subtitleeditor - en to gl translation catalogue (794 entries)

note: comments
en: a tool for subtitles edition
gl: unha ferramenta para a edición de subtítulos

en: Add 100 Milliseconds
gl: Engadir 100 milisegundos

en: To Start
gl: Ao inicio

en: Add 100 Milliseconds to start for all subtitles selected
gl: Engadir 100 milisegundos ao inicio dos subtítulos seleccionados

en: To Duration
gl: Á duración

en: Add 100 Milliseconds to duration for all subtitles selected
gl: Engadir 100 milisegundos á duración de todos os subtítulos seleccionados

en: To Start And Duration
gl: Ao inicio e á duración

en: Add 100 Milliseconds to all subtitles selected
gl: Engadir 100 milisegundos a todos os subtítulos seleccionados

en: Remove 100 Milliseconds
gl: Reducir 100 milisegundos

en: Remove 100 Milliseconds to start for all subtitles selected
gl: Reducir 100 milisegundos do inicio de todos os subtítulos seleccionados

en: Remove 100 Milliseconds to duration for all subtitles selected
gl: Reducir 100 milisegundos da duración de todos os subtítulos seleccionados

en: Remove 100 Milliseconds to all subtitles selected
gl: Reducir 100 milisegundos de todos os subtítulos seleccionados

en: Please select at least a subtitle.
gl: Seleccione polo menos un subtítulo.

en: Adjust time
gl: Axustar os tempos

en: Apply _Translation
gl: Aplicar a _tradución

en: Replace the text of the subtitle by the translation
gl: Substituír o texto do subtítulo pola tradución

en: Apply translation
gl: Aplicar a tradución

en: The translation was applied.
gl: Aplicouse a tradución.

en: Change _Framerate
gl: Cambiar a taxa de _fotogramas

en: Convert framerate
gl: Converter a taxa de fotogramas

en: Change Framerate
gl: Cambiar a taxa de fotogramas

en: The new framerate was applied. (%s to %s)
gl: Aplicouse a nova taxa de fotogramas. (%s a %s)

en: <b>Apply to</b>
gl: <b>Aplicar a</b>

en: <b>Framerate</b>
gl: <b>Taxa de fotogramas</b>

en: All documents
gl: Todos os documentos

en: Current document
gl: Documento actual

en: Current:
gl: Actual:

en: New:
gl: Nova:

en: _Combine
gl: _Combinar

en: Merge the selected subtitles
gl: Combinar os subtítulos seleccionados

en: Please select at least two subtitles.
gl: Seleccione polo menos dous subtítulos.

en: Combine subtitles
gl: Combinar os subtítulos

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

en: Redo the last undone action
gl: Refacer a última acción desfeita

en: Undo: %s
gl: Desfacer: %s

en: Redo: %s
gl: Refacer: %s

en: Actions
gl: Accións

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Invalid shortcut.
gl: Atallo incorrecto.

en: Shortcut "%1" is already taken by "%2".
gl: O atallo "%1" xa é utilizado por  "%2".

en: Reassigning the shortcut will cause it to be removed from "%1".
gl: A reasignación do atallo provocará que este sexa eliminado de "%1".

en: Conflicting Shortcuts
gl: Atallos en conflito

en: Changing shortcut failed.
gl: Produciuse un fallo na modificación do atallo.

en: Removing shortcut failed.
gl: Produciuse un fallo na eliminación do atallo.

en: Configure _Keyboard Shortcuts
gl: Configurar os atallos do te_clado

en: Configure Keyboard Shortcuts
gl: Configurar os atallos do teclado

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
gl: Para editar un atallo de teclado, prema na fila correspondente e introduza un atallo novo ou prema a tecla Retroceso para limpar.

en: _Dialogue
gl: _Diálogo

en: Add or remove dialogue line
gl: Engadir ou eliminar unha liña do diálogo

en: Italic
gl: Cursiva

en: Close _without Saving
gl: Pechar _sen gardar

en: Save the changes to document "%s" before closing?
gl: Desexa gardar os cambios do documento "%s" antes de pechar?

en: If you don't save, the last changes will be permanently lost.
gl: Se non os garda, os últimos cambios perderanse definitivamente.

en: Create a new document
gl: Crear un novo documento

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: Open Project
gl: Abrir un proxecto

en: Open a Subtitle Editor Project
gl: Abrir un proxecto de Subtitle Editor

en: Save the current file
gl: Gardar o ficheiro actual

en: Save Project
gl: Gardar o proxecto

en: Save the current file as Subtitle Editor Project
gl: Gardar o ficheiro actual como proxecto de Subtitle Editor

en: Save the current file with a different name
gl: Gardar o ficheiro actual cun nome diferente

en: Save _All
gl: Gardar _todo

en: Save all open files
gl: Gardar todos os ficheiros abertos

en: Open _Translation
gl: Abrir unha _tradución

en: Open translation from file
gl: Abrir a tradución desde o ficheiro

en: Save Trans_lation
gl: Gardar a tradu_ción

en: Save translation to file
gl: Gardar a tradución no ficheiro

note: recent files
en: Open _Recent
gl: Abrir _recentes

en: Close the current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: E_xit
gl: _Saír

en: Quit the program
gl: Saír do programa

note: DocumentSystem::getInstance().setCurrentDocument(already);
en: I am already open
gl: Xa estou aberto

note: "Saving file FILENAME (FORMAT, CHARSET, NEWLINE)."
en: Saving file %s (%s, %s, %s).
gl: Gardando o ficheiro %s (%s, %s, %s).

note: "The file FILENAME (FORMAT, CHARSET, NEWLINE) has not been saved."
en: The file %s (%s, %s, %s) has not been saved.
gl: Non se gardou o ficheiro %s (%s, %s, %s).

en: Open translation
gl: Abrir unha tradución

en: 1 subtitle was added with the translation | %d subtitles were added with the translation
gl[0]: Engadiuse 1 subtítulo á tradución
gl[1]: Engadíronse %d subtítulos á tradución

en: Saving translation file %s (%s, %s, %s).
gl: Gardando o ficheiro de tradución %s (%s, %s, %s).

en: The translation file %s (%s, %s, %s) has not been saved.
gl: Non se gardou o ficheiro de tradución %s (%s, %s, %s).

en: _Duplicate
gl: _Duplicar

en: Duplicate the selected subtitles
gl: Duplicar os subtítulos seleccionados

en: Duplicate selected subtitles
gl: Duplicar os subtítulos seleccionados

en: _Edit Cell
gl: _Editar a cela

en: Start the editing of the focused cell
gl: Iniciar a edición da cela enfocada

en: Edit _Next Cell
gl: Editar a segui_nte cela

en: Start the editing of the next cell
gl: Iniciar a edición da seguinte cela

en: <b>Error Checking</b>
gl: <b>Verificación de erros</b>

en: <b>Timing Preferences</b>
gl: <b>Preferencias da temporización</b>

en: Checking
gl: Verificación

en: Error Checking Preferences
gl: Preferencias da verificación de erros

en: Maximum characters per line:
gl: Número máximo de caracteres por liña:

en: Maximum characters per second:
gl: Número máximo de caracteres por segundo:

en: Maximum number of lines per subtitle:
gl: Número máximo de liñas por subtítulo:

en: Minimum characters per second:
gl: Número mínimo de caracteres por segundo:

en: Minimum display of the subtitle in mseconds:
gl: Tempo mínimo de visualización dos subtítulos (milisegundos):

en: Minimum gap between subtitles in mseconds:
gl: Tempo mínimo entre subtítulos (milisegundos):

en: Timing
gl: Temporización

en: Error Checking
gl: Verificación de erros

note: File
en: _Error
gl: _Erros

en: Try To _Fix All
gl: Intentar ar_ranxar todo

en: _View
gl: _Ver

en: By _Categories
gl: Por _categorías

en: By _Subtitles
gl: Por _subtítulos

en: _Collapse All
gl: _Pregar todo

en: _Expand All
gl: D_espregar todo

note: menu option
en: _Options
gl: _Opcións

en: No error was found.
gl: Non se atopou ningún erro.

