sudoers 1.9.6b1 - en to ca translation catalogue (585 entries)

en: syntax error
ca: error de sintaxi

en: %p's password:
ca: contrasenya de %p:

en: [sudo] password for %p:
ca: [sudo] contrasenya per a %p:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: *** SECURITY information for %h ***
ca: *** Informació de SEGURETAT per a %h ***

en: Sorry, try again.
ca: Ho sentim, proveu un altre cop.

en: unable to allocate memory
ca: no es pot assignar memòria

en: a digest requires a path name
ca: au un resum li cal un nom de camí

en: values for "CWD" must start with a '/', '~', or '*'
ca: els valores per a «CWD» han de començar amb «/», «~» o «*»

en: values for "CHROOT" must start with a '/', '~', or '*'
ca: els valors per a «CHROOT» han de començar amb «/», «~», o «*»

en: syntax error, reserved word %s used as an alias name
ca: error de sintaxi, la paraula reservada %s s'ha usat com un nom d'àlies

en: invalid notbefore value
ca: valor notbefore no vàlid

en: invalid notafter value
ca: valor invàlid de notafter

en: timeout value too large
ca: valor massa llarg de temps d'espera

en: invalid timeout value
ca: valor no vàlid de temps d'espera

en: Alias "%s" already defined
ca: L'àlies «%s» ja està definit

en: internal error, %s overflow
ca: error intern, desbordament de %s

en: unable to dup stdin: %m
ca: no es pot duplicar l'entrada estàndard: %m

en: unable to execute %s: %m
ca: no es pot executar %s: %m

en: unable to fork
ca: no es pot bifurcar

en: unable to fork: %m
ca: no est pot bifurcar: %m

en: unable to open pipe: %m
ca: no es pot obrir la canonada: %m

en: %8s : (command continued) %s
ca: %8s : (ordre continuada) %s

en: expected JSON_STRING, got %d
ca: s'esperava JSON_STRING, s'ha obtingut %d

en: JSON_ARRAY too large
ca: JSON_ARRAY massa llarg

en: missing double quote in name
ca: cometes doble faltant al nom

en: missing JSON_OBJECT
ca: JSON_OBJECT faltant

en: expected JSON_OBJECT, got %d
ca: s'esperava JSON_OBJECT, s'ha obtingut %d

en: json stack exhausted (max %u frames)
ca: pila json exhaurida (max %u marcs)

en: objects must consist of name:value pairs
ca: els objectes han de consistir de parelles nom:valor

en: missing separator between values
ca: separador faltant entre valors

en: unmatched close brace
ca: clau de tancament no concordant

en: unexpected array
ca: matriu no esperada

en: unmatched close bracket
ca: parèntesi inesperat de tancament

en: unexpected string
ca: cadena de caràcters inesperada

en: missing colon after name
ca: dos punts inesperat

en: unexpected boolean
ca: booleà inesperat

en: unexpected null
ca: null inesperat

en: unexpected number
ca: nombre inesperat

en: parse error
ca: error d'anàlisi

en: %s: invalid log file
ca: %s: fitxer no vàlid de registre

en: %s: time stamp field is missing
ca: %s: no hi ha el camp de marca horària

en: %s: time stamp %s: %s
ca: %s: marca horària %s: %s

en: %s: user field is missing
ca: %s: no hi ha el camp d'usuari runas

en: %s: runas user field is missing
ca: %s: no hi ha el camp del grup runas

en: %s: runas group field is missing
ca: %s: no es troba el camp del grup runas

en: %s exists but is not a directory (0%o)
ca: %s existeix però no és un directori (0%o)

en: unable to mkdir %s
ca: no s'ha pogut mkdir %s

en: unable to change mode of %s to 0%o
ca: no s'ha pogut canviar el mode de %s a 0%o

en: error reading timing file: %s
ca: error en llegir el fitxer de sincronització: %s

en: invalid timing file line: %s
ca: línia no vàlida de fitxer de sincronització: %s

en: log is already complete, cannot be restarted
ca: el registre ja està complet, no es pot reinicar

en: unable to restart log
ca: no s'ha pogut reiniciar el registre

en: unable to open %s/%s
ca: no es pot obrir %s/%s

en: missing I/O log file %s/%s
ca: fitxer faltant de registre I/O %s/%s

en: %s/%s: unable to seek forward %zu
ca: %s/%s: no es pot cercar cap endavant %zu

en: unable to find resume point [%lld, %ld] in %s/%s
ca: no es pot trobar el punt de represa [%lld, %ld] a %s/%s

en: state machine error
ca: error d'estat de màquina

en: invalid AcceptMessage
ca: AcceptMessage no vàlid

en: error parsing AcceptMessage
ca: error analitzant AcceptMessage

en: error creating I/O log
ca: error creant registre I/O

en: error logging accept event
ca: error registrant esdeveniment d'acceptació

en: invalid RejectMessage
ca: RejectMessage no vàlid

en: error parsing RejectMessage
ca: error analitzant RejectMessage

en: error logging reject event
ca: error registrant esdeveniment de rebuig

en: invalid AlertMessage
ca: AlertMessage no vàlid

en: error parsing AlertMessage
ca: error analitzant AlertMessage

en: error logging alert event
ca: error registrant esdeveniment d'alerta

en: protocol error
ca: error de protocol

en: error writing IoBuffer
ca: error escrivint IoBuffer

en: error writing ChangeWindowSize
ca: error escrivint ChangeWindowSize

en: error writing CommandSuspend
ca: error escrivint CommandSuspend

en: unrecognized ClientMessage type
ca: tipus ClientMessage no reconegut

en: client message too large
ca: missatge de client massa llarg

en: unable to set TLS 1.2 ciphersuite to %s: %s
ca: no s'ha pogut establir la ciphersuite TLS 1.2 a %s: %s

en: unable to set TLS 1.3 ciphersuite to %s: %s
ca: no s'ha pogut establir la ciphersuite TLS 1.3 a %s: %s

en: unable to get TLS server method: %s
ca: no s'ha pogut obtenir el mètode de servidor TLS: %s

en: unable to create TLS context: %s
ca: no s'ha pogut crear el context TLS:  %s

en: unable to load certificate %s
ca: no s'ha pogut carregar el certificat %s

en: unable to load certificate authority bundle %s
ca: no s'ha pogut carregar el paquet d'autoritat de certificat %s

en: unable to load private key %s
ca: no s'ha pogut carregar la clau privada %s

en: unable to set diffie-hellman parameters: %s
ca: no es poden establir els paràmetres diffie-hellman: %s

en: unable to set minimum protocol version to TLS 1.2: %s
ca: no es pot establir la versió de protocol mínim a TLS 1.2: %s

en: unable to get remote IP addr
ca: no s'ha pogut obtenir l'adreça remota IP

en: Unable to attach user data to the ssl object: %s
ca: no es pot adjuntar les dades d'usuari a l'objecte ssl: %s

en: unable to add event to queue
ca: no s'ha pogut afegir l'esdeveniment a la cua

en: unable setup listen socket
ca: no s'ha pogut establir el sòcol d'escolta

en: sudo log server
ca: servidor de registre sudo

en: Options:
ca: Opcions:

en: path to configuration file
ca: camí al fitxer de configuració

en: display help message and exit
ca: mostra el missatge d'ajuda i surt

en: do not fork, run in the foreground
ca: no bifurquis, executa en el rerefons

en: percent chance connections will drop
ca: les connexions a l'atzar de percentatge es tallaran

en: display version information and exit
ca: mostra la informació de versió i surt

en: Protobuf-C version 1.3 or higher required
ca: Protobuf-C versió 1.3 o més gran requerida

