Insert empty line after current one
pl: Wstawia pusty wiersz po bieżącym

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
pl: Usuń

en: Remove selected lines
pl: Usuń zaznaczone wiersze

en: Split Lines
pl: Podziel wiersze

en: Split selected lines
pl: Podziel zaznaczone wiersze

en: Join Lines
pl: Połącz wiersze

en: Join selected lines
pl: Połącz zaznaczone wiersze

en: Select All
pl: Wybierz wszytko

en: Select all lines
pl: Zaznacza wszystkie wiersze

en: Go to Line...
pl: Przejdź do wiersza...

en: Go to specified line
pl: Przechodzi do wskazanej wiersza

en: Find...
pl: Znajdź...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
pl: Znajduje wystąpienia ciągu znaków lub wyrażenia regularnego

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Find next occurrence of string or regular expression
pl: Znajduje następne wystąpienie ciągu znaków lub wyrażenia regularnego

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Find previous occurrence of string or regular expression
pl: Znajduje poprzednie wystąpienie ciągu znaków lub wyrażenia regularnego

en: Replace...
pl: Zastąp...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
pl: Zastępuje wystąpienia danego ciągu znaków lub wyrażenia regularnego

en: Retrocede current line
pl: Przesuń wstecz bieżący wiersz

en: Makes the line before the current one active
pl: Wstawia nowy wiersz przed bieżącym

en: Advance current line
pl: Przesuń do przodu bieżący wiersz

en: Makes the line after the current one active
pl: Wstawia nowy wiersz po bieżącym

en: Detect Errors...
pl: Wykryj błędy...

en: Detect errors in the current subtitle
pl: Wykryj błędy w bieżącym napisie

en: Clear Errors/Marks
pl: Wyczyść błędy/znaczniki

en: Clear detected errors and marks in the current subtitle
pl: Czyści wykryte błędy i oznacza bieżący napis

en: Select Next Error/Mark
pl: Zaznacz następny błąd/znacznik

en: Select next line with error or mark
pl: Zaznacz następny wiersz z błędem lub znacznikiem

en: Select Previous Error/Mark
pl: Zaznacz poprzedni błąd/znacznik

en: Select previous line with error or mark
pl: Zaznacz poprzedni wiersz jako błąd lub znacznikiem

en: Spelling...
pl: Pisownia...

en: Check lines spelling
pl: Sprawdza pisownię

en: Toggle Mark
pl: Przełącz znacznik

en: Toggle mark on selected lines
pl: Przełącz znaczniki w zaznaczonym wierszu

en: Toggle Bold
pl: Pogrubienie

en: Toggle selected lines bold attribute
pl: Przełącza atrybut pogrubienia dla wybranych wiersza

en: Toggle Italic
pl: Kursywa

en: Toggle selected lines italic attribute
pl: Przełącza atrybut kursywy dla wybranych wiersza

en: Toggle Underline
pl: Podkreślenie

en: Toggle selected lines underline attribute
pl: Przełącza atrybut podkreślenia dla wybranych wiersza

en: Toggle Strike Through
pl: Przekreślenie

en: Toggle selected lines strike through attribute
pl: Przełącza atrybut przekreślenia dla wybranych wiersza

en: Change Text Color
pl: Zmień kolor tekstu

en: Change text color of selected lines
pl: Zmień barwę tekstu zaznaczonych wierszy

en: Shift...
pl: Przesuń...

en: Shift lines an specified amount of time
pl: Przesuwa wybrane wiersze o podany czas

en: Adjust...
pl: Dostosuj wiersze...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
pl: Linowo dostosowuje wiersze do podanego przedziału

en: Change Frame Rate...
pl: Zmień liczbę klatek na sekundę...

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
pl: Dopasowuje czasy wiersza napisów poprzez ponowną interpretację liczby klatek na sekundę

en: Enforce Duration Limits...
pl: Wymuś graniczne czasy trwania napisów...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
pl: Wymusza minimalne i/lub maksymalne czasy trwania wiersza

en: Set Automatic Durations...
pl: Ustaw samoczynnie czasy trwania...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
pl: Ustawia czasy trwania wiersza opierając się na liczbie słów i/lub łamaniu wiersza

en: Maximize Durations...
pl: Maksymalizuj czasy trwania...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
pl: Wydłuża czasy trwania wiersza do momentu wyświetlenia następnej wiersza.

en: Fix Overlapping Times...
pl: Popraw nachodzące się czasy...

en: Fix lines overlapping times
pl: Naprawia czasy nakładających się wiersza

en: Synchronize with Subtitle...
pl: Synchronizuj z napisami...

en: Copy timing information from another subtitle
pl: Kopiuje informacje o czasie z innego pliku napisów

en: Break Lines...
pl: Łam wiersze...

en: Automatically set line breaks
pl: Ustaw samoczynnie znaki łamania wiersza

en: Unbreak Lines...
pl: Nie łam wierszy...

en: Remove line breaks from lines
pl: Usuwa znaki łamania wiersza...

en: Simplify Spaces...
pl: Uprość białe znaki...

en: Remove unneeded spaces from lines
pl: Usuwa niepotrzebne białe znaki

en: Change Case...
pl: Zmień wielkość liter...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
pl: Zmienia tekst na wielkie, małe litery, na wygląd tytułu lub zdania

en: Fix Punctuation...
pl: Popraw interpunkcję...

en: Fix punctuation errors in lines
pl: Poprawia błędy interpunkcyjne

en: Translate...
pl: Przetłumacz...

en: Translate lines texts using Google services
pl: Tłumaczy wiersze używając usług Google

en: Edit Line in Place
pl: Edytuj wiersz

en: Edit current line text in place
pl: Edytuj bieżący wiersz w miejscu

en: Open Video...
pl: Otwórz film...

