subversion 1.9 - en to no translation catalogue (1851 entries)

note: Constructing nice error messages for roots. Build an SVN_ERR_FS_NOT_FOUND error, with a detailed error text, for PATH in ROOT. ROOT is of type svn_fs_root_t *.
en: File not found: transaction '%s', path '%s'
no: Fant ikke filen: Transaksjon «%s», sti «%s»

en: File not found: revision %ld, path '%s'
no: Filen ikke funnet: Revisjon %ld, filsti «%s»

note: Build a detailed `file already exists' message for PATH in ROOT. ROOT is of type svn_fs_root_t *.
en: File already exists: filesystem '%s', transaction '%s', path '%s'
no: Filen eksisterer allerede: Filsystem «%s», transaksjon «%s», sti «%s»

en: File already exists: filesystem '%s', revision %ld, path '%s'
no: Filen eksisterer allerede: Filsystem «%s», revisjon %ld, sti «%s»

note: ROOT is of type svn_fs_root_t *.
en: Root object must be a transaction root
no: Rotobjekt må være en transaksjonsrot

note: SVN_FS__ERR_NOT_MUTABLE: the caller attempted to change a node outside of a transaction. FS is of type "svn_fs_t *".
en: File is not mutable: filesystem '%s', revision %ld, path '%s'
no: Uforanderlig fil: Filsystem «%s», revisjon %ld, sti «%s»

note: FS is of type "svn fs_t *".
en: '%s' is not a directory in filesystem '%s'
no: «%s» er ikke en katalog i filsystem «%s»

note: FS is of type "svn fs_t *".
en: '%s' is not a file in filesystem '%s'
no: «%s» er ikke en fil i filsystem «%s»

note: FS is of type "svn fs_t *", LOCK is of type "svn_lock_t *".
en: Path '%s' is already locked by user '%s' in filesystem '%s'
no: Stien «%s» er allerede låst av bruker «%s» i filsystem «%s»

note: FS is of type "svn fs_t *".
en: No lock on path '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen lås på stien «%s» i filsystem «%s»

note: FS is of type "svn fs_t *".
en: Lock has expired: lock-token '%s' in filesystem '%s'
no: Låsen er utgått: Låsnøkkel «%s» i filsystem «%s»

note: FS is of type "svn fs_t *".
en: No username is currently associated with filesystem '%s'
no: Ingen brukernavn er for øyeblikket assosiert med filsystem «%s»

note: SVN_FS__ERR_LOCK_OWNER_MISMATCH: trying to use a lock whose LOCK_OWNER doesn't match the USERNAME associated with FS. FS is of type "svn fs_t *".
en: User '%s' is trying to use a lock owned by '%s' in filesystem '%s'
no: Brukeren «%s» prøver å bruke en lås som eies av «%s» i filsystem «%s»

en: Bad parent pool passed to svn_make_pool()
no: Feil foreldregrunnlag ble sendt til svn_make_pool()

en: Bogus filename
no: Ugyldig filnavn

en: Bogus URL
no: Ugyldig URL

en: Bogus date
no: Ugyldig dato

en: Bogus mime-type
no: Ugyldig MIME-type

en: Wrong or unexpected property value
no: Feil eller uventet egenskapsverdi

en: Version file format not correct
no: Feil format i versjonsfil

en: Path is not an immediate child of the specified directory
no: Filstien ligger ikke like under den spesifiserte katalogen

en: Bogus UUID
no: Ugyldig UUID

en: Invalid configuration value
no: Ugyldig verdi i innstilling

en: Bogus server specification
no: Fiktiv tjenerspesifikasjon

en: Unsupported checksum type
no: Kontrollsumtypen støttes ikke

en: Invalid character in hex checksum
no: Ugyldig tegn i heksadesimal-kontrollsum

en: No such XML tag attribute
no: Mangler attributt for XML-tag

en: <delta-pkg> is missing ancestry
no: <delta-pkg> mangler opprinnelse

en: Unrecognized binary data encoding; can't decode
no: Ukjent binær datakoding, kan ikke dekode

en: XML data was not well-formed
no: XML-data var ikke velformet

en: Data cannot be safely XML-escaped
no: Dataene kan ikke XML-beskyttes på en sikker måte

en: Inconsistent line ending style
no: Inkonsekvent bruk av linjesluttstegn

en: Unrecognized line ending style
no: Kjenner ikke igjen linjesluttstegn

en: Line endings other than expected
no: Uventet linjesluttstegn

en: Ran out of unique names
no: Gikk tom for unike navn

en: Framing error in pipe protocol
no: Rammefeil i rørprotokollen

en: Read error in pipe
no: Lesefeil i rør

en: Write error
no: Feil ved skriving

en: Unexpected EOF on stream
no: Uventet filslutt i strømmen

en: Malformed stream data
no: Misdannede strømdata

en: Unrecognized stream data
no: Ukjente strømdata

en: Unknown svn_node_kind
no: Ukjent svn_node_kind

en: Unexpected node kind found
no: En uventet nodetype ble funnet

en: Can't find an entry
no: Kan ikke finne en post

en: Entry already exists
no: Posten finnes allerede

en: Entry has no revision
no: Posten mangler revisjon

en: Entry has no URL
no: Posten mangler nettadresse

en: Entry has an invalid attribute
no: Posten har et ugyldig kjennetegn

en: Can't create an entry for a forbidden name
no: Kan ikke opprette post for et forbudt navn

en: Obstructed update
no: Blokkert oppdatering

en: Mismatch popping the WC unwind stack
no: Feil ved opprulling av arbeidskopistabelen

en: Attempt to pop empty WC unwind stack
no: Forsøk på å rulle opp tom arbeidskopistabel

en: Attempt to unlock with non-empty unwind stack
no: Forsøk på å låse opp med ikke-tom opprullingsstabel

en: Attempted to lock an already-locked dir
no: Forsøkte å låse en allerede låst katalog

en: Working copy not locked; this is probably a bug, please report
no: Arbeidskopien er ikke låst. Dette er sannsynligvis en programfeil, vennligst rapporter

en: Invalid lock
no: Ugyldig lås

en: Path is not a working copy directory
no: Filstien peker ikke til en arbeidskopi

en: Path is not a working copy file
no: Filstien er ikke til en fil i en arbeidskopi

en: Problem running log
no: Problem med å kjøre logg

en: Can't find a working copy path
no: Finner ikke filsti for arbeidskopi

en: Working copy is not up-to-date
no: Arbeidskopien er ikke à jour

en: Left locally modified or unversioned files
no: La igjen lokalt endrede eller ikke-versjonerte filer

en: Unmergeable scheduling requested on an entry
no: En oppgave som ikke kan flettes, er forespurt på en post

en: Found a working copy path
no: Fant en filsti for arbeidskopi

en: A conflict in the working copy obstructs the current operation
no: En konflikt i arbeidskopien sperrer gjeldende operasjon

en: Working copy is corrupt
no: Arbeidskopien er ødelagt

en: Working copy text base is corrupt
no: Tekstbasen i arbeidskopien er ødelagt

en: Cannot change node kind
no: Kan ikke forandre nodetype

en: Invalid operation on the current working directory
no: Ugyldig operasjon i gjeldende arbeidskatalog

en: Problem on first log entry in a working copy
no: Problem med den første loggposten i arbeidskopien

en: Unsupported working copy format
no: Ingen støtte for formatet i arbeidskopien

en: Path syntax not supported in this context
no: Filstiens sammensetning støttes ikke i denne sammenhengen

en: Invalid schedule
no: Ugyldig klargjøring

en: Invalid relocation
no: Ugyldig forflytning

en: Invalid switch
no: Ugyldig valg

en: Changelist doesn't match
no: Forandringslisten samsvarer ikke

en: Conflict resolution failed
no: Løsing av konflikt feilet

en: Failed to locate 'copyfrom' path in working copy
no: Klarte ikke å lokalisere «copyfrom»-sti i arbeidskopien

en: Moving a path from one changelist to another
no: Flytter en sti fra en forandringsliste til en annen

en: Something's amiss with the wc sqlite database
no: Noe er galt med SQLite-databasen for arbeidskopien

en: The working copy is missing
no: Arbeidskopien mangler

en: The specified node is not a symlink
no: Den spesifiserte noden er ikke en symbolsk lenke

en: The specified path has an unexpected status
no: Den spesifiserte stien har uventet status

en: The working copy needs to be upgraded
no: Arbeidskopien må oppgraderes

en: Previous operation was interrupted; run 'svn cleanup'
no: Forrige operasjon ble avbrutt; kjør «svn cleanup»

en: General filesystem error
no: Generell filsystemsfeil

en: Error closing filesystem
no: Feil under lukking av filsystem

en: Filesystem is already open
no: Filsystemet er allerede åpent

en: Filesystem is not open
no: Filsystemet er ikke åpent

en: Filesystem is corrupt
no: Filsystemet er ødelagt

en: Invalid filesystem path syntax
no: Filstiens sammensetning er ugyldig

en: Invalid filesystem revision number
no: Filsystemet har ugyldig revisjonsnummer

en: Invalid filesystem transaction name
no: Filsystemet har ugyldig transaksjonsnavn

en: Filesystem directory has no such entry
no: Filsystemets katalog har ingen slik post

en: Filesystem has no such representation
no: Filsystemet har ingen slik representasjon

en: Filesystem has no such string
no: Filsystemet har ingen slik streng

en: Filesystem has no such copy
no: Filsystemet har ingen slik kopi

en: The specified transaction is not mutable
no: Transaksjonen kan ikke endres

en: Filesystem has no item
no: Filsystemet har ingen objekt

en: Filesystem has no such node-rev-id
no: Filsystemet har ingen slik node-rev-id

en: String does not represent a node or node-rev-id
no: Tekststrengen representerer ikke en node eller node-rev-id

en: Name does not refer to a filesystem directory
no: Navnet refererer ikke til noen katalog i filsystemet

en: Name does not refer to a filesystem file
no: Navnet refererer ikke til noen fil i filsystemet

en: Name is not a single path component
no: Navnet er ikke en enkelt filstidel

en: Attempt to change immutable filesystem node
no: Forsøk på å endre node i filsystemet som ikke kan endres

en: Item already exists in filesystem
no: Objektet finnes allerede i filsystemet

en: Attempt to remove or recreate fs root dir
no: Forsøk på å fjerne eller lage roten i filsystemet på nytt

en: Object is not a transaction root
no: Objektet er ikke en transaksjonsrot

en: Object is not a revision root
no: Objektet er ikke en revisjonsrot

en: Merge conflict during commit
no: Flettekonflikt under innsending

en: A representation vanished or changed between reads
no: En representasjon forsvant eller ble endret mellom lesninger

en: Tried to change an immutable representation
no: Forsøkte å endre en uforanderlig representasjon

en: Malformed skeleton data
no: Misdannede skjelettdata

en: Transaction is out of date
no: Transaksjonen er utdatert

en: Berkeley DB error
no: Berkeley DB-feil

en: Berkeley DB deadlock error
no: Vranglås-feil i Berkeley DB

en: Transaction is dead
no: Transaksjonen er død

en: Transaction is not dead
no: Transaksjonen er ikke død

en: Unknown FS type
no: Ukjent filsystemtype

en: No user associated with filesystem
no: Ingen bruker assosiert med filsystem

en: Path is already locked
no: Stien er allerede låst

en: Path is not locked
no: Stien er ikke låst

en: Lock token is incorrect
no: Låsnøkkel er feil

en: No lock token provided
no: Ingen låsnøkkel skaffet

en: Username does not match lock owner
no: Brukernavn samsvarer ikke med eier av lås

en: Filesystem has no such lock
no: Filsystemet har ingen slik lås

en: Lock has expired
no: Låsen er utgått

en: Item is out of date
no: Elementet er utdatert

en: Unsupported FS format
no: Filsystemformatet er ikke støttet

en: Representation is being written
no: Representasjonen skrives

en: The generated transaction name is too long
no: Det genererte transaksjonsnavnet er for langt

en: Filesystem has no such node origin record
no: Filsystemet har ingen slik post for nodeopprinnelse

en: Filesystem upgrade is not supported
no: Oppgradering av filsystemet støttes ikke

en: The repository is locked, perhaps for db recovery
no: Depotet er låst, muligens på grunn av gjenopprettelse av databasen

en: A repository hook failed
no: En påhakning i depotet feilet

en: Incorrect arguments supplied
no: Feilaktige argumenter angitt

en: A report cannot be generated because no data was supplied
no: En rapport kan ikke genereres fordi data ikke ble gitt

en: Bogus revision report
no: Ugyldig revisjonsrapport

en: Unsupported repository version
no: Depotets versjon støttes ikke

en: Disabled repository feature
no: Avslått funksjon i depotet

en: Error running post-commit hook
no: Feil ved kjøring av post-innsendingshake

en: Error running post-lock hook
no: Feil ved kjøring av «post-lock»-påhakningen

en: Error running post-unlock hook
no: Feil ved kjøring av «post-unlock»-påhakningen»

en: Repository upgrade is not supported
no: Oppgradering av depotet støttes ikke

en: Bad URL passed to RA layer
no: Feilaktig nettadresse sendt til RA-lag

en: Authorization failed
no: Autorisasjonen feilet

en: Unknown authorization method
no: Autorisasjonsmetoden er ukjent

en: Repository access method not implemented
no: Depotet er ikke forberedt for denne tilgangsmetoden

en: Repository has no UUID
no: Depotet har ingen UUID

en: Unsupported RA plugin ABI version
no: RA-programtilleggets ABI-versjon støttes ikke

en: Server can only replay from the root of a repository
no: Tjeneren kan bare spille av fra roten av et depot

en: Repository UUID does not match expected UUID
no: Depot-UUID samsvarer ikke med forventet UUID

en: Repository root URL does not match expected root URL
no: Rot-URL for depotet samsvarer ikke med forventet rot-URL

en: RA layer failed to init socket layer
no: RA-laget kunne ikke igangsette sokkel-lag

en: RA layer failed to create HTTP request
no: RA-lag kunne ikke utføre HTTP-forespørsel

en: RA layer request failed
no: Forespørsel feilet i RA-lag

en: RA layer didn't receive requested OPTIONS info
no: RA-laget mottok ikke informasjon om forespurte valg

en: RA layer failed to fetch properties
no: RA-laget kunne ikke hente egenskapene

en: RA layer file already exists
no: RA-lagets fil finnes allerede

en: HTTP Path Not Found
no: Finner ikke HTTP-sti

en: Failed to execute WebDAV PROPPATCH
no: Kunne ikke kjøre WebDAV PROPPATCH

en: Malformed network data
no: Feilaktig nettverksdata

en: Unable to extract data from response header
no: Klarte ikke å hente data fra responsheader

en: Repository has been moved
no: Depotet er flyttet

en: Connection timed out
no: Tidsavbrudd for forbindelsen

en: URL access forbidden for unknown reason
no: URL-tilgang nektes, ukjent grunn

en: Couldn't find a repository
no: Kunne ikke finne depotet

en: Couldn't open a repository
no: Kunne ikke åpne depotet

en: Special code for wrapping server errors to report to client
no: Spesialkode for innkapsling av feilmeldinger for tjener som rapporteres til klient

en: Unknown svn protocol command
no: svn-protokollen kjenner ikke kommandoen

en: Network connection closed unexpectedly
no: Nettverkstilkoblingen brøt plutselig

en: Network read/write error
no: Lese-/skrivefeil i nettverket

en: Client/server version mismatch
no: Versjon for klient/tjener samsvarer ikke

en: Cannot negotiate authentication mechanism
no: Kan ikke utveksle autentiseringsmekanisme

en: Initialization of SSPI library failed
no: Initialisering av SSPI-biblioteket feilet

en: Server SSL certificate untrusted
no: SSL-sertifikat fra tjeneren er ikke godkjent

en: Credential data unavailable
no: Legitimasjonsdata er utilgjengelig

en: No authentication provider available
no: Ingen autentiseringsinstans er tilgjengelig

en: All authentication providers exhausted
no: Alle autentiseringsinstanser er brukt opp

en: Credentials not saved
no: Legitimasjonsdata er ikke lagret

en: Authentication failed
no: Autentisering feilet

en: Read access denied for root of edit
no: Lesetilgang er nektet for redigeringens opphav

en: Item is not readable
no: Element er ikke lesbart

en: Item is partially readable
no: Element er delvis lesbart

en: Invalid authz configuration
no: Ugyldig authz-oppsett

en: Item is not writable
no: Elementet er ikke skrivbart

en: Svndiff data has invalid header
no: Svndiff-data har ugyldig hode

en: Svndiff data contains corrupt window
no: Svndiff-data inneholder ødelagt vindu

en: Svndiff data contains backward-sliding source view
no: Svndiff-data inneholder kildevisning med forflytninger baklengs

en: Svndiff data contains invalid instruction
no: Svndiff-data inneholder ugyldig instruksjon

en: Svndiff data ends unexpectedly
no: Svndiff-data sluttet uventet

en: Svndiff compressed data is invalid
no: Komprimerte svndiff-data er ugyldig

en: Diff data source modified unexpectedly
no: Uventet forandring i diff-datakilde

en: Apache has no path to an SVN filesystem
no: Apache har ingen sti til et SVN-filsystem

en: Apache got a malformed URI
no: Apache fikk en ugyldig oppsettsadresse

en: Activity not found
no: Fant ikke aktivitet

en: Baseline incorrect
no: Grunnlinjen er feil

en: Input/output error
no: Feil på inndata/utdata

en: A path under version control is needed for this operation
no: For denne operasjonen kreves en filsti under versjonskontroll

en: Repository access is needed for this operation
no: For denne operasjonen kreves tilgang til depotet

en: Bogus revision information given
no: Angitt revisjonsinformasjon er ugyldig

en: Attempting to commit to a URL more than once
no: Forsøk på å sende inn til en nettadresse mer enn en gang

en: Operation does not apply to binary file
no: Operasjonen gjelder ikke for binære filer

en: Format of an svn:externals property was invalid
no: Formatet på egenskapen svn:externals var ugyldig

en: Attempting restricted operation for modified resource
no: Forsøkte en begrenset operasjon på en endret ressurs

en: Operation does not apply to directory
no: Operasjonen gjelder ikke for kataloger

en: Revision range is not allowed
no: Ugyldig revisjonsområde

en: Inter-repository relocation not allowed
no: Flytting mellom kodearkiv er ikke tillatt

en: Author name cannot contain a newline
no: Forfatternavn kan ikke inneholde linjeskift

en: Bad property name
no: Feil navn på egenskap

en: Two versioned resources are unrelated
no: To versjonerte ressurser er urelaterte

en: Path has no lock token
no: Stien har ingen låsnøkkel

en: Operation does not support multiple sources
no: Operasjonen støtter ikke flere kilder

en: No versioned parent directories
no: Ingen versjonerte foreldrekataloger

en: Working copy and merge source not ready for reintegration
no: Arbeidskopien og flettekilden er ikke klar for tilbakeføring

en: A problem occurred; see other errors for details
no: Et problem har oppstått; sjekk andre feilmeldinger for detaljer

en: Failure loading plugin
no: Feil ved innlasting av programtillegg

en: Malformed file
no: Feil i fil

en: Incomplete data
no: Ufullstendige data

en: Incorrect parameters given
no: Feil parameter er oppgitt

en: Tried a versioning operation on an unversioned resource
no: Forsøkte en versjonert operasjon på en ikke-versjonert ressurs

en: Test failed
no: Testen feilet

en: Trying to use an unsupported feature
no: Forsøker å bruke en funksjonalitet som ikke støttes

en: Unexpected or unknown property kind
no: Uventet eller ukjent egenskapstype

en: Illegal target for the requested operation
no: Den forespurte operasjonen har ulovlig mål

en: MD5 checksum is missing
no: Mangler MD5-kontrollsum

en: Directory needs to be empty but is not
no: Katalogen må være tom, men den er ikke det

en: Error calling external program
no: Feil under anrop til eksternt program

en: Python exception has been set with the error
no: Et Python-unntak er satt for feilen

en: A checksum mismatch occurred
no: Kontrollsummene stemmer ikke

en: The operation was interrupted
no: Operasjonen ble avbrutt

en: The specified diff option is not supported
no: Det angitte diff-valget er ikke støttet

en: Property not found
no: Fant ikke egenskap

en: No auth file path available
no: Søkesti til autentiseringsfil er utilgjengelig

en: Incompatible library version
no: Bibliotekversjonen er ikke kompatibel

en: Mergeinfo parse error
no: Feil under tolking av fletteinformasjon

en: Cease invocation of this API
no: Avslutt oppkall av dette programmeringsgrensesnittet

en: Error parsing revision number
no: Feil under tolking av revisjonsnummer

en: Iteration terminated before completion
no: Gjentakelse avsluttet før den ble fullført

en: Unknown changelist
no: Ukjent forandringsliste

en: Reserved directory name in command line arguments
no: Reservert katalognavn i kommandolinjeargumenter

en: Inquiry about unknown capability
no: Forespørsel om ukjent evne

en: Test skipped
no: Test droppet

en: apr memcache library not available
no: Bibliotek for APR-minnehurtiglager er ikke tilgjengelig

en: Couldn't perform atomic initialization
no: Klarte ikke å utføre atomisk initialisering

en: SQLite error
no: SQLite-feil

en: Attempted to write to readonly SQLite db
no: Forsøkte å skrive til skrivebeskyttet SQLite-database

en: Unsupported schema found in SQLite db
no: Fant skjema som ikke er støttet i SQLite-database

en: Error parsing arguments
no: Feil under tolking av argumenter

en: Not enough arguments provided
no: Ikke nok argumenter angitt

en: Mutually exclusive arguments specified
no: Disse argumentene kan ikke brukes samtidig

en: Attempted command in administrative dir
no: Forsøk på kommando i administrativ katalog

en: The log message file is under version control
no: Loggmeldingen er under versjonskontroll

en: The log message is a pathname
no: Loggmeldingen er en søkesti

en: Committing in directory scheduled for addition
no: Sender inn katalog som er planlagt for tilføying

en: No external editor available
no: Ingen ekstern redigerer er tilgjengelig

en: Something is wrong with the log message's contents
no: Noe er galt i loggmeldingens innhold

en: A log message was given where none was necessary
no: En loggmelding ble gitt der ingen var nødvendig

en: No external merge tool available
no: Ingen eksterne fletteverktøy er tilgjengelig

en: Assertion failure
no: Forutsetning feilet

en: GNOME Keyring is locked and we are non-interactive
no: GNOME-nøkkelringen er låst og vi er ikke interaktiv

en: '%s' not found
no: Fant ikke «%s»

en: Unsupported node kind for path '%s'
no: Nodetypen i filstien «%s» er ikke støttet

en: '%s' ends in a reserved name
no: «%s» slutter med et reservert navn

en: Illegal repository URL '%s'
no: Ulovlig depot-URL «%s»

en: Cannot calculate blame information for binary file '%s'
no: Kan ikke beregne «blame»-informasjon for binær fil «%s»

en: Start revision must precede end revision
no: Startrevisjonen må angis før sluttrevisjonen

en: '%s' is not under version control
no: «%s» er ikke under versjonskontroll

en: '%s' refers to a directory
no: «%s» refererer til en katalog

en: (local)
no: (lokal)

en: URL '%s' refers to a directory
no: URL-en «%s» refererer til en katalog

en: URL '%s' doesn't exist
no: URL-en «%s» finnes ikke

en: URL '%s' refers to a file, not a directory
no: URL-en «%s» refererer til en fil, ikke en katalog

en: '%s' is already a working copy for a different URL; use 'svn update' to update it
no: «%s» er allerede en arbeidskopi for en annen URL; bruk «svn update» for å oppdatere den

en: '%s' already exists and is not a directory
no: «%s» finnes allerede og er ikke en katalog

en: Improper relative URL '%s'
no: Uriktig relativ URL «%s»

en: All non-relative targets must have the same root URL
no: Alle mål som ikke er relative må ha samme rot-URL

en: Unknown or unversionable type for '%s'
no: Ukjent eller ikke-versjonabel type for «%s»

en: New entry name required when importing a file
no: Nytt tilgangsnavn påkrevd ved import av en fil

en: '%s' does not exist
no: «%s» finnes ikke

en: Path '%s' does not exist
no: Filstien «%s» finnes ikke

en: Path '%s' already exists
no: Filstien «%s» finnes allerede

en: '%s' is a reserved name and cannot be imported
no: «%s» er et reservert navn og kan ikke importeres

en: Commit failed (details follow):
no: Innsending feilet (detaljer følger):

en: Commit succeeded, but other errors follow:
no: Innsending var vellykket, men andre feil følger:

en: Error unlocking locked dirs (details follow):
no: Feil ved opplåsing av låste kataloger (detaljer følger):

en: Error bumping revisions post-commit (details follow):
no: Feil ved økning av revisjoner etter innsending (detaljer følger):

en: '%s' is a URL, but URLs cannot be commit targets
no: «%s» er en URL, men URL-er kan ikke være mål for innsending

en: Directory '%s' is out of date
no: Katalogen «%s» er utdatert

en: File '%s' is out of date
no: Filen «%s» er utdatert

en: Aborting commit: '%s' remains in conflict
no: Avbryter innsending: «%s» er fortsatt i konflikt

en: Aborting commit: '%s' remains in tree-conflict
no: Avbryter innsending: «%s» har fortsatt tre-konflikt

en: Unknown entry kind for '%s'
no: Ukjent posttype for «%s»

en: Entry '%s' has unexpectedly changed special status
no: Posten «%s» har uventet forandret spesialstatus

en: '%s' is scheduled for addition, but is missing
no: «%s» er klarert for å legges til, men den mangler

en: '%s' is not under version control and is not part of the commit, yet its child '%s' is part of the commit
no: «%s» er ikke under versjonskontroll og er ikke en del av innsendingen,
    men dens barn «%s» er del av innsendingen

en: Entry for '%s' has no URL
no: Innslaget for «%s» mangler URL

en: '%s' is scheduled for addition within unversioned parent
no: «%s» er klarert for å legges til i en ikke-versjonert forelder

en: Cannot commit both '%s' and '%s' as they refer to the same URL
no: Kan ikke sende inn både «%s» og «%s» siden de refererer til samme URL

en: Commit item '%s' has copy flag but no copyfrom URL
no: Objekt «%s» for innsending har kopimerke satt, men ingen copyfrom-URL

en: Commit item '%s' has copy flag but an invalid revision
no: Objekt «%s» for innsending har kopimerke satt, men har en ugyldig revisjon

en: Standard properties can't be set explicitly as revision properties
no: Standardegenskaper kan ikke bli eksplisitt satt som revisjonsegenskaper

en: Path '%s' is not a directory
no: Stien «%s» er ikke en katalog

en: Path '%s' already exists, but is not a directory
no: «%s» finnes allerede, men er ikke en katalog

en: Cannot move URL '%s' into itself
no: Kan ikke flytte URL «%s» inn i seg selv

en: Path '%s' does not exist in revision %ld
no: Filstien «%s» finnes ikke i revisjon %ld

en: Source URL '%s' is from foreign repository; leaving it as a disjoint WC
no: Kilde-URL «%s» er fra et fremmed depot; beholder det som adskilt arbeidskopi

en: '%s' is already under version control
no: «%s» er allerede under versjonskontroll

en: Entry for '%s' exists (though the working file is missing)
no: Innslag for «%s» finnes (men arbeidskopi-filen mangler)

en: Path '%s' not found in revision %ld
no: Filstien «%s» ble ikke funnet i revisjon %ld

en: Path '%s' not found in head revision
no: Filstien «%s» ble ikke funnet i hode-revisjonen

en: Cannot mix repository and working copy sources
no: Kan ikke blande depot- og arbeidskopikilder

en: Cannot copy path '%s' into its own child '%s'
no: Kan ikke kopiere filsti «%s» inn i dens eget barn «%s»

en: Moves between the working copy and the repository are not supported
no: Flyttinger mellom arbeidskopien og depotet er ikke støttet

en: Cannot move path '%s' into itself
no: Kan ikke flytte «%s» inn i seg selv

en: '%s' does not have a URL associated with it
no: «%s» har ingen URL tilknyttet seg

en: '%s' is in the way of the resource actually under version control
no: «%s» er i veien for den versjonshåndterte ressursen

en: '%s' has local modifications -- commit or revert them first
no: «%s» er endret lokalt, send inn eller fjern forandringene først

en: Cannot specify revisions (except HEAD) with move operations
no: Kan ikke angi revisjoner (unntatt HEAD) ved flytteoperasjoner

en: No commits in repository
no: Ingen innsendinger i depotet

en:    Reverse-merged %s:r%s%s
no:    Tilbakeflettet %s:r%s%s

en:    Merged %s:r%s%s
no:    Flettet %s:r%s%s

en: Path '%s' must be an immediate child of the directory '%s'
no: Stien «%s» må ligge like under katalogen «%s»

en: %s	(revision %ld)
no: %s	(revisjon %ld)

en: %s	(working copy)
no: %s	(arbeidskopi)

en: %sProperty changes on: %s%s
no: %sEgenskapsforandringer på: %s%s

en: Cannot display: file marked as a binary type.%s
no: Kan ikke vises: Filen er merket som binær type.%s

en: Not all required revisions are specified
no: Noen nødvendige revisjoner er ikke spesifisert

en: At least one revision must be non-local for a pegged diff
no: Minst én revisjon må være ikke-lokal for en knagg-diff

en: '%s' was not found in the repository at revision %ld
no: «%s» ble ikke funnet i depotet ved revisjon %ld

en: Sorry, svn_client_diff5 was called in a way that is not yet supported
no: svn_client_diff5 ble kalt på en måte som foreløpig ikke er støttet

en: Only diffs between a path's text-base and its working files are supported at this time
no: For øyeblikket støttes kun forskjeller mellom filstiers tekstbase og deres arbeidsfiler

en: Directory '%s' has no URL
no: Katalogen «%s» mangler adresse

en: Summarizing diff can only compare repository to repository
no: Oppsummeringsdiff kan bare sammenligne depot med depot

en: '%s' is not a valid EOL value
no: «%s» er ikke en gyldig EOL-verdi

en: Destination directory exists, and will not be overwritten unless forced
no: Målkatalogen finnes allerede og vil ikke bli overskrevet uten tvang

en: '%s' exists and is not a directory
no: «%s» finnes og er ikke en katalog

en: '%s' already exists
no: «%s» finnes allerede

en: Checksum mismatch for '%s':
       expected:  %s
         actual:  %s
no: Kontrollsummer samsvarer ikke for «%s»:
       forventet:  %s
         faktisk:  %s

en: URL '%s' does not begin with a scheme
no: URL-en «%s» starter ikke med et skjema

en: Illegal parent directory URL '%s'
no: Ulovlig URL for foreldrekatalog: «%s»

en: Illegal repository root URL '%s'
no: Ulovlig URL for depotrot: «%s»

en: The external relative URL '%s' cannot have backpaths, i.e. '..'
no: Den eksterne relative URL-en «%s» kan ikke inneholde bakoverstier, dvs. «..»

