subtitlecomposer - en to tr translation catalogue (721 entries)

[ctx: Encodings menu]
en: Default: %1
tr: Öntanımlı: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Current: %1
tr: Geçerli: %1

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
tr: Otomatik Algıla

en: Go to Line
tr: Satıra Git

en: &Go to line:
tr: Satıra g&it:

en: Maximize Durations
tr: Süreleri En Uzun Yap

en: Unbreak Lines
tr: Satırları Sonlandırma

en: Simplify Spaces
tr: Boşlukları Yalınlaştır

en: Open Video
tr: Video Aç

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: Untitled Translation
tr: Başlıksız Çeviri

en: Pause
tr: Duraklat

en: Play
tr: Oynat

en: Seek backwards 1 second | Seek backwards %1 seconds
tr[0]: 1 saniye geri git
tr[1]: %1 saniye geri git

en: Seek forwards 1 second | Seek forwards %1 seconds
tr[0]: 1 saniye ileri git
tr[1]: %1 saniye ileri git

en: Shift %2%1 millisecond | Shift %2%1 milliseconds
tr[0]: %2%1 milisaniye kaydır
tr[1]: %2%1 milisaniye kaydır

en: Shift selected lines %2%1 millisecond | Shift selected lines %2%1 milliseconds
tr[0]: Seçili satırları %2%1 milisaniye kaydır
tr[1]: Seçili satırları %2%1 milisaniye kaydır

en: Exit the application
tr: Uygulamadan Çık

en: Configure Subtitle Composer
tr: Altyazı Oluşturucusu'yu Yapılandır

[ctx: @action:inmenu Create a new subtitle]
en: New
tr: Yeni

en: Create an empty subtitle
tr: Boş bir altyazı oluştur

[ctx: @action:inmenu Open subtitle file]
en: Open Subtitle...
tr: Altyazı Aç...

en: Open subtitle file
tr: Altyazı dosyası aç

en: Reload As...
tr: Farklı Yeniden Yükle...

en: Reload opened file with a different encoding
tr: Açık dosyayı farklı bir kodlama ile yeniden yükle

[ctx: @action:inmenu Open rencently used subtitle file]
en: Open &Recent Subtitle
tr: S&on Kullanılan Altyazıyı Aç

en: Save
tr: Kaydet

en: Save opened subtitle
tr: Açık altyazıyı kaydet

en: Save As...
tr: Farklı Kaydet...

en: Save opened subtitle with different settings
tr: Açık altyazıyı farklı ayarlarla kaydet

en: Close
tr: Kapat

en: Close opened subtitle
tr: Açık altyazıyı kapat

en: New Translation
tr: Yeni Çeviri

en: Create an empty translation subtitle
tr: Boş bir altyazı çevirisi oluştur

en: Open Translation...
tr: Çeviri Aç...

en: Open translation subtitle file
tr: Altyazı çeviri dosyası aç

en: Reload Translation As...
tr: Çeviri Farklı Yeniden Yükle...

en: Reload opened translation file with a different encoding
tr: Açık çeviri dosyasını farklı bir kodlamayla yeniden yükle

en: Open &Recent Translation
tr: S&on Kullanılan Çeviriyi Aç

en: Save Translation
tr: Çeviriyi Kaydet

en: Save opened translation subtitle
tr: Açık altyazı çevirisini kaydet

en: Save Translation As...
tr: Çeviriyi Farklı Kaydet...

en: Save opened translation subtitle with different settings
tr: Açık altyazı çeviri dosyasını farklı ayarlarla kaydet

en: Close Translation
tr: Çeviriyi Kapat

en: Close opened translation subtitle
tr: Açık altyazı çevirisini kapat

en: Split Subtitle...
tr: Altyazıyı Böl...

en: Split the opened subtitle in two parts
tr: Açık altyazıyı iki parçaya böl

en: Join Subtitles...
tr: Altyazıları Birbirine Kat...

en: Append to the opened subtitle another one
tr: Açık altyazıya bir başkasını iliştir

en: Insert Before
tr: Öncesine Ekle

en: Insert empty line before current one
tr: Geçerli satırdan önce boş satır ekle

en: Insert After
tr: Sonrasına Ekle

en: Insert empty line after current one
tr: Geçerli satırdan önce boş satır ekle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove selected lines
tr: Seçili satırları kaldır

en: Split Lines
tr: Satırları Böl

en: Split selected lines
tr: Seçili satırları böl

en: Join Lines
tr: Satırları Birbirine Kat

en: Join selected lines
tr: Seçili satırları birbirine kat

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Select all lines
tr: Tüm satırları seç

en: Go to Line...
tr: Satıra Git...

en: Go to specified line
tr: Belirtilen satıra git

en: Find...
tr: Bul...

en: Find occurrences of strings or regular expressions
tr: Dizilerin veya düzenli ifadelerin oluşlarını bul

en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

en: Find next occurrence of string or regular expression
tr: Dizinin veya düzenli ifadenin sonraki oluşunu bul

en: Find Previous
tr: Öncekini Bul

en: Find previous occurrence of string or regular expression
tr: Dizinin veya düzenli ifadenin önceki oluşunu bul

en: Replace...
tr: Değiştir...

en: Replace occurrences of strings or regular expressions
tr: Dizilerin veya düzenli ifadelerin oluşlarını değiştir

en: Retrocede current line
tr: Geçerli Satırı Gerilet

en: Makes the line before the current one active
tr: Geçerli satırdan önceki satırı etkin yap

en: Advance current line
tr: Geçerli Satırı İlerlet

en: Makes the line after the current one active
tr: Geçerli satırdan sonraki satırı etkin yap

en: Detect Errors...
tr: Hataları Algıla...

en: Detect errors in the current subtitle
tr: Geçerli altyazıdaki hataları algıla

en: Clear Errors/Marks
tr: Hataları/İmleri Temizle

en: Clear detected errors and marks in the current subtitle
tr: Geçerli altyazıda algılanan hataları ve imleri temizle

en: Select Next Error/Mark
tr: Sonraki Hatayı/İmi Seç

en: Select next line with error or mark
tr: Hata veya im içeren sonraki satırı seç

en: Select Previous Error/Mark
tr: Önceki Hatayı/İmi Seç

en: Select previous line with error or mark
tr: Hata veya im içeren sonraki satırı seç

en: Spelling...
tr: Yazım Denetimi...

en: Check lines spelling
tr: Satırların yazımını denetle

en: Toggle Mark
tr: İm Aç/Kapat

en: Toggle mark on selected lines
tr: Seçili satırlarda im aç/kapat

en: Toggle Bold
tr: Kalın Aç/Kapat

en: Toggle selected lines bold attribute
tr: Seçili satırlarda kalın özniteliği aç/kapat

en: Toggle Italic
tr: Yatık Aç/Kapat

en: Toggle selected lines italic attribute
tr: Seçili satırlarda yatık özniteliği aç/kapat

en: Toggle Underline
tr: Altı Çizili Aç/Kapat

en: Toggle selected lines underline attribute
tr: Seçili satırlarda altı çizili özniteliği aç/kapat

en: Toggle Strike Through
tr: Üzeri Çizili Aç/Kapat

en: Toggle selected lines strike through attribute
tr: Seçili satırlarda üzeri çizili özniteliği aç/kapat

en: Change Text Color
tr: Metin Rengini Değiştir

en: Change text color of selected lines
tr: Seçili satırların metin rengini değiştir

en: Shift...
tr: Kaydır...

en: Shift lines an specified amount of time
tr: Seçili satırları belirtilen zaman kadar kaydır

en: Adjust...
tr: Uydur...

en: Linearly adjust all lines to a specified interval
tr: Tüm satırları belirtilen bir aralığa doğrusal olarak uydur

en: Change Frame Rate...
tr: Kare Hızını Değiştir...