en: 1 error was found. | %d errors were found.
gl[0]: Atopouse un erro
gl[1]: Atopáronse %d erros

en: Subtitle n°<b>%d</b>
gl: Subtítulo n°<b>%d</b>

en: %s (<b>1 error</b>) | %s (<b>%d errors</b>)
gl[0]: %s (<b>1 erro</b>)
gl[1]: %s (<b>%d erros</b>)

en: Subtitle n°<b>%d</b> (<b>1 error</b>) | Subtitle n°<b>%d</b> (<b>%d errors</b>)
gl[0]: Subtítulo n°<b>%d</b> (<b>1 erro</b>)
gl[1]: Subtítulo n°<b>%d</b> (<b>%d erros</b>)

en: _Error Checking
gl: Verificación de _erros

en: Launch the error checking.
gl: Iniciar a verificación de erros.

en: Max Characters Per Line
gl: Número máximo de caracteres por liña

en: An error is detected if a line is too long.
gl: Se unha liña é demasiado longa detectarase como erro.

en: Subtitle has a too long line: <b>1 character</b> | Subtitle has a too long line: <b>%i characters</b>
gl[0]: O subtítulo ten unha liña demasiado longa: <b>1 caracter</b>
gl[1]: O subtítulo ten unha liña demasiado longa: <b>%i caracteres</b>

en: <b>Automatic correction:</b> unavailable, correct the error manually.
gl: A <b>corrección automática:</b> non está dispoñíbel, debe corrixir o erro manualmente.

en: Max Line Per Subtitle
gl: Número máximo de liñas por subtítulo

en: An error is detected if a subtitle has too many lines.
gl: Se un subtítulo ten demasiadas liñas detectarase como erro.

en: Subtitle has too many lines: <b>1 line</b> | Subtitle has too many lines: <b>%i lines</b>
gl[0]: O subtítulo ten demasiadas liñas: <b>1 liña</b>
gl[1]: O subtítulo ten demasiadas liñas: <b>%i liñas</b>

en: Min Display Time
gl: Tempo mínimo de visualización

en: Detects and fixes subtitles when the duration is inferior to the specified value.
gl: Detecta e arranxa os subtítulos cando a duración é inferior ao valor especificado.

en: Subtitle display time is too short: <b>%s</b>
gl: O tempo de visualización do subtítulo é demasiado curto:  <b>%s</b>

en: <b>Automatic correction:</b> to change current subtitle end to %s.
gl: <b>Corrección automática:</b> para cambiar o final do subtítulo actual a %s.

en: Minimum Gap Between Subtitles
gl: Tempo mínimo entre subtítulos

en: Detects and fixes subtitles when the minimum gap between subtitles is too short.
gl: Detecta e arranxa os subtítulos cando o tempo mínimo entre eles é demasiado curto.

en: Too short gap between subtitle: <b>%ims</b>
gl: O tempo entre os subtítulos é demasiado curto: <b>%ims</b>

en: <b>Automatic correction:</b> to clip current subtitle end to %s and to move next subtitle start to %s.
gl: <b>Corrección automática:</b> cortar o final do subtítulo actual até %s e mover o inicio do subtítulo seguinte até %s.

en: Overlapping
gl: Sobreposición

en: An error is detected when the subtitle overlap on next subtitle.
gl: Cando un subtítulo se sobrepón sobre o seguinte detéctase como erro.

en: Subtitle overlap on next subtitle: <b>%ims overlap</b>
gl: Sobreposición do subtítulo sobre o seguinte: <b>%ims de sobreposición</b>

en: Too Long Display Time
gl: O tempo de visualización é demasiado longo

en: Detects and fixes subtitles when the number of characters per second is inferior to the specified value.
gl: Detecta e arranxa os subtítulos cando o número de caracteres por segundo é inferior ao valor especificado.

en: Subtitle display time is too long: <b>%.1f chars/s</b>
gl: O tempo de visualización do subtítulo é demasiado longo: <b>%.1f caracteres/s</b>

en: Too Short Display Time
gl: O tempo de visualización é demasiado curto

en: Detects and fixes subtitles when the number of characters per second is superior to the specified value.
gl: Detecta e arranxa os subtítulos cando o número de caracteres por segundo é superior ao valor especificado.

en: Subtitle display time is too short: <b>%.1f chars/s</b>
gl: O tempo de visualización do subtítulo é demasiado curto: <b>%.1f caracteres/s</b>

en: _Extend Length
gl: _Aumentar a duración

en: Extend the length of selected subtitles to the start time of the next
gl: Aumentar a duración dos subtítulos seleccionados até o tempo de inicio dos seguintes

en: Extend lenght
gl: Aumentar a duración

en: <b>Command</b>
gl: <b>Orde</b>

en: <span size="small">the path to the subtitle file</span>
gl: <span size="small">o camiño ao ficheiro de subtítulos</span>

en: <span size="small">the path to the video file</span>
gl: <span size="small">o camiño ao ficheiro de vídeo</span>

en: <span size="small">the time in seconds to the current selected line</span>
gl: <span size="small">o tempo en segundos até a liña seleccionada actual</span>

en: <span size="small">the uri to the subtitle file</span>
gl: <span size="small">o uri ao ficheiro de subtítulos</span>

en: <span size="small">the uri to the video file</span>
gl: <span size="small">o uri ao ficheiro de vídeo</span>

note: TRANSLATORS: Do not translate replaceable tokens #xxx.
en: Example with mplayer:
    mplayer "#video_file" -sub "#subtitle_file" -ss #seconds
gl: Exemplo con mplayer:
    mplayer "#video_file" -sub "#subtitle_file" -ss #seconds

en: External Video Player
gl: Reprodutor externo de vídeo

en: The following command parameters will be substituted when launching the action :
gl: Os seguintes parámetros da orde serán substituídos cando se inicie a acción:

en: _External Video Player
gl: Reprodutor _externo de vídeo

en: _Open Movie
gl: _Abrir o vídeo

en: Open movie with external video player
gl: Abrir o vídeo cun reprodutor externo

en: _Play Movie
gl: Re_producir o vídeo

en: Play movie with external video player
gl: Reproducir o vídeo cun reprodutor externo

en: External video player preferences
gl: Preferencias do reprodutor de vídeo externo

en: Please select a movie.
gl: Seleccione un vídeo.

en: Failed to launch the external player.
gl: Produciuse un fallo ao iniciar o reprodutor externo.