en: Unrecognized format for the relative external URL '%s'
no: Ukjent format for den relative eksterne URL-en «%s»

en: URL '%s' at revision %ld doesn't exist
no: URL-en «%s» i revisjon %ld finnes ikke

en: URL '%s' at revision %ld is not a file or a directory
no: URL-en «%s» i revisjon %ld er ikke en fil eller katalog

en: '%s' is not a URL
no: «%s» er ikke en URL

en: The node '%s' was not found.
no: Fant ikke noden «%s».

en: Server does not support retrieving information about the repository root
no: Tjeneren støtter ikke henting av informasjon om depotroten

en: URL '%s' non-existent in revision %ld
no: URLen «%s» finnes ikke i revisjon %ld

en: URL '%s' non-existent in that revision
no: URL-en «%s» finnes ikke i den revisjonen

en: No common parent found, unable to operate on disjoint arguments
no: Ingen felles forelder funnet, klarer ikke å operere på usammenhengende argumenter

en: '%s' has no URL
no: «%s» har ingen nettadresse

en: Unable to lock/unlock across multiple repositories
no: Kan ikke låse/låse opp på tvers av flere depoter

en: '%s' is not locked in this working copy
no: «%s» er ikke låst i denne arbeidskopien

en: '%s' is not locked
no: «%s» er ikke låst

en: Lock comment contains illegal characters
no: Låsekommentaren inneholder ulovlige tegn

en: Missing required revision specification
no: Mangler påkrevet revisjonsspesifikasjon

en: When specifying working copy paths, only one target may be given
no: Ved spesifisering av arbeidskopistier kan bare ett mål bli angitt

en: Entry '%s' has no URL
no: Posten «%s» mangler nettadresse

en: URLs have no scheme ('%s' and '%s')
no: Nettadressene er uten skjema («%s» og «%s»)

en: URL has no scheme: '%s'
no: Nettadressen er uten skjema: «%s»

en: Access scheme mixtures not yet supported ('%s' and '%s')
no: Blanding av tilgangsskjemaer er foreløpig ikke støttet («%s» og «%s»)

en: Cannot reverse-merge a range from a path's own future history; try updating first
no: Kan ikke tilbakeflette et område fra den framtidige historien til en sti; prøv en oppdatering først

en: One or more conflicts were produced while merging r%ld:%ld into
    '%s' --
    resolve all conflicts and rerun the merge to apply the remaining
    unmerged revisions
no: En eller flere konflikter oppstod under fletting av r%ld:%ld inn i
    '%s' --
    løs alle konflikter og kjør flettingen på nytt for å legge til de
    resterende uflettede revisjonene

en: Use of two URLs is not compatible with mergeinfo modification
no: Bruken av to URL-er er ikke kompatibel med modifisering av fletteinformasjon

en: Merge from foreign repository is not compatible with mergeinfo modification
no: Fletting fra et fremmed depot er ikke kompatibel med modifisering av fletteinformasjon

en: Cannot determine revision of working copy
no: Kan ikke anslå revisjonen for arbeidskopien

en: '%s' isn't in the same repository as '%s'
no: «%s» er ikke det samme depotet som «%s»

en: '%s@%ld' must be ancestrally related to '%s@%ld'
no: «%s@%ld» må være slektsmessig forbundet med «%s@%ld»

en: '%s' must be from the same repository as '%s'
no: «%s» må være fra det samme depotet som «%s»

en: Only depths 'infinity' and 'empty' are currently supported
no: Kun dybdene «infinity» og «empty» er for tiden støttet

en: Cannot strip %u components from '%s'
no: Kan ikke strippe %u komponenter fra «%s»

en: '%s' is a wcprop, thus not accessible to clients
no: «%s» er en arbeidskopiegenskap (wcprop), og er derfor ikke tilgjengelig for klienter

en: Property '%s' is not a regular property
no: Egenskapen «%s» er ikke en vanlig egenskap

en: Revision property '%s' not allowed in this context
no: Revisjonsegenskapen «%s» er ikke tillatt i denne sammenhengen

en: Bad property name: '%s'
no: Ugyldig navn på egenskap: «%s»

en: Setting property on non-local target '%s' needs a base revision
no: Setting av egenskap på ikke-lokalt mål «%s» trenger en baserevisjon

en: Setting property recursively on non-local target '%s' is not supported
no: Rekursiv setting av egenskap på ikke-lokalt mål «%s» er ikke støttet

en: Setting property '%s' on non-local target '%s' is not supported
no: Setting av egenskap «%s» på ikke-lokalt mål «%s» er ikke støttet

en: revprop '%s' in r%ld is unexpectedly absent in repository (maybe someone else deleted it?)
no: revisjonsegenskapen «%s» i r%ld er plutselig borte fra depotet (kanskje noen andre slettet den?)

en: revprop '%s' in r%ld has unexpected value in repository (maybe someone else changed it?)
no: revisjonsegenskapen «%s» i r%ld har en ukjent verdi i depotet (kanskje noen andre forandret den?)

en: revprop '%s' in r%ld is unexpectedly present in repository (maybe someone else set it?)
no: revisjonsegenskapen «%s» i r%ld oppsto plutselig i depotet (kanskje noen andre opprettet den?)

en: Author name should not contain a newline; value will not be set unless forced
no: Forfatternavn kan ikke inneholde linjeskift, verdien blir ikke satt uten tvang

en: '%s' does not exist in revision %ld
no: «%s» finnes ikke i revisjon %ld

en: Unknown node kind for '%s'
no: Ukjent nodetype for «%s»

en: Attempt to set wc property '%s' on '%s' in a non-commit operation
no: Forsøk på å sette arbeidskopi-egenskap «%s» på «%s» under en operasjon som ikke er en innsending

en: Unable to find repository location for '%s' in revision %ld
no: Kan ikke finne depotplassering for «%s» i revisjon %ld

en: The location for '%s' for revision %ld does not exist in the repository or refers to an unrelated object
no: Plasseringen for «%s» i revisjon %ld finnes ikke i depotet, eller refererer til et urelatert objekt

en: '%s' is not the root of the repository
no: «%s» er ikke roten i depotet

en: The repository at '%s' has uuid '%s', but the WC has '%s'
no: Depotet på «%s» har uuid «%s», men arbeidskopien har «%s»

en: Path '%s' has no committed revision
no: Filstien «%s» har ingen innlagte revisjoner

en: Unrecognized revision type requested for '%s'
no: Det ble bedt om en ukjent revisjonstype for «%s»

en: '%s' is not a working copy
no: «%s» er ikke en arbeidskopi

en: Cannot both exclude and switch a path
no: Kan ikke både ekskludere og bytte ut en sti

en: '%s'
    is not the same repository as
    '%s'
no: «%s»
    er ikke samme depot som
    «%s»

en: URL '%s' is not a child of repository root URL '%s'
no: URL-en «%s» er ikke underlagt depotrotURL-en «%s»

en: Compression of svndiff data failed
no: Komprimering av svndiff-data feilet

en: Decompression of svndiff data failed: no size
no: Dekomprimering av svndiff-data feilet: ingen størrelse

en: Decompression of svndiff data failed: size too large
no: Dekomprimering av svndiff-data feilet: størrelsen er for stor

en: Decompression of svndiff data failed
no: Dekomprimering av svndiff-data feilet

en: Size of uncompressed data does not match stored original length
no: Størrelsen på ukomprimerte data stemmer ikke med original lengde

en: Invalid diff stream: insn %d cannot be decoded
no: Ugyldig diff-strøm: Instruksjon %d kan ikke dekodes

en: Invalid diff stream: insn %d has length zero
no: Ugyldig diff-strøm: Instruksjon %d har lengde null

en: Invalid diff stream: insn %d overflows the target view
no: Ugyldig diff-strøm: Instruksjon %d oversvømmer målvisning

en: Invalid diff stream: [src] insn %d overflows the source view
no: Ugyldig diff-strøm: [kilde] Instruksjon %d oversvømmer kildevisning

en: Invalid diff stream: [tgt] insn %d starts beyond the target view position
no: Ugyldig diff-strøm: [mål] Instruksjon %d starter utenfor målvisningsposisjonen

en: Invalid diff stream: [new] insn %d overflows the new data section
no: Ugyldig diff-strøm: [ny] Instruksjon %d oversvømmer den nye dataseksjonen

en: Delta does not fill the target window
no: Delta fyller ikke målvindu

en: Delta does not contain enough new data
no: Delta inneholder ikke nok nye data

en: Svndiff has invalid header
no: Svndiff har ugyldig header

en: Svndiff contains a too-large window
no: Svndiff inneholder et vindu som er for stort

en: Svndiff contains corrupt window header
no: Svndiff inneholder ødelagt header for vindu

en: Svndiff has backwards-sliding source views
no: Svndiff inneholder kildevisning med forflytninger baklengs

en: Unexpected end of svndiff input
no: Uventet slutt på svndiff-inndata

en: The file '%s' changed unexpectedly during diff
no: Uventet forandring i filen «%s» under diff

en: Invalid argument '%s' in diff options
no: Ugyldig argument «%s» i diff-valg

note: Order of date components can be different in different languages
en: %a %b %e %H:%M:%S %Y
no: %a %Y-%m-%d %H:%M:%S

en: Failed to delete mmap '%s'
no: Klarte ikke å slette mmap «%s»

en: '%s' does not define '%s()'
no: «%s» definerer ikke «%s()»

en: Can't grab FS mutex
no: Kan ikke overta filsystem-mutex

en: Can't ungrab FS mutex
no: Kan ikke slippe filsystem-mutex

en: Failed to load module for FS type '%s'
no: Feil under lasting av modul for filsystemtypen «%s»

en: Mismatched FS module version for '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
no: Usamsvarende filsystemmodul-versjon for «%s»: Fant %d.%d.%d%s, forventet %d.%d.%d%s

en: Unknown FS type '%s'
no: Filsystem-typen «%s» er ukjent

en: Can't allocate FS mutex
no: Kan ikke reservere filsystem-mutex

en: Path '%s' is not in UTF-8
no: Filstien «%s» er ikke i UTF-8

en: Path '%s' contains '.' or '..' element
no: Stien «%s» inneholder et «.»- eller «..»-element

en: Malformed UUID '%s'
no: Misdannet UUID «%s»

en: Negative expiration date passed to svn_fs_lock
no: Negativ utgått-dato gitt til svn_fs_lock

en: Berkeley DB error for filesystem '%s' while %s:
no: Berkeley DB-feil for filsystem «%s» mens %s:

en: creating change
no: forandring opprettes

en: deleting changes
no: forandringer slettes

en: Missing required node revision ID
no: Mangler påkrevet noderevisjonsidentifikator

en: Invalid change ordering: new node revision ID without delete
no: Ugyldig endringsrekkefølge: Ny node-revisjons-ID uten sletting

en: Invalid change ordering: non-add change on deleted path
no: Ugyldig endringsrekkefølge: Annen endring enn tillegg på slettet filsti

en: creating cursor for reading changes
no: oppretter databasepeker for lesing av forandringer

en: Error reading changes for key '%s'
no: Feil under lesing av forandringer for nøkkelen «%s»

en: fetching changes
no: henter forandringer

en: closing changes cursor
no: lukker databasepeker for forandringer

en: Only SHA1 checksums can be used as keys in the checksum-reps table.
no: Kun SHA1-kontrollsummer kan brukes som nøkler i «checksum-reps»-tabellen.

en: Representation key for checksum '%s' exists in filesystem '%s'.
no: Representasjonsnøkkel for kontrollsum «%s» finnes i filsystem «%s».

en: storing checksum-reps record
no: lagrer «checksum-reps»-post

en: allocating new representation reuse ID (getting 'next-key')
no: reserverer ny gjenbruks-ID for representasjon (henter «next-key»)

en: storing copy record
no: lagrer kopieringspost

en: allocating new copy ID (getting 'next-key')
no: reserverer ny kopi-ID (henter «next-key»)

en: bumping next copy key
no: øker neste kopinøkkel

en: deleting entry from 'copies' table
no: sletter post fra «copies»-tabell

en: reading copy
no: leser kopi

en: Node origin for '%s' exists in filesystem '%s' with a different value (%s) than what we were about to store (%s)
no: Nodeopprinnelsen for «%s» finnes i filsystem «%s» med en annen verdi (%s) enn det vi var på vei til å lagre (%s)

en: storing node-origins record
no: lagrer post for nodeopprinnelse

en: allocating new node ID (getting 'next-key')
no: reserverer ny node-ID (henter «next-key»)

en: bumping next node ID key
no: øker nøkkel for neste node-ID

en: Successor id '%s' (for '%s') already exists in filesystem '%s'
no: Etterfølgende ID «%s» (for «%s») eksisterer allerede i filsystem «%s»

en: deleting entry from 'nodes' table
no: sletter post fra «nodes»-tabell

note: Handle any other error conditions.
en: reading node revision
no: leser noderevisjon

en: storing node revision
no: lagrer noderevisjon

en: No such representation '%s'
no: Representasjon ikke funnet: «%s»

note: Handle any other error conditions.
en: reading representation
no: leser representasjon

en: storing representation
no: lagrer representasjon

en: allocating new representation (getting next-key)
no: reserverer ny representasjon (henter next-key)

en: bumping next representation key
no: øker neste representasjonsnøkkel

note: Handle any other error conditions.
en: deleting representation
no: sletter representasjon

note: Handle any other error conditions.
en: reading filesystem revision
no: leser filsystemrevisjon

en: creating cursor for reading a string
no: oppretter databasepeker for lesing av en streng

en: storing transaction record
no: lagrer transaksjonspost

en: get repository uuid
no: hent depot-uuid

en: set repository uuid
no: sett depot-uuid

en: Corrupt DB: initial transaction id not '0' in filesystem '%s'
no: Ødelagt database: Innledende transaksjons-ID er ikke «0» i filsystem «%s»

en: Corrupt DB: initial copy id not '0' in filesystem '%s'
no: Ødelagt database: Innledende kopi-ID er ikke «0» i filsystem «%s»

en: Corrupt DB: initial revision number is not '0' in filesystem '%s'
no: Ødelagt database: Innledende revisjonsnummer er ikke «0» i filsystem «%s»

en: Attempted to create a node with an illegal name '%s'
no: Forsøkte å opprette en node med ulovlig navn «%s»

en: Attempted to create entry in non-directory parent
no: Forsøkte å opprette post i forelder som ikke er en katalog

en: Attempted to clone child of non-mutable node
no: Forsøkte å klone barn av ikke-foranderlig node

en: Attempted to create entry that already exists
no: Forsøkte å opprette post som allerede finnes

en: Attempted to set entry in non-directory node
no: Forsøkte å sette post i node som ikke er en katalog

en: Attempted to set entry in immutable node
no: Forsøkte å sette post i uforanderlig node

en: Can't set proplist on *immutable* node-revision %s
no: Kan ikke sette egenskapsliste i *uforanderlig* noderevisjon %s

en: Attempted to make a child clone with an illegal name '%s'
no: Forsøkte å klone et barn med det ulovlige navnet «%s»

en: Attempted to delete entry '%s' from *non*-directory node
no: Forsøkte å slette posten «%s» fra node som *ikke* er en katalog

en: Attempted to delete entry '%s' from immutable directory node
no: Forsøkte å slette posten «%s» fra uforanderlig katalognode

en: Attempted to delete a node with an illegal name '%s'
no: Forsøkte å slette en node med det ulovlige navnet «%s»

en: Delete failed: directory has no entry '%s'
no: Sletting feilet: Katalogen har ingen post «%s»

en: Attempted removal of immutable node
no: Forsøkte å fjerne uforanderlig node

en: Attempted to get textual contents of a *non*-file node
no: Forsøkte å hente tekstinnhold fra en *ikke*-filnode

en: Attempted to get length of a *non*-file node
no: Forsøkte å finne lengden på en *ikke*-filnode

en: Attempted to get checksum of a *non*-file node
no: Forsøkte å lese kontrollsum fra en *ikke*-filnode

en: Attempted to set textual contents of a *non*-file node
no: Forsøkte å sette tekstinnhold på en *ikke*-filnode

en: Attempted to set textual contents of an immutable node
no: Forsøkte å sette tekstinnhold på en uforanderlig node

en: Checksum mismatch on representation '%s'
no: Feil i kontrollsum på representasjon «%s»

en:    expected:  %s
no:    forventet:  %s

en:      actual:  %s
no:      faktisk:  %s

en: Attempted to open non-existent child node '%s'
no: Forsøkte å åpne ikke-eksisterende barnenode «%s»

en: Attempted to open node with an illegal name '%s'
no: Forsøkte å åpne node med det ulovlige navnet «%s»

en: Attempted merge tracking info change on immutable node
no: Forsøkte å forandre flettefølgeinfo på en uforanderlig node

en: Corrupt filesystem revision %ld in filesystem '%s'
no: Ødelagt filsystemrevisjon %ld i filsystem «%s»

en: Reference to non-existent node '%s' in filesystem '%s'
no: Referanse til ikke-eksisterende node «%s» i filsystem «%s»

en: No such revision %ld in filesystem '%s'
no: Ingen revisjon %ld i filsystem «%s»

en: Corrupt entry in 'transactions' table for '%s' in filesystem '%s'
no: Ødelagt post i tabellen «transactions» for «%s» i filsystem «%s»

en: Corrupt entry in 'copies' table for '%s' in filesystem '%s'
no: Ødelagt post i tabellen «copies» for «%s» i filsystem «%s»

en: No transaction named '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen transaksjon med navn «%s» i filsystem «%s»

en: Cannot modify transaction named '%s' in filesystem '%s'
no: Kan ikke endre transaksjonen med navn «%s» i filsystem «%s»

en: No copy with id '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen kopi med identifikator «%s» i filsystem «%s»

en: Token '%s' does not point to any existing lock in filesystem '%s'
no: Nøkkelen «%s» peker ikke til noen eksisterende låser i filsystem «%s»

en: No token given for path '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen nøkkel gitt for stien «%s» i filsystem «%s»

en: Corrupt lock in 'locks' table for '%s' in filesystem '%s'
no: Ødelagt lås i «locks»-tabellen for «%s» i filsystem «%s»

en: No record in 'node-origins' table for node id '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen post i tabellen «node-origins» for node-id «%s» i filsystem «%s»

en: No record in 'checksum-reps' table for checksum '%s' in filesystem '%s'
no: Ingen post i tabellen «checksum-reps» for kontrollsum «%s» i filsystem «%s»

en: Bad database version: got %d.%d.%d, should be at least %d.%d.%d
no: Feil databaseversjon: Fant %d.%d.%d, må minst være %d.%d.%d

en: Bad database version: compiled with %d.%d.%d, running against %d.%d.%d
no: Feil databaseversjon: Kompilert med %d.%d.%d, kjører mot %d.%d.%d

en: Berkeley DB error for filesystem '%s' while closing environment:
no: Berkeley DB-feil for filsystem «%s» under lukking av miljø:

en: Berkeley DB error for filesystem '%s' while creating environment:
no: Berkeley DB-feil for filsystem «%s» under opprettelse av miljø:

en: Berkeley DB error for filesystem '%s' while opening environment:
no: Berkeley DB-feil for filsystem «%s» under åpning av miljø:

en: The '%s' feature requires version %d of the filesystem schema; filesystem '%s' uses only version %d
no: «%s»-funksjonaliteten krever versjon %d av filsystemskjemaet; filsystemet «%s» bruker bare versjon %d

en: Expected FS format '%d'; found format '%d'
no: Forventet filsystemformat «%d»; fant format «%d»

en: Error copying logfile;  the DB_LOG_AUTOREMOVE feature
    may be interfering with the hotcopy algorithm.  If
    the problem persists, try deactivating this feature
    in DB_CONFIG
no: Feil ved kopiering av loggfil; DB_LOG_AUTOREMOVE-funksjonaliteten 
    kan skape problemer for hotcopy-algoritmen. Hvis problemet vedvarer, 
    prøv å slå av denne funksjonaliteten i DB_CONFIG

en: Error running catastrophic recovery on hotcopy;  the
    DB_LOG_AUTOREMOVE feature may be interfering with the
    hotcopy algorithm.  If the problem persists, try deactivating
    this feature in DB_CONFIG
no: Feil ved katastrofe-gjenoppretting ved hotcopy;
    DB_LOG_AUTOREMOVE-funksjonaliteten kan skape problemer
    for hotcopy-algoritmen. Hvis problemet vedvarer, prøv
    å slå av denne funksjonaliteten i DB_CONFIG

en: Module for working with a Berkeley DB repository.
no: Modul for bruk mot et Berkeley DB-depot.

en: Unsupported FS loader version (%d) for bdb
no: Versjonen av filsystemlaster (%d) for bdb er ikke støttet

en: Path '%s' doesn't exist in HEAD revision
no: Stien «%s» finnes ikke i HEAD-revisjonen

en: Cannot verify lock on path '%s'; no username available
no: Kan ikke kontrollere lås på stien «%s»; ingen brukernavn tilgjengelig

en: User '%s' does not own lock on path '%s' (currently locked by '%s')
no: Bruker «%s» eier ikke egen lås på stien «%s» (for øyeblikket låst av «%s»)

en: Cannot verify lock on path '%s'; no matching lock-token available
no: Kan ikke kontrollere lås på stien «%s»; ingen samsvarende låsnøkkel tilgjengelig

note: Helper macro that evaluates to an error message indicating that the representation referred to by X has an unknown node kind.
en: Unknown node kind for representation '%s'
no: Ukjent nodetype for representasjon «%s»

en: Representation is not of type 'delta'
no: Representasjonen er ikke en «delta»-type

en: Svndiff source length inconsistency
no: Inkonsistens i lengden på svndiff-kilde

en: Diff version inconsistencies in representation '%s'
no: Inkonsekvens i diffversjon for representasjon «%s»

en: Corruption detected whilst reading delta chain from representation '%s' to '%s'
no: Oppdaget ødelagte data under lesing av delta-lenke fra representasjon «%s» til «%s»

en: Rep contents are too large: got %s, limit is %s
no: Representasjonsinnhold er for stort: Fikk %s, grensen er %s

en: Failure reading representation '%s'
no: Feil ved lesing av representasjon «%s»

en: MD5 checksum mismatch on representation '%s'
no: Feil i MD5-kontrollsum for representasjon «%s»

en: SHA1 checksum mismatch on representation '%s'
no: Feil i SHA1-kontrollsum for representasjon «%s»

en: Null rep, but offset past zero already
no: Tom (null) representasjon, men filposisjonen er forbi null allerede

en: Rep '%s' is not mutable
no: Representasjon «%s» er ikke foranderlig

en: Rep '%s' both mutable and non-fulltext
no: Representasjon «%s» er både foranderlig og ikke-fulltekst

en: Failed to get new string key
no: Klarte ikke å få ny strengnøkkel

en: Attempt to deltify '%s' against itself
no: Forsøk på å deltifisere «%s» mot seg selv

en: Failed to calculate MD5 digest for '%s'
no: Klarte ikke å regne ut MD5-sum for «%s»

en: Transaction is not dead: '%s'
no: Transaksjonen er ikke død: «%s»

en: Transaction is dead: '%s'
no: Transaksjonen er død: «%s»

en: Transaction aborted, but cleanup failed
no: Transaksjonen avbrutt, men opprydning feilet

en: Failure opening '%s'
no: Feil under åpning av «%s»

en: Cannot compare property value between two different filesystems
no: Kan ikke sammenligne egenskapsverdi mellom to forskjellige filsystemer

en: Corrupt DB: faulty predecessor count
no: Ødelagt database: Galt forfedreantall

en: Unexpected immutable node at '%s'
no: Uventet uforanderlig node i «%s»

en: Conflict at '%s'
no: Konflikt i «%s»

en: Bad merge; ancestor, source, and target not all in same fs
no: Feilaktig fletting; opprinnelse, kilde og mål er ikke alle i det samme filsystemet

en: Bad merge; target '%s' has id '%s', same as ancestor
no: Feilaktig fletting; målet «%s» har ID «%s», samme som opprinnelse

en: Transaction '%s' out-of-date with respect to revision '%s'
no: Transaksjonen «%s» er utdatert i forhold til revisjon «%s»

en: The root directory cannot be deleted
no: Rotkatalogen kan ikke slettes

en: Cannot copy between two different filesystems ('%s' and '%s')
no: Kan ikke kopiere mellom to forskjellige filsystemer («%s» og «%s»)

en: Copy from mutable tree not currently supported
no: Kopi fra foranderlig tre er foreløpig ikke støttet

en: Base checksum mismatch on '%s'
no: Basekontrollsum stemmer ikke på «%s»

en: Cannot compare file contents between two different filesystems
no: Kan ikke sammenligne filinnhold mellom to forskjellige filsystemer

en: '%s' is not a file
no: «%s» er ikke en fil

en: Node-revision '%s' claims to have mergeinfo but doesn't
no: Noderevisjon «%s» påstår å ha fletteinformasjon, men har det ikke

en: Node-revision '%s' claims to sit atop a tree containing mergeinfo but is not a directory
no: Noderevisjon «%s» påstår å være på toppen av et tre som inneholder fletteinformasjon, men er ikke en katalog

en: Bad ID in cache
no: Feil i ID i hurtiglager

en: Can't get entries of non-directory
no: Kan ikke få tak i poster i ikke-katalog

en: Can't increment mergeinfo count on node-revision %%s to negative value %%%s
no: Kan ikke øke teller for fletteinformasjon på noderevisjon %%s til negativ verdi %%%s

en: Can't increment mergeinfo count on *file* node-revision %%s to %%%s (> 1)
no: Kan ikke øke teller for fletteinformasjon på *fil*-noderevisjon %%s til %%%s (> 1)

en: Checksum mismatch for '%s'
no: Kontrollsum stemmer ikke for «%s»

en: Empty noderev in cache
no: Tom noderevisjon i hurtiglager

en: Kindless noderev in cache
no: Typeløs noderevisjon i hurtiglager

en: Unknown kind for noderev in cache: '%c'
no: Ukjent type på noderevisjon i hurtiglager: «%c»

en: Unterminated ID in cache
no: Hurtiglager inneholder ID som ikke er avsluttet

en: Bogus ID '%s' in cache
no: Fiktiv ID «%s» i hurtiglager

en: No created path
no: Ingen opprettet sti

en: Unknown node type in cache: '%c'
no: Ukjent nodetype i hurtiglager: «%c»

en: Can't fetch FSFS shared data
no: Kan ikke hente delte FSFS-data

en: Can't create FSFS write-lock mutex
no: Kan ikke opprette skrivelås-mutex for FSFS

en: Can't create FSFS txn list mutex
no: Kan ikke opprette transaksjonsliste-mutex for FSFS

en: Can't store FSFS shared data
no: Kan ikke lagre delte data i FSFS

en: Module for working with a plain file (FSFS) repository.
no: Modul for bruk mot et filbasert (FSFS) depot.