en: Open video file
pl: Otwiera plik filmu

en: Open &Recent Video
pl: Otwó&rz ostatni plik filmu

en: Import Subtitle Stream
pl: Zaimportuj strumień napisów

en: Import subtitle stream into subtitle editor
pl: Zaimportuj strumień napisów do edytora napisów

en: Recognize Speech
pl: Rozpoznaj mowę

en: Recognize speech in audio stream
pl: Rozpoznaj mowę w strumieniu dźwięku

en: Close Video
pl: Zamknij film

en: Close video file
pl: Zamyka plik filmu

en: Full Screen Mode
pl: Tryb pełnoekranowy

en: Toggle full screen mode
pl: Przełącza w tryb pełnoekranowy

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop video playback
pl: Zatrzymuje odtwarzanie filmu

en: Toggle video playing/paused
pl: Włącza i zatrzymuje odtwarzanie filmu

en: Seek Backward
pl: Przewiń wstecz

en: Seek Forward
pl: Szukaj w przód

en: Frame Step Backward
pl: Krok klatkowy wstecz

en: Frame Step Forward
pl: Krok klatkowy wprzód

en: Seek to Previous Line
pl: Przewiń do poprzedniego wiersza

en: Seek to previous subtitle line show time
pl: Przewiń do czasu wyświetlenia poprzedniego wiersza napisów

en: Increase media play rate
pl: Przyspiesz odtwarzanie pliku multimedialnego

en: Increase media playback rate
pl: Przyspiesz odtwarzanie pliku multimedialnego

en: Decrease media play rate
pl: Zwolnij odtwarzanie pliku multimedialnego

en: Decrease media playback rate
pl: Zwolnij odtwarzanie pliku multimedialnego

en: Play Current Line and Pause
pl: Odtwarzaj bieżący wiersz i wstrzymaj

en: Seek to selected subtitle line show time, play it and then pause
pl: Przewiń do czasu pojawienia się zaznaczonego wiersza napisu, odtwórz go, a następnie wstrzymaj

en: Seek to Current Line
pl: Przewiń do bieżącego wiersza

en: Seek to selected subtitle line show time
pl: Przewiń do czasu pojawienia się zaznaczonego wiersza napisu

en: Seek to Next Line
pl: Przewiń do następnego wiersza

en: Seek to next subtitle line show time
pl: Przewiń do czasu wyświetlenia następnego wiersza napisu

en: Set Line Show Time to Video Position
pl: Ustaw czas pojawienia się wiersza na czas obrazu

en: Set current line show time to video position
pl: Ustawia czas pojawienia wiersza w bieżącym położeniu filmu

en: Set Line Hide Time to Video Position
pl: Ustaw czas zniknięcia wiersza na czas obrazu

en: Set current line hide time to video position
pl: Ustawia czas ukrycia wiersza w bieżącym położeniu filmu

en: Shift Current Line to Video Position
pl: Przesuń bieżący wiersz względem czasu obrazu

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
pl: Ustawia czas pojawienia się bieżącego wiersza w położenia filmu poprzez przesunięcie wszystkich wierszy

en: Current Line Follows Video
pl: Bieżący wiersz podąża za filmem

en: Make current line follow the playing video position
pl: Powoduje, że bieżący wiersz podąża za odtwarzanym plikiem filmu

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
pl: Wycisz

en: Enable/disable playback sound
pl: Włącza/wyłącza odtwarzanie dźwięku

en: Increase Volume
pl: Głośniej

en: Increase volume by 5%
pl: Podnosi głośność o 5%

en: Decrease Volume
pl: Ciszej

en: Decrease volume by 5%
pl: Obniża głośność o 5%

en: Audio Streams
pl: Strumienie dźwiękowe

en: Select active audio stream
pl: Wybiera aktywny strumień audio

en: Increase Font Size
pl: Zwiększ rozmiar czcionki

en: Increase subtitles font size by 1 point
pl: Zwiększa rozmiar czcionki napisów o 1 punkt

en: Decrease Font Size
pl: Zmniejsz rozmiar czcionki

en: Decrease subtitles font size by 1 point
pl: Zmniejsza rozmiar czcionki napisów o 1 punkt

en: Displayed Subtitle Text
pl: Wyświetlany tekst napisu

en: Select visible subtitle text
pl: Zaznacz widoczny tekst napisu

en: Toggle Anchor
pl: Przełącz zakotwiczenie

en: (Un)Anchor current line's show time to timeline (Editing anchored line's show time will stretch/compact the timeline between adjacent anchors)
pl: Zakotwicz/odkotwicz czas bieżącego wiersza na osi czasu (zmiana zakotwiczonego wiersza rozciągnie/sciaśni oś czas pomiędzy sąsiednimi kotwicami)

en: Remove All Anchors
pl: Usuń wszystkie zakotwiczenia

en: Unanchor show time from the timeline on all anchored lines
pl: Odkotwicz czas pojawienia się od osi czasu na wszystkich zakotwiczonych wierszach

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
pl: Zarządzanie skryptami...

en: Manage user scripts
pl: Zażądzanie skryptami użytkownika

en: Waveform Zoom In
pl: Przybliżenie przebiegu fali

en: Waveform Zoom Out
pl: Oddalenie przebiegu fali

en: Waveform Auto Scroll
pl: Samoprzewijanie przebiegu fali

en: Waveform display will automatically scroll to video position
pl: Wyświetlanie przebiegu fali samoczynnie przewinie do położenia obrazu

en: All Text Subtitles
pl: Wszystkie napisy tekstowe

en: All Image Subtitles
pl: Wszystkie podpisy obrazów

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Media Files
pl: Pliki mediów

en: Video Files
pl: Pliki filmów

en: Audio Files
pl: Pliki audio

en: The requested action would make the subtitle and its translation share the same file, possibly resulting in loss of information when saving.
    Are you sure you want to continue?
pl: To działanie spowoduje, że napisy i ich tłumaczenie będą dzielić ten sam plik, powodując tym samym możliwość utraty informacji podczas zapisu.
    Czy chcesz kontynuować?

en: Conflicting Subtitle Files
pl: Konflikt plików z napisami

en: Open Subtitle
pl: Otwórz napisy

en: <qt>Could not parse the subtitle file.<br/>This may have been caused by usage of the wrong encoding.</qt>
pl: <qt>Nie można przetworzyć pliku napisów.<br/>Problemem może być użycie niewłaściwego kodowania znaków.</qt>

en: Encoding: %1
pl: Kodowanie: %1

en: There was an error saving the subtitle.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania pliku napisów.

en: Save Subtitle
pl: Zapisz napisy

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
pl: Otwarte tłumaczenie napisów posiada niezachowane zmiany.
    Czy chcesz je zachować?

en: Close Translation Subtitle
pl: Zamknij tłumaczenie napisów

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
pl: Otwarte napisy posiadają niezachowane zmiany.
    Czy chcesz je zachować?

en: Close Subtitle
pl: Zamknij plik napisów

en: Open Translation Subtitle
pl: Otwórz tłumaczenie napisów

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
pl: Tekst podstawowy

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: There was an error saving the translation subtitle.
pl: Wystąpił błąd podczas zachowywania tłumaczenia napisów.

en: Save Translation Subtitle
pl: Zapisz tłumaczenie napisów

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
pl: podziel

en: Could not write the split subtitle file.
pl: Nie można zapisać pliku podzielonych napisów.

en: Could not write the split subtitle translation file.
pl: Nie można zapisać pliku tłumaczeń podzielonych napisów.

en: Could not read the subtitle file to append.
pl: Nie można odczytać pliku napisów przeznaczonego do dołączenia.

en: The specified time does not split the subtitles.
pl: Podany czas nie dzieli napisów.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split part was saved as %1.
pl: Nie można otworzyć nowego okna twórcy napisów.
    Podzielona część została zapisana jako %1.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split parts were saved as %1 and %2.
pl: Nie można otworzyć nowego okna twórcy napisów.
    Podzielone części zostały zapisane jako %1 oraz %2.