en: invalid random drop value: %s
ca: valor perdut aleatori no vàlid: %s

en: %s version %s
ca: %s versió %s

en: TLS not supported
ca: no està suportat TLS

en: %s: not a fully qualified path
ca: %s: no és un camí completament qualificat

en: %s:%d unmatched '[': %s
ca: %s:%d no concordat '[': %s

en: %s:%d invalid config section: %s
ca: %s:%d secció no vàlida de configuració: %s

en: %s:%d invalid configuration line: %s
ca: %s:%d línia no vàlida de configuració: %s

en: %s:%d expected section name: %s
ca: %s:%d nom esperat de secció: %s

en: invalid value for %s: %s
ca: valor no vàlid %s: %s

en: %s:%d unknown key: %s
ca: %s:%d clau desconeguda: %s

en: unknown syslog facility %s
ca: sistema de syslog desconegut %s

en: unknown syslog priority %s
ca: prioritat desconeguda de syslog %s

en: send sudo I/O log to remote server
ca: envia el registre I/O de sudo al servidor remot

en: only send an accept event (no I/O)
ca: envia sols un esdeveniment d'acceptació (no I/O)

en: certificate bundle file to verify server's cert against
ca: fitxer del paquet del certificat per usar en la verificació del certificat del servidor

en: certificate file for TLS handshake
ca: fitxer de certificat per l'encaixada TLS

en: host to send logs to
ca: com enviar registres a

en: remote ID of I/O log to be resumed
ca: es reprendrà el registre remot de l'I/O de l'ID

en: private key file
ca: fitxer de la clau privada

en: do not verify server certificate
ca: no verifiquis el certificat del servidor

en: port to use when connecting to host
ca: port a usar a les connexions a l'amfitrió

en: restart previous I/O log transfer
ca: reinicia la transferència pevia del registre I/O

en: reject the command with the given reason
ca: rebutja l'ordre amb la raó següent

en: test audit server by sending selected I/O log n times in parallel
ca: comprova del servidor d'auditoria enviant el registre I/O seleccionat n vegades en paral·lel

en: unable to look up %s:%s: %s
ca: no es pot cercar %s:%s: %s

en: unable to get server IP addr
ca: no es pot obtenir l'adreça IP del servidor

en: unable to read %s/%s: %s
ca: no es pot llegir %s/%s: %s

en: client message too large: %zu
ca: missatge de client massa llarg: %zu

en: %s: write buffer already in use
ca: %s: memòria intermèdia d'escriptura ja en ús

en: unexpected I/O event %d
ca: esdeveniment I/O inesperat %d

en: %s: unexpected state %d
ca: %s: estat inesperat %d

en: invalid ServerHello
ca: ServerHello invàlid

en: error message received from server: %s
ca: s'ha rebut un missatge d'error del servidor: %s

en: abort message received from server: %s
ca: avorta el missatge rebut del servidor: %s

en: unable to unpack ServerMessage
ca: no es pot desempaquetar ServerMessage

en: %s: unexpected type_case value %d
ca: %s: valor inesperat de type_case %d

en: timeout reading from server
ca: temps d'espera exhaurit quan es llegia del servidor

en: premature EOF
ca: final de fitxer prematur

en: server message too large: %u
ca: missatge del servidor massa llarg: %u

en: timeout writing to server
ca: temps d'espera exhaurit quan s'escrivia al servidor

en: TLS handshake timeout occurred
ca: ha ocorregut un temps d'espera exhaurit a l'encaixada TLS

en: unable to set event
ca: no es pot establir l'esdeveniment

en: TLS connection failed: %s
ca: ha fallat la connexió TLS: %s

en: Unable to initialize ssl context: %s
ca: No es pot inicialitzar el context ssl: %s

en: Unable to allocate ssl object: %s
ca: No es pot assignar l'objecte ssl: %s

en: Unable to attach socket to the ssl object: %s
ca: No es pot adjuntar el sòcol a l'objecte ssl: %s

en: both restart point and iolog ID must be specified
ca: s'ha d'especificar tant el punt de reinici com l'ID del iolog

en: a restart point may not be set when no I/O is sent
ca: no es pot establir un punt de reinici quan no s'envia cap I/O

en: exited prematurely with state %d
ca: ha sortit prematurament amb estat %d

en: elapsed time sent to server [%lld, %ld]
ca: s'ha enviat el temps transcorregut al servidor [%lld, %ld]

en: commit point received from server [%lld, %ld]
ca: punt de compromís rebut del servidor [%lld, %ld]

en: unable to get time of day
ca: no es pot obtenir l'hora

en: unable to change password for %s
ca: no s'ha pogut canviar la contrasenya per a %s

en: unable to get login class for user %s
ca: no s'ha pogut obtenir la classe d'inici de sessió per a l'usuari %s

en: unable to begin bsd authentication
ca: no s'ha pogut iniciar l'autenticació bsd

en: invalid authentication type
ca: tipus no vàlida d'autenticació

en: unable to initialize BSD authentication
ca: no s'ha pogut inicialitzar l'autenticació BSD

en: your account has expired
ca: el vostre compte ha caducat

en: approval failed
ca: ha fallat l'aprovació

en: unable to read fwtk config
ca: no s'ha pogut llegir la configuració fwtk

en: unable to connect to authentication server
ca: no s'ha pogut connectar al servidor d'autenticació

en: lost connection to authentication server
ca: s'ha perdut la connexió al servidor d'autenticació

en: authentication server error:
    %s
ca: error de servidor d'autenticació:
    %s

en: %s: unable to convert principal to string ('%s'): %s
ca: %s: no s'ha pogut convertir el principal a la cadena de caràcters ('%s'): %s

en: %s: unable to parse '%s': %s
ca: %s: no s'ha pogut analitzar '%s': %s

en: %s: unable to resolve credential cache: %s
ca: %s: no s'ha pogut resoldre el cau de credencials : %s

en: %s: unable to allocate options: %s
ca: %s: no s'han pogut assignar les opcions: %s

en: %s: unable to get credentials: %s
ca: %s: no s'ha pogut obtenir les credencials: %s

en: %s: unable to initialize credential cache: %s
ca: %s: no s'ha pogut inicialitzar el cau de credencials: %s

en: %s: unable to store credential in cache: %s
ca: %s: no s'ha pogut emmagatzemar la credencial al cau: %s

en: %s: unable to get host principal: %s
ca: %s: no s'ha pogut obtenir el principal de l'amfitrió: %s

en: %s: Cannot verify TGT! Possible attack!: %s
ca: %s: No s'ha pogut verificar TGT! Possible atac!: %s

en: unable to initialize PAM: %s
ca: no s'ha pogut inicialitzar PAM: %s

en: PAM authentication error: %s
ca: Error d'autenticació PAM: %s

en: account validation failure, is your account locked?
ca: fallada de validació de compte, està bloquejat el vostre compte?

en: Account or password is expired, reset your password and try again
ca: Ha expirat el compte o la contrasenya, restabliu la vostra contrasenya i proveu un altre cop

en: unable to change expired password: %s
ca: no s'ha pogut canviar la contrasenya expirada: %s

en: Password expired, contact your system administrator
ca: Ha expirat la contrasenya, contacteu el vostre administrador de sistema

en: Account expired or PAM config lacks an "account" section for sudo, contact your system administrator
ca: Ha expirat el compte o la configuració PAM no té una secció "compte" per a sudo, contacteu el vostre administrador de sistema

en: PAM account management error: %s
ca: Error de gestió de compte PAM: %s

en: you do not exist in the %s database
ca: no existiu a la base de dades %s

en: failed to initialise the ACE API library
ca: ha fallat la inicialització de la biblioteca ACE API

en: unable to contact the SecurID server
ca: no s'ha pogut contactar el servidor SecurID

en: User ID locked for SecurID Authentication
ca: L'ID de l'usuari esta bloquejat per a Autenticació SecurID

en: invalid username length for SecurID
ca: nom d'usuari no vàlid per a SecurID

en: invalid Authentication Handle for SecurID
ca: Mànec d'Autenticació no vàlid per a SecurID

en: SecurID communication failed
ca: Ha fallat la comunicació SecurID

en: unknown SecurID error
ca: error desconegut de SecurID

en: invalid passcode length for SecurID
ca: longitud no vàlida de contrasenya per a SecurID

en: unable to initialize SIA session
ca: no s'ha pogut inicialitzar la sessió SIA

en: invalid authentication methods
ca: mètodes no vàlids d'autenticació

en: Invalid authentication methods compiled into sudo!  You may not mix standalone and non-standalone authentication.
ca: Mètodes no vàlids d'autenticació compilats dins del sudo! No podeu barrejar l'autenticació independent i no independent.