en: Unsupported FS loader version (%d) for fsfs
no: Versjonen av filsystemlaster (%d) for fsfs er ikke støttet

en: Revision file '%s' does not exist, and r%ld is not packed
no: Revisjonsfil «%s» finnes ikke, og r%ld er ikke pakket

en: Can't grab FSFS txn list mutex
no: Kan ikke overta transaksjonsliste-mutex for FSFS

en: Can't ungrab FSFS txn list mutex
no: Kan ikke slippe transaksjonsliste-mutex for FSFS

en: Can't grab FSFS mutex for '%s'
no: Kan ikke overta FSFS-mutex for «%s»

en: Can't ungrab FSFS mutex for '%s'
no: Kan ikke slippe FSFS-mutex for «%s»

en: Can't unlock unknown transaction '%s'
no: Kan ikke låse opp ukjent transaksjon «%s»

en: Can't unlock nonlocked transaction '%s'
no: Kan ikke låse opp ulåst transaksjon «%s»

en: Can't unlock prototype revision lockfile for transaction '%s'
no: Kan ikke låse opp prototyperevisjon-låsefil for transaksjon «%s»

en: Can't close prototype revision lockfile for transaction '%s'
no: Kan ikke lukke prototyperevisjon-låsefil for transaksjon «%s»

en: Cannot write to the prototype revision file of transaction '%s' because a previous representation is currently being written by this process
no: Kan ikke skrive til prototyperevisjonsfila for transaksjon «%s» fordi en tidligere representasjon skrives av denne prosessen

en: Cannot write to the prototype revision file of transaction '%s' because a previous representation is currently being written by another process
no: Kan ikke skrive til prototyperevisjonsfila for transaksjon «%s» fordi en tidligere representasjon skrives av en annen prosess

en: Can't get exclusive lock on file '%s'
no: Klarte ikke få eksklusiv lås på filen «%s»

en: Can't read first line of format file '%s'
no: Kan ikke lese første linje av formatfil «%s»

en: '%s' contains invalid filesystem format option '%s'
no: «%s» inneholder ugyldig valg for filsystemformat: «%s»

en: Expected FS format between '1' and '%d'; found format '%d'
no: Forventet filsystemformat mellom «1» og «%d»; fant format «%d»

en: Found malformed header in revision file
no: Fant misdannet hodefelt i revisjonsfil

en: Invalid revision number '%ld'
no: Ugyldig revisjonsnummer «%ld»

en: No such revision %ld
no: Revisjon %ld ikke funnet

en: Missing id field in node-rev
no: Mangler id-felt i node-rev

en: Missing kind field in node-rev
no: Mangler typefelt i node-rev

en: Missing cpath in node-rev
no: Mangler cpath i node-rev

en: Malformed copyroot line in node-rev
no: Misdannet copyroot-linje i node-rev

en: Malformed copyfrom line in node-rev
no: Misdannet copyfrom-linje i node-rev

en: Attempted to write to non-transaction
no: Forsøk på å skrive til en ikke-transaksjon

en: Malformed representation header
no: Ugyldig hodedata for representasjon

en: Missing node-id in node-rev
no: Manglende node-id i node-rev

en: Corrupt node-id in node-rev
no: Ødelagt node-id i node-rev

en: Revision file lacks trailing newline
no: Revisjonsfilen mangler avsluttende linjeskift

en: Final line in revision file longer than 64 characters
no: Siste linje i revisjonsfilen er lengre enn 64 tegn

en: Final line in revision file missing space
no: Siste linje i revisjonsfil mangler mellomrom

en: Malformed svndiff data in representation
no: Misdannet svndiff-data i fremstillingen

en: Reading one svndiff window read beyond the end of the representation
no: Lesing av et svndiff-vindu førte til lesing forbi slutten av fremstillingen

en: svndiff data requested non-existent source
no: svndiff-data forespurte ikke-eksisterende kilde

en: svndiff requested position beyond end of stream
no: svndiff forespurte posisjon forbi slutten av datastrømmen

en: svndiff window length is corrupt
no: svndiff-vinduslengde er ødelagt

en: Checksum mismatch while reading representation
no: Kontrollsum samsvarer ikke under lesing av representasjon

en: Directory entry corrupt
no: Ødelagt katalogpost

en: Invalid changes line in rev-file
no: Ugyldig endringslinje i rev-file

en: Invalid change kind in rev file
no: Ugyldig type endring i revisjonsfil

en: Invalid text-mod flag in rev-file
no: Ugyldig text-mod-merke i rev-file

en: Invalid prop-mod flag in rev-file
no: Ugyldig prop-mod-merke i rev-file

en: Copying from transactions not allowed
no: Kopiering fra transaksjoner er ikke tillatt

en: Unable to create transaction directory in '%s' for revision %ld
no: Klarer ikke å opprette transaksjonskatalog i «%s» for revisjon %ld

en: next-id file corrupt
no: next-id-fil er ødelagt

en: Transaction cleanup failed
no: Transaksjonsopprydning feilet

en: Invalid change type
no: Ugyldig endringstype

en: Can't set text contents of a directory
no: Kan ikke sette tekstinnholdet til en katalog

en: Corrupt 'current' file
no: Ødelagt «current»-fil

en: Transaction out of date
no: Transaksjonen er foreldet

en: Recovery encountered a non-directory node
no: Fant en node under gjenoppretting som ikke er en katalog

en: Recovery encountered a deltified directory representation
no: Gjenopprettingen kom over en deltifisert katalogrepresentasjon

en: Expected current rev to be <= %ld but found %ld
no: Forventet at nåværende revisjon er <= %ld, men fant %ld

en: Revision %ld has a revs file but no revprops file
no: Revisjon %ld har en revisjonsfil, men ingen fil for revisjonsegenskaper

en: Revision %ld has a non-file where its revprops file should be
no: Revisjon %ld har et element som ikke er en fil der hvor revisjonsegenskapsfila skulle være

en: Node origin for '%s' exists with a different value (%s) than what we were about to store (%s)
no: Nodeopprinnelse for «%s» finnes med en annen verdi (%s) enn det vi var på vei til å lagre (%s)

en: No such transaction
no: Transaksjon ikke funnet

en: FS format too old to pack, please upgrade.
no: FS-format er for gammelt til å bli pakket, vennligst oppgrader.

en: Corrupt lockfile for path '%s' in filesystem '%s'
no: Ødelagt låsefil for stien «%s» i filsystem «%s»

en: Cannot write lock/entries hashfile '%s'
no: Kan ikke skrive lås/post-hashfil «%s»

en: Can't parse lock/entries hashfile '%s'
no: Kan ikke tolke lås/post-hashfil «%s»

en: Lock failed: newer version of '%s' exists
no: Låsing feilet: En nyere versjon av «%s» finnes

en: Only SHA1 checksums can be used as keys in the rep_cache table.
no: Kun SHA1-kontrollsummer kan brukes som nøkler i rep_cache-tabellen.

en: Representation key for checksum '%%s' exists in filesystem '%%s' with a different value (%%ld,%%%s,%%%s,%%%s) than what we were about to store (%%ld,%%%s,%%%s,%%%s)
no: Representasjonsnøkkel for kontrollsum «%%s» finnes i filsystem «%%s» med en annen verdi (%%ld,%%%s,%%%s,%%%s) enn det vi var på vei til å lagre (%%ld,%%%s,%%%s,%%%s)

en: Node-revision #'%s' claims to have mergeinfo but doesn't
no: Noderevisjon #«%s» påstår å ha fletteinformasjon, men har ikke det

en: Node-revision '%s@%ld' claims to have mergeinfo but doesn't
no: Noderevisjon «%s@%ld» påstår å ha fletteinformasjon, men har ikke det

en: Querying mergeinfo requires version %d of the FSFS filesystem schema; filesystem '%s' uses only version %d
no: Forespørsel om fletteinformasjon krever versjon %d av FSFS-filsystemskjemaet; filsystemet «%s» bruker bare versjon %d

en: Filesystem object has not been opened yet
no: Filsystemobjektet er ikke blitt åpnet enda

en: Filesystem object already open
no: Filsystemobjekt er allerede åpent

en: Missing changed-path information for '%s' in revision %ld
no: Manglende sti-endringsinformasjon for «%s» i revisjon %ld

en: Path '%s' doesn't exist in revision %ld
no: Filstien «%s» finnes ikke i revisjon %ld

en: '%s' in revision %ld is an unrelated object
no: «%s» i revisjon %ld er et urelatert objekt

en: Invalid peg revision %ld
no: Ugyldig knaggrevisjon %ld

en: Invalid end revision %ld
no: Ugyldig sluttrevisjon %ld

en: Peg revision must precede end revision
no: Knaggrevisjon må være før sluttrevisjon

en: Mismatched RA version for '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
no: Usamsvarende RA-versjon for «%s»: Fant %d.%d.%d%s, forventet %d.%d.%d%s

en: Invalid config: unknown HTTP library '%s'
no: Ugyldig innstilling: Ukjent http-bibliotek: «%s»

en: Unrecognized URL scheme for '%s'
no: Ukjent URL-skjema for «%s»

en: Repository UUID '%s' doesn't match expected UUID '%s'
no: Depotets UUID «%s» samsvarer ikke med forventet UUID «%s»

en:   - handles '%s' scheme
no:   - håndterer skjemaet «%s»

en: Unrecognized URL scheme '%s'
no: Adresseskjemaet «%s» er ukjent

en: Retrieval of mergeinfo unsupported by '%s'
no: Henting av fletteinformasjon støttes ikke av «%s»

note: ---------------------------------------------------------------- ** The RA vtable routines **
en: Module for accessing a repository on local disk.
no: Modul for tilgang til et depot på lokal disk.

en: Unable to open an ra_local session to URL
no: Klarer ikke åpne en ra_local-økt til URL

en: URL '%s' is not a child of the session's repository root URL '%s'
no: URL-en «%s» ligger ikke under øktens depotrot-URL «%s»

en: Don't know anything about capability '%s'
no: Vet ingenting om evne «%s»

en: Unsupported RA loader version (%d) for ra_local
no: Versjon av RA-laster (%d) for ra_local er ikke støttet

en: Unable to open repository '%s'
no: Kunne ikke åpne depotet «%s»

en: Could not fetch the Version Resource URL (needed during an import or when it is missing from the local, cached props)
no: Klarte ikke å hente URL for versjonsressurs (nødvendig under en importering eller når den mangler i de lokale, lagrede egenskapene)

en: File or directory '%s' is out of date; try updating
no: Filen eller katalogen «%s» er utdatert; prøv oppdatering

en: The CHECKOUT response did not contain a 'Location:' header
no: CHECKOUT-responsen inneholdt ikke en «Location:»-header

en: Unable to parse URL '%s'
no: Klarer ikke å tolke URL-en «%s»

en: File '%s' already exists
no: Filen «%s» finnes allerede

en: Could not write svndiff to temp file
no: Kunne ikke skrive svndiff til midlertidig fil

en: Could not save the URL of the version resource
no: Kunne ikke lagre adressen på den versjonerte ressursen

en: Could not get content-type from response
no: Klarte ikke å lese innholdstype (content-type) fra responsen

en: Could not save file
no: Kunne ikke lagre filen

en: Server response missing the expected deadprop-count property
no: Tjenerresponsen mangler den forventede «deadprop-count»-egenskapen

en: The OPTIONS response did not include the youngest revision
no: OPTIONS-responsen inneholdt ikke den yngste revisjonen

en: DAV request failed; it's possible that the repository's pre-revprop-change hook either failed or is non-existent
no: DAV-forespørsel feilet. Det er mulig at haken til depotets pre-revprop-change enten feilet eller ikke finnes

en: Missing rev attr in target-revision element
no: Mangler revisjonsattributt i «target-revision»-element

en: Missing name attr in absent-directory element
no: Mangler navnattributt i «absent-directory»-element

en: Missing name attr in absent-file element
no: Mangler navnattributt i «absent-file»-element

en: Missing path attr in resource element
no: Mangler stiattributt i «resource»-element

en: Missing rev attr in open-directory element
no: Mangler revisjonsattributt i «open-directory»-element

en: Missing name attr in open-directory element
no: Mangler navnattributt i «open-directory»-element

en: Missing name attr in add-directory element
no: Mangler navnattributt i «add-directory»-element

en: Missing copyfrom-rev attr in add-directory element
no: Mangler «copyfrom-rev»-attributt i «add-directory»-element

en: Missing rev attr in open-file element
no: Mangler revisjonsattributt i «open-file»-element

en: Missing name attr in open-file element
no: Mangler navnattributt i «open-file»-element

en: Missing name attr in add-file element
no: Mangler navnattributt i «add-file»-element

en: Missing copyfrom-rev attr in add-file element
no: Mangler «copyfrom-rev»-attributt i «add-file»-element

en: Missing name attr in set-prop element
no: Mangler navnattributt i «set-prop»-element

en: Missing name attr in remove-prop element
no: Mangler navnattributt i «remove-prop»-element

en: Missing name attr in delete-entry element
no: Mangler navnattributt i «delete-entry»-element

en: Error writing to '%s': unexpected EOF
no: Feil under skriving til «%s»: Uventet EOF

en: Unknown XML encoding: '%s'
no: Ukjent XML-koding: «%s»

en: REPORT response handling failed to complete the editor drive
no: REPORT-responsens håndtering kunne ikke fullføre kjøringen av redigeringsprogrammet

en: Failed to write full amount to stream
no: Feil under skriving av hele datamengden til strøm

en: '%s' REPORT not implemented
no: «%s» REPORT ikke implementert

en: The file-revs report didn't contain any revisions
no: «file-revs»-rapporten inneholdt ingen revisjoner

en: Server does not support date-based operations
no: Tjeneren støtter ikke datobaserte operasjoner

en: Invalid server response to dated-rev request
no: Ugyldig tjenersvar på forespørsel for dated-rev

en: Expected valid revision range
no: Forventet et gyldig revisjonsområde

en: Expected a valid revnum and path
no: Forventet et gyldig revisjonsnummer og sti

en: Incomplete lock data returned
no: Ufullstendige låsedata returnert

en: Got unrecognized encoding '%s'
no: Mottok ukjent koding «%s»

en: Server does not support locking features
no: Tjeneren støtter ikke låsefunksjonalitet

en: Invalid creation date header value in response.
no: Ugyldig headerverdi for opprettingsdato i responsen.

en: Invalid timeout value
no: Ugyldig tidsavbruddverdi

en: Failed to parse URI '%s'
no: Klarte ikke å tolke URI «%s»

en: Lock request failed: %d %s
no: Låseforespørsel feilet: %d %s

en: '%s' is not locked in the repository
no: «%s» er ikke låst i depotet

en: Failed to fetch lock information
no: Klarte ikke å hente låseinformasjon

en: Missing name attr in revprop element
no: Mangler navnattributt i «revprop»-element

en: Server does not support custom revprops via log
no: Tjeneren støtter ikke tilpassede egenskaper via logging

en: Protocol error: we told the server not to auto-merge any resources, but it said that '%s' was merged
no: Protokollfeil: Vi ba tjeneren om å ikke flette ressurser automatisk, men den sa at «%s» var flettet

en: Internal error: there is an unknown parent (%d) for the 'DAV:response' element within the MERGE response
no: Intern feil: Det er en ukjent forelder (%d) til elementet for «DAV:response» innenfor MERGE-responsen

en: Protocol error: the MERGE response for the '%s' resource did not return all of the properties that we asked for (and need to complete the commit)
no: Protokollfeil: MERGE-responsen for ressursen «%s» returnerte ikke alle egenskapene vi ba om (og som vi trenger for å fullføre innsendingen)

en: A MERGE response for '%s' is not a child of the destination ('%s')
no: En MERGE-respons for «%s» er ikke barn av målet («%s»)

en: The MERGE property response had an error status
no: Responsen til egenskapen MERGE hadde en feilmeldingsstatus

en: The OPTIONS response did not include the requested activity-collection-set; this often means that the URL is not WebDAV-enabled
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte activity-collection-set. Dette betyr ofte at adressen ikke er klargjort for WebDAV

en: Don't know how to handle '%s' for capability '%s'
no: Vet ikke hvordan «%s» skal håndteres for evne «%s»

en: Attempt to fetch capability '%s' resulted in '%s'
no: Forsøk på å hente evne «%s» resulterte i «%s»

en: Failed to find label '%s' for URL '%s'
no: Kunne ikke finne etiketten «%s» for adressen «%s»

en: '%s' was not present on the resource '%s'
no: «%s» var ikke tilstede i ressursen «%s»

en: Neon was unable to parse URL '%s'
no: Neon klarte ikke å tolke URL-en «%s»

en: The path was not part of a repository
no: Filstien var ikke en del av depotet

en: No part of path '%s' was found in repository HEAD
no: Ingen del av filstien «%s» ble funnet i depotets HEAD-revisjon

en: The VCC property was not found on the resource
no: Egenskapen VCC ble ikke funnet i ressursen

en: The relative-path property was not found on the resource
no: Egenskapen relative-path ble ikke funnet i ressursen

en: 'DAV:baseline-collection' was not present on the baseline resource
no: «DAV:baseline-collection» ble ikke funnet i grunnlinjeressursen

en: '%s' was not present on the baseline resource
no: «%s» var ikke tilstede i grunnlinjeressursen

en: At least one property change failed; repository is unchanged
no: Minst en forandring av egenskap feilet. Depotet er uforandret

en: Got apply-textdelta element without preceding add-file or open-file
no: Fikk «apply-textdelta»-element uten innledende «add-file» eller «open-file»

en: Got close-file element without preceding add-file or open-file
no: Fikk «apply-textdelta»-element uten innledende «add-file» eller «open-file»

en: Got close-directory element without ever opening a directory
no: Fikk «close-directory»-element uten at en katalog er blitt åpnet

en: Error writing stream: unexpected EOF
no: Feil under skriving til strøm: Uventet filslutt

en: Got cdata content for a prop delete
no: Mottok cdata (tekstdata) for sletting av egenskap

en: Invalid URL: illegal character in proxy port number
no: Ugyldig URL: Ulovlig tegn i mellomtjenerens portnummer

en: Invalid URL: negative proxy port number
no: Ugyldig adresse: Negativt nummer i mellomtjenerens port

en: Invalid URL: proxy port number greater than maximum TCP port number 65535
no: Ugyldig adresse: Portnummeret til mellomtjeneren er større enn TCP-porters maksimumsstørrelse på 65535

en: Invalid config: illegal character in timeout value
no: Ugyldig innstilling: Tidsgrensens verdi inneholder ulovlig tegn

en: Invalid config: negative timeout value
no: Ugyldig innstilling: Negativ tidsgrenseverdi

en: Invalid config: illegal character in debug mask value
no: Ugyldig innstilling: Ulovlig tegn i avlusningsfilterets verdi

en: Invalid config: unknown http authtype '%s'
no: Ugyldig innstilling: Ukjent http-autentiseringstype «%s»

en: Module for accessing a repository via WebDAV protocol using Neon.
no: Modul for tilgang til depot via WebDAV-protokollen ved hjelp av Neon.

en: URL '%s' is malformed or the scheme or host or path is missing
no: URL-en «%s» er misdannet, eller skjemaet, tjeneren eller stien mangler

en: Network socket initialization failed
no: Klargjøring av nettverkssokkel feilet

en: SSL is not supported
no: SSL er ikke støttet

en: Invalid config: unable to load certificate file '%s'
no: Ugyldig innstilling: Kan ikke laste inn sertifikatfilen «%s»

en: Invalid config: unable to load PKCS#11 provider '%s'
no: Ugyldig innstilling: Kan ikke laste PKCS#11-leverandør «%s»

en: The UUID property was not found on the resource or any of its parents
no: UUID-egenskapen ble ikke funnet i ressursen eller noen av dens foreldre

en: Unsupported RA loader version (%d) for ra_neon
no: Versjon av RA-laster (%d) for ra_neon er ikke støttet

en: The request response contained at least one error
no: Forespørselresponsen inneholdt minst en feil

en: The response contains a non-conforming HTTP status line
no: Responsen inneholder en statuslinje som ikke er i henhold til HTTP

en: Error setting property '%s':
no: Feil under setting av egenskap «%s»:

en: %s of '%s'
no: %s av «%s»

en: '%s' path not found
no: stien «%s» ble ikke funnet

en: access to '%s' forbidden
no: tilgang til «%s» nektes

en: Repository moved permanently to '%s'; please relocate
no: Depotet er permanent flyttet til «%s»; relokalisering nødvendig

en: Repository moved temporarily to '%s'; please relocate
no: Depotet er midlertidig flyttet til «%s»; relokalisering nødvendig

en: Server sent unexpected return value (%d %s) in response to %s request for '%s'
no: Tjeneren sendte uventet returverdi (%d %s) som respons på %s-forespørsel for «%s»

en: authorization failed: %s
no: autorisasjon feilet: %s

en: authorization failed
no: autorisasjonen feilet

en: could not connect to server
no: Kunne ikke koble opp mot tjener

en: timed out waiting for server
no: Overskred tidsgrensen under venting på tjener

en: Can't calculate the request body size
no: Kan ikke regne ut størrelsen på forespørselsinnholdet

en: The %s request returned invalid XML in the response: %s (%s)
no: Forespørselen %s returnerte ugyldig XML i svaret: %s (%s)

en: Error reading spooled %s request response
no: Feil under lesing av køet %s-forespørselrespons

en: Missing 'realm' attribute in Authorization header
no: Mangler «realm»-attributt (områdeattributt) i autorisasjonsheader

en: Directory '%s' is out of date; try updating
no: Katalogen «%s» er utdatert; prøv oppdatering

en: Path '%s' not present
no: Stien «%s» ikke til stede

en: File '%s' is out of date; try updating
no: Filen «%s» er utdatert; prøv oppdatering

en: Failed writing updated file
no: Feil under skriving av oppdatert fil

en: %s of '%s': %d %s (%s://%s)
no: %s av «%s»: %d %s (%s://%s)

en: POST request did not return transaction information
no: POST-forespørsel returnerte ikke transaksjonsinformasjon

en: The OPTIONS response did not include the requested activity-collection-set value
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte «activity-collection-set»-verdien

en: Adding a directory failed: %s on %s (%d %s)
no: Tillegging av katalog feilet: %s på %s (%d %s)

en: Malformed URL for repository
no: Ugyldig adresse for depotet

en: Unlock request failed: %d %s
no: «Lås opp»-forespørsel feilet: %d %s

en: The OPTIONS response did not include the requested checked-in value
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte innlagte verdien

en: The OPTIONS response did not include the requested baseline-collection value
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte «baseline-collection»-verdien

en: The OPTIONS response did not include the requested version-name value
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte «version-name»-verdien

en: Missing revision attr in target-revision element
no: Mangler revisjonsattributt i «target-revision»-element

en: Missing revision attr in open-root element
no: Mangler revisjonsattributt i «open-root»-element

en: Missing revision attr in delete-entry element
no: Mangler revisjonsattributt i «delete-entry»-element

en: Missing revision attr in open-directory element
no: Mangler revisjonsattributt i «open-directory»-element

en: Missing revision attr in open-file element
no: Mangler revisjonsattributt i «open-file»-element

en: Missing name attr in %s element
no: Mangler navnattributt i «%s»-element

en: Error retrieving replay REPORT (%d)
no: Feil under henting av avspillings-REPORT (%d)

en: Module for accessing a repository via WebDAV protocol using serf.
no: Modul for tilgang til depot via WebDAV-protokollen ved hjelp av serf.

en: Could not lookup hostname `%s'
no: Klarte ikke å lete opp tjenernavn: «%s»

en: The OPTIONS response did not include the requested resourcetype value
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte ressurstypeverdien.

en: The PROPFIND response did not include the requested resourcetype value
no: PROPFIND-responsen manglet den forespurte ressurstypeverdien

en: Unsupported RA loader version (%d) for ra_serf
no: Versjonen av RA-lasteren (%d) for ra_serf støttes ikke

en: GET request failed: %d %s
no: GET-forespørsel feilet: %d %s

en: Error retrieving REPORT (%d)
no: Feil under henting av REPORT (%d)

en: Unspecified error message: %d %s
no: Uspesifisert feilmelding: %d %s

en: The OPTIONS response did not include the requested version-controlled-configuration value
no: OPTIONS-responsen manglet den forespurte «version-controlled-configuration»-verdien

en: '%s': no lock token available
no: «%s»: Ingen låsnøkkel tilgjengelig

en: Unknown hostname '%s'
no: Ukjent vertsnavn «%s»

en: Can't connect to host '%s'
no: Kan ikke koble til vert «%s»

en: Prop diffs element not a list
no: Post med egenskapsforskjeller er ikke en liste

en: Undefined tunnel scheme '%s'
no: Udefinert tunnelskjema «%s»

en: Tunnel scheme %s requires environment variable %s to be defined
no: Tunnelskjema %s krever at miljøvariabelen %s er definert

en: Can't tokenize command '%s'
no: Kan ikke dele opp kommandoen «%s»

en: Error in child process: %s
no: Feil i barneprosess: %s

en: Can't create tunnel
no: Kan ikke opprette tunnel

en: Illegal svn repository URL '%s'
no: Ulovlig svn-depotURL «%s»

en: Server requires minimum version %d
no: Tjeneren krever minst versjon %d

en: Server only supports versions up to %d
no: Tjeneren støtter bare versjoner opp til %d

en: Impossibly long repository root from server
no: Umulig lang depotrot fra tjener

en: Module for accessing a repository using the svn network protocol.
      - with Cyrus SASL authentication
no: Modul for tilgang til depot ved bruk av svn-nettverksprotokollen.
      - med Cyrus SASL-autentisering

en: Module for accessing a repository using the svn network protocol.
no: Modul for tilgang til depot ved bruk av svn-nettverksprotokollen.