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
pl: Aby kontynuować napisy odniesienia muszą posiadać więcej niż jeden wiersz.

en: Could not parse the reference subtitle file.
pl: Nie można przetworzyć pliku odniesienia napisów.

[ctx: @title General settings]
en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

[ctx: @title Error check settings]
en: Error Check
pl: Sprawdzenie błędów

en: Error Check Settings
pl: Ustawienia sprawdzania błędów

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
pl: Pisownia

en: Spelling Settings
pl: Ustawienia sprawdzania pisowni

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
pl: Przebieg fali

en: Waveform settings
pl: Ustawienia przebiegu fali

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
pl: Odtwarzacz filmów

en: Video Player Settings
pl: Ustawienia odtwarzacza filmów

[ctx: @title Speech recognition backend settings]
en: %1 backend settings
pl: Ustawienia silnika %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
pl: Tekst

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxLines)
en:  lines
pl:  wierszy

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
pl: znaków

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
pl: Największa liczba znaków:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
pl: Największa liczba wierszy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Absolute Durations
pl: Bezwzględne czasy trwania

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LinePause) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LineDuration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_SeekOffsetOnDoubleClick) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_JumpLineOffset) i18n: ectx: proper
en:  msec
pl:  ms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
pl: Najdłuższy czas trwania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
pl: Najkrótszy czas trwania:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Relative Durations
pl: Względne czasy trwania

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_IdealDurationPerCharacter)
en:  ms/char
pl:  ms/znak

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_IdealDurationPerCharacter)
en:  ch/sec
pl:  znak/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_IdealDurationPerCharacter)
en: Ideal duration:
pl: Doskonały czas trwania:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
pl: Zachowanie

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
pl: Samoczynnie wyczyść naprawione błędy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: General
pl: Ogólne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticVideoLoad)
en: Automatically load video file when opening a subtitle
pl: Wraz z otwarciem pliku napisów otwórz także plik filmu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_DefaultSubtitlesEncoding)
en: Defau&lt subtitles encoding:
pl: Domyś&lne kodowanie napisów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_TextLineBreak)
en: Line break character:
pl: Znak podziału wiersza:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitleLine)
en: Subtitle Line
pl: Wiersz napisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LineDuration)
en: Default subtitle line duration:
pl: Domyślny czas trwania wiersza napisu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On double click, &jump to show time minus:
pl: Po dwukrotnym naciśnięciu, prze&jdź do czasu pojawienia minus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LinePause)
en: Default pause between subtitle lines:
pl: Domyślna czas przerwy pomiędzy wierszami napisów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ju&mp to prev/next line offset:
pl: &Ilość o jaką przejść do poprzedniego/następnego wiersza:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
pl: Szybkie działania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Compensation for captured &video times:
pl: &Wyrównanie czasów przechwyconego obrazu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ti&me shift for selected lines:
pl: &Przesunięcie czasowe dla zaznaczonych wierszy:

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
pl: <p>O, mógłże sęp chlań</br>wyjść furtką bździn.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UnpauseOnDoubleClick)
en: Resume playback after line double click
pl: Wznów odtwarzanie po dwukrotnym naciśnięciu wiersza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_SeekJumpLength)
en: Seconds to &jump on seek:
pl: Liczba sekund do przejścia przy przewi&janiu:

note: i18n: ectx: label, entry (VideoAutoPlay), group (VideoPlayer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VideoAutoPlay)
en: Start playing video when loaded
pl: Zacznij odtwarzać film po jego wczytaniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
pl: Pokaż edytowalną kontrolkę położenia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_StepJumpLength)
en: Fra&me step amount:
pl: &Wielkość kroku klatkowego:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
pl: Wzmocnienie głośności:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
pl: Napisy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
pl: Kolor obrysu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
pl: Barwa te&kstu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
pl: Rodzina czcionek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
pl: Szerokość obrysu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
pl: Rozmiar c&zcionki:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpPreview)
en: Subtitles Preview
pl: Podgląd napisów

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Waveform Display
pl: Wyświetlanie przebiegu fali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
pl: Płynne przewijanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
pl: Barwa zewnętrzna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
pl: Barwa wewnętrzna:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border
pl: Sam przewiń stronę, gdy odtwarzanie osiągnie odległość wypełniającą przewinięcie (procentowo) licząc od obramowania strony

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Auto Scroll Padding:
pl: Wypełnienie samoprzewijania:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Subtitle Display
pl: Wyświetlanie napisów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Subtitle border color:
pl: Barwa obramowania napisu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
pl: Wybierz barwę tła:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Subtitle border width:
pl: Szerokość obramowania napisu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Subtitle background color:
pl: Barwa tła napisu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Selected border color:
pl: Barwa wybranego obramowania:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text Font and Colors
pl: Barwy i czcionka tekstu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Subtitle font family:
pl: Rodzina czcionek napisów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Subtitle number font size:
pl: Rozmiar czcionki numerów napisów:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubNumberFontSize) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubTextFontSize)
en:  pt
pl:  pkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Subtitle Number Color
pl: Barwa numeru napisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Subtitle text font size:
pl: Rozmiar czcionki tekstu napisów:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Subtitle Text Color:
pl: Barwa tekstu napisu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Line Indicators
pl: Wskaźniki wierszy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Player position color:
pl: Barwa położenia odtwarzacza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Mouse indicator color:
pl: Barwa wskaźnika myszy:

en: Set Primary Data
pl: Ustaw dane podstawowe

en: Clear Primary Text Data
pl: Wyczyść tekst podstawowy

en: Set Secondary Data
pl: Ustaw dane drugorzędne

en: Clear Secondary Text Data
pl: Usuń tekst drugorzędny

en: Change Frame Rate
pl: Zmień liczbę klatek na sekundę

en: Insert Line
pl: Wstaw wiersz

en: Remove Lines
pl: Usuń wiersze

en: Shift Lines
pl: Przesuń wiersze

en: Adjust Lines
pl: Dostosuj wiersze

en: Sort
pl: Uszereguj

en: Enforce Duration Limits
pl: Wymuś graniczne czasy trwania napisów

en: Set Automatic Durations
pl: Ustaw samoczynnie czasy trwania

en: Fix Overlapping Times
pl: Popraw nakładające się wiersze

en: Fix Lines Punctuation
pl: Popraw interpunkcję wiersza

en: Lower Case
pl: Zamień na małe litery

en: Upper Case
pl: Zamień na duże litery

en: Title Case
pl: Jak &tytuł

en: Sentence Case
pl: Jak &zdanie

en: Break Lines
pl: Łam wiersze

en: Synchronize Subtitles
pl: Synchronizuj napisy

en: Join Subtitles
pl: Połącz napisy

en: Split Subtitles
pl: Podziel napisy

en: Toggle Lines Style
pl: Przełącz wygląd wiersza

en: Change Lines Text Color
pl: Barwa tekstu zmienionych wierszy

en: Set Lines Mark
pl: Ustaw znacznik wiersza

en: Clear Lines Mark
pl: Usuń znacznik wiersza

en: Toggle Lines Mark
pl: Przełącz znacznik wiersza

en: Clear Line Errors
pl: Wyczyść błędy wierszy

en: Check Lines Errors
pl: Sprawdź błędy w wierszach

en: Empty text
pl: Pusty tekst

en: Too many characters
pl: Zbyt wiele znaków

en: Too many lines
pl: Zbyt wiele wiersza

en: Unnecessary white space
pl: Niepotrzebne odstępy

en: Unnecessary dash
pl: Niepotrzebny myślnik

en: Capital letter after continuation ellipsis
pl: Wielka litera po wielokropku oznaczającym kontynuację wiersza

en: Too long duration per character
pl: Zbyt długi czas trwania przypadający na znak

en: Too short duration per character
pl: Zbyt krótki czas trwania przypadający na znak

en: Too long duration
pl: Zbyt długi czas trwania

en: Too short duration
pl: Zbyt krótki czas trwania

en: Overlapping times
pl: Nakładające się czasy

en: Untranslated text
pl: Nieprzetłumaczony tekst

en: User mark
pl: Znacznik użytkownika

en: Has no primary text.
pl: Brak tekstu podstawowego.

en: Has no translation text.
pl: Brak tekstu tłumaczenia.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
pl[0]: Ma zbyt wiele znaków w tekście źródłowym (1 znak).
pl[1]: Ma zbyt wiele znaków w tekście źródłowym (%1 znaki).
pl[2]: Ma zbyt wiele znaków w tekście źródłowym (%1 znaków).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
pl[0]: Ma zbyt wiele znaków w tekście tłumaczenia (1 znak).
pl[1]: Ma zbyt wiele znaków w tekście tłumaczenia (%1 znaki).
pl[2]: Ma zbyt wiele znaków w tekście tłumaczenia (%1 znaków).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
pl[0]: Ma zbyt wiele wierszy w tekście źródłowym (1 znak).
pl[1]: Ma zbyt wiele wierszy w tekście źródłowym (%1 znaki).
pl[2]: Ma zbyt wiele wierszy w tekście źródłowym (%1 znaków).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
pl[0]: Ma zbyt wiele wierszy w tekście tłumaczenia (1 znak).
pl[1]: Ma zbyt wiele wierszy w tekście tłumaczenia (%1 znaki).
pl[2]: Ma zbyt wiele wierszy w tekście tłumaczenia (%1 znaków).

en: Has unnecessary spaces in primary text.
pl: Zbędne białe znaki w tekście podstawowym.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
pl: Zbędne białe znaki w tekście tłumaczenia.

en: Has unnecessary dash in primary text.
pl: Zbędny myślnik w tekście podstawowym.

en: Has unnecessary dash in translation text.
pl: Zbędny myślnik w tekście tłumaczenia.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
pl: W tekście głównym znajduje się wielka litera występująca po wielokropku oznaczającym kontynuację wiersza.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
pl: W tekście tłumaczenia znajduje się wielka litera występująca po wielokropku oznaczającym kontynuację wiersza.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
pl[0]: Ma zbyt długi czas trwania przypadający na znak w tekście źródłowym (1 ms/znak).
pl[1]: Ma zbyt długi czas trwania przypadający na znak w tekście źródłowym (%1 ms/znak).
pl[2]: Ma zbyt długi czas trwania przypadający na znak w tekście źródłowym (%1 ms/znak).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
pl[0]: Ma zbyt długi czas trwania przypadający na znak w tekście tłumaczenia (1 ms/znak).
pl[1]: Ma zbyt długi czas trwania przypadający na znak w tekście tłumaczenia (%1 ms/znak).
pl[2]: Ma zbyt długi czas trwania przypadający na znak w tekście tłumaczenia (%1 ms/znak).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
pl[0]: Ma zbyt krótki czas trwania przypadający na znak w tekście źródłowym (1 ms/znak).
pl[1]: Ma zbyt krótki czas trwania przypadający na znak w tekście źródłowym (%1 ms/znak).
pl[2]: Ma zbyt krótki czas trwania przypadający na znak w tekście źródłowym (%1 ms/znak).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
pl[0]: Ma zbyt krótki czas trwania przypadający na znak w tekście tłumaczenia (1 ms/znak).
pl[1]: Ma zbyt krótki czas trwania przypadający na znak w tekście tłumaczenia (%1 ms/znak).
pl[2]: Ma zbyt krótki czas trwania przypadający na znak w tekście tłumaczenia (%1 ms/znak).

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
pl[0]: Ma zbyt długi czas trwania (1 ms).
pl[1]: Ma zbyt długi czas trwania (%1 ms).
pl[2]: Ma zbyt długi czas trwania (%1 ms).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
pl[0]: Ma zbyt krótki czas trwania (1 ms).
pl[1]: Ma zbyt krótki czas trwania (%1 ms).
pl[2]: Ma zbyt krótki czas trwania (%1 ms).

en: Overlaps with next line.
pl: Pokrywa się z następną linią.

en: Has untranslated text.
pl: Brak tekstu tłumaczenia.

en: Has user mark.
pl: Posiada znaczniki użytkownika.