en: no authentication methods
ca: no hi ha mètodes d'autenticació

en: There are no authentication methods compiled into sudo!  If you want to turn off authentication, use the --disable-authentication configure option.
ca: No hi ha mètodes d'autenticació compilats dins del sudo! Si voleu deshabilitar l'autenticació, useu l'opció de configuració --disable-authentication

en: Unable to initialize authentication methods.
ca: No s'han pogut inicialitzar els mètodes d'autenticació.

en: Authentication methods:
ca: Mètodes d'autenticació:

en: Could not determine audit condition
ca: No s'ha pogut determinar la condició d'auditoria

en: unable to commit audit record
ca: no s'ha pogut validar el registre d'auditoria

en: error reading lecture file %s
ca: s'ha produït un error quan es llegia el fitxer de lliçó %s

en: ignoring lecture file %s: not a regular file
ca: s'ignorarà el fitxer de lecció %s: no és un fitxer regular

en: unable to open %s
ca: no s'ha pogut obrir %s

en: 
    We trust you have received the usual lecture from the local System
    Administrator. It usually boils down to these three things:
    
        #1) Respect the privacy of others.
        #2) Think before you type.
        #3) With great power comes great responsibility.
ca: 
    Confiem que heu rebut la llissó habitual de l'Administrador del
    Sistema. Generalment es resumeix en aquestes tres coses:
    
        #1) Respecteu la privacitat dels altres.
        #2) Penseu abans d'escriure.
        #3) Tenir molt de poder està associat amb tenir molta responsabilitat.

en: unknown uid: %u
ca: uid desconegut: %u

en: unknown user: %s
ca: usuari desconegut: %s

en: Error: %s:%d:%d: cycle in %s "%s"
ca: Error: %s:%d:%d: cicle a %s "%s"

en: Warning: %s:%d:%d: cycle in %s "%s"
ca: Advertiment: %s:%d:%d: cicle a %s "%s"

en: Error: %s:%d:%d: %s "%s" referenced but not defined
ca: Error: %s:%d:%d: %s «%s» referenciat però no definit

en: Warning: %s:%d:%d: %s "%s" referenced but not defined
ca: Advertiment: %s:%d:%d: %s «%s» referenciat però no definit

en: order increment: %s: %s
ca: increment d'ordre: %s: %s

en: starting order: %s: %s
ca: ordre d'inici: %s: %s

en: order padding: %s: %s
ca: ordre de farciment: %s: %s

en: %s grammar version %d
ca: %s versió de la gramàtica %d

en: unsupported input format %s
ca: format d'entrada %s no suportat

en: unsupported output format %s
ca: format de sortida %s no suportat

en: %s: input and output files must be different
ca: %s: els fitxers d'entrada i de sortida han de ser diferents

en: unable to initialize sudoers default values
ca: no s'han pogut inicialitzar el valors predeterminats dels sudoers

en: %s: unknown key word: %s
ca: %s: paraula clau desconeguda: %s

en: invalid defaults type: %s
ca: tipus no vàlid de valors predeterminats: %s

en: invalid suppression type: %s
ca: opció no vàlida de supressió: %s

en: invalid filter: %s
ca: filtre no vàlid: %s

en: failed to parse %s file, unknown error
ca: no s'ha pogut analitzar el fitxer %s, error desconegut

en: parse error in %s near line %d
ca: error d'anàlisi a %s a prop de la línia %d

en: parse error in %s
ca: error d'anàlisi a %s

en: unable to write to %s
ca: no s'ha pogut escriure a %s

en: %s - convert between sudoers file formats
ca: %s - converteix entre formats de fitxer de sudoers

en: 
    Options:
      -b, --base=dn              the base DN for sudo LDAP queries
      -c, --config=conf_file     the path to the configuration file
      -d, --defaults=deftypes    only convert Defaults of the specified types
      -e, --expand-aliases       expand aliases when converting
      -f, --output-format=format set output format: JSON, LDIF or sudoers
      -i, --input-format=format  set input format: LDIF or sudoers
      -I, --increment=num        amount to increase each sudoOrder by
      -h, --help                 display help message and exit
      -m, --match=filter         only convert entries that match the filter
      -M, --match-local          match filter uses passwd and group databases
      -o, --output=output_file   write converted sudoers to output_file
      -O, --order-start=num      starting point for first sudoOrder
      -p, --prune-matches        prune non-matching users, groups and hosts
      -P, --padding=num          base padding for sudoOrder increment
      -s, --suppress=sections    suppress output of certain sections
      -V, --version              display version information and exit
ca: 
    Options:
      -b, --base=dn              el DN de base per a demandes LDAP de sudo
      -c, --config=conf_file     el camí al fitxer de configuració
      -d, --defaults=deftypes    convertieix únicament valors predeterminats dels tipus especificats
      -e, --expand-aliases       expandeix els alias a les conversions
      -f, --output-format=format estableix el format de sortida: JSON, LDIF o sudoers
      -i, --input-format=format  estableix el format d'entrada: LDIF o sudoers
      -I, --increment=num        quantitat a incrementar cada sudoOrder per
      -h, --help                 mostra el missatge d'ajuda i surt
      -m, --match=filter         converteix sols les entrades que concorden amb el filtre
      -M, --match-local          el filtre de concordar usa passwd i bases de dades de grup
      -o, --output=output_file   escriu el sudoers convertit a output_file
      -O, --order-start=num      punt d'inici del primer sudoOrder
      -p, --prune-matches        neteja els usuaris, grups i amfitrions no concordats
      -P, --padding=num          farciment de base per a l'increment de sudoOrder
      -s, --suppress=sections    suprimeix la sortida de certes seccions
      -V, --version              mostra la informació de versió i surt

en: unknown defaults entry "%s"
ca: entrada «%s» desconeguda de paràmetres predeterminats

en: unable to get GMT time
ca: no s'ha pogut obtenir l'hora GMT

en: unable to format timestamp
ca: no s'ha pogut donar format a la marca horària

en: too many sudoers entries, maximum %u
ca: massa entrades sudoers, el màxim és %u

en: the SUDOERS_BASE environment variable is not set and the -b option was not specified.
ca: la variable d'entorn SUDOERS_BASE no està establerta i no s'ha especificat l'opció -b

en: Syslog facility if syslog is being used for logging: %s
ca: Eina syslog si s'està usant syslog per als registres: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates successfully: %s
ca: Prioritat de syslog a usar quan l'usuari s'autentica amb èxit: %s

en: Syslog priority to use when user authenticates unsuccessfully: %s
ca: Prioritat de syslog a usar quan l'usuari no té èxit a autenticar- %s

en: Put OTP prompt on its own line
ca: Poseu la pregunta OTP a la seva pròpia línia

en: Ignore '.' in $PATH
ca: Ignoreu '.' al $PATH

en: Always send mail when sudo is run
ca: Envia sempre correu electrònic quan s'executi sudo

en: Send mail if user authentication fails
ca: Envia correu electrònic si falla l'autenticació de l'usuari

en: Send mail if the user is not in sudoers
ca: Envia correu electrònic si l'usuari no està als sudoers