en: Server did not send repository root
no: Tjeneren sendte ikke rot av depot

en: Server doesn't support setting arbitrary revision properties during commit
no: Tjeneren støtter ikke setting av vilkårlige revisjonsegenskaper under innlegging

en: Non-string as part of file contents
no: Ikke-streng som del av filinnhold

en: Dirlist element not a list
no: Element i katalogliste er ikke en liste

en: Mergeinfo element is not a list
no: Fletteinfo-element er ikke en liste

en: Log entry not a list
no: Loggpost er ikke en liste

en: Changed-path entry not a list
no: Post med stiforandring er ikke en liste

en: 'stat' not implemented
no: «stat» ikke implementert

en: 'get-locations' not implemented
no: «get-locations» ikke implementert

en: Location entry not a list
no: Post for beliggenhet er ikke en liste

en: 'get-location-segments' not implemented
no: «get-location-segments» er ikke implementert

en: 'get-file-revs' not implemented
no: «get-file-revs» ikke implementert

en: Revision entry not a list
no: Revisjonspost er ikke en liste

en: Text delta chunk not a string
no: Porsjon med tekst-delta (forskjeller) er ikke en streng

en: The get-file-revs command didn't return any revisions
no: «get-file-revs»-kommandoen returnerte ingen revisjoner

en: Server doesn't support the lock command
no: Tjeneren støtter ikke låsekommandoen

en: Server doesn't support the unlock command
no: Tjeneren støtter ikke «lås opp»-kommandoen

en: Lock response not a list
no: Låserespons er ikke en liste

en: Unknown status for lock command
no: Ukjent status for låsekommando

en: Didn't receive end marker for lock responses
no: Mottok ikke sluttmarkør for låserespons

en: Unlock response not a list
no: Opplåsingsrespons er ikke en liste

en: Unknown status for unlock command
no: Ukjent status for opplåsingskommando

en: Didn't receive end marker for unlock responses
no: Mottok ikke sluttmarkør for opplåsingsresponser

en: Server doesn't support the get-lock command
no: Tjeneren støtter ikke «get-lock»-kommandoen

en: Lock element not a list
no: Låseelement er ikke en liste

en: Server doesn't support the replay command
no: Tjeneren støtter ikke replay-kommandoen

en: Server doesn't support the replay-range command
no: Tjeneren støtter ikke «replay-range»-kommandoen

en: Expected 'revprops', found '%s'
no: Forventet «revprops», fant «%s»

en: Error while replaying commit
no: Feil under avspilling av innlegging

en: 'get-deleted-rev' not implemented
no: «get-deleted-rev» ikke implementert

en: Unsupported RA loader version (%d) for ra_svn
no: Versjon av RA-laster (%d) for ra_svn er ikke støttet

en: Unexpected server response to authentication
no: Uventet tjenerrespons på autentisering

en: Could not initialize the SASL library
no: Klarte ikke å initialisere SASL-biblioteket

en: Authentication error from server: %s
no: Autentiseringsfeil fra tjener: %s

en: Can't get username or password
no: Kan ikke hente brukernavn eller passord

en: Successful edit status returned too soon
no: Vellykket redigeringsstatus returnert for fort

en: Invalid file or dir token during edit
no: Ugyldig fil eller katalogsymbol under redigering

en: Apply-textdelta already active
no: Apply-textdelta allerede aktiv

en: Apply-textdelta not active
no: Apply-textdelta ikke aktiv

en: Command 'finish-replay' invalid outside of replays
no: Kommandoen «finish-replay» ugyldig utenfor avspillinger

en: Unknown command '%s'
no: Ukjent kommando: «%s»

en: Can't get password
no: Kan ikke hente passord

en: Capability entry is not a word
no: Evneposten er ikke et ord

en: String length larger than maximum
no: Strenglengde større enn maksimum

en: Too many nested items
no: For mange nøstede elementer

en: Number is larger than maximum
no: Nummer er større enn maksimum

en: Proplist element not a list
no: Egenskapslisteelement er ikke en liste

en: Empty error list
no: Tom feilliste

en: Malformed error list
no: Misdannet feilliste

en: Unknown status '%s' in command response
no: Ukjent status «%s» i kommandorespons

en: Can't read from connection
no: Kan ikke lese fra forbindelse

en: Can't write to connection
no: Kan ikke skrive til forbindelse

en: Can't get socket timeout
no: Kan ikke motta tidsavbrudd for sokkel

en: '%s' is out of date
no: «%s» er utdatert

en: Got source path but no source revision for '%s'
no: Fikk kildesti, men ingen kilderevisjon for «%s»

en: Source url '%s' is from different repository
no: Kilde-URL «%s» er fra et forskjellig depot

en: Checksum mismatch for resulting fulltext
    (%s)
no: Kontrollsum stemmer ikke for resultatfulltekst
    (%s)

en: Unable to open root of edit
no: Klarte ikke åpne rot for redigering

en: Invalid target path
no: Ugyldig målsti

en: Delta depth 'exclude' not supported
no: Deltadybde «exclude» støttes ikke

en: Invalid editor anchoring; at least one of the input paths is not a directory and there was no source entry
no: Ugyldig forankring for tekstbehandler; minst en av inndatastiene er ikke en katalog og det var ingen kildepost

en: * Dumped revision %ld.
no: * Dumpet revisjon %ld.

en: * Verified revision %ld.
no: * Kontrollerte revisjon %ld.

en: 
    ------- Committed revision %ld >>>
no: 
    ------- Revisjon %ld lagt inn >>>

en: 
    ------- Committed new rev %ld (loaded from original rev %ld) >>>
no: 
    ------- Ny revisjon %ld lagt inn (lastet fra opprinnelig revisjon %ld) >>>

en:      * editing path : %s ...
no:      * redigererer sti : %s ...

en:      * deleting path : %s ...
no:      * sletter sti : %s ...

en:      * adding path : %s ...
no:      * legger til sti : %s ...

en:      * replacing path : %s ...
no:      * erstatter sti : %s ...

en:  done.
no:  ferdig.

en: <<< Started new transaction, based on original revision %ld
no: <<< Startet ny transaksjon, basert på opprinnelig revisjon %ld

en:  removing '\r' from %s ...
no:  fjerner «\r» fra %s ...

en: WARNING: Referencing data in revision %ld, which is older than the oldest
    WARNING: dumped revision (%ld).  Loading this dump into an empty repository
    WARNING: will fail.
no: ADVARSEL: Refererer til data i revisjon %ld som er eldre enn eldste
    ADVARSEL: dumpede revisjon (%ld). Lasting av denne dumpen inn i et
    ADVARSEL: tomt depot vil feile.

en: Start revision %ld is greater than end revision %ld
no: Startrevisjon %ld er større enn sluttrevisjon %ld

en: End revision %ld is invalid (youngest revision is %ld)
no: Sluttrevisjon %ld er ugyldig (yngste revisjon er %ld)

en: Unexpected node kind %d for '%s'
no: Uventet nodetype %d for «%s»

en: Commit succeeded, but post-commit hook failed
no: Innlegging var vellykket, men «post-commit»-påhakningen feilet

en: Storage of non-regular property '%s' is disallowed through the repository interface, and could indicate a bug in your client
no: Lagring av ikke-regulær egenskap «%s» er forbudt gjennom depotgrensesnittet, og kan tyde på en feil i klienten din

en: Cannot accept '%s' property because it is not encoded in UTF-8
no: Kan ikke godta «%s»-egenskap fordi den ikke er kodet i UTF-8

en: Cannot accept non-LF line endings in '%s' property
no: Kan ikke godta linjeslutt som ikke er LF i «%s»-egenskap

en: Write denied:  not authorized to read all of revision %ld
no: Skriving nektet: Er ikke autorisert til å lese alt i revisjon %ld

en: Cannot unlock path '%s', no authenticated username available
no: Kan ikke låse opp stien «%s», ingen bekreftede brukernavn tilgjengelig

en: Unlock succeeded, but post-unlock hook failed
no: Klarte å låse opp, men «post-unlock»-påhakningen feilet

en: '%s' hook succeeded, but error output could not be read
no: «%s»-påhakningen lyktes; men feil-utdata kunne ikke leses

en: [Error output could not be translated from the native locale to UTF-8.]
no: [Feilmeldingsdata kunne ikke bli oversatt fra lokalt lokale til UTF-8.]

en: [Error output could not be read.]
no: [Feilmeldingsdata kunne ikke leses.]

en: '%s' hook failed (did not exit cleanly: apr_exit_why_e was %d, exitcode was %d).
no: «%s»-påhakning feilet (avsluttet ikke skikkelig: apr_exit_why_e var %d, sluttkoden var %d).

en: Commit
no: Innlegging

en: Revprop change
no: Egenskapsforandring

en: Lock
no: Lås

en: Unlock
no: Lås opp

en: %s hook failed (exit code %d)
no: «%s»-påhakningen feilet (sluttkode %d)

en: %s blocked by %s hook (exit code %d)
no: %s blokkert av %s-påhakningen (sluttkode %d)

en:  with output:
no:  med utdata:

en:  with no output.
no:  uten noen utdata.

en: Can't create pipe for hook '%s'
no: Kan ikke opprette rør for påhakning «%s»

en: Can't make pipe read handle non-inherited for hook '%s'
no: Kan ikke få røret til å bruke ubeslektet lesing fra filreferanse
    for påhakning «%s»

en: Can't make pipe write handle non-inherited for hook '%s'
no: Kan ikke få røret til å bruke ubeslektet skriving til filreferanse
    for påhakning «%s»

en: Can't create null stdout for hook '%s'
no: Kan ikke opprette «null»-standard ut for påhakning «%s»

en: Error closing write end of stderr pipe
no: Feil under lukking av skriveslutt i «standard feil»-rør

en: Failed to start '%s' hook
no: Klarte ikke å starte «%s»-påhakning

en: Error closing read end of stderr pipe
no: Feil under lukking av leseslutt i «standard feil»-rør

en: Error closing null file
no: Feil under lukking av nullfil

en: Failed to run '%s' hook; broken symlink
no: Klarte ikke å kjøre «%s»; symbolsk lenke brutt

en: Repository has not been enabled to accept revision propchanges;
    ask the administrator to create a pre-revprop-change hook
no: Depotet er ikke klargjort for å godta forandringer i revisjonsegenskaper;
    be administratoren om å opprette en «pre-revprop-change»-påhakning

en: Relative source revision %ld is not available in current repository
no: Relativ kilderevisjon %ld er ikke tilgjengelig i gjeldende depot

en: Copy source checksum mismatch on copy from '%s'@%ld
    to '%s' in rev based on r%ld
no: Kontrollsummen for kopikilde samsvarer ikke med kopi fra «%s»@%ld
    til «%s» i revisjonen basert på r%ld

en: Malformed dumpstream: Revision 0 must not contain node records
no: Misdannet dumpstrøm: Revisjon 0 kan ikke inneholde nodeposter

en: Unrecognized node-action on node '%s'
no: Ukjent nodehendelse i node «%s»

en: Premature end of content data in dumpstream
no: For tidlig slutt på innholdsdata i dumpstrøm

en: Dumpstream data appears to be malformed
no: Data i dumpstrømmen ser ut til å være misdannet

en: Dump stream contains a malformed header (with no ':') at '%.20s'
no: Dumpstrømmen inneholder en misdannet header (uten noen «:») ved «%.20s»

en: Dump stream contains a malformed header (with no value) at '%.20s'
no: Dumpstrømmen inneholder en misdannet header (uten verdi) ved «%.20s»

en: Incomplete or unterminated property block
no: Ukomplett eller uavsluttet egenskapsblokk

en: Unexpected EOF writing contents
no: Uventet filslutt under skriving av innhold

en: Malformed dumpfile header
no: Misdannet dumpfilheader

en: Unsupported dumpfile version: %d
no: Dumpfilversjonen er ikke støttet: %d

en: Unrecognized record type in stream
no: Ukjent posttype i strøm

en: Sum of subblock sizes larger than total block content length
no: Summen av delblokkstørrelser er større enn total lengde av blokkinnhold

en: '%s' not found in filesystem
no: «%s» ikke funnet i filsystem

en: Filesystem path '%s' is neither a file nor a directory
no: Filsystemstien «%s» er verken en fil eller katalog

en: Invalid length (%%%s) when about to read a string
no: Ugyldig lengde (%%%s) når en streng skulle leses

en: Invalid depth (%c) for path '%s'
no: Ugyldig dybde (%c) for stien «%s»

en: Working copy path '%s' does not exist in repository
no: Arbeidskopistien «%s» finnes ikke i depotet

en: Not authorized to open root of edit operation
no: Ikke autorisert til å åpne roten for redigeringsoperasjonen

en: Target path '%s' does not exist
no: Målstien «%s» finnes ikke

en: Cannot replace a directory from within
no: Kan ikke erstatte en katalog innenfra

en: Invalid report for top level of working copy
no: Ugyldig toppnivårapport for arbeidskopi

en: Two top-level reports with no target
no: To toppnivårapporter uten mål

en: Unsupported report depth '%s'
no: Rapportdybden «%s» er ikke støttet

en: Depth 'exclude' not supported for link
no: Dybde «exclude» støttes ikke for lenke

en: Request depth 'exclude' not supported
no: Forespurt dybde «exclude» støttes ikke

en: '%s' exists and is non-empty
no: «%s» finnes og er ikke tom

en: Creating db logs lock file
no: Oppretter låsefil for databaselogger

en: Creating db lock file
no: Oppretter låsefil for database

en: Creating lock dir
no: Oppretter låsekatalog

en: Creating hook directory
no: Oppretter katalog for påhakninger

en: Creating start-commit hook
no: Oppretter «start-commit»-påhakning

en: Creating pre-commit hook
no: Oppretter «pre-commit»-påhakning

en: Creating pre-revprop-change hook
no: Oppretter «pre-revprop-change»-påhakning

en: Creating post-commit hook
no: Oppretter «post-commit»-påhakning

en: Creating post-revprop-change hook
no: Oppretter «post-revprop-change»-påhakning

en: Creating conf directory
no: Oppretter konfigurasjonskatalog

en: Creating svnserve.conf file
no: Oppretter «svnserve.conf»-fil

en: Creating passwd file
no: Oppretter passordfil

en: Creating authz file
no: Oppretter authz-fil

en: Could not create top-level directory
no: Klarte ikke opprette toppnivåkatalog

en: Creating DAV sandbox dir
no: Oppretter katalog for DAV-sandkasse

en: Error opening db lockfile
no: Feil under åpning av låsefil for database

en: '%s' is a subdirectory of an existing repository rooted at '%s'
no: «%s» er en underkatalog av et eksisterende depot med roten på «%s»

en: Repository creation failed
no: Opprettelse av depot feilet

en: Expected repository format '%d' or '%d'; found format '%d'
no: Forventet depotformat «%d» eller «%d»; fant format «%d»

en: unknown capability '%s'
no: ukjent evne «%s»

en: Failed to find time on revision %ld
no: Kunne ikke finne tidspunkt på revisjon %ld

en: Invalid start revision %ld
no: Ugyldig startrevisjon %ld

en: Unreadable path encountered; access denied
no: Uleselig sti funnet; tilgang nektes

en: '%s' is not a file in revision %ld
no: «%s» er ikke en fil i revisjon %ld

en: Invalid config: unknown password store '%s'
no: Ugyldig innstilling: Ukjent passordlager «%s»

en: Can't lock cache mutex
no: Kan ikke låse hurtiglager-mutex

en: Can't unlock cache mutex
no: Kan ikke låse opp hurtiglager-mutex

en: Can't create cache mutex
no: Kan ikke opprette hurtiglager-mutex

en: Unknown memcached error while reading
no: Ukjent feil lagret i hurtiglager under lesing

en: Unknown memcached error while writing
no: Ukjent feil lagret i hurtiglager under skriving

en: Error parsing memcache server '%s'
no: Feil under tolking av hurtiglagertjener «%s»

en: Scope not allowed in memcache server '%s'
no: Omfang ikke lovlig i hurtiglagertjener «%s»

en: Must specify host and port for memcache server '%s'
no: Tjener og port må spesifiseres for hurtiglagertjener «%s»

en: Unknown error creating memcache server
no: Ukjent feil under opprettelse av hurtiglagertjener

en: Unknown error adding server to memcache
no: Ukjent feil under tillegging av tjener til hurtiglager

en: Unknown error creating apr_memcache_t
no: Ukjent feil under opprettelse av apr_memcache_t

en: Error initializing command line arguments
no: Feil under initialisering av kommandolinjeargumenter

en: Invalid syntax of argument of --config-option
no: Ugyldig syntaks i argument til --config-option

en: Unrecognized file in argument of %s
no: Ukjent fil i argument til %s

en: Config error: invalid boolean value '%s' for '[%s] %s'
no: Feil i oppsettet: Ugyldig booleansk verdi «%s» for «[%s] %s»

en: Config error: invalid boolean value '%s' for '%s'
no: Feil i oppsettet: Ugyldig booleansk verdi «%s» for «%s»

en: Config error: invalid integer value '%s'
no: Feil i oppsettet: Ugyldig heltallsverdi «%s»

en: Unable to open auth file for reading
no: Klarte ikke åpne autorisasjonsfil for lesing

en: Error parsing '%s'
no: Feil under tolking av «%s»

en: Unable to locate auth file
no: Klarte ikke lokalisere autorisasjonsfil

en: Unable to open auth file for writing
no: Klarte ikke åpne autorisasjonsfil for skriving

en: Error writing hash to '%s'
no: Feil under skriving av hash til «%s»

en: Can't manipulate current date
no: Kan ikke manipulere gjeldende dato

en: Can't calculate requested date
no: Kan ikke beregne forespurt dato

en: Can't expand time
no: Kan ikke ekspandere tid

en: 
    Valid options:
no: 
    Tillatte valg:

en: "%s": unknown command.
no: «%s»: Ukjent kommando.

en: Type '%s help' for usage.
no: Skriv «%s help» for bruk.

en: '%s' is neither a file nor a directory name
no: «%s» er verken et fil- eller katalognavn

en: Couldn't determine absolute path of '%s'
no: Klarte ikke anslå absolutt sti for «%s»

en: Local URL '%s' does not contain 'file://' prefix
no: Lokal URL «%s» inneholder ikke «file://»-prefiks

en: Local URL '%s' contains only a hostname, no path
no: Lokal URL «%s» inneholder bare et vertsnavn, ingen sti

en: Local URL '%s' contains unsupported hostname
no: Lokal URL «%s» inneholder vertsnavn som ikke er støttet

en: Can't create DSO mutex
no: Kan ikke opprette DSO-mutex

en: Can't grab DSO mutex
no: Kan ikke overta DSO-mutex

en: Can't ungrab DSO mutex
no: Kan ikke slippe DSO-mutex

en: Can't recode error string from APR
no: Kan ikke gjenkode feilmelding fra APR

en: %swarning: %s
no: %sadvarsel: %s

en: In file '%s' line %d: assertion failed (%s)
no: I filen «%s», linje %d: Forutsetning feilet (%s)

en: In file '%s' line %d: internal malfunction
no: I filen «%s», linje %d: Intern funksjonsfeil

en: Error converting entry in directory '%s' to UTF-8
no: Feil under konvertering av post i katalog «%s» til UTF-8

en: Can't check path '%s'
no: Kan ikke sjekke stien «%s»

en: Can't open '%s'
no: Kan ikke åpne «%s»

en: Unable to make name for '%s'
no: Klarer ikke lage navn for «%s»

en: Can't create symbolic link '%s'
no: Kan ikke opprette symbolsk lenke «%s»

en: Symbolic links are not supported on this platform
no: Symbolske lenker er ikke støttet på denne plattformen

en: Can't read contents of link
no: Kan ikke lese innhold av lenke

en: Can't find a temporary directory
no: Klarte ikke finne en midlertidig katalog

en: Can't copy '%s' to '%s'
no: Kan ikke kopiere «%s» til «%s»

en: Can't set permissions on '%s'
no: Kan ikke sette rettigheter på «%s»

en: Can't get file name
no: Kan ikke få tak i filnavn

en: Can't append '%s' to '%s'
no: Kan ikke legge til «%s» til «%s»

en: Source '%s' is not a directory
no: Kilden «%s» er ikke en katalog

en: Destination '%s' is not a directory
no: Målet «%s» er ikke en katalog

en: Destination '%s' already exists
no: Målet «%s» finnes allerede

en: Can't read directory '%s'
no: Kan ikke lese katalogen «%s»

en: Error closing directory '%s'
no: Feil under lukking av katalogen «%s»

en: Can't make directory '%s'
no: Kan ikke opprette katalogen «%s»

en: Can't set access time of '%s'
no: Kan ikke sette aksesstid for «%s»

en: Can't change perms of file '%s'
no: Klarer ikke å forandre rettigheter for filen «%s»

en: Can't set file '%s' read-only
no: Kan ikke skrivebeskytte filen «%s»

en: Can't set file '%s' read-write
no: Kan ikke gjøre «%s» skrivbar

en: Error getting UID of process
no: Fant ikke bruker-ID for prosess

en: Can't get shared lock on file '%s'
no: Klarte ikke få delt lås på filen «%s»

en: Can't flush file '%s'
no: Kan ikke tømme filen «%s»

en: Can't flush stream
no: Kan ikke tømme strømmen

en: Can't flush file to disk
no: Kan ikke tømme filen til disk

en: Can't open stdin
no: Kan ikke åpne standardinndata

en: Reading from stdin is disallowed
no: Lesing fra standard inn tillates ikke

en: Can't remove file '%s'
no: Kan ikke fjerne filen «%s»

en: Can't remove '%s'
no: Kan ikke fjerne «%s»

en: Can't create process '%s' attributes
no: Kan ikke opprette «%s»-attributter for prosess

en: Can't set process '%s' cmdtype
no: Kan ikke sette «%s»-kommandotype for prosess

en: Can't set process '%s' directory
no: Kan ikke sette prosessens «%s»-katalog

en: Can't set process '%s' child input
no: Kan ikke sette «%s»-inndata for barneprosess

en: Can't set process '%s' child outfile
no: Kan ikke sette «%s»-utfil for barneprosess

en: Can't set process '%s' child errfile
no: Kan ikke sette «%s»-feilfil for barneprosess

en: Can't set process '%s' child errfile for error handler
no: Kan ikke sette «%s»-prosessens barnefeilfil for feilbehandler

en: Can't set process '%s' error handler
no: Kan ikke sette «%s»-prosessens feilbehandler

en: Can't start process '%s'
no: Kan ikke starte prosess «%s»

en: Error waiting for process '%s'
no: Feil under venting for prosess «%s»

en: Process '%s' failed (exitwhy %d)
no: Prosessen «%s» feilet (exitwhy %d)

en: Process '%s' returned error exitcode %d
no: Prosessen «%s» returnerte feilavslutningskoden %d

en: '%s' returned %d
no: «%s» returnerte %d

en: Error running '%s':  exitcode was %d, args were:
    in directory '%s', basenames:
    %s
    %s
    %s
no: Feil under kjøring av «%s»: avslutningskode var %d, argumenter var:
    I katalog «%s», basenavn:
    %s
    %s
    %s

en: Can't detect MIME type of non-file '%s'
no: Kan ikke detektere MIME-type for ikke-fil «%s»

en: Can't open file '%s'
no: Kan ikke åpne filen «%s»

en: Can't close file '%s'
no: Kan ikke lukke filen «%s»

en: Can't close stream
no: Kan ikke lukke strøm

en: Can't read file '%s'
no: Kan ikke lese filen «%s»

en: Can't read stream
no: Kan ikke lese strøm

en: Can't get attribute information from file '%s'
no: Kan ikke få tak i attributtinformasjon fra filen «%s»

en: Can't get attribute information from stream
no: Kan ikke få tak i attributtinformasjon fra strøm

en: Can't set position pointer in file '%s'
no: Kan ikke sette posisjonspeker i filen «%s»

en: Can't set position pointer in stream
no: Kan ikke sette posisjonspeker i strøm

en: Can't write to file '%s'
no: Kan ikke skrive til filen «%s»

en: Can't write to stream
no: Kan ikke skrive til strøm

en: Can't truncate file '%s'
no: Kan ikke avkorte filen «%s»

en: Can't truncate stream
no: Kan ikke avkorte strøm

en: Can't read length line in file '%s'
no: Kan ikke lese lengdelinje i filen «%s»

en: Can't read length line in stream
no: Kan ikke lese lengdelinje i strøm

en: Can't stat '%s'
no: Finner ikke status for «%s»

en: Can't move '%s' to '%s'
no: Kan ikke flytte «%s» til «%s»

en: Can't create directory '%s'
no: Kan ikke opprette katalogen «%s»

en: Can't hide directory '%s'
no: Kan ikke skjule katalogen «%s»

en: Can't open directory '%s'
no: Kan ikke åpne katalogen «%s»

en: Can't remove directory '%s'
no: Kan ikke fjerne katalogen «%s»

en: Can't read directory
no: Kan ikke lese katalog

en: Can't read directory entry in '%s'
no: Kan ikke lese katalogpost i «%s»

en: Can't check directory '%s'
no: Kan ikke sjekke katalogen «%s»

en: Reading '%s'
no: Leser «%s»

en: First line of '%s' contains non-digit
no: Første linje av «%s» inneholder ikke-siffer

en: Can't create temporary file from template '%s'
no: Kan ikke opprette midlertidig fil fra malen «%s»

en: Invalid revision number found parsing '%s'
no: Fant ugyldig revisjonsnummer under tolking av «%s»

en: Negative revision number found parsing '%s'
no: Negativt revisjonsnummer funnet under tolking av «%s»

en: Pathname not terminated by ':'
no: Stinavn er ikke avsluttet med «:»

en: No pathname preceding ':'
no: Ingen stinavn foran «:»

en: Mergeinfo for '%s' maps to an empty revision range
no: Fletteinformasjon for «%s» peker til et tomt revisjonsområde

en: Invalid character '%c' found in revision list
no: Ugyldig tegn «%c» funnet i revisjonsliste

en: Unable to parse reversed revision range '%ld-%ld'
no: Klarer ikke å tolke snudd revisjonsområde «%ld-%ld»

en: Unable to parse revision range '%ld-%ld' with same start and end revisions
no: Klarer ikke å tolke revisjonsområde «%ld-%ld» med samme start- og sluttrevisjon

en: Invalid character '%c' found in range list
no: Ugyldig tegn «%c» funnet i områdeliste

en: Range list parsing ended before hitting newline
no: Tolking av områdeliste ble avsluttet før vi kom til linjeslutt

en: Could not find end of line in range list line in '%s'
no: Fant ikke linjeslutt i linje med områdeliste i «%s»

en: Could not parse mergeinfo string '%s'
no: Klarte ikke å tolke fletteinfo-streng «%s»

en: Can't convert string to UCS-2: '%s'
no: Kan ikke konvertere strengen til UCS-2: «%s»

en: Can't get module file name
no: Kan ikke få tak i modulfilnavn

en: Can't convert module path to UTF-8 from UCS-2: '%s'
no: Kan ikke konvertere modulfilsti til UTF-8 fra UCS-2: «%s»

en: 
    Global options:
no: 
    Globale valg:

en: Syntax error parsing revision '%s'
no: Syntaksfeil under analysering av revisjon «%s»

en: Revision property pair is empty
no: Tomt revisjonsegenskapspar

en: '%s' is not a valid Subversion property name
no: «%s» er ikke et gyldig Subversion-egenskapsnavn

en: '%s' is just a peg revision. Maybe try '%s@' instead?
no: «%s» er bare en knaggrevisjon. Prøv «%s@» istedenfor.

en: URL '%s' contains a '..' element
no: URLen «%s» inneholder et «..»-element

en: Error resolving case of '%s'
no: Feil under løsning av bokstavstørrelse på «%s»

en: %s, version %s
       compiled %s, %s
no: %s, versjon %s
       kompilert %s, %s

en: Can't determine the native path encoding
no: Kan ikke anslå den lokale sti-tegnsettkodingen

en: Invalid control character '0x%02x' in path '%s'
no: Ugyldig kontrolltegn «0x%02x» i sti «%s»

en: Can't read stdin
no: Kan ikke lese fra standardinndata

en: Authentication realm: %s
no: Autentiseringsområde: %s

en: Username:
no: Brukernavn:

en: Password for '%s':
no: Passord for «%s»:

en: Error validating server certificate for '%s':
no: Feil under godkjenning av tjenersertifikat for «%s»:

en:  - The certificate is not issued by a trusted authority. Use the
       fingerprint to validate the certificate manually!
no:  - Sertifikatet er ikke utstedt av en kreditert autoritet. Bruk
       fingeravtrykket for å godkjenne det manuelt.

en:  - The certificate hostname does not match.
no:  - Sertifikatets tjenernavn stemmer ikke

en:  - The certificate is not yet valid.
no:  - Sertifikatet er ikke gyldig ennå.

en:  - The certificate has expired.
no:  - Sertifikatet er utgått.

en:  - The certificate has an unknown error.
no:  - Sertifikatet har en ukjent feil.

en: Certificate information:
     - Hostname: %s
     - Valid: from %s until %s
     - Issuer: %s
     - Fingerprint: %s
no: Sertifikatinformasjon.
     - Tjenernavn: %s
     - Gyldighet: fra %s til %s
     - Utsteder: %s
     - Fingeravtrykk: %s

en: (R)eject, accept (t)emporarily or accept (p)ermanently?
no: Fo(r)kaste, godta midler(t)idig eller godta (p)ermanent?

en: (R)eject or accept (t)emporarily?
no: Fo(r)kaste eller godta midler(t)idig?

en: Client certificate filename:
no: Filnavn for klientsertifikat:

en: Passphrase for '%s':
no: Adgangsfrase/-setning for «%s»:

en: yes
no: ja

en: no
no: nei

en: Please type 'yes' or 'no':
no: Du må svare enten «ja» eller «nei»:

en: Store password unencrypted (yes/no)?
no: Lagre passord ukryptert (ja/nei)?

en: 
    -----------------------------------------------------------------------
    ATTENTION!  Your password for authentication realm:
    
       %s
    
    can only be stored to disk unencrypted!  You are advised to configure
    your system so that Subversion can store passwords encrypted, if
    possible.  See the documentation for details.
    
    You can avoid future appearances of this warning by setting the value
    of the 'store-plaintext-passwords' option to either 'yes' or 'no' in
    '%s'.
    -----------------------------------------------------------------------
no: 
    -----------------------------------------------------------------------
    OBS! Passordet ditt for autentiseringsområde:
    
       %s
    
    kan bare lagres ukryptert på disken! Det anbefales at du setter opp
    systemet ditt slik at Subversion kan lagre passord kryptert, hvis
    mulig. Les i dokumentasjonen for detaljer.
    
    Hvis du vil forhindre at denne advarselen vises i framtiden, kan du sette
    verdien for «store-plaintext-passwords»-valget til enten «yes» eller
    «no» i «%s».
    -----------------------------------------------------------------------

en: Store passphrase unencrypted (yes/no)?
no: Lagre passord ukryptert (ja/nei)?

en: 
    -----------------------------------------------------------------------
    ATTENTION!  Your passphrase for client certificate:
    
       %s
    
    can only be stored to disk unencrypted!  You are advised to configure
    your system so that Subversion can store passphrase encrypted, if
    possible.  See the documentation for details.
    