en: %s
    
    Command: <i>%s</i>
gl: %s
    
    Orde: <i>%s</i>

en: <b>Columns</b>
gl: <b>Columnas</b>

en: Column:
gl: Columna:

en: Find And Replace
gl: Buscar e substituír

en: Pattern:
gl: Patrón:

en: Replace _All
gl: Substituír _todos

en: Replace with:
gl: Substituír por:

en: Search
gl: Buscar

en: Target
gl: Destino

en: Text
gl: Texto

en: Translation
gl: Tradución

en: _Ignore case
gl: _Ignorar maiúsculas e minúsculas

en: _Replace
gl: Substituí_r

en: _Use regular expression
gl: _Usar unha expresión regular

en: Replace text
gl: Substituír o texto

en: The document is empty
gl: O documento está baleiro

en: _Find And Replace
gl: _Buscar e substituír

en: Search and replace text
gl: Buscar e substituír texto

en: Find Ne_xt
gl: B_uscar o seguinte

en: Search forwards for the same text
gl: Buscar o mesmo texto  cara a adiante

en: Find Pre_vious
gl: Buscar o an_terior

en: Search backwards for the same text
gl: Buscar o mesmo texto  cara a atrás

en: Not found
gl: Non atopado

en: Insert _Before
gl: Inserir _antes

en: Insert blank subtitle before the selected subtitle
gl: Inserir un subtítulo baleiro antes do subtítulo seleccionado

en: Insert _After
gl: Inserir _despois

en: Insert blank subtitle after the selected subtitle
gl: Inserir un subtítulo baleiro despois do subtítulo seleccionado

en: Insert Subtitle
gl: Inserir un subtítulo

en: _Italic
gl: Curs_iva

en: Italicize the selected subtitles text
gl: Poñer en cursiva o texto dos subtítulos seleccionados

en: _Join Document
gl: _Unir un documento

en: Add subtitles from file
gl: Engadir os subtítulos desde un ficheiro

en: Join document
gl: Unir un documento

en: 1 subtitle has been added at this document. | %d subtitles have been added at this document.
gl[0]: Engadiuse un subtítulo a este documento.
gl[1]: Engadíronse %d subtítulos a este documento.

en: Generate Keyframes
gl: Xerar os fotogramas chave

en: Waiting...
gl: Agardando...

en: Open Keyframes
gl: Abrir os fotogramas chave

en: Open keyframes from a file
gl: Abrir os fotogramas chave desde un ficheiro

en: Save Keyframes
gl: Gardar os fotogramas chave

en: Save keyframes to the file
gl: Gardar os fotogramas chave nun ficheiro

en: Generate Keyframes From Video
gl: Xerar os fotogramas chave desde un vídeo

en: Generate keyframes from the current video
gl: Xerar os fotogramas chave desde o vídeo actual

en: Close the keyframes
gl: Pechar os fotogramas chave

en: FIXME
gl: ARRÁNXAME

en: Seek To Previous Keyframe
gl: Ir ao fotograma chave anterior

en: Seek To Next Keyframe
gl: Ir ao fotograma chave seguinte

en: Snap Start To Previous Keyframe
gl: Axustar o inicio ao fotograma chave anterior

en: Snap Start To Next Keyframe
gl: Axustar o inicio ao fotograma chave seguinte

en: Snap End To Previous Keyframe
gl: Axustar o final ao fotograma chave anterior

en: Snap End To Next Keyframe
gl: Axustar o final ao fotograma chave seguinte

en: Snap Start to Keyframe
gl: Axustar o inicio ao fotograma chave

en: Snap End to Keyframe
gl: Axustar o final ao fotograma chave

en: Media file could not be played.
gl: Non foi posíbel reproducir o ficheiro multimedia.

en: GStreamer plugins missing.
    The playback of this movie requires the following decoders which are not installed:
gl: Non é posíbel encontrar os engadidos para GStreamer.
    A reprodución deste vídeo require a instalación dos seguintes decodificadores:

en: _Move After Preceding
gl: _Mover até despois do anterior

en: Move subtitle after the preceding with the respect of the minimum gap between subtitles
gl: Mover o subtítulo até despois do anterior respectando o tempo mínimo entre subtítulos

en: Move After Preceding
gl: Mover até despois do anterior

en: <b>Position</b>
gl: <b>Posición</b>

en: Move Subtitles
gl: Mover os subtítulos

en: _New Start:
gl: _Novo inicio:

en: _Only selected subtitles
gl: Só _os subtítulos seleccionados

note: init label
en: _Start Time:
gl: _Tempo de inicio:

en: _Start Frame:
gl: _Fotograma inicial:

en: _Move Subtitles
gl: _Mover os subtítulos

en: All subtitles will be also moved after the first selected subtitle
gl: Todos os subtítulos posteriores ao primeiro subtítulo seleccionado tamén serán movidos

en: _Import Plain Text
gl: _Importar un texto plano

en: Create a new document with any text file
gl: Crear un novo documento con calquera ficheiro de texto

en: _Export Plain Text
gl: _Exportar como texto plano

en: Export just a text in a file
gl: Exportar a un ficheiro como texto

en: Could not import from the file "%s".
gl: Non foi posíbel a importación desde o ficheiro "%s".

en: Could not export to the file "%s".
gl: Non foi posíbel a exportación ao ficheiro  "%s".

en: <b>Activate plugins</b>
gl: <b>Activar os engadidos</b>

en: <b>File Saving</b>
gl: <b>Gardar ficheiro</b>

en: <b>General</b>
gl: <b>Xeral</b>

en: <b>New Document</b>
gl: <b>Novo documento</b>

en: <b>Output</b>
gl: <b>Saída</b>

en: <b>Subtitle View</b>
gl: <b>Visualización de subtítulos</b>

en: <b>Text Subtitle</b>
gl: <b>Texto do subtítulo</b>

en: <b>Video</b>
gl: <b>Vídeo</b>

en: <b>Waveform Color</b>
gl: <b>Cor do formato Onda</b>

en: <b>Waveform Generator</b>
gl: <b>Xerador de formatos Onda</b>

en: Ask to save on _exit
gl: Pr_eguntar se gardar antes de saír

en: Automatically _choose video to open
gl: Es_coller automaticamente o vídeo que se abrirá

en: Background:
gl: Fondo:

en: Create a _backup copy of files before saving
gl: Crear unha copia de _seguranza dos ficheiros antes de gardalos

en: Display _translated subtitle
gl: Mostrar o sub_título traducido

en: Display background
gl: Mostrar o fondo

en: Display subtitle text
gl: Mostrar o texto do subtítulo

en: Display the translated subtitle instead of the original one.
gl: Mostrar o subtítulo traducido no canto do orixinal.

en: Document
gl: Documento

en: Force aspect _ratio
gl: Forzar a p_roporción de aspecto

en: Interval in seconds:
gl: Intervalo en segundos:

en: Maximum number of line per subtitle:
gl: Número máximo de liñas por subtítulo:

en: Player Position:
gl: Posición no reprodutor:

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Reset To _Defaults
gl: Restabelecer os _predefinidos

en: Subtitle Invalid:
gl: O subtítulo é incorrecto:

en: Subtitle Selected:
gl: Subtítulo seleccionado:

en: Subtitle:
gl: Subtítulo:

en: Text:
gl: Texto:

en: Use _dynamic keyboard shortcuts
gl: Usar atallos de teclado _dinámicos

en: Use shaded _background
gl: Usar un fondo som_breado

en: Video Player
gl: Reprodutor de vídeo

en: Wave:
gl: Onda:

en: Waveform
gl: Formato Onda

en: When enabled, you can change keyboard shortcuts for menu items by hitting a key combination while the menu item is highlighted.
gl: Cando está activado pódense modificar os atallos do teclado dos elementos do menú premendo unha combinación de teclas mentres está resaltado o elemento.

