subtitleeditor - en to bg translation catalogue (759 entries)

note: comments
en: a tool for subtitles edition
bg: инструмент за редактиране на субтитри

en: Add 100 Milliseconds
bg: Добавяне на 100 милисекунди

en: To Start
bg: Към началото

en: Add 100 Milliseconds to start for all subtitles selected
bg: Добавя 100 милисекунди към началото на всички избрани субтитри

en: To Duration
bg: Към времетраене

en: Add 100 Milliseconds to duration for all subtitles selected
bg: Добавя 100 милисекунди към времетраенето на всички избрани субтитри

en: To Start And Duration
bg: Към началото и времетраенето

en: Add 100 Milliseconds to all subtitles selected
bg: Добавя 100 милисекунди към всички избрани субтитри

en: Remove 100 Milliseconds
bg: Премахване на 100 Милисекунди

en: Remove 100 Milliseconds to start for all subtitles selected
bg: Премахване на 100 Милисекунди от началото на всички избрани субтитри

en: Remove 100 Milliseconds to duration for all subtitles selected
bg: Премахване на 100 Милисекунди от времетраенето на всички избрани субтитри

en: Remove 100 Milliseconds to all subtitles selected
bg: Премахване на 100 Милисекунди от всички избрани субтитри

en: Please select at least a subtitle.
bg: Моля изберете поне 1 субтитри

en: Adjust time
bg: Настройка на времето

en: Apply _Translation
bg: Прилагане на _превод

en: Replace the text of the subtitle by the translation
bg: Заменете текста на субтитрите с превода

en: Apply translation
bg: Прилагане на превод

en: The translation was applied.
bg: Преводът е приложен

en: Change _Framerate
bg: Промяна на _кадровата скорост

en: Convert framerate
bg: Конвертиране на кадровата скорост

en: Change Framerate
bg: Промяна на кадровата скорост

en: The new framerate was applied. (%s to %s)
bg: Новият кадров поток е приложен. (%s към %s)

en: <b>Apply to</b>
bg: <b>Прилагане</b>

en: <b>Framerate</b>
bg: <b>Кадров поток</b>

en: All documents
bg: Всички документи

en: Current document
bg: Текущия документ

en: Current:
bg: Текущ:

en: New:
bg: Нов

en: _Combine
bg: _Комбиниране

en: Merge the selected subtitles
bg: Сливане на избраните субтитри

en: Please select at least two subtitles.
bg: Моля изберете поне 2 субтитри.

en: Combine subtitles
bg: Комбиниране на субтитри

en: Undo the last action
bg: Отмяна на последното действие

en: Redo the last undone action
bg: Повтаряне на последното отменено действие

en: Undo: %s
bg: Отмяна: %s

en: Redo: %s
bg: Възстановяване: %s

en: Actions
bg: Действия

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: Invalid shortcut.
bg: Невалидна клавишна комбинация.

en: Shortcut "%1" is already taken by "%2".
bg: Бързият клавиш "%1" вече е зает от "%2".

en: Reassigning the shortcut will cause it to be removed from "%1".
bg: Подновяването на клавишната комбинация ще причини премахването и от "%1".

en: Conflicting Shortcuts
bg: Конфликт на клавишни комбинации

en: Changing shortcut failed.
bg: Грешка при промяната на клавишна комбинация.

en: Removing shortcut failed.
bg: Премахването на бързия клавиш е неуспешно.

en: Configure _Keyboard Shortcuts
bg: Настройка на _бързите клавиши

en: Configure Keyboard Shortcuts
bg: Настройка на бързите клавиши

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
bg: За да редактирате бързия клавиш, натиснете върху отговарящия ред и въведете новия ускорител, или натиснете backspace за изчистване.

en: _Dialogue
bg: _Диалог

en: Add or remove dialogue line
bg: Добавяне или премахване на ред с диалог

en: Italic
bg: Курсив

en: Close _without Saving
bg: Затваряне _без запазване

en: Save the changes to document "%s" before closing?
bg: Искате ли да запазите промените по документа „%s“ преди да бъде затворен?

en: If you don't save, the last changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите, последните промени ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Create a new document
bg: Създаване на нов документ.

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Open Project
bg: Отваряне на проект

en: Open a Subtitle Editor Project
bg: Отваряне на проект на Subtitle Editor

en: Save the current file
bg: Запазване на текущия файл

en: Save Project
bg: Запазване на проект

en: Save the current file as Subtitle Editor Project
bg: Запазва текущия файл като проект на Subtitle Editor

en: Save the current file with a different name
bg: Запазване на текущия файл под ново име

en: Save _All
bg: Запис на _всичко

en: Save all open files
bg: Запазване на всички отворени файлове

en: Open _Translation
bg: Отваряне на _Превод

en: Open translation from file
bg: Отваряне на превод от файл

en: Save Trans_lation
bg: Запазване на Пре_вод

en: Save translation to file
bg: Запазване на превод във файл

note: recent files
en: Open _Recent
bg: П_оследно отваряни

en: Close the current file
bg: Затваряне на текущия файл

en: E_xit
bg: И_зход

en: Quit the program
bg: Спиране на програмата

note: DocumentSystem::getInstance().setCurrentDocument(already);
en: I am already open
bg: Файлът е вече отворен

note: "Saving file FILENAME (FORMAT, CHARSET, NEWLINE)."
en: Saving file %s (%s, %s, %s).
bg: Запазване на файл %s (%s, %s, %s).

note: "The file FILENAME (FORMAT, CHARSET, NEWLINE) has not been saved."
en: The file %s (%s, %s, %s) has not been saved.
bg: Файл %s (%s, %s, %s) не е запазен.

en: Open translation
bg: Отваряне на превод

en: 1 subtitle was added with the translation | %d subtitles were added with the translation
bg[0]: 1 са добавени с превод
bg[1]: %d са добавени с превод

en: Saving translation file %s (%s, %s, %s).
bg: Запазване на файл с превод %s (%s, %s, %s).

en: The translation file %s (%s, %s, %s) has not been saved.
bg: Файлът с превед %s (%s, %s, %s) не беше запазен.