    You can avoid future appearances of this warning by setting the value
    of the 'store-ssl-client-cert-pp-plaintext' option to either 'yes' or
    'no' in '%s'.
    -----------------------------------------------------------------------
no: 
    -----------------------------------------------------------------------
    OBS! Passordet ditt for klientsertifikat:
    
       %s
    
    kan bare lagres ukryptert på disken! Det anbefales at du setter opp
    systemet ditt slik at Subversion kan lagre passord kryptert, hvis
    mulig. Les i dokumentasjonen for detaljer.
    
    Hvis du vil forhindre at denne advarselen vises i framtiden, kan du sette
    verdien for «store-ssl-client-cert-pp-plaintext»-valget til enten «yes»
    eller «no» i «%s».
    -----------------------------------------------------------------------

en: Password for '%s' GNOME keyring:
no: Passord for GNOME-nøkkelringen «%s»:

en: Config error: invalid value '%s' for option '%s'
no: Feil i oppsettet: Ugyldig verdi «%s» for valget «%s»

en: Expected database row missing
no: Forventet databaserad mangler

en: Extra database row found
no: Ekstra databaserad funnet

en: Schema format %d not recognized
no: Skjemaformat %d gjenkjennes ikke

en: SQLite compiled for %s, but running with %s
no: SQLite er kompilert for %s, men kjører med %s

en: SQLite is required to be compiled and run in thread-safe mode
no: SQLite må kompileres og kjøres i trådsikker modus

en: Could not configure SQLite
no: Klarte ikke å sette opp SQLite

en: Could not initialize SQLite
no: Klarte ikke å initialisere SQLite

en: Expected SQLite database not found: %s
no: Fant ikke forventet SQLite-database: %s

en: File '%s' has inconsistent newlines
no: Filen «%s» har ikke ensartede linjeskift

en: Can't lock charset translation mutex
no: Kan ikke låse mutex for tegnsettkonvertering

en: Can't unlock charset translation mutex
no: Kan ikke låse opp mutex for tegnsettkonvertering

en: Can't create a character converter from native encoding to '%s'
no: Kan ikke opprette tegnkonvertering fra lokal koding til «%s»

en: Can't create a character converter from '%s' to native encoding
no: Kan ikke opprette tegnkonvertering fra «%s» til lokal koding

en: Can't create a character converter from '%s' to '%s'
no: Kan ikke opprette tegnkonvertering fra «%s» til «%s»

en: Can't convert string from native encoding to '%s':
no: Kan ikke konvertere streng fra lokal tegnsettkoding til «%s»:

en: Can't convert string from '%s' to native encoding:
no: Kan ikke konvertere streng fra «%s» til lokal tegnsettkoding:

en: Can't convert string from '%s' to '%s':
no: Kan ikke konvertere streng fra «%s» til «%s»:

en: Safe data '%s' was followed by non-ASCII byte %d: unable to convert to/from UTF-8
no: Trygge data «%s» ble etterfulgt av ikke-ASCII-byte %d: Klarer ikke å konvertere til/fra UTF-8

en: Non-ASCII character (code %d) detected, and unable to convert to/from UTF-8
no: Ikke-ASCII-tegn (kode %d) funnet, og klarer ikke å konvertere til/fra UTF-8

en: Valid UTF-8 data
    (hex:%s)
    followed by invalid UTF-8 sequence
    (hex:%s)
no: Gyldig UTF-8 data
    (hex:%s)
    etterfulgt av ugyldig UTF-8-sekvens
    (hex:%s)

en: MIME type '%s' has empty media type
no: MIME-typen «%s» inneholder tom mediatype

en: MIME type '%s' does not contain '/'
no: MIME-typen «%s» inneholder ikke «/»

en: MIME type '%s' contains invalid character '%c'
no: MIME-typen «%s» inneholder ugyldig tegn «%c»

en: Version mismatch in '%s': found %d.%d.%d%s, expected %d.%d.%d%s
no: Versjonsfeil i «%s»: Fant %d.%d.%d%s, forventet %d.%d.%d%s

en: Malformed XML: %s at line %ld
no: Misdannet XML: %s i linje %ld

en: Can't retrieve base revision for %s
no: Kan ikke hente baserevisjon for %s

en: Error aborting report
no: Feil mens rapportering ble avbrutt

en: While preparing '%s' for commit
no: Under klargjøring av «%s» for innlegging

en: '%s' is not a valid administrative directory name
no: «%s» er ikke et gyldig administrativt katalognavn

en: Revision %ld doesn't match existing revision %ld in '%s'
no: Revisjon %ld samsvarer ikke med den eksisterende revisjonen %ld i «%s»

en: URL '%s' doesn't match existing URL '%s' in '%s'
no: Adressen «%s» samsvarer ikke med den eksisterende adressen «%s» i «%s»

en: Can't add '%s' to a parent directory scheduled for deletion
no: Kan ikke legge til «%s» når foreldrekatalogen er klarert for sletting

en: Can't create an entry with a reserved name while trying to add '%s'
no: Kan ikke opprette en post med et reservert navn og samtidig prøve å legge til «%s»

en: The URL '%s' has a different repository root than its parent
no: URLen «%s» har en forskjellig depotrot enn sin forelder

en: Cannot revert unversioned item '%s'
no: Kan ikke sette tilbake uversjonert element «%s»

en: Cannot revert '%s': unsupported entry node kind
no: Kan ikke tilbakestille «%s»: Nodetypen er ikke støttet

en: Cannot revert '%s': unsupported node kind in working copy
no: Kan ikke tilbakestille «%s»: Nodetypen i arbeidskopien er ikke støttet

en: File '%s' has local modifications
no: Filen «%s» har lokale endringer

en: '%s' is a directory, and thus cannot be a member of a changelist
no: «%s» er en katalog, og kan derfor ikke være medlem av en forandringsliste

en: '%s' is not a working copy directory
no: «%s» er ikke en arbeidskopikatalog

en: Log format too old, please use Subversion 1.6 or earlier
no: Loggformatet er for gammelt, vennligst bruk Subversion 1.6 eller tidligere

en: Invalid 'conflict_result' argument
no: Ugyldig «conflict_result»-argument

en: Cannot copy to '%s', as it is not from repository '%s'; it is from '%s'
no: Kan ikke kopiere til «%s», den kommer ikke fra depotet «%s», men fra «%s»

en: Cannot copy to '%s' as it is scheduled for deletion
no: Kan ikke kopiere til «%s» fordi den er klargjort for sletting

en: '%s' is already under version control but is excluded.
no: «%s» er allerede under versjonskontroll, men er ekskludert

en: There is already a versioned item '%s'
no: Objektet «%s» er allerede versjonert

en: '%s' already exists and is in the way
no: «%s» finnes allerede og er i veien

en: Can only crop a working copy with a restrictive depth
no: Kan bare kutte arbeidskopi med restriktiv dybde

en: Can only crop directories
no: Kan bare kutte kataloger

en: Cannot crop '%s': it is going to be removed from repository. Try commit instead
no: Kan ikke kutte «%s», den skal fjernes fra depotet. Prøv innsending istedenfor

en: Cannot crop '%s': it is to be added to the repository. Try commit instead
no: Kan ikke kutte «%s», den skal legges til i depotet. Prøv innsending istedenfor

en: Unexpectedly found '%s': path is marked 'missing'
no: Fant «%s» uventet: Filstien er merket som savnet

en: Admin area of '%s' is missing
no: Administrasjonsområde for «%s» mangler

en: '%s' is not of the right kind
no: «%s» er ikke riktig type

en: No default entry in directory '%s'
no: Standardoppføring mangler i katalogen «%s»

en: Directory '%s' has no THIS_DIR entry
no: Katalogen «%s» har ingen THIS_DIR-oppføring

en: '%s' has an unrecognized node kind
no: «%s» har en ukjent nodetype

en: Path '%s' ends in '%s', which is unsupported for this operation
no: Filstien «%s» slutter på «%s» som ikke er støttet til denne operasjonen

en: Working copy format of '%s' is too old (%d); please run 'svn upgrade'
no: Formatet til arbeidskopien «%s» er for gammelt (%d), kjør «svn upgrade»

en: Working copy '%s' locked
no: Arbeidskopien «%s» er låst

en: Unable to check path existence for '%s'
no: Klarer ikke å sjekke at stien eksisterer for «%s»

en: Expected '%s' to be a directory but found a file
no: Forventet at «%s» skulle være en katalog, men fant en fil

en: Directory '%s' is missing
no: Katalogen «%s» mangler

en: Working copy '%s' is not locked
no: Arbeidskopien «%s» er ikke låst

en: No write-lock in '%s'
no: Ingen skrivelås i «%s»

en: Conflict callback violated API: returned no results
no: Konflikt-tilbakekall brøt med programmeringsbiblioteket: Returnerte ingen resultater

en: Conflict callback violated API: returned no merged file
no: Konflikt-tilbakekall brøt med programmeringsbiblioteket: Returnerte ingen flettet fil

en: Invalid escape sequence
no: Ugyldig escape-sekvens

en: Invalid escaped character
no: Ugyldig beskyttet («escaped») tegn

en: Unexpected end of entry
no: Uventet slutt på post

en: Invalid value for field '%s'
no: Ugyldig verdi i felt «%s»

en: Entry '%s' has invalid node kind
no: Posten «%s» har ugyldig nodetype

en: Entry for '%s' has invalid repository root
no: Posten «%s» har ugyldig depotrot

en: Entry '%s' has invalid 'schedule' value
no: Oppføringen «%s» har ugyldig «schedule»-verdi

en: Entry '%s' has invalid 'depth' value
no: Oppføringen «%s» har ugyldig «depth»-verdi

en: Entry '%s' has invalid '%s' value
no: Oppføringen «%s» har ugyldig «%s»-verdi

en: XML parser failed in '%s'
no: XML-behandler feilet i «%s»

en: Missing default entry
no: Mangler standardoppføring

en: Default entry has no revision number
no: Standardoppføringen mangler revisjonsnummer

en: Default entry is missing URL
no: Standardoppføringen mangler adresse

en: Invalid version line in entries file of '%s'
no: Ugyldig versjonslinje i «entries»-fil for «%s»

en: Missing entry terminator
no: Mangler postavslutning

en: Invalid entry terminator
no: Ugyldig postavslutning

en: Error at entry %d in entries file for '%s':
no: Feil i post %d i «entries»-fil for «%s»:

en: Trying to add new property '%s' with value '%s',
    but property already exists with value '%s'.
no: Prøver å legge til ny egenskap «%s» med verdien «%s»,
    men egenskapen finnes allerede med verdien «%s».

en: Trying to create property '%s' with value '%s',
    but it has been locally deleted.
no: Prøver å opprette egenskapen «%s» med verdien «%s»,
    men den er blitt slettet lokalt.

en: Trying to change property '%s' from '%s' to '%s',
    but property already exists with value '%s'.
no: Prøver å forandre egenskapen «%s» fra «%s» til «%s»,
    men egenskapen finnes allerede med verdien «%s».

en: Trying to change property '%s' from '%s' to '%s',
    but the property has been locally changed from '%s' to '%s'.
no: Prøver å forandre egenskapen «%s» fra «%s» til «%s»,
    men egenskapen er blitt forandret lokalt fra «%s» til «%s».

en: Trying to change property '%s' from '%s' to '%s',
    but it has been locally deleted.
no: Prøver å forandre egenskapen «%s» fra «%s» til «%s»,
    men den er blitt slettet lokalt.

en: Trying to change property '%s' from '%s' to '%s',
    but property has been locally added with value '%s'.
no: Prøver å forandre egenskapen «%s» fra «%s» til «%s»,
    men egenskapen er blitt lagt til lokalt med verdien «%s».

en: Trying to change property '%s' from '%s' to '%s',
    but the property does not exist.
no: Prøver å forandre egenskapen «%s» fra «%s» til «%s»,
    men egenskapen finnes ikke.

en: Conflict callback violated API: returned no results.
no: Konflikt-tilbakekall brøt med programmeringsbiblioteket: Returnerte ingen resultater.

en: Conflict callback violated API: returned no merged file.
no: Konflikt-tilbakekall brøt med programmeringsbiblioteket: Returnerte ingen flettet fil.

en: Property '%s' is an entry property
no: Egenskapen «%s» er en oppføringsegenskap

en: Cannot set '%s' on a directory ('%s')
no: Kan ikke sette «%s» på en katalog («%s»)

en: Cannot set '%s' on a file ('%s')
no: Kan ikke sette «%s» på en fil («%s»)

en: '%s' is not a file or directory
no: «%s» er ikke en fil eller katalog

en: File '%s' has binary mime type property
no: Filen «%s» har en binær MIME-type-egenskap

en: Error parsing %s property on '%s': '%s'
no: Feil under tolking av %s-egenskapen på «%s»: «%s»

en: Can't split line into components: '%s'
no: Kan ikke splitte linje inn i komponenter: «%s»

en: Invalid %s property on '%s': cannot use two absolute URLs ('%s' and '%s') in an external; one must be a path where an absolute or relative URL is checked out to
no: Ugyldig %s-egenskap på «%s»: Kan ikke bruke to absolutte URL-er («%s» og «%s») på en ekstern definisjon; en av dem må være en sti hvor en absolutt eller relativ URL hentes ut

en: Invalid %s property on '%s': cannot use a URL '%s' as the target directory for an external definition
no: Ugyldig %s-egenskap på «%s»: Kan ikke bruke URL «%s» som målkatalog for en ekstern definisjon

en: Invalid %s property on '%s': target '%s' is an absolute path or involves '..'
no: Ugyldig %s-egenskap på «%s»: Målet «%s» er en absolutt filsti eller involverer «..»

en: Cannot relocate a single file
no: Kan ikke omplassere en enkelt fil

en: Invalid version info in tree conflict description
no: Ugyldig versjonsinfo i beskrivelse for trekonflikt

en: Invalid conflict info in tree conflict description
no: Ugyldig konfliktinfo i beskrivelse for trekonflikt

en: Empty 'victim' field in tree conflict description
no: Tomt «victim»-felt i beskrivelse for trekonflikt

en: Invalid 'node_kind' field in tree conflict description
no: Ugyldig «node_kind»-felt i beskrivelse for trekonflikt

en: Attempt to add tree conflict that already exists at '%s'
no: Forsøk på å legge til trekonflikt som allerede eksisterer i «%s»

en: Checksum mismatch while updating '%s':
       expected:  %s
         actual:  %s
no: Feil i kontrollsum under oppdatering av «%s»:
       forventet:  %s
         faktisk:  %s

en: Path '%s' is not in the working copy
no: Stien «%s» er ikke i arbeidskopien

en: Failed to add directory '%s': object of the same name as the administrative directory
no: Klarte ikke å legge til katalogen «%s»: Oppføring med det samme navnet som den administrative katalogen

en: Failed to add directory '%s': a separate working copy with the same name already exists
no: Klarte ikke å legge til katalogen «%s»: En separat arbeidskopi med det samme navnet finnes allerede

en: Switched directory '%s' does not match expected URL '%s'
no: Byttet katalog «%s» samsvarer ikke med forventet URL «%s»

en: Failed to add directory '%s': a non-directory object of the same name already exists
no: Klarte ikke å legge til katalogen «%s»: Et objekt som ikke er en katalog finnes allerede med det samme navnet

en: Couldn't do property merge
no: Klarte ikke å flette egenskaper

en: Failed to mark '%s' absent: item of the same name is already scheduled for addition
no: Klarte ikke å merke «%s» som fraværende: Oppføring med samme navn er allerede forberedt for tillegging

en: Checksum mismatch for '%s':
       expected:  %s
       recorded:  %s
no: Feil i kontrollsum for «%s»:
       forventet:  %s
          lagret:  %s

en: Unrecognized node kind: '%s'
no: Ukjent nodetype: «%s»

en: Copyfrom-url '%s' has different repository root than '%s'
no: Kilde-URL «%s» har forskjellig depotrot enn «%s»

en: Missing end of line in wcprops file for '%s'
no: Mangler linjeslutt i «wcprops»-fil for «%s»

en: Cannot upgrade with existing logs; please run 'svn cleanup' with Subversion 1.6
no: Kan ikke oppgradere med eksisterende logger; vennligst kjør «svn cleanup» med Subversion 1.6

en: '%s' is not a directory
no: «%s» er ikke en katalog

en: No REPOSITORY table entry for id '%ld'
no: Ingen «REPOSITORY»-tabellpost for id «%ld»

en: The node '%s' has a corrupt checksum value.
no: Noden «%s» har en ødelagt sjekksumverdi.

en: Corrupt data for '%s'
no: Ødelagte data for «%s»

en: Expected node '%s' to be added.
no: Forventet at noden «%s» skulle bli lagt til.

en: Expected node '%s' to be deleted.
no: Forventet at noden «%s» skulle bli slettet.

en: Repository '%s' not found in the database
no: Fant ikke depotet «%s» i databasen

en: Working copy format of '%s' is too old (%d); please check out your working copy again
no: Formatet til arbeidskopien «%s» er for gammelt (%d). Sjekk arbeidskopien igjen

en: This client is too old to work with the working copy at
    '%s' (format %d).
    You need to get a newer Subversion client. For more details, see
      http://subversion.apache.org/faq.html#working-copy-format-change
no: Denne klienten er for gammel til å virke med arbeidskopien på
    «%s» (format %d).
    Du må hente en nyere Subversionklient. For flere detaljer, se
      http://subversion.apache.org/faq.html#working-copy-format-change

en: Missing a row in WCROOT for '%s'.
no: Mangler en rad i WCROOT for «%s».

en: Missing a row in WCROOT.
no: Mangler en rad i WCROOT.

en: Error restoring text for '%s'
no: Feil ved gjenoppretting av tekst for «%s»

en: Unrecognized work item in the queue associated with '%s'
no: Ukjent arbeidselement i køen assosiert med «%s»

en: 'verbose' option invalid in XML mode
no: «verbose»-valget ugyldig i XML-modus

en: 'incremental' option only valid in XML mode
no: «incremental»-valget er bare gyldig i XML-modus

en: Skipping binary file: '%s'
no: Hopper over binær fil: «%s»

en: Changelist names must not be empty
no: Navn på forandringslister kan ikke være tomme

en: '%s' does not appear to be a URL
no: «%s» ser ikke ut som en nettadresse

en: <<<<<<< MINE (select with 'mc')
no: <<<<<<< MIN (velg med «mc»)

en: >>>>>>> THEIRS (select with 'tc')
no: >>>>>>> DERES (velg med «tc»)

en: No editor found.
no: Ingen tekstbehandler funnet.

en: Error running editor.
no: Feil ved kjøring av tekstbehandler.

en: Invalid option; there's no merged version to edit.
no: Ugyldig valg; det er ingen flettet versjon å redigere.

en: No merge tool found.
no: Ingen fletteverktøy funnet.

en: Error running merge tool.
no: Feil ved kjøring av fletteverktøy.

en: No editor found; leaving all conflicts.
no: Fant ingen tekstbehandler; lar alle konflikter bli liggende.

en: Error running editor; leaving all conflicts.
no: Feil ved kjøring av tekstbehandler; lar alle konflikter bli liggende.

en: No merge tool found; leaving all conflicts.
no: Fant ingen fletteverktøy; lar alle konflikter bli liggende.

en: Error running merge tool; leaving all conflicts.
no: Feil ved kjøring av fletteverktøy; lar alle konflikter bli liggende.

en: Conflict discovered in '%s'.
no: Konflikt oppdaget i «%s».

en: Conflict for property '%s' discovered on '%s'.
no: Konflikt for egenskap «%s» oppdaget i «%s».

en: They want to delete the property, you want to change the value to '%s'.
no: De vil slette egenskapen, du vil forandre verdien til «%s».

en: They want to change the property value to '%s', you want to delete the property.
no: De vil forandre verdien for egenskapen til «%s», du vil slette egenskapen.

en: Select: (p) postpone
no: Velg: (p) utsett

en: , (df) diff-full, (e) edit
no: , (df) full diff, (e) rediger

en: , (r) resolved
no: , (r) løst

en: ,
            (mc) mine-conflict, (tc) theirs-conflict
no: ,
            (mc) min konflikt, (tc) deres konflikt

en: ,
            (mf) mine-full, (tf) theirs-full
no: (m) min som full, (t) deres som full

en: (s) show all options:
no: (s) vis alle valg:

en: 
      (e)  edit             - change merged file in an editor
      (df) diff-full        - show all changes made to merged file
      (r)  resolved         - accept merged version of file
    
      (dc) display-conflict - show all conflicts (ignoring merged version)
      (mc) mine-conflict    - accept my version for all conflicts (same)
      (tc) theirs-conflict  - accept their version for all conflicts (same)
    
      (mf) mine-full        - accept my version of entire file (even non-conflicts)
      (tf) theirs-full      - accept their version of entire file (same)
    
      (p)  postpone         - mark the conflict to be resolved later
      (l)  launch           - launch external tool to resolve conflict
      (s)  show all         - show this list
no: 
      (e)  rediger        - rediger flettet fil i en tekstbehandler
      (df) diff-full      - vis alle forandringer i flettet fil
      (r)  løst           - godta flettet versjon av fil
    
      (dc) vis konflikt   - vis alle konflikter (ignorer flettet versjon)
      (mc) min konflikt   - godta min versjon for alle konflikter (samme)
      (td) deres konflikt - godta deres versjon for alle konflikter (samme)
    
      (mf) min-full       - godta min versjon av hele filen (også ikke-konflikter)
      (tf) deres-full     - godta deres versjon av hele filen (samme)
    
      (p)  utsett         - merk konflikten som skal løses senere
      (l)  kjør           - bruk eksternt verktøy for å løse konflikten
      (s)  vis alt        - vis denne listen

en: Invalid option; cannot choose based on conflicts in a binary file.
no: Ugyldig valg; kan ikke velge basert på konflikter i en binærfil.

en: Invalid option; cannot choose based on conflicts for properties.
no: Ugyldig valg; kan ikke velge basert på konflikter i egenskaper.

en: Invalid option; cannot display conflicts for a binary file.
no: Ugyldig valg; kan ikke vise konflikter for en binærfil.

en: Invalid option; cannot display conflicts for properties.
no: Ugyldig valg; kan ikke vise konflikter for egenskaper.

en: Invalid option; original files not available.
no: Ugyldig valg; originale filer ikke tilgjengelig.

en: Invalid option; there's no merged version to diff.
no: Ugyldig valg; det er ingen flettet versjon å se forandringer i.

en: Invalid option.
no: Ugyldig valg.

en: Conflict discovered when trying to add '%s'.
    An object of the same name already exists.
no: Oppdaget konflikt under tillegging av «%s».
    Et objekt med det samme navnet finnes allerede.

en: Select: (p) postpone, (mf) mine-full, (tf) theirs-full, (h) help:
no: Velg: (p) utsett, (mf) min-full, (tf) deres-full, (h) hjelp:

en:   (p)  postpone    - resolve the conflict later
      (mf) mine-full   - accept pre-existing item (ignore upstream addition)
      (tf) theirs-full - accept incoming item (overwrite pre-existing item)
      (h)  help        - show this help
no:   (p) utsett      - løs konflikten senere
      (mf) min-full   - godta elementet som lå der (ignorer innkommende tillegg)
      (tf) deres-full - godta innkommende element (overskriv elementet som lå der)
      (h) hjelp       - vis denne listen

en: Local, non-commit operations do not take a log message or revision properties
no: Lokale operasjoner uten innlegging godtar ikke loggmelding eller revisjonsegenskaper

en: Can't open stdout
no: Kan ikke åpne for standardutdata

en: Can't open stderr
no: Kan ikke åpne for standardfeil

en: '--xml' option only valid with '--summarize' option
no: «--xml»-valget er bare gyldig sammen med «--summarize»-valget

en: '--new' option only valid with '--old' option
no: «--new»-valget er bare gyldig sammen med «--old»-valget

en: Path '%s' not relative to base URLs
no: Filstien «%s» er ikke relativ til base-URLer

en: Destination directory exists; please remove the directory or use --force to overwrite
no: Målkatalogen finnes allerede. Flytt den eller bruk --force for å overskrive

en: usage: svn <subcommand> [options] [args]
    Subversion command-line client, version %s.
    Type 'svn help <subcommand>' for help on a specific subcommand.
    Type 'svn --version' to see the program version and RA modules
      or 'svn --version --quiet' to see just the version number.
    
    Most subcommands take file and/or directory arguments, recursing
    on the directories.  If no arguments are supplied to such a
    command, it recurses on the current directory (inclusive) by default.
    
    Available subcommands:
no: bruk: svn <delkommando> [valg] [arg]
    Subversion kommandolinjeklient, versjon %s.
    Skriv «svn help <delkommando>» for hjelp om en spesifikk delkommando.
    Skriv «svn --version» for å se versjonen av programmet og RA-moduler
    eller «svn --version --quiet» for å kun se versjonsnummeret.
    
    De fleste kommandoene tar fil- og/eller katalogargumenter og går inn i
    kataloger rekursivt. Hvis ingen argumenter gis til en slik kommando,
    kjøres kommandoen rekursivt i gjeldende katalog som standard.
    