en: Retime subtitle lines by reinterpreting its frame rate
tr: Kare hızını yeniden yorumlayarak altyazı satırlarını yeniden zamanla

en: Enforce Duration Limits...
tr: Süre Limitlerini Zorla...

en: Enforce lines minimum and/or maximum duration limits
tr: Satırların en kısa ve/veya en uzun süre limitlerini zorla

en: Set Automatic Durations...
tr: Otomatik Süreler Ayarla...

en: Set lines durations based on amount of letters, words and line breaks
tr: Satırların sürelerini harflere, sözcüklere ve satır sonlarına göre ayarla

en: Maximize Durations...
tr: Süreleri En Uzun Yap...

en: Extend lines durations up to their next lines show time
tr: Satırların sürelerini sonraki satırların gösterim zamanına kadar genişlet

en: Fix Overlapping Times...
tr: Üst Üste Binen Zamanları Düzelt...

en: Fix lines overlapping times
tr: Satırların üst üste binen zamanlarını düzelt

en: Synchronize with Subtitle...
tr: Altyazı ile Eşzamanla...

en: Copy timing information from another subtitle
tr: Zamanlama bilgisini başka altyazıdan kopyala

en: Break Lines...
tr: Satırları Sonlandır...

en: Automatically set line breaks
tr: Satır sonlarını otomatik olarak ayarla

en: Unbreak Lines...
tr: Satırları Sonlandırma...

en: Remove line breaks from lines
tr: Satırlardan satır sonlarını kaldırır

en: Simplify Spaces...
tr: Boşlukları Yalınlaştır...

en: Remove unneeded spaces from lines
tr: Satırlardan gereksiz boşlukları kaldır

en: Change Case...
tr: Harf Biçimini Değiştir...

en: Change lines text to upper, lower, title or sentence case
tr: Satır metinlerini "BÜYÜK", "küçük", "Başlık Biçimi" veya "Tümce." biçimine değiştir

en: Fix Punctuation...
tr: Noktalamayı Düzelt...

en: Fix punctuation errors in lines
tr: Satırlardaki noktalama hatalarını düzelt

en: Translate...
tr: Çevir...

en: Translate lines texts using Google services
tr: Satır metinlerini Google hizmetlerini kullanarak çevir

en: Edit Line in Place
tr: Satırı Yerinde Düzenle

en: Edit current line text in place
tr: Geçerli satır metnini yerinde düzenle

en: Open Video...
tr: Video Aç...

en: Open video file
tr: Video dosyası aç

en: Open &Recent Video
tr: Son Kullanılan &Videoyu Aç

en: Import Subtitle Stream
tr: Altyazı Akışı İçe Aktar

en: Import subtitle stream into subtitle editor
tr: Altyazı akışını altyazı düzenleyiciye içe aktar

en: Recognize Speech
tr: Konuşmayı Tanı

en: Recognize speech in audio stream
tr: Ses akışındaki konuşmayı tanı

en: Close Video
tr: Videoyu Kapat

en: Close video file
tr: Video dosyasını kapat

en: Full Screen Mode
tr: Tam Ekran Kipi

en: Toggle full screen mode
tr: Tam ekran kipini aç/kapat

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop video playback
tr: Video oynatımını durdur

en: Toggle video playing/paused
tr: Video oynatımını sürdür/duraklat

en: Seek Backward
tr: Geri Git

en: Seek Forward
tr: İleri Git

en: Frame Step Backward
tr: Bir Kare Geri

en: Frame Step Forward
tr: Bir Kare İleri

en: Seek to Previous Line
tr: Önceki Satıra Git

en: Seek to previous subtitle line show time
tr: Bir önceki altyazı satırı gösterim zamanına git

en: Increase media play rate
tr: Ortam Oynatma Hızını Artır

en: Increase media playback rate
tr: Ortam oynatma hızını artır

en: Decrease media play rate
tr: Ortam Oynatma Hızını Azalt

en: Decrease media playback rate
tr: Ortam oynatma hızını azalt

en: Play Current Line and Pause
tr: Geçerli Satırı Oynat ve Duraklat

en: Seek to selected subtitle line show time, play it and then pause
tr: Seçili altyazı satırı gösterim zamanına git, oynat ve duraklat

en: Seek to Current Line
tr: Geçerli Satıra Git

en: Seek to selected subtitle line show time
tr: Seçili altyazı satırı gösterim zamanına git

en: Seek to Next Line
tr: Sonraki Satıra Git

en: Seek to next subtitle line show time
tr: Sonraki altyazı satırı gösterim zamanına git

en: Set Line Show Time to Video Position
tr: Satır Gösterim Zamanını Video Konumuna Ayarla

en: Set current line show time to video position
tr: Geçerli satır gösterim zamanını video konumuna ayarla

en: Set Line Hide Time to Video Position
tr: Satır Gizleme Zamanını Video Konumuna Ayarla

en: Set current line hide time to video position
tr: Geçerli satır gizleme zamanını video konumuna ayarla

en: Shift Current Line to Video Position
tr: Geçerli Satırı Video Konumuna Kaydır

en: Set current line show time to video position by equally shifting all lines
tr: Geçerli satır gösterim zamanını tüm satırları eşit biçimde kaydırarak video konumuna ayarla

en: Current Line Follows Video
tr: Geçerli Satır Videoyu İzler

en: Make current line follow the playing video position
tr: Geçerli satırı oynatılan video konumunu izlettir

[ctx: @action:inmenu Toggle audio muted]
en: Mute
tr: Sessize Al

en: Enable/disable playback sound
tr: Oynatma sesini aç/kapat

en: Increase Volume
tr: Ses Düzeyini Artır

en: Increase volume by 5%
tr: Ses düzeyini %​5 artır

en: Decrease Volume
tr: Ses Düzeyini Azalt

en: Decrease volume by 5%
tr: Ses düzeyini %​5 azalt

en: Audio Streams
tr: Ses Akışları

en: Select active audio stream
tr: Etkin ses akışını seç

en: Increase Font Size
tr: Yazıtipi Boyutunu Artır

en: Increase subtitles font size by 1 point
tr: Altyazı yazıtipi boyutunu 1 punto artır

en: Decrease Font Size
tr: Yazıtipi Boyutunu Azalt

en: Decrease subtitles font size by 1 point
tr: Altyazı yazıtipi boyutunu 1 punto azalt

en: Displayed Subtitle Text
tr: Görüntülenen Altyazı Metni

en: Select visible subtitle text
tr: Görünür altyazı metnini seç

en: Toggle Anchor
tr: Çapayı Aç/Kapat

en: (Un)Anchor current line's show time to timeline (Editing anchored line's show time will stretch/compact the timeline between adjacent anchors)
tr: Geçerli satırın gösterim zamanını zaman akışına çapala/çapayı kaldır (Çapalanan satırın gösterim zamanı, zaman akışını komşu çapalar arasında çekiştirir/ufaltır)

en: Remove All Anchors
tr: Tüm Çapaları Kaldır

en: Unanchor show time from the timeline on all anchored lines
tr: Gösterim zamanının çapasını, tüm çapalanan satırlarda zaman akışından kaldır

[ctx: @action:inmenu Manage user scripts]
en: Scripts Manager...
tr: Betik Yöneticisi...

