subtitlecomposer - en to sr translation catalogue (422 entries)

en: Exit the application
sr: Изађи из програма

en: Configure Subtitle Composer
sr: Подеси „Састављача титлова“

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
sr: Нови

en: Create an empty subtitle
sr: Направи празан титл

en: Open subtitle file
sr: Отвори фајл титла

en: Reload As...
sr: Учитај као...

en: Reload opened file with a different encoding
sr: Поново учитај отворени титл са другачијим кодирањем

en: Save
sr: Сачувај

en: Save opened subtitle
sr: Сачувај отворени титл

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Save opened subtitle with different settings
sr: Сачувај отворени титл са другачијим поставкама

en: Close
sr: Затвори

en: Close opened subtitle
sr: Затвори отворени титл

en: New Translation
sr: Нови превод

en: Create an empty translation subtitle
sr: Направи празан преведени титл

en: Open Translation...
sr: Отвори превод...

en: Open translation subtitle file
sr: Отвори фајл преведеног титла

en: Open &Recent Translation
sr: Отвори ско&рашњи превод

en: Save Translation
sr: Сачувај превод

en: Save opened translation subtitle
sr: Сачувај отворени преведени титл

en: Save Translation As...
sr: Сачувај превод као...

en: Save opened translation subtitle with different settings
sr: Сачувај отворени преведени титл са другачијим поставкама

en: Close Translation
sr: Затвори превод

en: Close opened translation subtitle
sr: Затвори отворени преведени титл

en: Split Subtitle...
sr: Раздвоји титл...

en: Split the opened subtitle in two parts
sr: Раздвоји отворени титл на два дела

en: Join Subtitles...
sr: Здружи титлове...

en: Append to the opened subtitle another one
sr: Додавање другог титла отвореном

en: Insert Before
sr: Уметни пре

en: Insert empty line before current one
sr: Уметни празан ред пре текућег

en: Insert After
sr: Уметни након

en: Insert empty line after current one
sr: Уметни празан ред након текућег

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
sr: Уклони

en: Remove selected lines
sr: Уклони изабране редове

en: Split Lines
sr: Раздвоји редове

en: Split selected lines
sr: Раздвоји изабране редове

en: Join Lines
sr: Споји редове

en: Join selected lines
sr: Здружи изабране редове

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select all lines
sr: Изабери све редове

en: Go to Line...
sr: Иди на ред...

en: Go to specified line
sr: Иди на одређени ред

en: Find...
sr: Нађи...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
sr: Проналази знаковне низове или регуларне изразе

en: Find Next
sr: Нађи следеће

en: Find next occurrence of string or regular expression
sr: Налази следећу појаву знаковног низа или регуларног израза

en: Find Previous
sr: Нађи претходно

en: Find previous occurrence of string or regular expression
sr: Налази претходну појаву знаковног низа или регуларног израза

en: Replace...
sr: Замени...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
sr: Врши замену знаковних низова или регуларних израза

en: Retrocede current line
sr: Претеча текућег реда

en: Makes the line before the current one active
sr: Чини да ред пре текућег буде активан

en: Advance current line
sr: Следбеник текућег реда

en: Makes the line after the current one active
sr: Чини да ред након текућег буде активан

en: Spelling...
sr: Правопис...

en: Check lines spelling
sr: Провери правопис у редовима

en: Toggle Mark
sr: Маркирано

en: Toggle Bold
sr: Подебљано

en: Toggle selected lines bold attribute
sr: Укључује или искључује подебљани испис изабраних редова

en: Toggle Italic
sr: Курзив

en: Toggle selected lines italic attribute
sr: Укључује или искључује курзивни испис изабраних редова

en: Toggle Underline
sr: Подвучено

en: Toggle selected lines underline attribute
sr: Укључује или искључује подвучени испис изабраних редова

en: Toggle Strike Through
sr: Прецртано

en: Toggle selected lines strike through attribute
sr: Укључује или искључује прецртани испис изабраних редова

en: Shift...
sr: Померај...

en: Shift lines an specified amount of time
sr: Померај редова за одређено време

en: Adjust...
sr: Подеси...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
sr: Линеарно подеси све редове на одређени интервал

en: Sort...
sr: Поређај...

en: Sort lines based on their show time
sr: Поређај редове на основу времена појављивања

en: Change Frame Rate...
sr: Измени брзину кадрова...