en: Send mail if the user is not in sudoers for this host
ca: Envia el correu electrònic si l'usuari no està als sudoers per a aquesta amfitrió

en: Send mail if the user is not allowed to run a command
ca: Envia correu electrònic si l'usuari no té permís per executar aquesta ordre

en: Send mail if the user tries to run a command
ca: Envia correu electrònic si l'usuari intenta executar una ordre

en: Use a separate timestamp for each user/tty combo
ca: Usa una marca horària separada per a cada combinació usuari/terminal

en: Lecture user the first time they run sudo
ca: Dóna una llissó a l'usuari cada cop que executi sudo

en: File containing the sudo lecture: %s
ca: Fitxer que conté la llissó de sudo: %s

en: Require users to authenticate by default
ca: Requereix de forma predeterminada que els usuaris s'autentiquin

en: Root may run sudo
ca: L'usuari primari pot executar sudo

en: Log the hostname in the (non-syslog) log file
ca: Registra el nom del sistema amfitrió al fitxer de registre (que no és syslog)

en: Log the year in the (non-syslog) log file
ca: Registra l'any al fitxer de registre (que no és syslog)

en: If sudo is invoked with no arguments, start a shell
ca: Si sudo s'invoca sense arguments, inicia un intèrpret d'ordres

en: Set $HOME to the target user when starting a shell with -s
ca: Estableix $HOME per a l'usuari destí quan s'inicia un d'ordres amb -s

en: Always set $HOME to the target user's home directory
ca: Estableix sempre $HOME al directori de l'usuari destí

en: Allow some information gathering to give useful error messages
ca: Permet recollir alguna informació per donar missatges d'error útils

en: Require fully-qualified hostnames in the sudoers file
ca: Requereix noms de sistema amfitrió qualificats completament al sudoers

en: Insult the user when they enter an incorrect password
ca: Insulta a l'usuari quen entri una contrasenya incorrecta

en: Only allow the user to run sudo if they have a tty
ca: Permet a l'usuari executar sudo únicament si té un terminal

en: Visudo will honor the EDITOR environment variable
ca: Visudo tindrà en compte la variable d'entorn EDITOR

en: Prompt for root's password, not the users's
ca: Pregunta per la contrasenya de l'usuari primari, no la de l'usuari normal

en: Prompt for the runas_default user's password, not the users's
ca: Pregunta per la contrasenya de l'usuari runas_default, no la de l'usuari normal

en: Prompt for the target user's password, not the users's
ca: Pregunta per la contrasenya de l'usuari destí, no la de l'usuari normal

en: Apply defaults in the target user's login class if there is one
ca: Aplica els paràmetres predeterminats a la classe d'inici de sessió de l'usuari destí si hi ha una

en: Set the LOGNAME and USER environment variables
ca: Estableix les variables d'entorn LOGNAME i USER

en: Only set the effective uid to the target user, not the real uid
ca: Estableix únicament l'uid efectiu de l'usuari destí, no l'uid real

en: Don't initialize the group vector to that of the target user
ca: No inicialitzis el vector de grup perquè coincideixi amb el de l'usuari destí

en: Length at which to wrap log file lines (0 for no wrap): %u
ca: longitud a la qual ajustar les línies del fitxer de registres (0 per a no ajustar): %u

en: Authentication timestamp timeout: %.1f minutes
ca: Temps màxim d'espera per a la marca horària de l'autenticació: %.1f minuts

en: Password prompt timeout: %.1f minutes
ca: Temps màxim d'espera per a la pregunta de la contrasenya: %.1f minuts

en: Number of tries to enter a password: %u
ca: Nombre de intents per entrar una contrasenya: %u

en: Umask to use or 0777 to use user's: 0%o
ca: Umask a usar o 0777 per usar la de l'usuari: 0%o

en: Path to log file: %s
ca: Camí al fitxer de registre: %s

en: Path to mail program: %s
ca: Camí al programa de correu electrònic: %s

en: Flags for mail program: %s
ca: Indicadors per al programa de correu electrònic: %s

en: Address to send mail to: %s
ca: Adreça per enviar correu electrònic: %s

en: Address to send mail from: %s
ca: Adreça per enviar correu electrònic des de: %s

en: Subject line for mail messages: %s
ca: Línia d'assumpte per als missatges de correu electrònic: %s

en: Incorrect password message: %s
ca: Missatge de contrasenya incorrecta: %s

en: Path to lecture status dir: %s
ca: Camí al directori d'estat de la llissó: %s

en: Path to authentication timestamp dir: %s
ca: Camí del directori de marques horàries d'autenticació: %s

en: Owner of the authentication timestamp dir: %s
ca: Propietari del directori de marques horàries d'autenticació: %s

en: Users in this group are exempt from password and PATH requirements: %s
ca: Els usuaris d'aquest grup estan exempts dels requeriments  contrasenya i PATH: %s

en: Default password prompt: %s
ca: Pregunta predeterminada de contrasenya: %s

en: If set, passprompt will override system prompt in all cases.
ca: Si està establert, la pregunta de contrasenya primarà sobre la pregunta del sistema en tots els casos.

en: Default user to run commands as: %s
ca: Usuari predeterminat per executar ordres com a: %s

en: Value to override user's $PATH with: %s
ca: Valor per anul·lar el $PATH de l'usuari amb: %s

en: Path to the editor for use by visudo: %s
ca: Camí a l'editor a usar per visudo: %s

en: When to require a password for 'list' pseudocommand: %s
ca: Quan requerir una contrasenya per a la pseudo-ordre 'list': %s

en: When to require a password for 'verify' pseudocommand: %s
ca: Quan requerir una contrasenya per a la pseudo-ordre 'verify': %s

en: Preload the sudo_noexec library which replaces the exec functions
ca: Carrega prèviament la llibreria sudo_noexec que reemplaça les funcions exec

en: If LDAP directory is up, do we ignore local sudoers file
ca: Si el directori LDAP està actiu, ignorem el fitxer local sudoers?

en: File descriptors >= %d will be closed before executing a command
ca: Els descriptors de fitxer >= %d es tancaran abans d'executar una ordre

en: If set, users may override the value of "closefrom" with the -C option
ca: Si està establert, els usuaris podran anul·lar el valor de «closeform» amb l'opció -C

en: Allow users to set arbitrary environment variables
ca: Permet als usuaris fixar variables arbitràries d'entorn

en: Reset the environment to a default set of variables
ca: Restableix l'entorn a un conjunt predeterminat de variables

en: Environment variables to check for safety:
ca: Les variables d'entorn per comprovar la validesa:

en: Environment variables to remove:
ca: Variables d'entorn a suprimir:

en: Environment variables to preserve:
ca: Variables d'entorn a preservar:

en: SELinux role to use in the new security context: %s
ca: Rol SELinux a usar al nou context de seguretat: %s

en: SELinux type to use in the new security context: %s
ca: Tipus SELinux a usar al nou context de seguretat: %s

en: Path to the sudo-specific environment file: %s
ca: Camí al fitxer d'entorn sudo-específic: %s

en: Path to the restricted sudo-specific environment file: %s
ca: Camí al fitxer restringit d'entorn especific de sudo: %s

en: Locale to use while parsing sudoers: %s
ca: Configuració local a usar quan s'estan analitzant els sudoers: %s

en: Allow sudo to prompt for a password even if it would be visible
ca: Permet a sudo preguntar per una contrasenya tot i que pugui ser visible

en: Provide visual feedback at the password prompt when there is user input
ca: Proveeix retroalimentació a la pregunta de contrasenya quan hi ha una entrada per l'usuari

en: Use faster globbing that is less accurate but does not access the filesystem
ca: Usa una expansió que és menys precisa però no accedeix el sistema de fitxers