en: Manage user scripts
tr: Kullanıcı betiklerini yönet

en: Waveform Zoom In
tr: Dalga Biçimi Yakınlaştır

en: Waveform Zoom Out
tr: Dalga Biçimi Uzaklaştır

en: Waveform Auto Scroll
tr: Dalga Biçimi Otomatik Sarma

en: Waveform display will automatically scroll to video position
tr: Dalga boyutu görüntüsü, otomatik olarak video konumuna sarılacaktır

en: All Text Subtitles
tr: Tüm Metin Altyazılar

en: All Image Subtitles
tr: Tüm Görsel Altyazılar

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Media Files
tr: Ortam Dosyaları

en: Video Files
tr: Video Dosyaları

en: Audio Files
tr: Ses Dosyaları

en: The requested action would make the subtitle and its translation share the same file, possibly resulting in loss of information when saving.
    Are you sure you want to continue?
tr: İstenen eylem, altyazıyı ve onun çevirisini aynı dosyayı paylaşır biçimde yapacaktır; bu kayıt sırasında bilgi kaybına neden olabilir.
    Sürdürmek istediğinize emin misiniz?

en: Conflicting Subtitle Files
tr: Çakışan Altyazı Dosyaları

en: Open Subtitle
tr: Açık Altyazı

en: <qt>Could not parse the subtitle file.<br/>This may have been caused by usage of the wrong encoding.</qt>
tr: <qt>Altyazı dosyası ayrıştırılamadı.<br/>Bu, hatalı kodlama kullanımı sonucu meydana gelmiş olabilir.</qt>

en: Format: %1
tr: Biçim: %1

en: Encoding: %1
tr: Kodlama: %1

en: There was an error saving the subtitle.
tr: Altyazıyı kaydederken bir hata oluştu.

en: Save Subtitle
tr: Altyazıyı Kaydet

en: Currently opened translation subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
tr: Şu anda açık olan altyazı çevirisinde kaydedilmemiş değişiklikler var.
    Kaydetmek istiyor musunuz?

en: Close Translation Subtitle
tr: Altyazı Çevirisini Kapat

en: Currently opened subtitle has unsaved changes.
    Do you want to save them?
tr: Şu anda açık olan altyazıda kaydedilmemiş değişiklikler var.
    Kaydetmek istiyor musunuz?

en: Close Subtitle
tr: Altyazıyı Kapat

en: Open Translation Subtitle
tr: Altyazı Çevirisi Aç

[ctx: @item:inmenu Display primary text in video player]
en: Primary
tr: Birincil

[ctx: @item:inmenu Display translation text in video player]
en: Translation
tr: Çeviri

en: There was an error saving the translation subtitle.
tr: Altyazı çevirisini kaydederken bir hata oluştu.

en: Save Translation Subtitle
tr: Altyazı Çevirisini Kaydet

[ctx: Suffix added to split subtitles]
en: split
tr: bölünmüş

en: Could not write the split subtitle file.
tr: Bölünmüş altyazı dosyası yazılamadı.

en: Could not write the split subtitle translation file.
tr: Bölünmüş altyazı çeviri dosyası yazılamadı.

en: Could not read the subtitle file to append.
tr: İliştirmek üzere altyazı dosyası okunamadı.

en: The specified time does not split the subtitles.
tr: Belirtilen zaman, altyazıları bölmüyor.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split part was saved as %1.
tr: Yeni bir Altyazı Oluşturucusu penceresi açılamadı.
    Bölünmüş kısım %1 olarak kaydedildi.

en: Could not open a new Subtitle Composer window.
    The split parts were saved as %1 and %2.
tr: Yeni bir Altyazı Oluşturucusu penceresi açılamadı.
    Bölünmüş kısımlar %1 ve %2 olarak kaydedildi.

en: The reference subtitle must have more than one line to proceed.
tr: Sürdürmek için başvuru altyazısında birden çok satır olmalı.

en: Could not parse the reference subtitle file.
tr: Başvuru altyazı dosyası ayrıştırılamadı.

[ctx: @title General settings]
en: General
tr: Genel

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

[ctx: @title Error check settings]
en: Error Check
tr: Hata Denetimi

en: Error Check Settings
tr: Hata Denetimi Ayarları

[ctx: @title Spelling settings]
en: Spelling
tr: Yazım Denetimi

en: Spelling Settings
tr: Yazım Denetimi Ayarları

[ctx: @title Waveform settings]
en: Waveform
tr: Dalga Biçimi

en: Waveform settings
tr: Dalga Biçimi Ayarları

[ctx: @title Video player settings]
en: Video Player
tr: Video Oynatıcısı

en: Video Player Settings
tr: Video Oynatıcısı Ayarları

[ctx: @title Speech recognition backend settings]
en: %1 backend settings
tr: %1 Arka Ucu Ayarları

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Texts
tr: Metinler

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxLines)
en:  lines
tr:  satır

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxCharacters)
en:  characters
tr:  karakter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum number of characters:
tr: En çok karakter sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum number of lines:
tr: En çok satır sayısı:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Absolute Durations
tr: Mutlak Süreler

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LinePause) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_LineDuration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_SeekOffsetOnDoubleClick) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_JumpLineOffset) i18n: ectx: proper
en:  msec
tr:  msan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MaxDurationPerCharacter)
en: Maximum duration:
tr: En uzun süre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_MinDurationPerCharacter)
en: Minimum duration:
tr: En kısa süre:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Relative Durations
tr: Göreceli Süreler

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_IdealDurationPerCharacter)
en:  ms/char
tr:  msn/karakter

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MinDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_MaxDurationPerCharacter) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, alt_IdealDurationPerCharacter)
en:  ch/sec
tr:  kr/sn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_IdealDurationPerCharacter)
en: Ideal duration:
tr: İdeal süre:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
tr: Davranış

note: i18n: ectx: label, entry (AutoClearFixed), group (Error Check) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoClearFixed)
en: Automatically clear fixed errors
tr: Düzeltilen hataları kendiliğinden temizle

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: General
tr: Genel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutomaticVideoLoad)
en: Automatically load video file when opening a subtitle
tr: Bir altyazı açarken video dosyasını kendiliğinden yükle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_DefaultSubtitlesEncoding)
en: Defau&lt subtitles encoding:
tr: Ön&tanımlı altyazı kodlaması:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_TextLineBreak)
en: Line break character:
tr: Satır sonu karakteri:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitleLine)
en: Subtitle Line
tr: Altyazı Satırı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LineDuration)
en: Default subtitle line duration:
tr: Öntanımlı altyazı satır süresi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: On double click, &jump to show time minus:
tr: Çift tıklamada gö&sterim zamanı eksi şu zamana atla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_LinePause)
en: Default pause between subtitle lines:
tr: Altyazı satırları arasındaki öntanımlı duraklama:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Ju&mp to prev/next line offset:
tr: Ö&nceki/sonraki satıra atlama ofseti:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpQuickActions)
en: Quick Actions
tr: Hızlı Eylemler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Compensation for captured &video times:
tr: Yakalanan vid&eo zamanları için tazmin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Ti&me shift for selected lines:
tr: Seçili &satırlar için zaman kaydırması:

[ctx: Text for previewing the subtitles font settings]
en: <p>The Quick Brown Fox<br/>Jumps Over The Lazy Dog</p>
tr: <p>Pijamalı hasta<br/>yağız şoföre çabucak güvendi</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UnpauseOnDoubleClick)
en: Resume playback after line double click
tr: Çift tıklama sonrası oynatmayı sürdür

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_SeekJumpLength)
en: Seconds to &jump on seek:
tr: Gidişte at&lanacak saniye:

note: i18n: ectx: label, entry (VideoAutoPlay), group (VideoPlayer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_VideoAutoPlay)
en: Start playing video when loaded
tr: Yüklendiğinde videoyu oynatmayı başlat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowPositionTimeEdit)
en: Show editable position control
tr: Düzenlenebilir konum denetimini göster