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
sr: Прилагоди времена редова прерачунавајући брзину кадрова

en: Enforce Duration Limits...
sr: Присили ограничења трајања...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
sr: Форсирај ограничења максималног и/или минималног трајања

en: Set Automatic Durations...
sr: Постави аутоматска трајања...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
sr: Постави трајање редова на основу броја слова, речи и прелома редова

en: Maximize Durations...
sr: Максимизуј трајања...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
sr: Продужи трајања редова до времена појављивања наредног реда

en: Fix Overlapping Times...
sr: Среди преклапајућа времена...

en: Fix lines overlapping times
sr: Среди времена преклопљених редова

en: Synchronize with Subtitle...
sr: Синхронизуј са титлом...

en: Copy timing information from another subtitle
sr: Копирај податке о временима из другог титла

en: Break Lines...
sr: Преломи редове...

en: Automatically set line breaks
sr: Аутоматски подеси прелом реда

en: Unbreak Lines...
sr: Врати преломљене редове...

en: Remove line breaks from lines
sr: Уклони прелом реда из редова

en: Simplify Spaces...
sr: Поједностави размаке...

en: Remove unneeded spaces from lines
sr: Уклони непотребне размаке из редова

en: Change Case...
sr: Измени велика/мала слова...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
sr: Промени текст у велика или мала слова, наслов или величину за реченицу

en: Fix Punctuation...
sr: Среди интерпункцију...

en: Fix punctuation errors in lines
sr: Среди грешке интерпункције у редовима

en: Translate...
sr: Преведи...

en: Translate lines texts using Google services
sr: Преведи текст редова помоћу Гугл услуга

en: Edit Line in Place
sr: Уреди текст на месту

en: Edit current line text in place
sr: Уреди текст текућег реда на месту

en: Open Video...
sr: Отвори видео...

en: Open video file
sr: Отвори видео фајл

en: Open &Recent Video
sr: Отвори ско&рашњи видео

en: Close Video
sr: Затвори видео

en: Close video file
sr: Затвори видео фајл

en: Full Screen Mode
sr: Преко целог екрана

en: Toggle full screen mode
sr: Укљ/искљ. приказ преко целог екрана

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop video playback
sr: Заустави пуштање видеа

en: Play
sr: Пусти

en: Toggle video playing/paused
sr: Пуштам/Паузирано

en: Jump to Previous Line
sr: Скочи на претходни ред

en: Seek to previous subtitle line show time
sr: Иди на време приказа претходног реда

en: Jump to Next Line
sr: Скочи на следећи ред

en: Seek to next subtitle line show time
sr: Иди на време приказа следећег реда

en: Set Current Line Show Time
sr: Постави време приказа текућег реда

en: Set current line show time to video position
sr: Постави време приказа текућег реда на позицију видеа

en: Set Current Line Hide Time
sr: Постави време нестајања текућег реда

en: Set current line hide time to video position
sr: Постави време нестајања текућег реда на позицију видеа

en: Current Line Follows Video
sr: Текући ред прати видео

en: Make current line follow the playing video position
sr: Текући ред прати позицију пуштеног видеа

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
sr: Умукни

en: Enable/disable playback sound
sr: Укључује или искључује звук

en: Increase Volume
sr: Повећај јачину

en: Increase volume by 5%
sr: Повећај јачину за 5%

en: Decrease Volume
sr: Смањи јачину

en: Decrease volume by 5%
sr: Смањи јачину за 5%

en: Audio Streams
sr: Аудио токови

en: Select active audio stream
sr: Изабери активни аудио ток

en: Increase Font Size
sr: Повећај величину фонта

en: Increase subtitles font size by 1 point
sr: Повећај величину фонта титла за 1 тачку

en: Decrease Font Size
sr: Смањи величину фонта

en: Decrease subtitles font size by 1 point
sr: Смањи величину фонта титла за 1 тачку

en: Shift to Video Position
sr: Померај на позицију видеа

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
sr: Поставља време приказа текућег реда на позицију видеа једнако померајући све линије

en: Adjust to Video Position (Anchor Last Line)
sr: Подеси на позицију видеа (усидри последњи ред)

en: Set current line to video position by fixing the last line and linearly adjusting the other ones
sr: Поставља текући ред на позицију видеа фиксирајући последњи ред и линеарно подешавајући остале

en: Adjust to Video Position (Anchor First Line)
sr: Подеси на позицију видеа (усидри први ред)

en: Set current line to video position by fixing the first line and linearly adjusting the other ones
sr: Поставља текући ред на позицију видеа фиксирајући први ред и линеарно подешавајући остале