en: The umask specified in sudoers will override the user's, even if it is more permissive
ca: Els permisos umask als sudoers anul·larà els permisos de l'usuari, tot i que siguin més permissius

en: Log user's input for the command being run
ca: Registra l'entrada feta per l'usuari per a l'ordre que s'està executant

en: Log the output of the command being run
ca: Registra la sortida de l'ordre que s'està executant

en: Compress I/O logs using zlib
ca: Comprimeix els registres d'entrada/sortida usant zlib

en: Always run commands in a pseudo-tty
ca: Executa sempre les ordres en un pseudo-terminal

en: Plugin for non-Unix group support: %s
ca: Connector per a suport de grup no Unix: %s

en: Directory in which to store input/output logs: %s
ca: Directori on arxivar els registres entrada/sortida: %s

en: File in which to store the input/output log: %s
ca: Fitxer on arxivar el registre entrada/sortida: %s

en: Add an entry to the utmp/utmpx file when allocating a pty
ca: Afegeix una entrada al fitxer utmp/utmpx quan s'estigui assignant un pty

en: Set the user in utmp to the runas user, not the invoking user
ca: Estableix l'usuari a utmp perquè sigui l'usuari runas, no l'usuari invocant

en: Set of permitted privileges: %s
ca: Conjunt de privilegis permesos: %s

en: Set of limit privileges: %s
ca: Conjunt de privilegis límit: %s

en: Run commands on a pty in the background
ca: Executa les ordres a un pseudo-terminal (pty) al fons

en: PAM service name to use: %s
ca: Nom del servei PAM a usar: %s

en: PAM service name to use for login shells: %s
ca: Nom del servei PAM a usar per a intèrprets d'ordres d'inici de sessió: %s

en: Attempt to establish PAM credentials for the target user
ca: Intent d'establir credencials PAM per a l'usuari destí

en: Create a new PAM session for the command to run in
ca: Crea una nova sessió PAM on s'executi l'ordre

en: Perform PAM account validation management
ca: Realitza la gestió de validació del compte PAM

en: Maximum I/O log sequence number: %s
ca: Nombre de seqüència de registre I/O màxim: %s

en: Enable sudoers netgroup support
ca: Habilita el suport de netgroup dels sudoers

en: Check parent directories for writability when editing files with sudoedit
ca: Comprova que el directori pare tingui permisos d'escriptura quan s'estiguin editant fitxers amb sudoedit

en: Follow symbolic links when editing files with sudoedit
ca: Segueix els enllaços simbòlics quan s'estiguin editant fitxers amb sudoedit

en: Query the group plugin for unknown system groups
ca: Consulta al connector de grups per grups desconeguts de sistema

en: Match netgroups based on the entire tuple: user, host and domain
ca: Fes concordar els grups de xarxa en base al conjunt sencer: usuari, amfitrió i domini

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the audit log
ca: Permet que s'executin les ordres tot i que sudo no pot escriure al registre d'auditoria

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the I/O log
ca: Permet que s'executin les ordres tot i que sudo no pot escriure al registre d'entrada/sortida

en: Allow commands to be run even if sudo cannot write to the log file
ca: Permet que s'executin les ordres tot i que sudo no pot escriure al fitxer de registre

en: Resolve groups in sudoers and match on the group ID, not the name
ca: Resol els grups a sudoers i fes concordar amb l'identificador de grup, no el nom

en: Log entries larger than this value will be split into multiple syslog messages: %u
ca: Les entrades de registre més grans que aquest valor es dividiran en múltiples missatges de syslog: %u

en: User that will own the I/O log files: %s
ca: L'usuari que serà el propietari dels fitxers d'entrada/sortida: %s

en: Group that will own the I/O log files: %s
ca: El grup que serà el propietari dels fitxers de registre d'entrada/sortida: %s

en: File mode to use for the I/O log files: 0%o
ca: Mode de fitxer a usar per als fitxers de registre d'entrada/sortida: 0%o

en: Execute commands by file descriptor instead of by path: %s
ca: Executa les ordres pel descriptor de fitxer en comptes de pel camí: %s

en: Ignore unknown Defaults entries in sudoers instead of producing a warning
ca: Ignora les entrades desconegudes de valores predeterminats al sudoers en comptes de produir un advertiment

en: Time in seconds after which the command will be terminated: %u
ca: Temps en segons després del qual es finalitzarà l'ordre: %u

en: Allow the user to specify a timeout on the command line
ca: Permet a l'usuari especificar un temps d'espera a la línia d'ordres

en: Flush I/O log data to disk immediately instead of buffering it
ca: Purga les dades de registre I/O a disc immediatament en comptes de posar-les a la memòria intermèdia

en: Include the process ID when logging via syslog
ca: Inclou l'ID de procés quan escriguis registres mitjançant syslog

en: Type of authentication timestamp record: %s
ca: Tipus de registre de marca de temps d'autenticació: %s

en: Authentication failure message: %s
ca: Missatge de fallada d'autenticació: %s

en: Ignore case when matching user names
ca: Ignora majúscules i minúscules quan concordis noms d'usuaris

en: Ignore case when matching group names
ca: Ignora majúscules i minúscules quan concordis noms de grups

en: Log when a command is allowed by sudoers
ca: Escriure un registre quan s'autoritza un ordre per sudoers

en: Log when a command is denied by sudoers
ca: Escriu un registre quan es denega un ordre per sudoers

en: Sudo log server(s) to connect to with optional port
ca: El(s) servidor(s) sudo per connectar-se amb port opcional

en: Sudo log server timeout in seconds: %u
ca: Temps límit del servidor de registre sudo en segons: %u

en: Enable SO_KEEPALIVE socket option on the socket connected to the logserver
ca: Habilita l'opció del sòcol SO_KEEPALIVE al sòcol connectat al servidor de registre

en: Path to the audit server's CA bundle file: %s
ca: Camí al fitxer del paquet d'auditoria CA del servidor: %s

en: Path to the sudoers certificate file: %s
ca: Camí al fitxer d'entorn específic del sudo: %s

en: Path to the sudoers private key file: %s
ca: Camí a la clau privada del sudoers: %s

en: Verify that the log server's certificate is valid
ca: Verifica que el certificat del servidor de registre és vàlid

en: Allow the use of unknown runas user and/or group ID
ca: Permet l'ús d'un usuari runas desconegut i/o un ID de grup

en: Only permit running commands as a user with a valid shell
ca: Per sols ordres d'execució com a usuari amb un entorn d'ordres vàlid

en: Set the pam remote user to the user running sudo
ca: Estableix l'usuari remot pam a l'usuari que executa el sudo

en: Set the pam remote host to the local host name
ca: Estableix l'amfitrió remot pam al nom de l'amfitrió local

en: Working directory to change to before executing the command: %s
ca: Directori de treball al qual canviar abans d'executar l'ordre: %s

en: Root directory to change to before executing the command: %s
ca: Directori arrel al qual canviar abans d'executar l'ordre: %s

en: The format of logs to produce: %s
ca: El format dels registres a produir: %s

en: Enable SELinux RBAC support
ca: Habiita el suport SELinux RBAC

en: Path to the file that is created the first time sudo is run: %s
ca: Camí al fitxer que es crea el primer cop que s'executa el sudo: %s

en: %s:%d:%d: unknown defaults entry "%s"
ca: %s:%d:%d: entrada predeterminada desconeguda «%s»

en: %s: unknown defaults entry "%s"
ca: %s: entrada «%s» desconeguda de paràmetres predeterminats

en: %s:%d:%d: no value specified for "%s"
ca: %s:%d:%d: no s'ha especificat un valor per a «%s»

en: %s: no value specified for "%s"
ca: %s: no s'ha especificat un valor per a «%s»

en: %s:%d:%d: option "%s" does not take a value
ca: %s:%d:%d: l'opció «%s» no pren un valor