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_StepJumpLength)
en: Fra&me step amount:
tr: K&are adım sayısı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_VolumeAmplification)
en: Volume amplification:
tr: Ses düzeyi yükseltmesi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpSubtitles)
en: Subtitles
tr: Altyazılar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineColor)
en: Outline color:
tr: Dış hat rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontColor)
en: Te&xt color:
tr: Met&in rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontFamily)
en: Font family:
tr: Yazıtipi ailesi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_OutlineWidth)
en: Outline width:
tr: Dış hat genişliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lab_FontSize)
en: Font si&ze:
tr: Yazıti&pi boyutu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpPreview)
en: Subtitles Preview
tr: Altyazı Önizlemesi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Waveform Display
tr: Dalga Biçimi Görüntüsü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_wfSmoothScroll)
en: Smooth Scrolling
tr: Pürüzsüz Sarma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Outer color:
tr: Dış renk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Inner color:
tr: İç renk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border
tr: Oynatma konumu, sayfa kenarlığından Sarma Dolgusu uzaklığına (yüzde) ulaştığında sayfayı otomatik sar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_wfAutoscrollPadding)
en: Auto Scroll Padding:
tr: Otomatik Sarma Dolgusu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_grpGeneral)
en: Subtitle Display
tr: Altyazı Görüntüsü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Subtitle border color:
tr: Altyazı kenarlık rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16)
en: Selected background color:
tr: Seçili arka plan rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Subtitle border width:
tr: Altyazı kenarlık genişliği:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Subtitle background color:
tr: Altyazı arka plan rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Selected border color:
tr: Seçili kenarlık rengi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Text Font and Colors
tr: Metin Yazıtipi ve Renkleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_21)
en: Subtitle font family:
tr: Altyazı yazıtipi ailesi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Subtitle number font size:
tr: Altyazı sayı yazıtipi boyutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: Subtitle Number Color
tr: Altyazı Sayı Rengi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Subtitle text font size:
tr: Altyazı metin yazıtipi boyutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Subtitle Text Color:
tr: Altyazı Metin Rengi:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Line Indicators
tr: Satır Göstergeleri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Player position color:
tr: Oynatıcı konum rengi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32)
en: Mouse indicator color:
tr: Fare göstergesi rengi:

en: Set Primary Data
tr: Birincil Veriyi Ayarla

en: Clear Primary Text Data
tr: Birincil Metin Verisini Temizle

en: Set Secondary Data
tr: İkincil Veriyi Ayarla

en: Clear Secondary Text Data
tr: İkincil Metin Verisini Temizle

en: Change Frame Rate
tr: Kare Hızını Değiştir

en: Insert Line
tr: Satır Ekle

en: Remove Lines
tr: Satırları Kaldır

en: Shift Lines
tr: Satırları Kaydır

en: Adjust Lines
tr: Satırları Uydur

en: Sort
tr: Sırala

en: Enforce Duration Limits
tr: Süre Limitlerini Zorla

en: Set Automatic Durations
tr: Otomatik Süreler Ayarla

en: Fix Overlapping Times
tr: Üst Üste Binen Zamanları Düzelt

en: Fix Lines Punctuation
tr: Satır Noktalamasını Düzelt

en: Lower Case
tr: Küçük Harf

en: Upper Case
tr: Büyük Harf

en: Title Case
tr: Başlık Biçimi

en: Sentence Case
tr: Tümce Biçimi

en: Break Lines
tr: Satırları Sonlandır

en: Synchronize Subtitles
tr: Altyazıları Eşzamanla

en: Join Subtitles
tr: Altyazıları Birbirine Kat

en: Split Subtitles
tr: Altyazıları Böl

en: Toggle Lines Style
tr: Satır Biçemlerini Aç/Kapat

en: Change Lines Text Color
tr: Satır Metin Rengini Değiştir

en: Set Lines Mark
tr: Satır İmleri Ayarla

en: Clear Lines Mark
tr: Satır İmlerini Temizle

en: Toggle Lines Mark
tr: Satır İmlerini Aç/Kapat

en: Clear Line Errors
tr: Satır Hatalarını Temizle

en: Check Lines Errors
tr: Satır Hatalarını Denetle

en: Empty text
tr: Boş metin

en: Too many characters
tr: Pek çok karakter

en: Too many lines
tr: Pek çok satır

en: Unnecessary white space
tr: Gereksiz boşluk

en: Unnecessary dash
tr: Gereksiz tire

en: Capital letter after continuation ellipsis
tr: Sürdüren üç noktadan sonra büyük harf

en: Too long duration per character
tr: Karakter başı pek uzun süre

en: Too short duration per character
tr: Karakter başı pek kısa süre

en: Too long duration
tr: Pek uzun süre

en: Too short duration
tr: Pek kısa süre

en: Overlapping times
tr: Üst üste binen zamanlar

en: Untranslated text
tr: Çevrilmemiş metin

en: User mark
tr: Kullanıcı imi

en: Has no primary text.
tr: Birincil metin yok.

en: Has no translation text.
tr: Çeviri metni yok.

en: Has too many characters in primary text (1 char). | Has too many characters in primary text (%1 chars).
tr[0]: Birincil metinde pek çok karakter (1 karakter).
tr[1]: Birincil metinde pek çok karakter (%1 karakter).

en: Has too many characters in translation text (1 char). | Has too many characters in translation text (%1 chars).
tr[0]: Çeviri metninde pek çok karakter (1 karakter).
tr[1]: Çeviri metninde pek çok karakter (%1 karakter).

en: Has too many lines in primary text (1 line). | Has too many lines in primary text (%1 lines).
tr[0]: Birincil metinde pek çok satır (1 satır).
tr[1]: Birincil metinde pek çok satır (%1 satır).

en: Has too many lines in translation text (1 line). | Has too many lines in translation text (%1 lines).
tr[0]: Çeviri metninde pek çok satır (1 satır).
tr[1]: Çeviri metninde pek çok satır (%1 satır).

en: Has unnecessary spaces in primary text.
tr: Birincil metinde gereksiz boşluk.

en: Has unnecessary spaces in translation text.
tr: Çeviri metninde gereksiz boşluk.

en: Has unnecessary dash in primary text.
tr: Birincil metinde gereksiz tire.

en: Has unnecessary dash in translation text.
tr: Çeviri metninde gereksiz tire.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in primary text.
tr: Birincil metinde sürdüren üç noktadan sonra büyük harf.

en: Has capital letter after line continuation ellipsis in translation text.
tr: Çeviri metninde sürdüren üç noktadan sonra büyük harf.

en: Has too long duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too long duration per character in primary text (%1 msecs/char).
tr[0]: Birincil metinde karakter başı süre pek uzun (1 milisn/karakter).
tr[1]: Birincil metinde karakter başı süre pek uzun (%1 milisn/karakter).

en: Has too long duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too long duration per character in translation text (%1 msecs/char).
tr[0]: Çeviri metninde karakter başı süre pek uzun (1 milisn/karakter).
tr[1]: Çeviri metninde karakter başı süre pek uzun (%1 milisn/karakter).

en: Has too short duration per character in primary text (1 msec/char). | Has too short duration per character in primary text (%1 msecs/char).
tr[0]: Birincil metinde karakter başı süre pek kısa (1 milisn/karakter).
tr[1]: Birincil metinde karakter başı süre pek kısa (%1 milisn/karakter).

en: Has too short duration per character in translation text (1 msec/char). | Has too short duration per character in translation text (%1 msecs/char).
tr[0]: Çeviri metninde karakter başı süre pek kısa (1 milisn/karakter).
tr[1]: Çeviri metninde karakter başı süre pek kısa (%1 milisn/karakter).

en: Has too long duration (1 msec). | Has too long duration (%1 msecs).
tr[0]: Süre pek uzun (1 milisn).
tr[1]: Süre pek uzun (%1 milisn).

en: Has too short duration (1 msec). | Has too short duration (%1 msecs).
tr[0]: Süre pek kısa (1 milisn).
tr[1]: Süre pek kısa (%1 milisn).

en: Overlaps with next line.
tr: Sonraki satırın üzerine biniyor.