en: _Duplicate
bg: _Дублиране

en: Duplicate the selected subtitles
bg: Дублиране на избраните субтитри

en: Duplicate selected subtitles
bg: Дублиране избраните субтитри

en: _Edit Cell
bg: Редакция на _Клетка

en: Start the editing of the focused cell
bg: Редакция на клетката на фокус

en: Edit _Next Cell
bg: Редактиране на _следваща клетка

en: Start the editing of the next cell
bg: Започва редактиране на следващата клетка

en: <b>Error Checking</b>
bg: <b>Проверка за грешки</b>

en: <b>Timing Preferences</b>
bg: <b>Настройки на синхронизиране</b>

en: Checking
bg: Проверка

en: Error Checking Preferences
bg: Настройки на проверката за грешки

en: Maximum characters per line:
bg: Максимален брой символи на ред :

en: Maximum characters per second:
bg: Максимален брой символи в секунда :

en: Maximum number of lines per subtitle:
bg: Максимален брой редове на субтитри :

en: Minimum characters per second:
bg: Минимален брой символи в секунда :

en: Minimum display of the subtitle in mseconds:
bg: Минимално време за показване на субтитрите в милисекунди:

en: Minimum gap between subtitles in mseconds:
bg: Минимална празнина между субтитрите в милисекунди:

en: Timing
bg: Синхронизиране

en: Error Checking
bg: Проверка за грешки

note: File
en: _Error
bg: _Грешка

en: Try To _Fix All
bg: Опит за поправка на _всичко

en: _View
bg: _Изглед

en: By _Categories
bg: По _Категории

en: By _Subtitles
bg: По _Субтитри

en: _Collapse All
bg: _Свиване на всичко

en: _Expand All
bg: _Разширяване на всичко

note: menu option
en: _Options
bg: _Настройки

en: No error was found.
bg: Не е открита грешка

en: 1 error was found. | %d errors were found.
bg[0]: Открита е 1 грешка.
bg[1]: Открити са %d грешки.

en: Subtitle n°<b>%d</b>
bg: Субтитри n°<b>%d</b>

en: %s (<b>1 error</b>) | %s (<b>%d errors</b>)
bg[0]: %s (<b>1 грешка</b>)
bg[1]: %s (<b>%d грешки</b>)

en: Subtitle n°<b>%d</b> (<b>1 error</b>) | Subtitle n°<b>%d</b> (<b>%d errors</b>)
bg[0]: Субтитър ном.<b>%d</b> (<b>1 грешка</b>)
bg[1]: Субтитър ном.<b>%d</b> (<b>%d грешки</b>)

en: _Error Checking
bg: Проверка за _Грешки

en: Launch the error checking.
bg: Стартиране на проверка за грешки.

en: Max Characters Per Line
bg: Максимум символа на ред

en: An error is detected if a line is too long.
bg: При прекалено дълъг ред се засича грешка.

en: <b>Automatic correction:</b> unavailable, correct the error manually.
bg: <b>Автоматична поправка:</b> не е възможна, поправете грешката ръчно.

en: Max Line Per Subtitle
bg: Максимален брой редове за 1 субтитри

en: An error is detected if a subtitle has too many lines.
bg: Наличието на субтитри с прекалено много редове се отчита като грешка

en: Min Display Time
bg: Минимално време за показване

en: Detects and fixes subtitles when the duration is inferior to the specified value.
bg: Засича и поправя субтитри при които времетраенето е по-малко от посочената стойност.

en: Subtitle display time is too short: <b>%s</b>
bg: Прекалено кратко време за показване на субтитрите: <b>%s</b>

en: <b>Automatic correction:</b> to change current subtitle end to %s.
bg: <b>Автоматична поправа:</b> краят на текущите субтитри да се промени на %s.

en: Minimum Gap Between Subtitles
bg: Минимална празнина между субтитрите

en: Detects and fixes subtitles when the minimum gap between subtitles is too short.
bg: Засича и поправя субтитри при които празнината е по-малка от посочената стойност.

en: Too short gap between subtitle: <b>%ims</b>
bg: Прекалено малка празнина между субтитри: <b>%ims</b>

en: Overlapping
bg: Припокриване

en: An error is detected when the subtitle overlap on next subtitle.
bg: Когато субтитрите се застъпват със следващите, се засича грешка.

en: Subtitle overlap on next subtitle: <b>%ims overlap</b>
bg: Субтитрите се застъпват със следащите: <b>%ims застъпване</b>

en: Too Long Display Time
bg: Прекалено дълго време за показване

en: Detects and fixes subtitles when the number of characters per second is inferior to the specified value.
bg: Засича и поправя субтитри, при които броят знаци за секунда е по-малък от указаната стойност.

en: Subtitle display time is too long: <b>%.1f chars/s</b>
bg: Прекалено дълго показване: <b>%.1f знака/s</b>

en: Too Short Display Time
bg: Прекалено късе време за показване

en: Detects and fixes subtitles when the number of characters per second is superior to the specified value.
bg: Засича и поправя субтитри, при които броят знаци за секунда е по-голям от указаната стойност.

en: Subtitle display time is too short: <b>%.1f chars/s</b>
bg: Прекалено кратко показване: <b>%.1f знака/s</b>

en: _Extend Length
bg: _Разширяване на продължителността

en: Extend the length of selected subtitles to the start time of the next
bg: Увеличава продължителността на избраните субтитри до началото на следващите

en: Extend lenght
bg: Разширяване на продължителността

en: <b>Command</b>
bg: <b>Команда</b>

en: <span size="small">the path to the subtitle file</span>
bg: <span size="small">път до файла със субтитрите</span>

en: <span size="small">the path to the video file</span>
bg: <span size="small">път до видео файла</span>

en: <span size="small">the time in seconds to the current selected line</span>
bg: <span size="small">времето в секунди до текущо избрания ред</span>

en: <span size="small">the uri to the subtitle file</span>
bg: <span size="small">URI към файла със субтитри</span>

en: <span size="small">the uri to the video file</span>
bg: <span size="small">URI към видео файла</span>

note: TRANSLATORS: Do not translate replaceable tokens #xxx.
en: Example with mplayer:
    mplayer "#video_file" -sub "#subtitle_file" -ss #seconds
bg: Пример с използване на mplayer:
    mplayer "#video_file" -sub "#subtitle_file" -ss #seconds

en: External Video Player
bg: Външен Видео Плейър

en: The following command parameters will be substituted when launching the action :
bg: Следните командни параметри ще бъдат заместени при изпълнение на действието:

en: _External Video Player
bg: _Външен Видео Плейър

en: _Open Movie
bg: _Отваряне на Филм

en: Open movie with external video player
bg: Отворете филм с външни видео плейър

en: _Play Movie
bg: _Възпроизвеждане на филм

en: Play movie with external video player
bg: Възпроизвежда филма с външен видео плеър

en: External video player preferences
bg: Настройки на външен видео плеър

en: Please select a movie.
bg: Моля, изберете филм

en: Failed to launch the external player.
bg: Неуспех при пускането на външен видео плеър

en: %s
    
    Command: <i>%s</i>
bg: %s
    
    Команда: <i>%s</i>

en: <b>Columns</b>
bg: <b>Колони</b>

en: Column:
bg: Колона:

en: Find And Replace
bg: Търсене и замяна

en: Pattern:
bg: Шаблон:

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace with:
bg: Замяна с:

en: Search
bg: Търсене

en: Target
bg: Цел

en: Text
bg: Текст

en: Translation
bg: Превод

en: _Ignore case
bg: _Игнориране на главни/малки

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Use regular expression
bg: _Използване на регулярен израз

en: Replace text
bg: Замяна на текст

en: The document is empty
bg: Документът е празен

en: _Find And Replace
bg: _Търсене и замяна

en: Search and replace text
bg: Търси и заменя текст

en: Find Ne_xt
bg: _Следваща поява

en: Search forwards for the same text
bg: Търсене напред за същия тескт

en: Find Pre_vious
bg: Пр_едишна поява

en: Search backwards for the same text
bg: Търсене назад на същия текст

en: Not found
bg: Не е намерено нищо

en: Insert _Before
bg: Вмъкване _преди

en: Insert blank subtitle before the selected subtitle
bg: Вмъкване на празни субтитри преди избраните

en: Insert _After
bg: Вмъкване _след

en: Insert blank subtitle after the selected subtitle
bg: Вмъкване на празни субтитри след избраните

en: Insert Subtitle
bg: Вмъкване на субтитри

en: _Italic
bg: _Курсив

en: Italicize the selected subtitles text
bg: Прави курсив избрания текст от субтитрите

en: _Join Document
bg: Присъединяване на документ

en: Add subtitles from file
bg: Добавя субтитри от файл

en: Join document
bg: Присъединяване на документ

en: 1 subtitle has been added at this document. | %d subtitles have been added at this document.
bg[0]: 1 субтитри бяха добавени към документа.
bg[1]: %d субтитри бяха добавени към документа.

en: Generate Keyframes
bg: Генериране на ключови кадри

en: Waiting...
bg: Изчакване...

en: Open Keyframes
bg: Отваряне на ключови кадри

en: Open keyframes from a file
bg: Отваря ключови кадри от файл

en: Save Keyframes
bg: Запазване на ключови кадри

en: Save keyframes to the file
bg: Запазва ключови кадри във файл

en: Generate Keyframes From Video
bg: Генериране на ключови кадри от видео

en: Generate keyframes from the current video
bg: Генерира ключови кадри от текущото видео

en: Close the keyframes
bg: Затваря ключовите кадри

en: Seek To Previous Keyframe
bg: Превъртане към предишен ключов кадър

en: Seek To Next Keyframe
bg: Превъртане към следващ ключов кадър

en: Snap Start To Previous Keyframe
bg: Прилепване на началото към предишния ключов кадър

en: Snap Start To Next Keyframe
bg: Прилепване на началото към следващия ключов кадър

en: Snap End To Previous Keyframe
bg: Прилепване на края към предишния ключов кадър

en: Snap End To Next Keyframe
bg: Прилепване на края към следващия ключов кадър

en: Snap Start to Keyframe
bg: Прилепване на началото към ключов кадър

en: Snap End to Keyframe
bg: Прилепване на края към ключов кадър

en: Media file could not be played.
bg: Мултимедийният файл не може да бъде изпълнен.

en: GStreamer plugins missing.
    The playback of this movie requires the following decoders which are not installed:
bg: Липсват приставките GStreamer.
    Възпроизвеждането на този филм изисква следните декодери, които не са инсталирани:

en: _Move After Preceding
bg: _Преместване след предходните

en: Move subtitle after the preceding with the respect of the minimum gap between subtitles
bg: Премества субтитрите след предходните, като запазва минималната празнина помежду им

en: Move After Preceding
bg: _Преместване след предходните

en: <b>Position</b>
bg: <b>Позиция</b>

en: Move Subtitles
bg: Преместване на субтитри

en: _New Start:
bg: _Ново начало:

en: _Only selected subtitles
bg: _Само избраните субтитри

note: init label
en: _Start Time:
bg: _Време на начало:

en: _Start Frame:
bg: _Начален кадър:

en: _Move Subtitles
bg: _Преместване на субтитри

en: All subtitles will be also moved after the first selected subtitle
bg: Всички субтитри също ще бъдат преместени след първите избрани

en: _Import Plain Text
bg: _Внасяне на обикновен текст

en: Create a new document with any text file
bg: Създава нов документ с всякакъв текстов файл

en: _Export Plain Text
bg: _Изнасяне на обикновен текст

en: Export just a text in a file
bg: Изнася само текст във файл

en: Could not import from the file "%s".
bg: Не може да се внесе от файлът "%s".

en: Could not export to the file "%s".
bg: Не може да се изнесе във файлът "%s".

en: <b>Activate plugins</b>
bg: <b>Активни приставки</b>

en: <b>File Saving</b>
bg: <b>Запазване на файлове</b>

en: <b>General</b>
bg: <b>Общи</b>

en: <b>New Document</b>
bg: <b>Нов Документ</b>

en: <b>Output</b>
bg: <b>Изход</b>

en: <b>Subtitle View</b>
bg: <b>Вид на субтитрите</b>

en: <b>Text Subtitle</b>
bg: <b>Текст на субтитрите</b>

en: <b>Video</b>
bg: <b>Видео</b>

en: <b>Waveform Color</b>
bg: <b>Цвят на вълновата форма</b>

en: <b>Waveform Generator</b>
bg: <b>Генератор на вълнови форми</b>

en: Ask to save on _exit
bg: Питане за запис при _изход

en: Automatically _choose video to open
bg: Автоматичен _избор на видео за отваряне

en: Background:
bg: Фон:

en: Create a _backup copy of files before saving
bg: Създаване на _резервно копие на файловете преди запазване

en: Display _translated subtitle
bg: Показване на _преведени субтитри

en: Display background
bg: Показване на фона

en: Display subtitle text
bg: Показване текст на субтитрите

en: Display the translated subtitle instead of the original one.
bg: Показва преведените вместо оригиналните субтитри.

en: Display waveform fill
bg: Показване запълване на вълновата форма

en: Document
bg: Документ

en: Force aspect _ratio
bg: Задаване на пропорция

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Interval in seconds:
bg: Интервал в секунди

en: Maximum number of line per subtitle:
bg: Максимален брой редове за 1 субтитри:

en: Player Position:
bg: Позиция на плеъра:

en: Plugins
bg: Приставки

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Reset To _Defaults
bg: В_ъзстановяване на стандартните настройки

en: Subtitle Invalid:
bg: Невалидни субтитри:

en: Subtitle Selected:
bg: Избрани субтитри:

en: Subtitle:
bg: Субтитри:

en: Text:
bg: Текст:

en: Use _dynamic keyboard shortcuts
bg: Използване на _динамични бързи клавиши

en: Video Player
bg: Видео плеър

en: Wave:
bg: Вълна:

en: Waveform
bg: Вълнова форма

en: When enabled, you can change keyboard shortcuts for menu items by hitting a key combination while the menu item is highlighted.
bg: Когато е включено, можете да променяте бързите клавиши, като натискате клавишна комбинация докато елемента от менюто е избран.