en: Set Line Show Time
pl: Ustaw czas pojawienia tekstu

en: Set Line Hide Time
pl: Ustaw czas ukrycia tekstu

en: Set Line Times
pl: Ustaw czasy wiersza

en: Shift Line Times
pl: Przesuń czasy wiersza

en: Adjust Line Times
pl: Dostosuj czasy wiersza

en: Set Frame Rate
pl: Ustaw liczbę klatek na sekundę

en: Insert Lines
pl: Wstaw wiersze

en: Move Line
pl: Przesuń wiersz

en: Swap Texts
pl: Zamień teksty

en: Change stylesheet
pl: Zmień arkusz wyglądu

en: Set Line Text
pl: Ustaw tekst wiersza

en: Set Line Secondary Text
pl: Ustaw drugorzędny tekst wiersza

en: Set Line Errors
pl: Ustaw błędy wierszy

en: Target >>
pl: Cel >>

en: Target <<
pl: Cel <<

en: All lines
pl: Wszystkie wiersze

en: Selected lines
pl: Zaznaczone wiersze

en: All lines from first selected
pl: Wszystkie wiersze, od pierwszego zaznaczonego

en: All lines up to last selected
pl: Wszystkie wiersze, do ostatniego zaznaczonego

en: Both subtitles
pl: Obydwa pliki napisów

en: Primary subtitle
pl: Napisy podstawowe

en: Translation subtitle
pl: Tłumaczenie napisów

en: Apply to
pl: Zastosuj do

en: Adjust
pl: Dostosuj

[ctx: @title:group]
en: New Times
pl: Nowe czasy

en: First spoken line:
pl: Pierwszy wypowiedziany wiersz:

en: Last spoken line:
pl: Ostatni wypowiedziany wiersz:

[ctx: @title:group]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Milliseconds per line:
pl: Milisekund na wiersz:

en: Milliseconds per word:
pl: Milisekund na słowo:

en: Milliseconds per character:
pl: Milisekund na znak:

en: Prevent overlapping
pl: Zapobiegaj nakładaniu

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
pl: Obliczanie czasu trwania

en: Use primary text
pl: Użyj tekstu podstawowego

en: Use translation text
pl: Użyj tekstu tłumaczenia

en: Calculate both and use maximum
pl: Oblicz obydwa i użyj maksymalnego

en: Current frame rate:
pl: Bieżąca liczba klatek na sekundę:

en: New frame rate:
pl: Nowa liczba klatek na sekundę:

en: Change Case
pl: Zmień wielkość liter

[ctx: @title:group]
en: Change To
pl: Zmień na

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Upper case
pl: Wielkie litery

en: Title case
pl: Jak tytuł

en: Sentence case
pl: Jak zdanie

en: Convert to lower case first
pl: Najpierw zmień na małe litery

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
pl: Najkrótszy czas trwania

en: Expand duration to:
pl: Wydłuż czas trwania do:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
pl: Najdłuższy czas trwania

en: Shrink duration to:
pl: Skróć czas trwania do:

[ctx: Text encoding detected with n% confidence.]
en: %1 (%2% confidence)
pl: %1 (%2% ufność)

en: Detected
pl: Wykryto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EncodingDetectDialog)
en: Confirm detected subtitle encoding
pl: Potwierdź wykryte kodowanie napisów

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
pl: Kodowanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
pl: Podgląd

en:  msecs
pl: ms

en: Minimum interval between lines:
pl: Najmniejszy odstęp pomiędzy wierszami:

en: Fix Punctuation
pl: Napraw interpunkcję

en: Fix and cleanup spaces
pl: Popraw i wyczyść białe znaki

en: Fix quotes and double quotes
pl: Popraw cudzysłowy

en: Fix English 'I' pronoun
pl: Popraw angielski zaimek "I"

en: Add ellipsis indicating non finished lines
pl: Dodaj elipsę wskazującą nieukończone wiersze

en: Insert Line Before Current
pl: Wstaw wiersz przed bieżącym

en: Insert Line After Current
pl: Wstaw wiersz po bieżącym

en: Insert Into
pl: Wstaw w

en: Shift subtitle forwards before append
pl: Przesuń napisy do przodu przed dołączeniem

en: Set from video length
pl: Ustal na podstawie długości filmu

en: Remove Selected Lines
pl: Usuń zaznaczone wiersze

en: Remove From
pl: Usuń z

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Select subtitle
pl: Wybierz napisy

en: Subtitle
pl: Napisy

en: Shift
pl: Przesunięcie

[ctx: @title:group]
en: Shifting
pl: Przesuwanie

en: Forwards (+)
pl: Naprzód (+)

en: Backwards (−)
pl: Wstecz (−)

en: Minimum length for line break:
pl: Minimalna długość wiersza do złamania:

en: Split Subtitle
pl: Podziel napisy

en: Split time:
pl: Czas podziału:

en: Shift new part backwards after split
pl: Przesuń nową część wstecz po podziale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labClass)
en: Space separated list of CSS classes:
pl: Lista klas CSS oddzielonych odstępami:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, classList)
en: Class
pl: Klasa

en: Default Color
pl: Kolor domyślny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labVoice)
en: Person name or voice title:
pl: Nazwa osoby lub tytuł głosu:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice
pl: Głosowy

en: Synchronize with Subtitle
pl: Synchronizuj z napisami

en: Reference Subtitle
pl: Napisy odniesienia

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
pl: Tryb synchronizacji

en: Adjust to reference's first and last lines
pl: Dopasuj pierwszy i ostatni wiersz do napisów odniesienia

en: Copy timing information from reference line by line
pl: Skopiuj czas pojawienia się wiersza z wiersza odniesienia wg wiersza

en: Find Error
pl: Znajdź błąd

en: No errors matching given criteria were found!
pl: Nie znaleziono błędów spełniających dane warunki!

[ctx: @title:group]
en: Errors to Find
pl: Błędy do znalezienia

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
pl: Rożne

en: Clear other errors
pl: Wyczyść inne błędy

en: Clear user marks
pl: Wyczyść znaczniki użytkownika

en: Search in
pl: Szukaj w

en: Available errors
pl: Dostępne błędy

en: Select None
pl: Usuń zaznaczenie

en: Importing Subtitle Stream
pl: Zaimportuj strumień napisów

en: Subtitle demux failed %1: %2
    %3
pl: Nie udało się wykonać demultipleksu napisów %1: %2
    %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputInitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputProcessDialog)
en: VobSub Import
pl: Importowanie VobSub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStream)
en: Stream / Language
pl: Strumień / język

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPostProc)
en: Post Processing
pl: Przetwarzanie końcowe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceNumber)
en: Fix space between numbers
pl: Popraw odstępy pomiędzy liczbami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpacePunct)
en: Fix space around punctuation (.,;:?!)
pl: Popraw odstępy wokół znaków interpunkcyjnych (.,;:?!)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceParen)
en: Fix space around quotes and parentheses ("()[]{})
pl: Popraw odstępy wokół cudzysłowów oraz nawiasów ("()[]{})