en: Has untranslated text.
tr: Çevrilmemiş metin var.

en: Has user mark.
tr: Kullanıcı imi var.

en: Set Line Show Time
tr: Satır Gösterim Zamanını Ayarla

en: Set Line Hide Time
tr: Satır Gizleme Zamanını Ayarla

en: Set Line Times
tr: Satır Zamanlarını Ayarla

en: Shift Line Times
tr: Satır Zamanlarını Kaydır

en: Adjust Line Times
tr: Satır Zamanlarını Uydur

en: Set Frame Rate
tr: Kare Hızını Ayarla

en: Insert Lines
tr: Satırlar Ekle

en: Move Line
tr: Satırı Taşı

en: Swap Texts
tr: Metni Takas Et

en: Change stylesheet
tr: Biçem Sayfasını Değiştir

en: Set Line Text
tr: Satır Metnini Ayarla

en: Set Line Secondary Text
tr: Satır İkincil Metnini Ayarla

en: Set Line Errors
tr: Satır Hatalarını Ayarla

en: Target >>
tr: Hedef >>

en: Target <<
tr: Hedef <<

en: All lines
tr: Tüm satırlar

en: Selected lines
tr: Seçili satırlar

en: All lines from first selected
tr: İlk seçimden tüm satırlar

en: All lines up to last selected
tr: Son seçime kadar tüm satırlar

en: Both subtitles
tr: Her iki altyazı

en: Primary subtitle
tr: Birincil altyazı

en: Translation subtitle
tr: Çeviri altyazısı

en: Apply to
tr: Şuna uygula

en: Adjust
tr: Uydur

[ctx: @title:group]
en: New Times
tr: Yeni Zamanlar

en: First spoken line:
tr: İlk konuşma satırı:

en: Last spoken line:
tr: Son konuşma satırı:

[ctx: @title:group]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Milliseconds per line:
tr: Satır başı milisaniye:

en: Milliseconds per word:
tr: Sözcük başı milisaniye:

en: Milliseconds per character:
tr: Karakter başı milisaniye:

en: Prevent overlapping
tr: Üst üste binmeyi engelle

[ctx: @title:group]
en: Duration Calculation
tr: Süre Hesaplama

en: Use primary text
tr: Birincil metni kullan

en: Use translation text
tr: Çeviri metnini kullan

en: Calculate both and use maximum
tr: Her ikisini de hesapla ve en uzunu kullan

en: Current frame rate:
tr: Geçerli kare hızı:

en: New frame rate:
tr: Yeni kare hızı:

en: Change Case
tr: Harf Biçimini Değiştir

[ctx: @title:group]
en: Change To
tr: Şuna Değiştir

en: Lower case
tr: Küçük harf

en: Upper case
tr: Büyük harf

en: Title case
tr: Başlık biçimi

en: Sentence case
tr: Tümce biçimi

en: Convert to lower case first
tr: İlk önce küçük harfe dönüştür

[ctx: @title:group]
en: Minimum Duration
tr: En Kısa Süre

en: Expand duration to:
tr: Süreyi şuna genişlet:

[ctx: @title:group]
en: Maximum Duration
tr: En Uzun Süre

en: Shrink duration to:
tr: Süreyi şuna kısalt:

[ctx: Text encoding detected with n% confidence.]
en: %1 (%2% confidence)
tr: %1 (%​%2 güven)

en: Detected
tr: Algılandı

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EncodingDetectDialog)
en: Confirm detected subtitle encoding
tr: Algılanan altyazı kodlamasını onayla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Encoding
tr: Kodlama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview
tr: Önizleme

en:  msecs
tr:  msan

en: Minimum interval between lines:
tr: Satırlar arasındaki en kısa aralık:

en: Fix Punctuation
tr: Noktalamayı Düzelt

en: Fix and cleanup spaces
tr: Boşlukları düzelt ve temizle

en: Fix quotes and double quotes
tr: Tek ve çift tırnakları düzelt

en: Fix English 'I' pronoun
tr: İngilizce "I" adılını düzelt

en: Add ellipsis indicating non finished lines
tr: Bitmeyen satırları belirtmek için üç nokta ekle

en: Insert Line Before Current
tr: Geçerli Satır Öncesi Ekle

en: Insert Line After Current
tr: Geçerli Satır Sonrası Ekle

en: Insert Into
tr: Şuraya Ekle

en: Shift subtitle forwards before append
tr: İliştirmeden önce altyazıyı ileri kaydır

en: Set from video length
tr: Video uzunluğundan ayarla

en: Remove Selected Lines
tr: Seçili Satırları Kaldır

en: Remove From
tr: Şuradan Kaldır

en: Path:
tr: Yol:

en: Select subtitle
tr: Altyazı seç

en: Subtitle
tr: Altyazı

en: Shift
tr: Kaydır

[ctx: @title:group]
en: Shifting
tr: Kaydırılıyor

en: Forwards (+)
tr: İleri (+)

en: Backwards (−)
tr: Geri (−)

en: Minimum length for line break:
tr: Satır sonu için en kısa uzunluk:

en: Split Subtitle
tr: Altyazıyı Böl

en: Split time:
tr: Bölme zamanı:

en: Shift new part backwards after split
tr: Yeni kısmı böldükten sonra geri kaydır

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labClass)
en: Space separated list of CSS classes:
tr: CSS sınıflarının boşlukla ayrılmış listesi:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, classList)
en: Class
tr: Sınıf

en: Default Color
tr: Öntanımlı Renk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labVoice)
en: Person name or voice title:
tr: Kişi adı veya ses başlığı:

note: i18n: CSS i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice
tr: Ses

en: Synchronize with Subtitle
tr: Altyazı ile Eşzamanla

en: Reference Subtitle
tr: Başvuru Altyazısı

[ctx: @title:group]
en: Synchronization Mode
tr: Eşzamanlama Kipi

en: Adjust to reference's first and last lines
tr: Başvurunun ilk ve son satırlarına uydur

en: Copy timing information from reference line by line
tr: Zamanlama bilgisini başvuru satırlarından teker teker kopyala

en: Find Error
tr: Hata Bul

en: No errors matching given criteria were found!
tr: Verilen ölçüte göre eşleşen hata bulunamadı!

[ctx: @title:group]
en: Errors to Find
tr: Bulunacak Hatalar

[ctx: @title:group Miscellaneous settings]
en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Clear other errors
tr: Diğer hataları temizle

en: Clear user marks
tr: Kullanıcı imlerini temizle

en: Search in
tr: Şurada ara

en: Available errors
tr: Çıkan hatalar

en: Select None
tr: Hiçbirini Seçme

en: Importing Subtitle Stream
tr: Altyazı Akışı İçe Aktarılıyor

en: Subtitle demux failed %1: %2
    %3
tr: Altyazı çoklamama %1 başarısız: %2
    %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputInitDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VobSubInputProcessDialog)
en: VobSub Import
tr: VobSub İçe Aktar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStream)
en: Stream / Language
tr: Akış / Dil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPostProc)
en: Post Processing
tr: İşlem Sonrası

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceNumber)
en: Fix space between numbers
tr: Sayılar arasındaki boşlukları düzelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpacePunct)
en: Fix space around punctuation (.,;:?!)
tr: Noktalama çevresindeki boşlukları düzelt (.,;:?!)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppSpaceParen)
en: Fix space around quotes and parentheses ("()[]{})
tr: Tırnaklar ve ayraçlar çevresindeki boşlukları düzelt ("()[]{})