en: _Audio:
gl: _Son:

en: _Autosave files every
gl: G_ardar automaticamente os ficheiros cada

en: _Center the text of the subtitle in the column
gl: _Centrar o texto dos subtítulos na columna

en: _Do not disable the actions during editing
gl: Non _desactivar as accións durante a edición

en: _Font:
gl: _Tipo de letra:

en: _Format:
gl: _Formato:

en: _Maximize window
gl: _Maximizar a xanela

en: _Newline:
gl: _Quebra de liña:

en: _Show the number of characters per line
gl: Mo_strar o número de caracteres por liña

en: _Use Ctrl+Enter keys to confirm the change
gl: _Usar as teclas Ctrl+Intro para confirmar os cambios

en: _Video:
gl: _Vídeo

en: minutes
gl: minutos

en: Configure Subtitle Editor
gl: Configurar o editor de subtítulos

note: audio output video output
en: Autodetect
gl: Detectar automaticamente

en: ALSA - Advanced Linux Sound Architecture
gl: ALSA - Arquitectura avanzada de son para Linux

en: OSS - Open Sound System
gl: OSS - Sistema de son aberto

en: Delete the selected subtitles
gl: Borrar os subtítulos seleccionados

en: Delete Subtitles
gl: Borrar os subtítulos

en: 1 subtitle has been deleted. | %d subtitles have been deleted.
gl[0]: Borrouse un subtítulo
gl[1]: Borráronse %d subtítulos.

en: _Reverse Text And Translation
gl: _Reverter o texto e a tradución

en: Reverse the text and the translation
gl: Reverter o texto e a tradución

en: Reverse Text And Translation
gl: Reverter o texto e a tradución

en: Reverse the text and the translation was applied.
gl: Revertéronse o texto e a tradución.

en: <b>First Point</b>
gl: <b>Primeiro punto</b>

en: <b>Last Point</b>
gl: <b>Último punto</b>

en: Number:
gl: Número:

en: Scale
gl: Escalar

en: _All Subtitles
gl: T_odos os subtítulos

en: _Selected Range
gl: Intervalo _seleccionado

en: You can't use <i>scale</i> with this values.
gl: Non pode usar o <i>escalado</i> con estes valores.

en: The first point is superior to the last point.
gl: O primeiro punto é superior ao último.

en: The first point is equal to the last point.
gl: O primeiro punto é igual ao último.

note: apply change
en: Scale subtitles
gl: Escalar os subtítulos

en: The scale was applied
gl: Aplicouse o escalado

en: You can't use <i>scale</i> with this document.
gl: Non pode usar <i>escalar</i> con este documento.

en: _Scale
gl: E_scalar

en: Scale by two points
gl: Escalar por dous puntos

en: Select _First Subtitle
gl: Seleccionar o _primeiro subtítulo

en: Select the first subtitle
gl: Seleccionar o primeiro subtítulo

en: Select _Last Subtitle
gl: Seleccionar o ú_ltimo subtítulo

en: Select the last subtitle
gl: Seleccionar o último subtítulo

en: Select _Previous Subtitle
gl: Seleccionar o s_ubtítulo anterior

en: Select the previous subtitle
gl: Seleccionar o subtítulo anterior

en: Select _Next Subtitle
gl: Seleccionar o subtítulo segui_nte

en: Select the next subtitle
gl: Seleccionar o subtítulo seguinte

en: Select _All Subtitles
gl: Seleccion_ar todos os subtítulos

en: Select all subtitles
gl: Seleccionar todos os subtítulos

en: In_vert Selection
gl: In_verter a selección

en: Invert subtitles selection
gl: Inverter a selección de subtítulos

en: S_ort Subtitles
gl: _Ordenar os subtítulos

en: Sort subtitles based on their start time
gl: Ordenar os subtítulos polo tempo de inicio

en: 1 subtitle has been reordered. | %d subtitles have been reordered.
gl[0]: Reordenouse 1 subtítulo
gl[1]: Reordenáronse %d subtítulos.

en: No need to sort subtitles.
gl: Non é necesario reordenar os subtítulos.

en: A_dd Word
gl: Enga_dir unha palabra

en: Ignore _All
gl: Ignor_ar todo

en: Spell Checking
gl: Verificación ortográfica

en: _Ignore
gl: _Ignorar

note: Language
en: _Language:
gl: _Idioma:

en: The spell check is applied to the column "text" as default. You can check the column "translation" by setting the focus to this column before starting the spell check.
gl: A verificación ortográfica aplícase de forma predefinida á columna "texto". Pode aplicala á columna "tradución" estabelecendo o foco nesta columna antes de iniciar a verificación.

en: _Do not show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe de novo

en: Suggestions
gl: Suxestións

en: Completed spell checking.
gl: Completouse a verificación ortográfica.

en: _Spell Check
gl: C_omprobación ortográfica

en: Launch the spell checking
gl: Iniciar a verificación ortográfica

en: Split Document
gl: Dividir o documento

en: The beginning for the new document:
gl: Inicio do novo documento:

en: You can't use <i>split</i> with this document.
gl: Con este documento pode usar a funcionalidade <i>dividir</i>.

note: on supprime ensuite les sous-titres utiliser par le nouveau document
en: Split document
gl: Dividir o documento

en: Spl_it Document
gl: Divid_ir o documento

en: Split the current document in two
gl: Dividir en dous o documento actual

en: _Split
gl: _Dividir

en: Split the selected subtitles
gl: Dividir os subtítulos seleccionados

en: Please select at least one subtitle.
gl: Debe seleccionar cando menos un subtítulo.

en: Split subtitles
gl: Dividir os subtítulos

en: <b>Alignment</b>
gl: <b>Aliñamento</b>

en: <b>Appearance</b>
gl: <b>Aparencia</b>

en: <b>Border</b>
gl: <b>Bordo</b>

en: <b>Colors</b>
gl: <b>Cores</b>

en: <b>Font</b>
gl: <b>Tipo de letra</b>

en: <b>Fonts</b>
gl: <b>Tipos de letra</b>

en: <b>Margins</b>
gl: <b>Marxes</b>

en: <b>Preview</b>
gl: <b>Previsualizar</b>

en: <b>Transformation</b>
gl: <b>Transformación</b>

en: Angle:
gl: Ángulo:

en: Copy Style
gl: Copiar o estilo

en: Create New Style
gl: Crear un novo estilo

en: Delete Style
gl: Borrar o estilo

en: Distance:
gl: Distancia:

en: Left:
gl: Esquerda:

en: Manage Styles
gl: Xestionar os estilos

en: Opaque Box
gl: Caixa opaca

en: Outline
gl: Contorno

en: Outline:
gl: Contorno:

en: Primary:
gl: Primario:

en: Right:
gl: Dereita:

en: Scale X:
gl: Escala X:

en: Scale Y:
gl: Escala Y:

en: Secondary:
gl: Secundario:

en: Shadow:
gl: Sombra:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Spacing:
gl: Espazamento:

en: Subtitle Editor - Style Editor
gl: Editor de subtítulos - Editor de estilo

en: TODO
gl: POR FACER

en: Styles
gl: Estilos

en: _Style Editor
gl: Editor de e_stilos

en: Launch the style editor
gl: Iniciar o editor de estilos

en: Acc_ept, discard or edit changes:
gl: Ac_eptar, descartar ou editar os cambios:

en: Text Correction
gl: Corrección de texto

en: _Mark All
gl: _Marcar todos

en: _Remove all blank subtitles
gl: Elimina_r todos os subtítulos baleiros

en: _Unmark All
gl: De_smarcar todos

en: Select Capitalization Patterns
gl: Seleccionar os patróns de maiúsculas iniciais

en: Capitalize texts
gl: Uso de maiúsculas iniciais

en: Capitalize texts written in lower case
gl: Maiúsculas iniciais en textos escritos en minúsculas

en: Select Common Error Pattern
gl: Seleccionar un patrón de erros comúns

en: Correct common errors
gl: Corrixir os erros comúns

en: Correct common errors made by humans or image recognition software
gl: Corrixir erros comúns cometidos por humanos ou aplicativos de recoñecemento de imaxe

en: Num
gl: Núm.