en: _Audio:
bg: _Звук:

en: _Autosave files every
bg: Автоматично запазване на файловете на _всеки

en: _Center the text of the subtitle in the column
bg: _Центрира текстът на субтитрите в колоната

en: _Do not disable the actions during editing
bg: _Да не се изключват действията по време на редактиране

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: _Format:
bg: _Формат:

en: _Maximize window
bg: _Максимизиране на прозореца

en: _Newline:
bg: _Нов ред

en: _Show the number of characters per line
bg: _Показване на броят знаци на ред

en: _Use Ctrl+Enter keys to confirm the change
bg: _Използване на Ctrl+Enter за потвърждаване на промяна

en: _Video:
bg: _Видео:

en: minutes
bg: минути

en: Configure Subtitle Editor
bg: Настройки на Subtitle Editor

note: audio output video output
en: Autodetect
bg: Автоматично разпознаване

en: Pulse - PulseAudio Sound Server
bg: Pulse - Звуков сървър PulseAudio

en: ALSA - Advanced Linux Sound Architecture
bg: ALSA — Съвременна архитектура за звук на Линукс

en: ESD - Enlightenment Sound Daemon
bg: ESD — звуков демон Enlightened

en: OSS - Open Sound System
bg: OSS — Отворена система за звук

en: SDL - Simple DirectMedia Layer
bg: SDL — опростен слой за директна медия

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
bg: Системата X Window (X11/XShm/Xv)

en: X Window System (No Xv)
bg: Системата X Window (без Xv)

en: Delete the selected subtitles
bg: Изтриване на избраните субтитри

en: Delete Subtitles
bg: Изтриване на субтитри

en: 1 subtitle has been deleted. | %d subtitles have been deleted.
bg[0]: 1 субтитри бяха изтрити.
bg[1]: %d субтитри бяха изтрити.

en: _Reverse Text And Translation
bg: _Размяна на текста и превода

en: Reverse the text and the translation
bg: Разменя текста  и превода

en: Reverse Text And Translation
bg: Размяна на текста и превода

en: Reverse the text and the translation was applied.
bg: Размяната на текста и превода е приложена.

en: <b>First Point</b>
bg: <b>Първа точка</b>

en: <b>Last Point</b>
bg: <b>Последна точка</b>

en: Number:
bg: Номер:

en: Scale
bg: Мащабиране

en: You can't use <i>scale</i> with this values.
bg: С тези стойности не можете да използвате <i>scale</i>.

en: The first point is superior to the last point.
bg: Първата точка е  по-голяма от последната.

en: The first point is equal to the last point.
bg: Първата точка е равна с последната.

note: apply change
en: Scale subtitles
bg: Мащабиране на субитри

en: The scale was applied
bg: Мащабирането е приложено

en: You can't use <i>scale</i> with this document.
bg: С този документ не можете да използвате <i>scale</i>.

en: _Scale
bg: _Мащабиране

en: Scale by two points
bg: Мащабиране с две точки

en: Select _First Subtitle
bg: Избор на _първите субтитри

en: Select the first subtitle
bg: Избира първите субтитри

en: Select _Last Subtitle
bg: Избиране на _последните субтитри

en: Select the last subtitle
bg: Избира последните субтитри

en: Select _Previous Subtitle
bg: Изпиране на пред_ходните субтитри

en: Select the previous subtitle
bg: Избира предходните субтитри

en: Select _Next Subtitle
bg: Излиране на _следващите субтитри

en: Select the next subtitle
bg: Избира следващите субтитри

en: Select _All Subtitles
bg: Излиране на _всички субтитри

en: Select all subtitles
bg: Избира всички субтитри

en: In_vert Selection
bg: _Обръщане на избора

en: Invert subtitles selection
bg: Обръща избора на субтитри

en: S_ort Subtitles
bg: С_ортиране на субтитри

en: Sort subtitles based on their start time
bg: Сортира субтитри на база времето им за начало

en: 1 subtitle has been reordered. | %d subtitles have been reordered.
bg[0]: 1 субтитри бяха преподредени.
bg[1]: %d субтитри бяха преподредени.

en: No need to sort subtitles.
bg: Няма нужда от подреждане на субтитрите.

en: A_dd Word
bg: Добавяне на дума

en: Ignore _All
bg: И_гнориране на всички

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: _Ignore
bg: _Игнориране

note: Language
en: _Language:
bg: _Език:

en: _Do not show this message again
bg: _Да не се показва това съобщение отново

en: Suggestions
bg: Предложения

en: Completed spell checking.
bg: Проверката на правописа завърши.

en: _Spell Check
bg: _Проверка на правописа

en: Launch the spell checking
bg: Пускане на проверка на правописа

en: Split Document
bg: Разделяне на документ

en: The beginning for the new document:
bg: Началото за новия документ:

en: You can't use <i>split</i> with this document.
bg: С този документ не можете да използвате <i>split</i>.

note: on supprime ensuite les sous-titres utiliser par le nouveau document
en: Split document
bg: Разделяне на документ

en: Spl_it Document
bg: Разделяне на документ

en: Split the current document in two
bg: Разделя текущия документ на две

en: _Split
bg: _Разделяне

en: Split the selected subtitles
bg: Разделяне на избраните редове

en: Please select at least one subtitle.
bg: Моля, изберете поне едни субтитри.