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppAposQuote)
en: Fix double apostrophes/quotes
tr: Çift kesme imi ve tırnakları düzelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ppCharsOCR)
en: Fix i <-> l, 0 <-> O mistakes
tr: i <-> l, 0 <-> O yanlışlarını düzelt

en: VobSub Error
tr: VobSub Hatası

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpText)
en: Enter character(s)
tr: Karakter(ler) gir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symbolLabel)
en: S&ymbols:
tr: S&emboller:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, symbolCount)
en: Up/Down: change value
tr: Yukarı/Aşağı: Değeri değiştir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnOk)
en: OK
tr: Tamam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Ctrl+Shift+Left
tr: Kontrol+Üst Karakter+Sol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevImage)
en: Prev Image
tr: Önceki Görsel

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Ctrl+Left
tr: Kontrol+Sol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPrevSymbol)
en: Prev Symbol
tr: Önceki Sembol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Ctrl+Right
tr: Kontrol+Sağ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextSymbol)
en: Next Symbol
tr: Sonraki Sembol

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Ctrl+Shift+Right
tr: Kontrol+Üst Karakter+Sağ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNextImage)
en: Next Image
tr: Sonraki Görsel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAbort)
en: Abort
tr: İptal Et

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPreview)
en: Subtitle Image
tr: Altyazı Görsel

en: <b>Show</b>
tr: <b>Göster</b>

en: <b>Hide</b>
tr: <b>Gizle</b>

en: <b>Duration</b>
tr: <b>Süre</b>

en: Change Voice Tag
tr: Ses Etiketini Değiştir

en: Change Class Tag
tr: Sınıf Etiketini Değiştir

en: No current line
tr: Geçerli satır yok

en: chars
tr: karakter

en: ms/char
tr: msn/karakter

en: chars/sec
tr: karakter/san

en: <b>Position</b>
tr: <b>Konum</b>

en: <b>Length</b>
tr: <b>Uzunluk</b>

en: <b>Playback Rate</b>
tr: <b>Oynatma Hızı</b>

en: <qt>There was an error opening media file %1.</qt>
tr: <qt>%1 ortam dosyası açılırken bir hata oluştu.</qt>

en: <i>Unknown</i>
tr: <i>Bilinmiyor</i>

en: Unexpected error when playing file.
tr: Dosya oynatılırken beklenmedik bir hata oluştu.

en: Error Playing File
tr: Dosya Oynatma Hatası

en: &Stylesheet
tr: &Biçem Sayfası

en: &Comments
tr: &Açıklamalar

en: &Position
tr: &Konum

en: Intro
tr: Giriş

en: Header
tr: Üstbilgi

en: Footer
tr: Altbilgi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SubtitlePositionWidget)
en: Form
tr: Biçim

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
tr: Yatay Hizalama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
tr: Dikey Hizalama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpPosition)
en: Position/Size
tr: Konum/Boyut

en: <b>Observations:</b>
tr: <b>Gözlemler:</b>

[ctx: @title:column Subtitle line number]
en: Line
tr: Satır

[ctx: @title:column]
en: Pause
tr: Duraklat

[ctx: @title:column]
en: Show Time
tr: Zamanı Göster

[ctx: @title:column]
en: Hide Time
tr: Zamanı Gizle

[ctx: @title:column]
en: Duration
tr: Süre

[ctx: @title:column Subtitle line (primary) text]
en: Text
tr: Metin

[ctx: @title:column Subtitle line translation text]
en: Translation
tr: Çeviri

en: Styles
tr: Biçemler

en: Times
tr: Zamanlar

en: Errors
tr: Hatalar

en: Cut
tr: Kes

en: Copy
tr: Kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: @action:inmenu Clear all text]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: @action:inmenu Toggle bold style]
en: Bold
tr: Kalın

[ctx: @action:inmenu Toggle italic style]
en: Italic
tr: Yatık

[ctx: @action:inmenu Toggle underline style]
en: Underline
tr: Altı Çizili

[ctx: @action:inmenu Toggle strike through style]
en: Strike Through
tr: Üzeri Çizili

[ctx: @action:inmenu Change Text Color]
en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Generating waveform
tr: Dalga biçimi oluşturuluyor

en: Select Line
tr: Satır Seç

en: Remove Line
tr: Satır Kaldır

en: Split Line
tr: Satır Böl

en: Set Current Line Show Time
tr: Geçerli Satır Gösterim Zamanını Ayarla

en: Set Current Line Hide Time
tr: Geçerli Satır Gizleme Zamanını Ayarla

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: The primary subtitle to be edited.
tr: Düzenlenecek birincil altyazı.

en: The video to be subtitled.
tr: Altyazılanacak video.

en: The translation subtitle to be edited.
    If included, a second pane gets added to the right of the primary subtitle for side-by-side translation.
tr: Düzenlenecek altyazı çevirisi.
    İçerilirse yan yana çeviri için birincil altyazının sağına ikinci bir pano eklenir.

en: Subtitle Composer
tr: Altyazı Oluşturucusu

en: A KDE subtitle editor.
tr: KDE altyazı düzenleyicisi.

en: Maintainer
tr: Projeyi Sürdüren

en: Former Maintainer
tr: Önceden Projeyi Sürdüren

en: Patches and Website
tr: Yamalar ve Web Sitesi

en: code contributions
tr: kod katkıları

en: code contributions, Arch Linux packaging
tr: kod katkıları, Arch Linux paketlemesi

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
tr: Katkıda bulunan ve değinmeyi unuttuğum diğer herkes

en: Waveform
tr: Dalga Biçimi

en: Video Player
tr: Video Oynatıcısı

en: Styles and Comments
tr: Biçemler ve Yorumlar

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultSubtitlesEncoding), group (General)
en: Default Subtitles Encoding
tr: Öntanımlı Altyazı Kodlaması

note: i18n: ectx: label, entry (TextLineBreak), group (General)
en: Line Break Character
tr: Satır Sonu Karakteri

note: i18n: ectx: label, entry (SeekOffsetOnDoubleClick), group (General)
en: Seek Offset On Double Click
tr: Çift Tıklamada Gidiş Ofseti

note: i18n: ectx: label, entry (JumpLineOffset), group (General)
en: Jump to prev/next line offset
tr: Ö&nceki/sonraki satıra atlama ofseti

note: i18n: ectx: label, entry (UnpauseOnDoubleClick), group (General)
en: Unpause On Double Click
tr: Çift Tıklamada Oynatmayı Sürdür

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticVideoLoad), group (General)
en: Automatic Video Load
tr: Otomatik Video Yükle

note: i18n: ectx: label, entry (LinesQuickShiftAmount), group (General)
en: Lines Quick Shift Amount
tr: Satır Hızlı Kaydırma Miktarı

note: i18n: ectx: label, entry (GrabbedPositionCompensation), group (General)
en: Grabbed Position Compensation
tr: Yakalanan Konum Tazmini

note: i18n: ectx: label, entry (LineDuration), group (General)
en: Default subtitle line duration
tr: Öntanımlı altyazı satır süresi

note: i18n: ectx: label, entry (LinePause), group (General)
en: Default duration between subtitle lines
tr: Altyazı satırları arasındaki öntanımlı süre

note: i18n: ectx: label, entry (MaxCharacters), group (Error Check)
en: Maximum number of characters
tr: En çok karakter sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (MaxLines), group (Error Check)
en: Maximum number of lines
tr: En çok satır sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (MinDuration), group (Error Check)
en: Minimum duration
tr: En kısa süre

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDuration), group (Error Check)
en: Maximum duration
tr: En uzun süre

note: i18n: ectx: label, entry (MinDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Minimum duration per character
tr: Karakter başı en kısa süre

note: i18n: ectx: label, entry (IdealDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Ideal duration per character
tr: Karakter başı ideal süre

note: i18n: ectx: label, entry (MaxDurationPerCharacter), group (Error Check)
en: Maximum duration per character
tr: Karakter başı en uzun süre

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Spelling)
en: Default Language
tr: Öntanımlı Dil

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultClient), group (Spelling)
en: Default client
tr: Öntanımlı İstemci

note: i18n: ectx: label, entry (CheckUppercase), group (Spelling)
en: Check uppercase
tr: Büyük harf denetle

note: i18n: ectx: label, entry (SkipRunTogether), group (Spelling)
en: Skip Run Together
tr: Birlikte Çalışmayı Atla

note: i18n: ectx: label, entry (wfInnerColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Inner Color
tr: Dalga Biçimi İç Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfOuterColor), group (Waveform Widget)
en: Waveform Outer Color
tr: Dalga Biçimi Dış Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfSmoothScroll), group (Waveform Widget)
en: Waveform Smooth Scrolling
tr: Dalga Biçimi Pürüzsüz Sarma

note: i18n: ectx: label, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll Padding
tr: Otomatik Sarma Dolgusu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (wfAutoscrollPadding), group (Waveform Widget)
en: Autoscroll page when play position reaches ScrollPadding distance (percentage) from page border.
tr: Oynatma konumu, sayfa kenarlığından Sarma Dolgusu uzaklığına (yüzde) ulaştığında sayfayı otomatik sar.