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
sr: Менаџер скрипти...

en: Manage user scripts
sr: Управљање корисничким скриптама

en: Go to Line
sr: Иди на ред

en: &Go to line:
sr: &Иди на ред:

en: Sort
sr: Поређај

en: Can not perform sort on selection with multiple ranges.
sr: Не могу да урадим разврставање избора са вишеструким опсезима.

en: Maximize Durations
sr: Максимизуј трајања

en: Unbreak Lines
sr: Врати преломљене редове

en: Simplify Spaces
sr: Поједностави размаке

en: Translate
sr: Преведи

en: Translating text (%1 to %2)...
sr: Преводим текст (%1 у %2)...

en: Translating primary text (%1 to %2)...
sr: Преводим главни текст (%1 у %2)...

en: Translating secondary text (%1 to %2)...
sr: Преводим секундарни текст (%1 у %2)...

en: Unable to perform texts synchronization (sent and received lines count do not match).
sr: Не могу да урадим усклађивање текстова (број послатих и примљених редова није исти).

en: Translate Primary Text
sr: Преведи главни текст

en: Translate Secondary Text
sr: Преведи секундарни текст

en: There was an error performing the translation:
    
    %1
sr: Грешка током превођења:
    
    %1

en: Open Video
sr: Отвори видео

en: Continuing would result in loss of timing information for some lines.
    Are you sure you want to continue?
sr: Настављање ће довести до губитка времена на неким редовима.
    Желите ли да наставите?

en: modified
sr: измењен

en: Untitled
sr: Безимени

en: Untitled Translation
sr: Безимени превод

en: Pause
sr: Паузирај

en: All Files
sr: Сви фајлови

en: Media Files
sr: Медија фајлови

en: Video Files
sr: Видео фајлови

en: Audio Files
sr: Аудио фајлови

en: The requested action would make the subtitle and its translation share the same file, possibly resulting in loss of information when saving.
    Are you sure you want to continue?
sr: Тражена радња ће учинити да титл и његов превод деле исти фајл, што може довести до губитка података при снимању.
    Желите ли да наставите?

en: Conflicting Subtitle Files
sr: Конфликтни фајлови титла

en: Open Subtitle
sr: Отвори титл

en: <qt>Could not parse the subtitle file.<br/>This may have been caused by usage of the wrong encoding.</qt>
sr: <qt>Не могу да рашчланим фајл титла.<br/>То може бити проузроковано коришћењем погрешног кодирања.</qt>

en: There was an error saving the subtitle.
sr: Дошло је до грешке при снимању титла.

en: Save Subtitle
sr: Сачувај титл

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
sr: Тренутно отворени преведени титл има несачуване измене.
    Желите ли да их сачувате?

en: Close Translation Subtitle
sr: Затвори преведени титл

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
sr: Тренутно отворени титл има несачуване измене.
    Желите ли да их сачувате?

en: Close Subtitle
sr: Затвори титл

en: Open Translation Subtitle
sr: Отвори преведени титл

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
sr: Главни

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
sr: Превод

en: There was an error saving the translation subtitle.
sr: Дошло је до грешке при снимању преведеног титла.

en: Save Translation Subtitle
sr: Сачувај преведени титл

en: Could not read the subtitle file to append.
sr: Не могу да прочитам фајл титла за додавање.

en: The specified time does not split the subtitles.
sr: Наведено време не дели титлове.

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
sr: Референтни титл мора имати више од једног реда да би радио.

en: Could not parse the reference subtitle file.
sr: Не могу да рашчланим фајл референтног титла.