en: Split subtitles
bg: Разделяне на субтитри

en: <b>Alignment</b>
bg: <b>Подравняване</b>

en: <b>Appearance</b>
bg: <b>Изглед</b>

en: <b>Border</b>
bg: <b>Рамка</b>

en: <b>Colors</b>
bg: <b>Цветове</b>

en: <b>Font</b>
bg: <b>Шрифт</b>

en: <b>Fonts</b>
bg: <b>Шрифтове</b>

en: <b>Margins</b>
bg: <b>Празни пространства</b>

en: <b>Preview</b>
bg: <b>Преглед</b>

en: <b>Transformation</b>
bg: <b>Трансформация</b>

en: Angle:
bg: Ъгъл:

en: Copy Style
bg: Копиране на стил

en: Create New Style
bg: Създаване на нов стил

en: Delete Style
bg: Изтриване на стил

en: Distance:
bg: Разстояние:

en: Left:
bg: Ляво:

en: Manage Styles
bg: Управление на стилове

en: Outline
bg: Очертаване

en: Outline:
bg: Очертаване:

en: Primary:
bg: Основен:

en: Right:
bg: Дясно:

en: Scale X:
bg: Мащабиране Х:

en: Scale Y:
bg: Мащабиране Y:

en: Secondary:
bg: Вторичен:

en: Shadow:
bg: Сянка:

en: Size:
bg: Размер:

en: Spacing:
bg: Разрядка:

en: Subtitle Editor - Style Editor
bg: Редактор на субтитри - Редактор на стилове

en: TODO
bg: За довършване

en: Vertical:
bg: Вертикално:

en: Styles
bg: Стилове

en: _Style Editor
bg: Редактор на _стилове

en: Launch the style editor
bg: Стартиране на редактора на стилове

en: Acc_ept, discard or edit changes:
bg: Приемане, отхвърляне или редактиране на промени:

en: Text Correction
bg: Корекция на текста

en: _Mark All
bg: _Избиране на всичко

en: _Remove all blank subtitles
bg: _Премахване на всички празни субтитри

en: _Unmark All
bg: _Размаркиране на всички

en: Select Capitalization Patterns
bg: Избор на шаблони за "Само главни букви"

en: Capitalize texts
bg: Само главни букви

en: Capitalize texts written in lower case
bg: Прави текста от малки букви да е само в главни.

en: Select Common Error Pattern
bg: Избиране на шаблон за често срещани грешки

en: Correct common errors made by humans or image recognition software
bg: Поправя често срещани грешки, направени от хора или OCR софтуер

en: Num
bg: №

en: Accept
bg: Приемане

en: Original Text
bg: Оригинален текст

en: Corrected Text
bg: Коригиран текст

en: There Is No Change
bg: Няма промяна

en: Confirm %1 Change | Confirm %1 Changes
bg[0]: Потвърждаване на %1 промяна
bg[1]: Потвърждаване на %1 промени

note: Script
en: _Script:
bg: _Скрипт:

note: Country
en: _Country:
bg: _Страна:

en: Other
bg: Друго

en: Display
bg: Дисплей

en: Name
bg: Име

en: Text _Correction
bg: Корекция на текст

en: _Times
bg: _Времена

en: _Frames
bg: _Кадри

en: _Framerate
bg: Кадров _поток

en: Timing From Player
bg: Синхронизиране от плеъра

en: Set Subtitle _Start
bg: Задаване _начало на субтитри

en: Use the current player position to set the subtitle start
bg: Текущата позиция на плеъра се използва за начало на субтитрите

en: Set Subtitle _End
bg: Задаване _край на субтитри

en: Use the current player position to set the subtitle end
bg: Текущата позиция на плеъра се използва за край на субтитрите

en: Set Subtitle Start _And End
bg: Задаване начало и край на субтитри

en: Use only one key to set beginning of the subtitle when the key is pressed and the end when the key is released.
bg: Използвайте само един клавиш, за да зададете начало на субтитрите докато е натиснат и край, когато е пуснат.

en: Set subtitle start
bg: Задаване на начало на субтитри

en: Set subtitle end
bg: Задаване на край на субтитри

en: _Typewriter
bg: _Пишеща машина

note: _("_Open Media"),
en: Open a multimedia file
bg: Отваряне на мултимедиен файл

note: _("_Close Media"),
en: Close a multimedia file
bg: Затваряне на мултимедиен файл

en: _Play / Pause
bg: Изп./_пауза

en: Play or make a pause
bg: Изпълнение или пауза

en: Skip _Backwards
bg: Прескачане наза_д

en: Very Short
bg: Много кратко

en: Very short skip backwards
bg: Много кратък преход назад

en: Short
bg: Късо

en: Short skip backwards
bg: Кратък преход назад

en: Medium
bg: Средно

en: Medium skip backwards
bg: Среден преход назад

en: Long
bg: Дълго

en: Long skip backwards
bg: Дълъг преход назад

en: Skip _Forward
bg: Прескачане _напред

en: Very short skip forward
bg: Много кратък преход напред

en: Short skip forward
bg: Кратък преход напред

en: Medium skip forward
bg: Среден преход напред

en: Long skip forward
bg: Дълъг преход напред

en: Rate
bg: Скорост

en: Define the playback rate
bg: Определя скоростта на изпълнение

en: _Slower
bg: По-_бавно

en: _Faster
bg: По-бър_зо

en: _Normal
bg: _Нормално

en: _Seek To Selection
bg: Превъртане _към избраното

en: Seek to the first selected subtitle
bg: Превърта към първите избрани субтитри

en: _Repeat
bg: _Повтаряне

en: Enable or disable the repeat mode
bg: Включване/изключване режим на повторение

en: Play _Previous Subtitle
bg: Изпълнение на _предходни субтитри

en: Play previous subtitle from the first selected subtitle
bg: Възпроизвеждане на първите субтитри от избраните

en: Play _Selection
bg: Възпроизвеждане на _избраното

en: Play the selected subtitle
bg: Възпроизвежда избраните субтитри

en: Play _Next Subtitle
bg: Възпроизвеждане на _следващи субтитри

en: Play next subtitle from the first selected subtitle
bg: Възпроизвежда следващите субтитри от първите избрани

en: Play Previous Second
bg: Възпроизвеждане на предишна секунда

en: Play the second preceding the first selected subtitle
bg: Възпроизвежда една секунда преди първите избрани субтитри

en: Play First Second
bg: Възпроизвеждане на първата секунда

en: Play the first second of the subtitle currently selected
bg: Възпроизвежда първата секунда от текущо избраните субтитри

en: Play Last Second
bg: Възпроизвеждане на последната секунда

en: Play the last second of the subtitle currently selected
bg: Възпроизвежда последната секунда от текущо избраните субтитри

en: Play Next Second
bg: Възпроизвеждане на следваща секунда

en: Play the second following the subtitle currently selected
bg: Възпроизвежда следващата секунда след текущо избраните субтитри

en: _Video Player
bg: _Видео плеър

en: Show or hide the video player in the current window
bg: Показва или скрива видео плеъра в текущия прозорец.

en: Audio Track
bg: Аудио пътека

en: Choice of an audio track
bg: Избор на аудио пътека

note: A default track "Auto"
en: Auto
bg: Автоматично

en: <b>View</b>
bg: <b>Изглед</b>

en: View Editing
bg: Преглед на редактиране

en: View Manager
bg: Мениджър на изгледа

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: Simple
bg: Прост

en: Advanced
bg: Разширен

en: Switches to this view
bg: Превключва този изглед

en: View _Manager
bg: _Мениджър на изгледа

en: Manage the views
bg: Управление на изгледа

en: Generate Waveform
bg: Генериране на вълнова форма

en: Could not determinate the duration of the stream.
bg: Продължителността на потока не може да бъде определена.