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppAposQuote)
en: Fix double apostrophes/quotes
pl: Popraw podwójne apostrofy/cudzysłowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppCharsOCR)
en: Fix i <-> l, 0 <-> O mistakes
pl: Popraw błędy i <-> l, 0 <-> O

en: VobSub Error
pl: Błąd VobSub

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpText)
en: Enter character(s)
pl: Wpisz znak(i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
pl: S&ymbole:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, symbolCount)
en: Up/Down: change value
pl: W górę/dół: zmień wartość

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Ctrl+Shift+Left
pl: Ctrl+Shift+W lewo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Prev Image
pl: Poprzedni obraz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Ctrl+Left
pl: Ctrl+W lewo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Prev Symbol
pl: Poprzedni symbol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Ctrl+Right
pl: Ctrl+W prawo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Next Symbol
pl: Następny symbol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Ctrl+Shift+Right
pl: Ctrl+Shift+W prawo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
pl: Następny obraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
pl: Przerwij

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Subtitle Image
pl: Napis obrazowy

en: <b>Show</b>
pl: <b>Czas pojawienia</b>

en: <b>Hide</b>
pl: <b>Czas ukrycia</b>

en: <b>Duration</b>
pl: <b>Czas trwania</b>

en: Change Voice Tag
pl: Zmień znacznik głosowy

en: Change Class Tag
pl: Zmień znacznik klasy

en: No current line
pl: Brak zaznaczonej wiersza

en: chars
pl: znaki

en: ms/char
pl: ms/znak

en: chars/sec
pl: znak/s

en: <b>Position</b>
pl: <b>Położenie</b>

en: <b>Length</b>
pl: <b>Długość</b>

en: <b>FPS</b>
pl: <b>kl/s</b>

en: <b>Playback Rate</b>
pl: <b>Szybkość odtwarzania</b>

en: <qt>There was an error opening media file %1.</qt>
pl: <qt>Wystąpił błąd podczas otwierania pliku multimedialnego %1.</qt>

en: <i>Unknown</i>
pl: <i>Nieznany</i>

en: Unexpected error when playing file.
pl: Nieoczekiwany błąd podczas odtwarzania pliku.

en: Error Playing File
pl: Błąd podczas odtwarzania pliku

en: &Stylesheet
pl: Arku&sz wyglądu

en: &Comments
pl: &Uwagi

en: &Position
pl: &Położenie

en: Intro
pl: Wstęp

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubtitlePositionWidget)
en: Form
pl: Formularz

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
pl: Wyrównanie w poziomie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
pl: Wyrównanie w pionie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPosition)
en: Position/Size
pl: Położenie/rozmiar

en: <b>Observations:</b>
pl: <b>Uwagi:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
pl: Wiersz

[ctx: @title:column]
en: Pause
pl: Wstrzymaj

[ctx: @title:column]
en: Show Time
pl: Czas pojawienia

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
pl: Czas ukrycia

[ctx: @title:column]
en: Duration
pl: Czas trwania

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
pl: Tekst

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Styles
pl: Wyglądy

en: Times
pl: Czasy

en: Errors
pl: Błędy

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Paste
pl: Wklej

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
pl: Pogrubienie

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
pl: Kursywa

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
pl: Podkreślenie

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
pl: Przekreślenie

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
pl: Barwa tekstu

en: Generating waveform
pl: Tworzenie przebiegu fali

en: Select Line
pl: Zaznacz wiersz

en: Remove Line
pl: Usuń wiersz

en: Split Line
pl: Podziel wiersz

en: Set Current Line Show Time
pl: Ustaw czas pojawienia bieżącego wiersza

en: Set Current Line Hide Time
pl: Ustaw czas ukrycia bieżącego wiersza

en: Unknown
pl: Nieznany

en: The primary subtitle to be edited.
pl: Główny napis do edytowania.

en: The video to be subtitled.
pl: Film do stworzenia napisów.

en: The translation subtitle to be edited.
    If included, a second pane gets added to the right of the primary subtitle for side-by-side translation.
pl: Tłumaczone napisy do edycji.
    Jeśli dołączone, to dodawany jest drugi panel po prawej od głównych napisów, aby wykonać tłumaczenia jeden-obok-drugiego.

en: Subtitle Composer
pl: Twórca napisów

en: A KDE subtitle editor.
pl: Edytor napisów dla KDE

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Former Maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Patches and Website
pl: Łatki i strona sieciowa

en: code contributions
pl: współtwórcy kodu

en: code contributions, Arch Linux packaging
pl: współtwórcy kodu, pakiety Arch Linux

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
pl: Wszyscy, którzy pomogli i o których zapomniałem wspomnieć

en: Waveform
pl: Przebieg fali

en: Video Player
pl: Odtwarzacz filmów

en: Styles and Comments
pl: Wygląd i uwagi

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSubtitlesEncoding), group (General)
en: Default Subtitles Encoding
pl: Domyślne kodowanie napisów

note: i18n: ectx: label, entry (TextLineBreak), group (General)
en: Line Break Character
pl: Znak podziału wiersza

note: i18n: ectx: label, entry (SeekOffsetOnDoubleClick), group (General)
en: Seek Offset On Double Click
pl: Ilość o jaką przewinąć po dwukrotnym naciśnięciu

note: i18n: ectx: label, entry (JumpLineOffset), group (General)
en: Jump to prev/next line offset
pl: Ilość o jaką przejść do poprzedniego/następnego wiersza

note: i18n: ectx: label, entry (UnpauseOnDoubleClick), group (General)
en: Unpause On Double Click
pl: Wznów odtwarzanie po dwukrotnym naciśnięciu

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticVideoLoad), group (General)
en: Automatic Video Load
pl: Samowczytywanie plików filmów

note: i18n: ectx: label, entry (LinesQuickShiftAmount), group (General)
en: Lines Quick Shift Amount
pl: Ilość szybkiego przesunięcia wierszy

note: i18n: ectx: label, entry (GrabbedPositionCompensation), group (General)
en: Grabbed Position Compensation
pl: Wyrównanie przechwyconego położenia

note: i18n: ectx: label, entry (LineDuration), group (General)
en: Default subtitle line duration
pl: Domyślny czas trwania wiersza napisu

note: i18n: ectx: label, entry (LinePause), group (General)
en: Default duration between subtitle lines
pl: Domyślny czas trwania pomiędzy wierszami napisów

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharacters), group (Error Check)
en: Maximum number of characters
pl: Graniczna liczba znaków