en: %s: option "%s" does not take a value
ca: %s: l'opció «%s» no pren un valor

en: %s:%d:%d: invalid Defaults type 0x%x for option "%s"
ca: %s:%d:%d: tipus no vàlid de Defaults 0x%x per a l'opció «%s»

en: %s: invalid Defaults type 0x%x for option "%s"
ca: %s: tipus 0x%x no vàlid de paràmetres predeterminats per a l'opció «%s»

en: %s:%d:%d: value "%s" is invalid for option "%s"
ca: %s:%d:%d: valor «%s» no és vàlid per a l'opció «%s»

en: %s: value "%s" is invalid for option "%s"
ca: %s: el valor «%s» no és vàlid per a l'opció «%s»

en: %s:%d:%d: values for "%s" must start with a '/', '~', or '*'
ca: %s:%d:%d: els valors per a «%s» han de començar amb «/», «~», o «*»

en: %s: values for "%s" must start with a '/', '~', or '*'
ca: %s: els valors per a «%s» han de començar amb «/», «~», o «*»

en: %s:%d:%d: values for "%s" must start with a '/'
ca: %s:%d:%d: els valor per a «%s» han de començar amb «/»

en: %s: values for "%s" must start with a '/'
ca: %s: els valors per a «%s» han de començar amb un «/»

en: sudo_putenv: corrupted envp, length mismatch
ca: sudo_putenv: envp corrupte, discordança de longitud

en: unable to rebuild the environment
ca: no s'ha pogut reconstruir l'entorn

en: sorry, you are not allowed to set the following environment variables: %s
ca: ho sentim, no teniu permís d'establir les següents variables d'entorn: %s

en: parse error in %s near line %d
ca: error d'anàlisi a %s a prop de la línia %d

en: parse error in %s
ca: error d'anàlisi a la línia %s

en: unsupported digest type %d for %s
ca: tipus de resum no suportat %d per a %s

en: %s: read error
ca: %s: error de lectura

en: %s must be owned by uid %d
ca: %s ha de ser propietat de l'uid %d

en: %s must only be writable by owner
ca: %s ha de ser modificable sols pel seu propietari

en: unable to load %s: %s
ca: no s'ha pogut carregar %s: %s

en: unable to find symbol "group_plugin" in %s
ca: no s'ha pogut trobar el símbol "group_plugin" a %s

en: %s: incompatible group plugin major version %d, expected %d
ca: %s: connector incompatible de group versió principal %d, s'esperava %d

en: unable to parse IP address "%s"
ca: no s'ha pogut analitzar l'adreça IP «%s»

en: unable to parse netmask "%s"
ca: no s'ha pogut analitzar la màscara de xarxa «%s»

en: Local IP address and netmask pairs:
ca: Adreça local IP i parelles netmask:

en: unknown group: %s
ca: grup desconegut: %s

en: unable to update sequence file
ca: no s'ha pogut actualitzar el fitxer de seqüència

en: unable to write to I/O log file: %s
ca: no s'ha pogut escriure al fitxer de registre d'entrada/sortida: %s

en: unable to create %s/%s
ca: no s'ha pogut crear %s/%s

en: %s: internal error, I/O log file for event %d not open
ca: %s: error intern, no està obert el fitxer de registre I/O per a l'event %d

en: unable to read the clock
ca: no s'ha pogut llegir el rellotge

en: %s: internal error, invalid signal %d
ca: %s: error intern, senyal %d no vàlid

en: starttls not supported when using ldaps
ca: starttls no suportat quan s'està usant ldaps

en: unable to initialize SSL cert and key db: %s
ca: no s'ha pogut inicialitzar el certificat SSL i la clau db: %s

en: you must set TLS_CERT in %s to use SSL
ca: heu d'establir TLS_CERT a %s per usar SSL

en: unable to initialize LDAP: %s
ca: no s'ha pogut inicialitzar LDAP: %s

en: start_tls specified but LDAP libs do not support ldap_start_tls_s() or ldap_start_tls_s_np()
ca: s'ha especificat start_tls  però les biblioteques LDAP no donen suport a ldap_start_tls_s() o ldap_start_tls_s_np()

en: invalid sudoOrder attribute: %s
ca: atribut sudoOrder no vàlid: %s

en: %s: port too large
ca: %s: port massa larg

en: unsupported LDAP uri type: %s
ca: tipus d'uri LDAP no suportat: %s

en: unable to mix ldap and ldaps URIs
ca: no s'han pogut barrejar el ldap i els ldaps URIs

en: duplicate sudoOption: %s%s%s
ca: sudoOption duplicada: %s%s%s

en: unable to convert sudoOption: %s%s%s
ca: no s'ha pogut convertir l'opció de sudo: %s%s%s

en: unable to open audit system
ca: no s'ha pogut obrir el sistema d'auditoria

en: unable to send audit message
ca: no s'ha pogut enviar el missatge d'auditoria

en: error in event loop
ca: error al bucle d'esdeveniment

en: Creation of new SSL_CTX object failed: %s
ca: Ha fallat la creació d'un objecte nou SSL_CTX: %s

en: TLS connection to %s:%s failed: %s
ca: Ha fallat la connexió TLS a %s:%s: %s

en: TLS initialization was unsuccessful
ca: La inicialització TLS no ha reeixit

en: TLS handshake was unsuccessful
ca: L'encaixada TLS no ha reeixit

en: %s: internal error, invalid exit status %d
ca: %s: error intern, estat no vàlid de sortida %d

en: lost connection to log server
ca: s'ha perdut la connexió al servidor de registre

en: missing write buffer
ca: falta la memòria intermèdia d'escriptura

en: unable to connect to log server
ca: no s'ha pogut connectar al servidor de registre

en: user NOT in sudoers
ca: l'usuari NO ESTÀ als sudoers

en: user NOT authorized on host
ca: l'usuari NO està autoritzat a l'amfitrió

en: command not allowed
ca: ordre no permesa

en: %s is not in the sudoers file.  This incident will be reported.
ca: %s no està al fitxer sudoers.  S'informarà d'aquest incident.

en: %s is not allowed to run sudo on %s.  This incident will be reported.
ca: %s no té permís per executar sudo a %s.  S'informarà d'aquest incident.

en: Sorry, user %s may not run sudo on %s.
ca: Ho sentim, l'usuari %s no pot executar sudo a %s.

en: Sorry, user %s is not allowed to execute '%s%s%s' as %s%s%s on %s.
ca: Ho sentim, l'usuari %s no pot executar '%s%s%s' com a %s%s%s a %s.

en: %s: command not found
ca: %s: no s'ha trobat l'ordre

en: ignoring "%s" found in '.'
    Use "sudo ./%s" if this is the "%s" you wish to run.
ca: s'ignorarà «%s» trobat a «.»
    Useu «sudo ./%s» si aquest és el «%s» que voleu executar.

en: %u incorrect password attempt | %u incorrect password attempts
ca[0]: %u intent incorrecte de contrasenya
ca[1]: %u intents incorrectes de contrasenya

en: authentication failure
ca: ha fallat l'autenticació

en: a password is required
ca: es requereix una contrasenya

en: unable to open log file: %s
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de registre: %s

en: unable to write log file: %s
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer de registre: %s

en: digest for %s (%s) is not in %s form
ca: digest per a  %s (%s) no està en forma %s

en: 
    LDAP Role: %s
ca: 
    Rol LDAP: %s

en: 
    Sudoers entry:
ca: 
    Entrada de sudoers:

en:     Options:
ca:     Opcions:

en:     Commands:
ca:     Ordres:

en: Matching Defaults entries for %s on %s:
ca: Entrades predeterminades concordants per a %s a %s:

en: Runas and Command-specific defaults for %s:
ca: Runas i valors predeterminats específics d'ordres per a %s:

en: User %s may run the following commands on %s:
ca: L'usuari %s pot executar les ordres següents a %s:

en: User %s is not allowed to run sudo on %s.
ca: L'usuari %s no té permisos per executar sudo a %s.