en: Accept
gl: Aceptar

en: Original Text
gl: Texto orixinal

en: Corrected Text
gl: Texto corrixido

en: There Is No Change
gl: Non hai cambios

en: Confirm %1 Change | Confirm %1 Changes
gl[0]: Confirmar %1 cambio
gl[1]: Confirmar %1 cambios

note: Script
en: _Script:
gl: _Guión:

note: Country
en: _Country:
gl: _País:

en: Other
gl: Outro

en: Display
gl: Visualización

en: Name
gl: Nome

en: Text _Correction
gl: Corrección de texto

en: _Times
gl: _Tempos

en: _Frames
gl: _Fotogramas

en: _Framerate
gl: Taxa de _fotogramas

en: Timing From Player
gl: Temporización desde o reprodutor

en: Use the current player position to set subtitle time
gl: Usar a posición actual do reprodutor para estabelecer o tempo do subtítulo

en: Set Subtitle _Start
gl: E_stabelecer o inicio do subtítulo

en: Use the current player position to set the subtitle start
gl: Usar a posición actual no reprodutor para estabelecer o inicio do subtítulo

en: Set Subtitle _End
gl: Estabel_ecer o final do subtítulo

en: Use the current player position to set the subtitle end
gl: Usar a posición actual no reprodutor para estabelecer o final do subtítulo

en: Set Subtitle Start _And End
gl: Estabelecer o inicio e o fin_al do subtítulo

en: Use only one key to set beginning of the subtitle when the key is pressed and the end when the key is released.
gl: Usar unha única tecla para estabelecer o inicio do subtítulo cando a tecla sexa premida e o final cando sexa liberada.

en: Set subtitle start
gl: Estabelecer o inicio do subtítulo

en: Set subtitle end
gl: Estabelecer o final do subtítulo

en: _Typewriter
gl: _Máquina de escribir

en: Characters - Linear
gl: Caracteres - Lineal

en: Characters - Random
gl: Caracteres - Aleatorio

en: Words - Linear
gl: Palabras - Lineal

en: Words - Random
gl: Palabras - Aleatorio

note: _("_Open Media"),
en: Open a multimedia file
gl: Abrir un ficheiro multimedia

note: _("_Close Media"),
en: Close a multimedia file
gl: Pechar un ficheiro multimedia

en: _Play / Pause
gl: Re_producir / Pausar

en: Play or make a pause
gl: Reproducir ou deter

en: Skip _Backwards
gl: Salto _cara a atrás

en: Very Short
gl: Moi curto

en: Very short skip backwards
gl: Salto moi curto cara a atrás

en: Short
gl: Curto

en: Short skip backwards
gl: Salto curto cara a atrás

en: Medium
gl: Medio

en: Medium skip backwards
gl: Salto medio cara a atrás

en: Long
gl: Longo

en: Long skip backwards
gl: Salto longo cara a atrás

en: Skip _Forward
gl: Salto cara a _adiante

en: Very short skip forward
gl: Salto moi curto cara a adiante

en: Short skip forward
gl: Salto curto cara a adiante

en: Medium skip forward
gl: Salto medio cara a adiante

en: Long skip forward
gl: Salto longo cara a adiante

en: Rate
gl: Taxa

en: Define the playback rate
gl: Definir a taxa de reprodución

en: _Slower
gl: Mái_s lento

en: _Faster
gl: Máis _rápido

en: _Seek To Selection
gl: Ir á _selección

en: Seek to the first selected subtitle
gl: Ir ao primeiro subtítulo seleccionado

en: _Repeat
gl: _Repetir

en: Enable or disable the repeat mode
gl: Activar ou desactivar o modo repetición

en: Play _Previous Subtitle
gl: Re_producir o subtítulo anterior

en: Play previous subtitle from the first selected subtitle
gl: Reproducir o subtítulo anterior desde o primeiro subtítulo seleccionado

en: Play _Selection
gl: Reproducir a _selección

en: Play the selected subtitle
gl: Reproducir o subtítulo seleccionado

en: Play _Next Subtitle
gl: Reproducir o subtítulo segui_nte

en: Play next subtitle from the first selected subtitle
gl: Reproducir o subtítulo seguinte desde o primeiro subtítulo seleccionado

en: Play Previous Second
gl: Reproducir o segundo anterior

en: Play the second preceding the first selected subtitle
gl: Reproducir o segundo anterior ao primeiro subtítulo seleccionado

en: Play First Second
gl: Reproducir o primeiro segundo

en: Play the first second of the subtitle currently selected
gl: Reproducir o primeiro segundo do subtítulo seleccionado actualmente

en: Play Last Second
gl: Reproducir o último segundo

en: Play the last second of the subtitle currently selected
gl: Reproducir o último segundo do subtítulo seleccionado actualmente

en: Play Next Second
gl: Reproducir o segundo seguinte

en: Play the second following the subtitle currently selected
gl: Reproducir o seguinte segundo do subtítulo seleccionado actualmente

en: _Video Player
gl: Reprodutor de _vídeo

en: Show or hide the video player in the current window
gl: Mostrar ou ocultar o reprodutor de vídeo na xanela actual

en: Audio Track
gl: Pista de son

en: Choice of an audio track
gl: Elección dunha pista de son

note: A default track "Auto"
en: Auto
gl: Automático

en: <b>View</b>
gl: <b>Ver</b>

en: View Editing
gl: Edición da visualización

en: View Manager
gl: Xestor de visualizacións

en: Untitled
gl: Sen título

en: Advanced
gl: Avanzada

en: Switches to this view
gl: Cambia a esta visualización

en: View _Manager
gl: Xestor de _visualización

en: Manage the views
gl: Xestionar as visualizacións

en: Generate Waveform
gl: Xerar un formato Onda

en: Could not determinate the duration of the stream.
gl: Non foi posíbel determinar a duración do fluxo.

en: _Open Waveform From File
gl: Abrir un f_ormato Onda

en: Open wavefrom from a file or create from a video
gl: Abrir un formato Onda desde un ficheiro ou crear desde un vídeo

en: _Generate Waveform From Video
gl: _Xerar un formato Onda desde un vídeo

en: Generate the waveform from the current video file
gl: Xerar un formato Onda desde o ficheiro de vídeo actual

en: _Generate Dummy Waveform
gl: _Xerar unha onda de proba

en: Generate an dummy waveform (sine)
gl: Xerar unha onda de proba (seno)

en: _Save Waveform
gl: _Gardar o formato Onda

en: Save wavefrom to file
gl: Gardar o formato Onda nun ficheiro

en: Zoom _In
gl: Ampl_iar

en: Zoom _Out
gl: Redu_cir

en: Zoom _Selection
gl: Ampliar a _selección

en: Zoom _All
gl: _Ampliar todo

en: _Center With Selected Subtitle
gl: _Centrar co subtítulo seleccionado

en: Scrolling With _Player
gl: Desprazamento coa re_produción

en: Scrolling With _Selection
gl: Desprazamento coa _selección

en: _Respect The Timing
gl: _Respectar a temporización

en: Try to respect the timing preferences
gl: Tentar respectar as preferencias de temporización

en: _Waveform
gl: _Formato Onda

en: Show or hide the waveform in the current window
gl: Mostrar ou ocultar o formato Onda na xanela actual

en: Save Waveform
gl: Gardar o formato Onda

en: Failed to open the file for reading.
gl: Produciuse un fallo ao abrir o ficheiro para a lectura.

