subtitlecomposer - en to sk translation catalogue (182 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
sk: Štandardný: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
sk: Aktuálne: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
sk: Automatická detekcia

en: Go to Line
sk: Prejsť na riadok

en: &Go to line:
sk: Prejsť na riadok:

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Play
sk: Prehrať

en: Exit the application
sk: Ukončiť aplikáciu

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
sk: Nové

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
sk: Otvoriť titulky...

en: Save
sk: Uložiť

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Close
sk: Zavrieť

en: Insert Before
sk: Vložiť pred

en: Insert After
sk: Vložiť za

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
sk: Odstrániť

en: Join Lines
sk: Spojiť riadky

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Go to Line...
sk: Prejsť na riadok...

en: Find...
sk: Nájsť...

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúci

en: Find Previous
sk: Nájsť predchádzajúci

en: Replace...
sk: Nahradiť...

en: Spelling...
sk: Pravopis...

en: Change Text Color
sk: Zmeniť farbu textu

en: Adjust...
sk: Upraviť...

en: Break Lines...
sk: Zalomiť riadky...

en: Change Case...
sk: Zmeniť veľkosť písmen...

en: Translate...
sk: Preložiť...

en: Full Screen Mode
sk: Režim celej obrazovky

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Seek Backward
sk: Posunúť dozadu

en: Seek Forward
sk: Hľadať dopredu

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
sk: Stlmiť

en: Increase Volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Decrease Volume
sk: Znížiť hlasitosť

en: Audio Streams
sk: Zvukové prúdy

en: Increase Font Size
sk: Zväčšiť veľkosť písma

en: Decrease Font Size
sk: Zmenšiť veľkosť písma

en: Manage user scripts
sk: Spravovať používateľské skripty

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Video Files
sk: Video súbory

en: Audio Files
sk: Audio súbory

en: Open Subtitle
sk: Otvoriť titulky

en: Encoding: %1
sk: Kódovanie: %1

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
sk: Primárna

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
sk: Preklad

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
sk: rozdeliť

[ctx: @title General settings]
en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
sk: Pravopis

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
sk: Vlnový priebeh

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
sk: Prehrávač videa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
sk: Texty

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
sk:  znaky

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LinePause) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LineDuration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_SeekOffsetOnDoubleClick) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_JumpLineOffset) i18n: ectx: proper
en:  msec
sk:  msek

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
sk: Správanie

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
sk: Rýchle akcie

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
sk: Kŕdeľ šťastných ďatľov učí pri kótovanom ústí Váhu mĺkveho koňa obhrýzať kôru a žrať čerstvé mäso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
sk: Titulky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
sk: Farba obrysu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
sk: Farba te&xtu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
sk: Rodina písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
sk: Šírka obrysu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
sk: &Veľkosť písma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
sk: Plynulé rolovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
sk: Vonkajšia farba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
sk: Vnútorná farba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
sk: Farba pozadia vybraného:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubNumberFontSize) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_wfSubTextFontSize)
en:  pt
sk:  bd

en: Sort
sk: Triediť

en: Lower Case
sk: Malé písmená

en: Upper Case
sk: Veľké písmená

en: Title Case
sk: Názov indexu

en: Sentence Case
sk: Veľkosť písmen vo vete

en: Break Lines
sk: Zalomiť riadky

en: Target >>
sk: Cieľ >>

en: Target <<
sk: Cieľ <<

en: Adjust
sk: Upraviť

[ctx: @title:group]
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Change Case
sk: Zmeniť veľkosť písmen

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Title case
sk: Názov indexu

en: Sentence case
sk: Veľkosť písmen vo vete

[ctx: Text encoding detected with n% confidence.]
en: %1 (%2% confidence)
sk: %1 (%2% dôvera)

en: Detected
sk: Zistené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
sk: Kódovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
sk: Náhľad

en: Remove From
sk: Odstrániť z

en: Path:
sk: Cesta:

en: Subtitle
sk: Podtitulok

en: Forwards (+)
sk: Dopredu (+)

en: Backwards (−)
sk: Späť (-)

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
sk: Režim synchronizácie

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Select None
sk: Nevybrať nič

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPostProc)
en: Post Processing
sk: Postprocessing

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
sk: Symboly:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
sk: Ďalší obrázok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
sk: Prerušiť

en: <b>Show</b>
sk: <b>Zobraziť</b>

en: <b>Hide</b>
sk: <b>Skryť</b>

en: <b>Duration</b>
sk: <b>Trvanie</b>

en: <b>Position</b>
sk: <b>Pozícia</b>

en: <b>Length</b>
sk: <b>Dĺžka</b>

en: <i>Unknown</i>
sk: <i>Neznáme</i>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
sk: Riadok

[ctx: @title:column]
en: Show Time
sk: Zobraziť čas

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
sk: Preklad

en: Styles
sk: Štýly

en: Times
sk: Časy:

en: Errors
sk: Chyby

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
sk: Vyčistiť

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
sk: Tučné

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
sk: Kurzíva

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
sk: Podčiarknuté

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
sk: Prečiarknuté

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
sk: Farba textu

en: Select Line
sk: Vybrať riadok

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Subtitle Composer
sk: Vytvárač tituliek

en: code contributions
sk: príspevky do kódu

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
sk: Všetci ostatní, ktorí prispeli a zabudol som sa o nich zmieniť

en: Waveform
sk: Vlnový priebeh

en: Video Player
sk: Prehrávač videa

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
sk: Štandardný jazyk

note: i18n: ectx: label, entry (wfFontFamily), group (Waveform Widget) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (VideoPlayer)
en: Font Family
sk: Rodina písma

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
sk: Veľkosť písma

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
sk: Farba písma

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
sk: Farba obrysu

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
sk: Šírka obrysu

en: Version
sk: Verzia

en: Path
sk: Cesta

en: Information
sk: Informácia

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Error
sk: Chyba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
sk: Upraviť

en: Create New Script
sk: Vytvoriť nový skript

en: Script name:
sk: Meno skriptu:

en: Name Already Used
sk: Názov sa už používa

en: Rename Script
sk: Premenovať skript

en: Move to Trash
sk: Presunúť do koša

en: Error Running Script
sk: Chyba spustenia skriptu

en: Path: %1
sk: Cesta: %1

en: Tools
sk: Nástroje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
sk: Vytvoriť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
sk: Pridať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
sk: Spustiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
sk: Obnoviť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
sk: Akustický model

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
sk: Detekcia aktivity hlasu

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
sk: Preklad

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
sk: Texty

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
sk: Štýly

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
sk: Časy

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
sk: Chyby

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
sk: Video

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
sk: Panel Upraviť

en: Translate
sk: Preložiť

en: Find In
sk: Hľadať v

en: Find
sk: Nájsť

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Spell Checking
sk: Kontrola pravopisu

en: File does not exist.
sk: Súbor neexistuje.

en: Suggestions
sk: Odporúčania

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Add to Dictionary
sk: Pridať do slovníka

en: No suggestions
sk: Žiadne návrhy

en: Delete
sk: Vymazať

en: Check Spelling...
sk: Kontrola pravopisu...

en: Auto Spell Check
sk: Automatická kontrola pravopisu

en: Allow Tabulations
sk: Povoliť tabulátory