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (Error Check)
en: Maximum number of lines
pl: Graniczna liczba wierszy

note: i18n: ectx: label, entry (MinDuration), group (Error Check)
en: Minimum duration
pl: Najkrótszy czas trwania

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDuration), group (Error Check)
en: Maximum duration
pl: Najdłuższy czas trwania

note: i18n: ectx: label, entry (MinDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Minimum duration per character
pl: Najkrótszy czas trwania przypadający na znak

note: i18n: ectx: label, entry (IdealDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Ideal duration per character
pl: Doskonały czas trwania przypadający na znak

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Maximum duration per character
pl: Najdłuższy czas trwania przypadający na znak

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
pl: Domyślny język

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultClient), group (Spelling)
en: Default client
pl: Domyślny klient

note: i18n: ectx: label, entry (CheckUppercase), group (Spelling)
en: Check uppercase
pl: Sprawdź wielkość liter

note: i18n: ectx: label, entry (SkipRunTogether), group (Spelling)
en: Skip Run Together
pl: Pomiń wspólne uruchamianie

note: i18n: ectx: label, entry (wfInnerColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Inner Color
pl: Barwa wewnętrzna przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfOuterColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Outer Color
pl: Barwa zewnętrzna przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfSmoothScroll), group (Waveform Widget)
en: Waveform Smooth Scrolling
pl: Płynne przewijanie przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll Padding
pl: Wypełnienie samoprzewijania

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border.
pl: Sam przewiń stronę, gdy odtwarzanie osiągnie odległość wypełniającą przewinięcie (procentowo) licząc od obramowania strony.

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Background Color
pl: Barwa tła napisu przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Color
pl: Barwa obramowania napisu przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorderWidth), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Width
pl: Szerokość obramowania napisu przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Background Color
pl: Barwa tła zaznaczonego napisu przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Border Color
pl: Barwa obramowania zaznaczonego napisu przebiegu fali

note: i18n: ectx: label, entry (wfFontFamily), group (Waveform Widget) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (VideoPlayer)
en: Font Family
pl: Rodzina czcionek

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Size
pl: Rozmiar czcionki numerów napisów

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Color
pl: Rozmiar czcionki numerów napisów

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Size
pl: Rozmiar czcionki tekstu napisów

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Color
pl: Rozmiar czcionki tekstu napisów

note: i18n: ectx: label, entry (wfMouseLocation), group (Waveform Widget)
en: Mouse Location Line Color
pl: Barwa wiersza położenia myszy

note: i18n: ectx: label, entry (wfPlayLocation), group (Waveform Widget)
en: Play Location Line Color
pl: Barwa wiersza położenia odtwarzania

note: i18n: ectx: label, entry (SeekJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Jump length on seek
pl: Długość przejścia przy przewijaniu

note: i18n: ectx: label, entry (StepJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Amount of frames to skip when stepping
pl: Liczba pomijanych klatek przy kroczeniu

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPositionTimeEdit), group (VideoPlayer)
en: Show editable time position
pl: Pokaż edytowalne położenie w czasie

note: i18n: ectx: label, entry (VolumeAmplification), group (VideoPlayer)
en: Volume Amplification
pl: Wzmocnienie głośności

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
pl: Kolor czcionki

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
pl: Kolor obrysu

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
pl: Szerokość obrysu

note: i18n: ectx: label, entry (translateEngine), group (Translation)
en: Last used translate engine
pl: Ostatnio używany silnik tłumaczenia

note: i18n: ectx: label, entry (gctServiceJSON), group (GoogleCloudTranslate)
en: Service Account JSON containing private key
pl: JSON konta usługowego, zawierający klucz prywatny

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangSource), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangSource), group (DeepLTranslate)
en: source language - cached
pl: język źródłowy - w pamięci podręcznej

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangTrans), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangTrans), group (DeepLTranslate)
en: translation language - cached
pl: język docelowy - w pamięci podręcznej

note: i18n: ectx: label, entry (gctAccessToken), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token - cached
pl: token dostępowy - w pamięci podręcznej

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenExpires), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token expiry - cached
pl: wygaśnięcie tokenu dostępowego - w pamięci podręcznej

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenType), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token type - cached
pl: rodzaj tokenu dostępowego - w pamięci podręcznej

note: i18n: ectx: label, entry (dltAuthKey), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API authentication key
pl: Klucz uwierzytelniający API DeepL

note: i18n: ectx: label, entry (dltApiDomain), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API domain name
pl: Nazwa domeny API DeepL

en: Non-Script Files
pl: Pliki nieskryptowe

en: Title
pl: Tytuł

en: Version
pl: Wersja

en: Author
pl: Autor

en: Path
pl: Ścieżka

en: Information
pl: Informacje

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Error
pl: Błąd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
pl: Edytuj

en: View
pl: Widok

en: A script already exists with this name.
    Would you like to enter another name?
pl: Skrypt o tej nazwie już istnieje.
    Czy chcesz wpisać inną nazwę?

en: Duplicate filename
pl: Powielona nazwa pliku

en: Yes
pl: Tak

en: Create New Script
pl: Utwórz nowy skrypt

en: Script name:
pl: Nazwa skryptu:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia pliku <b/>%1</b>.

en: Select Existing Script
pl: Wybierz istniejący skrypt

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
pl: Aby kontynuować należy wprowadzić nieużywaną nazwę.
    Czy chcesz wprowadzić inną nazwę?

en: Name Already Used
pl: Nazwa jest już w użyciu

en: Rename Script
pl: Zmień nazwę skryptu

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
pl: Wystąpił błąd podczas otwierania pliku <b>%1</b>.

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania pliku <b>%1</b>.