en: Failed to write to the file.
gl: Produciuse un fallo ao escribir no ficheiro

en: A subtitle editor based on GStreamer and Gtk+
gl: Un editor de subtítulos basado en GStreamer e Gtk+

en: Subtitle Selection
gl: Selección do subtítulo

en: Could not save the file "%s" using the character coding %s.
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro "%s" usando a codificación de caracteres %s.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character coding.
gl: O documento contén un ou máis caracteres que non é posíbel codificar usando a codificación de caracteres especificada.

en: Save Document Failed.
gl: Produciuse un fallo ao gardar o documento.

en: Could not recognize the subtitle format for the file "%s".
gl: Non foi posíbel recoñecer o formato de subtítulo do ficheiro "%s".

en: Please check that the file contains subtitles in a supported format.
gl: Comprobe que o ficheiro conteña subtítulos nun formato compatíbel.

en: Could not open automatically the file "%s".
gl: Non foi posíbel abrir automaticamente o ficheiro "%s".

en: Subtitle Editor was not able to automatically determine the file encoding. Select a different character coding from the menu and try again.
gl: Subtitle Editor non puido determinar automaticamente a codificación do ficheiro. Seleccione no menú unha codificación de caracteres diferente e probe outra vez.

en: Could not open the file "%s" using the character coding %s.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro "%s" usando a codificación de caracteres %s.

en: Select a different character coding from the menu and try again.
gl: Seleccione no menú unha codificación de caracteres diferente e vólvao tentar.

en: Character Coding:
gl: Codificación de caracteres:

en: Could not open the file "%s"
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro "%s"

en: An unknown error occurred while opening the file.
gl: Produciuse un erro descoñecido ao abrir o ficheiro.

en: Untitled %d
gl: Sen título %d

en: It's not valid UTF-8.
gl: Non é un UTF-8 correcto.

en: Couldn't convert from %s to UTF-8
gl: Non foi posíbel converter desde %s a UTF-8

en: subtitleeditor was not able to automatically determine the encoding of the file you want to open.
gl: Subtitle Editor non puido determinar automaticamente a codificación do ficheiro que desexa abrir.

en: Could not convert the text to the character coding '%s'
gl: Non foi posíbel converter o texto á codificación de caracteres '%s'

en: Western
gl: Occidental

en: Central European
gl: Europeo central

en: South European
gl: Sureuropeo

en: Baltic
gl: Báltico

en: Cyrillic
gl: Cirílico

en: Arabic
gl: Arabe

en: Greek
gl: Grego

en: Hebrew Visual
gl: Hebreo visual

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Turkish
gl: Turco

en: Nordic
gl: Nórdico

en: Celtic
gl: Céltico

en: Romanian
gl: Romanés

en: Armenian
gl: Armenio

en: Chinese Traditional
gl: Chinés tradicional

en: Cyrillic/Russian
gl: Cirílico/Ruso

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Korean
gl: Coreano

en: Chinese Simplified
gl: Chinés simplificado

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: Cyrillic/Ukrainian
gl: Cirílico/Ucraíno

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Thai
gl: Tai

en: Couldn't open the file.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro.

en: Couldn't read the contents of the file.
gl: Non foi posíbel ler os contidos do ficheiro.

en: Failed to create a GStreamer element '%s'.
gl: Produciuse un fallo ao crear un elemento GStreamer  '%s'.

en: Please check your GStreamer installation.
gl: Comprobe a instalación de GStreamer.

en: Times
gl: Tempos

en: Frames
gl: Fotogramas

en: Name:
gl: Nome:

en: Path:
gl: Camiño:

en: Format:
gl: Formato:

en: Newline:
gl: Quebra de liña:

en: Timing Mode:
gl: Modo de temporización:

en: _Languages
gl: _Idiomas

en: _Ignore all
gl: _Ignorar todos

en: _Add "%1" to Dictionary
gl: Eng_adir "%1" ao dicionario

en: (no suggested words)
gl: (non hai suxestións de palabras)

en: _More...
gl: _Máis...

en: Auto Detected
gl: Detectado automaticamente

en: Current Locale
gl: Configuración rexional actual

en: Add or Remove...
gl: Engadir ou eliminar...

en: None
gl: Ningún

note: column description
en: _Description
gl: _Descrición

note: column encoding
en: _Encoding
gl: _Codificación

en: All files (*.*)
gl: Todos os ficheiros (*.*)

en: All supported formats (*.ass, *.ssa, *.srt, ...)
gl: Todos os formatos compatíbeis (*.ass, *.ssa, *.srt, ...)

en: Open Video
gl: Abrir un vídeo

en: Video
gl: Vídeo

en: Audio
gl: Son

en: ALL
gl: TODOS

en: Open Waveform
gl: Abrir un formato Onda

en: Waveform & Media
gl: Formato Onda e Multimedia

en: Waveform (*.wf)
gl: Formato Onda (*.wf)

en: Open Keyframe
gl: Abrir fotograma chave

en: Keyframe & Media
gl: Fotograma chave e mulitmedia

en: Keyframe (*.kf)
gl: Fotograma chave (*.kf)

en: At what frame rate do you want to import?
gl: Con que taxa de fotogramas desexa importar?

note: == EXPORT
en: At what frame rate do you want to export?
gl: Con que taxa de fotogramas desexa exportar?

note: label2 (framerate:)
en: _Framerate:
gl: Taxa de _fotogramas:

note: create all menu
en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Selection
gl: _Selección

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Timings
gl: _Temporización

en: T_ools
gl: Ferra_mentas

en: _Video
gl: _Vídeo

en: _Keyframes
gl: _Fotogramas chave

en: V_iew
gl: V_isualización

en: E_xtensions
gl: E_xtensións

en: _Help
gl: A_xuda

note: file submenu
en: _Open
gl: _Abrir

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Import
gl: _Importar

en: _Export
gl: _Exportar

en: Couldn't recognize format of the file.
gl: Non foi posíbel recoñecer o formato do subtítulo.

en: Couldn't get the keyframe size on the file.
gl: Non foi posíbel obter o tamaño do fotograma chave no ficheiro.

en:  - edit subtitles files
gl:  - editar os ficheiros dos subtítulos

en: [FILE...]
gl: [FICHEIRO...]

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: NAME
gl: NOME

en: ENCODING
gl: CODIFICACIÓN

en: This function is not implemented for this format.
gl: Esta función non está implementada para este formato.

en: Couldn't create the subtitle format '%s'.
gl: Non foi posíbel crear o formato do subtítulo '%s'.

en: Add Subtitle
gl: Engadir un subtítulo

en: Remove Subtitle
gl: Eliminar o subtítulo

en: Reordered Subtitle
gl: Subtítulos reordenados

en: Append subtitle
gl: Anexar subtítulos

en: Remove Subtitles
gl: Eliminar subtítulos

en: Use Ctrl+Return for exit and Return for line-break
gl: Usar Ctrl+Retorno para saír e 'Retorno' para quebra de liña

en: Use Return for exit and Ctrl+Return for line-break
gl: Usar 'Retorno' para saír e Ctrl+Retorno para quebra de liña

en: The line number
gl: O número de liña

en: When a subtitle appears on the screen.
gl: Cando un subtítulo aparece na pantalla.

en: When a subtitle disappears from the screen.
gl: Cando un subtítulo desaparece da pantalla.

en: The duration of the subtitle.
gl: A duración do subtítulo.