en: ignoring incomplete sudoRole: cn: %s
ca: ignora completament a sudoRole: cn: %s

en: invalid LDIF attribute: %s
ca: atribut LDIF no vàlid: %s

en: invalid %.*s set by sudo front-end
ca: %.*s establert pel frontal de sudo

en: unable to parse network address list
ca: no s'ha pogut analitzar la llista d'adreces de xarxa

en: user name not set by sudo front-end
ca: nom d'usuari no establert pel frontal de sudo

en: user-ID not set by sudo front-end
ca: ID d'usuari no establers pel frontal de sudo

en: group-ID not set by sudo front-end
ca: ID de grup no establert pel frontal de sudo

en: host name not set by sudo front-end
ca: nom d'amfitrió no establert pel frontal de sudo

en: invalid working directory: %s
ca: director de treball no vàlid: %s

en: invalid chroot directory: %s
ca: directori chroot no vàlid: %s

en: unable to execute %s
ca: no s'ha pogut executar %s

en: %s: invalid mode flags from sudo front end: 0x%x
ca: %s: etiquetes no vàlides de mode del frontal del sudo: 0x%x

en: Sudoers policy plugin version %s
ca: Versió del connector de política de sudoers %s

en: Sudoers file grammar version %d
ca: Versió de gramàtica del fitxer sudoers %d

en: 
    Sudoers path: %s
ca: 
    Camí del sudoers: %s

en: nsswitch path: %s
ca: camí del nsswitch: %s

en: ldap.conf path: %s
ca: camí de ldap.conf: %s

en: ldap.secret path: %s
ca: camí del ldap.secret: %s

en: unable to register hook of type %d (version %d.%d)
ca: no s'ha pogut registrar el lligam de tipus %d (versió %d.%d)

en: unable to deregister hook of type %d (version %d.%d)
ca: no s'ha pogut cancel·lar el registre del hook de tipus %d (versió %d.%d)

en: unable to cache uid %u
ca: no s'ha pogut posar al cau l'uid %u

en: unable to cache uid %u, already exists
ca: no s'ha pogut posar l'uid %u al cau, ja existeix

en: unable to cache user %s
ca: no s'ha pogut posar al cau l'usuari %s

en: unable to cache user %s, already exists
ca: no s'ha pogut posar l'usuari %s al cau, ja existeix

en: unable to cache gid %u
ca: no s'ha pogut posar el gid %u al cau

en: unable to cache gid %u, already exists
ca: no s'ha pogut posar el gid %u al cau, ja existeix

en: unable to cache group %s
ca: no s'ha pogut posar al cau al grup %s

en: unable to cache group %s, already exists
ca: no s'ha pogut posar el grup %s al cau, ja existeix

en: unable to cache group list for %s, already exists
ca: no s'ha pogut la llista de grups al cau per a %s, ja existeix

en: unable to cache group list for %s
ca: no s'ha pogut posar al cau a la llista de grup %s

en: unable to parse groups for %s
ca: no s'han pogut analitzar els grups per a %s

en: unable to parse gids for %s
ca: no s'han pogut analitzar els identificadors de grups per a %s

en: perm stack overflow
ca: desbordament de la pila de permisos

en: perm stack underflow
ca: subdesbordament de la pila de permisos

en: unable to change to root gid
ca: no s'ha pogut canvir el gid de l'usuari primari

en: unable to change to runas gid
ca: no s'ha pogut canviar el gid runas

en: unable to set runas group vector
ca: no s'ha pogut configurar el vector de grup runas

en: unable to change to runas uid
ca: no s'ha pogut canviar l'uid runas

en: unable to change to sudoers gid
ca: no s'ha pogut canvir el gid del sudoers

en: too many processes
ca: massa processos

en: unable to get current working directory
ca: no s'ha pogut obtenir el directori actual de treball

en: truncated audit path user_cmnd: %s
ca: camí truncat d'auditoria use_cmd: %s

en: truncated audit path argv[0]: %s
ca: camí truncat d'auditoria argv[0]: %s

en: unable to initialize SSS source. Is SSSD installed on your machine?
ca: no s'ha pogut inicialitzar la font del SSS. Està el SSSD instal·lat al vostre sistema?

en: unable to find symbol "%s" in %s
ca: no s'ha pogut trobar el símbol "%s" a %s

en: problem with defaults entries
ca: hi ha un problema amb les entrades predeterminades

en: no valid sudoers sources found, quitting
ca: no s'han trobat fonts vàlides de sudoers, se sortirà

en: user not allowed to change root directory to %s
ca: l'usuari no té permisos per canviar el directori arrel a %s

en: you are not permitted to use the -R option with %s
ca: no teniu permisos per usar l'opció -R amb %s

en: user not allowed to change directory to %s
ca: l'usuari no té permisos per canviar el directori a %s

en: you are not permitted to use the -D option with %s
ca: no teniu permisos per usar l'opció -D amb %s

en: no command specified
ca: no s'ha especificat una ordre

en: sudoers specifies that root is not allowed to sudo
ca: el fitxer sudoers especifica que l'usuari primar no pot executar sudo

en: user not allowed to override closefrom limit
ca: l'usuari no té permís per anul·lar el límit closefrom

en: you are not permitted to use the -C option
ca: no teniu permisos per usar l'opció -C

en: timestamp owner (%s): No such user
ca: propietari de la marca horària (%s): No existeix aquest usuari

en: no tty
ca: no hi ha una terminal

en: sorry, you must have a tty to run sudo
ca: ho sentim, heu de tenir una terminal per executar sudo

en: invalid shell for user %s: %s
ca: entorn d'ordres no vàlid per a l'usuari %s: %s

en: command in current directory
ca: ordre al directori actual

en: user not allowed to set a command timeout
ca: l'usuari no té permís per establir un temps d'espera a l'ordre

en: sorry, you are not allowed set a command timeout
ca: ho sentim, no teniu permisos per posar un temps d'espera d'ordre

en: user not allowed to preserve the environment
ca: l'usuari no té permís per preservar l'entorn

en: sorry, you are not allowed to preserve the environment
ca: ho sentim, no teniu permisos per preserver l'entorn

en: command too long
ca: ordre massa llarga

en: sudoedit doesn't need to be run via sudo
ca: no cal executar el sudoedit mitjançant sudo

en: unable to read %s
ca: no s'ha pogut llegir %s

en: unable to stat %s
ca: no s'ha pogut accedir %s

en: %s is not a regular file
ca: %s no és un fitxer regular

en: %s is owned by uid %u, should be %u
ca: %s és propietat de l'uid %u, hauria de ser %u

en: %s is world writable
ca: %s te permís universal d'escriptura

en: %s is owned by gid %u, should be %u
ca: %s és propietat del gid %u, hauria de ser %u

en: only root can use "-c %s"
ca: sols l'usuari primari pot usar «-c %s»

en: unknown login class: %s
ca: classe desconeguda d'inici de sessió: %s

en: unable to resolve host %s
ca: no s'ha pogut resoldre l'amfitrió %s

en: invalid filter option: %s
ca: opció no vàlida de filtre: %s

en: invalid max wait: %s
ca: espera màxima no vàlida: %s

en: invalid speed factor: %s
ca: factor no vàlid de velocitat: %s

en: %s/timing: %s
ca: %s/sincronització: %s

en: Replaying sudo session: %s
ca: S'està reproduint la sessió sudo: %s

en: unable to set tty to raw mode
ca: no s'ha pogut configurar el terminal a mode de dades en brut

en: Warning: your terminal is too small to properly replay the log.
ca: Advertiment: el vostre terminal és massa petit per reproduir apropiadament el registre.