[ctx: @title General settings]
en: General
sr: Општа

en: General Settings
sr: Опште поставке

en: Spelling Settings
sr: Поставке правописа

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
sr: Текстови

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
sr:  знакова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
sr: Максималан број знакова:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
sr: Максималан број редова:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum duration:
sr: Максимално трајање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum duration:
sr: Минимално трајање:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed) i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check)
en: Automatically clear fixed errors
sr: Аутоматски очисти сређене грешке

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
sr: <p>Љубазни фењерџија чађавог<br/>лица хоће да ми покаже штос</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
sr: Прикажи измењиву контролу позиције

en: Set Primary Data
sr: Постави главни текст

en: Clear Primary Text Data
sr: Очисти податке главног текста

en: Set Secondary Data
sr: Постави секундарне податке

en: Clear Secondary Text Data
sr: Очисти податке секундарног текста

en: Change Frame Rate
sr: Измени број кадрова

en: Insert Line
sr: Убаци ред

en: Remove Lines
sr: Уклони редове

en: Shift Lines
sr: Помери редове

en: Adjust Lines
sr: Подеси редове

en: Enforce Duration Limits
sr: Присили ограничења трајања

en: Set Automatic Durations
sr: Постави аутоматска трајања

en: Fix Overlapping Times
sr: Среди преклапајућа времена

en: Fix Lines Punctuation
sr: Среди интерпункцију реда

en: Lower Case
sr: Мала слова

en: Upper Case
sr: Велика слова

en: Title Case
sr: Величина наслова

en: Sentence Case
sr: Величина реченица

en: Break Lines
sr: Преломи редове

en: Synchronize Subtitles
sr: Синхронизуј титлове

en: Join Subtitles
sr: Састави титлове

en: Split Subtitles
sr: Раздвоји титлове

en: Set Lines Style
sr: Постави стил редова

en: Toggle Lines Style
sr: Укљ/искљ. стил реда

en: Set Lines Mark
sr: Постави маркер редова

en: Clear Lines Mark
sr: Очисти маркер редова

en: Toggle Lines Mark
sr: Мењај маркацију редова

en: Check Lines Errors
sr: Провери грешке редова

en: Set Frame Rate
sr: Постави брзину кадрова

en: Insert Lines
sr: Убаци редове

en: Move Line
sr: Помери ред

en: Swap Texts
sr: Замени текстове

en: Empty text
sr: Празан текст

en: Too many characters
sr: Превише знакова

en: Too many lines
sr: Превише редова

en: Unnecessary white space
sr: Непотребни размаци

en: Unnecessary dash
sr: Непотребна цртица

en: Capital letter after continuation ellipsis
sr: Велико слово након цртице за нови ред

en: Too long duration per character
sr: Предуго трајање по знаку

en: Too short duration per character
sr: Прекратко трајање по карактеру

en: Too long duration
sr: Предуго трајање

en: Too short duration
sr: Прекратко трајање

en: Overlapping times
sr: Преклапање времена

en: Untranslated text
sr: Непреведени текст

en: User mark
sr: Кориснички маркери

en: Has no primary text.
sr: Нема главног текста.

en: Has no translation text.
sr: Нема преведеног текста.

en: Has unnecessary spaces in primary text.
sr: Има непотребне размаке у главном тексту.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
sr: Има непотребне размаке у преведеном тексту.

en: Has unnecessary dash in primary text.
sr: Има непотребне цртице у главном тексту.

en: Has unnecessary dash in translation text.
sr: Има непотребне цртице у преведеном тексту.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
sr: Има велико слово након цртице за нови ред у главном тексту.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
sr: Има велико слово након цртице за нови ред у преведеном тексту.

en: Overlaps with next line.
sr: Преклапа се са наредним редом.

en: Has untranslated text.
sr: Има непреведени текст.

en: Has user mark.
sr: Има кориснички маркер.