    Tilgjengelige delkommandoer:

en: The following repository access (RA) modules are available:
no: Følgende moduler for depottilgang er tilgjengelige:

en: Repository URL required when importing
no: Depot-URL kreves ved import

en: Too many arguments to import command
no: For mange argumenter til import-kommando

en: Invalid URL '%s'
no: Ugyldig URL «%s»

en: Resource is not under version control.
no: Ressursen er ikke under versjonskontroll

en: Path: %s
no: Filsti: %s

en: Name: %s
no: Navn: %s

en: URL: %s
no: Nettadresse: %s

en: Repository Root: %s
no: Depotrot: %s

en: Repository UUID: %s
no: Depotets UUID: %s

en: Revision: %ld
no: Revisjon: %ld

en: Node Kind: file
no: Nodetype: Fil

en: Node Kind: directory
no: Nodetype: Katalog

en: Node Kind: none
no: Nodetype: Ingen

en: Node Kind: unknown
no: Nodetype: Ukjent

en: Schedule: normal
no: Oppgave: Normal

en: Schedule: add
no: Oppgave: Legg til

en: Schedule: delete
no: Oppgave: Slett

en: Schedule: replace
no: Oppgave: Erstatt

en: Depth: empty
no: Dybde: tom

en: Depth: files
no: Dybde: filer

note: Other depths should never happen here.
en: Depth: INVALID
no: Dybde: UGYLDIG

en: Copied From URL: %s
no: Kopiert fra nettadresse: %s

en: Copied From Rev: %ld
no: Kopiert fra revisjon: %ld

en: Last Changed Author: %s
no: Sist endret av: %s

en: Last Changed Rev: %ld
no: Siste endrede revisjon: %ld

en: Last Changed Date
no: Dato for siste endring

en: Text Last Updated
no: Teksten er sist oppdatert

en: Checksum: %s
no: Kontrollsum: %s

en: Conflict Previous Base File: %s
no: Konflikt: Forrige basefil: %s

en: Conflict Previous Working File: %s
no: Konflikt: Forrige arbeidsfil: %s

en: Conflict Current Base File: %s
no: Konflikt: Nåværende basefil: %s

en: Conflict Properties File: %s
no: Konflikt: Egenskapsfil: %s

en: Lock Token: %s
no: Låsnøkkel: %s

en: Lock Owner: %s
no: Eier av lås: %s

en: Lock Created
no: Lås opprettet

en: Lock Expires
no: Låsen utgår

en: Lock Comment (%i line):
    %s
     | Lock Comment (%i lines):
    %s
no[0]: Låsekommentar (%i linje):
    %s
no[1]: Låsekommentar (%i linjer):
    %s

en: Changelist: %s
no: Forandringsliste: %s

en: Tree conflict
no: Trekonflikt

en: Source  left
no: Venstre kilde

en: Source right
no: Høyre kilde

en: %s:  (Not a versioned resource)
no: %s:  (Ikke en versjonert ressurs)

en: %s:  (Not a valid URL)
no: %s:  (Ikke en gyldig URL)

en: %b %d %H:%M
no: %Y-%m-%d %H:%M

en: %b %d  %Y
no: %Y-%m-%d %H:%M

en: Lock comment contains a zero byte
no: Låsekommentaren inneholder en null-byte

en: (no author)
no: (mangler forfatter)

en: (no date)
no: (mangler dato)

en: Changed paths:
no: Endrede filstier:

en:  (from %s:%ld)
no:  (fra %s:%ld)

note: Print the result of merge line
en: Merged via:
no: Flettet via:

en: 'with-all-revprops' option only valid in XML mode
no: «with-all-revprops»-valget er bare gyldig i XML-modus

en: 'with-no-revprops' option only valid in XML mode
no: «with-no-revprops»-valget er bare gyldig i XML-modus

en: 'with-revprop' option only valid in XML mode
no: «with-revprop»-valget er bare gyldig i XML-modus

en: -c and -r are mutually exclusive
no: -c og -r utelukker hverandre

en: cannot assign with 'with-revprop' option (drop the '=')
no: kan ikke tildele med «with-revprop»-valget (fjern «=»)

en: force operation to run
no: tving operasjonen til å kjøre

en: force validity of log message source
no: godkjenn angitt kilde for loggmelding

en: show help on a subcommand
no: vis hjelp for en delkommando

en: specify log message ARG
no: angi loggmelding ARG

en: print nothing, or only summary information
no: skriv ingenting, eller kun oppsummeringsinfo

en: descend recursively, same as --depth=infinity
no: dykk rekursivt, samme som --depth=infinity

en: obsolete; try --depth=files or --depth=immediates
no: avlegs; prøv --depth=files eller
                                 --depth=immediates

en: read log message from file ARG
no: les loggmelding fra filen ARG

en: give output suitable for concatenation
no: lag utdata som kan slås sammen

en: treat value as being in charset encoding ARG
no: behandle verdi som om tegnkoden ARG gjelder

en: show program version information
no: vis versjonsinformasjon for programmet

en: print extra information
no: vis ekstra informasjon

en: display update information
no: vis oppdateringsinformasjon

en: specify a username ARG
no: angi brukernavnet ARG

en: specify a password ARG
no: angi passordet ARG

en: pass contents of file ARG as additional args
no: bruk innholdet i filen ARG som tilleggsargumenter

en: output in XML
no: utskrift som XML

en: use strict semantics
no: bruk nøyaktige advarsler

en: do not cross copies while traversing history
no: følg ikke kopieringer under historiegjennomgang

en: disregard default and svn:ignore property ignores
no: forbigå det som skal oversees i svn:ignore
                                 og standard-ignoreringer

en: do not cache authentication tokens
no: ikke mellomlagre autentiseringsinformasjon

en: do no interactive prompting
no: still ingen interaktive spørsmål

en: try operation but make no changes
no: test operasjonen uten at forandringer blir gjort

en: do not print differences for deleted files
no: ikke vis forskjeller for slettede filer

en: notice ancestry when calculating differences
no: ta hensyn til opprinnelse når forskjeller beregnes

en: ignore ancestry when calculating merges
no: ikke ta hensyn til opprinnelse når flettinger
                                 beregnes

en: ignore externals definitions
no: ignorer «externals»-definisjon

en: use ARG as diff command
no: bruk ARG som diff-kommando

en: use ARG as merge command
no: bruk ARG som flettekommando

en: use ARG as external editor
no: bruk ARG som eksternt redigeringsprogram

en: use ARG as the older target
no: bruk ARG som det eldre målet

en: use ARG as the newer target
no: bruk ARG som det nyere målet

en: operate on a revision property (use with -r)
no: operer på en revisjonsegenskap (bruk med -r)

en: relocate via URL-rewriting
no: relokaliser via nettadresse-omskrivning

en: read user configuration files from directory ARG
no: les brukerens innstillingsfil fra katalogen ARG

en: enable automatic properties
no: aktiver automatiske egenskaper

en: disable automatic properties
no: deaktiver automatiske egenskaper

en: maximum number of log entries
no: maksimum antall loggmeldinger

en: don't unlock the targets
no: ikke lås opp målene

en: show a summary of the results
no: vis et sammendrag av resultatene

en: remove changelist association
no: fjern assosiasjon med forandringsliste

en: don't delete changelists after commit
no: ikke slett forandringslister etter innlegging

en: keep path in working copy
no: behold sti i arbeidskopien

en: retrieve all revision properties
no: hent alle revisjonsegenskaper

en: retrieve no revision properties
no: hent ingen revisjonsegenskaper

en: make intermediate directories
no: lag mellomliggende kataloger

en: Put files and directories under version control, scheduling
    them for addition to repository.  They will be added in next commit.
    usage: add PATH...
no: Legg filer og kataloger under versjonskontroll og forbered dem på å bli
    lagt til i depotet. De blir lagt til ved neste innsending.
    bruk: add STI...

en: add intermediate parents
no: legg til mellomliggende foreldrekataloger

en: Output the content of specified files or
    URLs with revision and author information in-line.
    usage: blame TARGET[@REV]...
    
      If specified, REV determines in which revision the target is first
      looked up.
no: Vis innholdet i angitte filer eller nettadresser
    sammen med revisjons- og forfatterinformasjon i filen.
    bruk: blame MÅL[@REV]...
    
      Hvis REV er spesifisert, angir dette i hvilken revisjon målet først blir lett
      opp.

en: Output the content of specified files or URLs.
    usage: cat TARGET[@REV]...
    
      If specified, REV determines in which revision the target is first
      looked up.
no: Vis innholdet i angitte filer eller nettadresser.
    bruk: cat MÅL[@REV]...
    
      Hvis REV er spesifisert, angir dette i hvilken revisjon målet først blir lett
      opp.

en: Check out a working copy from a repository.
    usage: checkout URL[@REV]... [PATH]
    
      If specified, REV determines in which revision the URL is first
      looked up.
    
      If PATH is omitted, the basename of the URL will be used as
      the destination. If multiple URLs are given each will be checked
      out into a sub-directory of PATH, with the name of the sub-directory
      being the basename of the URL.
    
      If --force is used, unversioned obstructing paths in the working
      copy destination do not automatically cause the check out to fail.
      If the obstructing path is the same type (file or directory) as the
      corresponding path in the repository it becomes versioned but its
      contents are left 'as-is' in the working copy.  This means that an
      obstructing directory's unversioned children may also obstruct and
      become versioned.  For files, any content differences between the
      obstruction and the repository are treated like a local modification
      to the working copy.  All properties from the repository are applied
      to the obstructing path.
    
      See also 'svn help update' for a list of possible characters
      reporting the action taken.
no: Hent ut en arbeidskopi fra et depot.
    bruk: checkout URL[@REV]... [STI]
    
      Hvis REV er spesifisert, bestemmer dette revisjonen URLen først blir lett
      opp.
    
      Nettadressens basenavn blir brukt som målkatalog hvis STI utelates. Hvis
      flere nettadresser oppgis, blir hver nettadresse hentet ut i en under-
      katalog under STI hvor underkatalogen får samme navn som nettadressens
      basenavn.
    
      Hvis --force brukes, vil uversjonerte stier som ligger i veien i målkatalogen
      ikke føre til at uthentingen automatisk vil feile. Hvis stien som ligger i
      veien er av samme type (fil eller katalog) som den tilsvarende stien i
      depotet vil den bli versjonert, men innholdet vil ikke bli forandret. Dette
      betyr at underelementene i en katalog som ligger i veien også kan sperre for
      elementer og dermed bli versjonert. For filer vil forandringer i innhold
      mellom depotet og elementet som sperrer bli behandlet som lokale forandringer
      i arbeidskopien. Alle egenskaper fra depotet blir lagt til stien som sperrer.
    
      Se også «svn help update» for en liste over tegn som rapporterer hva som ble
      gjort.

en: Send changes from your working copy to the repository.
    usage: commit [PATH...]
    
      A log message must be provided, but it can be empty.  If it is not
      given by a --message or --file option, an editor will be started.
      If any targets are (or contain) locked items, those will be
      unlocked after a successful commit.
no: Send endringer fra arbeidskopien til depotet.
    bruk: commit [STI...]
    
      En loggmelding må være med, men den kan være tom. Hvis melding ikke oppgis
      med valgene --message eller --file, startes en tekstredigerer. Hvis noen mål
      er (eller inneholder) låste elementer, vil disse bli låst opp etter en
      vellykket innlegging.

en: Duplicate something in working copy or repository, remembering
    history.
    usage: copy SRC[@REV]... DST
    
    When copying multiple sources, they will be added as children of DST,
    which must be a directory.
    
      SRC and DST can each be either a working copy (WC) path or URL:
        WC  -> WC:   copy and schedule for addition (with history)
        WC  -> URL:  immediately commit a copy of WC to URL
        URL -> WC:   check out URL into WC, schedule for addition
        URL -> URL:  complete server-side copy;  used to branch and tag
      All the SRCs must be of the same type.
    
    WARNING: For compatibility with previous versions of Subversion,
    copies performed using two working copy paths (WC -> WC) will not
    contact the repository.  As such, they may not, by default, be able
    to propagate merge tracking information from the source of the copy
    to the destination.
no: Dupliser noe i arbeidskopien eller depotet og ta vare på historien.
    bruk: copy KILDE[@REV]... MÅL
    
    Når flere kilder kopieres, vil de bli lagt inn som underelementer av MÅL, som
    må være en katalog.
    
      KILDE og MÅL kan hver for seg enten være filsti for arbeidskopi (AK) eller
      nettadresse (URL):
        AK  -> AK:   kopier og forbered for tillegging (med historikk)
        AK  -> URL:  send øyeblikkelig inn en kopi av AK til URL
        URL -> AK:   hent ut URL til AK og forbered for innsending
        URL -> URL:  komplett kopiering på tjenersiden. Brukes til forgrening og
                     merking
      Alle KILDE-elementer må være av samme type.
    
    ADVARSEL: For å være kompatibel med tidligere versjoner av Subversion, vil
    kopier som er utført med to arbeidskopistier (AK -> AK) ikke kontakte depotet.
    På grunn av dette er de ikke, som standard, i stand til å videresende
    fletteinformasjon fra kilden av kopien til målet.

en: Display the differences between two revisions or paths.
    usage: 1. diff [-c M | -r N[:M]] [TARGET[@REV]...]
           2. diff [-r N[:M]] --old=OLD-TGT[@OLDREV] [--new=NEW-TGT[@NEWREV]] \
                   [PATH...]
           3. diff OLD-URL[@OLDREV] NEW-URL[@NEWREV]
    
      1. Display the changes made to TARGETs as they are seen in REV between
         two revisions.  TARGETs may be all working copy paths or all URLs.
         If TARGETs are working copy paths, N defaults to BASE and M to the
         working copy; if URLs, N must be specified and M defaults to HEAD.
         The '-c M' option is equivalent to '-r N:M' where N = M-1.
         Using '-c -M' does the reverse: '-r M:N' where N = M-1.
    
      2. Display the differences between OLD-TGT as it was seen in OLDREV and
         NEW-TGT as it was seen in NEWREV.  PATHs, if given, are relative to
         OLD-TGT and NEW-TGT and restrict the output to differences for those
         paths.  OLD-TGT and NEW-TGT may be working copy paths or URL[@REV].
         NEW-TGT defaults to OLD-TGT if not specified.  -r N makes OLDREV default
         to N, -r N:M makes OLDREV default to N and NEWREV default to M.
    
      3. Shorthand for 'svn diff --old=OLD-URL[@OLDREV] --new=NEW-URL[@NEWREV]'
    
      Use just 'svn diff' to display local modifications in a working copy.
no: Vis forskjellene mellom to revisjoner eller stier.
    bruk: 1. diff [-c M | -r N[:M]] [MÅL[@REV]...]
          2. diff [-r N[:M]] --old=GML-MÅL[@GMLREV] [--new=NYTT-MÅL[@NYREV]] \
                  [STI...]
          3. diff GML-URL[@GMLREV] NY-URL[@NYREV]
    
      1. Vis endringene gjort i MÅL slik de fremstår i REV mellom to revisjoner.
         MÅL kan alle være arbeidskopier eller alle kan være URLer. Hvis MÅLene er
         arbeidskopistier, er N sin standardverdi BASE og M arbeidskopien. Hvis de
         er URLer, må N spesifiseres og M bruker standardverdien M.
         «-c M»-valget tilsvarer «-r N:M» der N = M-1.
         Bruk av «-c -M» gjør det motsatte: «-r M:N» der N = M-1.
    
      2. Vis endringene mellom GML-MÅL slik det var i GMLREV og NYTT-MÅL slik det
         var i NYREV. STIer, hvis angitt, er relative til GML-MÅL og NYTT-MÅL, og
         begrenser utdataene til endringer for de angitte stiene. GML-MÅL og
         NYTT-MÅL kan være arbeidskopi-stier eller URL[@REV]. NYTT-MÅL sin
         standardverdi er GML-MÅL hvis ikke angitt. -r N setter GMLREV sin
         standardverdi til N, -r N:M setter GMLREV sin standardverdi til N og NYREV
         sin til M.
    
      3. Kortform for «svn diff --old=GML-URL[@GMLREV] --new=NY-URL[@NYREV]».
    
      Bruk bare «svn diff» for å vise lokale endringer i en arbeidskopi.

en: Create an unversioned copy of a tree.
    usage: 1. export [-r REV] URL[@PEGREV] [PATH]
           2. export [-r REV] PATH1[@PEGREV] [PATH2]
    
      1. Exports a clean directory tree from the repository specified by
         URL, at revision REV if it is given, otherwise at HEAD, into
         PATH. If PATH is omitted, the last component of the URL is used
         for the local directory name.
    
      2. Exports a clean directory tree from the working copy specified by
         PATH1, at revision REV if it is given, otherwise at WORKING, into
         PATH2.  If PATH2 is omitted, the last component of the PATH1 is used
         for the local directory name. If REV is not specified, all local
         changes will be preserved.  Files not under version control will
         not be copied.
    
      If specified, PEGREV determines in which revision the target is first
      looked up.
no: Lag en ikke-versjonert kopi av et tre i depotet.
    bruk: 1. export [-r REV] URL[@KNAGGREV] [STI]
          2. export [-r REV] STI1[@KNAGGREV] [STI]
    
      1. Oppretter et rent katalogtre fra depotet spesifisert av URL (med
         revisjonen REV hvis angitt, ellers HEAD) i filstien STI. Hvis STI
         utelates, brukes den siste delen av URL som katalognavnet til den lokale
         katalogen.
    
      2. Oppretter et rent katalogtre fra arbeidskopien spesifisert av STI1 (med
         revisjonen REV hvis angitt, ellers WORKING) i filstien STI2. Hvis STI2
         utelates, brukes den siste delen av STI1 som katalognavnet til den den
         lokale katalogen. Hvis REV utelates, bevares alle lokale endringer. Filer
         som ikke er under versjonskontroll kopieres ikke.
    
      Hvis KNAGGREV er spesifisert, angir det i hvilken revisjon målet først blir
      lett opp.

en: Describe the usage of this program or its subcommands.
    usage: help [SUBCOMMAND...]
no: Viser hvordan dette programmet eller dets delkommandoer brukes.
    bruk: help [DELKOMMANDO...]

en: Commit an unversioned file or tree into the repository.
    usage: import [PATH] URL
    
      Recursively commit a copy of PATH to URL.
      If PATH is omitted '.' is assumed.
      Parent directories are created as necessary in the repository.
      If PATH is a directory, the contents of the directory are added
      directly under URL.
      Unversionable items such as device files and pipes are ignored
      if --force is specified.
no: Send inn en ikke-versjonert fil eller et katalogtre inn til depotet.
    bruk: import [STI] URL
    
      Sender inn en kopi av STI inn i URL rekursivt.
      «.» brukes hvis STI er utelatt.
      Foreldrekataloger opprettes etter behov i depotet.
      Hvis STI er en katalog, vil innholdet av katalogen legges til direkte under
      URL.
      Uversjonerte elementer som enhetsfiler (device) og rør (pipe) ignoreres hvis
      --force er spesifisert.

en: Display information about a local or remote item.
    usage: info [TARGET[@REV]...]
    
      Print information about each TARGET (default: '.').
      TARGET may be either a working-copy path or URL.  If specified, REV
      determines in which revision the target is first looked up.
no: Viser informasjon om et lokalt eller fjerntliggende element.
    bruk: info [MÅL[@REV]...]
    
      Viser informasjon om hvert MÅL («.» er standard).
      MÅL kan enten være en sti i arbeidskopien eller en URL. Hvis spesifisert,
      avgjør REV i hvilken revisjon målet først blir lett opp.

en: List directory entries in the repository.
    usage: list [TARGET[@REV]...]
    
      List each TARGET file and the contents of each TARGET directory as
      they exist in the repository.  If TARGET is a working copy path, the
      corresponding repository URL will be used. If specified, REV determines
      in which revision the target is first looked up.
    
      The default TARGET is '.', meaning the repository URL of the current
      working directory.
    
      With --verbose, the following fields will be shown for each item:
    
        Revision number of the last commit
        Author of the last commit
        If locked, the letter 'O'.  (Use 'svn info URL' to see details)
        Size (in bytes)
        Date and time of the last commit
no: Lister opp kataloginnehold i depotet.
    bruk: list [MÅL[@REV]...]
    
      Viser hver fil MÅL og innholdet i hver katalog MÅL slik de er inne i depotet.
      Hvis MÅL er en sti i arbeidskopien, brukes tilsvarende URL i depotet. Hvis
      REV er spesifisert, angir dette i hvilken revisjon målet først blir lett opp.
    
      MÅLs standardverdi er «.» som tilsvarer depotets nettadresse til den aktive
      katalogen i arbeidskopien.
    
      Hvis --verbose brukes, vil de følgende feltene bli vist for hvert element:
    
        Siste innsendte revisjonsnummer
        Forfatteren som gjorde siste innsending
        Hvis låst, bokstaven «O». (Bruk «svn info URL» for å se detaljer)
        Størrelse (i byte)
        Dato og tid for siste innsending

en: Lock working copy paths or URLs in the repository, so that
    no other user can commit changes to them.
    usage: lock TARGET...
    
      Use --force to steal the lock from another user or working copy.
no: Lås arbeidskopistier eller URLer i depotet, så ingen andre brukere kan
    legge inn forandringer til dem.
    bruk: lock MÅL...
    
      Bruk --force for å stjele låsen fra en annen bruker eller arbeidskopi.

en: read lock comment from file ARG
no: les låsekommentar fra filen ARG

en: specify lock comment ARG
no: angi låsekommentar ARG

en: force validity of lock comment source
no: krev at kilden for låsekommentaren er gyldig

en: retrieve revision property ARG
no: hent revisjonsegenskap ARG

en: the change made in revision ARG
no: forandringen gjort i revisjon ARG

en: Display merge-related information.
    usage: mergeinfo SOURCE[@REV] [TARGET[@REV]]
    
      Display information related to merges (or potential merges) between
      SOURCE and TARGET (default: '.').  If the --show-revs option
      is not provided, display revisions which have been merged from
      SOURCE to TARGET; otherwise, display the type of information
      specified by the --show-revs option.
no: Vis fletterelatert informasjon.
    bruk: mergeinfo KILDE[@REV] [MÅL[@REV]]
    
      Vis informasjon som er relatert til flettinger (eller potensielle flettinger)
      mellom KILDE og MÅL (standard: «.»). Hvis valget --show-revs ikke er angitt,
      vis revisjoner som er blitt flettet fra KILDE til MÅL; ellers vis typen
      informasjon spesifisert med «--show-revs»-valget.

en: Create a new directory under version control.
    usage: 1. mkdir PATH...
           2. mkdir URL...
    
      Create version controlled directories.
    
      1. Each directory specified by a working copy PATH is created locally
        and scheduled for addition upon the next commit.
    
      2. Each directory specified by a URL is created in the repository via
        an immediate commit.
    
      In both cases, all the intermediate directories must already exist,
      unless the --parents option is given.
no: Opprett nye versjonshåndterte kataloger
    bruk: 1. mkdir STI...
          2. mkdir URL...
    
      1. Hver katalog som angis med en filsti i en arbeidskopi opprettes lokalt og
         klargjøres for opprettelse ved neste innsending.
    
      2. Hver katalog som angis med en nettadresse opprettes og arkiveres
         øyeblikkelig i depotet.
    
      I begge tilfeller må mellomliggende kataloger allerede finnes fra før,
      unntatt hvis «--parents»--valget er angitt.

en: Move and/or rename something in working copy or repository.
    usage: move SRC... DST
    
    When moving multiple sources, they will be added as children of DST,
    which must be a directory.
    
      Note:  this subcommand is equivalent to a 'copy' and 'delete'.
      Note:  the --revision option has no use and is deprecated.
    
      SRC and DST can both be working copy (WC) paths or URLs:
        WC  -> WC:   move and schedule for addition (with history)
        URL -> URL:  complete server-side rename.
      All the SRCs must be of the same type.
no: Flytt og/eller bytt navn på noe i arbeidskopien eller
    depotet.
    bruk: move KILDE... MÅL
    
    Når flere kilder kopieres, vil de bli lagt inn som underelementer av MÅL, som
    må være en katalog.
    
      Merk: Dette er det samme som å bruke delkommandoen «copy» etterfulgt av
      «delete».
      Merk: «--revision»-valget er avlegs og brukes ikke.
    
      Både KILDE og MÅL kan være filstier til arbeidskopi (AK) eller nett-
      adresser:
        AK  -> AK:  Flytt og forbered for innsending (med historikk).
        URL -> URL: Komplett omdøping på server-siden.

en: Remove a property from files, dirs, or revisions.
    usage: 1. propdel PROPNAME [PATH...]
           2. propdel PROPNAME --revprop -r REV [TARGET]
    
      1. Removes versioned props in working copy.
      2. Removes unversioned remote prop on repos revision.
         TARGET only determines which repository to access.
no: Slett en egenskap fra filer, kataloger eller revisjoner.
    bruk: 1. propdel EGENSKAPSNAVN [STI...]
          2. propdel EGENSKAPSNAVN --revprop -r REV [MÅL]
    
      1. Fjerner versjonerte egenskaper i arbeidskopien.
      2. Fjerner en uversjonert fjerntliggende egenskap fra en depotrevisjon.
         MÅL angir bare hvilket depot som skal aksesseres.

en: Edit a property with an external editor.
    usage: 1. propedit PROPNAME TARGET...
           2. propedit PROPNAME --revprop -r REV [TARGET]
    
      1. Edits versioned prop in working copy or repository.
      2. Edits unversioned remote prop on repos revision.
         TARGET only determines which repository to access.
    
    See 'svn help propset' for more on setting properties.
no: Rediger en egenskap med en ekstern tekstbehandler.
    bruk: 1. propedit EGENSKAPSNAVN MÅL...
          2. propedit EGENSKAPSNAVN --revprop -r REV [MÅL]
    
      1. Redigerer en versjonert egenskap i arbeidskopien eller depotet.
      2. Redigerer en uversjonert fjerntliggende egenskap i en depotrevisjon.
         MÅL angir bare hvilket depot som skal aksesseres.
    
    Se «svn help propset» for mer om setting av egenskaper.

en: Print the value of a property on files, dirs, or revisions.
    usage: 1. propget PROPNAME [TARGET[@REV]...]
           2. propget PROPNAME --revprop -r REV [TARGET]
    
      1. Prints versioned props. If specified, REV determines in which
         revision the target is first looked up.
      2. Prints unversioned remote prop on repos revision.
         TARGET only determines which repository to access.
    
      By default, this subcommand will add an extra newline to the end
      of the property values so that the output looks pretty.  Also,
      whenever there are multiple paths involved, each property value
      is prefixed with the path with which it is associated.  Use the
      --strict option to disable these beautifications (useful when
      redirecting a binary property value to a file, but available only
      if you supply a single TARGET to a non-recursive propget operation).
no: Vis verdien for en egenskap på filer, kataloger eller
    revisjoner.
    bruk: 1. propget EGENSKAPSNAVN [MÅL[@REV]...]
          2. propget EGENSKAPSNAVN --revprop -r REV [MÅL]
    
      1. Viser versjonerte egenskaper. Hvis REV er spesifisert, angir dette i
         hvilken revisjon målet først blir lett opp.
      2. Viser uversjonert fjerntliggende egenskap i en depotrevisjon. MÅL avgjør
         bare hvilket depot som skal aksessereres.
    
      Som standard legger denne delkommandoen til et ekstra linjeskift bak
      egenskapens verdi, slik at visningen ser penere ut. I tillegg, når det er
      flere stier involvert, legges stien til foran hver egenskapsverdi som den
      tilhører. Du kan bruke valget --strict for å ta bort disse forskjønnelsene
      (dette er nyttig for eksempel når binære egenskaper sendes til en fil, men er
      bare tilgjengelig hvis du angir ett enkelt MÅL til en ikke-rekursiv
      propget-operasjon).

en: List all properties on files, dirs, or revisions.
    usage: 1. proplist [TARGET[@REV]...]
           2. proplist --revprop -r REV [TARGET]
    
      1. Lists versioned props. If specified, REV determines in which
         revision the target is first looked up.
      2. Lists unversioned remote props on repos revision.
         TARGET only determines which repository to access.
no: Vis alle egenskaper på filer, kataloger eller revisjoner.
    bruk: 1. proplist [MÅL[@REV]...]
          2. proplist --revprop -r REV [MÅL]
    
      1. Lister versjonerte egenskaper i arbeidskopien. Hvis REV er spesifisert
         angir dette i hvilken revisjon målet først blir lett opp.
      2. Lister uversjonerte fjerntliggende egenskaper i en depotrevisjon. MÅL
         angir bare hvilket depot som skal aksesseres.

en: read property value from file ARG
no: les egenskapsverdi fra filen ARG

en: Resolve conflicts on working copy files or directories.
    usage: resolve --accept=ARG [PATH...]
    
      Note:  the --accept option is currently required.
no: Løs konflikter i filer eller kataloger i en arbeidskopi.
    bruk: resolve --accept=ARG [STI...]
    
      Merk: «--accept»-valget er for øyeblikket påkrevd.

en: Remove 'conflicted' state on working copy files or directories.
    usage: resolved PATH...
    
      Note:  this subcommand does not semantically resolve conflicts or
      remove conflict markers; it merely removes the conflict-related
      artifact files and allows PATH to be committed again.  It has been
      deprecated in favor of running 'svn resolve --accept working'.
no: Fjern konfliktstatus på filer eller kataloger i en arbeidskopi.
    bruk: resolved STI...
    
      Merk: Denne delkommandoen tar ikke bort konflikter og fjerner heller ikke
      konfliktmarkører. Alt den gjør er å fjerne hjelpefilene som er relatert til
      konflikten og gjør det mulig å legge inn STI igjen. Denne metoden er avlegs,
      og er erstattet av «svn resolve --accept working».

en: Restore pristine working copy file (undo most local edits).
    usage: revert PATH...
    
      Note:  this subcommand does not require network access, and resolves
      any conflicted states.  However, it does not restore removed directories.
no: Tilbakestill fil i arbeidskopien (angre de fleste lokale endringer).
    bruk: revert STI...
      Merk: Denne delkommandoen er ikke avhengig av nettverkstilgang og løser alle
      konflikttilstander. Den henter imidlertid ikke tilbake slettede kataloger.

en: Unlock working copy paths or URLs.
    usage: unlock TARGET...
    
      Use --force to break the lock.
no: Lås opp stier i arbeidskopien eller URLer.
    bruk: unlock MÅL...
    