en: _Open Waveform From File
bg: Вълнова форма от _файл

en: Open wavefrom from a file or create from a video
bg: Отваря вълнова форма от файл или създаване от видео

en: _Generate Waveform From Video
bg: Вълнова форма от _видео

en: Generate the waveform from the current video file
bg: Генерира вълновата форма от текущия видео файл

en: _Generate Dummy Waveform
bg: _Фиктивна вълнова форма

en: Generate an dummy waveform (sine)
bg: Генерира фиктивна вълнова форма (синусоидална)

en: _Save Waveform
bg: _Запазване на вълнова форма

en: Save wavefrom to file
bg: Запазва вълновата форма във файл

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

en: Zoom _Selection
bg: Мащабиране на _селекцията

en: Zoom _All
bg: Увеличаване на _всичко

en: _Center With Selected Subtitle
bg: _Центриране с избраните субтитри

en: Scrolling With _Player
bg: Превъртане с _плеъра

en: Scrolling With _Selection
bg: Превъртане с _избраното

en: _Respect The Timing
bg: _Зачитане на синхронизацията

en: Try to respect the timing preferences
bg: По възможност настройките на синхронизацията се зачитат

en: _Waveform
bg: _Вълнова форма

en: Show or hide the waveform in the current window
bg: Показва или скрива вълнова форма в текущия изглед

en: Save Waveform
bg: Запазване на вълнова форма

en: <b>What framerate do you want used to import or export?</b>
bg: <b>Каква кадрова скорост желаете да се използва за внасяне или изнасяне?</b>

note: label2 (framerate:)
en: _Framerate:
bg: _Кадров поток:

en: Failed to open the file for reading.
bg: Неуспех при отваряне на файла за четене.

en: Failed to write to the file.
bg: Неуспех при запазването на файла.

en: A subtitle editor based on GStreamer and Gtk+
bg: Редактор на субтитри, базиращ се на GStreamer и Gtk+

en: Subtitle Editor
bg: Редктор на субтитри

en: Subtitle Selection
bg: Избор на субтитри

en: Could not save the file "%s" using the character coding %s.
bg: Файрът "%s" не може да бъде запазен с кодиране на знаците %s.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character coding.
bg: Документът съдържа един или повече знака, който не могат да бъдат кодирани с зададеното кодиране на знаците.

en: Save Document Failed.
bg: Неуспешно запазване на документ.

en: Could not recognize the subtitle format for the file "%s".
bg: Не може да бъде разпознат форматът на субтитрите за файла "%s".

en: Please check that the file contains subtitles in a supported format.
bg: Моля уверете се, че файлът съдържа субтитри в поддържан формат.

en: Could not open automatically the file "%s".
bg: Файлът "%s" не може да бъде отворен автоматично.

en: Subtitle Editor was not able to automatically determine the file encoding. Select a different character coding from the menu and try again.
bg: Редакторът на субтитри не успя да определи автоматично кодирането на знаците на файла. Изберете различно кодиране от менюто и опитайте отново.

en: Could not open the file "%s" using the character coding %s.
bg: Файлът "%s" не може да бъде отворен с кодиране на знаците %s.

en: Select a different character coding from the menu and try again.
bg: Изберете различно кодиране от менюто и опитайте отново.

en: Character Coding:
bg: Кодиране на знаците:

en: Could not open the file "%s"
bg: Файл "%s" не може да бъде отворен

en: An unknown error occurred while opening the file.
bg: Възникна неизвестна грешка при отварянето на файла.

en: Untitled %d
bg: Без име %d

en: It's not valid UTF-8.
bg: не е валиден UTF-8.

en: Couldn't convert from %s to UTF-8
bg: Не може да се конвертира %s в UTF-8

en: subtitleeditor was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
bg: Редакторът на субтитри не успя да определи автоматично кодирането на знаците на файла, който желаете да отворите.

en: Could not convert the text to the character coding '%s'
bg: Текстът не може да бъде конвертиран в '%s'

en: Western
bg: Западен

en: Central European
bg: Централноевропейски

en: South European
bg: Южноевропейски

en: Baltic
bg: Балтийски

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Arabic
bg: Арабски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew Visual
bg: Иврит (визуален)

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Turkish
bg: Турски

en: Nordic
bg: Скандинавски

en: Celtic
bg: Келтски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Unicode
bg: Уникод

en: Armenian
bg: Арменски

en: Chinese Traditional
bg: Китайски - традиционен

en: Cyrillic/Russian
bg: Кирилица/Руски

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Chinese Simplified
bg: Китайски - опростен

en: Georgian
bg: Грузински

en: Cyrillic/Ukrainian
bg: Кирилица/Украински

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Thai
bg: Тайски

en: Couldn't open the file.
bg: Файлът не може да бъде отворен.

en: Couldn't read the contents of the file.
bg: Съдържанието на файла не може да бъде прочетено.

en: Failed to create a GStreamer element '%s'.
bg: Неуспех при създаване на елемента на GStreamer '%s'.

en: Frames
bg: Кадри

en: Name:
bg: Име:

en: Path:
bg: Път:

en: Format:
bg: Форматиране:

en: Newline:
bg: Нов ред:

en: Timing Mode:
bg: Режим на синхронизиране:

en: _Languages
bg: _Езици

en: _Ignore all
bg: И_гнориране на всичко

en: _Add "%1" to Dictionary
bg: _Добавяне на "%1" към речника

en: (no suggested words)
bg: (няма предложени думи)

en: _More...
bg: _Още…

en: Auto Detected
bg: Автоматично открито

en: Current Locale
bg: Текущ локал

en: Add or Remove...
bg: Добавяне или премахване...

en: None
bg: Без

note: column description
en: _Description
bg: _Описание

note: column encoding
en: _Encoding
bg: _Кодиране

en: All files (*.*)
bg: Всички файлове (*.*)

en: All supported formats (*.ass, *.ssa, *.srt, ...)
bg: Всички поддържани формати (*.ass, *.ssa, *.srt, ...)