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Background Color
tr: Dalga Biçimi Altyazı Arka Plan Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Color
tr: Dalga Biçimi Altyazı Kenarlık Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubBorderWidth), group (Waveform Widget)
en: Waveform Subtitle Border Width
tr: Dalga Biçimi Altyazı Kenarlık Genişliği

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBackground), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Background Color
tr: Dalga Biçimi Seçili Altyazı Arka Plan Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfSelBorder), group (Waveform Widget)
en: Waveform Selected Subtitle Border Color
tr: Dalga Biçimi Seçili Altyazı Kenarlık Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfFontFamily), group (Waveform Widget) i18n: ectx: label, entry (FontFamily), group (VideoPlayer)
en: Font Family
tr: Yazıtipi Ailesi

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Size
tr: Altyazı Sayı Yazıtipi Boyutu

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubNumberColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Number Font Color
tr: Altyazı Sayı Yazıtipi Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextFontSize), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Size
tr: Altyazı Metin Yazıtipi Boyutu

note: i18n: ectx: label, entry (wfSubTextColor), group (Waveform Widget)
en: Subtitle Text Font Color
tr: Altyazı Metin Yazıtipi Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfMouseLocation), group (Waveform Widget)
en: Mouse Location Line Color
tr: Fare Konumu Satır Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (wfPlayLocation), group (Waveform Widget)
en: Play Location Line Color
tr: Oynatma Konumu Satır Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (SeekJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Jump length on seek
tr: Gidişte atlama uzunluğu

note: i18n: ectx: label, entry (StepJumpLength), group (VideoPlayer)
en: Amount of frames to skip when stepping
tr: Adım atarken atlanacak kare

note: i18n: ectx: label, entry (ShowPositionTimeEdit), group (VideoPlayer)
en: Show editable time position
tr: Düzenlenebilir zaman konumunu göster

note: i18n: ectx: label, entry (VolumeAmplification), group (VideoPlayer)
en: Volume Amplification
tr: Ses Düzeyi Yükseltmesi

note: i18n: ectx: label, entry (FontSize), group (VideoPlayer)
en: Font Size
tr: Yazıtipi Boyutu

note: i18n: ectx: label, entry (FontColor), group (VideoPlayer)
en: Font Color
tr: Yazıtipi Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineColor), group (VideoPlayer)
en: Outline Color
tr: Dış Hat Rengi

note: i18n: ectx: label, entry (OutlineWidth), group (VideoPlayer)
en: Outline Width
tr: Dış Hat Genişliği

note: i18n: ectx: label, entry (translateEngine), group (Translation)
en: Last used translate engine
tr: Son kullanılan çeviri işletkesi

note: i18n: ectx: label, entry (gctServiceJSON), group (GoogleCloudTranslate)
en: Service Account JSON containing private key
tr: Özel anahtar içeren Hizmet Hesap JSON'u

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangSource), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangSource), group (DeepLTranslate)
en: source language - cached
tr: kaynak dil - önbelleklendi

note: i18n: ectx: label, entry (gctLangTrans), group (GoogleCloudTranslate) i18n: ectx: label, entry (dltLangTrans), group (DeepLTranslate)
en: translation language - cached
tr: çeviri dili - önbelleklendi

note: i18n: ectx: label, entry (gctAccessToken), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token - cached
tr: erişim jetonu - önbelleklendi

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenExpires), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token expiry - cached
tr: erişim jetonu süresi - önbelleklendi

note: i18n: ectx: label, entry (gctTokenType), group (GoogleCloudTranslate)
en: access token type - cached
tr: erişim jetonu türü - önbelleklendi

note: i18n: ectx: label, entry (dltAuthKey), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API authentication key
tr: DeepL API kimlik doğrulama anahtarı

note: i18n: ectx: label, entry (dltApiDomain), group (DeepLTranslate)
en: DeepL API domain name
tr: DeepL API alan adı

en: Non-Script Files
tr: Betik Olmayan Dosyalar

en: Title
tr: Başlık

en: Version
tr: Sürüm

en: Author
tr: Yazar

en: Path
tr: Yol

en: Information
tr: Bilgi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Error
tr: Hata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit
tr: Düzenle

en: View
tr: Görünüm

en: A script already exists with this name.
    Would you like to enter another name?
tr: Bu adda başka bir betik halihazırda var.
    Başka bir ad girmek ister misiniz?

en: Duplicate filename
tr: Yinelenmiş dosya ad

en: Yes
tr: Evet

en: Create New Script
tr: Yeni Betik Oluştur

en: Script name:
tr: Betik adı:

en: There was an error creating the file <b>%1</b>.
tr: <b>%1</b> dosyası oluşturulurken bir hata oluştu.

en: Select Existing Script
tr: Var Olan Betiği Seç

en: You must enter an unused name to continue.
    Would you like to enter another name?
tr: Sürdürmek için kullanılmayan bir ad girmelisiniz.
    Başka bir ad girmek ister misiniz?

en: Name Already Used
tr: Ad Halihazırda Kullanılıyor

en: Rename Script
tr: Betiği Yeniden Adlandır

en: There was an error opening the file <b>%1</b>.
tr: <b>%1</b> dosyası açılırken bir hata oluştu.

en: There was an error copying the file to <b>%1</b>.
tr: Dosya, <b>%1</b> konumuna kopyalanırken bir hata oluştu.

en: Do you really want to send file <b>%1</b> to the trash?
tr: <b>%1</b> dosyasını çöpe atmak istediğinize emin misiniz?

en: Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna Taşı

en: There was an error removing the file <b>%1</b>.
tr: <b>%1</b> dosyası kaldırılırken bir hata oluştu.

en: Could not launch external editor.
tr: Dış düzenleyici çalıştırılamadı.

en: Error opening script %1.
tr: %1 betiği açılırken hata.

en: Error Running Script
tr: Betik Çalıştırılırken Hata

en: Path: %1
tr: Yol: %1

en: Tools
tr: Araçlar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ScriptsManager)
en: Scripts Manager
tr: Betik Yöneticisi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Creates a new script file.
tr: Yeni bir betik dosyası oluşturur.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreate)
en: Create...
tr: Oluştur...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Copies an existing script from a specified location.
tr: Belirtilen bir konumdan var olan bir betiği kopyalar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add...
tr: Ekle...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Sends the selected script to the trash.
tr: Seçili betiği çöpe atar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Opens the selected script with an external editor.
tr: Seçili betiği bir dış düzenleyici ile açar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRun)
en: Executes the selected script.
tr: Seçili betiği yürütür.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRun)
en: Run
tr: Çalıştır