      Bruk --force for å bryte låsen.

en: Caught signal
no: Fanget signal

en: Non-numeric limit argument given
no: Ikke-numerisk begrensningsargument angitt

en: Argument to --limit must be positive
no: Argumentet til --limit må være et positivt tall

en: Can't specify -c with --old
no: Kan ikke spesifisere -c med --old

en: Non-numeric change argument (%s) given to -c
no: Ikke-numerisk forandringsargument (%s) brukt sammen med -c

en: There is no change 0
no: Det finnes ingen forandring 0

en: Syntax error in revision argument '%s'
no: Syntaksfeil i revisjonsargumentet «%s»

en: Error converting depth from locale to UTF-8
no: Feil under konvertering av dybde fra lokalt tegnsett til UTF-8

en: '%s' is not a valid depth; try 'empty', 'files', 'immediates', or 'infinity'
no: «%s» er ikke en gyldig dybde; prøv «empty», «files», «immediates» eller «infinity»

en: '%s' is not a valid depth; try 'exclude', 'empty', 'files', 'immediates', or 'infinity'
no: «%s» er ikke en gyldig dybde; prøv «exclude», «empty», «files», «immediates» eller «infinity»

en: Syntax error in native-eol argument '%s'
no: Syntaksfeil i «native-eol»-argumentet «%s»

en: '%s' is not a valid --accept value
no: «%s» er ikke en gyldig «--accept»-verdi

en: '%s' is not a valid --show-revs value
no: «%s» er ikke en gyldig «--show-revs»-verdi

en: Subcommand argument required
no: Delkommandoen må ha et argument

en: Unknown command: '%s'
no: Ukjent kommando: «%s»

en: Subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svn help %s' for usage.
no: Delkommandoen «%s» godtar ikke valget «%s»
    Skriv «svn help %s» for bruksområde.

en: Multiple revision arguments encountered; can't specify -c twice, or both -c and -r
no: Flere revisjonsargumenter ble brukt; kan ikke spesifisere -c flere ganger, heller ikke -c og -r samtidig

en: --depth and --set-depth are mutually exclusive
no: --depth og --set-depth utelukker hverandre gjensidig

en: --with-all-revprops and --with-no-revprops are mutually exclusive
no: --with-all-revprops og --with-no-revprops utelukker hverandre

en: --with-revprop and --with-no-revprops are mutually exclusive
no: --with-revprop og --with-no-revprops utelukker hverandre

en: --trust-server-cert requires --non-interactive
no: --trust-server-cert krever --non-interactive

en: Log message file is a versioned file; use '--force-log' to override
no: Loggmeldingsfilen er under versjonskontroll. Bruk «--force-log» for å overstyre

en: Lock comment file is a versioned file; use '--force-log' to override
no: Låsekommentarfilen er en versjonert fil; bruk «--force-log» for å overstyre

en: The log message is a pathname (was -F intended?); use '--force-log' to override
no: Loggmeldingen er en filsti (ville du bruke -F?). Bruk «--force-log» for å
    overstyre

en: The lock comment is a pathname (was -F intended?); use '--force-log' to override
no: Låsekommentaren er en filsti (ble -F brukt med vilje?). Bruk «--force-log»
    for å overstyre

en: --relocate and --depth are mutually exclusive
no: --relocate og --depth utelukker hverandre gjensidig

en: --auto-props and --no-auto-props are mutually exclusive
no: --auto-props og --no-auto-props utelukker hverandre gjensidig

en: --reintegrate cannot be used with --ignore-ancestry or --record-only
no: --reintegrate kan ikke brukes sammen med --ignore-ancestry eller --record-only

en: --reintegrate cannot be used with --ignore-ancestry
no: --reintegrate kan ikke brukes sammen med --ignore-ancestry

en: --reintegrate cannot be used with --record-only
no: --reintegrate kan ikke brukes sammen med --record-only

en: --accept=%s incompatible with --non-interactive
no: --accept=%s er inkompatibel med --non-interactive

en: Try 'svn help' for more info
no: Prøv «svn help» for mer informasjon

en: svn: run 'svn cleanup' to remove locks (type 'svn help cleanup' for details)
no: svn: Kjør «svn cleanup» for å fjerne låsen (skriv «svn help cleanup» for
    flere detaljer)

en: -r and -c can't be used with --reintegrate
no: -r og -c kan ikke brukes sammen med --reintegrate

en: Merge source required
no: Flettekilde er påkrevd

en: Second revision required
no: Andre revisjon er påkrevd

en: Too many arguments given
no: For mange argumenter angitt

en: Cannot specify a revision range with two URLs
no: Kan ikke angi et revisjonsområde med to URL-er

en: A working copy merge source needs an explicit revision
no: En arbeidskopi som flettekilde krever en eksplisitt revisjon

en: --depth cannot be used with --reintegrate
no: --depth kan ikke brukes sammen med --reintegrate

en: --force cannot be used with --reintegrate
no: --force kan ikke brukes sammen med --reintegrate

en: Not enough arguments given
no: Ikke nok argumenter angitt

en: Try 'svn add' or 'svn add --non-recursive' instead?
no: Prøve «svn add» eller «svn add --non-recursive» i stedet?

en: Try 'svn mkdir --parents' instead?
no: Prøve «svn mkdir --parents» i stedet?

en: Summary of conflicts:
no: Oversikt over konflikter:

en:   Text conflicts: %u
no:   Tekstkonflikter: %u

en:   Property conflicts: %u
no:   Egenskapskonflikter: %u

en:   Tree conflicts: %u
no:   Trekonflikter: %u

en:   Skipped paths: %u
no:   Stier hoppet over: %u

en: Skipped missing target: '%s'
no: Hoppet over savnet mål: «%s»

en: Skipped target: '%s' -- copy-source is missing
no: Hoppet over mål: «%s» -- kopikilde mangler

en: Skipped '%s'
no: Hoppet over «%s»

en: Restored '%s'
no: Gjenopprettet «%s»

en: Reverted '%s'
no: Tilbakestilte «%s»

en: Failed to revert '%s' -- try updating instead.
no: Kunne ikke tilbakestille «%s» -- prøv heller å oppdatere.

en: Resolved conflicted state of '%s'
no: Konflikten i «%s» er løst

en: 
    Fetching external item into '%s'
no: 
    Henter eksternt objekt til «%s»

en: Exported external at revision %ld.
no: Eksportert eksternt objekt på revisjon %ld.

en: Exported revision %ld.
no: Eksportert revisjon %ld.

en: Checked out external at revision %ld.
no: Sjekket ut eksternt objekt på revisjon %ld.

en: Checked out revision %ld.
no: Sjekket ut revisjon %ld.

en: Updated external to revision %ld.
no: Oppdatert eksternt objekt til revisjon %ld.

en: Updated to revision %ld.
no: Oppdatert til revisjon %ld.

en: External at revision %ld.
no: Eksternt objekt på revisjon %ld.

en: At revision %ld.
no: På revisjon %ld.

en: External export complete.
no: Ekstern eksport er ferdig.

en: Export complete.
no: Eksport fullført.

en: External checkout complete.
no: Uthenting av eksternt objekt fullført.

en: Checkout complete.
no: Uthenting ferdig.

en: External update complete.
no: Oppdatering av eksternt objekt fullført.

en: Update complete.
no: Oppdatering ferdig.

en: 
    Performing status on external item at '%s'
no: 
    Kjører statuskontroll på eksternt objekt i «%s»

en: Status against revision: %6ld
no: Status mot revisjon: %6ld

en: Sending        %s
no: Sender           %s

en: Adding  (bin)  %s
no: Legger til (bin) %s

en: Adding         %s
no: Legger til       %s

en: Deleting       %s
no: Sletter          %s

en: Replacing      %s
no: Erstatter        %s

en: Transmitting file data
no: Sender fildata

en: '%s' locked by user '%s'.
no: «%s» låst av brukeren «%s»

en: '%s' unlocked.
no: «%s» låst opp.

en: --- Merging differences between repository URLs into '%s':
no: --- Fletter forskjeller mellom depot-URLer inn i «%s»:

en: --- Merging r%ld into '%s':
no: --- Fletter r%ld inn i «%s»:

en: --- Reverse-merging r%ld into '%s':
no: --- Tilbakefletter r%ld inn i «%s»:

en: --- Merging r%ld through r%ld into '%s':
no: --- Fletter r%ld til r%ld inn i «%s»:

en: --- Reverse-merging r%ld through r%ld into '%s':
no: --- Tilbakefletter r%ld til r%ld inn i «%s»:

en: --- Merging differences between foreign repository URLs into '%s':
no: --- Fletter forskjeller mellom fremmede depot-URLer inn i «%s»:

en: --- Merging (from foreign repository) r%ld into '%s':
no: --- Fletter (fra fremmed depot) r%ld inn i «%s»:

en: --- Reverse-merging (from foreign repository) r%ld into '%s':
no: --- Tilbakefletter (fra fremmed depot) r%ld inn i «%s»:

en: --- Merging (from foreign repository) r%ld through r%ld into '%s':
no: --- Fletter (fra fremmed depot) r%ld til r%ld inn i «%s»:

en: --- Reverse-merging (from foreign repository) r%ld through r%ld into '%s':
no: --- Tilbakefletter (fra fremmed depot) r%ld til r%ld inn i «%s»:

en: property '%s' set on '%s'
no: Egenskapen «%s» satt på «%s»

en: property '%s' deleted from '%s'.
no: Egenskapen «%s» slettet fra «%s».

en: property '%s' set on repository revision %ld
no: Egenskapen «%s» satt på depotrevisjon %ld

en: property '%s' deleted from repository revision %ld
no: Egenskap «%s» slettet fra depot-revisjon %ld

en: Upgraded '%s'.
no: Oppgraderte «%s».

en: Wrong number of arguments
no: Feil antall argumenter

en: Target must specify the revision as a number
no: Målet må angi revisjonen som et nummer

en: Target must specify a URL
no: Målet må spesifisere en URL

en: Cannot specify revision for deleting versioned property '%s'
no: Kan ikke angi revisjon for sletting av versjonert egenskap «%s»

en: Attempting to delete nonexistent property '%s'
no: Forsøker å slette ikke-eksisterende egenskap «%s»

en: Set new value for property '%s' on '%s'
no: Satte ny verdi for egenskap «%s» på «%s»

en: --encoding option applies only to textual Subversion-controlled properties
no: «--encoding»-valget gjelder bare for tekstbaserte Subversion-kontrollerte egenskaper

en: Set new value for property '%s' on revision %ld
no: Satte ny verdi for egenskapen «%s» på revisjon %ld

en: No changes to property '%s' on revision %ld
no: Ingen endringer for egenskapen «%s» på revisjon %ld

en: Cannot specify revision for editing versioned property '%s'
no: Kan ikke angi revisjon for redigering på versjonert egenskap «%s»

en: Explicit target argument required
no: Eksplisitt målargument kreves

en: '%s' does not appear to be a working copy path
no: «%s» ser ikke ut som en arbeidskopi-sti

en: No changes to property '%s' on '%s'
no: Ingen endring for egenskap «%s» på «%s»

en: Properties on '%s':
no: Egenskaper for «%s»:

en: --verbose cannot be used with --revprop or --strict or --xml
no: --verbose kan ikke brukes sammen med --revprop, --strict eller --xml

en: Unversioned properties on revision %ld:
no: Ikke-versjonerte egenskaper på revisjon %ld:

en: Must specify the revision as a number, a date or 'HEAD' when operating on a revision property
no: Revisjonen må spesifiseres som et nummer, en dato eller «HEAD» når det opereres på en revisjonsegenskap

en: Wrong number of targets specified
no: Feil antall mål angitt

en: Either a URL or versioned item is required
no: Enten en URL eller et versjonert objekt kreves

en: To turn off the %s property, use 'svn propdel';
    setting the property to '%s' will not turn it off.
no: For å slå av %s-valget, bruk «svn propdel»;
    det å sette egenskapen til «%s» vil ikke slå det av.

en: Cannot specify revision for setting versioned property '%s'
no: Kan ikke angi revisjon for setting av versjonert egenskap «%s»

en: Explicit target required ('%s' interpreted as prop value)
no: Eksplisitt mål påkrevd («%s» tolket som egenskapsverdi)

en: missing --accept option
no: mangler «--accept»-valget

en: invalid 'accept' ARG
no: ugyldig «accept»-argument

en: Try 'svn revert --depth infinity' instead?
no: Prøve «svn revert --depth infinity» i stedet?

en: 
    --- Changelist '%s':
no: 
    --- Forandringsliste «%s»:

en: '%s' has lock token, but no lock owner
no: «%s» har en låsnøkkel, men ingen eier av låsen

en: '%s' to '%s' is not a valid relocation
no: «%s» til «%s» er ikke en gyldig relokalisering

en: edit
no: redigere

en: delete
no: slette

en: add
no: legge til

en: replace
no: erstatte

en: missing
no: manglende

en: obstruction
no: skjult

en: unversioned
no: uversjonert

en: local %s, incoming %s upon %s
no: lokal %s, innkommende %s på %s

en: Committed revision %ld%s.
no: La inn revisjon %ld%s.

en: 
    Warning: %s
no: 
    Advarsel: %s

en: The EDITOR, SVN_EDITOR or VISUAL environment variable or 'editor-cmd' run-time configuration option is empty or consists solely of whitespace. Expected a shell command.
no: «EDITOR»-, «SVN_EDITOR»- eller «VISUAL»-miljøvariablene eller valget «editor-cmd» i kjøreoppsettet er enten tom eller inneholder bare blanktegn. Forventet en skallkommando.

en: None of the environment variables SVN_EDITOR, VISUAL or EDITOR are set, and no 'editor-cmd' run-time configuration option was found
no: Ingen av miljøvariablene SVN_EDITOR, VISUAL eller EDITOR er satt, og innstillingen «editor-cmd» ble heller ikke funnet

en: Can't get working directory
no: Kan ikke hente arbeidskatalog

en: Can't change working directory to '%s'
no: Kan ikke forandre arbeidskatalog til «%s»

en: Can't restore working directory
no: Kan ikke gjenopprette arbeidskatalog

en: system('%s') returned %d
no: system(«%s») returnerte %d

en: The SVN_MERGE environment variable is empty or consists solely of whitespace. Expected a shell command.
no: Miljøvariabelen SVN_MERGE er enten tom eller består kun av blanktegn. Forventet en skallkommando.

en: The environment variable SVN_MERGE and the merge-tool-cmd run-time configuration option were not set.
no: Miljøvariabelen SVN_MERGE og innstillingen «merge-tool-cmd» er ikke definert.

en: The external merge tool exited with exit code %d
no: Det eksterne fletteverktøyet avsluttet med sluttkode %d

en: Can't write to '%s'
no: Kan ikke skrive til «%s»

en: Error normalizing edited contents to internal format
no: Feil under normalisering av redigert innhold til intert format

en: Log message contains a zero byte
no: Loggmeldingen inneholder en null-byte

en: Your commit message was left in a temporary file:
no: Din loggmelding er lagt i en midlertidig fil:

en: --This line, and those below, will be ignored--
no: --Denne linjen og de som er under vil bli ignorert--

en: Error normalizing log message to internal format
no: Feil under normalisering av loggmelding til internt format

en: Cannot invoke editor to get log message when non-interactive
no: Kan ikke starte tekstbehandler for å hente loggmelding når ikke-interaktiv

en: Could not use external editor to fetch log message; consider setting the $SVN_EDITOR environment variable or using the --message (-m) or --file (-F) options
no: Kunne ikke bruke en ekstern redigerer for å hente inn loggmeldingen. Du bør vurdere å sette miljøvariabelen $SVN_EDITOR eller bruke valgene --message (-m) eller --file (-F)

en: 
    Log message unchanged or not specified
    (a)bort, (c)ontinue, (e)dit:
no: 
    Loggmeldingen er uforandret eller ikke spesifisert
    avbryt (a), fortsett (c), rediger (e)

en: Use --force to override this restriction (local modifications may be lost)
no: Bruk --force for å overstyre denne begrensningen (lokale forandringer kan gå tapt)

en: none
no: ingen

en: file
no: fil

en: dir
no: katalog

en: update
no: oppdatere

en: switch
no: bytte

en: merge
no: flette

en: (invalid date)
no: (ugyldig dato)

en: Can't open stdio file
no: Kan ikke åpne standard inn/ut-fil

en: Repository argument required
no: Depotargument nødvendig

en: '%s' is an URL when it should be a path
no: «%s» er en nettadresse, men skulle vært en filsti

en: specify revision number ARG (or X:Y range)
no: angi argument for revisjonsnummer (eller
                                 «X:Y»-område)

en: dump incrementally
no: dump inkrementelt

en: use deltas in dump output
no: bruk delta under utskrift

en: bypass the repository hook system
no: gå utenom depotets påhakningssystem

en: no progress (only errors) to stderr
no: ingen progresjon (kun feil) til standardfeil

en: ignore any repos UUID found in the stream
no: overse alle depot-UUIDer i strømmen

en: set repos UUID to that found in stream, if any
no: sett depot-UUID til det som eventuelt blir
                                 funnet i strømmen

en: type of repository: 'fsfs' (default) or 'bdb'
no: depottype: «fsfs» (standard) eller «bdb»

en: load at specified directory in repository
no: last til angitt katalog i depotet

en: disable fsync at transaction commit [Berkeley DB]
no: slå av fsync ved innsending av transaksjonene
                                 [Berkeley DB]

en: disable automatic log file removal [Berkeley DB]
no: slå av automatisk fjerning av loggfiler
                                 [Berkeley DB]

en: remove redundant Berkeley DB log files
                                 from source repository [Berkeley DB]
no: fjern overflødige Berkeley DB-loggfiler
                                 fra kildedepotet [Berkeley DB]

en: call pre-commit hook before committing revisions
no: kall «pre-commit»-påhakningen før revisjoner
                                 legges inn

en: call post-commit hook after committing revisions
no: kall «post-commit»-påhakningen etter revisjoner
                                 legges inn

en: call hook before changing revision property
no: kall påhakning før forandring av
                                      revisjonsegenskap

en: call hook after changing revision property
no: kall påhakning etter forandring av
                                       revisjonsegenskap

en: wait instead of exit if the repository is in
                                 use by another process
no: vent istedenfor å avslutte hvis depotet
                                 er i bruk av en annen prosess

en: use format compatible with Subversion versions
                                 earlier than 1.4
no: bruk format som er kompatibelt med
                                 Subversionversjoner tidligere enn 1.4

en: use format compatible with Subversion versions
                                 earlier than 1.5
no: bruk format som er kompatibelt med
                                 Subversionversjoner tidligere enn 1.5

en: use format compatible with Subversion versions
                                 earlier than 1.6
no: bruk format som er kompatibelt med
                                 Subversionversjoner tidligere enn 1.6

en: usage: svnadmin crashtest REPOS_PATH
    
    Open the repository at REPOS_PATH, then abort, thus simulating
    a process that crashes while holding an open repository handle.
no: bruk: svnadmin crashtest DEPOTSTI
    Lukk opp depotet i DEPOTSTI og avbryt, med det formål å simulere en prosess som
    krasjer mens den holder et depot åpent.

en: usage: svnadmin create REPOS_PATH
    
    Create a new, empty repository at REPOS_PATH.
no: bruk: svnadmin create DEPOTSTI
    
    Lag et nytt, tomt depot på DEPOTSTI.

en: usage: svnadmin deltify [-r LOWER[:UPPER]] REPOS_PATH
    
    Run over the requested revision range, performing predecessor delti-
    fication on the paths changed in those revisions.  Deltification in
    essence compresses the repository by only storing the differences or
    delta from the preceding revision.  If no revisions are specified,
    this will simply deltify the HEAD revision.
no: bruk: svnadmin deltify [-r LAV[:HØY]] DEPOTSTI
    
    Gå gjennom det angitte revisjonsområdet og utfør opphavs-deltifisering på
    stiene som er endret i de revisjonene. Deltifisering er kort fortalt at depotet
    komprimeres ved at bare forskjellene -- deltaene -- fra forrige revisjon lagres
    for hver revisjon. Hvis ingen revisjoner angis, vil kun HEAD-revisjonen
    deltifiseres.

en: usage: svnadmin help [SUBCOMMAND...]
    
    Describe the usage of this program or its subcommands.
no: bruk: svnadmin help [DELKOMMANDO...]
    
    Forklarer bruken for dette programmet og dets delkommandoer.

en: usage: svnadmin hotcopy REPOS_PATH NEW_REPOS_PATH
    
    Makes a hot copy of a repository.
no: bruk: svnadmin hotcopy DEPOTSTI NY_DEPOTSTI
    
    Tar en sikkerhetskopi av et depot (også hvis det er i bruk).

en: usage: svnadmin list-dblogs REPOS_PATH
    
    List all Berkeley DB log files.
    
    WARNING: Modifying or deleting logfiles which are still in use
    will cause your repository to be corrupted.
no: bruk: svnadmin list-dblogs DEPOTSTI
    
    Viser en liste over alle loggfilene til Berkeley DB.
    
    ADVARSEL: Endring eller sletting av loggfiler som er i bruk, vil ødelegge
    depotet ditt.

en: usage: svnadmin list-unused-dblogs REPOS_PATH
    
    List unused Berkeley DB log files.
no: bruk: svnadmin list-unused-dblogs DEPOTSTI
    
    Vis liste over ubrukte loggfiler for Berkeley DB.

en: usage: svnadmin load REPOS_PATH
    
    Read a 'dumpfile'-formatted stream from stdin, committing
    new revisions into the repository's filesystem.  If the repository
    was previously empty, its UUID will, by default, be changed to the
    one specified in the stream.  Progress feedback is sent to stdout.
no: bruk: svnadmin load DEPOTSTI
    
    Leser en «dumpfil»-formatert strøm fra standard inn og sender inn nye
    revisjoner til depotets filsystem. Depotets UUID brukes av det som er
    spesifisert av strømmen hvis depotet var tomt på forhånd. Tilbakemeldinger
    sendes til standardutdata.

en: usage: svnadmin lslocks REPOS_PATH [PATH-IN-REPOS]
    
    Print descriptions of all locks on or under PATH-IN-REPOS (which,
    if not provided, is the root of the repository).
no: bruk: svnadmin lslocks DEPOTSTI [STI-I-DEPOT]
    
    Vis beskrivelser av alle låser i eller under STI-I-DEPOT (som, hvis ikke
    angitt, er roten av depotet).

en: usage: svnadmin lstxns REPOS_PATH
    
    Print the names of all uncommitted transactions.
no: bruk: svnadmin lstxns DEPOTSTI
    
    Skriver ut navnene på alle transaksjoner som ikke er sendt inn.

en: usage: svnadmin pack REPOS_PATH
    
    Possibly compact the repository into a more efficient storage model.
    This may not apply to all repositories, in which case, exit.
no: bruk: svnadmin pack DEPOTSTI
    
    Prøv å pakke depotet med en mer effektiv lagringsmodell.
    Det kan hende dette ikke gjelder alle depoter, og i så fall, avslutt.

en: usage: svnadmin recover REPOS_PATH
    
    Run the recovery procedure on a repository.  Do this if you've
    been getting errors indicating that recovery ought to be run.
    Berkeley DB recovery requires exclusive access and will
    exit if the repository is in use by another process.
no: bruk: svnadmin recover DEPOTSTI
    
    Kjør reparasjonsprosedyren på et depot. Gjør dette hvis du får feilmeldinger
    som tyder på at depotet må repareres. Gjenoppretting for Berkely DB krever
    eksklusiv tilgang og vil avbrytes hvis depotet er i bruk av en annen prosess.

en: usage: svnadmin rmlocks REPOS_PATH LOCKED_PATH...
    
    Unconditionally remove lock from each LOCKED_PATH.
no: bruk: svnadmin rmlocks DEPOTSTI LÅST_STI...
    
    Fjern lås betingelsesløst fra hver LÅST_STI.

en: usage: svnadmin rmtxns REPOS_PATH TXN_NAME...
    
    Delete the named transaction(s).
no: bruk: svnadmin rmtxns DEPOTSTI TRANSAKSJONSNAVN...
    
    Slett navngitt(e) transaksjon(er).

en: usage: svnadmin setlog REPOS_PATH -r REVISION FILE
    
    Set the log-message on revision REVISION to the contents of FILE.  Use
    --bypass-hooks to avoid triggering the revision-property-related hooks
    (for example, if you do not want an email notification sent
    from your post-revprop-change hook, or because the modification of
    revision properties has not been enabled in the pre-revprop-change
    hook).
    
    NOTE: Revision properties are not versioned, so this command will
    overwrite the previous log message.
no: bruk: svnadmin setlog DEPOTSTI -r REVISJON FIL
    
    Sett loggmeldingen for revisjonen REVISJON til innholdet i FIL. Bruk
    --bypass-hooks for at revisjonsegenskapsrelaterte påhakninger ikke skal
    aktiveres (hvis du f.eks. ikke vil at e-post skal sendes fra ditt skript som
    kjøres fra påhakningen post-revprop-change, eller fordi endring av
    revisjonsegenskaper ikke er slått på i pre-revprop-change).
    
    MERK: Revisjonsegenskaper er ikke versjonerte, så denne kommandoen vil
    overskrive den forrige loggmeldingen.

en: usage: svnadmin setrevprop REPOS_PATH -r REVISION NAME FILE
    
    Set the property NAME on revision REVISION to the contents of FILE. Use
    --use-pre-revprop-change-hook/--use-post-revprop-change-hook to trigger
    the revision property-related hooks (for example, if you want an email
    notification sent from your post-revprop-change hook).
    
    NOTE: Revision properties are not versioned, so this command will
    overwrite the previous value of the property.
no: bruk: svnadmin setrevprop DEPOTSTI -r REVISJON NAVN FIL
    
    Sett egenskapen NAVN for revisjon REVISJON fra innholdet i FIL. Bruk
    --use-pre-revprop-change-hook/--use-post-revprop-change-hook for å aktivisere
    egenskapsrelaterte påhakninger (hvis du for eksempel vil ha e-post sendt fra
    «post-revprop-change»-påhakningen).
    
    MERK: Revisjonsegenskaper er ikke versjonerte, så denne kommandoen vil
    overskrive den forrige verdien i egenskapen.

en: usage: svnadmin setuuid REPOS_PATH [NEW_UUID]
    
    Reset the repository UUID for the repository located at REPOS_PATH.  If
    NEW_UUID is provided, use that as the new repository UUID; otherwise,
    generate a brand new UUID for the repository.
no: bruk: svnadmin setuuid DEPOTSTI [NY_UUID]
    
    Nullstill depot-UUID for depotet som er plassert på DEPOTSTI. Hvis NY_UUID
    angis, brukes den som ny depot-UUID. Hvis ingen NY_UUID er angitt, genereres en
    ny UUID for depotet.

en: usage: svnadmin upgrade REPOS_PATH
    
    Upgrade the repository located at REPOS_PATH to the latest supported
    schema version.
    
    This functionality is provided as a convenience for repository
    administrators who wish to make use of new Subversion functionality
    without having to undertake a potentially costly full repository dump
    and load operation.  As such, the upgrade performs only the minimum
    amount of work needed to accomplish this while still maintaining the
    integrity of the repository.  It does not guarantee the most optimized
    repository state as a dump and subsequent load would.
no: bruk: svnadmin upgrade DEPOTSTI
    
    Oppgrader depotet plassert i DEPOTSTI til den nyeste støttede skjemaversjonen.
    
    Denne funksjonaliteten skal gjøre livet lettere for depotadministratorer som
    vil gjøre bruk av ny funksjonalitet i Subversion uten å måtte gå til det
    potensielt kostbare skrittet å foreta en dump/innlastingsoperasjon.
    Oppgraderingen gjør akkurat nok for å oppnå dette og samtidig opprettholde
    integriteten i depotet. Den garanterer ikke den mest optimale depottilstanden
    som en dump- og lasteoperasjon ville gitt.

en: usage: svnadmin verify REPOS_PATH
    
    Verifies the data stored in the repository.
no: bruk: svnadmin verify DEPOTSTI
    
    Kontrollerer data lagret i depotet.

en: Invalid revision specifier
no: Ugyldig revisjonsspesifikator

en: Revisions must not be greater than the youngest revision (%ld)
no: Revisjoner kan ikke være større enn den yngste revisjonen (%ld)

en: First revision cannot be higher than second
no: Den første revisjonen kan ikke være høyere enn den andre

en: Deltifying revision %ld...
no: Deltifiserer revisjon %ld...

en: done.
no: ferdig.

en: Repository lock acquired.
    Please wait; recovering the repository may take some time...
no: Depotlåsen er overtatt.
    Vennligst vent, gjenoppretting av depotet kan ta lang tid...

en: Repository lock acquired.
    Please wait; upgrading the repository may take some time...
no: Depotlåsen er overtatt.
    Vennligst vent, gjenoppretting av depotet kan ta lang tid...

en: general usage: svnadmin SUBCOMMAND REPOS_PATH  [ARGS & OPTIONS ...]
    Type 'svnadmin help <subcommand>' for help on a specific subcommand.
    Type 'svnadmin --version' to see the program version and FS modules.
    
    Available subcommands:
no: generell bruk: svnadmin DELKOMMANDO DEPOTSTI  [ARGUMENTER & VALG ...]
    Skriv «svnadmin help <delkommando>» for hjelp om en delkommando.
    Skriv «svnadmin --version» for å se versjonen for programmet og FS-modulene.
    