en: The number of characters per second
gl: Número de caracteres por segundo

en: Editing layer
gl: Editando a capa

en: Editing start
gl: Editando o inicio

en: Editing end
gl: Editando o final

en: Editing duration
gl: Editando a duración

en: Editing text
gl: Editando o texto

en: Editing translation
gl: Editando a tradución

en: Editing note
gl: Editando a nota

en: Editing effect
gl: Editando o efecto

en: Editing style
gl: Editando o estilo

en: Editing name
gl: Editando o nome

en: Set style to selection
gl: Aplicar o estilo á seleccion

en: Duration
gl: Duración

en: Effect
gl: Efecto

en: End
gl: Final

en: Layer
gl: Capa

en: Note
gl: Nota

en: Start
gl: Iniciar

en: Style
gl: Estilo

en: Invalid fps
gl: Os fps son incorrectos

en: Failed to create a GStreamer audio output (%s). Please check your GStreamer installation.
gl: Produciuse un fallo ao crear a saída de son do GStreamer (%s). Comprobar a instalación do GStreamer.

en: Failed to create a GStreamer textoverlay (%s). Please check your GStreamer installation.
gl: Produciuse un fallo ao crear a sobreposición de texto do GStreamer (%s). Comprobar a instalación do GStreamer.

en: Failed to create a GStreamer sink (%s). Please check your GStreamer installation.
gl: Produciuse un fallo ao crear o sumidoiro (sink) do GStreamer (%s). Comprobe a instalacion do GStreamer.

en: Media file could not be played.
    %s
gl: Non foi posíbel reproducir o ficheiro multimedia.
    %s

en: Editing position
gl: Editando a posición

en: Window system doesn't support OpenGL.
    Please try with another renderer.
gl: O sistema de xanelas non é compatíbel con OpenGl.
    Probe con outro renderizador.

en: A_vailable encodings:
gl: Codificacións _dispoñíbeis:

en: Character Codings
gl: Codificación de caracteres

en: E_ncodings shown in menu:
gl: Codificació_ns mostradas no menú:

en: <b>Please choose encodings</b>
gl: <b>Por favor, escolla as codificacións</b>

en: Encodings Chooser
gl: Selector de codificacións

en: Export Text
gl: Exportar o texto

en: NewLine:
gl: Quebra de liña:

en: Import Text
gl: Importar un texto

en: Open Document
gl: Abrir un documento

en: Video File:
gl: Ficheiro de vídeo:

en: Save Document
gl: Gardar o documento

en: <b>Basic</b>
gl: <b>Básico</b>

en: <b>Behaviour</b>
gl: <b>Comportamento</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
gl: <b>Varios</b>

en: <b>Read-only info</b>
gl: <b>Información de só lectura</b>

en: Collisions:
gl: Colisións:

en: Original Editing:
gl: Edición orixinal:

en: Original Script:
gl: Guión orixinal:

en: Original Timing:
gl: Temporización orixinal:

en: Original Translation:
gl: Tradución orixinal:

en: Point Time:
gl: Tempo do punto:

en: Reverse
gl: Inverter

en: Script Properties
gl: Propiedades do guión

en: Script Type:
gl: Tipo de guión:

en: Script Updated By:
gl: Guión actualizado por:

en: Sync Point:
gl: Punto de sincronización:

en: Timer:
gl: Temporizador:

en: Title:
gl: Título:

en: Update Details:
gl: Actualizar os detalles:

en: Wrap Style:
gl: Estilo do fin da liña

en: About
gl: Sobre

en: Displays the application's information.
gl: Mostrar a información do aplicativo.

en: Adjust Time
gl: Axustar os tempos

en: Adjusts subtitle times.
gl: Axusta os tempos dos subtítulos.

en: Apply Translation
gl: Aplicar a tradución

en: Replaces the text of the subtitle by the translation.
gl: Substitúe o texto do subtítulo pola tradución

en: Converts the framerate.
gl: Converte a taxa de fotogramas.

en: Combine Subtitles
gl: Combinar os subtítulos

en: Merges the selected subtitles.
gl: Combina os subtítulos seleccionados.

en: Command
gl: Orde

en: Manages Undo/Redo.
gl: Xestiona Desfacer/Refacer.

en: Configures keyboard shortcuts.
gl: Configura os atallos do teclado.

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos do teclado

en: Adds or removes the dialogue dash.
gl: Engade ou elimina os guións de diálogo

en: Dialoguize
gl: Converter en diálogo

en: Document Management
gl: Xestión do documento

en: Manages the document (Open, Save, Save As...).
gl: Xestiona o documento (Abrir, Gardar, Gardar como...).

en: Duplicate Subtitle
gl: Duplicar subtítulo

en: Duplicates the selected subtitles.
gl: Duplica os subtítulos seleccionados.

en: Edit Cell
gl: Editar cela

en: Starts editing of the focused or the next cell.
gl: Inicia a edición da cela enfocada ou da seguinte cela.

en: Detects and fixes errors.
gl: Detecta e soluciona erros.

en: Extend Length
gl: Aumentar a duración

en: Extends the length of selected subtitles.
gl: Aumenta a duración dos subtítulos seleccionados.

en: Runs external video player.
gl: Executa un reprodutor de vídeo externo.

en: Searches and replaces texts with regular expressions support.
gl: Busca e substitúe textos con soporte de expresións regulares.

en: Inserts a blank subtitle.
gl: Insire un subtítulo baleiro.

en: Italicize
gl: Poñer en cursiva

en: Italicizes the selected subtitles text.
gl: Pon en cursiva os subtítulos seleccionados.

en: Adds subtitles from another file.
gl: Engade subtítulos desde outro ficheiro.

en: Join Document
gl: Unir un documento

en: Keyframes Management
gl: Xestión dos fotogramas chave

en: Move After Preceding Subtitle
gl: Mover até despois do subtítulo anterior

en: Moves a subtitle after the preceding one respecting the minimum gap between subtitles.
gl: Move un subtítulo até despois do anterior respectando o tempo mínimo entre subtítulos.

en: Moves subtitles.
gl: Move os subtítulos.

en: Imports or exports any text file.
gl: Importa ou exporta calquera ficheiro de texto.

en: Plain Text
gl: Texto plano

en: Manages Subtitle Editor's preferences.
gl: Xestiona as preferencias do editor de subtítulos.

en: Deletes the selected subtitles.
gl: Elimina os subtítulos seleccionados.

en: Reverses the original subtitle and the translated text.
gl: Inverte o subtítulo orixinal co texto traducido.

en: Scale Subtitles
gl: Escalar os subtítulos

en: Scales by two points.
gl: Escala desde dous puntos.

en: Manages selection of subtitles.
gl: Xestiona a selección de subtítulos.

en: Selection
gl: Selección

en: Sort Subtitles
gl: Ordenar os subtítulos

en: Sort subtitles based on their start time.
gl: Ordenar os subtítulos polo tempo de inicio.

en: Checks the spelling of the current document.
gl: Comproba a ortografía do documento actual.

en: Splits the current document in two.
gl: Divide en dous o documento actual.

en: Split Subtitle
gl: Dividir os subtítulos

en: Splits the selected subtitles.
gl: Divide os subtítulos seleccionados.

en: An ASS/SSA style editor.
gl: Un editor de estilo para ASS/SSA.

en: Style Editor
gl: Editor de estilo

en: Manages time modes (Framerate, Timing Mode ...).
gl: Xestiona modos de tempo (taxa de fotogramas, modo Temporización...).

en: Time Mode Management
gl: Xestión do modo Tempo

en: Use the current player position to set the subtitle time.
gl: Usar a posición actual do reprodutor para estabelecer o tempo do subtítulo.

en: FIXME.
gl: ARRÁNXAME.