en: Open Video
bg: Отваряне на видео

en: Video
bg: Видео

en: Audio
bg: Звук

en: ALL
bg: ВСИЧКО

en: Open Waveform
bg: Отваряне на вълнова форма

en: Waveform & Media
bg: Вълнова форма и медия

en: Waveform (*.wf)
bg: Вълнова форма (*.wf)

en: Open Keyframe
bg: Отваряне на ключов кадър

en: Keyframe & Media
bg: Ключов кадър и медия

en: Keyframe (*.kf)
bg: Ключов кадър (*.kf)

note: create all menu
en: _File
bg: _Файл

en: _Selection
bg: _Селекция

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Timings
bg: _Синхронизиране

en: T_ools
bg: _Инструменти

en: _Video
bg: _Видео

en: _Keyframes
bg: _Ключови кадри

en: V_iew
bg: _Изглед

en: E_xtensions
bg: Ра&зширения:

en: _Help
bg: Помо_щ

note: file submenu
en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Import
bg: _Внасяне

en: _Export
bg: _Изнасяне

en: Couldn't recognize format of the file.
bg: Форматът на файла не може да бъде разпознат.

en:  - edit subtitles files
bg:  - редактиране на файлове със субтитри

en: [FILE...]
bg: [ФАЙЛ…]

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: NAME
bg: ИМЕ

en: ENCODING
bg: КОДИРАНЕ

en: This function is not implemented for this format.
bg: Функцията не е налична за този формат.

en: Couldn't create the subtitle format '%s'.
bg: Форматът за субтитри '%s' не може да бъде създаден.

en: Add Subtitle
bg: Добавяне на субтитри

en: Remove Subtitle
bg: Премахване на субтитри

en: Reordered Subtitle
bg: Прередени субтитри

en: Remove Subtitles
bg: Премахване на субтитри

en: The line number
bg: Номер на ред

en: When a subtitle appears on the screen.
bg: Кога субтитрите се появяват на екрана.

en: When a subtitle disappears from the screen.
bg: Кога субтитрите изчезват екрана.

en: The duration of the subtitle.
bg: Времетраенето на субтитрите.

en: The number of characters per second
bg: Броят знаци за секунда

en: Editing layer
bg: Редактиране на слой

en: Editing start
bg: Редактиране на начало

en: Editing end
bg: Редактиране на край

en: Editing duration
bg: Редактиране на времетраене

en: Editing text
bg: Редактиране на текст

en: Editing translation
bg: Редактиране на превод

en: Editing note
bg: Редактиране на бележка

en: Editing effect
bg: Редактиране на ефект

en: Editing style
bg: Редактиране на стил

en: Editing name
bg: Редактиране на име

en: Editing margin-l
bg: Редактиране на граница-l

en: Editing margin-r
bg: Редактиране на граница-r

en: Editing margin-v
bg: Редактиране на граница-v

en: Set style to selection
bg: Прилагане на стил към избраното

en: Duration
bg: Времетраене

en: Effect
bg: Ефект

en: End
bg: Край

en: Layer
bg: Слой

en: Note
bg: Бележка

en: Start
bg: Начало

en: Style
bg: Стил

en: 23.976 fps
bg: 23.976 кадъра/сек

en: 24 fps
bg: 24 кадъра/сек

en: 25 fps
bg: 25 кадъра/сек

en: 29.97 fps
bg: 29.97 кадъра/сек

en: 30 fps
bg: 30 кадъра/сек

en: Invalid fps
bg: невалидни кадъра/сек

en: Media file could not be played.
    %s
bg: Мултимедийният файл не може да бъде изпълнен.
    %s

en: Editing position
bg: Редактиране на позиция

en: A_vailable encodings:
bg: _Налични кодови таблици:

en: Character Codings
bg: Кодиране на знаците

en: E_ncodings shown in menu:
bg: _Кодови таблици показвани в меню:

en: <b>Please choose encodings</b>
bg: <b>Моля изберете кодови таблици</b>

en: Encodings Chooser
bg: Избиране на кодови таблици

en: Export Text
bg: Изнасяне на текст

en: NewLine:
bg: НовРед

en: Import Text
bg: Внасяне на текст

en: Open Document
bg: Отваряне на документ

en: Video File:
bg: Видео файл:

en: Save Document
bg: Запазване на документ

en: <b>Basic</b>
bg: <b>Основни</b>

en: <b>Behaviour</b>
bg: <b>Поведение</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
bg: <b>Разни</b>

en: <b>Read-only info</b>
bg: <b>Информация само за четене</b>

en: Collisions:
bg: Колизии:

en: Normal
bg: Нормално

en: Original Editing:
bg: Оригинално редактиране:

en: Original Script:
bg: Оригинален текст:

en: Original Timing:
bg: Оригинална синхронизация:

en: Original Translation:
bg: Оригинален превод:

en: Reverse
bg: Обръщане

en: Script Properties
bg: Свойства на текста

en: Script Type:
bg: Тип на текста:

en: Script Updated By:
bg: Текстът е обновен от:

en: Timer:
bg: Таймер:

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Update Details:
bg: Подробности за обновлението:

en: Wrap Style:
bg: Стил на пренасяне:

en: About
bg: Относно

en: Displays the application's information.
bg: Показва информация за това приложение.

en: Adjust Time
bg: Настройка на времето

en: Adjusts subtitle times.
bg: Настройва времето на субтитрите

en: Apply Translation
bg: Прилагане на превод

en: Replaces the text of the subtitle by the translation.
bg: Заменя текста на субтитрите с превод.

en: Converts the framerate.
bg: Конвертира кадровата скорост.

en: Combine Subtitles
bg: Комбиниране на субтитри

en: Merges the selected subtitles.
bg: Слива избраните субтитри.

en: Command
bg: Команда

en: Manages Undo/Redo.
bg: Управлява Отмяна/Повторение

en: Configures keyboard shortcuts.
bg: Настройва бързите клавиши

en: Keyboard Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Adds or removes the dialogue dash.
bg: Добавя/премахва тире за диалог.

en: Dialoguize
bg: Диалог

en: Document Management
bg: Управление на документи

en: Manages the document (Open, Save, Save As...).
bg: Управлява документите (Отваряне, Запазване, Запазване като...)

en: Duplicate Subtitle
bg: Дублиране на субтитри

en: Duplicates the selected subtitles.
bg: Дублира избраните субтитри.

en: Edit Cell
bg: Редактиране на клетка

en: Starts editing of the focused or the next cell.
bg: Започва редактиране на фокусираната или следваща клетка.

en: Detects and fixes errors.
bg: Засича и поправя грешки.

en: Extend Length
bg: Увеличаване на дължината

en: Extends the length of selected subtitles.
bg: Увеличава дължината на избраните субтитри.

en: Runs external video player.
bg: Пуска външен видео плеър.

en: Searches and replaces texts with regular expressions support.
bg: Търси и замества текстове с поддръжка на регулярни изрази.

en: Inserts a blank subtitle.
bg: Вмъква празни субтитри.

en: Italicize
bg: Само курсив

en: Italicizes the selected subtitles text.
bg: Прави избраните субтитри в курсив.