en: Log geometry is %d x %d, your terminal's geometry is %d x %d.
ca: La geometria del registre és %d x %d, la geometria del vostre terminal és %d x %d.

en: Replay finished, press any key to restore the terminal.
ca: Reproducció acabada, premeu qualsevol tecla per restablir la terminal.

en: ambiguous expression "%s"
ca: expressió ambigua "%s"

en: unmatched ')' in expression
ca: ')' sense concordança a l'expressió

en: unknown search term "%s"
ca: terme desconegut de cerca "%s"

en: %s requires an argument
ca: %s requereix un argument

en: invalid regular expression: %s
ca: expressió regular no vàlida: %s

en: could not parse date "%s"
ca: no s'ha pogut analitzar la data "%s"

en: unmatched '(' in expression
ca: '(' sense concordança a l'expressió

en: illegal trailing "or"
ca: "or" final il·legal

en: illegal trailing "!"
ca: "!" final il·legal

en: unknown search type %d
ca: tipus desconegut de cerca %d

en: usage: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID
ca: ús: %s [-hnRS] [-d dir] [-m num] [-s num] ID

en: usage: %s [-h] [-d dir] -l [search expression]
ca: usage: %s [-h] [-d dir] -l [cerca l'expressió]

en: %s - replay sudo session logs
ca: %s - reprodueix els registres de la sessió sudo

en: 
    Options:
      -d, --directory=dir    specify directory for session logs
      -f, --filter=filter    specify which I/O type(s) to display
      -h, --help             display help message and exit
      -l, --list             list available session IDs, with optional expression
      -m, --max-wait=num     max number of seconds to wait between events
      -n, --non-interactive  no prompts, session is sent to the standard output
      -R, --no-resize        do not attempt to re-size the terminal
      -S, --suspend-wait     wait while the command was suspended
      -s, --speed=num        speed up or slow down output
      -V, --version          display version information and exit
ca: 
    Opcions:
      -d, --directori=dir   especifiqueu el directori per als registres de la sessió
      -f, --filter=filtre   especifiqueu quin(s) tipus d'entrada/sortida mostrar
      -h, --help            mostra el missatge d'ajuda i surt
      -l, --list            mostra una llista dels IDs de les sessions
                            disponibles, amb expressions opcionals
      -m, --max-wait=num    nombre màxim de segons a esperar entre esdeveniments
      -n, --non-interactive sense preguntes, la sessió s'envia a la sortida estàndard
      -R, --no-resize       no intentis redimensionar la terminal
      -S, --suspend-wait    espera mentre s'ha suspès l'ordre
      -s, --speed=num       accelera o alenteix la sortida
      -V, --version         mostra la versió d'informació i surt

en: 	host  unmatched
ca: 	amfitrió sense concordança

en: 
    Command allowed
ca: 
    Ordre permesa

en: 
    Command denied
ca: 
    Ordre denegada

en: 
    Command unmatched
ca: 
    Ordre sense concordança

en: %s is group writable
ca: %s és modificable pel grup

en: unable to truncate time stamp file to %lld bytes
ca: no s'ha pogut truncar el fitxer de marca horària a %lld bytes

en: ignoring time stamp from the future
ca: s'ignorarà la marca horària del futur

en: time stamp too far in the future: %20.20s
ca: la marca horària està massa lluny en el futur: %20.20s

en: unable to lock time stamp file %s
ca: no s'ha pogut bloquejar el fitxer de marca horària %s

en: lecture status path too long: %s/%s
ca: el camí de la lliçó es massa llarg: %s/%s

en: sudoedit should not be specified with a path
ca: no s'hauria d'especificar el sudoedit amb un camí

en: the -x option will be removed in a future release
ca: s'eliminarà l'opció -x en una versió futura

en: please consider using the cvtsudoers utility instead
ca: si us plau considereu usar la utilitat cvtsudoers en canvi

en: press return to edit %s:
ca: prem la tecla d'introducció per editar %s:

en: specified editor (%s) doesn't exist
ca: l'editor especificat (%s) no existeix

en: no editor found (editor path = %s)
ca: no s'ha trobat un editor (el camí de l'editor = %s)

en: write error
ca: error d'escriptura

en: unable to stat temporary file (%s), %s unchanged
ca: no s'ha pogut accedir al fitxer temporal (%s), no s'ha modificat %s

en: zero length temporary file (%s), %s unchanged
ca: fitxer temporal amb longitud nul·la (%s), no s'ha modificat %s

en: editor (%s) failed, %s unchanged
ca: l'editor (%s) ha fallat, no s'ha modificat %s

en: %s unchanged
ca: no s'ha modificat %s

en: unable to re-open temporary file (%s), %s unchanged.
ca: no s'ha pogut reobrir el fitxer temporal (%s), no s'ha modificat %s

en: unable to parse temporary file (%s), unknown error
ca: no es pot analitzar el fitxer temporal (%s), error desconegut

en: internal error, unable to find %s in list!
ca: error intern, no s'ha pogut trobar %s a la llista!

en: unable to set (uid, gid) of %s to (%u, %u)
ca: no s'ha pogut establir (uid, gid) de %s a (%u, %u)

en: %s and %s not on the same file system, using mv to rename
ca: %s i %s no estan al mateix sistema de fitxers, s'usarà mv per reanomenar

en: command failed: '%s %s %s', %s unchanged
ca: l'ordre ha fallat: '%s %s %s', no s'ha modificat %s

en: error renaming %s, %s unchanged
ca: error quan s'estava reanomenant %s, no s'ha modificat %s

en: What now?
ca: Què fem ara?

en: Options are:
      (e)dit sudoers file again
      e(x)it without saving changes to sudoers file
      (Q)uit and save changes to sudoers file (DANGER!)
ca: Les opcions són:
      (e)dita el fitxer sudoers un altre cop
      (x) surt sense desar els canvis al fitxer sudoers
      (Q) surt i desa el canvis el fitxer sudoers (PERILL!)

en: unable to run %s
ca: no s'ha pogut executar %s

en: %s: wrong owner (uid, gid) should be (%u, %u)
ca: %s: propietari incorrecte (uid, gid) hauria de ser (%uk, %u)

en: %s: bad permissions, should be mode 0%o
ca: %s: permisos dolents, hauria de ser mode 0%o

en: %s: parsed OK
ca: %s: s'analitzat correctament

en: %s busy, try again later
ca: %s està ocupat, proveu un altre cop més tard

en: unable to lock %s
ca: no s'ha pogut bloquejar %s

en: Edit anyway? [y/N]
ca: Editar igualment? [y/N]

en: Warning: %s:%d:%d: unused %s "%s"
ca: Advertiment: %s:%d:%d: no usat %s «%s»

en: %s - safely edit the sudoers file
ca: %s - edita amb seguretat el fitxer sudoers

en: 
    Options:
      -c, --check              check-only mode
      -f, --file=sudoers       specify sudoers file location
      -h, --help               display help message and exit
      -q, --quiet              less verbose (quiet) syntax error messages
      -s, --strict             strict syntax checking
      -V, --version            display version information and exit
ca: 
    Opcions:
      -c, --check              mode de sols verificació
      -f, --file=sudoers       especifiqueu la ubicació del fitxer sudoers
      -h, --help               mostra el missatge d'ajuda i surt
      -q, --quiet              missatges d'error de sintaxi menys informatius (silenciós)
      -s, --strict             verificació estricta de la sintaxi
      -V, --version            mostra la informació de la versió i surt

en: empty string
ca: cadena buida de caràcters

en: empty group
ca: grup buit

en: empty netgroup
ca: netgroup buit

en: invalid line continuation
ca: continuació no vàlida de línia

en: invalid IPv6 address
ca: adreça IPv6 no vàlida

en: unexpected line break in string
ca: salt inesperat de línia a la cadena de caràcters

en: too many levels of includes
ca: massa nivells d'inclusions