en: Set Line Show Time
sr: Постави време приказивања реда

en: Set Line Hide Time
sr: Постави време нестајања реда

en: Set Line Times
sr: Постави времена реда

en: Shift Line Times
sr: Помери времена реда

en: Adjust Line Times
sr: Подеси времена реда

en: Set Line Text
sr: Постави текст реда

en: Set Line Secondary Text
sr: Постави секундарни текст реда

en: Set Line Texts
sr: Постави текст реда

en: Set Line Errors
sr: Постави грешке реда

en: Target >>
sr: Одредиште >>

en: Target <<
sr: Одредиште <<

en: All lines
sr: Сви редови

en: Selected lines
sr: Изабрани редови

en: All lines from first selected
sr: Сви редови од првог означеног

en: All lines up to last selected
sr: Сви редови до последњег означеног

en: Both subtitles
sr: Оба титла

en: Primary subtitle
sr: Главни титл

en: Translation subtitle
sr: Преведени титл

en: Apply To
sr: Примени на

en: Adjust
sr: Подеси

[ctx: @title:group]
en: New Times
sr: Нова времена

en: First spoken line:
sr: Први изговорени ред:

en: Last spoken line:
sr: Последњи изговорени ред:

[ctx: @title:group]
en: Settings
sr: Поставке

en: Milliseconds per line:
sr: Милисекунди по реду:

en: Milliseconds per word:
sr: Милисекунди по речи:

en: Milliseconds per character:
sr: Милисекунди по знаку:

en: Prevent overlapping
sr: Спречи преклапање

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
sr: Прорачун трајања

en: Use primary text
sr: Користи главни текст

en: Use translation text
sr: Користи преведени текст

en: Calculate both and use maximum
sr: Израчунај оба и користи максимум

en: Current frame rate:
sr: Тренутна брзина кадрова:

en: New frame rate:
sr: Нова брзина кадрова:

en: Change Case
sr: Промени величину слова

[ctx: @title:group]
en: Change To
sr: Промени у

en: Lower case
sr: Мала слова

en: Upper case
sr: Велика слова

en: Title case
sr: Величина наслова

en: Sentence case
sr: Величина реченице

en: Convert to lower case first
sr: Прво пребаци у мала слова

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
sr: Минимално трајање

en: Expand duration to:
sr: Продужи трајање на:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
sr: Максимално трајање

en: Shrink duration to:
sr: Скрати трајање на:

en:  msecs
sr:  ms

en: Minimum interval between lines:
sr: Најмањи размак између редова:

en: Fix Punctuation
sr: Среди интерпункцију

en: Fix and cleanup spaces
sr: Среди и очисти размаке

en: Fix quotes and double quotes
sr: Среди наводе и двоструке наводе

en: Fix English 'I' pronoun
sr: Среди енглеско „I“

en: Insert Line Before Current
sr: Уметни ред пре текућег

en: Insert Line After Current
sr: Уметни ред после текућег

en: Insert Into
sr: Убаци у

en: Shift subtitle forwards before append
sr: Померај титла унапред пре додавања

en: Set from video length
sr: Постави из дужине видеа

en: Remove Selected Lines
sr: Уклони изабране редове

en: Remove From
sr: Уклони из

en: Path:
sr: Путања:

en: Select subtitle
sr: Изабери титл

en: Subtitle
sr: Титл

en: Shift
sr: Померај

[ctx: @title:group]
en: Shifting
sr: Померај

en: Forwards (+)
sr: Унапред (+)

en: Minimum length for line break:
sr: Минимална дужина за прелом реда:

en: Split Subtitle
sr: Раздвоји титл

en: Split time:
sr: Време раздвајања:

en: Shift new part backwards after split
sr: Помери нови део уназад након раздвајања

en: Synchronize with Subtitle
sr: Синхронизуј са титлом

en: Reference Subtitle
sr: Референтни титл

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
sr: Режим синхронизације

en: Adjust to reference's first and last lines
sr: Подеси према првом и последњем реду референтног титла

en: Copy timing information from reference line by line
sr: Копирај податке о временима из референтног титла ред по ред

en: Input language:
sr: Улазни језик:

en: Output language:
sr: Излазни језик:

en: Find Error
sr: Нађи грешку

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Clear other errors
sr: Очисти остале грешке

en: Clear user marks
sr: Очисти корисничке маркере

en: Available errors
sr: Доступне грешке

en: Select None
sr: Ништа изабрано

en: <b>Show</b>
sr: <b>Појављивање</b>

en: <b>Hide</b>
sr: <b>Нестајање</b>

en: <b>Duration</b>
sr: <b>Трајање</b>

en: No current line
sr: Нема текућег реда

en: Current line:
sr: Текући ред:

en: <b>Observations:</b>
sr: <b>Запажања:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
sr: Ред