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
pl: Czy chcesz przenieść plik <b>%1</b> do kosza?

en: Move to Trash
pl: Wyrzuć do kosza

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania pliku <b>%1</b>.

en: Could not launch external editor.
pl: Nie udało się uruchomić zewnętrznego edytora.

en: Error opening script %1.
pl: Błąd podczas otwierania skryptu %1.

en: Error Running Script
pl: Błąd podczas wykonywania skryptu

en: Path: %1
pl: Ścieżka: %1

en: Tools
pl: Narzędzia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
pl: Zarządzanie skryptami

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
pl: Tworzy nowy skrypt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
pl: Utwórz...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
pl: Kopiuje istniejący skrypt ze wskazanej lokalizacji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
pl: Dodaj...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
pl: Przenosi zaznaczony skrypt do kosza.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
pl: Otwiera zaznaczony skrypt w zewnętrznym edytorze.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
pl: Wykonuje zaznaczony skrypt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
pl: Uruchom

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
pl: Wczytuje ponownie spis wgranych skryptów.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
pl: Odśwież

note: i18n: ectx: label, entry (acousticModelPath), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Directory containing acoustic model files
pl: Katalog zawierający plik modelu akustycznego

note: i18n: ectx: label, entry (trigramModelFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Word trigram language model input file
pl: Plik wejściowy modelu językowego słów trigram

note: i18n: ectx: label, entry (lexiconFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Main pronunciation dictionary (lexicon) input file
pl: Plik wejściowy głównego słownika (leksykon) wymowy

note: i18n: ectx: label, entry (vadPostSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Num of silence frames to keep after speech to silence transition
pl: Liczba cichych klatek do zachowania po przejściu mowy w ciszę

note: i18n: ectx: label, entry (vadPreSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Num of speech frames to keep before silence to speech transition
pl: Liczba cichych klatek do zachowania przed przejściem z ciszy w mowę

note: i18n: ectx: label, entry (vadStartSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Num of speech frames to trigger VAD from silence to speech
pl: Liczba cichych klatek do wyzwolenie VAD z ciszy do mowy

note: i18n: ectx: label, entry (vadTreshold), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vadTreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Threshold for decision between noise and silence frames. Log-ratio between signal level and noise level
pl: Próg do potraktowania klatek jako szum lub ciszę. Stosunek logarytmiczny pomiędzy poziomami sygnału i szumu

en: Sphinx Dictionaries
pl: Słowniki Sphinksa

en: Trigram Models
pl: Modele Trigram

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpModel)
en: Speech Recognition Model
pl: Model rozpoznawania mowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Pronunciation Dictionary (Lexicon)
pl: Słownik wymowy (leksykon)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Trigram Model
pl: Model Trigram

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
pl: Model akustyczny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_modelInfoText)
en: <html><head/><body><p align="center">Acoustic and Language Models can be downloaded from <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>
pl: <html><head/><body><p align="center">Modele językowe i akustyczne można pobrać z <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
pl: Wykrywanie aktywności głosowej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Noise Threshold
pl: Próg szumu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Pre Speech Frames
pl: Klatki przed klatkami mowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Post Speech Frames
pl: Klatki po klatkach mowy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Start Speech Frames
pl: Klatki początku mowy

en: Recognizing speech
pl: Rozpoznawanie mowy

en: Abort speech recognition
pl: Przerwij rozpoznawanie mowy

en: No speech recognition plugins available
pl: Brak wtyczek do rozpoznawania mowy

en: Initialization of speech recognition plugin failed
pl: Nie udało się uruchomić wtyczki rozpoznawania mowy

en: Speech Recognition failed: %2
    Code %1: %3
pl: Nie udało się rozpoznać mowy: %2
    Kod %1: %3

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
pl: Tłumaczenie

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
pl: &Tekst

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
pl: W&ygląd

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
pl: &Czas

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
pl: &Błędy

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
pl: &Film

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
pl: Narzędzia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
pl: Pasek narzędzi edycji

en: Remote service error %1 %2
    %3
pl: Błąd usługi zdalnej %1 %2
    %3

en: HTTP Error %1 - %2
    %3
pl: Błąd HTTP %1 - %2
    %3

en: Network Error %1
    %2
pl: Błąd sieciowy %1
    %2

en: DeepL Engine Error
pl: Błąd silnika DeepL

en: Autodetect Language
pl: Sam wykryj język

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labAuthKey)
en: Authentication Key:
pl: Klucz uwierzytelniający:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConnect)
en: Connect
pl: Połącz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiDomain)
en: API Domain:
pl: Domena API:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: You need to <a href="https://www.deepl.com/pro-api">create an account</a> on DeepL website and paste your API authentication key below.
pl: Musisz <a href="https://www.deepl.com/pro-api">utworzyć konto</a> na stronie DeepL i wkleić poniżej swój klucz uwierzytelniający API.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSettings)
en: Settings
pl: Ustawienia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labSource)
en: Source language:
pl: Język źródłowy:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labTranslation)
en: Translate to:
pl: Przetłumacz na:

en: Google Cloud Engine Error
pl: Błąd silnika Chmury Google

en: Error opening file '%1'
pl: Błąd otwierania pliku '%1'

en: Error parsing JSON from file '%1'
pl: Błąd przetwarzania JSON z pliku '%1'

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServiceJSON)
en: Service Account's Private Key JSON:
pl: JSON klucza prywatnego konta usługowego:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnLogin)
en: Login
pl: Zaloguj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: <p>You need to <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">create a Service Account</a> in Google Cloud Console and provide public/private key JSON file below.</p><p>The Service Account needs to be assigned <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> role on IAM page or must be granted access to the Google's Cloud Translation APIs in a different manner.</p>
pl: <p>Musisz <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">utworzyć Konto Usługowe</a> w Konsoli Chmury Google i dostarczyć plik klucza publicznego/prywatnego JSON poniżej.</p><p>Konto Usługowe musi mieć przypisaną rolę <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> na stronie IAM lub musi mieć przyznany dostęp do API Tłumaczenia w Chmurze Google w jakiś inny sposób.</p>

en: Translate
pl: Przetłumacz

en: Translate texts in
pl: Przetłumacz teksty na

en: Translate texts
pl: Przetłumacz teksty

en: Find In
pl: Znajdź w

en: No instances of '%1' found!
pl: Brak wystąpień '%1'!

en: Find
pl: Znajdź

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
pl: Osiągnięto koniec napisów.<br> Kontynuować od początku?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
pl: Osiągnięto początek zaznaczenia<br> Kontynuować od końca?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
pl: Osiągnięto początek napisów.<br>Kontynuować od końca?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
pl: Osiągnięto koniec zaznaczenia<br> Kontynuować od początku?

en: Find/Replace In
pl: Znajdź/Zastąp

en: Replace
pl: Zastąp

en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Video Stream #%1
pl: Strumień obrazu #%1

en: Audio Stream #%1
pl: Strumień audio #%1

en: Subtitle Stream #%1
pl: Strumień napisów #%1

en: File does not exist.
pl: Plik nie istnieje.

en: Suggestions
pl: Sugestie

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Add to Dictionary
pl: Dodaj do słownika

en: No suggestions
pl: Brak sugestii

en: Delete
pl: Usuń

en: Check Spelling...
pl: Sprawdzanie pisowni...

en: Auto Spell Check
pl: Automatyczne sprawdzanie pisowni

en: Allow Tabulations
pl: Dopuść tabulację