en: Type Writer
gl: Máquina de escribir

en: Controls the video player.
gl: Controla o reprodutor de vídeo.

en: Video Player Management
gl: Xestión do reprodutor de vídeo

en: Manages multiple views of the columns of a subtitle.
gl: Xestiona múltiples visualizacións das columnas dos subtítulos

en: Manages a waveform.
gl: Xestiona un formato Onda.

en: Waveform Management
gl: Xestión do formato Onda

en: Adobe Encore DVD subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos Adobe Encore DVD.

en: Advanced Sub Station Alpha subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos Advanced Sub Station Alpha.

en: BITC (Burnt-in timecode) subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos BITC (Burnt-in timecode).

en: MicroDVD subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos MicroDVD.

en: MPL2 subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos MPL2.

en: MPsub subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos MPsub.

en: SBV subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos SBV.

en: Spruce subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos Spruce.

en: SubRip subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos SubRip.

en: Sub Station Alpha subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos Sub Station Alpha.

en: Subtitle Editor Project subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos Subtitle Editor Project.

en: SubViewer2 subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos SubViewer2.

en: Timed Text Authoring Format 1.0 subtitles support.
gl: Compatibilidade para subtítulos Timed Text Authoring Format 1.0.

note: \u is not supported by gaupol, gaupol used a special pattern 'capitalization'. 'previousmatch' is also not supported by gaupol.
en: Capitalize the first word of a sentence
gl: Poñer en maiúscula a primeira letra dunha frase

note: \u is not supported by gaupol, gaupol used a special pattern 'capitalization'. 'previousmatch' is also not supported by gaupol.
en: Sentence
gl: Frase

en: Add or remove spaces around parantheses and square brackets
gl: Engadir ou eliminar espazos aos parénteses e corchetes

en: Add space after a dialogue dash
gl: Engadir espazo despois dun guión de diálogo

en: Add space after an ellipsis
gl: Engadir espazo despois dos puntos suspensivos

en: Add space after various punctuation marks
gl: Engadir espazo despois de varios signos de puntuación

en: Double apostrophe
gl: Dobre apóstrofo

en: Letter "O" in a number
gl: Letra "O" nun número

en: Multiple question- and exclamation marks
gl: Múltiples signos de interrogación e de exclamación

en: Periods around a punctuation mark
gl: Puntos con outros signos de puntuación

en: Remove period before or after various punctuation marks
gl: Eliminar os puntos antes ou despois de varios signos de puntuación

en: Remove space after a starting- and before an ending quotation mark
gl: Eliminar os espazos despois do inicio e antes do final dos apótrofos simples

en: Remove space after an ellipsis that starts a line
gl: Eliminar os espazos despois dos puntos suspensivos que inician unha liña

en: Remove space before various punctuation marks
gl: Eliminar os espazos antes de varios signos de puntuación

en: Replace a double apostrophe with a quotation mark
gl: Substituír o dobre apóstrofo por un apóstrofo simple

en: Replace letter "O" with a zero in a number
gl: Substituír a letra "O" por un cero cando estea nun número

en: Replace multiple consequtive question- and exclamation marks with only one
gl: Substituír os signos múltiples de interrogación e exclamación por un único signo

en: Space after a dialogue dash
gl: Espazo despois dun guión de diálogo

en: Space after a starting ellipsis
gl: Espazo despois duns puntos suspensivos iniciais

en: Space after an ellipsis
gl: Espazo despois dos puntos suspensivos

en: Space after punctuation marks
gl: Espazo despois dos signos de puntuación

en: Space before punctuation marks
gl: Espazo antes dos signos de puntuación

en: Spaces around a quotation mark
gl: Espazos con apóstrofos simples

en: Spaces around brackets
gl: Espazos con parénteses

note: \u is not supported by gaupol, gaupol used a special pattern 'capitalization'
en: Capitalize the first person pronoun "I"
gl: Poñer en maiúscula o pronome de primeira persoa "I" (inglés)

note: \u is not supported by gaupol, gaupol used a special pattern 'capitalization'
en: First person pronoun
gl: Pronome de primeira persoa

en: Convert various two-letter spellings of okay to "OK"
gl: Converter diversas abreviaturas de 'okay' a  "OK"

en: Letter "I" in a lower case word
gl: Letra "I" con palabras en minúsculas

en: Letter "l" in an upper case word
gl: Letra "l" con palabras en maiúsculas

en: Okay
gl: Aceptar

en: Remove spaces around an apostrophe
gl: Eliminar os espazos dos apóstrofos

en: Replace letter "I" with letter "l" in a lower case word
gl: Substituír a letra "I" pola letra "l" con palabras en minúsculas

en: Replace letter "l" with letter "I" in an upper case word
gl: Substituír a letra  "l" pola letra  "I" con palabras en maiúsculas

en: Replace zero with letter "O" in an upper case word
gl: Substituír o cero pola letra "O" con palabras en maiúsculas

en: Spaces around an apostrophe
gl: Espazos con apóstrofos

en: Zero in an upper case word
gl: Cero con palabras en maiúsculas

en: Replace the uppercase name of the speaker before a colon with a dialogue dash
gl: Substituír o nome en maiúsculas do personaxe antes de dous puntos por un guión de diálogo

en: Uppercase speaker before a colon
gl: Personaxe en maiúsculas antes de dous puntos

en: Add period after a shortened title, such as "Mr" and "Dr"
gl: Engadir un punto despois de abreviaturas como "Mr" and "Dr"

en: Period after title
gl: Punto despois do título

en: Add or remove space before various punctuation marks
gl: Engadir ou eliminar espazos antes de varios signos de puntuación

en: Add spaces around guillemets
gl: Engadir espazos ás comiñas

en: Spaces around guillemets
gl: Espazos con comiñas

en: One-line song lyrics between asterisks
gl: Letras de cancións en liña entre asteriscos

en: One-line song lyrics between number signs
gl: Letras de cancións en liña entre '#'

en: Remove description of a sound between parantheses
gl: Eliminar a descrición dun son entre parénteses

en: Remove description of a sound between square brackets
gl: Eliminar a descrición dun son entre corchetes

en: Remove one-line song lyrics starting with or between asterisks
gl: Eliminar as letras das cancións en liña que comezan con ou entre ateriscos

en: Remove one-line song lyrics starting with or between number signs
gl: Eliminar as letras das cancións en liña que comezan con ou entre '#'

en: Remove song lyrics starting with or between asterisks
gl: Eliminar as letras das cancións que comezan con ou entre asteriscos

en: Remove song lyrics starting with or between number signs
gl: Eliminar as letras das cancións que comezan con ou entre '#'

en: Replace the name of the speaker before a colon with a dialogue dash
gl: Substituír o nome do personaxe antes de dous puntos por un guión de diálogo

en: Song lyrics between asterisks
gl: Letras de cancións entre asteriscos

en: Song lyrics between number signs
gl: Letras de cancións entre '#'

en: Sound in brackets
gl: Sons entre parénteses

en: Sound in parantheses
gl: Sons entre parénteses

en: Speaker before a colon
gl: Personaxe antes de dous puntos

en: Leading and trailing spaces
gl: Espazos iniciais e finais

en: Multiple consecutive spaces
gl: Varios espazos consecutivos

en: Remove space between digits of a number
gl: Eliminar os espazos que haxa entre os díxitos dun número

en: Remove spaces from the beginning and end of lines
gl: Eliminar os espazos ao comezo e ao final das liñas

en: Replace multiple consecutive spaces with only one
gl: Substituír varios espazos consecutivos por un só

en: Space between digits
gl: Espazo entre díxitos