    Tilgjengelige delkommandoer:

en: The following repository back-end (FS) modules are available:
no: De følgende bakenforliggende depotmoduler for filsystemet er tilgjengelige:

en: Failed to get exclusive repository access; perhaps another process
    such as httpd, svnserve or svn has it open?
no: Klarte ikke å få eksklusiv tilgang til depotet. Kanskje en annen
    prosess som for eksempel httpd, svnserve eller svn holder det åpent?

en: Waiting on repository lock; perhaps another process has it open?
no: Venter på depotlås; kanskje en annen prosess har åpnet depotet?

en: 
    Recovery completed.
no: 
    Gjenoppretting er fullført.

en: The latest repos revision is %ld.
no: Siste depotrevisjon er %ld.

en: Transaction '%s' removed.
no: Transaksjonen «%s» er fjernet.

en: Missing revision
no: Mangler revisjon

en: Only one revision allowed
no: Kun én revisjon er tillatt

en: Exactly one property name and one file argument required
no: Nøyaktig ett egenskapsnavn og ett filargument er påkrevd

en: Exactly one file argument required
no: Kun ett filargument behøves

en: UUID Token: %s
no: UUID-nøkkel: %s

en: Owner: %s
no: Eier: %s

en: Created: %s
no: Opprettet: %s

en: Expires: %s
no: Utgår: %s

en: Comment (%i line):
    %s
    
     | Comment (%i lines):
    %s
no[0]: Kommentar (%i linje):
    %s
no[1]: Kommentar (%i linjer):
    %s

en: No paths to unlock provided
no: Ingen stier angitt for opplåsing

en: Path '%s' isn't locked.
no: Stien «%s» er ikke låst

en: Removed lock on '%s'.
no: Fjernet lås på «%s».

en: Upgrade of this repository's underlying versioned filesystem is not supported; consider dumping and loading the data elsewhere
no: Uppgradering av det underliggende versjonerte filsystemet til dette depotet støttes ikke; vurder dump og innlasting av dataene et annet sted

en: Upgrade of this repository is not supported; consider dumping and loading the data elsewhere
no: Oppgradering av dette depotet støttes ikke; vurder dump og innlasting av dataene et annet sted

en: 
    Upgrade completed.
no: 
    Oppgradering ferdig.

en: Multiple revision arguments encountered; try '-r N:M' instead of '-r N -r M'
no: Flere revisjonsargumenter ble brukt, prøv «-r N:M» i stedet for «-r N -r M»

en: subcommand argument required
no: delkommandoen må ha et argument

en: Subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svnadmin help %s' for usage.
no: Delkommandoen «%s» tar ikke argumentet «%s»
    Skriv «svnadmin help %s» for bruk.

en: Try 'svnadmin help' for more info
no: Prøv «svnadmin --help» for mer informasjon

en: This is an empty revision for padding.
no: Dette er en tom revisjon brukt som fyll.

en: Revision %ld committed as %ld.
no: Revisjon %ld innsendt som %ld.

en: Revision %ld skipped.
no: Hoppet over revisjon %ld.

en: Invalid copy source path '%s'
no: Ugyldig kildesti «%s» for kopi

en: No valid copyfrom revision in filtered stream
no: Ingen gyldig «copyfrom»-revisjon i filtrert strøm

en: Missing merge source path '%s'; try with --skip-missing-merge-sources
no: Mangler flettekildesti «%s»; præv med --skip-missing-merge-sources

en: No valid revision range 'start' in filtered stream
no: Ikke gyldig revisjonsområde-«start» i filtrert strøm

en: No valid revision range 'end' in filtered stream
no: Ikke gyldig revisjonsområde-«slutt» i filtrert strøm

en: Delta property block detected - not supported by svndumpfilter
no: Fant delta-egenskapsblokk -- er ikke støttet av svndumpfilter

en: Do not display filtering statistics.
no: Ikke vis filtreringsstatistikk.

en: Remove revisions emptied by filtering.
no: Fjern revisjoner som tømmes ved filtrering.

en: Renumber revisions left after filtering.
no: Renummerer revisjoner som er til overs etter
                                 filtrering.

en: Skip missing merge sources.
no: Utelat manglende flettekilder.

en: Don't filter revision properties.
no: Ikke filtrer revisjonsegenskaper.

en: Pass contents of file ARG as additional args
no: Bruk innholdet i filen ARG som tilleggsargumenter

en: Filter out nodes with given prefixes from dumpstream.
    usage: svndumpfilter exclude PATH_PREFIX...
no: Filtrer bort noder med angitte prefikser fra dumpstrømmen.
    bruk: svndumpfilter exclude STIPREFIKS...

en: Filter out nodes without given prefixes from dumpstream.
    usage: svndumpfilter include PATH_PREFIX...
no: Filtrer bort noder uten angitte prefikser fra dumpstrømmen.
    bruk: svndumpfilter include STIPREFIKS...

en: Describe the usage of this program or its subcommands.
    usage: svndumpfilter help [SUBCOMMAND...]
no: Bruksanvisning for dette programmet eller dets delkommandoer.
    bruk: svndumpfilter help [DELKOMMANDO...]

en: general usage: svndumpfilter SUBCOMMAND [ARGS & OPTIONS ...]
    Type 'svndumpfilter help <subcommand>' for help on a specific subcommand.
    Type 'svndumpfilter --version' to see the program version.
    
    Available subcommands:
no: generell bruk: svndumpfilter DELKOMMANDO [ARGUMENTER & VALG ...]
    Skriv «svndumpfilter help <delkommando>» for hjelp til en spesifikk
    delkommando.
    Skriv «svndumpfilter --version» for å se programversjonen.
    
    Tilgjengelige delkommandoer:

en: Excluding (and dropping empty revisions for) prefixes:
no: Ekskluderer (og dropper tomme revisjoner for) prefikser:

en: Excluding prefixes:
no: Ekskluderer prefikser:

en: Including (and dropping empty revisions for) prefixes:
no: Inkluderer (og dropper tomme revisjoner for) prefikser:

en: Including prefixes:
no: Inkluderer prefikser:

en: Dropped %d revision.
    
     | Dropped %d revisions.
no[0]: Droppet %d revisjon.
no[1]: Droppet %d revisjoner.

en: Revisions renumbered as follows:
no: Revisjoner renummerert slik:

en:    %ld => (dropped)
no:    %ld => (droppet)

en: Dropped %d node:
     | Dropped %d nodes:
no[0]: Droppet %d node:
no[1]: Droppet %d noder:

en: 
    Error: no prefixes supplied.
no: 
    Feil: Ingen prefikser oppgitt.

en: Subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svndumpfilter help %s' for usage.
no: Delkommandoen «%s» tar ikke argumentet «%s»
    Skriv «svndumpfilter help %s» for bruk.

en: Try 'svndumpfilter help' for more info
no: Prøv «svndumpfilter help» for mer informasjon

en: show details for copies
no: vis detaljer for kopier

en: print differences against the copy source
no: vis forskjeller mot kildekopien

en: show full paths instead of indenting them
no: vis komplette stier istedenfor å bruke innrykk

en: maximum number of history entries
no: maksimum antall historieposter

en: do not print differences for added files
no: ikke vis forskjeller for filer som er lagt til

en: operate on single directory only
no: jobb kun i én katalog

en: specify revision number ARG
no: angi revisjonsnummer ARG

en: operate on a revision property (use with -r or -t)
no: operer på en revisjonsegenskap (bruk med -r eller
                                 -t)

en: show node revision ids for each path
no: vis noderevisjons-IDer for hver filsti

en: specify transaction name ARG
no: angi transaksjonsnummer ARG

en: be verbose
no: vær detaljert

en: Default: '-u'. When Subversion is invoking an
                                 external diff program, ARG is simply passed along
                                 to the program. But when Subversion is using its
                                 default internal diff implementation, or when
                                 Subversion is displaying blame annotations, ARG
                                 could be any of the following:
                                    -u (--unified):
                                       Output 3 lines of unified context.
                                    -b (--ignore-space-change):
                                       Ignore changes in the amount of white space.
                                    -w (--ignore-all-space):
                                       Ignore all white space.
                                    --ignore-eol-style:
                                       Ignore changes in EOL style
no: Standardverdi: «-u». Når Subversion kjører et
                                 ekstern diff-program, kjøres dette programmet med
                                 parametrene ARG. Men når Subversion bruker den
                                 interne diff-implementasjonen, eller når
                                 Subversion viser «blame»-informasjon, kan ARG være
                                 følgende:
                                    -u (--unified):
                                       Vis tre linjer med omkringliggende tekst.
                                    -b (--ignore-space-change):
                                       Ignorer forandringer i antall blanktegn.
                                    -w (--ignore-all-space):
                                       Ignorer alle blanktegn.
                                    --ignore-eol-style:
                                       Ignorer forandringer i linjeslutt-stil.

en: usage: svnlook author REPOS_PATH
    
    Print the author.
no: bruk: svnlook author DEPOTSTI
    
    Vis forfatter.

en: usage: svnlook cat REPOS_PATH FILE_PATH
    
    Print the contents of a file.  Leading '/' on FILE_PATH is optional.
no: bruk: svnlook cat DEPOTSTI FILSTI
    
    Viser innholdet i en fil. Innledende «/» på FILSTI er valgfri.

en: usage: svnlook changed REPOS_PATH
    
    Print the paths that were changed.
no: bruk: svnlook changed DEPOTSTI
    
    Vis filstiene som er endret.

en: usage: svnlook date REPOS_PATH
    
    Print the datestamp.
no: bruk: svnlook date DEPOTSTI
    
    Vis datostempel.

en: usage: svnlook diff REPOS_PATH
    
    Print GNU-style diffs of changed files and properties.
no: bruk: svnlook diff DEPOTSTI
    
    Skriv ut forskjeller på filer og egenskaper i GNU-stil.

en: usage: svnlook dirs-changed REPOS_PATH
    
    Print the directories that were themselves changed (property edits)
    or whose file children were changed.
no: bruk: svnlook dirs-changed DEPOTSTI
    
    Vis kataloger som selv er forandret (egenskapsredigeringer) eller hvis
    underfiler er forandret.

en: usage: svnlook filesize REPOS_PATH PATH_IN_REPOS
    
    Print the size (in bytes) of the file located at PATH_IN_REPOS as
    it is represented in the repository.
no: bruk: svnlook filesize DEPOTSTI STI_I_DEPOT
    
    Vis størrelsen (i bytes) for filen lokalisert i STI_I_DEPOT sånn som
    den representeres i depotet.

en: usage: svnlook help [SUBCOMMAND...]
    
    Describe the usage of this program or its subcommands.
no: bruk: svnlook help [DELKOMMANDO...]
    
    Viser hvordan dette programmet eller dets delkommandoer brukes.

en: usage: svnlook history REPOS_PATH [PATH_IN_REPOS]
    
    Print information about the history of a path in the repository (or
    the root directory if no path is supplied).
no: bruk: svnlook history DEPOTSTI [STI_I_DEPOT]
    
    Skriv ut informasjon om historien til en filsti i depotet (eller rotkatalogen
    hvis filstien er utelatt).

en: usage: svnlook info REPOS_PATH
    
    Print the author, datestamp, log message size, and log message.
no: bruk: svnlook info DEPOTSTI
    
    Vis forfatter, datostempel, størrelse på loggmelding og loggmelding.

en: usage: svnlook lock REPOS_PATH PATH_IN_REPOS
    
    If a lock exists on a path in the repository, describe it.
no: bruk: svnlook lock DEPOTSTI STI_I_DEPOT
    
    Hvis en lås eksisterer på en sti i depotet, beskriv den.

en: usage: svnlook log REPOS_PATH
    
    Print the log message.
no: bruk: svnlook log DEPOTSTI
    
    Vis loggmelding.

en: usage: 1. svnlook propget REPOS_PATH PROPNAME PATH_IN_REPOS
                               2. svnlook propget --revprop REPOS_PATH PROPNAME
    
    Print the raw value of a property on a path in the repository.
    With --revprop, print the raw value of a revision property.
no: bruk: 1. svnlook propget DEPOTSTI EGENSKAPSNAVN \
                                                 [STI_I_DEPOT]
                              2. svnlook propget --revprop DEPOTSTI EGENSKAP
    
    Skriv ut råverdien for en egenskap i en filsti i depotet.
    Med --revprop skrives råverdien av en revisjonsegenskap.

en: usage: 1. svnlook proplist REPOS_PATH PATH_IN_REPOS
                                 2. svnlook proplist --revprop REPOS_PATH
    
    List the properties of a path in the repository, or
    with the --revprop option, revision properties.
    With -v, show the property values too.
no: bruk: 1. svnlook proplist DEPOTSTI [STI_I_DEPOT]
                                2. svnlook proplist --revprop DEPOTSTI
    
    Viser egenskapene for en filsti i depotet, eller med «--revprop»-valget,
    revisjonsegenskaper.
    Hvis -v brukes, vises egenskapenes verdier også.

en: usage: svnlook tree REPOS_PATH [PATH_IN_REPOS]
    
    Print the tree, starting at PATH_IN_REPOS (if supplied, at the root
    of the tree otherwise), optionally showing node revision ids.
no: bruk: svnlook tree DEPOTSTI [STI_I_DEPOT]
    
    Viser treet som starter på STI_I_DEPOT (hvis angitt, ellers begynner man med
    roten til treet). Kan om ønskelig også vise noderevisjons-ID.

en: usage: svnlook uuid REPOS_PATH
    
    Print the repository's UUID.
no: bruk: svnlook uuid DEPOTSTI
    
    Skriv ut depotets UUID.

en: usage: svnlook youngest REPOS_PATH
    
    Print the youngest revision number.
no: bruk: svnlook youngest DEPOTSTI
    
    Vis det yngste revisjonsnummeret.

en: Copied: %s (from rev %ld, %s)
no: Kopiert: %s (fra revisjon %ld, %s)

en: Added
no: Lagt til

en: Deleted
no: Slettet

en: Modified
no: Endret

en: Index
no: Indeks

en: (Binary files differ)
no: (Binære filer er forskjellige)

en: unknown
no: ukjent

en: Transaction '%s' is not based on a revision; how odd
no: Transaksjonen «%s» er ikke basert på en revisjon, dette er merkelig

en: '%s' is a URL, probably should be a path
no: «%s» er en nettadresse, men skal sannsynligvis være en filsti

en: Path '%s' is not a file
no: Filstien «%s» er ingen fil

en: REVISION   PATH <ID>
    --------   ---------
no: REVISJON   FILSTI<ID>
    --------   ----------

en: REVISION   PATH
    --------   ----
no: REVISJON   FILSTI
    --------   ------

en: Property '%s' not found on revision %ld
no: Egenskapen «%s» ble ikke funnet i revisjon %ld

en: Property '%s' not found on path '%s' in revision %ld
no: Egenskapen «%s» ble ikke funnet i filstien «%s» i revisjon %ld

en: Property '%s' not found on path '%s' in transaction %s
no: Egenskapen «%s» ble ikke funnet i filstien «%s» i transaksjon %s

en: Missing repository path argument
no: Mangler filstiargument til depotet

en: general usage: svnlook SUBCOMMAND REPOS_PATH [ARGS & OPTIONS ...]
    Note: any subcommand which takes the '--revision' and '--transaction'
          options will, if invoked without one of those options, act on
          the repository's youngest revision.
    Type 'svnlook help <subcommand>' for help on a specific subcommand.
    Type 'svnlook --version' to see the program version and FS modules.
    
    Available subcommands:
no: generell bruk: svnlook DELKOMMANDO DEPOTSTI [ARGUMENTER & VALG ...]
    Merk: De delkommandoene som tar valgene --revision og --transaction bruker
          depotets yngste revisjon hvis de brukes uten disse valgene.
    Skriv «svnlook help <delkommando>» for hjelp om en delkommando.
    Skriv «svnlook --version» for å se versjonen for programmet og FS-modulene.
    
    Tilgjengelige delkommandoer:

en: Missing path argument
no: Mangler stiargument

en: Comment (%i line):
    %s
     | Comment (%i lines):
    %s
no[0]: Kommentar (%i linje):
    %s
no[1]: Kommentar (%i linjer):
    %s

en: Missing propname argument
no: Mangler egenskapsnavn-argument

en: Missing propname and repository path arguments
no: Mangler navn på egenskap og argument til depotets filsti

en: Missing propname or repository path argument
no: Mangler navn på egenskap eller argument til depotets filsti

en: Invalid revision number supplied
no: Det er angitt ugyldig revisjonsnummer

en: The '--transaction' (-t) and '--revision' (-r) arguments cannot co-exist
no: Argumentene «--transaction» (-t) og «--revision» (-r) kan ikke brukes sammen

en: Repository argument required
no: Depot-argument påkrevd

en: '%s' is a URL when it should be a path
no: «%s» er en nettadresse men skulle vært en filsti

en: Subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svnlook help %s' for usage.
no: Delkommandoen «%s» tar ikke valget «%s»
    Skriv «svnlook help %s» for bruk.

en: Try 'svnlook help' for more info
no: Prøv «svnlook help» for mer informasjon

en: Can't get local hostname
no: Kan ikke få tak i lokalt tjenernavn

en: Failed to get lock on destination repos, currently held by '%s'
no: Klarte ikke å låse måldepot, holdes for øyeblikket av «%s»

en: display this help
no: vis denne hjelpen

en: Can't get hostname
no: Kan ikke få tak tjenernavn

en: Could not obtain the list of SASL mechanisms
no: Klarte ikke å hente liste over SASL-mekanismer

en: Couldn't obtain the authenticated username
no: Klarte ikke å få tak i det autentiserte brukernavnet

en: daemon mode
no: tjenestemodus

en: inetd mode
no: inetd-modus

en: tunnel mode
no: tunnelmodus

en: listen-once mode (useful for debugging)
no: «lytt én gang»-modus (nyttig for avlusing)

en: Windows service mode (Service Control Manager)
no: Windows tjenestemodus (Service Control Manager)

en: root of directory to serve
no: roten til katalogen som deles ut

en: force read only, overriding repository config file
no: bruk skrivebeskyttet tilgang, overstyr
                                 konfigurasjonsfila for depotet

en: read configuration from file ARG
no: les oppsett fra filen ARG

en: listen port
                                 [mode: daemon, service, listen-once]
no: lytteport
                                 [modus: daemon, tjeneste, lytt-en-gang]

en: listen port
                                 [mode: daemon, listen-once]
no: lytteport
                                 [modus: daemon, lytt-en-gang]

en: listen hostname or IP address
                                 [mode: daemon, listen-once]
no: tjenernavn eller IP-adresse for lytting
                                 [modus: daemon, lytt-en-gang]

note: ### Making the assumption here that WIN32 never has fork and so * ### this option never exists when --service exists.
en: use threads instead of fork [mode: daemon]
no: bruk tråder istedenfor tvillingprosesser (fork)
                                 [modus: daemon]

en: run in foreground (useful for debugging)
                                 [mode: daemon]
no: kjør i forgrunnen (nyttig for avlusing)
                                 [modus: daemon]

en: svnserve log file
no: loggfil for svnserve

en: write server process ID to file ARG
                                 [mode: daemon, listen-once, service]
no: skriv ID for tjenerprosess til filen ARG
                                 [modus: daemon, listen-once, service]

en: write server process ID to file ARG
                                 [mode: daemon, listen-once]
no: skriv ID for tjenerprosess til filen ARG
                                 [modus: daemon, listen-once]

en: tunnel username (default is current uid's name)
                                 [mode: tunnel]
no: tunnelbrukernavn (Std.: Navn for gjeldende uid)
                                 [modus: tunnel]

en: Type '%s --help' for usage.
no: Skriv «%s --help» for bruk.

en: usage: svnserve [-d | -i | -t | -X | --service] [options]
    
    Valid options:
no: bruk: svnserve [-d | -i | -t | -X | --service] [valg]
    
    Gyldige valg:

en: usage: svnserve [-d | -i | -t | -X] [options]
    
    Valid options:
no: bruk: svnserve [-d | -i | -t | -X] [valg]
    
    Gyldige valg:

en: 
    Cyrus SASL authentication is available.
no: 
    Cyrus SASL-autentisering er tilgjengelig.

en: svnserve: Root path '%s' does not exist or is not a directory.
no: svnserve: Rotstien «%s» finnes ikke eller er ikke en katalog.

en: You must specify exactly one of -d, -i, -t, --service or -X.
no: Nøyaktig én av disse må spesifiseres: -d, -i, -t, --service eller -X.

en: You must specify exactly one of -d, -i, -t or -X.
no: Nøyaktig én av disse må spesifiseres: -d, -i, -t eller -X.

en: Option --tunnel-user is only valid in tunnel mode.
no: Valget --tunnel-user er bare gyldig i tunnelmodus.

en: svnserve: The --service flag is only valid if the process is started by the Service Control Manager.
no: svnserve: «--service»-flagget er bare gyldig hvis prosessen er startet av Service Control Manager.

en: Can't get address info
no: Kan ikke hente adresseinfo

en: Can't create server socket
no: Kan ikke opprette tjenersokkel

en: Can't bind server socket
no: Kan ikke binde tjenersokkel

en: Can't accept client connection
no: Kan ikke godta klienttilkobling

en: Can't create threadattr
no: Kan ikke opprette trådegenskap

en: Can't set detached state
no: Kan ikke kjøre i bakgrunnen

en: Can't create thread
no: Kan ikke opprette tråd

en: Path is not a string
no: Stien er ikke en streng

en: Log revprop entry not a string
no: Loggrevisjonsegenskapen er ikke en streng

en: Unknown revprop word '%s' in log command
no: Ukjent revisjonsegenskaps-ord «%s» i loggkommando

en: Log path entry not a string
no: Post for loggsti er ikke en streng

en: Failed to create winservice_start_event
no: Klarte ikke å opprette winservice_start_event

en: The service failed to start
no: Tjenesten klarte ikke å starte

en: Failed to connect to Service Control Manager
no: Klarte ikke å koble til Service Control Manager

en: The service failed to start; an internal error occurred while starting the service
no: Tjenesten klarte ikke å starte; en intern feil oppsto under oppstart av tjenesten

en: usage: svnsync help [SUBCOMMAND...]
    
    Describe the usage of this program or its subcommands.
no: bruk: svnsync help [DELKOMMANDO...]
    
    Forklarer bruken for dette programmet og dets delkommandoer.

en: print as little as possible
no: vis så lite informasjon som mulig

en: allow a non-empty destination repository
no: tillat at måldepotet ikke er tomt

en: specify a username ARG (deprecated;
                                 see --source-username and --sync-username)
no: spesifiser et brukernavn ARG (avlegs;
                                 se --source-username og --sync-username)

en: specify a password ARG (deprecated;
                                 see --source-password and --sync-password)
no: spesifiser et passord ARG (avlegs;
                                 se --source-password og --sync-password)

en: accept unknown SSL server certificates without
                                 prompting (but only with '--non-interactive')
no: godta ukjente SSL-tjenersertifikater uten
                                 å spørre (men bare med «--non-interactive»)

en: connect to source repository with username ARG
no: koble til kildedepot med brukernavn ARG

en: connect to source repository with password ARG
no: koble til kildedepot med passord ARG

en: connect to sync repository with username ARG
no: koble til synkroniseringsdepot med brukernavn ARG

en: connect to sync repository with password ARG
no: koble til synkroniseringsdepot med passord ARG

en: Session is rooted at '%s' but the repos root is '%s'
no: Økten har roten på «%s», men depotroten er «%s»

en: Copied properties for revision %ld (%s* properties skipped).
no: Kopierte egenskaper for revisjon %ld («%s*»-egenskaper droppet).

en: Copied properties for revision %ld.
no: Kopierte egenskaper for revisjon %ld.

en: Destination repository is already synchronizing from '%s'
no: Måldepotet synkroniserer allerede fra «%s»

en: Destination repository has more revisions than source repository
no: Måldepotet har flere revisjoner enn kildedepotet

en: Path '%s' is not a URL
no: Filstien «%s» er ikke en URL

en: Committed revision %ld.
no: La inn revisjon %ld.

en: Destination repository has not been initialized
no: Måldepotet er ikke blitt initialisert

en: Commit created rev %ld but should have created %ld
no: Innleggingen opprettet revisjon %ld, men skulle laget %ld

en: Revision being currently copied (%ld), last merged revision (%ld), and destination HEAD (%ld) are inconsistent; have you committed to the destination without using svnsync?
no: Revisjonen som for øyeblikket blir kopiert (%ld), siste flettede revisjon (%ld) og HEAD for måldepotet (%ld) samsvarer ikke. Har du foretatt innlegginger i måldepotet uten å bruke svnsync?

en: Destination HEAD (%ld) is not the last merged revision (%ld); have you committed to the destination without using svnsync?
no: HEAD i måldepotet (%ld) er ikke den siste flettede revisjonen (%ld). Har du foretatt innlegginger i måldepotet uten å bruke svnsync?

en: Cannot copy revprops for a revision (%ld) that has not been synchronized yet
no: Kan ikke kopiere revisjonsegenskaper for en revisjon (%ld) som ikke er blitt synkronisert enda

en: Invalid revision number (%ld)
no: Ugyldig revisjonsnummer (%ld)

en: Repository '%s' is not initialized for synchronization
no: Depotet «%s» er ikke initialisert for synkronisering

note: Print the info.
en: Source URL: %s
no: Kilde-URL: %s

en: Source Repository UUID: %s
no: Kildedepotets UUID: %s

en: Last Merged Revision: %s
no: Siste flettede revisjon: %s

en: general usage: svnsync SUBCOMMAND DEST_URL  [ARGS & OPTIONS ...]
    Type 'svnsync help <subcommand>' for help on a specific subcommand.
    Type 'svnsync --version' to see the program version and RA modules.
    
    Available subcommands:
no: generell bruk: svnsync DELKOMMANDO MÅLURL [ARGUMENTER & VALG ...]
    Skriv «svnsync help <delkommando>» for hjelp om en spesifikk delkommando.
    Skriv «svnsync --version» for å se versjonen for programmet og RA-modulene.
    
    Tilgjengelige delkommandoer:

en: Cannot use --username or --password with any of --source-username, --source-password, --sync-username, or --sync-password.
no: Kan ikke bruke --username eller --password med noen av valgene --source-username, -source-password, --sync-username eller --sync-password.

en: Subcommand '%s' doesn't accept option '%s'
    Type 'svnsync help %s' for usage.
no: Delkommandoen «%s» godtar ikke valget «%s»
    Skriv «svnsync help %s» for bruksanvisning.

en: Try 'svnsync help' for more info
no: Prøv «svnsync help» for mer informasjon

en: Type 'svnversion --help' for usage.
no: Skriv «svnversion --help» for bruksanvisning.

en: usage: svnversion [OPTIONS] [WC_PATH [TRAIL_URL]]
    
      Produce a compact 'version number' for the working copy path
      WC_PATH.  TRAIL_URL is the trailing portion of the URL used to
      determine if WC_PATH itself is switched (detection of switches
      within WC_PATH does not rely on TRAIL_URL).  The version number
      is written to standard output.  For example:
    
        $ svnversion . /repos/svn/trunk
        4168
    
      The version number will be a single number if the working
      copy is single revision, unmodified, not switched and with
      an URL that matches the TRAIL_URL argument.  If the working
      copy is unusual the version number will be more complex:
    
       4123:4168     mixed revision working copy
       4168M         modified working copy
       4123S         switched working copy
       4123P         partial working copy, from a sparse checkout
       4123:4168MS   mixed revision, modified, switched working copy
    
      If invoked on a directory that is not a working copy, an
      exported directory say, the program will output 'exported'.
    
      If invoked without arguments WC_PATH will be the current directory.
    
    Valid options:
no: bruk: svnversion [VALG] AK_STI [TRAIL_URL]
    
      Lager et kompakt «versjonsnummer» for filstien AK_STI i en arbeidskopi.
      TRAIL_URL er den avsluttende delen av nettadressen (URL) som brukes for å
      avgjøre om selve AK_STI er blitt byttet (TRAIL_URL behøves ikke for å oppdage
      byttinger innenfor AK_STI). Versjonsnummeret er skrevet til standard ut.
      Eksempel:
    
        $ svnversion . /repos/svn/trunk
        4168
    
      Versjonsnummeret er et enkelt tall hvis arbeidskopien er én revisjon som er
      uendret, ikke byttet («switched») og med en adresse som passer til TRAIL_URL.
      Versjonsnummeret vil i andre tilfeller bli mer komplisert:
    
       4123:4168     arbeidskopi med blandede revisjoner
       4168M         arbeidskopi med endringer
       4123S         arbeidskopi som er byttet («switched»)
       4123P         delvis arbeidskopi, fra en glissen («sparse») uthenting
       4123:4168MS   blandet revisjon, endret, og byttet
    
      Hvis programmet kjøres i en katalog som ikke er en arbeidskopi, f.eks. en
      eksportert katalog, skrives «eksportert» ut.
    
      Hvis programmet kjøres uten argumenter er AK_STI den nåværende katalogen.
    
    Valg:

en: do not output the trailing newline
no: ikke skriv ut avsluttende linjeskift

en: last changed rather than current revisions
no: sist endrede i stedet for aktuelle revisjoner

en: Unversioned directory%s
no: Uversjonert katalog%s

en: Unversioned file%s
no: Uversjonert fil%s

en: '%s' doesn't exist
no: «%s» finnes ikke

en: '%s' is of unknown type
no: «%s» er av en ukjent type