en: Adds subtitles from another file.
bg: Добавя субтитри от друг файл.

en: Keyframes Management
bg: Управление на ключови кадри

en: Move After Preceding Subtitle
bg: Преместване след предходните субтитри

en: Moves a subtitle after the preceding one respecting the minimum gap between subtitles.
bg: Премества субтитри след предходните, запазвайки празнотата помежду им.

en: Moves subtitles.
bg: Премества субтитрите.

en: Imports or exports any text file.
bg: Внася или изнася текстов файл.

en: Plain Text
bg: Обикновен текст

en: Manages Subtitle Editor's preferences.
bg: Управлява настройките на Редактора на субтитри.

en: Deletes the selected subtitles.
bg: Изтрива избраните субтитри.

en: Reverses the original subtitle and the translated text.
bg: Обръща оригиналните субтитри и преведения текст.

en: Scale Subtitles
bg: Мащабиране на субтитри

en: Scales by two points.
bg: Мащабира с две точки

en: Manages selection of subtitles.
bg: Управлява селекция от субтитри.

en: Selection
bg: Селекция

en: Sort Subtitles
bg: Сортиране на субтитри

en: Sort subtitles based on their start time.
bg: Сортира субтитри на база времето им за начало.

en: Checks the spelling of the current document.
bg: Проверка на правописа на текущия документ.

en: Splits the current document in two.
bg: Разделя текущия документ на две.

en: Split Subtitle
bg: Разделяне на субтитри

en: Splits the selected subtitles.
bg: Разделя избраните субтитри.

en: An ASS/SSA style editor.
bg: Редактор на стилове ASS/SSA.

en: Style Editor
bg: Редактор на стилове

en: Use the current player position to set the subtitle time.
bg: Текущата позиция на плеъра се използва за задаване времето на субтитрите.

en: Type Writer
bg: Пишеща машина

en: Controls the video player.
bg: Управлява видео плеъра.

en: Video Player Management
bg: Управление на видео плеър

en: Manages a waveform.
bg: Управлява вълновите форми.

en: Waveform Management
bg: Управление на вълнови форми

en: Adobe Encore DVD subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри Adobe Encore DVD.

en: Advanced Sub Station Alpha subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри Advanced Sub Station Alpha.

en: BITC (Burnt-in timecode) subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри BITC (Burnt-in timecode).

en: MicroDVD subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри MicroDVD.

en: MPL2 subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри MPL2.

en: MPsub subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри MPsub.

en: SubRip subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри SubRip.

en: Sub Station Alpha subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри Sub Station Alpha.

en: Subtitle Editor Project
bg: Проект на Subtitle Editor

en: Subtitle Editor Project subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри  Subtitle Editor Project.

en: SubViewer2 subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри SubViewer2.

en: Timed Text Authoring Format 1.0 subtitles support.
bg: Поддръжка на субтитри Timed Text Authoring Format 1.0.

note: \u is not supported by gaupol, gaupol used a special pattern 'capitalization'. 'previousmatch' is also not supported by gaupol.
en: Capitalize the first word of a sentence
bg: Прави главна първата буква от изречението

note: \u is not supported by gaupol, gaupol used a special pattern 'capitalization'. 'previousmatch' is also not supported by gaupol.
en: Sentence
bg: Изречение

en: Add or remove spaces around parantheses and square brackets
bg: Добавяне или премахване на интервали след кръгли и квадратни скоби

en: Add space after a dialogue dash
bg: Добавяне на интервал след тире за диалог

en: Add space after an ellipsis
bg: Добавяне на интервал след многоточие

en: Add space after various punctuation marks
bg: Добавяне на интервал след различни препинателни знаци

en: Double apostrophe
bg: Двоен апостроф

en: Letter "O" in a number
bg: Буква "O" в номер

en: Multiple question- and exclamation marks
bg: Множество въпросителни и удивителни знаци

en: Periods around a punctuation mark
bg: Точки около препинателен знак

en: Remove period before or after various punctuation marks
bg: Премахване на точка преди или след различни препинателни знаци

en: Remove space after a starting- and before an ending quotation mark
bg: Премахване на интервал след началото и преди края на кавички

en: Remove space after an ellipsis that starts a line
bg: Премахване на интервал преди многоточие, започващо нов ред

en: Remove space before various punctuation marks
bg: Премахване на интервал пред различни препинателни знаци

en: Replace a double apostrophe with a quotation mark
bg: Замяна на двоен апостроф с кавички

en: Replace letter "O" with a zero in a number
bg: Заместване на буквата "O" с нула в чилсо

en: Space after a dialogue dash
bg: Интервал след тире за диалог

en: Space after a starting ellipsis
bg: Интервал след начално многоточие

en: Space after an ellipsis
bg: Интервал след многоточие

en: Space after punctuation marks
bg: Интервал след препинателни знаци

en: Space before punctuation marks
bg: Интервал преди препинателни знаци

en: Spaces around a quotation mark
bg: Интервали около кавички

en: Spaces around brackets
bg: Интервали около скоби

en: Convert various two-letter spellings of okay to "OK"
bg: Конвертиране на различни начини на изписване на  okay в "OK"

en: Letter "I" in a lower case word
bg: Буквата "I" в дума с малки букви

en: Letter "l" in an upper case word
bg: Буквата "l" в дума с главни букви

en: Okay
bg: Добре

en: Remove spaces around an apostrophe
bg: Премахване на интервали около апостроф

en: Replace letter "I" with letter "l" in a lower case word
bg: Замяна на буквата "I" с "l" в дума с малки букви

en: Replace letter "l" with letter "I" in an upper case word
bg: Замяна на буквата "l" с "I" в дума с главни букви

en: Replace zero with letter "O" in an upper case word
bg: Замяна на нула с буквата "O" в дума с главни букви

en: Spaces around an apostrophe
bg: Интервали около апостроф

en: Zero in an upper case word
bg: Нула в дума с главни букви

en: Add period after a shortened title, such as "Mr" and "Dr"
bg: Добавяне на точка след съкратена титла, като "Mr" и "Dr"

en: Period after title
bg: Точка след заглавие

en: Add or remove space before various punctuation marks
bg: Добавяне или премахване на интервал преди различни препинателни знаци

en: Add spaces around guillemets
bg: Добавяне на интервали около ъглови канички

en: Spaces around guillemets
bg: Интервали около ъглови кавички

en: Remove space between digits of a number
bg: Премахване на интервал между цифрите в число

en: Remove spaces from the beginning and end of lines
bg: Премахване на интервали от началото и края на редовете

en: Space between digits
bg: Интервал между цифрите