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Reloads the installed scripts list.
tr: Kurulu betikler listesini yeniden yükler.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: Refresh
tr: Yenile

note: i18n: ectx: label, entry (acousticModelPath), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Directory containing acoustic model files
tr: Akustik model dosyalarını içeren dizin

note: i18n: ectx: label, entry (trigramModelFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Word trigram language model input file
tr: Sözcük trigram dil modeli girdi dosyası

note: i18n: ectx: label, entry (lexiconFile), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Main pronunciation dictionary (lexicon) input file
tr: Ana sesletim sözlüğü girdi dosyası

note: i18n: ectx: label, entry (vadPostSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Num of silence frames to keep after speech to silence transition
tr: Konuşmadan sessizliğe geçişten sonra tutulacak sessiz kareler

note: i18n: ectx: label, entry (vadPreSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Num of speech frames to keep before silence to speech transition
tr: Konuşmadan sessizliğe geçişten önce tutulacak sessiz kareler

note: i18n: ectx: label, entry (vadStartSpeech), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Num of speech frames to trigger VAD from silence to speech
tr: Konuşmadan sessizliğe geçişten VAD tetikleyecek konuşma kareleri sayısı

note: i18n: ectx: label, entry (vadTreshold), group (PocketSphinx) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_vadTreshold) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Threshold for decision between noise and silence frames. Log-ratio between signal level and noise level
tr: Gürültü ve sessiz kareler arası karar eşiği. Sinyal düzeyi ve gürültü düzeyi arasındaki logaritmik oran

en: Sphinx Dictionaries
tr: Sphinx Sözlükleri

en: Trigram Models
tr: Trigram Modelleri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpModel)
en: Speech Recognition Model
tr: Konuşma Tanıma Modeli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_lexiconFile)
en: Pronunciation Dictionary (Lexicon)
tr: Sesletim Sözlüğü

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_trigramModelFile)
en: Trigram Model
tr: Trigram Modeli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_acousticModelPath)
en: Acoustic Model
tr: Akustik Model

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_modelInfoText)
en: <html><head/><body><p align="center">Acoustic and Language Models can be downloaded from <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>
tr: <html><head/><body><p align="center">Akustik ve Dil Modelleri indirmek için: <a href="https://cmusphinx.github.io/wiki/download/"><span style=" text-decoration: underline; color:#007af4;">CMU Sphinx</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAD)
en: Voice Activity Detection
tr: Ses Etkinliği Algılaması

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadTreshold)
en: Noise Threshold
tr: Gürültü Eşiği

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPreSpeech)
en: Pre Speech Frames
tr: Konuşma Öncesi Kareler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadPostSpeech)
en: Post Speech Frames
tr: Konuşma Sonrası Kareler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_vadStartSpeech)
en: Start Speech Frames
tr: Konuşma Başlatma Kareleri

en: Recognizing speech
tr: Konuşma tanımlanıyor

en: Abort speech recognition
tr: Konuşma tanıma hakkında

en: No speech recognition plugins available
tr: Kullanılabilir konuşma tanıma eklentisi yok

en: Initialization of speech recognition plugin failed
tr: Konuşma tanıma eklentisi ilklendirmesi başarısız

en: Speech Recognition failed: %2
    Code %1: %3
tr: Konuşma tanıma başarısız: %2
    Kod %1: %3

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: ectx: Menu (translation)
en: Translation
tr: Çeviri

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tr: Dü&zen

note: i18n: ectx: Menu (texts)
en: &Texts
tr: &Metinler

note: i18n: ectx: Menu (styles)
en: St&yles
tr: Biç&emler

note: i18n: ectx: Menu (times)
en: T&imes
tr: Z&amanlar

note: i18n: ectx: Menu (errors)
en: E&rrors
tr: &Hatalar

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: T&ools
tr: A&raçlar

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Düzenle

en: Remote service error %1 %2
    %3
tr: Uzak hizmet hatası %1 %2
    %3

en: HTTP Error %1 - %2
    %3
tr: HTTP Hatası %1 - %2
    %3

en: Network Error %1
    %2
tr: Ağ hatası %1
    %2

en: DeepL Engine Error
tr: DeepL İşletkesi Hatası

en: Autodetect Language
tr: Dili Otomatik Algıla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAuth)
en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labAuthKey)
en: Authentication Key:
tr: Kimlik Doğrulama Anahtarı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnConnect)
en: Connect
tr: Bağlan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labApiDomain)
en: API Domain:
tr: API Alan Adı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: You need to <a href="https://www.deepl.com/pro-api">create an account</a> on DeepL website and paste your API authentication key below.
tr: DeepL web sitesinde <a href="https://www.deepl.com/pro-api">bir hesap oluşturmanız</a> ve API kimlik doğrulama anahtarını aşağıya yapıştırmanız gerekiyor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpSettings)
en: Settings
tr: Ayarlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labSource)
en: Source language:
tr: Kaynak dil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labTranslation)
en: Translate to:
tr: Çevrilecek dil:

en: Google Cloud Engine Error
tr: Google Bulut İşletkesi Hatası

en: Error opening file '%1'
tr: '%1' dosyası açılırken hata

en: Error parsing JSON from file '%1'
tr: '%1' konumundan JSON ayrıştırılırken hata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServiceJSON)
en: Service Account's Private Key JSON:
tr: Hizmet Hesabının Özel Anahtar JSON'u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnLogin)
en: Login
tr: Oturum Aç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labHelp)
en: <p>You need to <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">create a Service Account</a> in Google Cloud Console and provide public/private key JSON file below.</p><p>The Service Account needs to be assigned <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> role on IAM page or must be granted access to the Google's Cloud Translation APIs in a different manner.</p>
tr: <p>Google Bulut Konsolu'nda <a href="https://developers.google.com/identity/protocols/oauth2/service-account#creatinganaccount">bir hizmet hesabı açmanız</a> ve genel/özel anahtar JSON dosyasını aşağıya koymanız gerekiyor.</p><p>Hizmet hesabına IAM sayfasında <span style=" text-decoration: underline;">Cloud Translation API User</span> rolü atanması veya Google'ın Bulut Çeviri API'lerine başka bir biçimde erişim izni verilmesi gerekir.</p>

en: Translate
tr: Çevir

en: Translate texts in
tr: Şu dillerdeki metinleri çevir

en: Translate texts
tr: Metinleri çevir

en: Find In
tr: Şurada Bul

en: No instances of '%1' found!
tr: Bir '%1' örneği bulunamadı!

en: Find
tr: Bul

en: End of subtitle reached.
    Continue from the beginning?
tr: Altyazının sonuna erişildi.
    Baştan sürdürülsün mü?

en: Beginning of selection reached.
    Continue from the end?
tr: Seçimin başına erişildi.
    Sondan sürdürülsün mü?

en: Beginning of subtitle reached.
    Continue from the end?
tr: Altyazının başına erişildi.
    Sondan sürdürülsün mü?

en: End of selection reached.
    Continue from the beginning?
tr: Seçimin sonuna erişildi.
    Baştan sürdürülsün mü?

en: Find/Replace In
tr: Şurada Bul/Değiştir

en: Replace
tr: Değiştir

en: Spell Checking
tr: Yazım Denetimi

en: Video Stream #%1
tr: Video Akışı #%1

en: Audio Stream #%1
tr: Ses Akışı #%1

en: Subtitle Stream #%1
tr: Altyazı Akışı #%1

en: File does not exist.
tr: Dosya yok.

en: Suggestions
tr: Öneriler

en: Ignore
tr: Yok Say

en: Add to Dictionary
tr: Sözlüğe Ekle

en: No suggestions
tr: Öneri yok

en: Delete
tr: Sil

en: Check Spelling...
tr: Yazımı Denetle...

en: Auto Spell Check
tr: Otomatik Yazım Denetimi

en: Allow Tabulations
tr: Sekmelere İzin Ver