[ctx: @title:column]
en: Show Time
sr: Време појављивања

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
sr: Време нестајања

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
sr: Текст

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
sr: Превод

en: Styles
sr: Стилови

en: Times
sr: Времена

en: Errors
sr: Грешке

en: <b>Position</b>
sr: <b>Позиција</b>

en: <b>Length</b>
sr: <b>Дужина</b>

en: <b>FPS</b>
sr: <b>Кадрова у сек.</b>

en: <i>Unknown</i>
sr: <i>Непознат</i>

en: Subtitle Composer
sr: Састављач титла (Subtitle Composer)

en: A KDE subtitle editor.
sr: Уређивач титлова за КДЕ.

en: Sergio Pistone
sr: Серђо Пистоне (Sergio Pistone)

en: Open location as primary subtitle
sr: Отвори локацију као главни титл

en: Open location as translation subtitle
sr: Отвори локацију као преведени титл

en: Installed Scripts
sr: Инсталиране скрипте

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
sr: Морате унети име које није већ у употреби.
    Желите ли да унесете друго име?

en: Name Already Used
sr: Име се већ користи

en: Create New Script
sr: Направи нову скрипту

en: Script name:
sr: Име скрипте:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
sr: Грешка при стварању фајла <b>%1</b>.

en: Select Existing Script
sr: Изабери постојећу скрипту

en: Rename Script
sr: Преименуј скрипту

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
sr: Грешка при отварању фајла <b>%1</b>.

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
sr: Грешка при копирању фајла у <b>%1</b>.

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
sr: Заиста желите да фајл <b>%1</b> пошаљете у смеће?

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
sr: Грешка при уклањању фајла <b>%1</b>.

en: Could not launch external editor.
sr: Не могу да покренем спољашњи уређивач.

en: Error Running Script
sr: Грешка при покретању скрипте

en: Tools
sr: Алатке

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
sr: Менаџер скрипти

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
sr: Прави нови фајл скрипте.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
sr: Направи...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
sr: Копира постојећу скрипту са наведене локације.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
sr: Додај...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
sr: Шаље изабрану скрипту у смеће.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
sr: Отвара изабрану скрипту у спољашњем уређивачу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
sr: Уреди

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
sr: Извршава изабрану скрипту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
sr: Покрени

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
sr: Освежава списак инсталираних скрипти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
sr: Освежи

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr: &Фајл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sr: &Уређивање

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
sr: &Текстови

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
sr: &Стилови

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
sr: В&ремена

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
sr: &Грешке

note: i18n: ectx: Menu (video)
en: &Video
sr: &Видео

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
sr: А&латке

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr: Главна трака алатки

en: Find In
sr: Нађи у

en: No instances of '%1' found!
sr: „%1“ се нигде не појављује!

en: Find
sr: Нађи

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
sr: Дошао сам до почетка избора.
    Да наставим од краја?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
sr: Дошао сам до почетка титла.
    Да наставим од краја?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
sr: Дошао сам до краја избора.
    Да наставим од почетка?

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
sr: Дошао сам до краја титла.
    Да наставим од почетка?

en: Automatic
sr: Аутоматски

[ctx: Official language of the Philippines, aka Filipino]
en: Tagalog
sr: Тагалог

en: Find/Replace In
sr: Нађи/Замени у

en: Replace
sr: Замени

en: Spell Checking
sr: Провера правописа

en: Unexpected contents received from translation service
sr: Неочекиван садржај је примљен од сервиса за превођење

en: Audio Stream #%1
sr: Аудио ток #%1

en: Undo
sr: Опозови

en: Redo
sr: Понови

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Копирај

en: Paste
sr: Налепи

en: Delete
sr: Обриши

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
sr: Очисти

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
sr: Подебљано

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
sr: Курзив

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
sr: Подвучено

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
sr: Прецртано

en: Check Spelling...
sr: Провери правопис...

en: Auto Spell Check
sr: Аутоматска провера правописа

en: Allow Tabulations
sr: Дозволи табулације

en: Suggestions
sr: Предлози

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Add to Dictionary
sr: Додај у речник

en: No suggestions
sr: Нема предлога
